Leidse ambtenaar liet zich voor tips betalen Bouw gemeentehuis Ter Aar verloopt traag Een avond vol zang en dans 'Rijnsburger n echte volhouder Kantine Haz. Boys straks in gebruik Voorstellen tot wijziging van het handelsreglement Raad Woubrugge Hoger winstsaldo voor Naeff Fiesta Gitana in Leiden Man wurgt zijn vrouw Rijnstreek-elftal junioren Exploitatieresultaat van SMN hoger hieuwe leidse courant 21 vrijdag 11 april 19óf „Ik werd door de gemeente tekort gedaan DEN HAAG „Ik kom graag op voor mensen die het zwaar hebben en eigenlijk was het voor mij moeilijk onderscheid te maken tus sen het ambtelijke en persoonlij ke", zo gaf een ex-hoofdambtenaar van de gemeente Leiden voor de Haagse rechtbank te kennen. Als ambtenaar had hij geld aangeno men voor welk feit de officier van justitie f 250 boete eiste benevens vier maanden gevangenisstraf, de ze echter voorwaardelijk met een proeftijd van drje jaar. De man was bij de dienst van gemeentewerken belast met advies omtrent het aanbrengen van licht reclames aan gevels enz. Hem werd nu verweten, installateurs van die reclames in oontaot te heb ben gebracht met degenen, die voornemens waren zich een der- TER AAR Donderdag 17 april is het groot feest in het dorpshuis, want dan vieren de heer en mevrouw K. G. Rijnsburger en C. L. Rijnsburger- Kroon hun gouden huwelijksfeest met hun vier kinderen en zeven kleinkinderen. Kornelis Gerard Rijns- burger is een geboren Ter Aarder uit een gezin van tien kinderen, waar hij op 30 augustus 1889 het levens licht zag. Cornelia Lena Kroon is ge- horen in Zuid Afrika op 12 april 1898, waar haar vader een boerderij had. Ook zij stamt uit een gezin van tien. Vader Kroon was emigrant naar Zuid Afrika, maar keerde later terug. In Dulstroom (het ouderlijk huis aan de Ringdijk draagt nog steeds die naam) hield het gezin het maar goed tien jaar uit, toen werd de terugtocht aanvaard eh werd het tuindersvak gekozen aan de Ringdijk. De gouden bruidegom ging na de lagere school eveneens het tuinland in, eerst bij H. van Veen en daarna bij J. Kesting. Rijnsburger heeft tot 2ijn 77ste jaar het tuindersvak vol gehouden. Hij moest er bij werken, bi etenrooien en werkverschaffing. Tien jaar hulpbrugwachter waren (en welkome aanvulling. En moeder bet er ook niet bij zitten. Zij ver- «tgde het materiaal van Het Groene Km, terwijl Rijnsburger bode was voor deze vereniging. Dertig jaar bleef hij dit werk doen. Hun eerste beloning was f 105 per jaar. Nadat het Groene Kruisgeboüw was verre ien, namen zij daar voor zes jaar hun intrek. Veertig jaar was de heer Rijnsbur ger bestuurslid van de plaatselijke afdeling van de Chr. Boeren- en Tuindersbond en veertig jaar lid van de Begrafenisvereniging. Donderdag zullen velen laten weten dat lij de heer en mevrouw Rijnsburger niet zijn vergeten. Er is dan receptie van half vier tot vijf uur in het Dorpshuis. Op de foto ook kleindochter Cor Lok. HAZERSWOUDE De voetbal vereniging Hazerswoudse Boys moet wachten met de aanleg van een half verhard oefenveld tussen de twee bestaande sportvelden, totdat Gede puteerde Staten van Zuid-Holland hun fiat hebben gegeven aan het raadsbesluit van 28 februari. „Mij is verzekerd, dat die goedkeuring binnen veertien dagen kan afko men", aldus Boys-secretaris Martin Fase. Zoals bekend, besloot de ge meenteraad een bedrag van f 18.000 beschikbaar te stellen voor de aan leg van het trainingsveld. Alle werkzaamheden, die niet een al 'te specialistisch karakter hebben, zul len door de leden van de vereni ging worden verricht. Overigens is de kantine met de kleedkamers nu aangesloten op het aardgasnet. De naar een ontwerp van architectenbureau J. Dekker door de leden gebouwde kantine zal binnenkort in gebruik worden ge nomen. HAZERSWOUDE Eve and the Figleaves hebben nog steeds geen opnamen gemaakt voor een even tuele grammofoonplaat. Oorspron kelijk was voor de Hazèrswouds- Hoogmadese groep een afspraak gemaakt, hiervoor naar een opna mestudio in Den Haag te komen, maar een en ander ging op het laatste moment niet door. Organist Theo Wesselingh zei dat de groep intussen met een zelfgemaakt num mer („Face of war") de vele fans in haar ban houdt. De muziek werd gecomponeerd door Theo Wesse lingh en Hennie Nieuwenhuizen; Bart de Roo zorgde voor de tekst. Tussen de bedrijven door is er dan ook nog een verbetering in de ap paratuur aangebracht. Of de trip naar Spanje doorgaat, hangt ook nog in de lucht, want de militaire dienst eist Bart de Roo op. HAZERSWOUDE De AMRO- Bank krijgt binnenkort ook een ves tiging te Hazerswoude, in het per ceel Da Costasingel 38 in de wijk Rhynenburch. Voorheen waren hier een groentezaak en wassalon geves tigd. HAZERSWOUDE Gistermor gen zijn in de De Genestetstraat in Rhynenburch twee personenwagens ernstig beschadigd, doordat ijzeren staven van een passerende vracht wagen schoven. De personenwagens ■tonden in deze straat geparkeerd. TER AAR Bij het begin van de raadsvergadering van donderdag avond kwam de burgemeester met de mededeling dat de commissaris van de Koningin op 23 juni een werkbezoek aan onze gemeente zal brengen. Naar aanleiding van de minder prettige ervaringen met de riole ringsbuizen in de Korteraarseweg hebben B. en W. een bespreking gehad met de leverancier van deze buizen, de firma Kamphuis. Van deze leverancier zal weinig te halen zijn want het materiaal is geheel geleverd zoals was afgesproken. De toepassing is echter niet geheel juist ROELOFARENDSVEEN De le den van de plaatselijke afdeling van Bloembollencultuur kwamen in café Wagenaar bijeen. Bij de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de al gemene vergadering in Haarlem dis cussieerden zij langdurig over het voorstel de reclametermijn voor kop- rot in narcissen te verlengen tot 21 dagen en dit in het handelsreglement op te nemen. Men voorzag grote moeilijkheden omdat hierdoor onbil lijkheden zouden ontstaan in verband met risico's van bewaring bij de ko per. De leden zullen het hoofdbestuur dan ook Verzoeken het voorstel terug te nemen. De vergadering was het wel eens met het voorstel tot invoe ring van het volgende artikel in het handelsreglement: „De verkoper die zich in geval van gedeeltelijke leve ring van de verkochte partij verdere levering wil voorbehouden, dient dat aan de koper kenbaar te maken. Doet hij dat niet dan is de koper niet ver plicht verdere levering te accepteren, tenzij hei scheidsgerecht anders be slist". Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren: Leonar- dus J z.v. L van Hameren en C P de Haas; Elfri MAP d,v. E A M Stockmann en J M G Stevens; Maria W d.v. H C van der Meer en J de Koning; Monique P d.v. N C van Abswoude en K S M Elstgeest; Mar- tinus M z.v. B M van Egmond en W G J Kleijn; Johannes B H z.v. M P Klerks en E A Pieterse; Anna P M d.v. J M P Clemens en A J M Hart veld; Hendricus C P z.v. C P M Turk en H Roessen; Paulus P A z.v. A J Huigsloot en C E Hoogenboom; Anna H M d.v. J Tukker en H M Vreeken; Bernard z.v. L J J M van de Rijdt en A H J Tausch; Johannes W z.v. H P G M Hagenaars en M C J van der Raad; Vincent H C z.v. H A Hoogenboom en A M Termeulen; Alexandra M L d.v. C van der Meer en L A Zoet Ondertrouwd: A W Kegelaar en E Cuvelier; P W van Veen en M S van der Meer; Th J F van Rijn én E C Beelen; J W A van der Meer en WG Hogenboom; Th C G Huigsloot en Th M A Zoetemelk; P L M Pennings en M M C Huigsloot. Gehuwd: Th L van Es en G J M Bouwmeester; J M Hoogenboom en J P M Kerkvliet; A M Kouwenhoven en C J M Droogh; J W B Renee en G J van Maaren. Overleden: P Loogman, drie jaar. NIEUW-VENNEP Zaterdag 26 april zal de plaatselijke muziekver eniging „Irene" haar jaarlijkse uit voering geven. Het wordt een extra groot feest omdat het concert plaats vindt in de onlangs geopende sport hal, waar plaats is voor duizend be langstellenden. Aan deze avond aanvang half acht zal medewer king worden verleend door een snel tekenaar en het duo Toby en Jerry Rix. Ook de boerenkapel „de Woep- hoepers" zal present zijn. Voorts zullen solisten optreden. WOUBRUGGE Onder leiding van een ééndags bestuur vierden de leden van de Plattelandsvrouwen donderdagavond in gebouw Jeugd land op geanimeerde wijze hun jaar vergadering. De dames vermaakten zich met een Quiz, spelletjes en voordrachten. Mevrouw J. van Wijk-Boot gaf ver slag van de bejaaidensociëteiit. geweest. Er is nu 160 meter ver nieuwd en momenteel functioneert de gehele riolering weer goed. Het zal iedereen wel zijn opge vallen dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis maar slecht vordert. De vertraging komt door het feit dat de architect het hout heeft af gekeurd. Ook de aanleg van de ontsluitings- weg Kerkpad-Geerweg komt niet zo vlot als men had gedacht. Er zijn nog steeds moeilijkheden met de heer A. J. Nieuwenhuizen. De jaarwedden van de wethouders zijn vastgesteld op f 4512 per jaar. De gemeente kreeg de kans monu menten van de lijst af te voeren of er op te plaatsen. Momenteel staan de Hervormde kerk er op en de Apostelenbeelden en de alt aar tombe van de Rooms Katholieke kerk. Ook de orgelkast en de toren mogen er op staan. De raad voelde er voor de hele kerk in Langeraar als monu ment te zien. De heer Van Rijn wist ook de monumentale schouw in de boerderij van Hartveld er op te krijgen. De scholen namen een stuk van de agenda in beslag. Heit buis van de heer J. Koetsier heeft de ge meente gekocht voor f 12.500. Onteigening Om met huizen bouwen te kun nen doorgaan heeft de gemeente nog meer grond nodig. Het land van de heer R. Treur is het eerst aan de beurt. De gemeente wil dit kopen, maar kan geen overeen stemming bereiken met deze eige naar. Nu moet de onteigeningspro cedure worden begonnen. Een op pervlakte van 4)4 ha wordt in dit proces betrokken. Het pand Kor teraarseweg 11 wordt onbewoon baar verklaard. De grond waarop de firma v. d. Velden en De Jong 48 huizen gaat boitfwen zal bouwrijp gemaakt wor den. Krediet 3)6 ton. Voor de hui zen aan de Vosholstraat die bijna klaar zijn, moet parkeergelegenheid komen. kosten 23 duizend gulden. Langs de Oostkanaalweg ver koopt de gemeente 1381 m2 grond voor de bouw van een bungalow aan de heer W. H. Nieuwenhuizen te Bodegraven, prijs f 27.500. Bij de subsidie-aanvragen waren B. en W. niet zo scheutig in him WOUBRUGGE Op woensdag 16 april komt de gemeenteraad om half acht bijeen. De agenda ver meldt: Beëdiging van het in de vacature W. H. Hoogenboom be noemde raadslid; Benoeming van een waarnemend gemeente-ontvan ger; Benoeming van twee gemeen telijke vertegenwoordigers in het algemeen bestuur van de streekmu- ziekschool te Leiderdorp; Grond- transacties: a. aankoop van een strookje grond in de Kerkstraat te Hoogmade van Domeinen; b. ver koop van een perceel grond aan J. J. Witteman; Verkoop van een tweetal gemeentewoningen. Onder- wijsaangelegenheden; Vaststelling van een verordening inzake ver huur van het gebouw „Jeugdland"; Onbewoonbaarverklaring van het perceel van Hemessenkade 32; Oude algemene begraafplaats. Kunst in boerderij ALPHEN - Vier amateur-kunste naars zijn in de gelegenheid een ge deelte van hun werk te exposeren in de boerderij van mevr. G. C. van Dissel-Hoogenvest aan de Steèker- weg 77 nabij Gouwsluis te Alphen. Er is werk te zien van mevrouw Bleiswijk-Koekkoek uit Alphen; zij maakte mei mini-steentjes bijzon dere mozaïeken. Van de heer J. J. Roovers uit Nieuwveen zijn even eens mozaïekwerken, maar ook schilderstukken tentoongesteld. Kees van Heemskerk uit Hillegom exposeert een aantal aquarellen en portretsöhilderwerken. Ten slotte vestigt een Leidse kunstenaar met nogal abstracte aquarellen en an dere werkstukken de aandacht op zich. Mevrouw Van Dissel heeft van wege de grote belangstelling beslo ten de expositie met veertien dagen te verlengen; deze is nu tot en met 25 april geopend. voorstellen. De aanvrage van het R.K. schoolbestuur om subsidie voor het verstrekken van schoolmelk werd afgewezen, omdat het voe dingspakket ruim voldoende moet worden geacht. De heer H. de Groot krijgt f21.500 uit de pachtontbinding voor de grond voor het nieuwe gemeente huis; de rest komt later. Qmdat het al laat was, verliep de rondvraag snel. De heer P. J. Uyttewaal uitte zijn ongenoegen over het feit dat Ter Aar wel veel campings begint te tellen. Voor de verbindingsweg Korteraar-Papen- veer is opdracht gegeven aan de Heidemaatschappij. gelijke installatie aan te schaffen. Indien de opdracht tot stand kwam, kreeg verdachte vijf pro cent als „commissie". „Dergelijke dingen gebeuren va ker", zo gaf verdachte te kennen. „Maar als ambtenaar is <iat niet toegestaan", repliceerde de presi dent van de rechtbank. „Dat was nu het moeilijke Punt voor mij", gaf d'e man te kennen. Hij had in 1963 zijn eerste „tips" gegeven aan een Leidse zaak, die in moeilijkheden verkeerde en hij wat wilde helpen. Later zijn daar de „commissies" uit voortgevloeid. Van een firam zou hij rond f 2200 „commissiegeld" hebben ontvan gen, hoewel hij veronderstelde, dat het bedrag lager was. Evenwel had hij ook van andere installateurs vergoedingen ontvangen; van één een fototoestel ter waarde van ruim f 500. Volgens mededeling van sommige installateurs, zou verdachte wel enige aandrang hebben uitgeoefend om geld los te krijgen. De feiten werden ontdekt, toen de ambtenaar onenigheid kreeg met een installateur, van wie hij meende plm. f 600 te moeten vor deren. Toen de installateur niet betaalde, zou hij deze voortdurend hebben tegengewerkt. „k probeerde er gewoon wat bij te verdienen, omdat ik als ambte naar door de gemeente tekort werd gedaan. Ik werd veel te laat bevorderd en dat kostte mij geld". Ook had de ambtenaar wel schets- jes verschaft voor het aanbrengen van reclame, waarvoor hij dan een vergoeding ontving. Niet omkoopbaar „Het is allemaal wel aardig als u probeent de mensen te helpen, maar uw taak was adviezen uit te brengen aan het gemeentebe stuur", zei de president van de rechtbank. Tot de 'taak van verdachte be hoorde ook het zoeken van gega digden voor lichtreclames aan ge meentelijke objecten. Zijn extra- inkomen had hij ook niet aan de belasting opgegeven. „Dus voelde u wel. dat het niet helemaal in orde was", opperde de president. De officier van justitie consta teerde, dat het in ons land maar weinig voorkomt, dat een ambte naar moet terecht staan, omdat hij in het algemeen niet omkoopbaar is. De gemeente is er in dit geval niet aan tekort gekomen, maar de fout van verdachte was, dat hij voor werk dat in dé particuliere sfeer lag. zich als ambtenaar liet betalen. Een dergelijke combinatie is niet mogelijk. Verdachte heeft geprofiteerd van zijn ambtelijke positie. Bij zijn eis wilde de officier re kening houden met de leeftijd van de ambtenaar en ook het feit, dat hij oneervol uit de gemeentelijke diens* is ontslagen. Tegen het ontslag is bij het Ambtenarengerecht beroep aange tekend. De rechtbank zal op 24 april von nis wijzen. LOCHEM De N.V. Gebroeders Naeff kan een toename van de omzet in waarde melden met 21 procent. Het saldo winst steeg tot f 300.000 (f 270.000). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te verhogen tot 16 (14) procent. Ondanks de grote in vesteringen is de likwiditeit ruim ge bleven. Benoeming bij AMRO-bank AMSTERDAM Mr. F. Hoogendijk, tot nu toe directeur van de AMRO- bank is in een buitengewone verga dering van aandeelhouders benoemd tot lid van de raad van bestuur. LEIDEN Het was tot slot een Gehoorzaal vol enthousiastelingen, toen er een eind was gekomen aan een avond vol zang en flamenco-dans van het gezelschap Fiësta Gitana. Het is geen vast gezelschap. Elk jaar wordt er weer jacht op nieuw talent gemaakt. Wij hebben herinneringen aan uitstekende voorstellingen. In vergelijking met andere jaren vonden we het gisteravond weinig gevarieerd. Wat men gaf was goed. Het ging allemaal vlot. Men had een prima techniek, waardoor er formidabel voetenwerk ten beste werd gegeven met soms zeer gespannen ritmen. Er waren soepele bewegingen, zodat het geheel een show werd, die niets te wensen overliet. Vooral Curro Velez en El Toro waren de steun pilaren. Laatstgenoemde had ook veel gevoel voor humor. Tijdens de „voorstellingsceremo nie" werd gezegd, dat bij deze zang een goede stem niet noodzakelijk is, omdat het gaat om de wijze waarop het lied wordt gebracht. We zullen daar niet over gaan discussiëren, maar er is altijd een relatie tussen die twee. We willen alleen de op merking maken dat er dit jaar min der goede zangstemmen waren. Bij de mannen ging het nog wel, maar de dames waren rijker bedeeld met charme dan met stem. Met deze belangrijke gave wist men de zaal te overrompelen. De twee gitaristen op de achter grond, die slechts een enkele maal Gouden huwelijk in Nieuw-V enne p NIEUW-VENNEP Het echtpaar Schalk-Van Vliet is op 23 aril vijftig jaar getrouwd. De bruidegom (75 jaaris geboren en getogen in Abbe- nes. Hij verdiende vele jaren de kost als landarbeider, waarna hij in dienst trad bij de landbouwwerktuigen- en machinefabriek Vicon. Zijn echtgeno te aanschouwde het levenslicht in De Kaag. Peter Schalk en Cornelia van Vliet leerden elkaar op de school banken kennen. Na hun huwelijk vertrok het echt paar naar Groesbeek, om twee jaar zo voortreffelijk op de voorgrond traden mogen wij nog wel apart, noemen. A. C. BOUWMAN. AMSTERDAM In haar woning In de Amsterdamse Van Oldenbarne- veltstraat is het stoffelijk overschot gevonden van de 55-jarige mevrouw M. E. H. Zij bleek te zijn gewurgd. Haar man werd bewusteloos in de keu ken aangetroffen. Vermoedelijk heeft hij zijn ongenees lijk zieke vrouw uit haar lijden willen verlossen en daarna de hand aan zich zelf geslagen. Buren ontdekten het drama, nadat zij gealarmeerd waren door gaslucht. ZOETERWOUDE Op de terrei nen van Meerburg en SJZ zijn voor selectiewedstrijden gespeeld om te komen tot een A- en C-junioren- Rijnstreekelftal. De elftallen waren samengesteld uit spelers van Stomp- wijkse Boys, Meerburg en SJZ. Na afloop werden de volgende teams samengesteld: Junioren: J v Velzen (M). achter B Romijn (M), P Paulides (M), W de Groot (St Boys) en R v Marwijk (St. Boys), midden J Roeleven (SJZ) en J Goemans (St B), voor Th van Leeuwen (M), C v Tongeren (SJZ), G Bos (SJZ), en H Luiten (St B). Re serve R v Velzen (M) en P d Haas (St Boys). A-junioren: Doel: G Knijnenburg (St B), achter J Lelieveld (SJZ). W v Mill (M), F Kronen (M), Jac Schuur (SJZ), midden B v d Groep (M) en S Luiten (St B), voor J Romijn (M), A Luiten (St B), J Lelieveld (SJZ) en J de Winter (St B). Reserve W Mooij- man (SJZ) en J Zalm (St B). Re serve W Mooijman (SJZ) en J Za'-m (St B). Op een nader te bepalen datum spelen deze elftallen tegen een com binatie van Hazerswoudse Boys Kou dekerk en St. Bernardus. Burgemeester en wethouders van Zoe- terwoude geven hiermede kennis, dat de heer P. VAN HOFWEGEN op dinsdag 15 april 1969 van 16 -18 uur ten gemeentehuize zal recipiëren in verband met zijn afscheid als wet houder. later weer naar de „ouwe stee" terug te keren. In 1927 kwamen zij naar „de Vennep", waar zij nu in een mooie bungalow aan de Sportveldweg wonen. Uit het huwelijk werden vier zo nen en vier dochters geboren. Een dochter woont in Afrika, terwijl een zoon naar Amerika emigreerde. Het echtpaar heeft 23 kleinkinderen en een achterkleinkind. Bejaarden vierden hun jaarfeest VOORSCHOTEN „Ook dit jaar kon de Voorschotense afdeling met het 500sbe lid inschrijven en dat terwijl er in Voorschoten 1200 in woners zijn boven de 65 jaar en er nog zeer veel wensen voor de be jaarden onvervuld glijven. Iedere bejaarde zou moeten beseffen, da* alleen een massale aansluiting bij de Algemene Ned Bond van Be jaarden kan bewerkstelligen, dat ieder een oude dag krijgt, die vrij is van zorgen". Voorzitter Mechqlse deed dót dringende beroep aan 'het begin van hef jaarfeest, dat veel bejaarden naar heit Cultureel Centrum had ge trokken. De Voorsohotense afdeling telt 468 'leden. Hef afgelopen ver- eniigingsjaar zijn 17 leden overleden en 15 leden hebben bedankt wegens verhuizing. Na het officiële gedeelte werd 'het programma verzorgd door 'het Leid se muziekgezelschap Sernpre Avawti, dat met „Jong en Jolig" een. muzi kale re/.s door de wereld maakte. Toos Onderdenwijngaard op Duivenvoorde VOORSCHOTEN Toos Onder denwijngaard dient de muze. Haar pianospel richt zich in de eerste plaats tot het notenbeeld, door mid del waarvan zij met de componist diepe muzikale gedachtén itftwisselt Haar eigen inbreng gaat niet van drang tot virtuositeit of romantische zelfbespiegeling uit, maar van le- venskunstige verworvenheden, die zij met behulp van een gedegen tech niek en een grote muzikale intuïtie als dieptewerking invult in het zwart wit van de partituur. Op die wijze is bijv. Schumanns Carnaval geen grootmoedersmuziek, maar bloedwarme klank, gekleurd door veelzijdig geschakeerde men selijke emotie, waarvoor de moderne psychologie tal van geleerde defini ties kent Die beschrijvende uiterlijkheid heeft Toos Onderdenwijngaard ech ter niet nodig. Wie goed naar dit pianospel luistert, leert achter de klare bezonnenheid en liefdevolle nuchterheid van de voordracht de dichterlijke emotie van Hay dn zowel als van Schumann, Bach als van Soler kennen. Bij Bachs 2e Partita optimale ademspanning, in volkomen construc tief en toch dansant evenwicht, bij Haydn vérgaande inleving in de mu- ziekmentaliteit van de 18e eeuw en bij Soler een hartverrukkende speels heid. Het zeer' talrijke publiek op Kas teel Duivenvoorde heeft dit alles gisteravond bijzonder op prijs gesteld. Zonder een toegiftje liet men de concertgeefster niet gaan. T. D. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: NiooleV.e Y, d v J W Verouden en H A Sterk; Johannes L J, z*v C M van der Ploeg en F H M A Dooijen- bungh; Karin I, d v A Flippo en I I H Schoeman; CatbarLna G C, d v A S Keijzer en C G den Hertog; Rudolph F C, z v R Mun'tz en M A M Th Hegener; Brigitte A A, d v J J M van den Kerkhof en A M Parlevliet; Michèle, d v P Kouprie en M van Habermehl; Saskia M M, d v M Blok en K Sannowitz; Ellen C, d v B Haanappel en C H Engel. Ondertrouwd: Flcris J Fritz en Johainrta A Oosbeimm 'te Leiden; Theo Kamp 'te s-G.navenbage en Maria Zwaan; Willem C van Vee- ren 'te Amsterdam en Willemijntje vain Es. Gehuwd: Marinus D Heijboer en Adriama M Houwaant; Jacobus C Leurink te Leiden en Wilhelmina E Eijis; Johannes W Keesmaat, te Dordrecht en Gerdina E Delden; Gerhardus H Thomassen ite 's-Gra- venhsge en Elisabeth M L de Reede; Jacobus C van Egmond te Noord- wijk en Erna H E Ins je: Adriamus S Tettero te 's-Gravenhage en Jan®je Berkesteijn; Adrianus H A van der Meer te Alkemade en Jo- sephinra C van Geloven. Overleden: Johanna M Krug e r J N de Graaff, oud 65 jaar TKam. Onnosplanitsoen 35); Johanna dd Jonig w v N J Smit, oud 83 jaar (Leidseweg 556^AntomLus J M Deerenberg, oud 67 jaar (Krim- kade 35); Simon P Ftoessen, oud 63 jaar (Prof. Loremtzlaan 69); Maria E Jams-en, oud 78 jaar (Oranje- kade 55). Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Erik Jan Willem en Peter Frans Mark, zv J W Schuijlenburg en M S A W van der Velden, Rosenburg 23; Annoud David, zv J P Straman en P M ter Haar, Poelgeestlaan 33. Overleden: Vooijs, P, 67 ja-s Smulders, A, 83 jaar; Reijneveld, M P, 72 jaar e/v van der Meij, T. Ondertrouwd: Petrus Johannes van Grieken, 21 jaar, Acacialaan 3 en Marquerite van Coevorden, 21 jaar, Overgaarde 1; Antonius Johan nes van Loon, 24 jaar, Oude Rijn 68 en Maria Catharina Anthonia Koor eman, 22 jr. Kom van Aaiweg 25: Herman Johan Bakker, 24 jaar te Leiden en Maria Cornelia de Jong, Hoofdstraat 226; Pieter Glasbergen, 23 jaar, Meijelaan 31 en Adriana Loef, 21 jaar, Meijelaan 12; Philip Willem Blom. 22 jaar te Delft en Ellen Monique Essers, 22 jaar, Bea- trixstraat 28; Josephus Petrus van der Meer, 22 jaar, Brittenburg 60 en Wilhelmina den Bakker, 21 jaar te Maassluis. AMSTERDAM Het netto-exploi tatieresultaat in 1968 van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland bedroeg f 12,3 miljoen tegen f 11,5 in 1967. Het winstsaldo komt uit op f 7,7 miljoen (yorig jaar f 6,6 min). Zoals bekend, wordt voorgesteld het dividend te verhogenn van 9 op 10 pet. RIJSWIJK Het bestuur van de N.V. voorheen G. C. T. van Dorp en Co te Rijswijk Z.H. stelt over 1968 een onveranderd dividend voor van 10 procent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 21