'n paasbest idee... naar kamsteeg voor 'n VW WEEKAGENDA Burgerli jke stand Alphen a/d Kijn Kampioenschap voor Baronie-junioren Raad Haarlemmermeer stelde krediet beschikbaar voor Nieuw-Vennep West 2 Derde maal inzet verkiezingsstrijd Haarlemmermeer Scholen gaan dinsdag weer voethallen Schilder Nieuw poort halve eeuw bewoner Johannes-Stichting GEMEENTE KOUDEKERK a. d. RIJN KRIJGT NIEUW-VENNEP EEN WEEKMARKT? Raad Sassenheim Burgerlijke stand van Ter Aar J. DUSOSWA BEKENDMAKING NWUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 5 APRIL 1969 VANDAAG of 2e PAASDAG LEIDERDORP, v. d. VALK BOUMANWEG 2 OEGSTGEEST, GEVERSSTRAAT 30 Verkeerslichten volgende week in iverhing ALPHEN Burgemeester Gal las zal donderdag 10 april officieel de verkeerslichten in gebruik stellen op het kruispunt Oranje- NassausingelWillem de Zwijger laan en President Kennedylaan. Dit gebeurt om 9 uur. Het gereedkomen van deze ver keerslichten betekent een belang rijke verbetering voor dwe ver keersveiligheid op dit drukke punt. Met de reconstructie ervan ie men bijna klaar. ALPHEN AAN DEN PIJN —'Gebo ren: Richard van Ginkel. Cornells Jongkind. Paulus A M Captein. Pieter Dissel. Johannes Dissel. Merimis Bronageest. Astrid N van Resteren. Edwin Buitelaar. Evelien Blanksma. Marcel van Mourik. Karei A Bor. Eduard R van Dijk, Marianne P Stel ling. Overleden: Clara Duiker, wv J van. 't Hoff, 84 Jaar: Sientje van Heezik ev A Windhorst. 75 jaar; Cornelia M Burggraaf wv E Bogerman. 64 jaar. Getrouwd: Douwe F Ykema. 24 jaér en Piëta Oomen, 20 jaar; Petrus G Groen, 25 jaar en Anna JAC Verlaan. 23 jaar: Martinus CPA Turk. 22 jaar en Antonia Straver. 21 jaar; Cornells M de Veth, 22 Jaar en Jansje E S van Leeuwen. 28 jaar; Marinus de Vree. 19 Jaar en Christina Onderstal. 17 jaar Ondertrouwd: Jacobus C S van Breukelen, 25 Jaar en Gijsberta G van Heusden. 26 jaar; Arie den Besten. 23 jaar en Ytje L Deelstra. 20 jaar: Nico- laas van Termeij. 22 jaar en Maagje de Bruin. 22 jaar: Willem J H Hof er. 21 jaar en Johanna van Rijswijk. 22 jaar. ALPHEN" Het eerste junioren- team van de tafeltennisolub „Ba ronie" heeft verrassend het kam pioenschap van de afdeling in de wacht gesleept. Daardoor heeft men de prachtige prestatie geleverd om in één seizoen van de Nieuwelln- genklasse te promoveren naar de tweede klasse van de afdeling Den Haag van de Nederlandse Tafelten- n inbond. Het kampioenschap werd pas in de laatste wedstrijd beslist. Nadat Baronie vorige week had verloren van Steeds Vooruit (Warmond), waren de kampioenskansen aanmer kei ij k gedaald- Want laatstgenoemd team moest alleen nog tegen het lager geklasseerde T.O.V. uit Noord- wyk en was bij winst kampioen. Maar het werd een nederlaag voor de Warmonders. De kansen voor Baronie, die thuis nog tegen TOV moest spelen waren hierdoor weer gestegen, maar ook de Noortfwijk- ieugd had de kans weer in eigen handen en aan een gelijk spel ge noeg. De Baroniejeugd liet zich geen tweede maal verrassen en won met 7-3. Dinsdagavond zijn zy gehuldigd in verband met het kampioenschap. Voorzitter D. N. de Veth. tevens trainer van Baronie, sprak hen toe en feliciteerde Frans v. d. Klip. Frans Griffioen en Benno v. d- Meent met het succes. Bloemen wer den aangeboden. Zo heeft Baronie de competitie afgesloten met twee kampioenen, nl, de dames en de junioren. Een waardig cadeau voor de viering van het 15-jarig bestaan. Zangavond in Aarhoeve TER AAR Donderdag heeft de rhristelijke zangvereniging „Looft den Heer" de bewoners van het be jaardencentrum Aarhoeve verrast met een zangavond. Onder leiding van dirigent K. de Rooy zong eerst het kinderkoor enkele liederen, met blokfluitbegeleiding van meisjes. Het meisjeskoor zong ook. Het gemengde koor hield het vóór de pauze in het ernstige genre. Na dat de koffie was rondgediend, zong het kinderkoor wat vlotte liedjes. De voorzitter van Aarhoeve, de heer P. C. van Rijn. dankte het koor voor zijn optrodpn. Burgerlijke «land NIEUWKOOP geboren: Gerard wr P. Dekens en B. A Groen. Overleden: S. C. de Greef. 7' i HAARLEMMERMEER De ge meenteraad van Haarlemmermeer ging donderdag akkoord met een voorstel een krediet beschikbaar te stellen van f3.747.800. Dit krediet wordt bestemd voor het uitvoeren van werkzaamheden in Nieuw-Ven nep West 2. B. en W. hebben een plan gereed voor het verder voltooi en van deze wijk. Dit plan voorziet in de aanleg van wegen, trottoirs, parkeerplaatsen, groenvoorzieningen enz., terwijl hierin ook de aanleg van kinderspeelplaatsen is opgeno men. Ten behoeve van de Stichting Sporthal Nieuw-Vennep verleende de raad een aanvullende garantie tot f 40.000. Van de gemeenteraad van Krom menie was een schrijven binnenge komen. waarin Haarlemmermeer om adhesie werd gevraagd voor een mo tie gericht aan de regering, waarin kritiek werd geuit op de financiële verhoudingswet. B. en W. stelden voor het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. De heer G. B. Neering (PSP) was het hier niet mee eens en wilde de motie daadwerke lijk steunen. Wethouder A. van der Zwaard wees er op dat de gemeen ten hun eigen „vakbond" hebben, de Vereniging van Nederlandse Ge- Driejarige kleuter uit De Kaag verdronk DE KAAG Een driejarig doch tertje van het echtpaar Loogman uit De Kaag. is donderdagmiddag omstreeks 12 uur verdronken in de Kagerpias. De kleuter was naar de eendjes aan het kijken ter hoogte van groentehandelaar Biemond en gleed daarbij vermoedelijk uit. De ouders, die niet beter wisten of hun dochtertje was naar de speel tuin gegaan, misten haar op een ge geven moment Omstreeks half twee vond de vader zijn dochtertje zelf. HAARLEMMERMEER „Het is in hoge mate te betreuren dat de uit voering van het plan tot verbetering van de waterhuishouding in de Haar- lemmermcerpolder wordt aangegre pen als inzet voor de verkiezing van een drietal nieuwe leden van het pol derbestuur in de plaats van degenen, die gedurende een groot aantal jaren met grote toewijding en verantwoor delijkheidsgevoel hun beste krachten hebben gegeven in het belang van onze polder", aldus de vereniging ter behartiging van de belangen van de llaarlemmermccrpolder, naar aanlei ding van de komende polderverkie zing. Het plan voor het derde gemaal werd samengesteld in overleg met het Hoogheemraadschap van Rijn land. de Cultuurtechnische Dienst en de Provinciale Waterstaat van Noord- Holland. welke instanties zonder twijfel hun volledige medewerking zullen verlenen tot realisering. Ver wacht wordt dat binnenkort de Cul tuurtechnische Dienst een ruime sub sidie zal toekennen. In een verkiezingspamflet gaat de vereniging uitvoerig op de plannen in. „Alle Ingelanden hebben in de af gelopen jaren door eigen waarne ming kunnen constateren dat er steeds meer uitbreidingen van dorps kernen. industrieën, wegen, kassen, startbanen e.d. komen. Thans be draagt de verharde oppervlakte van een en ander ongeveer 1850 hectaren. In de toekomst, zal deze oppervlakte ongeveer 3300 hectaren bedraden. Dit betekent bijna 20°/o van de opper vlakte van de gehele Haarlemmer- meerpolder. De toeneming van het verharde oppervlak heeft tot gevolg dat bij vrij aanzienlijke regenval een snelle verhoging van de waterstand plaats vindt, wanneer de uitslagcapa citeit van de gemalen niet voldoende is", zo wordt gezegd. Gewezen wordt op de ongunstige ligging van het gemaal „de Leegh- water". Wanneer het plan. zoals door de deskundigen is samengesteld, wordt gerealiseerd, dan kan gezegd worden dat slechts in zeer sporadische geval len een te hoge weerstand zal voor komen, m.a.w. een gelijkmatige wa terstand kan worden gehandhaafd. meenten, die de belangen van de ge meenten behartigt. Daarom achtte de wethouder het onjuist met de ge meente Krommenie mee te gaan. hoezeer Haarlemmermeer de mening over de financiële verhoudingswet ook deelt. De gemeenteraad ging akkoord met het verlenen van een krediet van f 25.000 ten behoeve van de voorbereiding van verschillende plannen, zoals het bouwrijpmaken van gronden in het uitbreidingsplan Zwaanshoek-dorp. Voor de verdere aardgasvoorzie ning in Nieuw-Vennep noord werd een krediet van f90.000 beschikbaar gesteld. O ALPHEN Op de voetbalterrei nen aan de Heul (van Alphia en ARC) en achter het Bospark (van Alphen en Alphense Boys) worden dinsdag weer de schoolvoethal- wedstrljden gehouden. Zoals ge woonlijk is weer een indeling ge maakt in drie groepen: de jeugd van de lagere scholen, junioren en senio ren, uit de leeftijdsgroepen van hel voortgezet onderwijs. De deelname is ook dit jaar weer groot en scholen uit Alphen, Aarlandervcen. Zwani- merdam, Hazerswoudc, Koudekerk en Ter Aar zullen met elkaar strijd leveren. Om 8 uur 's morgens komen de eerste elftallen in het veld en als alles volgens plan verloopt zal de prijsuitreiking ongeveer kwart over vijf plaatshebben. Door ziekte van de heer Van der Nagel, die de laatste jaren de voorbereidende werkzaamheden verrichtte moest men naar nieuwe mensen omzien. De leiding berust nu bij de heer J. M. Smit. die al ervaring heeft als medewerker in vorige jaren. Hij wordt geassisteerd door.de heer Van Voort uit Voorschoten. Zoals bekend worden de wedstrij den gespeeld onder auspiciën van dr commissie schoolvoctbal van de af deling Lelden van de KWB. De kampioenen komen uit tegen de kampioenen van de andere rayons. Het ziet er in tegenstelling met vorige jaren, niet naar uit, dat de weersomstandigheden een spaak in het wiel zullen stken. Mocht toch terreinafkeuring nodig worden, dan wordt het toernooi uitgesteld tot dinsdag na Pinksteren Geslaagd concert raadhuis Alphen ALPHEN Het initiatief van de gemeentelijke culturele commissie om. in samenwerking met het Nutsdepartement Alphen een drietal concerten te geven in de hal van het raadhuis is goed aangeslagen. Don derdagavond, toen het eerste concert werd gegeven, was de belangstelling zeer bevredigend. Al waren dan niet alle stoelen bezet, daartegenover stond, dat er voornamelijk jongeren, plaats hadden genomen op de trap in de hal. Zo was er rondom dit concert een geheel aparte entourage ontstaan. Concertgevers waren Leo Lentz. klarinet en Huib Christaanse (in Al phen opgegroeid) piano; zij hebben beiden al een reputatie verworven die ze ook in dit optreden, zowel samen als solistisch, volkomen waar hebben gemaakt. Dit ondanks het feit. dat de akoestiek van de hal voor een concert op dit niveau toch wel onvoldoende is. Dat neemt niet weg. dat uitvoe renden en publiek toch wel een zeer veel voldoening schenkende avond hebben beleefd, wat bleek uit het ovationeel applaus en de bloemen hulde. De wethouder van onderwijs en culturele zaken, de heer M. Paats. leidde dit eerste concert met een korte speech in. Onder de aan wezigen waren ook burgemeester en mevrouw Gallas. NIEUWVEEN Eenentwintig jaar oud was Piet Nieuwpoort toen hij bewoner werd van de Johan nes-Stichting. Dat is deze week pre cies 50 jaar geleden. Hij had zijn beide ouders vroeg verloren en vond in de stichting een nieuw thuis. Nieuwpoort was nogal handig met verf en kwasten en werd een goede hulp voor schilder Poelgeest. Jaren lang schildert hij nu al, samen met C. van Leeuwen, de houten kozijnen en alles wat geschilderd kan worden aan de Johannes-Stichting. Piet Nieuwpoort wilde ook landschappen gaan schilderen. Hij kwam in de leer bij kunstschilder Segaar in Nieuwkoop en bleek een uitstekend leerling te zijn. In de recreatiezaal van de stich ting werd een feest op touw gezet. Op het podium had men een exposi tie van schilderijen van de jubilaris ingericht. Van de stichting kreeg Piet Nieuwpoort een prachtige fiets, waarop hij nog menig tochtje door de vrije natuur wil maken. Zestig jaar getrouwd in Hazersivoude HAZERSWOUDE Dinsdag 8 april is het echtpaar L. v. d. Zwaan/A. v. d. Zwaan-Blankestein zestig jaar getrouwd. Gezien de ge zondheidstoestand van de bruid (78) zal dit jubileum op intieme wijze worden gevierd met de ne gen uil het huwelijk voortgespro ten kinderen. Ten huize van het bruidspaar. Rijndijk 15. zal op de achtste april de eucharistie worden gevierd. De bruidegom (86). in de Groe nendijk bekend als ..Leen", bracht een groot gedeelte van zijn leven door bij veehouders, bij Dirk Op- pelaar te Hazerswoude, in Leider dorp en bij N. Kaptein in de Groe nendijk (zo'n vijftig jaar!). De kleinkinderen (35) en de achterkleinkinderen (17) vieren in gedachten het feest mee. HAARLEMMERMEER Dc ge meenteraad ging donderdag ak koord met de benoeming van de heer A. C. Houtsma als raadslid. De heer Houtsma volgt de heer A. A. J. Spruyl (KVP) op, die in ver band met vertrek naar elders, vori ge maand afscheid nam van de raad. Filmavond A.I\.IV.B. WOUBRUGGE Voor de donder dagavond in Het oude Raedthuys ge houden filmvoorstelling van de ANWB bestond vrij veel belangstel ling. In zijn openingswoord heette pro pagandist H. van der Waal speciaal welkom de heer A. C. van Tienho ven. districtsconsul van de bond. waarbij hij wees op de belangrijke taak op toeristisch gebied, die deze bondsfunctionaris belangeloos ver richt. Aan de hand van dia's kregen de aanwezigen een duidelijk beeld van de vele werkzaamheden, die de ANWB verricht. Na de pauze werd in de film De fensief rijden getoond waaraan een automobilist alzo moet denken in het snelverkeer. TER AAR Op Tweede Paasdag wordt niet geveild; alleen op woensdag en vrijdag. OPENBARE BEKENDMAKING Herziening bestemmingsplan „Dorp-Oost herziening 1966". De burgemeester van Koudekerk aan den Rijn maakt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat met ingang van 11 april 1969 ter gemeente secretarie van Koudekerk aan den Rijn ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente van 25 maart 1969. waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bij raadsbesluit van 8 augustus 1966 vastgestelde en bh besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 17 mei 1967. G.S. no. 732 1 goedgekeurde plan tot partiële her ziening van het bestemmingsplan „Dorp- Oost herziening 1966", zulks voor het gebied, dat is gelegen binnen de rode omlijning, zoals deze op de bij het onder havige raadsbesluit behorende tekening is aangegeven. Koudekerk aan den Rijn. 3 april 1969. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. HAARLEMMERMEER Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Haarlemmermeer werd voorgesteld in Zwanenburg een weekmarkt in te stellen. By de discussie hierover kwam ook een weekmarkt voor Discussie over film in Lei muiden LEIMUIDEN In het Parochie huis hield de KJK „De Vonk onder leiding van de heer A. H. Merks een filradiscussicavond. Aanvankelijk zou de film „Straatterreur" worden vertoond, maar gezien de slechte kwaliteit heeft men van deze verto ning afgezien. In plaats daarvan werd een film vertoond over het leven van een bokser. Het leven van een be roepsbokser kan zeer boeiend zijn. Dat bleek wel uit dit filmwerk. Ook de vrouw van zo'n bokser heeft een leven vol angst en spanning, vooral als haar man weer in de ring moet verschijnen. Na dit twee uur durend filmpro gramma werd er gediscussieerd. Er werden vier vragen gesteld, waaro ver de meningen nogal uiteenliepen. De jeugd was het echter wel eens over een herhaling van een derge lijke discussie-avond. Na afloop was er een gezellig sa menzijn. BURGER VEEN/RIJSENHOUT In Burgervcen komt nabij het Dorpshuis een lectuurbak van het Rode Kruis te staan. In Rijsenhout wordt binnenkort eenzelfde bak ge plaatst in de nabijheid van Dc Werf. Hierin kunnen inwoners gelezen tijdschriften cn boeken deponeren. Het Rode Kruis zorgt ervoor dat de lectuur op de bestemde plaats komt in ziekenhuizen en sanatoria. LEIDEN Door een te laat geno men besluit en misverstanden loopt Leiden een tweetal trainingen en een oefewedstrijd van het Nederlands waterpolo-zevental mis. De trainin gen zouden plaats hebben in „de Vliet" en wel op 15 en 22 april. Al phen gaat nu met de eer strijken. Kleuters aangereden LEIDEN Met het mooie voor jaarsweer laten veel moders hun kin deren weer buiten spelen. De uitge laten kleuters rennen vaak zonder op of om te kijken de weg op, wat nare gevolgen kan hebben. Donderdag werden twee kleuters aangereden. De 4-jarige Richard Na- thalia uit de Prins Hendrikstraat stak onverhoeds de weg. over en kwam onder een auto. Hij liep een hersenschudding op. Hetzelfde deed de 3-jarige Jeannëtje de Kloet, 'die haar sleutelbeen brak. Beide kinde ren zijn naar het academisch zieken huis gebracht. SASSENHEIM Dinsdag 15 april vergadert de gemeenteraad. Agenda: Benoeming tweede waarne mend secretaris: medewerking aan Chr. Kleuterschool „De Zonnebloem"; Verhoging bijdrage in exploitatie kosten vormingswerk leerplichtige- jeugd-avondscholen; subsidié kinder uitzending; bezwaarschriften honden belasting: facultatievb huurverhoging per 1 april; wijziging Drank- en Ho- reeafverordening; verhuur grond na bij Molenstraat. Burgerlijke stand van Hillegom HILLEGOM Geboren: Amthonius, z.v H J S Blokker en A van Eeuwijk. Ondertrouwd: J H van Lierop en M H Weijers: G G A Jörning en A L van Horifck: G Bik en H v/d Wal: A J M Evers en J M A van Haastrecht: A A Kotter en J M Lemmers. Getrouwd. H Telkamp en L M G Berghuis: A P Drost en A Klootwijk. Overleden: M Brederode, 86 jr we duwnaar van TM v/d Berg: T Kra nenburg. 71 jr, echtgenoot van A C Breuring. TER AAR Geboren: Ilse M C. d v T G v d Berg en M C J Groen in 't Wout; Jacob M G, z v A J v Rijn en E A v d Oever; Patricia E, d v F H Hoogervorst en J A M Ubink; Ronald TJM, zvHJM Bos en M T de Koning: Catharina PM, dvCWvd Pijl en G R v Dam: Robbert us J T. z v H G A Poelwijk en C J de Koning; Anne- lies, d v J M Jongmans en M. Langhout. Huwelijksaangifte: S A Voorn. 26 jr en A J Mank, 24 jr. Overleden: K W Hoogervorst, 83 jr. HAZERSWOUDE Op Tweede Paasdag legt de dirigent van het parochiële zangkoor van de St. Michaëlkerk. de heer H. van Eg- mond, zijn functie neer. De heer H. van Egmond was bijna veertig jaar lid van het koor. waarvan ruim tien jaar dirigent. "^^aTnês^cnTïêrënnjwiêrëtwrwvvarT™ en kleur, kompleet met lamp. slot en jasbeschermer 137.50. 147.50. 155.— Mooie vouwfiets 139,75 Kindervouwfiets 99,75 Gezinsfiets 125, Grote sortering onderdelen. Voorstraat 109 - Tel. 2619 Nieuw-Vennep ter sprake. Weth. A. v. d. Zwaard zei in antwoord op vra gen van de heer B. Duwel (kvp) dat volgende maand een voorstel in zake een weekmarkt in Nieuw-Ven nep zal worden gedaan. Zowel bij de bevolking als bij de plaatselijke middenstanders in N.- Vennep blijkt voor een weekmarkt grote belangstelling te bestaan. Vol gens de middenstand zou een week markt de bedrijvigheid in Nieuw- Vennep verhogen. De weekmarkt in Hoofddorp ge niet intussen weinig belangstelling. Soms staan er slechts twaalf kra men. Bekeken wordt of het zin heeft deze markt voort te zetten, dan wel er mee te stoppen. Wethouder Van der Zwaard zei dat de gemeente per markt per jaar f 5000 moet bijleg gen. Enkele raadsleden stelden voor de marktgelden te verhogen. Deze sug gestie zal worden onderzocht, maar de wethouder zag hier niet veel in, omdat men dan de kans loopt dat de marktkooplieden wegblijven. Wat de markt in Nieuw-Vennep betreft: er wordt naar gestreefd hier zo spoedig mogelijk mee te starten, als de raad volgende maand ten minste akkoord gaat met het plan. Kleutervoeding moet gevarieerd zijn TER AAR In het schoolgebouw hield de Vereniging voor christelijk Kleuteronderwijs haar jaarvergade ring. Secretaris H. J. Lok gaf het jaarverslag en penningmeester J. van Arkel had een saldo van f 138,10. De heer D. Hoogendoorn werd in het bestuur herkozen. Mejuffrouw Grut van het Voor lichtingsbureau voor de Voeding was gekomen om de ouders te vertellen hoe de voeding van de kleuters moet zijn. Zij bepleitte variatie in de voe ding. Voor de kleuter is van belang dat de voeding voldoende bouwstof fen bevat. Boerenleenbank Langeraai TER AAR Achtenveertig lede» waren naar de kantine van dp Tuin bouwschool gekomen voor de alge mene jaarvergadering van de Boe- renleenbank „Langeraar". De voor zitter. de heer Mart. Keijzer werd herkozen. De heer Jac. Lek nam n; 21 dienstjaren afscheid als lid var het bestuur. Onder hartelijke dank woorden kreeg hij een stel tan-tuinstoelen. In zijn plaats werd de heer J. H. Sassen gekozen. Tot lie van de raad van toezicht werd d> heer J. Keijzer gekozen. Het totaal der middelen bedroef f 5.864.758.47. Meer dan twee miljoer gulden werd als hypotheek gegeven 35 pet. van de totale uitzettingen werd gebruikt voor de financiering van eigen woningbezit. Het winstsal- do over 1968 groot f 17.500 zal gehee! bij de reserve worden geschreven Het aantal leden van de bank gestegen tot 207, het aantal spaarre keningen tot 2118 met een bedrag van f4.753.000. RIJNSBURG De heer Albertui Kromhout, die op 17 oktober vorig jaar overleed, heeft aan de Her vormde gemeente f 5000 gelegateerd en aan de zondagsschoolvereniging f 1000. TER AAR De vorige week ge- houden collecte voor het Rheuma- fonds heeft f 1151,93 opgebracht. De directeur van gemeentewerken maakt bekend, dat in verband met de reeds eerder aangekondigde asfal- teringswerkzaamheden op het kruis punt Julianastraat - Pieter Doelman straat - Castellumstraat de volgende verkeersmaatregelen zullen worden genomen: 1. met ingang van dinsdag 8 april 1969 zal de Julianastraat tussen de Pieter Doelmanstraat en het post kantoor voor alle rijverkeer worden afgesloten voor een periode van drie weken. 2. met ingang van maandag 14 april 1969 zullen de Pieter Doelmanstraat en de Castellumstraat tussen de Alpheuse brug en de rotonde Prins Bernhardlaan gedurende een pe riode van 2 weken voor alle rijverkeer worden afgesloten. Het verkeer tussen hoge en lage zijde, dat normaal gebruik maakt van de Alphense brug, zal worden omgeleid via de Koningip Julianabrug. De om leidingsroutes zullen door borden wor sen aangegeven. De directeur van gemeentewerken, Ir. C. HAKSTEGE. Alphen aan den Rijn, 3 april 1969. Zaïerdag 3 april Waaggebouw 10 tot 12. 2 tot 5 uui pop pen kon. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7.30 uur: middensoc.. chansons. Gehoorzaal, 10 tot 12 en 14 tot 23 u.: jubileumshow Langezaal. OEGSTGEEST - Het Witte Huis, 2 lot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Maandag 7 april Waaggebouw 10 tot 12, 2 tol s uurpop pen kpn. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk. Gctioorzaal. J0 tot 23 u: jubtleumshow Langezaal. Zulderkerk. 7.30 "UUR orgelconcert Wlm van der Panne. Dinsdag- 8 april Breestraat 19. 7 tot 8 uui Chr. Emlgratiecentrale. spreekuur 8 uur: spreekuur Bouw stadhuis. 7 fonds. Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraad. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tot 23 uur. Jublleumshow Langezaal. Gezondheidscentrum Bernhardkade. 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur: doorlichting Vergaderlokaal Geref. Gemeenie. Mid delstegracht la. 8 uur: afd. Leiden S. G. p.. j. w. van Buuren over „Vrije tijdsbesteding". Woensdag 9 april Hotel Cèntraal, Breestraat 8 uur: openb. ledenverg. Pol. Partij Radicalen, onder werp: politiek program. Trouwzaal stadhuis, 4 tot S uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Jubileumshow Langezaal. Gezondheidscentrum Bernhardkade, 9 tot 12 en 14 tot 16.30 uur doorlichting. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: planorecital Toos Onderden- wijngaard. Beloftekerk (Mors), 7.45 uur: ard. Mors Christenvrouwenbond, klankbeeld over „Die Schöpfung" (hr Kroon uit Oegst- gecst). Steenschuur 8. 8 uur: Leidse ver. post zegelverzamelaars. Donderdag 10 april Gehoorzaal. 8 uur: K en O-. Fiesta Gltana Gezondheidscentrum Bernhardkade 9 tol 12 en 14 lot 16.30 uur: doorlichting. LEIDERDORP - Berkenkade. achter gemeentehuls, 11 tot 13, 14 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur ogen- en reactietest Veilig Verkeer. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond. C. Joh. Schreurs over „Onbegrijpelijke ouders, onbegrepen kinderen Vrijdag 11 april Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 tot 9.30 uur: rullclub voor verzamelaars Gezondheidscentrum Bernhardkade. 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur: doorlichting. LEIDERDORP Bernhardkade. achter gemeentehuis.. 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur: ogen- en reactietest Veilig Verkeer. 'Zaterdag 12 april OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter. indien aanwezig. raadplegen. Daarna de dokterstelcfoon bellen, 5 MAAI 2. Geopend voor spoedeisende gevallen, tot 2de Paasdag '8 morgens 8 uur: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de oegstgeest.se Apotheek zijn dan geopend. Apotheek Voorschoten is op 1ste Paasdag gesloten van 8 tot 22 uur. Op 2de Paasdag is vanaf 8 uur 's mor gens geopend: Apotheek Reljst. Steenstraat 35, tel. 20136. Apothèek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn op 2de Paasdag geopend. Dc Ocgslgccstse Apotheek Is op 2de Paasdag gesloten van 8 tot 24 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN üe poiikimiscnt uerunioeiing u® ongevai .eri wordt van dinsdag lï om «'t middag» tot woensdag 1* uui waargenomen dooi nel Diecor.essenhuis Van vnjoag 12 uu> tol raieroag 17 uur dooi nel Si Elisan-" *iekenhulf iHooigracnt) Op andere werk dagen en op tonnagen dooi net Acaoe misch Ziegenhula Films CAMKHA: Op vrijersvoeten, a l., dag. 2.80. 7 en 9.15 uur, zo en ma 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Les liaisons dan- gereuses, 18 Jaar. LIDO: The party, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.13 uur. zo en ma 2.30. 4.43, 7 en 9.13 uui. LUXOR: Het jungleboek. a.l,. dag. 10 12.15, 2.30. 4.43. 7 en 9.15 uur. zo 12, 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur en ma 10, 12.13. 2,30. 4.45. 7 en 9.13 uur. REX The Big Gundown. 18 jaar. dag. 2 30. 7 en 9.13 jrur. zo en ma 2.30. 4 45. 7 9.15 uur. vrij*- en zat-nacht 23 30 uur: Frankenstein schiep een vrouw. 18 jaar. STUDIO: De zoete zonden van Sexy Suzanne, 18 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo en ma 2 30. 4.05. 7 en 9.15 uur. TRIANON- Matt Helm en de vernielers. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo en ma 2.3Ö. 4.45. 7 en 9.15 UUJ\ BK/.OIHUKEN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patlente in klasse la. lb en 2e. dagelijks 1030-11 .10. 14.30- 16 en 19—20 uur. .'Vooi patienier, in klasse 5. maandag, woensdag, donderdag en vrijdag >8.15—19. dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—18 uui1 vrouwenkliniek: maandag t.m vrljdai 18.45-19 30 uur, zaïerdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepailenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin- dei geneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toeee- in hei oeiang van de patiënten Kunnen mei meer dan «wee bezoekers tegelijk bij een oaiient worden toegelaten. Ellsaheihziekenhuis Leiden derde kla» dage! I Iks van 2 tot 5 en 's avonds van kwari vooi 7 tol hall acht, kraamafde- ilng dagelijks van 3 lot 4 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half acht, tweede Klas dagellikF van hall 12 tot 12, 2 tot 5 •en kwart vooi 7 tot half 8. eerste klas dagehiks van half 1 tot halt 8. Annakliniek Leiden dagelijks van half twee tot hall drie en bovendien op dinsdag- vriidag- en zaterdagavond van zes tot zever. Kiassepauënten dagelijks van zeven tot acht. Ps.vcniatrlsch ziekenhuis Endeseest. var. half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag li tot 12 en 2 tot 8 uur. DIACONESSEN HUIS. dagelijks eerste kl. li tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u derde kl. 115 tot 2 en 7 tol 8 u kinderafdeling dagelijks van l.l» tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van i toi 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkliniek dagelijks van hall 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8. tbc-afde- iing dagelijks van half 3 tol half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 lot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 cn zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en s-avonds van 7 tot 8. zaaiplatienten zon. dgs. van i tol 3. dinsdag van i tol half 3. donderdags van half 7 tot half I en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, steenstraat: op werkdagen van 10 lol. 5 u„ ook zaterdag, zondag van I tot 3 uur. Museum oudheden. Rapenburg op weis.iogeh van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag va: i tot 5 uur. Sted Museum De LakvntaJ. Oude (sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondags van 1 tol 4 uur. Hortus Botanicus fRapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo* TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Plet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei: vóór 1 april dag 10—16 u. ,zond. 13—16 u., na 1 april dag. 1017 u., zond. 13-17 u i De Lakenhal: schilderijen cn gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 met, dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 lot 17 uur. Soc. Buut HO. Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté. 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrljd. 1 tot 6 u„ zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: schilderijene en gemengde tech nieken van Rie van Goor. reliëfs en plastieken - van Ellen Roos en ceramiek van Gert dc Rijk, opening 5 april 4 uur. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. dlnsd. av. 8 tot 10 uur, zond. na afspraak, t.e.m. 31 april. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bil molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: S maai 4. Brandweei 5 maal 3. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 16 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4