Quick Boys waardige zaterdagvoetbalclub Veiling Katwijk kocht grond met opstallen VLEET Twintig toehoorders voor concert in Hazerswoude Contact AR-CI IK VP in Katwijk een spaarboekje Districtsfinale van verkenners Veel waardering op kampioenschapsreceptie Meer fresia's te koop Uitbreiding caravankamp te Katwijk aan Zee STICHTING r SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Visserij nieuws bij de nieuwe leidse courant 5 zaterdag 22 maart lwf KATWIJK AAN ZEE De voetbalvereniging Quick Boys hield gis teravond een receptie in verband met het behalen van het afdelings kampioenschap door het eerste elftal. De kantine was geheel versierd met netten en het podium was gevuld met bloemstukken. Het voltallige bestuur, alle eerste-elftalspelers met echtgenoten en verloofden alsmede trainer Westhoven en echtgenote waren aanwezig. Voorz. M. F. Verdoes heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de wethouders H. Haasnoot en C. ran der Pias. Het is aldus de voor zitter na zeven jaar weer zover, Êt het eerste elftal het afdelings- mpioenschap behaalt. Volgens spreker ligt; dit niet alleen aan de spelers. Het zaterdag-voetbal is in de loop der jaren op een hoger peil :gekomen. Ook door de pers en te'le- 1 visie wordit nu meer aandacht ge schonken aan het zaterdagvoetbal Weth. H. Haasnoot bracht namens bet gemeentebestuur de gelukwen sen over voor het behalen van het afdelingskampioensdhap. Hij was er het bestuur dankbaar voor dat pü moeilijkheden één lijn werd ge- troken en daardoor is ook het eerste elftal kampioen geworden. Het Stemt het gemeentebestuur tot grote Voldoening. De wethouder hoopte, over enkele maanden het lands kampioenschap wordt belhaald. i Mr. J. J. de Jong, voorzitter van Ie KNVB van de afdeling Leiden, tracht de gelukwensen over van e afdeling. Hij roemde de praoh- ge aikkommodatie waarover Quick oys beschikt en complimenteerde iet gemeentebestuur daarmee. Hij ortd, dat Quick Boys sportief speelt i prachtige wedstrijden speelt, het iterdagvoetbal waardig. Vervolgens bracht de heer F. van Hoeren, bestuurslid van de Bond r^kmateurverendgingen de geluk wensen over voor het behaalde kam- jónsohap. Hij vond het jammer, Q. Boys dit jaar niet kan deel tallen aan het Zilveren Molentocr- Spelregels De heer P. van der Geer bracht mens de söheidsrechtersverend- ig de gelukwensen over. Vooral icht hij naar voren, dat nog vele ilers wiet op de hoogte zijn van Fotocursus D. Kruyt as maandagavond 8 uur in Hotel Noordzee: Vacantieimpressies Z. Duitsland-Oostenrijk door G. Kruyt, alhier. Toegang vrij. FOTO D. KRUYT KATWIJK RIJNSBURG (Laatste cursusavond). Goedkoop zwemmen in paasvakantie KATWIJK Tijdens de paas- intie kunnen scholieren tegen n verlaagd tarief zwemmen in het tfondsenbad. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee [KATWIJK AAN ZEE Zondag 0 maart: hoog water 6.19 en 18.37 ur, laag water 2.07 en 14.30 uur. [Maandag 24 maart: hoog water 55 en 19.19 uur, laag water 2.38 1 14.58 uur. KATWIJK AAN ZEE De col- e voor de Groesbeekse Tehuizen eft f 1.925,opgebracht. de spelregels. De vereniging bezit een dia-apparaat en is bereid spe lers en jeugd deze bij te brengen. Er wordt over het algemeen slecht van gebruik gemaakt. Over het al gemeen worden bij een jubileum of kampioenschap twee sdheidsrech- tervlaggen uitgereikt aan de voor zitter maar deze keer één naar de voorzitter en de tweede werd persoonlijk aan de grensrechter van het eerste elftal uitgereikt, aan „Bram". De heer J. van der Hoeve bracht namens de bollen- en duinstreek de gelukwensen over en schonk een paar vlaggen. Saunabad De heer H. A. de Vries bracht de gelukwensen over namens de Polo en zwemclub en stelde voor om bij het behalen van het landskampi oenschap te kernen spelen. De heer P. Gillebaart bracht de Bestuur en eerste-elftalspelers van Quick Boys kregen gister avond heel wat complimentjes. Foto D. Kruyt. gelukwensen over namens de v.v. Katwijk. Hij was verheugd dat de laatste jaren de verstandhouding zeer goed was en hoopte bij het overhandigen van een bal, dat deze- „Katwijkse bal" het landskampioen schap binnen de grenzen van Kat wijk zal brengen. Verder spraken de heer J. Min- nee namens de Oranjevereniging en de heer D. P. H. Timmermans, be drijfsleider van het sportfondsen- bad; deze bood de spelers in Wasse naar een saunabad aan. Voorzitter M. F. Verdoes dankte voor de gelukwensen. JA, „DE LANDBOUWER" levert U, zowel in jong, iets bele gen, extra belegen of overjarige Boerenkaas, het Beste van het Beste VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 RIJNSBURG Vanzelfsprekend had het miniatuur wintertje, dat we in de afgelopen week beleefden, zijn invloed op de prijzen van de bloe men. Onder invloed van het zeer koude weer liep echter ook de aan voer terug zodat dit als voornaamste oorzaak voor het oplopen van de no teringen moet worden gezien. Hoe wel er doorgaans met het vorderen van het seizoen een teruggang in de prijzen van narcissen valt te bespeu ren, lag het deze week precies an dersom. Ze brachten zelfs nog meer op dan menige tulpensoort waarvan ze het in prijs maar zelden kunnen jvinnen. Voor de rest vertoont het sortiment nog maar weinig variatie. De irissen zijn van alle bolbloemen nog sterk in de minderheid en brengen dien tengevolge ook zeer goede prijzen op. Gelukkig gaan er nu wat meer fresia's loskomen die door hun grote verscheidenheid in lengte en kwali teit voor vrijwel iedere beurs ver krijgbaar zijn. Met een takje groen vormen ze een welkome afwisseling op de tulpen en narcissen. HAZERSWOUDE Door de zor gen van de Culturele Commissie gaf „Die Haerlemsche Musyckcamer", onder leiding van André Kaart een concert in de Hervormde kerk. Er waren nauwelijks twintig toehoor ders. De heer Kaart dirigeert, behalve dit Haarlemse barok- ensemble met de blijkbaar bewust typerende oud-vaderlandse naam, een jeugdor kest in Haarlem en het Leidse stu dentenkoor „Collegium Musicum". Ook is hij directeur van de Bever- (AdvertentU) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Donderdag vergadert raad KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een. De agenda vermeldt de volgende punten: verlenen van krediet voor het tref fen van voorzieningen aan de Her vormde kleuterschool „De Eerste Stap"; verlenen van een aanvullend krediet voor de bouw en inrichting van de tweede Hervormde kleu terschool in de Hoornepolder; verlenen van medewerking ex. art. 50 der kleu teronderwijswet aan het bestuur der Vereniging voor Hervormd Onderwijs te Katwijk aan den Rijn voor het tref fen van voorzieningen aan de kleu terschool „De Duiventil"; verlenen van medewerking ex. art. 72 der lager on derwijswet 1920, c.q. art. 50 der kleute ronderwijswet, aan de besturen van de Vereniging voor Hervormd Onderwijs te Katwijk aan den Rijn en de Vereni ging van Chr. Scholen voor Basison derwijs en Middelbaar lagemeen Vro- mend Onderwijs voor het ombouwen van centrale verwarmingsinstallaties in enkele schoolgebouwen; verlenen van medewerking ex. art. 72 der lager onderwijswet 1920 aan het bestuur der Hervormde Scholen te Katwijk aan Zee voor de aanleg van centrale verwarmingsinstallaties in de KATWIJK AAN DEN RIJN In de veilingkantine aan de Sandtlaan werd gisteravond een bijzondere ledenvergadering gehouden, in verband met de expansieplannen. De voorzitter, de heer G. van der Does, schonk in zyn openingswoord aandacht aan het feit, dat voor het eerst in de lange geschiedenis van de veiling een ledenvergadering werd gehouden in eigen huis. Voorts wees hij hen op de belang rijkheid van deze vergadering en hij herinnerde in dit verband aan de uitbreidingen in de afgelopen ja ren van de verschillende bedrijfs gebouwen en hoe die stuik voor stuk veel deining hadden teweeg gebracht in de vereniging. De voorzitter doelde op de bouw van de tweede kistenloods in 1949, op de stichting van de eerste neer- zethal in 1959, op het besluit de wijze van veilen te veranderen en de stichting van de tweede neerzet- hal in 1967. En nu opnieuw uitbreiding van de veilingcomplexen! Deze uitbrei ding vindt haar basis in het feit, dat van deze zijde der conservenfabrie- ken met nadruk is gevraagd om be drijfsruimte om het produkt was- peen te verwerken met name te kunnen „koppen en staarten". Sneller In behandeling kwam het be stuursvoorstel, om de grond met op stallen van de N.V. Plaatwerkerij D. W. Slotboom aan de Sandtlaan te kopen. Indien we dit voorstel aan vaarden. zal de verwerking van de peen sneller kunnen plaats vinden en kan door de kopers worden over gegaan op vervoer per container, wat voor de veiling ook weer bete kent een enorme besparing op het gebruik van kisten. Neem voor Uw pas geboren kinderen wij geven daarbij een premie van 2,50 en stellen een sierlijk spaar- busje ter beschikking. JONG GELEERD OUD GEDAAN. VOOR ZIJN TOEKOMST: kantoren: Katwijk aan Zee: Princestraat 26 W de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat. Katwijk a. d. Rijn: Rijnstraat 36 De kwaliteit en inrichting van de aan te kopen gebouwen is zodanig dat deze terstond voor de veiling bedrijfsgereed zijn. Verwacht mag worden, dat omstreeks februari 1970 het aan te kopen gebied in gebruik kan worden genomen. Omstreeks die tijd zal de firma Slotboom bedrijfsgebouwen gereed kunnen hebben in het nieuwe in dustriegebied 't Heen. Een zeer breedvoerige bespreking in informatieve en zo goed als kri tiekloze zin volgde, waarna met al gemene stemmen het voorstel werd aanvaard. Lening Het tweede bestuursvoorstel, om de benodigde f 1500000 te lenen, ter financiering van de aankoop werd eveneens aanvaard. De voorzitter gaf nog enkele in teressante cijfers over de afgelopen periode van 1969. De aanvoer van waspeen was met 3.227.775 kg ge daald naar 12.365.390 kig in vergelij king met dezelfde periode in 1968; de totaal omzet van alle produkten steeg met f 462.147 tot f 5.640.758; de totaaL doordraai daalde met 1.216.000 kg tot 82.000 kg. IJMülDEN In de buurt van 59 NB wisten sommige treilers mooie hoeveelheden over het algemeen klei ne haring te bemachtigen. De dag vangsten reikten soms tot 300 kisten. Meer naar het noorden bleef de kool- vis in de meerderheid. Veel anders was hier niet te halen. De bijvangsten beperkten zich tot wat kabeljauw, gul en wijting. Schelvis kwam vrijwel niet voor. Onder de Nederlandse kust noteer den de schepen, waaronder tamelijk veel treilers, redelijke vangsten aan wijting en kabeljauw. Voor enkele spanvissers waren lekkere beetjes ha ring weggelegd. In de omgeving van de routeboeien vertoonde de tongvisse rij een opleving. Het gemiddelde lag op 30 kilo per trek. De tongetjes gin gen door elkaar genomen vergezeld van een mand of vijf schol Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 21 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2415 kisten vis, waar van 25 kisten schelvis, 380 kisten wij ting, 260 kisten kleine gul, 20 kisten gul en kabeljauw, 480 kisten koolvis, 490 kisten spanharing, 100 kisten ma kreel, 20 kisten schar, 430 kisten schol, 5 kisten tarbot, 65 kisten diversen, 660 stuks stijve kabeljauw en 8000 kilo tong. Verder waren er 5 kleine kisten schelvis, 550 kleine kisten wijting, 340 kleine kisten haring en 95 kleine kisten makreel. In de platvisgroep stegen de prijzen tot ongekende hoogte. De handel pro beerde zich op allerlei manieren te dekken. Dit leidde voor de tong I tot een top van f9,43, ongeveer een daal der meer dan op de voorgaande dag. Met een hoogste bod van f7,95 was de slips een rijksdaalder duurder. Voor de kleinmiddel werd op de eerste afslag f 8,58 betaald en dat betekende een sprong van ongeveer twee gulden. De grootmiddel, die de laatste weken meestal tussen vier en vijf gulden zweefde was nu op de eerste ronde onder de f6,43 niet te koop. Ook de tarbot zat met een notering van f9,30 tot f8,80 flink-in de lift. De tarbot 2 brak met een top van f 392 het jaarre cord. De schar liet zich met een note ring van f88 tot f60 evenmin onbe tuigd. Bijzonder veel belangstelling was er ook voor de schelvis. De pen nen deden steeds f 122 en zo'n hoogte was in maanden niet bereikt. De kleinmiddel bleef een tientje achter. Ook de grootmiddel klom ruimschoots boven de honderd gulden. De gestreep te wijting wenste zich met een koers van f 46 tot f 30 niet in een hoek te laten drukken. Alleen de dichte soort had het moeilijk. Hiervan belandden sommige partijtjes op het minimum. De kattencentrale moest weer van de gul afblijven. Alle soorten haalden een top van ruim zestig gulden. Zij gaven later slechts een paar gulden prijs. De kabeljauw bleef met een regel matige notering van f 152 aan de dure kant. De regels moesten wat terrein prijsgeven maar met een hoogste bod van f 126 voor tien grote kabeljauw mochten de aanvoerders beslist niet mopperen. De koolvis kon het nog niet bolwerken. De grote soort werd spoe dig op het minimum gedrukt De klei ne zwarte koolvis slaagde er in daar een gulden boven te blijven. In Schevcningcn In Schéveningen wei-den aangevoerd 80 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 250 kisten kleine gul, 600 kisten schol, 20 kisten diversen, 150 stuks stijve ka beljauw en 2500 kilo tong. Ds. R. P. A. Rutgersschool en de Mr. J. J. L. van de Brugghenschool; voorstel inzake het afnemen van vorder ingstests bij de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen; wijziging van de verordening regelende de subsidiëring van het vormings- en ont wikkelingswerk onder de leerplicht- vrije jeugd; verhoging van de bijdra gen aan de beide Oranjeverenigingen voor het organiseren van kinder feesten; verlenen van krediet voor uit breiding van de kantine op' de postvel- den aan de Heibergweg; verlenen van krediet voor de uit breiding van het caravankamp in de noordduinen; wijziging van het raadsbesluit d.d. 13 december 1963 tot het garanderen van rente en aflossing van een geldlening, aangegaan door de Stichting Hervormd Bejaardencen trum; wijziging van de verordening regelende de voorwaarden en tarieven voor het privaatrechtelijk gebruik of genot van het zeestrand en de kam peerterreinen; voorlopige vaststelling van de reke ningen 1967 van de dienst openbare werken, het grondbedrijf en de dienst sociale werkplaatsen; verlenen van krediet voor de aankoop van appara tuur ten behoeve van de sociale werk plaats; aankoop van het pand Zwanen burgstraat 8 van mevrouw M. Land- man-Agnus; aankoop van het pand Tramstraat 41 van mevrouw G. Dubbe- laar-Berkheij en cons.; aankoop van de panden Boorsmastraat 2 en Zuidstraat 89, 91 en 93 van de erven C. Koster; aankoop van grond en opstal len, gelegen aan het Commandeurspad, van de Fa. A. J. en Chr. J. G. van Leeuwen; aankoop van grond en opstallen, gelegen aan het Comman deurspad, van de heer W. Kralt Pzn.; aankoop van een perceel grond, ge legen in het Molenblok-Zuid, van de heer M. H. van Paridon; overname van een perceeltje grond nabij de Groen van Prinstererweg van de Katwijksehe Bouwvereeniging; wijziging van de raadsbesluiten d.d. 22 februari en 25 april 1968 tot verkoop van gronden in de Hoornespolder aan de heer B. van der Plas; aangaan van een grondruil nabij de Zandsloot met de heer H. N. van Paridon; wijziging van de begro-, ting 1968 en 1969 van de algemene dienst, de dienst openbare werken en de bedrijven voor gas, water en elek triciteit KATWIJK AAN DEN RIJN In ho tel „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de vierde ronde In de onder linge parencompetitie De stand in de verschillende groepen Is thans als volgt: groep A: 1 B de Bruijn—P Wamstee- ker 457 pt, 2 J van LeeuwenJ Vree burg 432, 3 P de Haas—J Th Hissink 411. 4 mevrouw M Parlevlietmevrouw C Tielkemeijer 409. 5 J de Jong—D van der Plas 382. 6 L van der Valk—J Parlevliet 369 7 J PluimgraaffH van der Ma- rel 363, 8 N Parlevliet—A de Lange 346, 9 mevrouw N den Duik—mevrouw N de Lange 342, 10 de heer en mevrouw J de Lange 329. groep B: 1 S Visser—C Duijndam 324, 2 W Agema—mevrouw J Duijndam 310, 3 de heer en mevrouw A den Hoed 302. 4 A PootA de Ruiter 294, 5 mevrouw T van der Spek—mevrouw M van der Hoogen 279. 6 D Parlevlietmejuffrouw R de Best 273, 7 M van Duijvenvoorde J van Rijn 263, 8 P Parlevliet—M van den Anker 259; groep C: 1 W Klos—M D Hage 303, 2 mevrouw T den Haas—mevrouw A Stik- voort 302, 3 C den Duik—C Varkevisser 302, 4 H Booi—P Kunze 286, 5 de heer en mevrouw C Ouwehand 283. 6 M Mik— mevrouw M van den Anker 278. 7 me vrouw M van der Valk—Th van Schie 277. 8 L Kreft—A Luijten 276. groep D: 1 W SchoneveldJ de Best 322, 2 W van "t HofA van Duijvenvoor de 311. 3 mejuffrouw L van Bergen He negouwen—mejuffrouw R Dubbeldam 303, 4 mevrouw Polanen—W Pluijms 294 5 mejuffrouw T Remmelzwaal—mejuffrouw J Kruger 291, 6 T de Jong—P Oudshoom 278, 7 L lm thornmejuffrouw J van der Marei 277, 8 de heer en mevrouw A Hoek stra 228. wijkse Muziekschool. Uit Kaarts directie sprak een speelse muzikaliteit; de tempo's nam hij snel; dit was niet altijd gunstig voor de duidelijkheid en de precisie. Het kleine orkest bestaat uit vaardi ge jonge muzikanten, overwegend strijkers, wier spel een prettige le vende indruk maakte. Voor de pauze hoorde men werk van oude, c.q. achttiende eeuwse Meesters. Het Concerto grosso, in g. klein, voor strijkorkest, van Peter Hellendaal, heeft niet veel te beteke nen. Hij imiteerde Handels stijl, maar bleef m het formule steken. Het orkest speelde, zoals reeds ge zegd, snel. Dit maakte de zaak wei nig beter; deze Hellendaal boeide mij althans niet. Het Concert voor claveclmbel en strijkorkest in D-groot van Bach stak er torenhoog boven uit. Dit is een transcriptie van het geniale vi oolconcert in E-groot, gearrangeerd ten behoeve van het muziekonder wijs aan de jonge Bachs. Bob van Asperen, orkestlid, leerling van Si mon C. Jansen en Gustav Leonhardt (resp. voor orgel en clavecimbel), speelde de solo-partij. Deze jonge, duidelijk begaafde kunstenaar treedt, ook als clavecinist in de Bach-film op. Wie gewoon is aan de zingende, expressieve viooltoon, heeft enige moeite met de aanpassing. Ook het klimaatsverschil tussen E en D deed zich gevoelen. De kennismaking was, naar mijn smaak, meer interessant dan voluit bevredigend. Van Aspe ren speelde met veel talent en be grip; zijn toon was helder en spran kelend. Dat de organist er uit sprak, kon voor deze Bach-muziek natuur lijk geen kwaad. Het vioolconcert in G-groot van Joseph Haydn (1770), voor concert meester Tomasini van Esterhazy's Kapel bestemd, leek in eerste aanleg compositorisch en muzikaal belang rijk. Op den duur echter verveelden de uitvoerigheid, de herhalingen min of meer. Het was grotendeels aan de solist Paul Brigbau te danken, dat de klank, de zangerigheid toch wel aanspraken. Gribnau, die in Collegi um Musicum en de beide genoemde Haarlemse ensembles concertmeester was (of is), studeert in Den Haag, bij Nap de Klijn, aan het conservatori um. Zijn toon is warm, verzadigd, zeer correct, door-en-door muzikaal. Het orkestspel was redelijk goed. maar evenaarde dat van de solist niet Ook liet soms de gelijkheid te wensen over. In het tweede deel van het concert hoorde men een „Divertimento gio- coso" een „speelse ontspanning" van de gematigd modern schrijvende Duitse componist Harald Genzmer (voor 2 fluiten en strijkorkest) en de Sint Paul's Suite (op Engelse volkslied- en dansmotieven) van Gustav Holst John. van Wolfswinkel KATWIJK AAN DEN RIJN De AR kiesvereniging hield in de zaal bij de Gereformeerde kerk haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. P. Dijkstra stelde in zijn ope ningswoord, dat aan de wat negatie ve houding van de kiesvereniging een einde moet komen. We moeten weer die belangstelling opbrengen, die er ook in het verleden was. Dit zullen we individueel moeten doen, maar ook gezamenlijk. Het is te waarderen, dat we in Nederland democratisch zijn in gesteld, zodat ieder zijn vrije in breng en inspraak heeft. Spreker wekte nog op, om niet alleen actief te zijn bij verkiezingen, maar ook in de tijd, die daar aan vooraf gaat. Er is roering in politieke zin, jongeren laten zich horen, radicalen spreken hun woordje mee. Er wordt gespro ken over samen gaan en over zelfstandig blijven, ook in de kring van de confessionele partijen. Wat doen wij? Het zal nuttig en nodig zijn bij de komende verkiezingen Wegens huwelijk der tegenwoor dige zo spoedig mogelijk gevraagd WINKELMEISJE en MEISJE voor halve dagen voor de huish. Banketbakkerij B. de Kort Voorstraat 5, Katwijk. Tel. 2115 „Kleuterliof" Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De vereniging voor Christelijk kleuter onderwijs hield in het schoolge bouw „Kleuterhof" aan de Wasse- naarseweg de jaarvergadering, waarvoor behoorlijke belangstelling bestond. De presidente, mevrouw G. Bek- ker-Gillebaart wekte in haar ope ningswoord op tot veel meeleven van de ouders met de school en het voortdurend tonen van belangstel ling. Dank bracht zij aan het bestuur van de nabijgelegen christe lijke school voor de goede na buurschap en voor de in voorkomen de gevallen verleende hulp. De secretaresse, mevrouw A. H. van der Gugten-Vermaas bracht dan het jaarverslag uit, waarin werd gesproken van een rustig jaar met weinig zorgen. Bij de bestuursver kiezing werd de genoemde mevrouw Van der Gugten-Vermaas herkozen en kwam in de plaats van de heer E. Witteveen, die niet herkiesbaar was. de heer W. Rous. De jaarrekeningen werden toegelicht door de penning- meesteresse, mevrouw Hofkes-de Krijger. Het eindbedrag van de re kening over 1968 bedroeg f 75285. Het kapitaal verminderde met f 4277. TER AAR Drie avonden in voorronden van hun spel hebben de verkennerstroepen van het district Rijnland zich bezig gehouden met zaalvoetbal, burchtbal, trefbal en kermisattracties voor zij vrijdagavond naar de grote hal kwamen van de groenteveiling in Ter Aar, met hun kopmannen en leiders voor de finale, die er spannend toeging. Onder toeziend oog van een verkennersjury bestookten de troepen elkaar op sportieve wyze om nog meer punten te verzamelen. Het idee van de spelavonden kwam van Wim Vork te Noorden en Henk van Koert uit Nieuwkoop. Hopman Henk Borst uit Ter Aar voerde het opperbevel in de veiling hal, terwijl andere leiders dranken en warme worst gereed maakten in de kantine. De voorzitter van het district Rijnland, de heer F. Pensioen te Al phen was naar het strijdtoneel geko men om de prijzen uit te reiken. De drumband van de Verkenners uit Boskoop zorgde voor de muzikale begeleiding van dit festijn. De Nieuwkoopse troep behaalde de eerste prijs. Boskoop werd twee de, Noorden derde, Leimuiden be haalde de vierde prijs. De vijfde prijs was voor de jongens uit Al phen, nummer zes werd de troep uit Langeraar, Nieuwveen werd zevende en Bodegraven sloot de rij als achtste. De prijs voor de sportiefste groep was voor Leimuiden. Met een dankwoord voor de goede organisatie, maakte de heer Ponsioen een einde aan het spel van 165 jongens van de Verkennerij. overleg te plegen met andere partij en. Besloten werd contact op tc ne men met de afdelingen van de KVP en de CHU in Katwijk aan den Rijn. De jaarverslagen werden aan vaard. In het bestuur werd herkozen de heer E. de Vries, terwijl een tweetal vacaturen werden vervuld door verkiezing van de heren A. Du- rieux, Molentuinweg 23 en P. Ra- vensbergen, Burggravenlaan 8. Het ledenaantal was onveranderd geble ven, zo meldde de secretaris de heer J. D. van Delft Bejaardenwoningen (36) in Rijnsburg RIJNSBURG De stichtlnR „Avondzon" heeft concrete plannen om het bejaardentehuis uit te breiden met 36 bejaardenwoningen. Binnen afzienbare tijd zal met de bouw hiervan worden begonnen. Aan de gemeenteraad wordt voor gesteld een stuk bouwgrond aan de stichting te verkopen, gelegen aan de Graaf Florislaan en de verlengde Ab dijlaan met een oppervlakte van 3900 vierkante meter en voor de prijs van f 162.000. Raadsagenda Rijnsburg RIJNSBURG De raad komt don derdagavond om 8 uur byeen. Agen da: wijziging brandweerverordening, verhoging tarief hondenbelasting, aankoop woning Vliet ZZ 5 van de heer H. G. Hogewoning, aankoop woning Smidstraat 5 van de heer J. de Koning en aankoop woning Rijns- burgerweg 137 van R. Dooyes' con fectiefabrieken NV, aankoop grond in het bestemmingsplan Frederiks- oord, verkoop van grond gelegen aan de Tulpenstraat en verkoop grond aan stichting Avondzon voor de bouw van 36 bejaardenwoningen. Raadslid Krol bedankt VOORSCHOTEN By de ingeko men stukken en mededelingen is een brief van de heer A. M. Krol, waarin hij meedeelt zijn raadslidmaatschap te beëndigen. De heer Krol heeft sinds 1966 zitting in de raad als lid van de Boerenpartij. Twee maanden geleden bedankte de fractievoorzitter van de Boeren partij, de heer D. Scheps. In zyn plaats werd de heer Meijer gekozen verklaard. De kandidatenlijst van de Boerenpartij telde maar drie leden, zodat deze partij geen opvolger heeft voor de heer Krol. Raad Voorschoten VOORSCHOTEN De raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. Agen da: vaststellen van de archiefveror dening en het aanwijzen van een ge meentelijke archiefbewaarplaats, be noeming leden raadsadviescommissie beroepszaken, verlenen van een kre diet voor de uitbreiding van het wa terleiding-, kabel- en gasbuizennet in het bestemmingsplan „Noord-Hof land", subsidiëring Stichting Creatief Centrum Voorschoten en een nota van de commissie ad hoc ten behoeve van de huisvesting van het gemeen telijk apparaat. Fabeltjeskrant vooral in trek HAZERSWOUDE In het kader van een contactmiddag en -avond hebben de ouders van de leerlingen van de Prot. Chr school kennis kun nen nemen van de vorderingen van hun kinderen op deze school. In alle elk lokalen de school telt 364 leerlingen is het werk van de kinderen tentoongesteld. Bijzondere aandacht trokken vooral het hand werk en de werkstukken, die in de Naaldvakken afdeling zijn vervaar digd Ook het creatieve werk ge tuigde van grote ijver en belangstel ling voor het dagelijks gebeuren om hen heen. Begrijpelijk, dat vooral de dieren uit de Fabeltjeskrant met „Meneer de Uil" aan het hoofd in trek waren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5