ER MOET GEEN GEMAAL KOMEN BIJ BEINSDORP Kleur en Fleur wil weten waar het aan toe is 'Kunst na Arbeid' nam afscheid van oud-dirigent Oudenhof school in Oegstgeest open Jongen weg na straf Waardering voor fusie in HAZERSWOUDE Geen Hohe Messe Omroepwet aangenomen Leiden telde 960 zwartkijkers Koninklijk goud voor gouden jubilaris TENTOONSTELLING OVER DE MEI-REVOLUTIE Ingezonden Land- en tuinbouw in de Haarlemmermeer leden miljoenen guldens schade Hoger dividend I.H.C. Holland NIEUWE LEIDSE COURANT 5 DONDERDAG 20 MAART 1969 Geachte redactie. In Uw courant van 18 maart stond een verslag over .de bijeenkomst in het polderhuis te Hoofddorp. In dit verslag staat dat het Actie Co mité alle mogelijke moeite deed om de plannen van de polder geen door gang te laten vinden. Dat is juist: wij deden dit niet alleen, maar d o e n dit en wel zeer bewust, omdat wij van mening zjjn dat de belan gen van ons als landtuinbouwers hier op het spel staat. Het plan is voor ons funest, door uitvoering van het plan worden onze belangen met voeten getreden. Maar zoals het voorgesteld is heeft het de schijn dat wij slechts een negatieve houding aannemen door n.l. alleen tegen een plan te zyn. 't Zij ons vergund deze onjuiste voorlichting door het pol derbestuur te mogen rechtzetten. OEGSTGEEST „Bij mp installatie, ruim drie jaar geleden, als hoofd van de derde openbare lagere school kreeg ik een gloednieuw gebouw in het vooruitzicht gesteld. Dat dit nu klaar is, is jaren eerder dan ik had durven hopen". Aldus de heer A. C Verhoeven gistermiddag tijdens de openingsplechtigheid van de Oudenhofschool aan de Lange Voort, die daarmee de door vorige sprekers gememoreerde moeilijkheden vóór de totstandkoming van de school opgewekt afrondde. Zul Alphen dit evenement gaan verliezen ALPHEN Hoewel men door de ontwikkeling als centrumgemeente steeds meer een plaats van betekenis gaat innemen, is Alphen aan den Rijn arm aan evenementen, die als extra trekpleister kunnen dienen. Vaste jaarlijkse gebeurtenissen zijner eigenlijk slechts twee, namelijk de LAURA- Rijwielvierdaagse in juli en de optocht .Kleur en Fleur" op de derde zater dag in augustus. Het is geen wonder, dat men menigmaal de opmerking hoort: er is hier maar weinig te beleven. Wel kan men zich dan met recht en reden afvragen of een dergelijke klacht geen boemerangeffect heeft. Want de leefbaarheid van de gemeente bevorderen is een gemeenschappe lijke taak. Dat wordt te weinig begrepen. Natuurlijk, er moeten gang makers zijn.' En inderdaad is het ook in onze gemeente zo. dat er steeds weer mensen bereid zijn iets aan te pakken. Maar hun klacht is: weinig medewerking! Men moet er zo enorm aan trekken om wat klaar te krijgen. Dat is de ervaring van het Laura-bestuur. Oók van het comité „Kleur en Fleur'' dat tien jaar achtereen zich beijverd heeft om tot een goede optocht te komen. Toen men destijds hiermee begon, wist men bij Voorbaat, dat niet te wedijveren was met de bekende bloemencorso's. Niettemin was men van mening dal. met enthousiaste medewerking van indtistrieën. middenstan ders, vakscholen, woonwijken, sportverenigingen, iets tot stand te brengen was, waarvoor ieder waardering kon opbrengen. Tienmaal trok een ..Kleur en Fleur" door Alphen. Maar het comité had er een moeizame taak aan. Maanden van tevoren begon men aan de voorbereidingen, veel teleurstellingen waren zyn deel; of er wat tot stand kon komen, wist men meestal pas enkele weken van tevoren. Nu heeft het bestuur van „Kleur en Fleur" zich beraden, of er een elfde optocht moet komen. En men aarzelt! Een aarzeling die alleen te overwinnen is. zo werd ons op een bespreking meegedeeld, wanneer ditmaal eens spontaan gehandeld wordt als een oproep tot deelneming uitgaat. Dat op korte termijn gerea geerd wordt in de gewenste zin: U kunt op ons rekenen! nieenschap heeft er de baten van. En zijn er voor deelnemers nu wer kelijk zulke kapitalen mee gemoeid? Wij hopen dat het comité „Kleur en Fleur", dat met liefde wil voort werken, daartoe op korte termijn de nodige impulsen zal ontvangen. We willen nog op een ander facet het licht laten vallen. Het grootste deel van de comitéleden van „Kleur en Fleur" doet reeds vanaf het be gin mee. Enkelen van hen willen er nu toch wel uitstappen. Niet om dat de zaak hen niet meer ter harte zou gaan. maar redenen van leeftijd gaan meespreken en nieuwe mensen hebben wellicht ook nieuwe ideeën. Het zou prettig zijn. als men ieder jaar enkele leden kon vervan gen. Wellicht zijn er onder de lezers belangstellenden, die zeggen: ja, daar wil ik me wel eens voor inzet ten. Geeft u dan even bericht aan een van de volgende comitéleden zowel voor deelneming aan de ..Bloemenoptocht Kleur en Fleur 1969" als voor eventuele toetreding tot het comité: mevr. A. J. Jansen- Zoetemeijer. Vondelstraat 11, telef. 2636. of de heer J. W. O. van Leeu wen, Molenvliet 1, telef. kantoor 6633. thuis 2797. Kritiek op ..ruige taal" sportleraar HAZERSWOUDE Op de vergadering van de „Vereniging voor Pro testants-Christelijk Onderwijs" deelde voorzitter W. van Klaveren mee, dat de inspecteur van het onderwijs zijn waardering heeft uitgesproken over de fusie tussen de hervormde school en de christelijke school. Dat be tekent niet, dat wij er al zijn, want er moeten nog wat schoonheidsfoutjes worden gecorrigeerd, aldus de heer Van Klaveren. Wij hebben gegronde redenen om tegen dit plan te zijn. Onze belang rijkste argumenten zijn: 1. Het waterpeil dat door uitvoering van dit plan in onze polder zal komen is voor een goede land- en tuinbouw- explóitatie veel te hoog; 2. De ver groting van de (al verbeterde) uit slagcapaciteit is totaal overbodig, in de praktijk is dit bewezen; 3. Door uitvoering van dit plan wordt geld verspild aan een object, dat voor de bedrijfsexploitatie van boer en tuinder alleen maar nadelig is. TAAK VERWAARLOOSD Het zou te ver voeren deze pun ten breed toe te lichten. Wij hebben ons nooit negatief opgesteld door alleen maar ergens tegen te zijn, maar hebben altijd op de praktijk afgestemde andere oplossingen naar voren gebracht. Door de ruk aan de bel, die het Actie Comité heeft gegeven en de weg, die wij gewezen hebben, zijn door het bestuur van de Haarlem mermeerpolder de laatste 2 a 3 jaar veel verbeteringen tot stand ge bracht. Deze verbeteringen bestaan uit vergroting van de uitslagcapa citeit. verbetering van de water- toevoerwegen in een beter bema lingsregiem, waardoor een betere waterbeheersing en verlaging van het waterpeil bereikt werd. Voor heen had het polderbestuur zijn primaire taak: „te zorgen voor een goede waterkering", schromelijk verwaarloosd. Doordat het dit niet zag of niet wilde zien, is de land en tuinbouw in de Haarlemmermeer- polder in die jaren voor miljoenen guldens schade berokkend. Het heeft de gemalen door gebrekkig onder houd laten verworden en aan de watertoevoerwegen is praktisch niets gedaan; b.v. de belangrijkste waterloop de „Hoofdvaart" werd in 32 jaar niet uitgebaggerd! Door de genoemde ruk aan dc bel is het be stuur tot activiteit gebracht. Door het polderbestuur wordt steeds het voorbeeld van de „Beem- ster" aangevoerd; dat is een plan. dat ten dele nog verwezenlijkt moet worden. Wij houden liever het voorbeeld van de Zuiderzeepolders voor ogen. die zijn al jaren gereed en de waterhuishouding is daar prima in orde. Wij hebben in de Haarlemmermeerpolder een rietto uitslagcapaciteit, die gelijk is aan deze polders. Ook de praktijk heeft in de zeer natte periodes van de af gelopen herfst en winter wel be wezen, dat onze uitslagcapaciteit nu ruim voldoende is. Echter alleen als de beschikbare capaciteit tijdig wordt ingezet en men niet pas gaat malen als de waterstand te hoog is opgelopen, zoals in het verleden helaas maar al te dikwijls is ge beurd. Niet alle door ons voorgestelde verbeteringen zijn verwezenlijkt, dat kan ook niet in zo korte tijd. Wij zijn er echter van overtuigd, dat als alles is gerealiseerd, op de waterhuishouding van de Haarlem mermeerpolder zeer weinig meer zal zijn aan te merken en dat dan een waterpeil bereikt kan worden waarbij eer. goede land- en tuin- bouwexploitatie voor een reeks van jaren is gewaarborgd. Dal het Actie-Comité in deze mening niet alleen staat, zal hope lijk op 9 april a.s. wel blijken. Op deze dag zijn er namelijk in de Haarlemmermeerpolder verkiezin- KOUDEKQRK Het fanfare korps Kunst na Arbeid gaf liet gewone jaarlijkse binnenconcert deze keer in de gereformeerde kerk. De akoestiek in het vereni gingsgebouw is niet best, en nu wilde men eens de proef met een andere ruimte nemen. Ik geloof dat alles gemiddeld hier toch iets beter klinkt. Op deze toch wel bijzondere, avond stond voor 't eerst de heer Louis Jansen (een vaktrombonist uit Den Haag) voor het korps. De vorige dirigent, de heer Van de Veld, was ook aanwezig. Op zeer waarderende wijze, werd bij monde van de voor zitter. afscheid van deze sympathieke aanvoerder genomen. Vele jaren heeft hij het korps op voortreffelijke wijze geleid. Als blijk van dank en erkenning kreeg hij een mooie sche merlamp; mevrouw Van de Veld ontving een plantenbak. Ook twee jubilarissen (40 en 25), R. Vergunst en J. v'd Berg, werden gehuldigd en bedankt. gen voor het polderbestuur. Inzet en het essentiële front in deze ver kiezing is het voor of het tegen stichten van een derde gemaal, het j a of n e e n zeggen tegen uitvoering van het polderplan Het Actie Comité heeft bij deze verkiezingen tegenkandidaten gesteld en zal de stemgerechtigde ingelanden vragen onze kandidaten te stemmen. Wie voor het polderplan is steunt de polderkandidaat, wie er tegen is stemt de onze. Als dit plan door de Burgerlijke stand Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Pieter Arie, z v P A van der Laan en G Terpstra; Wilhelmina A M, d v H C Zwetsloot en W P M van Steen: Petronelle, d v J Turkenburg en P B Hoogendoorn. Ondertrouwd: Gerrit van Vemde. 26 j en Marie P Noordam. 24 j; El- bert Stigter. 22 j en Maartje A van Rijn. 21 j. KOUDEKERK Uitslag tiende ronde klavci jascompetltie ..Koudekerk' 1 W van W te ten. 2 C de Wit 3 J Langejans. C Paling. 5 J Corts. 6 A Zweeris. 7 P Zeilstra. 8 G Jansen Dit eerste optreden onder Louis Jansen maakte een goede indruk. Ik hoorde steeds alle muzikanten mee komen. vaste, dus niet aarzelende melodiëen spelen. Ook de korte mo tieven waren doorgaans raak. Het spel had vaart en dynamiek, het sa mengaan gaf weinig of geen moeite ook de opvatting van ieder werk was juist. Het intoneren klonk meestal zeker. Er zal nog wel wal aan de afwer king. het polijsten, aan de toonkwa- liteit moeten gebeuren. De z ngende melodie, de milde toon. de soepele voordracht vormen het ideaal, dat nu echter nog niet geheel bereikt werd Toch is er veel goeds van deze uitvoering te berichten. De marsen hadden reliëf, een toch niet gemak kelijk werk als Suppé's ouverture „Leichte Cavallerie" klonk goed. Henk van Lijnschootens „De geuzen in de Bomlerwaard" klonk beter en duidelijker dan men het vaak hoort. De „Promenades" van Boedijn kwa men niet voldoende tot leven, maar meerderheid der ingelanden zou worden afgewezen, zou het wel ab surd zijn. indien het toch werd uit gevoerd. De keus lijkt ons niet moeilijk. Het is of het waterpeil omhoog en daarvoor tenminste f 15.500.000. neertellen, o f een fractie van dit bedrag uitgeven en daarvoor droge sloten! Het Actie-Comité „Haarlemmermeerpolder" De achtklassige systeemschool van het type AB-80, ontwikkeld door het Leidse oud-directeur van gemeente werken ir. T. K. J. Koch, is in serie gebouwd (met Leiden en Katwijk) door de N.V. Van Heeswijk uit Eind hoven. Binnen de daarvoor bestemde tijd (tien maanden) is het bouwwerk gereed gekomen; de eerste paal is op 7 juni vorig jaar door wethouder J. J. Thorn geslagen. Nu de noodschool aan de Lange Voort door de leerlingen van de heer Verhoeven is verlaten, kan deze ruim te worden gebruikt door de tweede openbare, deuterschool. Tragisch Burgemeester jhr. T A. J. van Ey- singa hield gistermiddag de openings toespraak. waarin hij het onder meer tragisch noemde dat de bouw van scholen in ons welvaartsland nog steeds zoveel moeite kost Inspecteur A. Boogaard van het la ger onderwijs werkte dit gegeven na der uit (de urgentie voor deze school „Dichter und Bauer" viel weer erg mee. „Brazil" van A. Barosse (arr. Scheffer) klonk meer hard dan ge nuanceerd. „The king of rubber" werd de slotmars. samen met de drumband uitgevoerd. •a- Een deel van de avond werd in beslag genomen door het (afwisse lend) optreden van het operette-koor te Hazerswoude-Rijndijk, onder lei ding van Hans Peil. Dit kleine koor tje zong heel aardig uit operettes van Kalman, Stolz en Léhar en ook spirituals. Maar de voordracht was wat te onrustig, de zang golfde te veel van duidelijk naar bijna onverstaanbaar, de beweging was niet constant en leidde te weinig naar hoogtepunten. En zo moet het toch in operetteko ren. willen ze het publiek meeslepen. Van de uitdrukking werd veel werk gemaakt, juist in de spirituals, maar de dirigent moest het wat rustiger aandoen. Joh. van Wolfswinkel LEIDEN Een 14-jarige jongen werd gistermiddag op het politiebu reau gebracht omdat men hem ver dacht van bromfietsdiefstal. Om half zes werd hij teruggestuurd naar zijn ouders. De straf die hem daar wacht te was lang niet mals. Om negen uur belden de ouders het politiebureau op met een verzoek tot opsporing van hun zoon. De jongen was het huis uit gevlucht. Om tien over tien meldde hij zich bij het politiebureau waar hij begeleiding naar huis kreeg. De politieagent raadde dc ouders aan in het vervolg andere tuchtmaat regelen te nemen. werd reedsin 1955 aangevraagd), doch kon toch mededelen dat 75 pro cent van de lagere-scholieren in de inspectie Leiden in scholen van na 1945 is gehuisvest. Hij achtte in het onderwijs niet de kennis het belang rijkste, maar de expressie van het kind dat zich volledig inzet. De voorzitters van de oudercommis sie (de heer K. Bakker) en de over koepelende) schoolraad (de heer J. E. Temminck) voerden nog het woord voordat de aanwezigen het gebouw- gingen bezichtigen. De ouders hadden de school een filmprojector en het le rarenkorps een koffiezetapparaat aan geboden. Opzichter M. J. Zaalberg ontving een geschenk van school hoofd Verhoeven. Jaarvergadering Fiks OEGSTGEEST De korfbalver eniging Fiks heeft haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden. In snel tempo werden de uitstekend verzorgde jaarverslagen van secre taris en penningmeester doorgeno men- In het jaarverslag van de secre taris werd aandacht geschonken aan de financiële positie. Over de training onder leiding van C. Sommeling is men zeer tevreden. Het ledental blijft groeien en steeg afgelopen jaar met 19. Het financiële verslag over 1968 liet een nadelig saldo van f 112.76 zien. Door diverse acties hoopt men het nadelig saldo van f 175.- over 1969 te kunnen compenseren. De be.- groting van 1969, de contributiever hoging en het voorstel tot statuten wijziging werden goedgekeurd. Het nieuwe bestuur bestaat nu uit elf, i.p.v. 9 leden. Het dagelijks be stuur werd van twee op vier leden gebracht en bestaat nu uit: J. Kars tens. voorzitter, mej. H. Tobé, secre taresse; mej. M Elzenga. penning- meesteresse en drs. P. van Veen, al gemeen adjunct. De overige be stuursleden zijn; mevr. E. Anholts- Heyboer en de heren: S. van Ber- kum, T. Anholts,K. Haasnoot. H. v. d. Haak, P. Heyboer en K. An holts. Voorzitter Karstens bracht lof aan de jeugd-commissie en zag als zwar te vlek het geringe aantal seniorle den (42). t.o.v. de adspiranten en pupillen (86). Het nieuwe terrein ligt op toe stemming van G.S. te wachten. Het zomerkamp is bijna rond. NIEUWVEEN De chr. bond van Plattelandsvrouwen, afd. Nieuwveen en Zevenhoven, houdt vanavond om kwart voor acht in het hervormd jeugdgebouw in Nieuwveen een gadering, waarin ds. J. Batelaan. gevangenispredikant in Den Haag, zal spreken over „Het evangelie achter tralies". LEIDEN In het kader van het door dc gezamenlijke studentenvere nigingen te Leiden georganiseerde Lentcfestival vindt deze dagen een tentoonstelling plaats die geheel ge wijd is aan de nog vers in het ge heugen liggende Parijse revolutie van vorig jaar mei. Het geheel is opgezet door de Beeldende Kunst-sectie van het Leids Acade misch Kunstcentrum. De bezoeker vindt er een keur van foto's (uiterst links) affiches, kranten en tijdschriften, van welk materiaal het meeste nog nooit in Nederland is vertoond. terwijl men tevens beschikt over een aantal films en dia's, die dagelijks tussen 2 en 3 uur worden vertoond. Aanleg Blauwe-\ ogelweg LEIDEN' Uitslag van de op dinsdag 18 maart gehouden openbare aanbesteding van „het maken van grond-, riolerings- en bestra- tingswerken ten behoeve van de aanleg van de Blauwe Vogelweg. Met bijkomende werken": L. P. van der Geer en Zonen. Voorschoten, f 180.320. Gebroeders Schouls n.v.. Leiden, f 179.200. N.V. Aannemersbe drijf voorheen J. Visscher en Zonen. Leiderdorp, f 178.080. Firma J. Stam en Zonen. Voorschoten, f 175.532. Firma A. T. H. Stuifzand, Leiden f 174.720. H. Compeer n.v., Voorschoten, f 172.816. Firma gebroe ders Koolmoes en Struyk, Leiden, f153.104. Firma J. Bijleveld en Zoon, Koudekerk aan den Rijn, f 150.080. N.V. Loeve, Pijnacker, f 127.680. Winst Als dit met gebeurt, dan ziet het comité er. althans voor dit jaar. vanaf. Dan heeft Alphen aan den Rijn dit jaar een evenement min der, een reden tot klagen meer' Men hoort in industriële krin gen en middenstandskringen wel de opmerking: We zien er geen winst in! Afgezien van het feit dat men de kwestie van de leefbaarheid op afstand moet bezien en dus ook liet element winst, moeten wij toch opmerken dat. wanneer het in liet gemeentelijk bes'el uitsluitend om „winst" gaat. er niets meer tot stand komt. Want allerlei verlan gens als sportterreinen, overdekt zwembad, sporthal, cultureel cen trum. zijn objecten zonder winst voor de gemeente, maar de ge- Biirgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Karin, d v T Meijer en S M van Waard huizen. Meeuwenlaan 47; Joianda M, d v J Karstensen en M van Hal- sema, Julianastraat 35; Frederik H, z v H v Laar en A J v d Vos. Vogel laan 26; Wouter, z v H Marck en Th Splinter, Boekenburg 5. Ondertrouwd: J P Vervark 25 j, Doeswerf 1 en K S M van Galen 20 te Leiden; J T M Nijenhof 23 j, Berkenkade 14 en R M S H van Leeuwenberg 24 j, Zij ld ijk 14. Getrouwd: J van den Tol en J Ras ser, te Katwijk. Burgerlijke stand ran Zoeterivoude ZOETER WOUDE GEBOREN Christel Th d van P J Jansen en van G W Th Uljee; Lidwina M A d van J J M van Leeuwen en van Th C van der Krogt; Catharina H d van P A van der Krogt en van ACM van der Salm; Ingrid d van H van Leeuwen en van C S Mar lijn; Johanna C J d van J J van der Kolk en van J M C Dijkgraaf; Gerardus L M z van C Q L de Jong en van ACM van Rijn; Cornelis J G z van G W J Verhagen en van J E G van der Helm; Leontine H M d van A G M Sies en van E H M Vorst; Antje J d van J A de Kam en van J Wisse. GETROUWD: M Pol en N van der Boon; C L van Baaien en A J de Vogel. Deze films zijn afkomstig van La Ligne Générale, een groepje in Brussel verblijvende Franse studen ten, dat zich na de revolutie genood zaakt zag Parijs te verlaten Het Amsterdamse Fodor-Museum. waar enige tijd geleden een derge lijke expositie werd gehouden, verschafte de grote hoeveelheid fo to's. De bedoeling van organisator Wil lem Lash (25, 6de jaars kunst geschiedenis) is om aan de hand van al deze beelden een discussie op gang te brengen tussen allen, die dc ernst van deze zaak Inzien. Een le der, die in deze met veel enthousi asme opgezette expositie is geïnte resseerd. kan hiervoor t/m 31 maart terecht op de bovenste verdieping van het pand Rapenburg 107. dage lijks van 10 tót 17.30 uur. De toegang is gratis. Secretaris J. Dekker zei in zijn overzicht, dat de grote omschake ling veel administratieve romp slomp met zich bracht. Het was een ware krachttoer. Binnenkort wordt begonnen met de bouw van een nieuw lokaal bij de kleuterschool Margriet. Daarna kunnen de kleu ters uit de oostelijke kant van het dorp naar deze school en die uit de westelijke kant naar de school 't Hazebosch. Het gevaarlijke over- Tafellennis Avanti HAZERSWOUDE Heren. Door met 5—5 gelijk te spelen legen Scylla 6 wist het eerste team op gelijke hoogte te blijven met dit team en zodoende de promotie kansen in eigen hand te houden Avanti 2 verpletterde St. H./TSB lo met 10—. Team 3 verloor met 2—8 van kampioens kandidaat Salamanders 8. Jongens: Het 2e team bleef met 3—7 aan de negatieve kant vaan de score tegen Gossima 2. Team 3 moest tegen kampioen Play Fair I met 7—3 de eer aan de tegen standers laten. Team 4 kon ook nu niet verder komen dan een 8—2 nederlaag te gen De Treffers 1. Jongens 5 versloeg Play Fair 2 met jongens 6 verloor met 2—8 van Play Fair 3 en team 7 ging met 37 ten onder tegen Orpheus 3. Hel aspirantenteam trok met 7—3 aan het langste eind tegen RTC A. Meisjes: Team 1 boekte een verdienste lijk resultaat door St. Vooruit 1 In eigen huis met 4—6 te bedwingen. Team 2 won van St. H./TSB met 2—8. Avanti 3 ging voort op het pad der overwinningen. Dit maal werd St .Vooruit 2 met 100 ver slagen. Team 4 won de lastige uitwed strijd tegen Docos 1 met 4—6. Team 7 versloeg de Scylla-reserves met 6—4. ter wijl Avanti 8 me» 10—0 van Scylla 3 won. Team 9 wist de verre reis naar Koordwijk tot een goed eind te brengen Zaterdag ontvangt bet eerste jongens team ln de strijd om het Nederlands kam pioenschap het sterke Wilskracht uit Utrecht. Ingezonden Het komt het bestuur van het Toonkunstkoor voor dat in uw blad van vrijdag 14 maart een medede ling staat over het niet-uitvoeren van de Hohe Messe in het kader van het Holland Festival die de lezers een onjuiste indruk geven Dat ons bestuur geïnteresseerd zou zijn bij een ander programma dan de Hohe Messe. is onjuist. Het Toonkunstkoor heeft altijd voor gestaan, van deze uitvoering een traditie te maker. Dat ditmaal de Hohe Messe niet kan worden uit gevoerd. komt geheel voor reke ning van de stichting Kunstmani festaties Leiden. Het is zowel voor He gemiddeld 1400 bezoekers van dit concert als voor het Toonkunst- kooi zeer teleurstellend dat deze traditie zo abrupt wordt verbroken. P. Verver, namens het bestuur van het Toonkunstkoor. (Ook wij betreuren hei dat de Hohe Messe dit jaar in Leiden niet tot klinken wordt gebracht. Van een teruggang in de belangstelling is geen sprake. Het is ons niet dui delijk waarom deze traditie moet worden afgebroken. Naarden heeft zijn Mattheiis-Passion; waarom zou Leiden niet bekend kunnen worden door zijn Hohe Messe. Na zovele uitvoeringen was de traditie al gevestigd. Wij zien geen reden dat dit moet worden onderbroken. Voor het koor, zijn leiding en ve le belangstellenden inderdaad een grote teleurstelling. Red. N.L.C.) steken bij het kruispunt behoort dan tot het verleden. Seksuele voorlichting Mevrouw Oosterhof toonde zich voorstandster van de oprichting van een oudercoramissie. Voorts vroeg zij wat het bestuur denkt te gaan doen op het gebied van sek suele voorlichting op de school. Toen zij vernam, dat het bestuur zich over dit onderwerp nog niet heeft beraden, drong zij aan op spoed. Hoofd en bestuur zagen deze voorlichting in eerste instantie als een taak van de ouders. Een der leden uitte kritiek op de sportleraar. Deze zou tijdens de les termen gebruiken die niet ver antwoord zijn. In de vacature-J. Windhorst werd de heer W. Slootweg tot bestuurs lid benoemd. VEILIG VERKEER IN LEIMUIDEN LEIMUIDEN De afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer hield haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer D. Broere, verwel komde in het bijzonder burgemees ter H. L. Breen en de heer E. Gei tebeek, vertegenwoordiger van het districtsbestuur Zuid-Holland, afde ling Noord. De verkeerscursus. die onder lei ding stond van de heer J. ten Hake, is afgelopen. De geslaagden kregen een certificaat met insigne. Geslaagd zijn: de dames Broekhuizen, Geite beek. v. d. Knijff en Meyer en de heren A. G. Boon, L. Dompeling, G. J. de Vries en E. Weststeyn. Burgemeester Breen is voor de duur van zijn ambtsperiode tol ere voorzitter benoemd. De aftredende bestuursleden J. ten Hake en J v. d. Geest werden her benoemd. In de vacatures van de heer A. Jansen, C. de Bruin en H. v. d. Berg werden de heren C. van Immerseel. A. van Kabenhorst en F. R. de Rijk benoemd. (Van onze parlementsredactie) DEN' HAAG De omroepwet zal omstreeks 1 mei in werking treden Een motie van dc democraat Visser de inwerkingtreding uit te stellen werd gisteren door dc Tweede Kamer verworpen. Voor stemden D '66. PSP. CPN en de beide Boe renpartijen. De PvdA vond de motie prema tuur en de VVD stemde tegen, on danks bezwaren die de liberalen te- deze omroepwet hebben. Een amen- dement-Vonhoff (lib.) de subsidie aan het Holland Festival met f 1 te verminderen als een symbolische waarschuwing werd verworpen. Vóór stemden PSP, ARP, VVD. SGP de heer Jongeling, de groep-Harm- sen en de heer Van Koeverden (Kath.v.). Met alleen de stemmen van de VVD cn de Boerenpartij tegen werd de* motie-Kok (Kath.v.) aangeno men. Mejuffrouw Kok vraagt het percentage van de subsidiabele pen sioenkosten voor medewerkers van gesubsidieerde instellingen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk te verhogen tot 16 procent, met in ieder geval een verhoging tot 14 procent per 1 januari 1970. De afgevaardigden van de Boe renpartij (groep-Koekoek) stemden len slotte tegen de begroting van CRM. ROTTERDAM De groei van de resultaten in 1968 is zodanig geweest dat de IHC Holland de aandeelhou ders een hoger dividend dan over 1067 10 procent* kunnen voorstellen. nL 12 procent. LEIDEN Bij de in de afgelopen -weken in Leiden gehouden gerichtev controle door de ambtenaren van de Dienst Omroepbijdragen zijn 960 televisietoestellen en 31 radio's opgespoord, waarvoor geen omroepbij dragen werden betaald. In diezelfde periode zijn op de Leidse postkan toren nog 751 televisietoestellen en 347 radio's aangegeven. By de opsporingsactie is in 643 gevallen procesverbaal opgemaakt. Huldiging bij Zilver fabriek I oorschoten VOORSCHOTEN „Het is de eerste keer in mijn ambtsperiode in Voorschoten, dat ik de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, mag uitreiken ter gelegenheid van een vijftigjarig dienstsverband", zei burgemeester L de Kool gisteren in dc directiekamer van de Zilverfabriek bij de huldiging van de heer L. S de Bode. hoofd vertegenwoordiger van de Zilvcrfabrieken Van Kempen en Begeer, die zijn gouden jubileum vierde. „U bent op 16-jarige leeftijd maat schappelijk klein begonnen en op geklommen tot hoofdvertegenwoor diger; ik ben geïmponeerd door het vele goede, dat over u is geschreven en verteld", aldus de burgemeester bij de uitreiking van de koninklijke onderscheiding bij bevordering in goud. Handelsgeest Mr. S A. C. Begeer, directeur van de Kon. Zilverfabriek releveerde de loopbaan van de jubilaris, die als leerling zilversmid begon, de leer school volgde en vervolgens werkte op de afdeling van „Ome Koos Ho- gervorst". Na gebleken handelsgeest werd hij overgeplaatst naar het handels kantoor en volgden jaren van ver koop eerst o.l.v. de heer Van Kern pepn, later met de heer H. J. L. de Vries, commissionair directeur. Mr. Begeer overhandigde een spe ciale gouden medaille, gemaakt op de Zilverfabriek. die sleeftts bij hoge uitzondering wordt uitgereikt aan zeer trouwe en verdienstelijke werknemers De jubilaris, die deze maand met pensioen gaat. dankte en vertelde „blijmoedig heen te gaan en met vreugde terug te kijken op de lange werkperiode". In de directiekamer waren aanwe zig de echtgenote, kinderen en kleinkinderen van de jubilaris, als mede de directieleden de heren De Vries, CasPers en Boogerd en de echtgenote van mr. Begeer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5