Wie helpt Afrika te Lezers reageren f. 2000 met SPORT Ajax en Spartak spelen op ongebruikelijke dagen Staalproject is van grote betekenis voor ons land Ook huurders moeten in adviescommissie komen FINANCIEEL WEEKOVERZICHT ÏUROPA CUP OP 13 EN 24 APRIL knipsels Tsjechen versloegen Russen met 2-0 Van Baaren dicht bij damtitel Ontslag voor 12 man na taalkundige fout 9 ZATERDAG 22 MAART 1969 JJe verlig it i n g licsfa fti uil kaorscn en ¥loi'inkunpsn watervoorziening uit >ou kuil Waan» wytrr l<>opl, dat uit tV achter deport komt. Het water i? wel götMl, «jaar komt Vervuild door kuilen en greppels naür jH-nedvn. ffijjfjg iu kan nu verandeiiiig 'komen dank /ij uw artiviieiten.' Bóveinriaaitric is cè.n cHaul uit ct»i» brief, L- v. Ahj S»ir-Tir>uvvmc-eMer te Voorburg vurige «wk krreg van de Htiehiing Afrika Zending. Mevroiiw Van dw Ster ret ziet» at jaren iu voor de bekende zendelinge Trienske Beimers. Ze «af vorig jaar de sfoot tot "dell van ern bazaar. 2corgam>r»>rd doör het Voortjurgse. In de tweede helft van deze week keerde de stemming op de effectenbeurs en vooral gisteren was men gedecideerd vaster. De verbetering in Wall Street gaf hier gelegenheid om in positieve zin te reageren op de gunstige verslagen en dividend-aankondigingen. Met name over het Philips-dividend met tien procent agiostock was men goed te spreken. Uit onze krant van 8 maart Huib Goudriaan Gisteren kreeg ik een verrassend telefoontje: lezers heb ben binnen twee weken 2000 gulden bijeengebracht voor zendelinge Trienske Beimers. Mevrouw L. v. d. Ster-Bouw meester „Na het artikel in LS is er iedere dag geld binnen- gekomen; soms 25, dan 15 en een keer kwam er zelfs een girostrookje van 175." Zaterdag 8 maart werd in deze [rubriek opgeroepen zuster Bei- mers aan een aggregaat voor elektrisch licht te helpen. Me vrouw Van der Ster te Voorburg had me verteld dat de zendings post in het dorpje Kilangala, in Tanzania, wordt verlicht met kaarsen en stormlampen. Al jaren zet mevrouw Van der jSter zich in voor Trienske. Vorig jjaar werd door haar toedoen de )brengst van een bazaar van iet Voorburgse „Jeugdburch- lerk" en dit jaar de opbrengst mn een concert (van het Chris- sljjk Residentie Mannenkoor) istemd voor de zendingspost. Dank zjj deze activiteiten zal in Kilangala binnenkort kunnen worden beschikt over een echte waterleiding. Kaarsen Het geld was echter niet toerei kend voor een aggregaat voor verlich ting. Mevrouw Van der Ster vroeg ime daarom een oproep te plaatsen voor steun aan Trienske. Ze had juist een brief ontvangen van de Stichting Afrika Zending, het interkerkelijke instituut dat het werk in Kilangala financiert. In de brief was te lezen: „De verlichting bestaat uit kaarsen en stormlampen: de wa tervoorziening uit een kuil waarin water loopt, dat uit de bergen achter de zendingspost komt. Het water is wel goed, maar komt vervuild door kuilen en greppels naar beneden. Hierin kan nu verandering komen dank zij uw activiteiten." Voor de meeste lezers is Trienske Beimers geen onbekende. Onze kerk- redactie heeft enkele malen geschreven over de Friese ver pleegster, die eind 1953 naar Afrika vertrok. Ze wilde zendingswerk doen, maar het gereformeerd zendingscentrum in Baarn zag niet direct mogelijkheden voor haar. Trienske ging toen aard appels rooien, bessen plukken en ander werk doen om haar reis naar Afrika te kunnen bekostigen. Ze volgde een tropencursus in Engeland en lessen aan het Nederlands Bijbel Instituut te Doorn. Oprovp En nadat Trienske had gehoord dat de Amerikaanse zendeling ds. D. Demming een verpleegster nodig had, ging ze op de boot naar Afrika. Bin nen enkele jaren bouwde ze een zen dingspost op. Begonnen in open lucht, werkte ze later in een grashut; nu beschikt de kordate Friezin over een woonhuis, kinderhuis en polikli niek. Trienske (49 jaar) adopteerde ook drie negerkinderen. Na het gesprek met mevrouw Van der Ster, vroeg ik u: „Dank zij de bazaar en het concert in Voorburg krijgt de zendingspost van Trienske een echte water leiding, en als er meer geld komt misschien ook elektrisch licht. Wie helpt? Het gironummer van mevrouw v. d. Ster is 191613 (ten name van K. v. d. Ster met de aantekening „Trienske Bei mers"). Het adres van mevrouw v. d. Ster is Westvlietweg i4, Voorburg." Nu, twee weken na deze op roep, is er 2000 gulden binnen. Mevrouw v. d. Ster: „We zijn een heel eind op de goede weg om een aggregaat te kunnen aanschaffen. Wilt u de lezers, die geld overmaakten, van harte bedanken?" Lezers, die zo spontaan gireer den, hartelijk dank! Lezers, die nog iets kunnen missen: u weet het gironummer. De lente begon goed gisteren. [AMSTERDAM Ajax en Spartak Trnava zijn het eens Keworden over de data waarop pe hun wedstrijden in de halve finale van de Europa Cup willen «pelen. De eerste ontmoeting [AjaxSpartak is vastgesteld op bondag 13 april in de avonduren. Een hoogst ongebruikelijke dag |iANNEER de KNVB toestemming geeft zullen Ajax en Spartak jhnava de eerste wedstrijd in de Nve finale van de Europa Cup voor landskampioenen op zondagavond r'Pril spelen. Een even ongebruike lijke als teleurstellende dag voor een bportontmoeting die in brede lagen nn de bevolking zo'n intense beiang- l'telling trekt. Wedstrijden in het kader van de Ewopa Cup worden als sinds jaar en hg op mid-weekse avonden gespeeld, •mdat in de week-enden de nationale •«"petities draaien. De woensdag- ,vond is bij uitstek geschikt gebleken. Waarom dan nu plotseling zondag- kond? Het heeft er de schijn van dal AJw - in de rug gesteund door de l^'VB bewust er naar streeft hel Nrladen wedstrijdprogramma voor h maand april uit te dunnen. Wan- kcr men op woensdag speelt, moet in het week-end weer aantreden *oor de competitie. Speelt men op *»dM. dan vervalt een nationale Mitrijd. Uit alles blijkt overigens dat Ajax h eigen belangen laat prevaleren, "e consequenties worden onvoldoende ,Terzien. Dat blijkt ook uit het ne tten van het telegram dat het ver- "®nd van ondernemers gisteren "flurde om vooral de uitwedstrijd "'et in de middaguren te spelen. Dat H althans voorlopig wèl ge- overigens voor Europa-Cup voetbal dat zich in 99 van alle gevallen op woensdagavond af speelt. Voor de tweede wedstrijd in Trnava is donderdag 24 april gekozen. Aangezien de Tsjechen niet over een lichtinstallatie beschikken zou het treffen om vier uur moeten be ginnen. Wanneer het duel dan rechtstreeks op de TV zal komen, be tekent dit dat het verbond van Ne derlandse ondernemingen met eén gisteren aan Ajax verstuurd telegram nul op het request heeft gekregen. Het bedrijfsleven verzocht Ajax langs telegrafische weg te bevorderen dat de beide wedstrijden buiten de normale werktijden zouden worden gespeeld. Men vroeg de Amsterdamse voetballeiders begrip op te brengen voor Jen juiste verhouding tussen werktijd en recreatie. PRODUCTIEVERLIES De Nederlandse ondernemers vre zen eenzelfde productieverlies als on langs tijdens de middagwedstrijd in Parijs tussen Ajax en Benfica. Hoe wel het een en ander niet in cijfers is gevangen, is er door extra verzuim en verlet duidelijk een productiever lies geconstateerd. Een woordvoerder van het ondernemersverbond zei dat het niet alleen om financiële schade gaat, maar dat er ook spanningen in de bedrijven kunnen ontstaan omdat men soms verplicht is collectief een halve snipperdag te geven. En er zijn nog altijd mensen die geen interesse hebben jij de voetbalwedstrijd en weinig ingenomen zijn met een ver plichte snippermiddag. Ajax en Spartak hebben besloten dat sen eventuele beslis singswedstrijd op dinsdag 29 of woensdag 30 maart in het Prater-sta dion in Wenen zal worden gespeeld. GEEN TV De KNVB en de Tsjechische voet balbond moeten alle data nog goed keuren. Secretaris/penningmeester H. A. Burgwal van de KNVB, die de loting in Brussel had bijgewoond, wilde vanmorgen nog niet vooruitlo pen op een beslissing. „We hebben tot 4 april de tijd om te beslissen. Indien de wedstrijd op zondagavond wordt gespeeld, betekent dat nog niet dat de wedstrijd rechtstreeks per TV zal worden uitgezonden." De wedstrijd Ajax Spartak in Amsterdam zal worden geleid door de Engelsman Finney. Hij leidde o.a. ook Ajax Real Madrid. De return in Tsjechoslowakije wordt gearbi- treerd door de Oostenrijker Marschalk Hij heeft nog geen erva ring met Nederlandse ploegen. Spar tak kent hij uit de ontmoeting Torpe do Moskou Sprtak die in 1967 werd gespeeld in het tornooi om de Europa Cup II. STOCKHOLM De eerste ont moeting tussen de ijshockeyploegen van de Sovjet Unie en Tsjecho-Slo- wakije na de bezetting van Tsje- cho-Slowakije door de troepen van de landen van het Warschau-Pact is in het WK te Stockholm in een sensa tionele overwinning van 20 voor de Tsjechen geëindigd. Door dit resul taat hebben drie ploegen, Rusland, Tsjecho-Slowakije en Zweden weer kansen op de wereldtitel aangezien de drie teams elk een keer van el kaar verloren en ook nog een keer tegen elkaar moeten spelen in dit „dubbelrondige" wereldkampi oenschap. De jongste berichten over de vesti ging van een nieuwe staalfabriek op de Maasvlakte hebben zeer de aan dacht getrokken. Enige jaren geleden was er slechts geringe belangstelling voor een staalproject op het daarvoor gereserveerde terrein op de kop van de Europoort en o.a. de Kon. Hoogo vens liet het afweten. Thans blijkt, dat er niet minder dan drie gegadig den zijn en wel Hoogovens met de Duitse Hoesch, het Amerikaanse con cern Koppers en ten slotte de Duitse August Thvssen Hütte. Het kan ver keren. Indertijd dacht men bij de Hoogo vens, dat een realisatie van een staal fabriek in het gebied van de Nieuwe Waterweg over 10 a 20 jaar zou kun nen geschieden, mede in verband met de enorme investeringskosten voor zulk een bedrijf en nu vecht men om de kans van een nieuwe vestiging. Het is duidelijk, dat de verwezen lijking van het plan van grote bete kenis voor ons land is. Het zou mooi zijn, als de Nederlandse participatie in het object belangrijk zou zijn en Hoogovens en Hoesch hebben al ver klaard, dat zij ieder voor 40 procent willen deelnemen en de resterende 20 procent aan andere gegadigden (o.a. Ned. Kabel?) willen laten. De finan- ciëring van zulk een object in eerste fase vereist eventjes 1200 miljoen ex ƒ200 miljoen bedrijfskapitaal, ter wijl in de daarop volgende stadia de uitbreiding van de produktie (men GOUDA Doordat Den Besten nog een afgebroken partij heeft en bovendien een partij moet Inhalen Is de damkamploen Gouda na de laatste volle ronde nog niet bekend. Ook van Baaren heeft nog een kans, heeft zelfs aan remise voldoende om de titel ln de wacht te slepen. De spanning blijft dus nog even voortduren. Uitslagen laatste ronde: Van Eijk Twlgt 2—0: G. v.d. Wouden Bitter 0—2; H. v.d. Wouden Boele 2—0; A. den Ouden T. den Ouden 2—0: De Jong v. Baaren 0—2; Den Besten Groenendijk 1—1; afgebroken partij v. Baaren Bitter werd 1—1; inhaalpartij v. Eijk G. v.d. Wouden 0—2. De stand: G. v. Baaren (Schoonhoven) 16 punten; A. den Ouden (Gouda) 16; H. v.d. Wouden (Gouda) 15; C. den Besten (Capel- le) 13; T. cU.% Ouden (WaddLnxveen) en G. v.d. Wouden (Bodegraven) belde 11: W. Groenendijk (Moerkapelle) 10; H. Boele (Waddlnxveen) 9; G. Bitter (Reeuwijk) 8; ,A. de, Jopg7S. v. El J ken P. Twlgt belde 6 punten. Nog te spelen: A. de Jong C. den Besten (afgebroken partij) en G. van Baaren C. den Besten. Jeugdkampioen Hordijk speelt mee ln de wedstrijd om het jeugdkampioenschap van Nederland. Larsen-Tal afgebroken EERSEL De zevende partij van de tweekamp tussen Larsen en Tal is vrijdag in Eersel tweemaal afgebro ken. Eerst na 41 zetten, later na 58. Indien de ontmoeting in remise ein digt voorlopige analyses wijzen daarop heeft Larsen de 4Vi pnt. be reikt en de match gewonnen. Grootmeester Kavalek breidde in de Agio-tweekamp zijn voorsprong tegen Hans Ree uit. In een Sicili- aanse partij was zijn koningsaanval beslissend. De stand is thans 6'/»—IV». ,Ir. Schut zakt voor praktijkexamen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Landelijk verbond van huurdersverenigingen keurt de huurverhoging van zes pro cent per 1 april af en meent dat het systeem van niet-verplichte huurver hogingen te weinig waarborgen biedt voor tegenspel van de individuele huurder. Het verbond eist opname van ver tegenwoordigers van huurdersorga nisaties in de huuradviescommissies en dusdanige richtlijnen voor deze huuradviescommissies, dat Intimida tie van de kant van verhuurders on mogelijk wordt en dat huurverhoging i van woningen die ouder zijn dan 50 Over het algemeen achtte men de ;„r m0,eHjk I. indien de ge- Iflerp nlnpijpn 7n mot clarlran /Inn meente de kwaliteit van deze huizen garandeert. GUNSTIG De Ajax-spelers hebben de loting van de tegenstander in de halve fina les van de Europa-Cup thuis aan de radio beleefd De reactie was ..gunstig", hoewel er een zekere te rughoudendheid bestond door de on bekendheid met de kwaliteiten van Spartak Trnava. andere ploegen zo niet sterker dan- toch in ieder geval moeilijker te bestrijden. Alleen Wim Suurbier en achteraf ook Muller had liever een andere tegenstander gehad, Milan, want zei Suurbier: „De Italianen lij ken mij mentaal zwakker en maken weinig doelpunten, terwijl, Spartak nogal gemakkelijk scoort". Aldus een resolutie, aanvaard op een protestvergadering van het ver bond, die vandaag in het gebouw Odeon te Rotterdam werd gehou den. Het Tweede-Kamerlid H. J. Lank- horst (pac.), bestuurslid van het ver bond, vond het onvoorstelbaar dat, waar goed wonen van zo grote bete kenis is voor de volksgezondheid, de huisvestig nog onderhevig is aan het spel van vraag en aanbod. BELEGGINGSOBJECT Het feit dat vele woningen in de huurbedrag in grote moeilijkheden zal brengen. Hij zag dit niet passen in een verstandig prijsbeleid en hij vond het onjuist om, zoals de minister van volkshuisvesting doet, nu reeds uit te spreken dat een subsidiebedrag van twee procent van de totale over heidsuitgaven in 1980 een ondraag lijke last op de overheid legt. KLASSEJUSTITIE Drs. J. van den Doel (soc.) evenals beide andere sprekers Kamerlid en verbondsbestuurslid, meende dat mi nister Schut is „gezakt" voor de praktijk van het huurverhogingsbe- leid, ook al zou hij voor de theorie zijn geslaagd. Want de eerste „niet verplichte" huurverhoging is. zulks in strijd met zijn theorie, bijna over al betaald en de tweede „niet ver plichte" huurverhoging zal ditzelfde lot delen. Hij meende dat in dit systeem een automatische bevoordeling van de huiseigenaren is ingebouwd en dat velen de instructie van de minister aan de huuradviescommissies ervaren als een soort „klassejustitie". waarbij de lager-betaalden zijns inziens de dupe zullen worden van het systeem, omdat die voor een krachtig protest de minste armslag hebben. Zoals bekend heeft het verbond V i- i ucKenu neen nei veruona eerate plaats belegglngs- ot specula- een brief gericht aan Gedeputeerde uur. dat i» P"c'*' een uur SWISSAIR tieobjecten zijn en pas in de tweede j plaats huisvestingsobjecten zag hij i zelfs als in strijd met de universele j verklaring van de rechten van de mens. Drs. P. J. Janssen (ppr). eveneens I lid van de Tweede Kamer en I bestuurslid van het verbond, meende I dat versnelde afbraak van subsidies de kwaliteit van de nieuwbouw on- I gunstig zal beïnvloeden en bovendien gezinnen met een reed» te hoog. Staten van Zuid-Holland, waarin het protesteert tegen het feit dat vak bondsvertegenwoordigers als verte genwoordigers van huurders in de huuradviescommissies worden beschouwd. Behartiging van consumentenbe langen, wat huurdersbelangen uitein delijk zijn, ziet het verbond niet als behorend tot de specifieke taak van da vakbeweging. denkt aan 8 miljoen ton) nieuwe gro te middelen zou vergen. We zijn blij. dat de stichting van een basis-bedrijf als een staalfabriek aan de Nieuwe Waterweg nu een feit zal worden. Niet alleen vanwege de arbeidsplaatsen (2500) als de fa briek gaat draaien, maar nog meer, omdat zulk een bedrijf bevruchtend kan werken voor het aantrekken van andere werkgelegenheid. De koers van eert. Kon. Hoogovens was gisteren duidelijk beïnvloed door de nieuwe plannen en steeg van 120 tot 124, dat is 20 punten beter. PHILIPS Een bijzondere indruk maakte deze week ook de staat over het vierde kwartaal van Philips, waaruit bleek, dat de omzet met ruim 18 procent steeg, terwijl de netto-winst van 2.85 in het laatste kw. 1967 tot 3.63 in het vierde kw. 1968 per aandeel steeg. Als men het hele jaar 1968 in ogenschouw neemt, dan ziet men, dat de omzet met 12 procent groeide, het bedrijfsresultaat met 24 procent en de nettowinst ook met 24 procent. De winstmarges zijn in het afgelopen jaar aanzienlijk verbeterd, waaruit men kan opmaken, hoe Philips erin slaagt om dank zij kostenbesparing en nieuwe produkten (b.v. computers en kleurentelevisie) betere resultaten te bereiken. Het mooiste voor de beurs was, dat naast een onveran derd dividend van 18 procent een bo nus in aandelen van 10 procent wordt gegeven. De koers van dit fonds liep op van ƒ170 tot ƒ174, dat is 16 pun ten. Verder kreeg de beurs deze week te verwerken het vroegtijdig verschenen jaarverslag van Kon. Shell (vorig jaar pas 9 april) en men mocht met de cijfers voor de dag komen! Uit het jaarverslag bleek, dat Kon. Shell door grotere produktie en verlaging van kostprijzen geslaagd ls in het behalen van een hogere winst. De opbrengst per barrel olie was om een voorbeeld te noemen in het afgelopen jaar 5 dollarcent lager, maar toch waren de kosten per bar rel incl. belastingen 9 dollarcent la ger. Dientengevolge is de winstmarge van 6.7 pet. gestegen tot 7.5 pet., on getwijfeld een mooi resultaat, mede dank zij de voortgaande automatise ring. Het rendement op het eigen ver mogen van het concern steeg in het afgelopen jaar van 9 tot 10 procent. Het aardgas uit Groningen wordt ook belangrijker en de afleveringen ln 1968 bedroegen het dubbele van 1967 en kwamen op 14.3 mil.ja.rd kubieke meter. Dit jaar zal er, naar men denkt, wel 23 miljard meter uit de gasbel in Slochteren gehaald worden en zo gaat het maar voort. AANDELEN Op 22 april a.s. wordt de vergade ring van aandeelhouders gehouden, dat is een dag of tien eerder dan vorig jaar. Interessant is het te we ten, dat de aandelen uit. 1968 voor 31 procent in Nederlandse handen zaten, voor 30 procent in Amerika, voor 17 procent in Zwitserland en voor 15 procent in Frankrijk. De koers van aand. Koninklijke steeg van 177 tot 181, nog niet bepaald overdreven, als men ziet op de mooie groei van dit wereldomvat tend bedrijf. Maar gelijk men weet, is de koersvorming grotendeels af hankelijk van de Amerikaanse funds, die de laatste weken nogal wat mate riaal gespuid hebben. Unilever bleef op de achtergrond en steeg slechts weinig tot 122, ter wijl AKU gevraagd werd op de divi- dendvenvachting. Dit fonds steeg gisteren tot bijna 124. Op de lokale markt viel de mooie dividendaankondiging van Wessanen op, welk bedrijf het heel wat beter heeft gedaan dan Meneba. Wessanen stelt voor een dividend van 18 pet. (v.j. 17 pet.) plus 5 pet. agiobonus. De koers van dit fonds steeg van ƒ84,20 tot 93,80. BERGOSS Een behoorlijk koersherstel werd bereikt door Bergoss, welk fonds was ingezakt tot 550 pet maandag j.l. Gisteren steeg de notering tot 610 pet. Heinekens Brouwerij heeft da fabrikant van „Joy", een bekend li- monademerk, opgekocht. De koers van Heinekens. die vorige weken nogal teruggelopen was, kwam be hoorlijk hoger en wel van 162 tot 172. Chem. Fabriek „Naarden" was in de running zonder bepaalde nieu we gezichtspunten en kwam van 675 op 715 pet. De Kon. Java China Paketvaart geeft opnieuw 14 procent dividend, Stoomvaart Mij. Nederland onveran derd 9 procent. Deze week liepen er geruchten over een mogelijke fusie tussen Kon. Boot en Kon. Rott. Lloyd (div. voorstel onv. 12 pet.), maar de besturen spraken een en ander volstrekt tegen en het gevolg was, dat het aanvankelijk koersavans weer teniet gedaan werd. Kon. Boot heeft extra beveili gingsmaatregelen genomen tegen een overval. Het bestuur heeft bemerkt, dat de laatste weken circa 4 miljoen aand. in één hand terecht zijn geko men via de beurs en nu gaat men via twee nieuwe stichtingen extra waar borgen scheppen tegen een overval. De uitgifte van ƒ60 miljoen 7 1/4 pet. obl. Herstelbank tegen 99'/s pet. trok wel belangstelling, met name van de zijde van het publiek. In hoe ver de uitgifte goed geslaagd mag heten, was nog niet bekend. Het is overigens wel duidelijk dat onveranderd blijft gelden het devies om voorzichtig aan te doen met de beurs, omdat de stroom van goede jaarverslagen wel tijdelijk het zonne tje kan laten doorbreken, maar de restrictieve overheidsmaatregelen te gen overspanning in de conjunctuur uiteindelijk ook werkzaam zijn, o.a. in de krapte en duurte van het geld. Protest tegen Prugil Het protest tegen de vestiging van Progil in Amsterdam-West begint vorm te krijgen. In het wijkcentrum van de 'tuinstad Osdorp werd gisteravond een openbare hearing gehouden. Op de foto tekenen inwoners van de tuinstad de protestnota. WINTERSWIJK Door een taalkundige vergissing moet de ma chinefabriek Brasz te Winterswijk twaalf per soneelsleden ontslaan, en voor de overige 23 werk tijdverkorting aanvra gen. Volgens de nieuwe wet Vervoer over land van gevaarlijke stoffen (VLG-wet) mogen na 1 juli van dit jaar gevaar lijke stoffen uitsluitend nog vervoerd worden met tankwagens van .staal of gelijkwaardig metaal". Volgens direc teur A. Brasz had hier moeten staan: een „ge lijkwaardig materiaal", zoals bij het redigeren van de wet met nadruk was overeengekomen. Voor machinefabriek Brasz, waarvan de helft van de produktie uit po- leyster tanks bestaat, is deze vergissing hard aangekomen. Hoewel de overheid, na protesten van fabrikanten van po- leyster en grote ver voersorganisaties. cor rectie van de wet heeft beloofd, hebben de afne mers van tanks hun or ders tot een minimum teruggebracht. Brasz ziet geen kans de toch al slappe periode tot augus tus te overbruggen. Tegen het einde van de zomer worden weer or ders uit het buitenland verwacht. Vooral uit Bel gië waar deze wetsbepa ling niet geldt. De ontslagen perso neelsleden van Brasz zul len gezien de vraag naar geschoold personeel voor de metaalindustrie in Winterswijk vrtf gemakkelijk een nieuwe baan kunnen vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9