PallMall Export Hervormde kerk van Abbenes 100 jaar Rondvraag duurde te lang in Nieuwkoop 25 EHBO-examens te Nieuwkoop Onv. dividend van ADM Aan U, die aan het publiek verkoopt! 1 april is Pall Mali Exportgoedkoper U als winkelier kent het verhaal De beste Amerikaanse sigaret die er is, Pall Mali Export, wilde goedkoperworden: 25 King Size (dus 5 méér) voor dezelfde prijs Maar het mocht niet Niet in januari, wél in april. Nü is het zover! U weet dat wij alles doen om alle Pall Mall Export die U besteld hebt op tijd af te leveren. En we redden het! Vanaf dinsdag, 1 april kunnen al Uw klanten komen voor de nu zoveel voordeliger Pall Mall Export Pall Mali Export mét filter Kingsize paj[ ^all Exportzónder filter Pall Mail Export Menthol Pall Mali Export 100 zónder filter Pall Mall Export Menthol 100 "spa GROFVUIL* OPHAALDIENST. Prof. mr. Spruit aanvaardde ambt EUWE lEIDSE COURANT ZATERDAG 29 MAART 1969 NIEUWKOOP Tjjdens de gisteravond gehouden raadsvergadering leek de raad belangrijk meer tyd nodig te hebben voor de rondvraag an de afwerking van de korte agenda. Burgemeester Van Montfoort ^maakte de opmerking, dat de rondvraag er is voor het stellen van „een voudige vragen". Bij de behandeling van de ingeko- „en stukken vroeg de heer De (reugd in hoeverre het juist is, dat net betrekking tot de bouw van het jotel te Noorden goedkeuring is erleend. De heer Van Montfoort ntwoordde. dat van G.S. de mede- eiing is ontvangen, dat het gedane aadsbesluit is goedgekeurd en de ppellanten in hun bezwaren onge grond zijn verklaard. Omdat de geldigheidsduur van de rerordeningen op de heffing en in- ordering van de reinigingsrechten, straat- of wegbelasting en riool- echten is verstreken, werd voor- esteld in afwachting van een in oorbereiding zijnde algehele herzie ning der voorschriften en aanpassing ran de tarieven de geldigheidsduur van de verordening nog te verlengen tot 31 december 1969. Dit ontlokte de heer Weitner de opmerking, dat op nieuw een verhoging in de tarieven zal worden aangebracht waarbij het vooral mensen met de laagste inko mens zijn, die daardoor worden ge troffen. De burgemeester antwoord de hierop, dat inderdaad een verho ging noodzakelijk zal zijn, hoe on sympathiek een dergelijke maatregel ook is. Tijdens de rondvraag zei de heer Weitner, dat hij verontrust is gewor den over een bericht, dat door de jurgemeester aan de pers zou zijn neegedeeld, dat de vorige raadsver- ladering een half uur eerder zou anvangen voor het houden van een «sloten raadsvergadering. Hij vroëg hierover het commentaar van de voorzitter. Deze deelde mede, dat dit Zangavond in Ter Aar TER AAR Er was veel be langstelling voor de zangavond, die de christelijk gemengde zangvereni ging in het Dorpshuis hield. Nadat de nieuwe voorzitter, de heer H. C. de Vos, de avond had geopend bracht het grote koor enkele stem mige lideren ten gehore. De kerk van alle tijden van Wesley en O, Vader die door uwe macht van Dy- :es. Een prachtige inzet van deze jvond, die geheel onder leiding Stond van dirigent K. de Rooy. Blijmoedig zongen de jongens en leisjes van het kinderkoor van het lofke van Heer Jezus en het ver bouwen in de Heer. Het debuut van het meisjeskoor was niet zo goed als we verwacht rndden. Het gehele programma na de pau- e was in luchtige sfeer gehouden. Agenda van Woubrugge WOUBRUGGE Maandag 31 laart: 8 uur, café De Does Hoog- gade:'Jaarvergadering Boerenleen- ik; Immanuel: Ledenveragedring (niU. Spreker ir. Buisert: Algeo- mene politieke beschouwingeno; 7 uur Chr. School: Kijkavond; 7.45 uur: O. Raedthuys: Jaarvergadering Alg Nederlandse Agrarische Bond. Disndag 1 april: 8 uur, Klaverjas sen voetbalvereniging. Donderdag 3 april: 8 uur O. Raedthuys: Propaganda-avond ANWA. Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE: GEBOREN: Wil- helmina J d v W Verzaal en M J Ros; Gerardus H, z v G M Koek en GMC Waasdorp. ONDERTROUWD: Petrus Hoo- genboom, 33 j en Johanna S Baak, 37 j. GETROUWD: Petrus W M van der Meer, 23 j en Gerdina J P Goo- zen, 21 j; Slbert Stigter, 22 j en Maartje A van Rijn, 21 j. OVERLEDEN: Gerrit van Straa- len, 80 j, weduwnaar van A Meer burg. WOUBRUGGE Het huisvuil zal komende week worden opgehaald dinsdag en donderdag, inplaats van vrijdag. Gebedsbijeenkomsten in Alpben a. d. Rijn ALPHEN In gebouw „Nabij" zullen in de komende week, van maandagavond af gebedsbijeenkom sten worden gehouden ter voorberei ding op de Goede vrijdag en Pasen. De laatste jaren wordt daar niet meer zo de hand aan gehouden, maar het is toch zo geweest, dat de week voor Pasen, als de z.g. stille week een periode was van vasten en me ditatie. En in het publieke leven ont hield men zich van vermaak. Men komt iedere avond om half acht bijeen en deze gebedsdiensten zullen niet langer dan een half uur duren. De wijkpredikanten, ds. J. H. Bogers en ds. Fr. de Jong, zullen om de beurt ccn lijdensmeditatie houden. Uiteraard worden op de avond van Goede Vrijdag gewone kerkdiensten gehouden, maar verder komt men iedere avond, ook zaterdag, bijeen in „Nabij". ALPHEN De afdeling Alphen a. d. Rijn van de E.H.B.O. hield een zeer matig bezochte jaarvergade ring. Uit de verslagen van secreta resse en penningmeester kon men het verloop van de werkzaamheden van het afgelopen jaar volgen. Voor zitter C. van Vugt, deelde mee, dat de heer N. H. Koning bereid is als technisch adviseur de afdeling ter zijde te staan. Als medisch adviseur treedt op dokter J. Hoeing. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd mevrouw A. Lukaart- Schouten. die aftredend was maar niet herkiesbaar, vervangen door mevrouw A. v. d. Tonnekreek-Ver- haar. Besloten werd de contributie voor gediplomeerde leden met in gang van 1970 met een gulden te verhogen, nl. van vier op vijf gul den. bericht niet van hem is uitgegaan maar dat een van de raadsleden aan de pers de mededeling heeft verstrekt. Omdat de behandeling van de agenda nauwelijks in twintig minu ten was gebeurd, stelde de heer De Vreugd een groot aantal vragen on der meer over de uitbreiding van het zwembad. Voorts bracht de heer De Vreugd de desolate toestand van de wegen in het industriepark ter sprake. Tennissers bijeen in Nieuwkoop NIEUWKOOP In hotel Spiero werd gisteren een progaganda-avond gehouden door de tennisvereniging „Nieuwkoop". De districtbestuurder van de afde ling Leiden, de heer Van Leeuwen, gaf een uiteenzetting van de tennis- organisatie in de districten en de verenigingen waarna de heer Enge lenburg, eveneens bestuurslid van het district Leiden, een uiteenzetting gaf van de regels van het tennisspel, dit in bijzonder voor diegenen, die op deze avond voor het eerst met de tennissport in aanraking kwamen. Na dit instructieve gedeelte werd een bijzonder fraaie film vertoond over de nationale tenniscrack Ton Okker die een wedstrijd speelde te gen de eveneens bekende tennisser Jan Hayer. De voorzitter van de Nieuwkoopse Tennisclub, de heer Okkinga, gaf 'n overzicht van de gang van zaken in de vereniging en deelde mede, dat i.v.m. de restauratie van de banen de opening niet op 1 april zal kun nen plaatsvinden maar op 7 april a.s. Voorts kon hij meedelen dat de vereniging met een mixed-team aan de competitie in de laagste afdeling van de K.N.L.T.B. zal gaan deelne men. NIEUWKOOP In de afgelopen wintermaanden is in het Noorden 'n E.H.B.O. cursus gegeven o.l.v. dr. M. Sanders. Voor het examen slaagden alle zestien kandidaten. Het zijn de dames B. R. U. Schalkwijk, M. A. Tersteeg, C. A. M. Groenendijk- Cruyvers, J. A. Pieterse-v.d. Voorn, W. Tersteeg, J. W. Goes-Fransen, C. T. Wendel-Lelieveld, J. v.d. Akker, C. A. Hoogerwerf, J. M. W. Baas, A. M. Baas, C. J. U. Baas, A. M. C. Voorn, C. A. M. Voorn, A. A. M. v.d. Weijden en de heer H. J. v.d. Helder. De verbandlessen werden verzorgd door de heer Th. v.d. Helder. Het examen werd afgenomen door dokter W. D. Martini uit Uithoorn. NIEUWKOOP ■- GEBOREN. Ni- colaas Jacob, z v J Booij en L H M Pels; Frank, z v H Oppedijk en H Leeman. Leimuiden/ Rijnsaterwoudc/ Nieuwveen In verband met de aanstaande Paasdagen kan het grof vuil in deze gemeenten niet op twee de Paasdag worden opgehaald. Deze regeling zal voor eenmaal een week worden vervroegd. Op 31 maaj-t zal In Leimuiden 's morgens en in Rijnsaterwoude 's middags grofvuil worden opgehaald. Op 1 april 's mor gens zullen de bewoners van Nieuw veen hun grofvuil kunnen meegeven. Leimuiden/ Rijnsaterwoude De schaakclub „De doorzetters" speelde haar onderlinge wedstrijden. De uitslagen waren: C. P. BeukL. Ho- genboom 0—1, W. J. Kinkel—C. Th. C. Beuk 10, J. J. v/d MeerJ. P. H. J. van Glabbeek 10, L. Hogen- boomL. J. H. Stiens 10, J. F. StiensC. P. Beuk 01. AMSTERDAM De Amsterdam- sche droogdokmaatschappij ADM stelt voor over 1968 uit te keren: op de pre ferente en converteerbare aandelen 5 procent dividend en op de gewone aandelen 7 procent dividend f vorig jaar 7 procent), alles in contanten. Rothmans vnn r nieuw... voor f 1.75 De 100 mm lange Pall Mall Export 20 voor f 1.75 (dus véél langer dan King Size) Belangrijk pa|| Ma|| Export 100 mét filter voor de 20 stuks roker nieuw... Pall Mall ABBENES De Hervormde kerk van Abbenes bestaat vandaag 100 jaar. Ter herdenking van dit feit was de Gemeente gisteravond bijeen. Ds. J. L. Keijzer, die de dankdienst leidde, koos tot tekst voor zijn predi king 1 Koningen 6:7: „Toen het huis gebouwd werd, werd het opge trokken van steen, afgewerkt aan de groeve, en geen hamer of beitel of enig ijzeren gereedschap werd gehoord bij het bouwen van het huis". Naar aanleiding hiervan vergeleek hij de totstandkoming van de tempel van Salomo met die van de kerk te Abbenes. Zowel Israël als de Haar lemmermeerpolder noemde hij jonge landen. In beide landen werden, na de ontginning en na rumoerige en ruige tijden, Godshuizen gebouwd. De kerk van Abbenes niet in de stilte, die kenmerkend was bij de bouw van de tempel. Ondanks echter het lawaai, was een essentieel onderdeel ook hier de stilte. De stilte namelijk, van het on zichtbare werk van God, zonder welke de totstandkoming onmogelijk zou zijn geweest. De juiste houding om te gedenken is een houding, waarbij men moed en troost put uit het feit, dat Gods werk ook nu in stilte voortgaat. Vanuit deze houding kan men lijnen naar de toekomst trekken. Zoals 100 jaar geleden actie werd gevraagd van mensen, die in Abbenes een kerkgebouw wilden, wordt van de gemeente van 1969 actie gevraagd om mee te werken aan de bouw van Gods Koninkrijk. ireren Insp Het aan de kerk grenzende Dorpshuis, waar de bijeenkomst werd voortgezet, was door de grote belangstelling in feite te klein. De eerste spreker, burgemeester mr. F. Th Dijckmeester van Haar lemmermeer, sprak de hoop uit. dat de kerk de gemeenschap van Abbe nes mag blijven inspireren. Namens de burgerlijke gemeente bood hij een litho van Ru van Rossum aan. De paralel, die ds. Keijzer had ge trokken tussen Israël en de Haar lemmermeer, had het gemeente bestuur ertoe gebracht, juist deze li tho uit te kiezen. De titel is: irriga- tiewerken in IsraëL Namens de classicale vergadering Haarlem sprak de voorzitter ds. J. Borghardt een gelukwens uit. „De staat van het gebouw toont de liefde van de gemeente voor haar kerk", merkte hij op. Hij zei te hopen, dat de gemeente de nieuwe weg zal we ten te vinden in de moeilijke tijd, die in verband met allerlei zaken, aanbreekt. Lofrede Ds. J. C. II. Jörg te Apeldoorn hield, namens de oud-predikanten van de gemeente Nicuw-Vennep/ Abbenes. een lofrede op de kerk. Hoewel in zijn tijd lichte spreken in Abbenes niet mochten worden ge hoord. sprak de kerk „lekker licht". Ds. Jörg wekte de gemeente op, als dank voor het fraaie kerkgebouw, een gemeente die dat nodig heeft, te helpen. De wijk Nieuw-Vennep was verte genwoordigd door mevrouw H. Ko- foed-Biemond. Haar gelukwens ging vergezeld van een kaarsenstandaard. Namens de vrouwelijke ouderlingen bood zij een klein asbakje aan de kerkeraad aan, met het verzoek het roken te beperken. Een historisch overzicht van de bouw, tevens een beeld van de tijd waarin deze plaatshad, werd gege ven door de heer A. van de Griend. De heer J. R. Tammes, die als kerkvoogd de gastheer was, sloot de avond af; in de eerste plaats door de meer recente geschiedenis van de kerk te belichten. Een duidelijk verschil tussen toen en nu was te vinden, meende hij, in de financiën. Het kerkgebouw van f 18.000 in 1869, vergde in de afgelopen 20 jaar f 100.000 gulden aan restauratie kosten. Een overeenkomst noemde hij de plaats, die de kerk in het dorp in neemt. Het duidelijkst blijkt dit hieruit, dat de kerk op zondag goed gevuld is. Ten slotte dankte hij de verschillende sprekers. BUURT 9 maandag: Maresingel (van Julianastr. tot Zwarte Pad). Prins Frede- rlkstr., Konlngstr., Bronkhorststr., WU- lemstr., Prins Hendrlkstr. -f plein, Mau- rltsstr.. Louise de Colignystr.. Waldeck Pyrmontstr., Marnixstr. (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amallastr., Johan Willem Frlsostr., van Hogen- dorpstr., van Limburg Stirumstr., v.d. Duinstr., Falckstr., Anna van Saksenstr., Kemperstr.. Molenstr. BUURT 11 maandag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), ALPHEN Burgemeester mr. R. M. Gallas heeft gistermiddag in het kantoor van de Alpha Muurverffa- brieken N.V. aan de Van Foreestlaan aan de chef van de produktie-afde- ling van dit bedrijf de heer W. Kleijn ter gelegenheid van diens 50-jarig arbeidsjubileum bij het be drijf de zilveren eremedaille verbon den aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Hij wees er op, dat een vijftigjarig arbeidsjubileum wel tot de zeld zaamheden gaat behoren. „U heeft in die halve eeuw ook in het bedrijf veel zien veranderen" aldus de bur gemeester tot de thans 62-jarige ju bilaris. Er is een vertrouwenssfeer ontstaan tussen bedrijf en werkne mer. De heer H. van Prooi jen directeur van de Sikkensgroep te Sassenheim, waartoe ook de Alphafabrieken be hoort: „Dit is de eerste gouden jubi laris die ik in mijn leven mag toespreken" aldus de directeur. De heer Van Prooijen bood een gouden legpenning aan met de oorkonde van de Nederlandse bond van verffabri- kanten. De directeur van het Alphense be drijf de heer J. van Ringen sprak eveneens bijzonder waarderend over de jubilaris, die hij een voorbeeld noemde voor elke werknemer. LEIDEN In het Groot Auditori um van de Leidse Universiteit heeft prof. mr. J. E. Spruit het ambt van gewoon hoogleraar in de historische ontwikkeling van het recht, in het bijzonder het Romeinse recht, aan vaard met een rede, getiteld „De Lex Iulia et Papia Poppaea. Beschouwingen over de volkingspo- litiek van Austusus". Aon het slot van zijn rede wendde prof. Spruit zich tot de studenten: „Op u doe ik ten slotte een beroep Pasteurstr., Hansenstr. Korte Hansenstr.. Leeuwenhoekstr., Groe- noordstr. -f- plein, Mussenbroekstr., Lucas van Leljdenstr., Bakker KorHstr., Jan Lievenstr., Frans van Mlerlsstr., Gabriel Metzustr., Broekweg, Stadspolderweg. Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstr.. Maredljk, Plet Helnstr., Vendelstr.. Poel- geesterstr., Schutterstr.. Maredljkhofje. Vaartkade, Aloëlaan, Rljnsburgerslngel, Marlslaan. BUURT 10 dinsdag: ter Haarkade, BoshuLzerlaan. Boshuizerkade, 5 Mellaan. 5 Meiplein. Bevrijdingsplein, Gerrit v.d. Veenstr., Titus Brandsmalaan. Montgomc- rystr.. Joh. Poststr., Walraven van Halstr.. Wiardl Beckmanstr., v.d. Helm laan. Arent Brunsstr., Lieven de Keystr., Zocherstr., Van Banchemhof, de Bazelstr.. Jac. Romanstr.. Jan Keldermanstr.. Vlng- boomshof, Jacob v. Campenl.. Voorscho- terw.. Stalpaerthof, van 's-Gravensande- str., Berlagcstraat. BUURT 12 dinsdag: Veilingkade. Lam- menschansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein). Lammenschanspleln, Zoeterwoudscweg. Meloenstr., Appelstr.. Tomatcnstr., Druivenstr., Kersenstr., Car- butreweg. Planteynstr., Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlletweg. Vrouwenweg, Cronestein (woonschepen). BUURT 13 woensdag: Rljnsburgerweg. Terweepark. Boerhaavelaan. Ma- rlënpoclstr., Kagerstr., Zweilandlaan, van Swietenstr.. Faljerilstr.. Houtlaan. Anto- nle Duljcklaan, van Beuningenlaan. van Slingelandtlaan, Johan de Wittstr.. Johan van Oldenbarneveldstr.. Fagelstr., Leden- berchschr.. Hogerbeetsstr.. Warmonder- weg.. Nachtegaallaan. Mezenstr., Vin- kenstr., Lljsterstr.. Roodborststr.. Me- relstr.. Wassenaarseweg, Leeuwerikstr. BUURT 15 woensdag: Stationsweg, Pa viljoenshof. Stationsplein, Morssingel. Pesthuislaan. Plet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Krügerstr.. Pres. Steynstr.. Transvaalkade 4- hof, Joubertstr.. Wolmaranstr.. V.d Tasstr.. Lopsenstr.. Rijnzichtstr., de wettstr., Reitzstr., de la Reystr., Pretori- BUURT i« donderdag: Herenstr., Prin ses WUhelmlnastr., Bloemistenlaan. Le- llestr.. Ploenstr., Pioenhof. Llndestr.. Rcsedastr., Pieter de la Courtstr.. Konln- ginnelaan, Acaciastr.. Tulpenstr.. Zoeter- woudseslngel (van Herenstr. tot Lam- menschansweg) BUURT 16 donderdag: Schelpenkade. Andrles Schotkade, Leuvenstr., Gerrit v.d. Laanstr.. Leeuwkenstr., Valdezstr., Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstr.. Drie Octoberstr., Dulvenbodestr., Staal- wijkstr., Bultenruststr.. Kastanjekade. Meldoornstr., Hyaclnthenstr., Serln- genstr.. Dallastr.. Anjellerstr. om u, in een tijd. waarin men zich meer en meer ontworstelt aan het patronaat der klassieken, in een tijd ook, waarin de welvaart aan mate riële goederen en het gemak, waar mede deze onder een ieders bereik zijn, een geestelijk minimalisme dreigt te bevorderen, positief op te stellen tegenover juist die onderde len van uw studie, welke ertoe kun nen bijdragen, dat u niet als een slechts vol praktische kennis gestouwde Nur-Jurist onze techno cratische consumptie-maatschappij betreedt".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5