KOFFIE simon □E LUIT Nederlaag van Argos WEEKAGENDA Afsluiting Oude Vest tussen Pelikaan- en Druckerstraat \^^ordelige jfa asprijzen bijsiman de lui 39 98 Grootouders hebben tijd Opnieuw priester clie gaat trouwen Polderverkiezing in Haarlemmermeer Chr. Schoolverenigingen gaan samenwerken Gemeentesecretaris Zoetenvoude met pensioen Schooljeugd deed verkeersexamen Zoetstoffen in eerste plaats voor diabetici Bouw walmuur en straat riool: duur een half jaar Leidse politie organiseert prestatieloop [SANTOS IJS in handige meeneemverpakking 1/2-literpak van 160 voor 119 CHIPOLATAPUDDING *tzn PAAS- BROOD mayÜnaise simon oeuiit's PLANTENMARGARÏNI Goed ^Uwgezpn^e(d NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 2 APRIL 1969 OEGSTGEEST Grootouders zijn de enige volwassenen die tijd hebben. Aldus een achtjarig meis je in een opstel, gisteravond geci teerd door mejuffrouw Staal van het voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders te Rotter dam tijdens de bijeenkomst in het gemeentecentrum georganiseerd door de Stichting voor huishoude lijke en gezinsvoorlichting afde ling Oegstgeest. Mejuffrouw Staal besprak de rela tie kinderen—oudersgrootouders die enerzijds veel vreugde, anderzijds ook moeilijkheden kan opleveren. Belang rijk vond zij dat grootouders zich aansluiten aan het opvoedingssy steem van de ouders, dat grootouders belangstelling hebben voor de om geving en interessesfeer van het kleinkind, en dat zowel ouders als grootouders op de hoogte zijn van de leeftijdskenmerken van het kind. Ook over de opvoeding in het al gemeen in de huidige tijd vertelde mejuffrouw Staal veel behartens- waardigs terwijl zij, terugkomend op het onderwerp grootouders, onder meer nog adviseerde speeltjes voor de kleinkinderen in huis te houden. De kleinkinderen komen dan des te lie ver bij oma en opa, waar zij dingen vinden die thuis ontbreken. Nog volop antiek in Nederland SASSENHEIM Voor de Ver eniging van Huisvrouwen sprak gisteravond in het Jeugdhuis de heer J. Schuurhuis uit Anslo (Dr.) over „Antiek in onze woning". Hij begon met te zeggen, dat heel veel, dat vandaag als antiek doorgaat, dit helemaal niet is. Echt antiek is gedateerd tot omstreeks 1840. Wat daarna komt is meestal een machi naal produkt. Bij antiek is niet één voorwerp gelijk aan een ander, om dat het handwerk is. In de hedendaagse woningen, in veel gevallen aan elkaar gelijk, is de kan6 op clichévorming groot. Maar een stukje antiek doet het aityd. Zelfs op een t.v.-kast. De heer Schuurhuis zei, dat er in Nederland veel meer antiek is dan men denkt Op zolders zijn nog volop oude te gels, gravures, kasten en schilderijen te vinden. Bijzonder spijtig vond hij het dat schepen vol naar Amerika en treinen vol naar Duitsland gaan. KRITISCHE GELUIDEN BIJ LUSTRUM GEZONDHEIDSZORG VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN In het Ge zondheidscentrum aan de Wijngaar denlaan werd het derde lustrum van de Stichting Gezondheidszorg Voorschoten gevierd. In aanwezig heid van burgemeester L. de Kool, wethouder A. F. van der Laan, de besturen van de drie kruisverenigin gen, huisartsen en personeel van de Stichting Gezondheidszorg, liet dr. M. van der Stoel, voorzitter van de Stichting, een pessimistisch geluid horen in zijn feestrede. „Vijftien jaar geleden is Voorscho ten koploper geweest bij het samen werken en het samengaan van de drie kruisverenigingen. In 1954 werd door geen enkele instantie op het terrein van de Gezondheidszorg eni ge steun toegezegd. Zowel de provin ciale inspectie als de hoofdbesturen van de drie kruisverenigingen ver leenden geen medewerking aan het Voorschotense streven te komen tot een Stichting Gezondheidszorg, die een gezondheidscentrum zou gaan exploiteren. Voorschoten telde in 1954 nog geen 10.000 inwoners en het gezondheidscentrum aan de Wijn gaardenlaan leek voldoende voor de eerste 25 jaar. Door het aantrekken van specialisten onderging het cen trum een uitbreiding en daarna werd besloten tot een tweede Ge zondheidscentrum in de Vlietwijk. Thans moet er iets komen in de wijk Noord-Hofland. DELFT Voor de tweede keer in zeer korte tijd heeft opnieuw een priester de St. Hippolytusparochie verlaten om te gaan trouwen. Nu is het pastoon E. Guljé die zijn ambt heeft neergelegd. De bisschop van Rotterdam higr. M. Jansen heeft pas toor Guljé inmiddels eervol ontslag verleend. Zoals bekend verliet enke le maanden geleden kapelaan J. Wer ner om dezelfde reden de St. Hippo lytusparochie (kerk aan de Voor straat). LEIDEN Het eerste damesteam van S.V. Argos leed een verdiende nederlaag tegen Delta uit Zwijn- drecht, en eindigt daardoor op de ranglijst in het lagere deel van de middenmoot. Op zichzelf gezien mis schien geen slechte prestatie, maar een betere score was mogelijk ge weest, als de inzet groter zou zijn. Te vaak werd verloren van zwakke re tegenstanders. Setstanden: 154; 10—15; 12—15; 10—15. De dames van Kangeroes boekten een ruime 30 zege in de uit wedstrijd tegen Allience '22. De te genstandster uit Haarlem was geen bedreiging voor Kangeroes. Vooral aanvallend was de Leidse ploeg, met als uitblinksters Adrie v.d. Plas en Wil Goedhart. Setstanden: 157; 15—8; 15—8. Mede door dit resultaat krijgt de competitie voor V.C. Kangeroes nog een spannend verlengstuk. De dames moeten een beslissingswedstrijd spe len tegen het Amsterdamse Sloter- meer om het kampioenschap. Als de ze wedstrijd gewonnen wordt, vol gen nog eens 4 promotiewedstrijden met als inzet een plaats in de Hoofd klasse. De heren van V.C. Kangeroes, on geslagen kampioen in de over gangsklasse, moeten ookpromotie wedstrijden spelen om een plaats in de hoofdklasse, nl.: 26 april Kange roes—PVC; 30 april/3 mei LVCKangeroes; 17 mei Kange roesLVC; 31 mei PVCKangeroes. De thuiswedstrijden worden gespeeld m de 5-Mei-hal aan de Boshuizerkade. Tenslotte moet het derde heren team van Kangeroes. kampioen van de afdeling Leiden. promotie wedstrijden spelen om een plaats in de Overgangsklasse. Woensdag 2 april Waaggebouw. 10 tot 12. 2 tot 5 cn 7 tot 9 u.: poppen kon. huis. ten bate van kerktelefoon Marekerk. Breestraat 19. 8 u.: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, paasliturgie. Stadhuis, trouwkamer. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkadc. e tot 12 en 2 tot 4.30 u.: doorlichting. Donderdag 3 april Waaggebouw, 10 tot 12. 2 tot 5 en 7 tot 9 u.: poppen kon. huis, ten bate van kerktelefoon Marekerk. Hal Gezondheidscentrum Bemhardkade, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: doorllchUng. v Kantine Royal, u.: De Natuurvriend. Gehoorzaal, I.angezaal. Langezaal. Vrijdag 4 april L.HJ.-gcbouw. Levendaal 101. 7.30 uur: tlinersoc. film. oudercnsoc., café boven. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tot 23 u.: Jubileumshow Langezaal. Zaterdag 5 april Waaggebouw 10 tot 12. 2 tot 5 uur: pop pen kon huls, ten bate van kerktelefoon Marekerk. L.HJ.-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: mlddensoc.. chansons. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tot 23 u.: Jubileumshow Langezaal. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Maandag 7 april Waaggebouw 10 tot 12. 2 tot 5 uur: pop pen kon. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp ls de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeiing na ongeval len wordt van dinsdag II uur Cs middags, tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaeonessenhuls Van vrijdag 12 uui lol zaterdag 19 uur door het St Ellsaheth ziekenhuis (Hooigracht! Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade mtscb ziekennula Films CAMERA: Op vrijersvoeten. aJ.: dag 230, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9 15 uur. do-, vrij - en zaterdagnacht 24 uur: Hiroshima, mon amour, 18 Jr. LIDO. Een paar dollars voor Django. 14 jr: dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 8.15 uur LÜXOR: Een lange, zwoele nacht. 18 J; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 cn 9.15 uur HEX: In koelen bloede. 18 Jr; dag 2 30 7 en 9.15 uut zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 uur: Losgeslagen in de branding STUDIO: Misschien bent u er oud ge noeg voor 14 Jr, dag. 2.30. 7 en 8.15 uur. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Cleopatra. 14 Jr: dag 2. en 8 uur. ook zondag BEZOEKUREN ZIEKKN HUIZEN Academisch ziekenhui» voor patiënten in klasse la. tb en ie. dagelijks IU 30-11.30. 14.30-16 en 19 -20 uur. Voor patiemer. in klasse i maandag woensdag, donderdag en vrijdag is.15—19 dinsdag 13—14. zaleidag 15—16. tonoau ai- gemeen christelijke en nationale feestda gen 14JO-I8 uur rouwenklimek: maandag t.m vmnas ir >5-19.30 uur, zaterdag Is 30—16.30 uui .dag 15.30-17 uur. Kidssepatlcnten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde Kunnen kinderen bene den de 6 resp. U laar niet worden toege laten. In het belang van de patlénten Kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraainarde- llng dagelijks van 3 tol 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllntck Leiden dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dageiijk» van zeven tot acbL Psycniatrlsch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avono dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN HUIS. dugelljks eerste kL 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot u u derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage tljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van i lol 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- UnR dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 lo' 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 4. NOORDWIJ K Sole Mlo Klasse-pa ttenten dagelijks van 3 tot half 5 en s-avonds van 7 tot 8. zaalpiatlénien zon dgs. van 1 tol 3. dinsdag van l tot half 3. donderdags van half 7 tol half 8 en zaterdags van l lot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 lol 5 u.. ook zaterdag zondag van I tol 5 uur. Museuro Oudheden. Rapenburg op wer-t.wen van 10 tol 5 U. ook «aleiowg zondag var l tol 5 uur. Sted Museum De GaUvnnal. Oude Sm gel op werkdagen van 10 tol 4 u.. zondag» van I tol 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 0 tot 12 en van 2 tot 5 uui. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Plet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart 11 mei: vóór I april dag 10—16 u. .zond 13—16 u.. na 1 april dag 10—17 u.. zond 13—17 u.) Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg U: te keningen J. J. Schoonhoven en reliefs P. Damsté. 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrijd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Galerie t Dulvenhuys. Rapenburg 91: grafiek Marijke de Wit en Auke de Vries. 19 maart tot en met 5 april, dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op l ammermarkt DIJ molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie. 5 maal 4. Brandweei 5 maal S. Dokte rsdiensi. 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). LHD: 20645. Het initiatief van vijftien jaar ge leden heeft inmiddels bewezen een goed initiatief geweest te zijn en is overgenomen door tal van gemeen ten. De landelijke kruisverenigingen werken wel intensief samen door middel van de Stichting SSLK, he laas heeft Voorschoten pas op de plaats gemaakt. De samenwerking tussen de drie kruisverenigingen is steeds voortreffelijk geweest, het sa menspel laat echter te wensen over. In de wijk Noord-Hofland moet iets komen, zonodig een centrum voor gezondheidszorg dat afwijkt van het historisch gegroeide, maar dat historisch gegroeide blijkt soms een heilige koe te zijn", aldus dr. Van der Stoel, die zich overigens ver heugd toonde over wat wèl voor Voorschoten haalbaar bleek. Tot slot van de feestelijke bijeen komst hield dr. Van der Stoel een diavertoninig over zijn reis naar Uganda, Kenya en Tansania. O HAARLEMMERMEER Volgen de week woensdag 9 april zal in Haarlemmermeer een polderverkie zing worden gehouden. Van 13.00 uur tot 20.00 uur kan men zijn stem uitbrengen in het polderhuis io Hoofddorp, of in de hulpsecretarieën in Badhoevedorp, Zwanenburg en Nieuw-Vennep. Heemraad M. Im- mink en de hoofdingelanden W. G. J. den Hartog en J. Parlevliet zijn periodiek aftredend. Zij zullen zich herkiesbaar stellen. Het actiecomité tegen het derde gemaal en de Vereniging van Inge landen stellen als tegen-kandidaten A. Noordam uit Nieuw-Vennep (heemraad), R. den Daas uit Rijsen- hout en mr. G. B. Marcus uit Bad hoevedorp (beiden hoofdingeland). Mocht blijken dat geen volstrekte meerderheid van stemmen wordt verkregen, dan zal op 7 mei een herstemming plaatsvinden. KATWIJK Dinsdagavond werd in de hal van de W. van Veen- school in Katwijk aan den Rijn een jaarvergadering gehouden van de Vereniging voor Christelijk On- ZOETERWOUDE De heer H. A. Friebel (63), gemeentesecretaris van Zoeterwoude, heeft om ge zondheidsredenen per 1 juli ont slag gevraagd. Eind dit jaar zou de heer Friebel veertig jaar in dienst van de gemeente zijn ge weest. Sinds december 1960 is hij in zijn huidige functie werkzaam. Hij volgde toen burgemeester H. J. J. Smeets op. die ook gemeente secretaris was. De heer Friebel staat bekend als een vriendelijk en voorkomend man. In Zoeterwoude heeft hij veel gedaan voor het verenigings leven. Hij was onder meer mede oprichter van de voetbalvereni ging S.J.Z., 12 jaar voorzitter van de Oranjevereniging en maakte deel uit van de inmiddels verdwe nen raad van overleg die zich .bezig hield met de coördinatie van het culturele leven van de stands organisaties. Morgenavond zal een besloten raadszitting worden gehouden. Ver wacht wordt dat dan gesproken zal worden over de benoeming van een opvolger van de heer Friebel. VALKENBURG Gistermiddag legden 24 leerlingen van de lagere school het praktisch gedeelte van het verkeersexamen af. Wegens ziekte kon één van de kandidaten dit exa men niet meemaken. Voor het reeds eerder gedane schriftelijke gedeelte van het verkeersexamen slaagden 23 leerlingen. Twee van hen beant woordden de vragen foutloos. De leerlingen die slaagden voor het verkeersexamen zijn: Lucienne v. d. Berg; Carolien van Es; Nellie Franke; Jaap v. d. Have; Hans Jongebloed; Johan Koning; Wim van Leeuwen; Hans v. d. Meij; Sylvia Polane; Ma rian Royers; Nellie Schaap; Herman- na Schoneveld; Thea Schoneveld; Metta Slootweg; René Smits; Sipke Strikwerda; Irene Tijsterman; Marja van Tol; Corrie Vis; Gert de Vries; Giny de Vries; Reidert de Winter; Janna Zandbergen; Dominique van Zon; An ja Zwaan. Op de ouderavond zullen de diplo ma's worden uitgereikt DEN HAAG De regering zal haar toelatingsbeleid ten aanzien van kunstmatige zoetstoffen niet wijzigen. Het directoraat-generaal voor de volksgezondheid heeft steeds op het standpunt gestaan dat de zoetstoffen in de eerste plaats be stemd zijn voor diabetici. Daarnaast mogen zij worden verwerkt in en kele soorten bier en visconserven. zo is van de zijde van de hoofdin specteur voor de volksgezondheid meegeedeld. Onderzoekingen hebben uitgewe zen dat men bij gebruik van vijftig milligram cyclamaat per kilo li chaamsgewicht binnen veilige gren zen blijft. Dit komt neer op dertig cyclamaattabletten per dag. Het gevaar is echter niet denk beeldig, dat bij een ongecontroleer de vervanging van suiker door zoet stoffen in eet- en drinkwaren zelfs deze grens overschreden wordt, waardoor er ongewenste nevenwer kingen zouden kunnen optreden. Dit kan met name met jongeren het geval zijn. Dat zijn in het minste geval diarree. Dit ongewenste ver schijnsel behoedt bij verdere opvoe ring van de doses voor eventuele vergiftigingsverschijnselen. Verkoopdag in Lisse LISSE Dinderdag 10 april houdt de zendingsvereniging Febe de jaar lijkse verkoopdag ten bate van de zending van de Geref. Gemeente. Deze dag is in de MAVO-school aan de Hyacintenstraat en wel 's middags van 2.30 tot 5.30 uur en 's avonds van af 7.30 uur. Er zijn handwerkjes te zien en er is een goed gesorteerde bloemenstand. Bovendien zijn er voor de kinderen leuke attracties. derwijs op G.G. De bijeenkomst werd geopend door voorzittei J. Dijkstra. Secretaris P. A. Piers bracht verslag uit over het afge lopen jaar, penningmeester A. van Veen belichtte de financiële zijde. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren W. Rous en K. v. d. Spijk gekozen in plaats van de aftredende heer G. Wassens. De uitbreiding van het bestuur houdt verband met een samenwer king met de Hervormde School vereniging. Onder meer zijn besprekingen gaande om gezamenlijk een nieu we school te stichten in het nieuw- bouwplan „Cleynduyn". Het stre ven is erop gericht in de toekomst tot een steeds nauwere samenwer king te komen. De heer C. G. Kamerling, hoofd van de W. van Veenschool, gal een overzicht van de werkzaamheden. LEIDEN Over een aantal weken kan worden begonnen met de bouw van ca 140 meter nieuwe walmuur en een evenlang straatriool tussen Peli kaanstraat en Druckerstraat. Dat houdt een algehele c.q. gedeeltelijke afsluiting in voor het autoverkeer van dit Oude-Vestgedcelte gedurende ongeveer een half jaar, ofwel een heleboel ongerief voor de omwonen den. Voor de percelen Oude Vest 155 tot en met 193 moet de walmuur drin gend worden vernieuwd. Het bete kent overigens: wegbreken, uitgraven en een nieuwe muur bouwen. De toestand was zo dringend dat afslui ting voor alle verkeer dreigde. Van de gelegenheid wordt gebruik ge maakt in het op te breken Vestge- deelte riolering aan te brengen. Dit wordt ^een eivormige buis van 50/75 cm die op ruim 2.50 m diepte komt te liggen en waarop alle percelen die nu nog op de Oude Vest lozen wor den aangesloten. Het geheel zal wor den onderheid met ca. 260 houten pa len van 14.50 tot 18.50 m lengte. Er komen vier rioolschachten (betonnen putten) in. Als dit riool klaar is zal Vertoning Paasfïlm LEIDEN Op dinsdag 8 april 's avonds om 8 uur wordt in het Evangeliecentrum Zijlsingel 2 (Zijl singel is te bereiken met lijn 13, 14 en 15) te Leiden de Paasfilm „Krui siging en Opstanding" vertoond. Deze kleurenfilm de Paasgeschiedenis in woord en beeld is uitgebracht door de Johan Maasbach Wereldzen ding te Den Haag. De toegang is vrij voor alle leeftijden. een tijdelijke lozing op de Oude Vest worden gemaakt, totdat de rest van de Oude Vest ook kan worden voor zien (bij de bouw van de nieuwe Pauwbrug volgend jaar) en aanslui- LEIDEN Voor de derde maal or ganiseert de Leidse Politie Sportver eniging de Oranje-strandloop. Deze prestatieloop wordt gehouden op za terdag 26 april op het strand tussen Katwijk en Wassenaar. Dit jaar wor den twee afstanden gelopen n.l. 5 en 10 kilometer. Er is geen wedstrijd aan verbonden en het is zodoende een mooie gelegenheid om in een tijd, waarin vele mensen min of meer aan bewegingsarmoede lijden iets aan bewegen te doen. Vorig jaar loste Carry Geijssen het startschot. Het bestuur van L P.S.V. tracht ook dit jaar een Nederlandse prominente sportfiguur het vertrek sein te laten geven. Er kwamen nu reeds inschrijvingen uit het gehele land binnen. De baten van deze Oranje-strand loop komen ten goede aan de sport voor gehandicapten. Een goed doel, waarvoor het bestuur van L.P.S.V. en organisator Joop Westbroek altijd graag klaar staan. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht aan het Politiebureau te Leiden. ting op een transportriool kan wor den gemaakt. Tegenover de grote ongemakken van het komend karwei staat het lichtpunt dat de kademuur 1.20 meter wordt „ingezet", ofwel de straat wordt 1.20 m breder dan nu het ge val is. En dat is een redeljjke par- Lcerstrook. De vjjf bestaande bomen op dit gedeelte zullen moeten ver dwijnen cn na voltooiing (in het na jaar) worden vervangen door nieuwe. Omleiding Voor dit werk is algehele afslui ting van de Oude Vest tussen Peli kaanstraat en Druckerstraat noodza kelijk. Het verkeer zal worden om geleid over Marebrug, Oude Singel en Pauwbrug. Op Oude Singel en Pauwbrug zal daarvoor tijdelijk weer tweerichtingverkeer worden toege staan. Met de aannemer van dit karwei zullen afspraken worden gemaakt ter. behoeve van voetgangers-, fiet sers- en bedienend verkeer (niet ge motoriseerd) van en naar woningen en bedrijven aan genoemd gedeelte. Deze zullen zo goed als mogelijk is bereikbaar moeten blijven. Mogelijk kan men onderling en met leveran ciers e.d. afspraken maken dat nie mand langer dan strikt noodzakelijk is van deze beperkte vrijheid gebruik maakt. Heeft men echter bijzondere moei lijkheden en ziet men daarvoor een redelijke oplossing, dan kan men zich (ook met klachten) wenden tot ir. H. G. de Block of de heer F. W. Ver- hoeff (Gemeentewerken), tel. 45344 (toestel 351). De afdeling Voorlichting van de gemeente heeft de bewoners van een en ander op de hoogte gesteld. vrolijk i ELK PAK ls|s|sls|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|slsls|s|s|s|s|s|sls|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s|s voor 4 personen van 175 voor 0.65-literpot ©COLA. ,©-UP ©TONIC in het kuipje heeft de meeste °ive(2adigde vetzuren Alle bovenstaande aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 5 april a.s.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4