Kardinaal Alfrink schorst Utrechtse pastores VRESELIJKE KEUS VOOR ARTS IN RIAFRA Studenten recht tot hebben protest Puzzelboek Van Rappard: overheid en kerk flirten met nihilisme en terreur Eeii woord voor vandaag Hulpbisschop NA OECUMENISCHE DIENST GISTERMORGEN heimelijk getrouwd Boerderij in Maurik voor lutherse jeugd BEROEPÏNGSWERK Pastores accepteren schorsing Elke week dertig tot veertig kinderen naar Gabon Het achtste hoofdstuk van Marcus is geheel gewijd aan het lijden. Dat wil zeggen: Christus kondigde Zijn lijden, sterven en opstaan aan en spreekt dan tot de discipelen over hun kruis. Zij (en wij) moeten hun (en ons) kruis opnemen en Hem volgen. Maar dat is niet genoeg. Zal ChristiLS spreken over Zijn lijden en heerlijkheid en dan alleen maar spreken over ons lijden? Dat kan ik me niet indenken. Christus heeft ons meer te zeggen. Hij laat ons niet ons kruis opnemen en Hem volgen naar Golgotha om dan een punt te zetten achter zijn preek. De monnik die het evangelie van Marcxis verdeelde in hoofd stukken heeft het Evangelie van God niet goed begrepen. Anders had hij nooit een punt gezet achter Marcus 8. Dat hoofdstuk is niet af. Let maar eens op hoe het verhaal van Marcus 8 zich voortzet in Marcxis 9. Marcus 8 bracht ons met ons kruis op de berg Golgotha. En Marcus 9 laat de discipelen zien op een berg. Het is ineens een „hoge berg" geworden, want het lijden van Christus wordt Zijn heerlijkheid. Maar daardoor wordt ook de lijdensheuvel voor ons de berg van verheerlijking.'Christus' lijden en opstaxiding verlost ons uit ons lijden opdat wij Zijn heerlijkheid zullen delen. We lezen vandaag: Mattheus 25 1-13. MAANDAG 24 MAART 196? LIMA «-* Een van de drie hulpbis schoppen van het aartsbisdom Lima in Peru, Mario Ravadero, is veertien dagen geleden, op 10 maart, in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires in het geheim in het huwelijk getre den. Dit is pas gisteren door het Peruvi aanse aartsbisdom bekend gemaakt. Hij is uit zijn ambt getreden. De hulpbisschop had zijn omgeving voor een voldongen feit gesteld. Ver leden week stuurde zijn aartsbis schop nog een afgezant naar Buenos Aires om te pogen Ravadero te bewe gen, naar Lima terug te keren. Deze kwam tot de ontdekking, dat het hu welijk al voltrokken was. De 42-jarige Ravadero is getrouwd met een Argentijnse politie-agente Marta Trevino. Zij leerden elkaar vo rig jaar in Rome kennen. In februari kwam zij hem in Lima opzoeken, waarop zij samen naar Buenos Aires gingen. Het paar woont nu bij de ouders van de bruid in. UTRECHT Kardinaal^ Alfrink heeft gisteravond de drie Utrechtse studentenpastores voorlopig geschorst. De kardinaal nam dit besluit, nadat zondagmorgen weer een predikant was voorgegaan in het eucharistisch gebed. Deze keer was het de doopsgezinde studentenpredikant ds. Th. van Veen. Hij werd geassisteerd door pastoor dr. J. H. Kamphuis. Waar je ook kijkt steeds meer mensen stappen over opRoxy 25. Utoch ook? HOR. 1. gebak, 4. soort soep, 8. voorvoegsel, 10. voedsel, 12. over, langs, 15. keur, 17. rivier in Frank rijk, 19. landtong, 20. houten bakje, 22. kever, 23. stad in Drente, 24. boom. 26. voorzetsel, 27. vlaktemaat, 29. godin van de vrede. 30. rangtel woord, 31. kippenloop, 33. telwoord, 37. bekende afkorting, 38. uitslag op metalen, 39. rivier in Frankrijk. Vert. 1. hoog bouwwerk, 2. meisjesnaam, 3. myth, figuur, 5 voor zetsel, 6. muzieknoot, 7. rivier in Ita lië, 9. munt in China, 11. spijstafel, 12. raam, 13. plaats in Z.H. 14. kleur, 16. krijgsmacht, 18. vreemde taal, 21. Noorse godheid. 24. vreemde munt, 25. keurig, 27. lichaamsdeel, 28. mu- ziekoefenimg. 32. maanstand, 34. soort onderwijs. 35. boom, 36. uitroep, 37. voegwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 1. koper, spar, 2. Lea, ree, Eli, 3. os, pil, neus, 4. sta, cent, in, 5. gelaten, la, 6. erker, vr., ha, 7. mat, roe, las, 8. Elia, on, ent, 9. tennis, ode. Vert. 1. klos, gemet, 2. oester, ale, 3. pap, alk, tin, 4. erica, er, An, 5. rel, et, rooi, 6. sen, nevens, 7. Peet, nr., Leo, 8. al, uil, hand, 9. ris, naaste. (Van een medewerker) AMERSFOORT Het afgelo pen weekend is in jeugdherberg „De Grasheuvel" te Amersfoort het kader van de Lutherse jeugd bijeengeweest. Zaterdagavond hield men zich bezig met de vraag: waarom zijn we nog Lu thers, wat is de taak van de Nederlandse Lutherse Jeugd bond en van de kerk in het alge meen. Over één en ander hield de Amster damse hoogleraar prof. dr. J. P. Boendermaker een korte inleiding. Hij betoogde dat Luther op zichzelf niets is, maar dat zijn betekenis ge zocht moet worden in zijn oriëntatie op Jodendom en Christendom, op de Bijbel. Als ook wij ons met de Bijbel gaan bezighouden is dat een revoluti onair bezig-zijn. Want dan komen de bijbelse begrippen gerechtigheid, waarheid en evangelie om de hoek kijken. Begrippen die ons ertoe bren gen te vragen: wat moeten we nu concreet gaan doen? HILVERSUM „We zullen op hardhandige wijze op moeten treden tegen het cultuurbederf en de ondermijning van onze beschaving. Met zachtmoedig heid bereik je geen bliksem." Dat was de harde kern uit het be toog van gastspreker van Bin ding-Rechts, mr. R. L. J. ridder van Rappard, burgemeester van Gorinchem, op het eerste con gres van de voormalige Groep- Harmsen zaterdag in hotel Gooiland. De woorden van de ridder overschaduwden de ver kiezing van J. S. Winia uit Noordoostpolder tot voorzitter van Binding-Rechts, zomede de bespreking van het eerste begin selprogram. Ridder van Rappard heeft veel TV TT T "Wrïg pleidooi voor het onverkort hand- Holland-noord Gerei, jeugd van Z naar Kurhaus SCHEVENINGEN In het Pavil joentheater van het Kurhaus zal de afdeling Zuid-Holland-noord van de Bond van Gereformeerde Jeugdvere nigingen op tweede paasdag een af delingsdag houden. Aanvang half elf. 's Morgens is er een paasliturgie, waarin de bas-bariton Henry Black- mon zingt, begeleid door Leonard Burgerhout, die ook de samenzang begeleidt. Spreker is Sipke van der Land uit Wassenaar over ..Apostelen op de fiets". Verder is er "s morgens een huishoudelijk gedeelte van de verga dering. Afscheid zal worden genomen van mejuffrouw C. J. J. Jonker, sinds 1963 presidente van het afde lingsbestuur. en van mejuffrouw W. W. v.d. Bosch, die sinds 1959 secreta- binding met de nieuwe partij: Ko ninklijk Huis, particulier initiatief, cultuurbederf, radio en tv en de christelijke grondslagen van onze maatschappij. Allemaal zaken die zijns inziens bevredigend in het pro gram geregeld zijn. Hij vond dat de grondslagen van onze beschaving op het spel staan en kerk en overheid coquetteren met ni hilisme en analfabetisme. De ridder wilde wel behoudend genoemd wor den als dat betekende: onderzoekt al le dingen en behoudt het goede in plaats van het progressieve: behoudt niets en vernielt alles. De grote scheiding tussen links en rechts was volgens hem: overheidsingrijpen te gen particulier initiatief, waarbij links tyrannieker is. „iHet is meer van handje op, laat je rijden, de sin- terklazerij van iedere dag". De heer Van Rappard „ik be hoor tot de weinigen, volgens velen leef ik helaas te lang, die me altijd verzet tegen gezagsondermijning, cul tuurbederf, terreur en intimidatie; neem mijn methoden niet over, want je krijgt wel wat op je brood, zie Tinbergen en Algra" hield een vu- We moeten, aldus prof. Boender- maker, niet onszelf als een groepje bewaren, want dan komen we er niet. We zullen in grote verbanden moeten gaan werken en gaan mee werken. En in dat grote geheel zullen we worden aangesproken op het feit dat we luthers zijn. Dat betekent, dat we moeten weten wie Luther was en wat hij wilde. Het is opmerkelijk, aldus nog steeds prof. Boendermaker, dat de lutheranen van Luther af wil len en dat er in andere kerken en groepen zo veel belangstelling voor Luther bestaat: Aan de Vrije "Uni versiteit, in Kampen en bij vele rooms-katholieken. Velen zeggen: we moeten niet meer naar die oude mannen Luther, Cal- vijn .a. luisteren. Maar het is wel opmerkelijk dat die „velen" dan gaan zeggen, wat die oude mannen ook hebben gezegd en vaak beter, aldus prof. Boendermaker. Zondagmiddag kwamen de „actualiteiten" van de Ned. Lutherse Jeugdbond ter sprake. Er is sinds enige tijd een zakelijke samenwerking op gang gekomen met de K.J.M., de Katholieke Jongeren uit de Middengroepen, te Utrecht ge vestigd. Voorts werden mededelingen gedaan over de door de lutherse sy node aangekochte boerderij te Mau rik in de Betuwe, die zal dienen als woonruimte voor de landelijke jeugdwerkleider en die zal worden omgevormd tot een klein vor mingscentrum. Jeugdwerkleider B. R. F. Rekker vertelde: in de paardenstal zullen we slaapruimten gaan inrich ten en in de boomgaard zullen kam pen worden gehouden. Het ligt in de bedoeling om van „Maurik" een oe cumenisch ontmoetingscentrum te maken." Het bondsbestuur deelde mede dat I de redaktie van het maandblad „Sola Fide" was vernieuwd. Deze zal met ingang van mei 1969 bestaan uit de dames M. Hensen en A. M. Steenmeij- er en de heren H. v. d. Meer, M. j Ruppert jr. en Th. A. Fafié (eindre- dakteur). Ned. Hervormde Kerk Bedankt voor Koudekerke: J. A. Heldring te Heeze. Gereformeerde Kerken Beroepen te Drachten (vac J. Ubels): D. Pasman te Alkmaar. Bedankt v. Harderwijk: W. de varies te Bedum; voor Apeldoorn: B. G. Mees ten Oever te Bussum. Aangenomen naar Rotterdam-centr. (voor zendingsdienst in Roeanda): kand. P. H. van Gilst te Baarn. In een verklaring van het aarts bisdom wordt gezegd: „Kardinaal Alfrink heeft in de laatste weken meermalen geprobeerd de drie pas tores van de studentenparochie te Utrecht te bewegen, hun zogenaam de experimenten te beëindigen. Het antwoord is negatief gebleven. Nu deze morgen het verbod van de bis schoppen opnieuw is overtreden, meent de kardinaal verplicht en ge rechtigd te zijn, aan de drie pasto res voorlopig te verbieden verder priesterlijke functies uit te oefenen." Tot de geschorsten behoort ook pastoor G. Th. Oostvogel, hoewel hij de afgelopen week gepleit heeft voor opschorting van de diensten. Ook de gereformeerde studenten predikant dr. J. M. van Minnen had geadviseerd het experiment te be ëindigen. De andere rooms-katholieke en protestantse studentenpastores in Utrecht waren echter voor voortzet ting, evenals de raad van de studen tenparochie. Tijdens een gesprek met vrijwel alle rooms-katholieke studentenpastores in ons land, bleek de grote meerderheid van hen even eens voorstander te zijn van voort zetting. Gemeenschap In een verklaring, die alle Utrecht se rooms-katholieke en protestantse studentenpastores vorige week heb ben ondertekend, stellen zij, dat zy geen afstand kunnen en willen doen van elkaar, noch van de gemeen schap waarmee zij zijn verbonden. „Wij kunnen niet begrijpen en verdragen dat christenen, in leef- en werkmilieu verbonden, elkaar niet de tekenen van de Christus, zijn brood en zijn beker mogen toerei ken. Wij willen met klem vragen of de Heer met de viering van zijn ver bond niet heeft bedoeld, dat zij die deelnemen, daadwerkelijk instaan voor eikaars leven, lief en leed." „De pastores vragen uitdrukkelijk hun studenten deze vieringen niet te ontnemen, juist omdat zij zich ook verbonden weten met velen bui ten deze gemeenschap, die precies zo door het verbod zijn geschokt. Door dit verbod zou de kerk de stu- dentenecclesia aan de kant zetten, een beginnende geloofservaring ne geren en wat hier leeft als onvol waardig beschouwen, met het ge vaar een steeds groter wordende groep van zich te vervreemden. Dit wenst niemand van ons", aldus de verklaring. Het verbod van het Nederlands episcopaat is volgens de parochie raad en de studentenpastores geval len te midden van een geplande reeks van zes eucharistievieringen. „Wij hadden gehoopt dat deze reeks experimenteel en misschien on volwassen hebben wij ze genoemd binnen de beslotenheid van de eigen situatie had kunnen worden afgerond. Het blijkt dat de grote meerder heid van jonge mensen deze vierin gen met instemming en vreugde be leven. Wij voelen ons uit pastorele overwegingen niet verantwoord deze beleving te frustreren. Wy en zij kunnen niet begrijpen, dat binnen een kerk, die nog volop bezig is haar plaats in deze samenleving te vin den, hiervoor niet wat vrijheid en ruimte kan worden gelaten." Volgens de verklaring dreigen an ders het samenspreken in katechesa- ties en gespreksgroepen, gebeds diensten en sociale acties het samen- vieren van huwelijken van geliefden uit andere kerken en de door de pas tores gezamenlijk gedragen verant woordelijkheid, te verworden tot vriendelijke, maar vrijblijvende ge beurtenissen. Niet plotseling In de verklaring is. ruime aan- daoht geschonken aan de voorge schiedenis van het conflict met het Nederlands episcopaat. Daarin wordt gesteld dat de Utrechtse christen studenten sinds 1945 hun ergernis hebben gemanifesteerd over de „op geslotenheid van christenen binnen hun kerken". Sinds 1956 hebben de pastores dit verstaan, elkaar onge- zoaht, elkaar gesteund en zich samen verantwoordelijk gevoeld vanuit hun ambt en opdracht voor de ge lovige samenhang van de christen studenten. De traagheid van de kerken in toenadering heeft de studenten ge dwongen elkaar sinds 1960 te vinden in de woensdagse „universitaire kapeldiensten" in de Janskerk", al dus de verklaring, die verder zegt dat er voortdurend vraag is geweest naar de viering van het avondmaal. Sinds 1966 gingen ook rooms-katho lieke pastores voor in Woorddienst en avondmaals- c.q. eucharistievie ringen. In het voorjaar van 1967 zijn deze gebeurtenissen aan kardinaal Alfrink meegedeeld. Er werd een nota opge steld en gepubliceerd in het blad van de Willibrordvereniging. „Geen antwoord of blijk van belangstelling werd ontvangen van de katholieke kerkelyke leiding, of van haar be voegde instanties", aldus het schrij ven. Sinds de vastentijd 1967 is het de gewoonte dat op de zondagen de re formatorische pastores voorgaan in de auladiensben van de parochie. In 1967 gingen zij voor in de woord dienst en ontvingen „vanzelfspre kend" de communie. In 1968 gingen zij voor in de woorddienst, communi ceerden zij samen met de katholieke pastor en reikten de communie uit. In 1969 gaan zy voor in de woord dienst en spreken het consecratiege bed uit, waarbij de katholieke pastor assisteert. De vastendien- sten in de Utrechtse aula zyn dus [Tl* 1 niet plotseling uit de lucht komen i lllCllS Ï106ïllt W6TK vallen, maar komen voort uit een pastorele praktijkbeleving", aldus de verklaring. Uit het verbod van kardinaal Al frink en het communiqué van het Nederlands episcopaat, respectieve lijk op 8 en 10 maart uitgegeven, zou men kunnen concluderen dat het hier gaat om een geïsoleerd experi- j ment, waarvan de kerkelijke leiders j onkundig waren. De Utrechtse stu- dentenparoohie zou plotseling de bisschoppen voor een voldongen feit hebben gesteld, waarop zij ineens moesten reageren. Wij wijzen op de nota van 1967. Daar wel Bovendien is ons verzekerd dat bisschoppen van Haarlem, Rotter dam en Den Bosch sinds lange tijd op de hoogte zijn van soortgelijke diensten binnen de studentenparo chies in Eindhoven, Amsterdam, Lei den en Nijmegen." (Van onze kerkredactie) UTRECHT De drie ge schorste studentenpastores zul len zich neerleggen bij de beslis sing van kardinaal Alfrink. „Wij kunnen voorlopig geen diensten meer houden, nu de kardinaal ons ons mandaat heeft ontno men", zei pastoor dr. J. H. Kamphuis gisteravond. Hij is gisteravond met zijn twee collega's bij de kardinaal ontboden en vernam diens besluit toen mon deling en schriftelijk. De schorsing vond plaats op grond van canon 2315 en 2316 van het ker kelijk wetboek. Deze geven een bis schop het recht, een priester te schor sen als er een vermoeden van ket terij bestaat. Canon 2316 verwijst weer naar canon 1258, die betrekking heeft op het samen met ketters vieren van de eredienst. De „ketterij", waarom de pastores geschorst zijn, zou dus de leer van de transsubstantiatie kunnen betref fen of het feit, dat de Rooms-Katho- lieke Kerk het ambt in de protes tantse kerken niet erkent, zodat een predikant niet de consecratiewoorden over de eucharistie kan uitspreken. geleidelijk over van zendelingen NIEUW DELHI De regering van India heeft in het parlement in New Delhi laten wete" dat het werk van de buitenlandse zendelingen en mis sionarissen in India geleidelijk zal worden overgenomen door Indiërs. In de toekomst zullen slechts mis sionarissen India mogen binnenko men, die beschikken over bijzonder® bekwaamheden en dan alleen nog maar als er voor het werk in kwestie ,-i geen Indiërs beschikbaar zijn. Op het ogenblik werken er bijna 6.500 -niet-Indische zendelingen missionarissen in het land. In de gelopen jaren zijn er me ningsverschillen ontstaan over de ac tiviteit van bepaalde missionarissen en zendelingen. >ijna en J af-.J me- CPJO: Meer geld voor jeugdwerk (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De Nederlandse Christelijke Plattelands Jonge- renbond doet een dringend be roep op de overheid, het particu lier initiatief op het terrein van de jeugdvorming beter te steu nen. De heer C. Hakkesteegt, voorzitter van de bond, verklaar de zaterdag in de jaarvergade ring dat het steeds moeilijker wordt de financiële eindjes aan elkaar te knopen bij de huidige normen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. Overal worden er plaatselijk en re gionaal vormingsleiders door de over heid aangesteld. Opizijn minst zou de overheid het salaris van de werkers in de vrije jeugdvormingsorgantsaties van de arbitraire macht van het koningschap. „De ministers zijn en blijven de dienaren van de Kroon. De regering heeft niets te maken met de niet-politieke daden van leden van het Kon. Huis en kunnen niet optreden als betuttelaars". De heer Winia, gekozen met 2332 stemmen, dacht dat D'66 staat te trap pelen om PvdA-stemmen over te ne men, dat het PAK streeft naar het verleggen van het ijzeren gordijn naar de Noordzee en dat de strubbe lingen tussen ARP en WD maar een „storm in een glas water" zijn. Binding Rechts wil een dam op werpen tegen het communisme en so cialisme, de constitutionele parlemen taire democratie, onder leiding van het Huis van Oranje, handhaven, het particulier- initiatief bevorderen en de burgemeester kiezen. De partij erkent de christelijke grondslagen van onze samenleving en zal hier in haar handelen rekening mee houden. OEMOE-ELAGWA (Biafra) De kinderen ko men hier naakt aan, zittend of liggend in een vrachtauto en op hun voorhoofd een stuk plak band waarop hun naam staat Ze zijn angstig en ziek. Sommigen hebben bloed doorlopen ogen, anderen gezwollen buiken zo rond als een erwt. Elke week worden hier 30 a 40 van die kinderen gebracht. Oemoe-Elagwa is een tussenstation op weg naar een herstellingsoord in Liberville, Gabon. Dit schrijft een verslaggever van Associated Press. Hoewel maar enkelen zich dat bewust zijn, is dit een gelukkige tijd voor die kinderen. Ze verlaten de ellende, maar het is een ongelukkige tijd voor de dokter die doordrong tot op 10 km van het front en daar een keuze maakte uit de kinderen. Hij weet dat vele kinderen die hij besloot achter te laten de volgende keer als hij komt dood zullen zijn. Er zijn Biafraanse artsen en artsen van het Rode Kruis die al wekenlang deze keuze hebben moeten verrichten, maar dr. Jean Lharidon van het Franse Rode kruis, die optrad voor Caritas, welke orga nisatie voor de laatste groep zorgde, deed het voor de eerste keer. Hij zal het nooit vergeten en zei: „Het is niet precies alsof je dr. Mengele bent, maar het lijkt erop. Mengele besliste wie in Auschwitz zou blijven leven of sterven. Er is maar plaats voor zoveel, en je bekijkt de kinderen en je moet denken: kan dit kind een autotocht en een vliegreis overleven. Is de toestand van dat kind nog goed genoeg om achter te blijven, zodat er plaats is voor een ander kind, dat minder goed is, maar niet kritiek. Het is een verantwoordelijkheid die nooit voor een mens bedoeld kan zijn". Toen de 48-jarige Lharidon naar het dorp Oe- moeogoeamoezoe ging was hij bang hartverscheu rende tonelen aan te treffen tussen de kinderen en de moeders, maar dat was niet zo. Een 100-tal kinde ren stonden in drie rijen, sommige met hangende hoofden van zwakheid. Er was een kind dat onmid dellijk een transfusie nodig had. Van een ander was de hartslag 200 per minuut en het kind stond op instorten. Beiden konden nog in een hospitaal wor den opgenomen maar anderen wier toestand heel ernstig was konden niet worden vervoerd. Lharidon zei: „Het is een vreselijke verant woordelijkheid. Je moet je werk doen, je kan niet aarzelen. Je moet een beslissing nemen. Misschien dat je er na een tijd aan went en bureaucratisch te werk gaat. Maar voor mij was het nog niet zover". voor haar rekening kunnen nemen. De heer Hakkesteegt vroeg zich af, of de Nederlandse subsidiepolitiek in dit opzicht misschien iets te maken heeft met het gezapige standpunt, dat men inneemt ten aanzien van de democratie in de EEG. „Men gelooft het wel, men loopt e> niet warm voor. Wij als jongeren, die stoeien en werken in onze organisa tie, wensen wel warm te lopen, wen sen ons wel op te winden over mis standen in de maatschappij en daar blijft het niet bij. We willen een posi tieve bijdrage leveren aan de maat schappij van morgen. Want Europa is niet van de Gaulle, maar Europa is van de jongeren. De activiteiten van de jongerenorganisa ties van vandaag bepalen de mentali teit van het Europa van morgen. Een Europa dat wil blijven leven, bouwt aan zijn jeugd. De jeugdorgani saties moeten nu nog door nationale en provinciale overheden worden ge steund. Hopelijk denken die overhe den bij het vaststellen van de hoogte der bedragen alvast in internationale termen", zo zei de voorzitter. In de middagvergadering sprak prof. dr. J. W. Hulst over: Samenle* ving en levensstijL Hij verklaarde, dat de studenten alle recht hebben te protesteren. Vijf jaar zijn zij opgeslo ten in een organisatorisch verband, I waarbinnen zij geen enkele graad I van medezeggenschap hebben. Op de I vraag, of dit protest wel helpt, ant- j woordde prof. Van Hulst met de te genvraag: Wat moeten de studenten anders? Naar zijn mening kan hier een andere maatschappijvorm uit groeien, die leidt naar een verminde ring van de tegenstellingen tussen rijk en arm en waardoor beter de vrede bevorderd en de oorlog tegen gegaan kan worden. Hij vond het niet zo vreemd, dat de jongeren tegen de bestaande din- r, gen aantrappen om te komen tot Lhardidon, een man met een vierkante kop ennieuwe en betere maatschappijvor- kort geknipt haar, lijkt hard en ongeduldig. Soms] men. spreekt hij woedender en persoonlijker dan zijn collega's. Het uitkiezen van de kinderen, zei hij, greep me aan. Een gevoel van schuld heb ik niet Ik weet dat de enige manier om wat te doen is om te schreeuwen om meer hulp, meer verplegers, meer dokters, en daardoor word je bepaald niet populair". Lharidon is als arts altijd eenzaam geweest. Hij was van 1956 tot 1962 de enige arts op het eiland Saen, bij de kust van Bretange, waar 1200 mensen I moeten verdwijnen. wonen. Later werkte hij als scheepsarts en in een j In de plaats van de heer Hakke- Ur' ziekenhuis voor mijnwerkers in Gabon. steegt, die aftrad als voorzitter, kooi 1 Bij de foto: Dit is een van de laatste foto's, die de vergadering de heer Toni Ver- u, wij verleden week van een Biafraans kind ont- hage uit Schoondijke (Zeeuws-Vlaan- vingen. Hij ts nog heilig vergeleken bij de andere deren), landbouw, ongehuwd en 21 k foto's uit de serie. jaar. Prof. Hulst vroeg ook meer aan dacht voor de jeugdorganisaties. Te veel ouderen blijven nog zitten in de besturen van jeugdorganisaties, om dat een man van 63 jaar zegt zich nog 17 te voelen. Hij zal zich meer naar de leeftijd, die de burgerlijke .m stand aangeeft, moeten voegen en uit de besturen van jeugdorganisatie»

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2