Dubcek: wij moeten hoge prijs betalen Met drie gloeiend Dafjes door woestijnzand „Sociale premies werknemers twee procent lager" Genezen Karstens wil kort geding aanspannen Gaaf boek van geloof en politieke partij Grote Vier volgende week weer in New York bijeen „REBELLEN'" GAAN PRATEN MET KNAU Real verloor van Frans elftal Weinig verandering dammen Rotterdam DONNER NOG AAN LEIDING 9 "ZATERDAG 5 APRIL 1969 KHARTOEM Zes ondernemen - de Haagse jongelui zyn bezig een huzarenstuk te volbrengen: een mon sterrit met drie Dafjes, die overwe gend langs de Afrikaanse kust voert en maar liefst 60.000 overwegend zware kilometers omvat. Ze ar riveerden na de eerste zware étappe die in Kairo begon, in Khartoem, na honderden zandkilometcrs door de Nubische woestijn, waar ze herhaal delijk tot de bodem van hun wagens in vastliepen. Het werd een marteling, dit her haalde uitgraven onder de branden de woestijnzon, die de temperatuur tot 50 graden C deed oplopen. In arren moede bombardeerden ze toen maar de spoorweg tot „weg", want het was beter over de zanderige biel zen te hotsebotsen, dan telkens en kele honderden meters te rijden en dan weer een half uur te graven Zo werden 300 km „genomen", maar daarna moest de „gewone" weg weer worden opgezocht, waar wel woes- (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De drie werk- nemersvakcentralen hebben donderdag in een gesprek met de voorzitters van de centrale werkgeversorganisaties meege deeld, dat zij in antwoord op de forse prijsstijging in Neder land de bjjdrage, die de werk nemers voor de sociale premies betalen met twee pet. willen verminderen en de bijdrage van de werkgevers met 2 pet. ver hogen. De vakcentralen noemen dit een aantrekkelijk voorstel, omdat nu geen cao's behoeven te worden opengebroken en de werknemers deze 2 pet. netto als extra salaris ontvangen, waarvan geen loonbelasting be hoeft te worden betaald. De werkgeversvoorzitters toonden zich na het voorstel van de vak centralen vernomen te hebben overrompeld. Zij verklaarden zich diepgaand te moeten bezinnen op dit ingrijpende voorstel. Hun eerste re actie was, dat deze maatregel bijzon der ruw ingrijpt, ómdat dit voor ar beidsintensieve bedrijfstakken een veel kostbaarder aangelegenheid is dan voor bedrijfstakken met naar ver houding weinig personeel. Hoe de maatregel zou moeten worden door gevoerd, is ook nog een open vraag. De vakcentralen erkenden van hun kant, dat nog nader bezien zal moe ten worden welke premies voor de werknemers verlaagd zouden moeten worden. Een 2 pet. verlaging van de ziekenfondspremie zou slechts een voordeel opleveren voor de inkomens trekkers beneden 13.000, verlaging van de AOW-premie met 2 pet. zou echter voor iedereen een voordeel van 2 pet. opleveren, omdat de AOW een volksverzekering is. Schatkist gevuld De vakcentralen stellen zich op het standpunt, dat de schatkist thans ruim gevuld is als gevolg van de BTW en de afgeroomde loonstijgingen. Vorig jaar heeft in het nationaal inkomen reeds een verschuiving van 1 mil jard plaats gehad naar de zelfstan digen, waardoor het aandeel van de werknemersbevolking in het natio naal inkomen terugliep. Wordt er nu niet ingegrepen dan zou ook dit jaar een nadelige verschuiving van 1 miljard gulden voor de werknemers optreden. Ook het feit dat minister Witteveen zijn belastingcorrectie nog in deze kabinetsperiode wil doorvoe ren, zou er op wijzen, dat de schat kist niet over voldoende geldmiddelen te klagen heeft. De specialisten op het gebied van de sociale verzekering, zowel van de zyde van de vakbeweging als van de kant van de werkgevers bezinnen zich thans diepgaand op het voorstel van de vakbeweging. Woensdag wordt er opnieuw beraad binnen de Stich ting gehouden over de nadere preci sering van het plan en over de hou ding van de werkgevers. Op 11 april aal het bestuur van de Stichting van de Arbeid een definitief standpunt bepalen. De werknemers betalen op het ogenblik ongeveer 17 pet. aan so ciale verzekeringspremies en de werk gevers circa 20 procent. Geen andere weg De vakbeweging meent tot deze maatregel te moeten overgaan, om dat zij geen andere uitweg ziet om de belangen van de werknemers bij het steeds toenemend aantal prijsverho gingen veilig te stellen. In een alge mene prijsmaatregel heeft de vakbe weging geen vertrouwen, omdat de regering niet over een voldoende con trole-apparaat beschikt. De extra verbetering voor de werk nemers vindt de vakbeweging boven dien gemotiveerd, omdat vorig jaar de produktie niet met 6 pet., zoals het planbureau stelde, maar met 7% pet. is toegenomen. Op dit moment zou den de loonsverhogingen voor 1969 al verloren zijn gegaan aan de prijsstij gingen. De werkgevers spraken don derdag de vrees uit, dat de verschui ving van 2 pet. in de sociale premies opnieuw prijsverhogingen tot gevolg hebben. Waarschijnlijk zal de ontwikkeling in het bedrijfsleven ook van invloed zijn op het prljzendcbat, dat woens dag in de Tweede Kamer zal worden gevoerd tijdens een extra Kamerzit ting, waarvoor de leden van Paas- reces zijn teruggeroepen. Minister Roolvink heeft inmiddels zijn voorgenomen vakantiereis naar Australië ujtgesteld. Het Kamerdebat, de vergadering van de Stichting van de Arbeid en de nog hangende bus cao hebben hem tot dit besluit ge dwongen. Glasgow Rangers in halve finale BILBAO Ondanks de 20 ne derlaag, die Glasgow Rangers woensdagavond in Bilbao tegen Atlc- tico Bilbao leed, heeft de Schotse club zich geplaatst voor de halve fi nales van het toernooi om de Jaar beursbeker. Daarin zal Glasgow Ran gers uitkomen tegen Newcastle Uni ted. De andere halve finale gaat tussen Ujpest Dosza en Goeztepe Izmir. Glasgow Rangers won de eerste ont moeting tegen Atletico Bilbaoo met 41. Woensdagavond werden de doelpunten gemaakt, door Estefano en Ibalezen. Er waren 30.000 toeschou wers. DEN HAAG De groep atleten, die geen prijs meer stelde op een plaats in de nationale ploegen en ook niet meer in aanmerking wenste te komen voor de Europese kampi oenschappen, gaat op 16 april met ket KNAU-bestuur praten. Op de jaarvergadering van 15 maart hadden de „rebellen" bij monde van 400-me- ter loper Sjouke Tel al laten weten, dat zij prijs stelden op een gesprek met het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie. tijn-vrachtwagens met reusachtige wielen doorheen kunnen malen, maar niet de dertien inchwieltjes van de Dafs. De enige oplossing bleek: twee wielen op de verhoging tussen de sporen en twee aan de andere kant van een der twee vaak een halve me ter diepe zandgeulen. Alsof dat nog niet genoeg was moest tenslotte door droge rivierbed dingen worden gereden, die zoveel van de motoren vergden dat van tijd tot tijd gestopt moest worden. Ten slotte konden de wagens toch weer op adem komen op een heuse asfalt weg, die het zestal, Jim en Loek Ver meulen, Bert Huizinga, Louis Lu- dolph, Rudie Molenbroek en Hans Moos in Khartoem bracht. Een zwem bad en air conditioned slaapkamers wenkten hier de heren toe. Niet voor lang echter, want de zwaarbeladen wagens ploegen al weer verder om de tweede étappe KhartoemAddis Abeba te volbren gen. 1 PRAAG De zege van de Tsje- choslowaakse ijshockeyers öp de Rus- sische ploeg, laat zich nog steeds voe len. Met de uitvoering van de door de Russen geëiste maatregelen om j uitbarstingen te voorkomen, is giste ren een begin gemaakt. Twee assis- tent hoofdredacteuren van het partij blad Rude Pravo zijn vervangen door twee, naar men aanneemt, conserva tieve personen. Men verwacht ook bij andere nieuwsmedia mutaties. I De Russische minister van de- j fensie, Andrei Gretsjko, en plaats- vervangend minister van buiten- j landse zaken Vladimir Semjonof, die na de anti-Russische rellen van deze 1 week naar Tsjechoslowakije zijn ge komen, zijn gisteren in Bratislawa besprekingen begonnen over „de we- I derzijdse betrekkingen en de huidige toestand in Tsjechoslowakije", meldt CTK. Partijleider Alexander Dubcek heeft donderdagavond in een opzien barende rede voor radio en televisie I gezegd dat Tsjechoslowakije een ho- i ge politieke prijs zal moeten betalen voor de anti-Russische demonstra ties. Dubcek waarschuwde het volk in ernstige bewoordingen tegen her- i halingen. Droevig Het is een droevig feit, aldus Dub cek, dat we voor deze recente gebeur tenissen opnieuw een hoge politieke prijs zullen moeten betalen in de vorm van uitstel van actuele en drin gende problemen. Men concludeert hieruit, dat de Tsjechoslowaakse leiders onder Russi sche druk zaken als decentralisatie bij de industrie en de vakbonden zul len laten vallen. Zij zijn er toe over gegaan de perscensuur opnieuw in te voeren, de politie meer wapens toe te zeggen en haar te gelasten strenger op te treden, een publieke berisping uit te delen aan het liberale presi diumlid Smrkovsky. Partijleider Dubcek, die in de afge lopen dagen onder zware druk van vertoornde Russische generaals en naar Praag geijlde Sowjet-diploma- ten heeft gestaan, waarschuwde ver der, dat de tijd, die Tsjechoslowakije voor het herstellen van de normale socialistische toestand heeft gekre gen, niet beperkt is. Hij benadrukte echter, dat de po litiek van na januari, vastgelegd in de november-resolutie van de centra le partijcomité, zal worden voortge zet. Aftreden In Praag ging donderdag even het gerucht dat als gevolg van de span ningen Dubcek gedwongen zou zijn af te treden. Men trok deze conclusie uit het feit, dat de partijleider Vandaag iveer in de koers. PRINCENBEEK Gerben Karstens, de uit Leiden afkom stige en nu in Princenbeek bij Breda wonende 27-jarige wiel renner zal vrij zeker een kort geding aanspannen tegen het weekblad Sport-Expres. Aanlei ding is een zeer tendentieus en immoreel artikel in het nummer van Sport-Expres dat donderdag verscheen. Onder de head-lines: „Trieste waarschuwing tegen dope" Het drame Gerben Kar stens" gaat een verhaal schuil waarin wordt verteld dat Kar stens sinds kort wordt verpleegd in het psychiatrische ziekenhuis Endegeest in Oegstgeest. Volgens de onbekende schrijver van het artikel zou Karstens wegens overmatig gebruik van drogerende middelen psychisch gestoord zijn en daarom worden verpleegd op de zo geheten afdeling F waar de ernstigste, tevens ongeneeslijke pa tiënten zijn opgenomen. Sport-Expres ladeert het breedvoe rig opgemaakte verhaal met kreten aLs „Karstens zal nooit meer op een racefiets zitten", „Gerben zit in het gekkenhuis" en „zijn huis aan de Hertenhoe'k 98 in Princenbeek is on bewoond". De werkelijkheid is evenwel dat Gerben Karstens na twee practisch verloren wielerseizoenen vandaag weer zijn eerste koers rijdt in België. De oude-Leidenaar, die lange tijd overspannen is geweest, werd drie weken verpleegd in het psychia trische ziekenhuis Endegeest, maar is inmiddels genezen verklaard. Sinds kort was hij duidelijk over het dode punt "heen en was hij weer ijverig begonnen met de training. Karstens staat nog altijd onder contract bij de Franse wielerploeg Peugeot en wil trachten in de ko mende maanden voldoende in vorm te komen om de Tour de France te mogen rijden. ontbrak tijdens een bezoek van presi dent Svoboda, premier Cernik en de Slowaakse partijleider Husak, aan de militaire academie in Brno. Deze ge ruchten werden echter later met klem tegengesproken. In Moskou werd later bekendge maakt dat Rusland niet van plan is opnieuw in Tsjeehoslowakije in te grijpen. Wanneer echter de autoritei ten daar hun taak niet kunnen ver vullen of zich daartoe niet in staat achten, zal de Sowjetunie op de meest geschikte manier optreden, zo werd in Moskou gezegd. Nieuwe mascotte voor AH Ramsey LONDEN „World Cup Willie" is afgedankt. Het met de Union Jack de Britse vlag getooide leeuwtje, dat als mascotte diende voor het En gelse elftal tijdens het wereldkampi oenschap voetbal 1966 in Londen, wordt vervangen door een levende buldog. De twee jaar oude hond werd dinsdag overhandigd .aan Sir Alf Ramsey, de coach van het wereld- kampioens-elftal. Hij werd dadelijk gekozen tot Mascotte voor het we reldkampioenschap 1970 in Mexico. De buldog, genaamd Winston, die voor 2000 pond (ongeveer 17.000 gul den) is verzekerd, zal een maand voor het begin van de titelstrijd naar Mexico vertrekken. Het dier heeft die tijd nodig om te acclimatiseren. PARIJS Het Franse voetbalelf tal heeft woensdagavond in het Pare des Princes te Parijs een vriendschappelijke wedstrijd tegen Real Madrid met 5—^3 gewonnen. De meest bejubelde speler in de Franse ploeg, die bij rust een voorsprong van 31 'had, was Rovelli, die drie doelpunten maakte. Rovelli scoorde voor het eerst in de tiende minuut waardoor Real toen al een ach terstand had van 03 na de snelle treffers van Loubert en Bras. Voor rust scoorde Gento nog voor Real en toen de voorsprong van Frankrijk al was uitgegroeid tot 51 doelpuntten Bueno en Gento ieder nog een keer in het laatste kwartier. FC NEURENBERG IMPONEERDE NIET HAMBURG Hoezeer het met het door Ajax zo hardhandig uit de Eu ropa-Cup gestoten 1 FC Neurnberg bergafwaarts gaat, bleek woensdag bij de ontmoeting voor de Duitse be ker op het HSV-terrein tegen Sper- ber Bremen. Tegen deze nummer laatst van de Noordduitse liga speel de 1 FC Neurnberg ondanks een ver lenging doelpuntloos gelijk. De spelers van 1 FC Neurnberg schoten vijfmaal tegen lat en palen. Daarentegen werd een doelpunt van Sperber in de 112e minuut wegens buitenspel afgelast. De teams zullen een tweede wedstrijd spelen, ditmaal bij 1 FC Neurnberg thuis. ROTTERDAM De derde ronde van de wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Rotterdam bracht in de stand weinig verande ring. Alleen Bousema wist zijn partij te winnen, de andere partijen eindigden in remise. Uitslagen: Van de Kerkhoff Teyn 1-1, Huet Biel 1-1, Roozen- burg Kleyne 1-1, Bousema Van Prooyen 2-0. De stand na de derde ronde (met één vooruitgespeelde partij) is: Roo- zenburg 5 punten uit 4 partijen v. d. Kerkhoff 4 uit 3, Huet 4 uit 4, Biel, Teyn en Bousema elk 3 uit 3, Van Prooyen en Kleyne beiden 2 uit 3. De vierde ronde wordt vrijdag bij Het Oosten gespeeld. ARNHEM De 45-jarige Zweedse oe- fonmeester Lajos Szendrody Is dinsdag in Arnhem overleden. Hij werd tijdens de training van zijn vereniging, Sydney Ik uit ESkiltuina, op het veld van de zaïerdac- club ES>A door een hartverlamming getrof fen. DEN HELDER In Den Helder heeft het Nederlandse militaire basketbalteam met 6378 verloren van België. Grote taak voor kleine mensen Nog steeds bestaat de indruk dat de christen-politicus in het zwart gekleed gaat. Meer dan een indruk is het, dat nog steeds aanhangers van christelijke partijen denken in termen van: program van mijn partij en Evangelie zijn één, althans nagenoeg. Je moet haast wel zeggen: ge lukkig, dat de oorlog wat dit be treft ook als breuklijn heeft ge fungeerd. Meer dan vroeger het geval was is de christen-politicus zich bewust geworden van de mogelijkheid van eigen falen en is men zich gaan bezinnen op: wat is eigenlijk christelijke politiek?, waar ligt precies het verschil met andere partijen?, is het niet alle maal één pot nat? Ten diepste gaat dit natuurlijk terug op de vraag: is het wel te recht dat wij een christelijke par tij formeren, kan het geloof dienen als uitgangspunt voor politiek handelen? Drs. B. Goudzwaard, lid van de Tweede Kamer voor de ARP, zegt daar in een nieuw verschenen pocket, Grote taak voor kleine mensen, een uitgave ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van de ARP, volmondig Ja op. Mits die waarachtige evangelische politiek staat in het teken van wat het Evangelie uitricht in ons hart en in de samenleving. Niet de christelijke politiek moet het Evangelie gebruiken. Het is andersom, zegt Goudzwaard, chris telijke, evangelische politiek ont staat pas als wij ons door het Evangelie laten gebruiken. Alleen dan kun je het antwoord vinden op de problemen van onze tijd. Argumenten De heer Goudzwaard somt aan het slot van zijn boek enkele argu menten op die pleiten voor de christelijke partijvorm en die ook voor de toekomst een voor waardelijk Ja alleszins rechtvaar digen. Die argumenten zijn: christen-leden van zuivere programparfijen of algemene par tijen hebben vaak slechts beperkte ruimte. Vanuit het geloof komen tot een andere politieke conclusie is vaak taboe. In de christelijke partij is altijd een beroep op het Evangelie mogelijk. ter verdieping en corrigering van het christelijke politiek bedrij ven heeft de christen het samen werken met mede-christenen hard nodig. Secularisatie leidt tot ver vreemding van vrijwel alle levens sectoren van de invloed van het Evangelie. Beginselpartijen raken uit de mode en men heeft aan po- litiek-technische neutrale deskun digheid voldoende. Juist dan kan een christelijke partij er het levend bewijs van zijn dat het Rijk van Christus niet halt houdt bij de poort van de politiek. De politieke verantwoorde lijkheid van de burger voor de koers van het staatsbestel. Men kan en mag tot uitdrukking 'brengen dat alleen in een band van politiek en Evangelie deze koers goed kan zijn. De bij een beginselpartij be staande geestelijke verbondenheid van kiezer en gekozene garandeert een dieper en düurzamer democra tische invloed van de kiezer, die op een beginselpartij stemt, dan bij die van de kiezer die stemt op een bepaalde politieke programpartij. Een greep Het zou te ver voeren Goud zwaard haalt veel, niet te veel over hoop de inhoud van dit boek een ten dele omgewerkte, ten dele bijgewerkte kadercursus van de ARP volledig weer te geven. Een greep slechts: de politieke problemen van deze tijd (inkomens, bevolkingsaanwas, vertechnisering, communicatie, oorlog, mondigheid); de stromingen van deze tijd (socia lisme, liberalisme, een heel scherpe kenschets van het pragmatisme en een D'66 dat onvermijdelijk naar enige vorm van beginsel terug zal moeten); evangelische bezinning; eigen radicaliteit van het Evangelie; keus van politieke ideeën; keus tussen vrede en demonie; keus tus sen wat is en wat behoort te zijn; politieke oordeelsvorming; partij en kiesstelsel, regeringsvorm; chris telijke partijvorming. Eigen Goudzwaard heeft zich in de Kamer doen kennen als het levend bewijs dat het Nederlandse publick zich ontstellend blameert door het parlement een zesplus te geven. Hy is direct en helder; hy heeft de gave een betoog te kunnen houden dat aansprekend is, vaak origineel en dat een eigen politiek stempo? draagt. Zo doet hij zich ook in Grote taak voor kleine, mensen kennen. Niet dat hij nu zo verschrikkelijk veel» nieuws zegt, maar het is over goten met een sausje dat het nieuw doet lijken en het zal ongetwijfeld velen en die zijn er die twij felen aan de zin van christelijke politiek, aan het denken kiihnen zetten. D. Corporaal wilde in Neder landse Gedachten wel lyrisch wor den. Daar hoeft hij zich niet voor te schamen. Politiek interessant in deze pocket een van de verdiensten van Goudzwaard vonden wij dat hij aan de praktische politiek een rui me plaats heeft toegekend (de leef baarheid van de randstad Holland) was de visie van de schrijver op het christelijk-geïnspireerd-zijn van de KVP (niet genoeg), de com promissen van liberalisme, socia lisme, communisme en het volle dig falen van het pragmatisme als politiek uitgangspunt, ARP en ge zag, onderneming en kapitaal (waarbij de beslissende invloed van kapitaal slechts een zeer be perkte kan zijn). Openbaar Daarbij betreurt Goudzwaard het niet-openbaar zijn van het overleg tussen minister en Kamercommissie en de sfeer van geheimhouding rondom de kabinetsformatie: er ligt een mistbank over het politieke gebeuren. De vraag dient overwo gen te worden of de openbaarheid niet vergroot kan worden. Een goede greep van de jubile rende ARP dit Grote taak voor kleine mensen. Voor 3,- levert het bureau een pocket van 112 blz. met een hoop gezonde taal. DEN HELDER Het Nederlandse mi litaire zaalhandbalteam heeft woensdag avond in Den Helder gelijkgespeeld tegen een Duitse legerploeg, 14—14. Aan Neder landse kant viel ln deze wedstrijd, waarin de Duitsers bij rust een voorsprong van 8—7 hadden. Veerman van Emmen het meest op: hij maakte zeven doelpunten. LONDEN In de eerste divisie van de Engelse league zijn woensdagavond twee I wedstrijden gespeeld, de uitslagen zijn: Manchester United West Bromwlch Al bion 2—1, Tottenham Hots; ur Newcastle I United 0l. Gerben Karstens Het Engelse ijsdanspaar Diana Tow- I ler/Bernard Ford, sinds vier jaar Europees en wereldkampioen bij de amateurs, zai j op 18 april naar de beorpesklasse over gaan. Spanje heeft op het laatste moment besloten aan het tornooi om het Westeuro- pese volleybalkampioenschap, dat ln Fl- naldn weordt gehouden, deel te nemen. De Spanjaarden, die de laatste Jaren nauwe lijks contact met andere Westeuropese landen hebben ge hwdamnoreakdn.dedag in Helslnl aan. Jan van den Berg heeft vrijdag ln de eerste ronde van een Internationaal schaaktornool te Bognor Regis (Engeland) gewonnen van de Br-lt Norman. Brandcki deelde het punt met de Brit Cockroft. De Nederlander èHarry Steevens Is donderdag derde geworden tijdens een In ternationale wielerwedstrijd te. Wasmuel. De Belg Mintjes zegevierde. Overleg Nabije Oosten bemoedigend NEW YORK Amerika, Rus land, Frankrijk en Engeland komen volgende week dinsdag weer bijeen om een oplossing te vinden voor een politieke rege ling van het conflict in het Nabije Oosten. In hun eerste gesprek concludeer den de vier dat de toestand ernstig en dringend is en dat de internatio nale veiligheid niet in gevaar mag komen. De vier landen hebben zich voor namelijk beziggehouden met de bestudering van werkdocumenten. Franse kringen noemden de eerste zitting van de lang /erwachte 'kleine topconferentie' „bemoedigend en constructief". Toen de Grote Vier aan het verga deren waren, gaf de Israëlische VN-ambassadeur Tekoah een verkla ring uit, waarin hij opmerkte dat 'Israël niet veel verwacht' van het overleg. Elke viermogendheid- overeenkomst die door Israël als nade lig voor zijn nationale belangen wordt beschouwd, zal worden ver worpen, aldus Tekoah. LEEUWARDEN Door remise te spelen tegen Hajo Kramer heeft Jan Hein Donner woensdag de leiding behouden in de strijd om het Nederlands schaakkampi oenschap in Leeuwarden. Zowel Langeweg als Jan Timman, die hun partijen na eerste zitting af- braken, kunnen bij winst met Donner gelijk komen. De kans dat Langeweg met zwart van Kuypers wint lijkt groot. Tim man daarentegen staat even eens met zwart duidelijk slechter tegen Etmans. Scholl kwam hoger op de ranglijst door een overwinning op Piket, die een fout in de opening maakte. De uitslagen zijn: derde ronde: Zu1- dema Ree VPiket Scholl 0—1: De Ruiter Van Baarle >/i Kramer Donner Vi—'h: Etmans Timmans afg.; Kuypers Langeweg afg. Stand na drie ronden: 1. Donner 2'/> pnt: 2/4 Van Baarle. Ree en Scholl elk 2 pnt: 5/6 Langeweg en Timman elk 1'/» pnt en 1 afg. partij; 7/8 Kra mer en Zirldema elk l>/> pnt. 9. Kuy pers 1 pnt en 1 afg. pa-tlj; 10. De Ruiter Vt pnt: 11. Etmans 1 pnt en 1 afg partij12. Piket o pnt

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9