VLEET Postagentschap Rijns.woude betekent grote verbetering Meester Van Veen nam afscheid Pompbediende in brand Vier raadsleden: burgemeester wil geen samenwerking Gemeenteleden bekeken kerk in Rijnsburg Vier weken (met aftrek) hasjiesjsaak bollenstreek Zilver voor M. Jonker Hondjes in Lisse verwaarloosd Ds. V. cl. Ent beroepen Visserij nieuws bij de Drie maanden voor inbreker uit Alphen Inbraak: f 1000 ontvreemd Ds. Poort: alle predikanten in dienst Groenteveiling Ter Aar blijft KVP Hazerswoude loopt terug NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 APRIL 1969 RIJNSBURG „De Rijnsburgse kinderen zijn druk en niet gemak kelijk, maar eerlijk en hartelijk", aldus meester Van Veen, toen hij na afloop van een speciaal daar voor gehouden lesuurtje afscheid van de leerlingen van de 5e en 6e klas van de Emmaschool nam, in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. „Ik hoop' niet", zo zei de heer Van Veen, „dat dit mijn laatste les is, want ik ben altijd bereid om als het nodig is in te vallen". Nadait namens de leerlingen een „gemakkelijke" stoel was aange boden, waarbij het schoolbestuur voor mevrouw Van Veen een boe ket rozen voegde, accentueerden Truus Glasbergen en Cees van Kla veren het streven van meester Van Veen om het Rijnsburgse dialect er uit te krijgen. Willy Doorenbos declameerde een gedicht gericht op het paasfeest. Het werd muisstil toen de heer Van Veen in het zgn. lesuurtje ging vertel len over „de rijke jongeling". Het hoofd van de school, de heer C. Versteegt, maakte van de ge legenheid gebruik meester Van VVV-Noordwijk liet folders drukken NOORDWIJK In een oplage van 250.000 exemplaren heeft de Sticn- tdng VW-Noordwij'k een nieuwe folder laten drukken. De tekst is summier gehouden. Het hóognoddge wordit van Noord- wijk als badplaats verteld in het Nederlands en drie moderne talen. Verder bevat de folder prachtige kleurenfoto's van zee, strand en duinen. Noordwijk krijgt brandschoon strand NOORDWIJK Zaterdag, 5 april zal in Noordwijk de aotie „Brand schoon strand" worden gehouden. In de afgelopen wintermaanden zijn vrij veel hout, flessen en ander af val aangespoeld, zodat het strand er allesbehalve appetijtelijk uitziet. Alle jeugdige Noordwijkers wor den opgeroepen mee te doen. Om half twee begint men met het op ruimen en 's avonds om half acht zal van alles wait maar branden wil een prachtig paasvuur werden ge maakt. TAFELTENNIS T.O.V. NOORDWIJK Het eerste team van de Nioordwijkse tafeltennis vereniging TOV heeft het Limburg se Maasbree 2 met een 64 over winning. terugverwezen naar de overgangsklasse. De enerverende strijd duurde bijna vier uur. TOV 2 wist de moeilijke thuis wedstrijd tegen Den Burch 2 te winnen met 73. Het heeft nog maar één punt nodig om kampioen te worden. TOV 4 kwam ook nu niet tct winst. Het team verloor met 8—2 van PIT '54 2. Uitsl'Bigen i unioren St. Hoger-TSB 3—TOV 1 6—4: St. Hoger-TSB 2—TOV 3 7—3; TOV 3Avanti 4 91; TOV 4Avaniti 3 1—9; TOV 5—De Valken 3- 7—3; TOV 6Sprrkler 1 5—5; Avanti 7 —TOV 7 1—9; TOV A—De Tref fers A 1—9. Meisjes: St. Vooruit 4TOV 1 9—1; St. Vooruit 3—TOV 2 9—1. NOORDWIJK De klaver j as- vereniging „Spert na Arbeid' te Noordwijk hield een competitiewed strijd. Uitslag: 1. E. van Urk, 2. A. Voorn, 3. J. Duivenvoorden, 4. J. van Eik, 5. B. Hazenoot, 6. S. Wij- nands, 7. Hanrie Slagwijn, 8. A. van den Berg, 9. S. Heemskerk, 10. L. Plug. NOORDWIJK In verband met Goede Vrijdag zal het huisvuil te N oordwij k-Binnen op donderdag, 3 april worden opgehaald. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Vivien- ne Maria, d v J L Kaptyn en M A van Santen, Schoonzorgseweg 3; Antje, d v J van der Zwart en A M Dol. Bijdorpstraat 10; Esther Petro- nella, d v C G J van der Hoorn en E JM van Duin, Vijfmeiweg 20; Bar bara Klarissa, d v W de Rooij en A W Geerlings, Nachtegaallaan 19; Maria Wilhelmina Hendrika, d v J van der Slot en P van der Eist, van Heemstrastraat 30; Angela Francis, d v A van Kapel en P Vingerling, Vijfmeiweg 34; Marike Gerharda, d v G J Heersma en T M Haak, Willi- brorduslaan 31. Ondertrouwd: Jan Verbeek, 21 jaar, Hein Baderstraat 25 en Hermina Maria, te Boskoop. Gehuwd: J M de Koning te Leider dorp en J Molenaar, toek. adres: 's-Gravenzande, Populierenstraat 9; H L C M van der Bent te Lisse en Th A M Granneman, toek. adres: voorlopig ongewijzigd. Overleden: P Hoogeveen, 91 jaar; J J Hoogeveen, 56 jaar. Van de leerlingen kreeg mees ter Van Veen een gemakkelijke stoel. Veen te bedanken voor zijn vele werk in het belang van het onder wijs. „Wij zien U node gaan en wen sen U nog vele gezegende en ge zonde jaren toe", aldus de hoofdon- derwijzei\ Ten slotte werd de afscheidne mende onderwijzer toegesproken door de heer J. Ravensbergen, voorzitter van het schoolbestuur. De bestuurscrisis in Benthuizen BENTHUIZEN Vier leden van de gemeenteraad van Benthuizen, onder wie de beide wethouders D. van Soest en A. van Noort, hebben nu schriftelijk de bemiddeling van de commissaris der koningin in Zuid-Holland gevraagd, omdat zij vrezen dat „de eisen aan een goed bestuur te stellen in gevaar zijn gebracht" in hun gemeente. Zij vragen de commissaris te bemidde len „teneinde te bereiken, dat de voorzitter van de gemeenteraad zijn neutrale positie weer zal in nemen". De beide wethouders zijn op 7 februari in hun funotie gekozen. Nadat de wethouders R. Zonne veld en J. van der Eijk waren af getreden toen er tussen het college van B. en W. en de gemeenteraad een conflict was ontstaan over de in een nota ontwikkelde visie op de toekomstige ontwikkeling van Bent huizen. De beide nieuwe wethou ders schrijven de commissaris, dat zij zich zien geconfronteerd met „een steeds opnieuw aan het licht tredend gebrek aan bereidwillig heid bij de voorzitter van het col lege tot een collegiaal en construc tief samenwerken bij het vervullen van hun taak". Hoog en laag water Ie Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 3 april: Hoog water 3.39-15.54; laag water 11.52. HILLEGOM De winkels zyn de zaterdag voor Pasen tot 9 uur 's avonds open. Dinsdag na Pasen vervalt de halve-dagsluiting. RIJNSBURG Het was een goe de gedachte van de bouwcommissie van de Immanuëlkerk de gemeen teleden te laten zien wat gebouwd wordt- Onder deskundige voorlichting werden zowel de kerk als de bijge bouwen bezichtigd. De preekstoel komt aan de laag ste kant van het sterk omhoog lo pende dak. Rechts komt het orgel waarvan de ombouw al gereed is. Vooraan worden 140 stoelen ge plaatst die als het nodig is, zoals bij de viering van het Heilig Avond maal, gemakkelijk kunnen worden verplaatst. Verder is er een grote vergader zaal, een drietal kleinere zalen en een consistoriekamer, een kaïmer voor gezinshulp, een kosterswoning en onder de drie vergaderzalen een ruimte waarin de jeugd vertier kan vindien. De toren wordt nog zes meter ho ger dan hij nu is- Verwacht wordt de kerk in ge bruik te kunnen nemen als het jeugdwerk begint, dus medio sep tember. Huisvuil Hillegom HILLEGOM De gemeentelijke diensten en kantoren zullen op Goe de Vrijdag (4 april) gesloten zijn, be halve de burgerlijke stand, die alleen 's morgens tussen 9 en 9-30 uur is geopend. Het badhuis is zowel op Goede Vrijdag als op Paaszaterdag open. In de wijken van donderdag is het huisvuil vandaag opgehaald en in die van vrijdag gebeurt dat op don derdag. In de wijken van maandag 7 april zal het huisvuil op dinsdag worden opgehaald en in die van dins dag op woensdag 9 april. RIJNSATERWOUDE Dank zjj een tip van burgemeester H. L. Breen is het postagentschap nu onderge bracht in het winkelpand van de DEN HAAG Vier weken gevangenisstraf met aftrek van de vier weken, die ze nu in voorarrest hebben doorgebracht, luidde het vonnis van de Haagse politie tegen twee 20-jarige bloembollenkwekers en een 21-jarige vertegenwoordiger uit Noordwijkerhout. Ze stonden terecht in verband met handel in het verdovende middel hennep. De officier van justitie had tegen hen zes weken gevangenisstraf geëist met aftrek van voorarrest. De hennep was in Lisse en Hillegom bij scholieren terecht gekomen. LISSE De heer M. Jonker vierde gisteren zijn 40-jarig jubi leum in dienst van het Bloembol- lenbedrijf van H. de Graaff en Zn. Burgemeester Berends feliciteer de hem gistermorgen met dit heuglijk feit en speldde hem de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst. De directeur van het bedrijf de heer G. Mastenbroek, wenste de heer Jonker van harte geluk. Hij wees erop, dait al velen in dit be drijf een lg.nge staat van dienst achter de rug hebben. Tijdens een huldiging in de kring van het personeel, die eer der plaats had, ontving de jubi laris een enveloppe met inhoud. Dierenfokkers Lisse bijeen LISSE De pluimvee- en konij nensportvereniging Lisse en Omstre ken hield gisteravond in het club huis van de luchtklievers de jaarver gadering. Voorzitter N. J. Dol noemde de dierenfokkersdag een groot succes. De heer N. J. Dol jr. las het jaarver slag voor, waarin tal van activiteiten werden genoemd. Er is een batig sal do in kas. In de vacature Den Hol lander werd als nieuw bestuurslid de heer C. van Dooren gekozen. De he ren J. Nederpelt en N. Nederpelt werden herkozen. LISSE Deze week trof iemand, die een bezoek bracht aan de be graafplaats, drie jonge hondjes aan van zes weken, die totaal uitgemer geld rondliepen. De hondjes zijn meegenomen en bij mevrouw Grim- me, Heereweg 133, gebracht, die ze zal verzorgen, totdat een tehuis voor ze is gevonden. Afgelopen maandag werd in de ringsloot van de Poelpolder twee kleine hondjes gevonden, die op het punt stonden te verdrinken. Ook deze konden worden gered en zijn bij mevrouw Grimme gebracht. De poliitie is op de hoogte gesteld van deze gevallen van dierenverwaar lozing. KATWIJK AAN ZEE Ds. H. C. van den Ent van de Christelijk Ge reformeerde Kerk te Katwijk aan Zee heeft een beroep ontvangen uit Nunspeet. Twee van de verdachten, onder wie de vertegenwoordiger, hadden in december hun vakantie in Marokko doorgebracht. Het was eigenlijk meer het avontuur om het mee te smok kelen. We zagen het niet zo gevaar lijk in, aldus een van hen. Ze had- IJMUIDEN Aan de IJmuidense markt verschenen 85 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 6190 kisten vis, waarvan 63 kisten schel vis, 2356 kisten wijting, 50 kisten gul en kabeljauw, 760 kisten kleine gul, 1100 kisten koolvis, 220 kisten haring, 20 kisten makreel, 890 kisten schol, 35 kisten schar, 36 kisten tarbot, 20 kisten leng, 170 kisten diversen, 6000 stuks stijve kabeljauw en 22:500 kilo tong. Verder waren er 441 kleine kisten schelvis, 2060 kleine kisten wijting, 700 kleine kisten haring, 710 kleine kisten makreel en 450 kleine kisten diversen. De wijting was bijzonder goed ver tegenwoordigd. De handel was niet in staat de produktie op te nemen. De hele aanvoer van dichte wijting werd op het minimum gedrukt. Bij de schelvis was de braad veruit in de meerderheid. Aanvankelijk viel de belangstelling met een hoogste bod Jong e lidmaten van wijk-zuid begroet KATwiJK De Jonge Kerk van WijK-zuid heelt gisteravond in de wijKzaal aan net Aoeeiplein de nieu we lidmaten begroet, net waren er 62 in totaal. Omdat het er dit Keer zoveel waren, waren ook de ouders voor deze avond, die onder leiding stond van os. van nunniK, uitgeno digd. De heer J. v.d. Pias, die ama teur-cineast is, vertoonde twee films: net tweede deel van de Camera Na- tura over de fauna en flora in de Katwijkse duinen en de film „In de branding" over de zee en het leven op het strand. Chr. I.t.s. in Katwijk ontving Engels bezoek KATWIJK Dinsdagmorgen be zochten 28 leerlingen en 2 leraren van The College of Building te Hert fordshire (Engeland) de Chr. Tech nische School in Katwijk aan Zee. Om ongeveer 10 uur werden zij ont vangen door directeur Rijkeboer. Aangezien de jongens binnenkort gaan werken in constructie-bedrij ven, ging hun belangstelling vooral uit naar de praktijklokalen, waar ze leerlingen van de school aan het werk zagen. Deze excursie was voorbereid door de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, die nog enkele andere plaatsen met hen hoopt te bezoeken tijdens hun achtdaagse verblijf in ons land. KOUDEKERK In verband met Goede Vrijdag zal het huisvuil in plaats van op vrijdag 4 april worden opgehaald op donderdag 3 april. van f 61 niet tegen. Later verflauw de de interesse danig. Op de laatste afslag kon men in de meeste geval len voor f 17 terecht. De kleinmiddel en de pennen gaven elkaar met res pectievelijke noteringen van f 75 tot f 70 en f 76 tot f 69 niets toe. De gul handhaafde zich gemakkelijk. Alle drie soorten deden op de eerste ron de dik vijftig gulden. De kleine gul was op de laatste ronde onder de f 44 niet te koop en dat betekende het wordt een eentonig verhaal weer geen werk voor de kattencen- trale. De vraag naar zwarte koolvis was gering. De kleine soort zat na een inzet van f 18 spoedig op het minimum. De grote exemplaren be gonnen op veertig gulden en moes ten het slechte voorbeeld van de kleine soortgenoot weldra volgen. De kleine witte koolvis deed het met een constante notering van zestig gulden heel wat beter. De kabeljauw bereik te voor beide soorten een goede top van f 152. Op de laatste afslag werd f 130 betaald. Gezien de ruime aan voer mocht de interesse voor de stijve kabeljauw redelijk worden genoemd. Voor tien stuks grote had men op de eerste rondgang f 72 over. Bij de tong richtte de meeste aan dacht zich weer op de twee kleinste soorten. De eentjes gingen op de eerste ronde voor f 7.82 van de hand. De slips haalde een top van f 7.21. De grote tong zakte na een inzet van f 4.01 weg naar f 3.56. De schol was niet erg in trek. De tweetjes moesten zich een laagste bod van f 15 laten welgevallen. De verse haring was met een top van f 38 alleen op de eerste afslag in tel. Later zakte de koers naar f 14. De goede kwaliteit ma kreel moest tevreden zijn met een hoogste bod van f 36.40. Op de laatste ronde ging de mindere soort dikwijls voor f 13 van de hand. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de KW 141 Willy met 1200 kisten en 370 kleine kisten diversen, de IJM 99 Egmont met 565 kisten en 202 kleine kisten diversen en de SCH 171 Cor- nelis Vrolijk Fzn met 850 kisten, 250 kleine kisten diversen en 200 stuks stijve kabeljauw. Frankrjjk Ook in 1968 was Boulogne verre weg de belangrijkste Franse aanvoer- haven voor vis. Toch daalde de pro duktie ten opzichte van 1967 van 134.735 ton tot 126-689 ton. Concar- neau handhaafde zich op de tweede plaats. Hier steeg de aanvoer van 65.917 ton tot 66.410 ton. Lorient bleef met 56.863 ton tegen 56.189 ton in 1967 derde. Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 20 kisten schelvis, 40 kleine kisten wijting, 60 kisten gul en ka beljauw, 500 kisten koolvis, 300 klei ne kisten haring, 400 kleine kisten makreel en 20 kisten diversen. den wel zelf het middel gebruikt, maar vonden het niet lekker. Een vriend uit Noordwijkerhout was naar Amsterdam gegaan om de hasjiesj te verkopen, maar een deel was ook in eigen woonplaats ver kocht. In totaal ging het om 800 gr. Dc politierechter was van mening, dat het alcoholmisbruik al erg ge noeg is. Daar hoeft nog eens niet bet gebruik van verdovende midde len by. De officier van .justitie nam de zaak ernstig op. Hy zei geen moeite te hebben de beide verdach ten als handelaren te zien en vond een flinke straf nodig. De verdedigers betoogden, dat de jongemannen in een geheimzinnige Oosterse sfeer waren gekomen, waar uit ze zich niet konden losmaken. In verband met de komende drukte in het bollenbedrijf werd verzocht hen zo spoedig mogelijk in vrijheid te stellen. DEN HAAG Een 22-jarige los- werkman uit Alphen had zich voor dc Haagse rechtbank te verantwoor den inzake een aantal inbraken. Uil een garage had liij 1000 gulden ge stolen, uit een andere garage f 24 en uit een brandkast van een kan toorgebouw f 5800. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en hem veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Een 25-jarige inwoner van Alphen had op 14 september onder invloed op een bromfiets gereden. Boven dien had de bromfiets nog defecten. De officier eiste tegen hem twee we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en f 150 boete en nog eens 100 gulden boete voor de bromfiets. De rechter hield zich aan de eis, maar maakte alleen van de laatste 100 gulden boete 20. KATWIJK Dinsdag werd inge broken in een woning in de School straat 18 in Katwijk. Men verschafte zich toegang via een keukenraam. Er werden een dressoir en een linnen kast doorzocht. Vermist wordt een bedrag van ongeveer f 1.000. heer en mevrouw W. C. Verhagen, nadat het vele jaren in handen is geweest van de familie Reumerman. Voor dc bewoners van Rynsaterwou- de betekent dit een enorme verbete ring. Immers, was het agentschap gisteren nog slechts twee uur per dag geopend, nu kan men zyn postzaken de gehele dag afdoen als ten minste de winkel van de familie Verhagen is geopend. Terecht noemde burgemeester Breen in zijn toespraak tot de direc teur van het postkantoor Leiden, de heer E. J. Bongers, dit een enorme vooruitgang voor de inwoners. „Ik haalde bijvoorbeeld altijd mijn post zegels in Nieuwveen, omdat de uren van openstelling van het agentschap in het verleden nogal moeilijk lagen. Dat hoeft nu niet meer, want we kunnen nu de hele dag terecht", al dus de burgemeester, die vervolgens de familie Reumerman dankte, die zoveel jaren op voortreffelijke wijze de bevolking van Rijnsaterwoude heeft gediend. Met het kopen van de eerste post zegels opende burgemeester Breen dit nieuwe postagentschap. TER AAR Op uitnodiging van de hervormde jeugdvereniging op G.G. „Onderzoekt de Schriften" was de legerpredikant ds. J J. Poort uit Waalre gekomen om te vertellen van zijn ervaringen bij dit werk. „Als het huis van uw buurman, die niet gelovig is, in brand staat, dan slaat u onmiddellijk alarm, anders bent u geen mens meer. Waarom slaat u dan geen alarm als het hart van uw buur man in brand staat en waarom trekt u er zich niets van aan hoe het met hem zal aflopen. Waarom gaan de dominees op huisbezoek bij de kerkleden en niet bij hen die niets van de kerk moeten hebben?" Dat was het typerende van de gloedvolle rede. „Het licht schijnt in de duisternis, maar niet in het licht". Als legerpredikant krijgt men enorme kansen aangeboden voor het Evangelie. De legerpredikant moet proberen vriendschap te slui ten, ook en juist met hen die onbe kend zijn met het Evangelie. Het werk van de legerpredikanten is het grootste jeugdwerk dat er is. Ds. Poort is er voorstander van dat alle predikanten een militaire diensttijd meemaken. „God zet dan stempels op je leven die er niet meer afgaan. En de legerpredikant mag zulke stempels zetten op het leven van jonge mensen'. De vergadering stond onder lei ding van Piet Langelaar. Het jaar verslag werd geleverd door Johan Lankhaar, de vereniging telel zeven tien leden. Misviering Koudekerk HAZERSWOUDE - Op Eerste Paasdag, 's morgens om tien uur, wordt de eucharistie gevierd in dé aula van het bejaardenhuis „Nieuw Poelgeest" te Koudekerk aan den Rijn. Hiermee wordt een begin ge maakt met de viering van de eu charistie in dit dorp, waarvan de 600 room-katholieken deel uitma ken van de parochie St. Micahël ei} St. Bernardus, Hazerswoudse Rijndijk. Tot september zal een keer per maand op zondagmorgen om tien uur de Mis worden ge vierd in deze lokaliteit. KOUDEKERK In Koudekerk is in verband met Goede Vrijdag de koopavond verschoven naar donder dag. LEIDEN De 57-jarige pompbe diende H. van der Ster uit de Langestraat, werkzaam bij de Kore- vaargaragc, is gistermiddag met ernstige brandwonden naar het Aca demisch ziekenhuis gebracht. De man was bezig met een zeer brand baar middel een auto op te poetsen, toen hjj werd weggeroepen voor de pomp. Op weg daar naartoe passeerde hij een gaskachel. Onmiddellijk vat te zijn stofjas vlam en in een oog wenk brandde de pompbediende als een fakkel. In paniek rende hij de garage verder in, waar een plas olie in brand raakte. Het personeel van de garage wist het vuur met eigen apparaten te blussen. In het ziekenhuis consta teerde men tweedegraads brand wonden aan benen, rug en hoofd. TER AAR De uitbreiding van bloemeneulituren en de daarmee verband houdende vermindering van de groenteteelt, waardoor de omzet aan de groenteveiling is ge daald, waren opnieuw het onder werp van gesprek op de jaarlijkse algemene vergadering van de Co- operatieve Groenteveiling. De voor zitter van de veiling, de heer C. A. v. d. Hoorn, kon in zijn openings woord een optimistisch geluid laten horen over de prijzen van de groenten in het afgelopen jaar. De stijgende kosten in de bedrijven maken de bedrijfsvoering voor de kweker niet gemakkelijker. Waar schuwend hield de voorzitter de vinger omhoog, waar het ging over de verkoop van groenten buiten de veiling om. Hij stelde in het voor uitzicht, dat het bestuur streng daar tegen wil gaan optreden. Ook de commissie van controle was in haar rapport op deze „Zwarte' handel ingegaan. In het bestuur werden herkozen L. W. van Tol, H. J. Fransen en P. v. d. Ster. Bij de bespreking van de balans en verlies- en winstrekening kwa men de leden terug op de finan ciële positie van de veiling. Een klein deel durfde de verantwoor delijkheid niet meer aan, maar de meerderheid wenste voortzetting van de veiling. Het bestuur ver zekerde de leden de gang van zaken nauwkeurig te volgen. Aan de leden was een uitvoerig jaarverslag toegezonden, waaruit bleek, dat de reserve f 36.000,00 en het ledenkapitaal f 167.503,00 groot is. De terreinen en de inventaris staan voor een gulden op de balans en de gebouwen voor f 258.000,00. Voor export gingen weg 200 ton tomaten, 25 ton augurken en 34 ton spruiten. HAZERSWOUDE Er zijn pro blemen binnen de afdeling van de KVP, aldus voorzitter A. Speulman. op een vergadering van de afdeling. „We komen te staan voor twee vakatures in de raad. In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd van de huidige wethouder, de heer F. J. Kouwenhoven, zullen we een geschikte opvolger moeten vinden". Tevens kondigde de heer Speulman aan, dat ook hij Hazers woude in de loop van de komende zomer zal gaan verlaten. Wethouder Kouwenhoven zei bij het bezetten van de wethouderszetel te hebben verklaard dit voor twee jaren te willen doen. „Ik ben er niet op gebrand en zou mijn plaats zeker willen afstaan, maar wanneer er problemen rijzen zou ik nog wel in overweging willen nemen mij voor een nieuwe periode beschik baar te stellen. Het tweede probleem is het hard teruglopen van het ledenaantal der afdeling. In 1968 370 leden en nu nog 250. Als oorzaak zag de voor zitter de afnemende interesse. De CHU had een schrijven ge richt tot de KVP om te komen tol besprekingen voor een eventueel samengaan bij de komende verkie zingen. Een dergelijk schrijven was eveneens gericht tot de ARP en de SGP. De heer Speulman toonde zich voorstander ta.v. de gemeente politiek van samenwerking met PvdA en WD. P. v. d. wlrf zag een tendens m gunstige richting. ZIJn beslist positieve punten om l. protA. eroeperingen samen te werken. Dit leeft voora] bp de jon geren. Ook wethouder Kouwenho ven adviseerde gunstig. Hoewel hij er geen direct heil in zag. Jac. Slraver stelde de huizen bouw aan dc orde. Hij vroeg vooral te bevorderen. ABBENES Donderda» 3 april is er een ledenvergadering van üe Coinelia Sophia Kleuterschool. Het bestuur zal de leden ragen een geldlening te mogen sluiten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5