Bouw Waddingerbrug bij de Vink is begonnen WEEKAGENDA Huisvrouwen bakten het aardig bruin Korte - Vlietkanaal eind 1970 klaar Volgend jaar start brug verlengde Vijf-Medaan BENDER keijzer 11 t aparte tapijt Vleesfestijn in Stadsgehoorzaal Pi oeven nieuwe leidse courant donderdag 20 maart 1969 (Van onze sladsredacteur LEIDEN Met groot en veel materieel zijn bij de Vink de voorbereidende werkzaamheden begonnen voor de i bouw van de Waddingerbrug over het hier nog te gra- l ven Korte-Vlietkanaal. De baseulebrugbestaande uit drie bruggen op één onderstukkomt tussen de huidige Waddingersluis en de Vink. Ook de Haagweg zal hier voor gedeeltelijk ivorden verlegd; hij komt nu verder van de Rijn af te liggen. In het voorjaar van 1970 hoopt men de staalconstructie te kunnen gaan monteren en eind 1970 zal het scheep vaartverkeer dan door het Korte- Vlietkanaal kunnen gaan, welk ka naal by de Vink op de Ryn uitmondt in een flauwe bocht ten opzichte van.de spoorbrug. In het voorjaar van 1971 hoopt men het gehele werk, dat onder directie staat van Provinciale Waterstaat, ge reed te hebben. Omstreeks de jaarwisseling 1970- 1971 zal de scheepvaart dus buiten Leiden om kunnen worden geleid via het Korte-Vlietkanaal, wat speciaal voor het wegverkeer een enorme ver betering betekent, aangezien dan de meeste bruggen in de binnenstad niet meer regelmatig open moeten voor de scheepvaart. Brug Vijf-Meilaan Reeds in de loop van 1970, en jaren eerder dan aanvankelijk was ge raamd hoopt men te beginnen met de bouw van de brug in het verlengde van de Vyf-eMilaan over het Korte- Vlietkanaal. Een naam voor deze brug moet nog worden bedacht aan gezien er bij de Zoeterwoudseweg al een Vjjf-Meibrug is. Het Korte-Vlietkanaal is nu vol tooid van de Vliet tot nagenoeg bij het „bruggetje-bij-Griffioen", het smalle boogbruggetje, dat momen teel nog voor velen, speciaal kleu ters en schoolkinderen, een onmis bare verbinding vormt tussen Leiden Zuidwest en de Leidseweg van Voor schoten, met name de nieuwe Voor- schotense wijk Noord-Hofland. MUZIKALE PROEFTIJD Muzikale studie willen wij stimuleren. Noemt U het gerust eigenbelang, maar houdt het in gedachten. Bij voorbeeld als Uw kind piano wil leren spelen en U niet weet of U met een tijdelijke bevlieging dan wel met een ontluikend virtuoos te maken hebt. Bender geeft Uw kind een muzikale proeftijd. Is het ernst dan blijft de piano en betaalt U de koopsom. Was het toch een bevlieging dan zijn Uw enige kosten de huurprijs. Overigens zijn er veel meer redenen om altijd bij Bender advies in te winnenl deskundig in klank Men gaat nu binnenkort beginnen met het graven van het tweede deel van het Korte Vlietkanaal, tussen het genoemde bruggetje en de Ryn by de Vink. Getracht zal worden om het befaamde bruggetje zo lang mogelijk in stand te houden. In elk geval zal het zeker nog wel enige maanden duren voordat het bruggetje defini tief moet verdwynen om te zyner te worden vervangen door de brug In het verlengde van de Vijf-Meilaan, waarvan dus volgend jaar de bouw al begint. Foto N. van der Horst Accident, magistraal in zijn beklemming LEIDEN Als filmfan de maand werd gisteravond „Accident" van Joseph Losey vertoond. Het is een magistrale kleurenfilm, die een be klemmend beeld geeft van een schijnbaar rustige en intellectuele gemeenschap. De vormgeving bena dert haast het volmaakte. Het scenario, geschreven door Harold Pinter, heeft als onderwer pen verraad, jaloezie en wreedheid. De mensen, om wie het gaat, wor den genadeloos ontleed. De film benadert een sfeerdie net niet pervers is te noemen. De fatale vrouw Anna blijkt ge voelig te zijn voor de avances van drie mannen, tussen wie een felle concurrentiestrijd ontstaat met als climax een auto-ongeluk, dat van allen verliezers maakt. De hoofdrollen worden voortref felijk vertolkt door Dick Bogarde, Stanley Baker, Michel York en Jac queline Sassard. 4 Wegens verduistering voor rechtbank DEN HAAG Een 24-jarige ver tegenwoordiger uit Rijnsaterwoude zag in de tweede helft van vorig jaar kans om o.a. een koffiemolen, een haarkrulset, zes boormachines, drie radiotransdstors. een strijkijzer en nog veel meer van zijn werkge ver te verduisteren. De officier van justitie van de Haagse rechtbank legde hem ook nog de heling van deze goederen ten laste omdat de vertegenwoordiger de goederen had doorverkocht aan kennissen in Leiden en Alphen. De officier eiste zeven maanden gevangenisstraf waarvan drie voor waardelijk met aftrek van voorar rest. De raadsvrouwe, mevrouw mr. P. Th Boissevain, achtte de ver duistering niet bewezen en verzocht om vrijlating. Dit verzoek werd af gewezen. Uitspraak over 14 dagen. De voorbereidende werkzaam heden voor de Waddingerbrug bij de Vink zijn begonnen. Op de voorgrond het fietspad dat gedeeltelijk is verlegd. Midden achter Ter Wadding en rechts de spoorwegovergang de Vink. Foto N. van der Horst. Draagspeld na 40 keer bloed geven LEIDEN De heer W. H. M. van Ommen, Frederik Hendriklaan 5 te Oegstgeest, ontving gistermiddag tij dens een korte bijeenkomst in het ge bouw van de Bloedtransfusiedienst, Rynsburgerwcg 12, uit handen van dokter J. F. L. Fontein, medisch lei der van deze dienst, de vergulde draagspeld voor veertig keer bloed geven." Dr. J. G. Eernisse van de stich ting Bloedbank en de heer G. van Strien boden de heer Van Ommen, een attentie in de vorm van boeken aan. Zy roemden de heer Van Ommen, die directeur is van de L.T.B., als een voorbeeld voor velen. Overstelpende drukte in Consumentenmarkt LEIDEN De belangstelling voor de gisterochtend geopende Consu mentenmarkt aan het Levendaal bleek zo groot te zijn, dat gistermid dag de deuren tijdelijk moesten wor den gesloten voor binnenkomende ko pers. Daarna kon het publiek slechts „mondjesmaat" worden binnengela ten. De politie had handenvol werk om het verkeer in goede banen te houden. Bridgeclub De Sleutels LEIDEN' Uitlsagen bridgeclub De Sleutels: Groep A: Team Kuyt 34 pnt.; team Rlp ?6 pnt team Dek an pnt.: team ne vrind 18 pnt.; team Zwetsloot 12 pnt.: team Tan 10 pnt. Groep B: Team dames Sier 33 pnt.; team Biesot 29 pnt.; team Van Helvert 21 pnt.; team De Vries 18 pnt.; team Middelham 18 pnt.: team mevr. Vrljenhoek 17 pnt.; team Lepelaar 15 pnt.: team dames Dero- gee 14 pnt.; team echtpaar Jansen 12 pnt.: team Vreeburg 12 pnt.j team Bernhard 9 pnt. Groep C: Team echtpaar van Kempen 25 pnt.; team Lelieveld 25 pnt.: team De Koning 24 pnt.; team v d Berg 24 pnt.; team Riel 23 pnt.; team dames Blanken 5 pnt. Begrafenis H. Vogel D C LEIDEN Op Rhijrthof had gis teren onder grote belangstelling de begrafenis plaats van de heer H. Vogel, die administrateur was van het Diaconessenhuis. Drs. H. W. Hemmes, predikant van het Diaco nessenhuis, sprak naar aanleiding van Psalm 23 en 1 Cor. 15 - Christus is Overwinnaar. Hij releveerde, dal de heer Vogel in zijn leven veel steun putte uit zijn geloof in God; hij voelde zich sterk gebonden aan het volk van Israël. Verder spraken de heer Van Re- mundt (namens de Vereniging tot bevordering van de Welsprekend heid, waarvan do overledene mede oprichter was) en de heer A. v. d. Bos, voorzitter van de afdeling Lei den van de NCR(eis)V. HAZERSWOUDE Op de verga dering van het Plattelands Jongeren Contact is gisteravond Coby van de Eyk benoemd tot erelid. Zij is afgetreden als bestuurslid. Als blijk van waardering ontving zij, evenals de aftredende bestuursleden Henk Verwaal en Wim van Dolder een platenbon Als nieuwe tweede voor zitter werd Piet van Gent gekozen, als nieuwe penningmeester M. van Dolder. Vorstelijk, dat Bonaparte tapijt onder je voeten Vorstelijk? Keijzeriijkl I ti "Ehkalon ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 19 maart Geslaagd voor: doet. ex Nederlandse taal- en letterkun de: de heer J W de Vries c.l. (Den Haag). Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Catharina Louise d v J F A Voorbij en J J Zwaan; Antje d v A Driebergen en P Heemskerk; Daniëlla Maria Jaco- ba d v J P W Zuidhoek en M W W Mijer; Mireille Sharon Antoinette d v A G C H Dol en A van Rooden; Jo- landa d v A Schlagwein en J van Es; Margaretha Elisabeth d v C Kapaan en A Kruit; Isabella Hilde Maria d v W J Sienot en L Hanselaar; Winand Falco z v W A Steggerda en I F Ver- duin. Overleden: L P Meerburg 51 jaar wed van C Spaans; H IJzendoorn 64 jaar man; J Gijsman 89 jaar wed van C J A van den Beid; T H Lubbe 49 jaar man. vleesbraadwedstrijd afdelingen Ver. Hulsvrouwen. Gehoorzaal, 7.15 u.: Mattheüs-Passlon Ex Animo, gener. repetitie met pupllek. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 u.: K. en O.-fllm, Accident. Aula Du Rleustraat. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Schepenkade 6, 8 uur: ledenverg. afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde. Kantine P. C. en L„ Derde Binnenvest- gracht. 7.30 uur: contact-rullavond Phlla- telica. Donderdag 20 maart Stadhuis. 8 uur: Jongerenparlement nota over dienstplicht. Gehoorzaal, 7.15 u.: Mattheüs-Passlon Ex Animo. Aula Du Rieustraat. 9 tot 12 en 2tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Vrijdag 21 maart Hotel Centraal. Brees'f ïat, 8 uur, leden vergadering Politieke Partij Radikalen. Zaal Zuiderkerk. 8 uur: afd. centrum Christen vrouwenbond, mevr. A. Attema- Roosjen te Katwijk over „Het vierde kruiswoord". Vijf-Meihal, Boshulzerlaan. 7.30 uur: uitvoering chr. gymnastiekvereniging JAHN. Aula Du Rleustraat. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek. Gehoorzaal, 8 uur: modeshow De Faam. VeemarktPaasveetentoonstel 1 i ng. Zaal Konlngskerk, Noord, 7.30 u.: rull- club voor verzamelaars. Kloksteeg 19, 9 u. nam. Cabaret Peter de Jong. Breestr. 19. 8 u.: Jaarverg. afd. Leiden en omstr. N'ed. Ver. Suikerzieken. Schouwburg, 8 uur: cabaret PePljn (Paul van Vliet). LEIDERDORP Dorpshuls, 8 uur: K. en o„ literaire lezing door Cees Bud- dingh. Zaterdag 22 maart Kantine Doelenkazerne. 3 en 7.30 u. Jaar vergadering en contactavond afd, Zuid- Holland-Noord Bond Ned. Mil. Oorlogs slachtoffers. Kerk Oude Rijn 3. 8 u.: Baptistenge meente. filmavond Billy Graham-film „Lucia", medewerking zangduo G van Dijke-J van Egmond. Schouwburg. 8 uur: cabaret PePljn (Paul van Vliet). Oegstgeest: Het Witte Huis 2 tot 5.30 u.: Schaaksoc. Palamedes. Zondag 23 maart Kerk. Oude Rijn 3 8 u.: Baptistenge meente. zangdienst. medewerking van padvlndereskoor ..Pivana" uit Den Haag. spreker ds. R Relling. APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge woerd 171. tel. 20502 en Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest. Smal- lenbrug te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs mlddagsi tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ziekenhuis (Van onze verslaggeefster) LEIDEN In en om de Stadsgehoorzaal hing gistermiddag een ver rukkelijke braadlucht. De toevallige voorbijganger die hun neus achterna gingen konden zien hoe in de bovenzaal tien huisvrouwen, enigszins zenuwachtig onder 200 paar kritische ogen, ossenhazen, biefstukken, zwezeriken en andere vlezige heerlijkheden stonden te bakken en te braden. Deze huisvrouiven hadden zich ingeschreven voor een wedstrijd vleesbraden die uitging van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven. Zij stelden hun eigen recept samen en stuurden dat in. Toen de dappere dames in de zaal aankwamen, stonden daar alle ingrediënten al klaar. randjes van het vlees als het in de pan ligt. Dat euvel is zo gemakke lijk te verhelpen. Snijdt u de rand jes even in, en het vlees ligt daar zoveel aardiger in de pan". Na de vraag van één van de da mes hoe je het vlees zonder vork uit de pan moet krijgen, betoogde de heer Van dier Steen dat je bv. wel een plamuur mes kon gebrui ken. Maar och, een pannekoekmes is ook zo gek nog niet. Na enkele uren waren de actieve huisvrouwen klaar met hun gerech ten en zet/ten zij de schotels in kleu ren en geuren voor de jury neer. ZN DE jury zaten enkele culinai re autoriteiten als mevrouw R. Lotgering-Hillebrand, Henriët van Aelst-Van Asselt, beiden re- daktrice op kookgebied, de heer C. T. Faes, chef-kok van de Leidse mensa, en de dames J. M. van der Na een inleidend woord,van gast vrouw Teddy Schol ten konden zij aan de slag. Terwijl de tien huis vrouwen daar uien schilden, vlees klopten, groente en marcaroni was ten en met emmertjes water sjouw den, sprak de heer J J v d Steen, voorzitter van de jury en bestuurs lid van de vleesstichting enige ver manende woorden tot het publiek, bestaande uit leden van de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen. „Dames, denkt u eraan, ylees wassen is niet goed. Die paar bac teriën gaan ei* in de pan wel af. Met een vork in het vlees prik ken is funest. Alle voedzame sap pen stromen naar buiten. Een ake lig gezicht vind ik die omgekrulde Willigen en A. E. C. de Geus- Eggink, respectievelijk ere-presi- dente en presidente van de Leidse afdeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. De prachtige scho tels werden aangesneden, de jury proefde snoof, keurde, keek en schreef de cijfers op. Elke schotel werd beoordeeld naar originaliteit, bereidingstijd, kostprijs, de combinatie vlees groente-aardappelen, de opmaak van de schotel en als belangrijkste factor de smaak. Omdat het niet aardig is het pu bliek alleen maar naar al deze heerlijkheden te laten kijken, kre gen alle aanwezigen een lekker pasteitje. Eindelijk had de jury de beste kokkin bepaald. Het bleek mevr. J. Bouwmeesterv d Born te zijn. Zij had een gerecht klaargemaakt dat zij „Verstopte kalfsschnitzels" noemde. Als beloning voor haar kookkunst ontving zij een trancheer couvert. De andere twee prijswinnaressen waren mevrouw M. L. Bogaars Pouwels met een „ossenhaas-feest schotel" en mevrouw C. J. Lewin de Groot met „tranches de pore a la jardiniere". Deze topkooksters kregen resp. een kruidenrek en een vuurvaste schotel. Op de foto: mevrouw C. J. Lewin uit Oegstgeest oefent haar kook kunst uit. Films CAMERA: Ulysses, 18 jaar. dag. 2.30. 7. en 9.15 uur. zo 4.49. 7 en 9.15 uur; do. vr en zat 24 uiir: Meln Kampf. 18 Jaar: zo en wo 2.30 uur: Wlnnetou keert terug. a.l. LIDO: Inga, ja ik wil. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR: Op vrijersvoeten, a.l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, za 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. HEX: Vla Erotica. 18 Jr.. dag. 28.30, 7 en 9,15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. vrij dag- en zaterdagavond 23.30 uur: Huls van Bamboe. 18 jaar. STUDIO: De vervolging van en de moord op Jean-Paul Marat. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.49, 7 en 9-15 uur. TRIANON: De maan sluipt mee. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.4519.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde Was dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- llng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUIS: dagelijks eerste kL li tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 8 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondag* van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot s uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 grafiek Marijke de Wit en Auke de Vries. 19 maart tot en met 5 april, dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. Rapenburg 107: tentoonstelling: „Del meirevolutie in Par(js" (tot en met 31 maart). L>e Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u., zond. 13 tot IS uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg U: Se- rle-schllderljen Albert Roskam, dlns. t/m vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur, van 5 tot 27 maart. Trappenhuis Akademle, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer. 1 t/m 29 maart, dins, t/m zat. 9 tot 18 uur. Taverne Tastevln, tot eind maart expo sitie Stoffel Winter. Koffiebar Gonk. Korte Dlefsteeg: tot 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maai 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. Afscheid ds. L. Kievit LEIDEN Ds. L. Kievit hoopt op zondag 22 juni afscheid te nemen van de Leidse hervormde gemeente. Een beroep uit Gouda heeft hij aan genomen. Het recept van de verstopte Kalfsschnitzels, die de le prijs in de wacht sleepten: Ingrediënten: 4 middelgrote kalfsschnitzels, 8 plakken ham ter grootte van' de schitzels. I filnke ui, sjolotten (fijn gehakt 125 gram), 150 gram cham pignons, 150 gram boter (of margarine). 1 flinke eetlepel tomatenpuree. 4 eetlepels witte (land) wijn, 1 toefje peterselie, zout. peper, 1 gekookt ei, to maat, sla voor garnering. Bereidingswijze: De schnitzels met wat- peper inwrijven en met boter bestrijken. In hete boter aedurende 3 a 5 minuten aan beide kanten niet helemaal gaar bakken in de koekepan. Het vlees uit de pan halen. Uien, sjalotten en paddestoelen fijn- hakken en in de braadius met de boter smoren. De witte wijn en 1H theelepel tomatenpuree toevoegen en laten inkoken flink hartig maken). Per schnitzel een stuk folie van 30 x 20 cm met boter bestrijken. Een plak ham op het papier leggen, daar wat milling opstrijken, er een schnitzel opleggen, deze weer met vulling besmeren, een tweede plak ham er op en het aeheel goed verpakken in pa pier. Dp pakies naast elkaar in de braadpan leggen en aan beide zijden 4 a 6 minuten laten roos teren. Daarna op een verwarmde schaal leagen en garneren met sla. tomaat en peterselie. Ser veren met salade (gemengd) en gekookte of gebakken aardap pels.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3