Krant van FORMAAT Lemnitzer draagt zware taak over aan „militaire intellectueel' Ultimatum vakbonden aan directies streekvervoer Defensie AC Milan hield Celtic uit halve finale COMMANDO WISSELING OP NAVO-HOOFDKWARTIER A. J. Goodpaster Navo-bevelhebber in Europa Tendentieuze teksten bij persfoto's Vierlingbaby van wieg weer in couveuse Uiterlijk woensdag cao bekrachtigen Kamercommissie achter wet rassen discriminatie VARA antwoordt de minister „De man van La Mancha" vraagt subsidie Zomerïestap Extra baan voor Apollo Met een wit voetje door de zomer Stien Kaiser Z.H. kampioene Amerikaanse prijs OOK SPARTAK BU LAATSTE VIER Anderlecht won van Benfica Bols sterk op 3000 111 ENGELAND OVERKLAST FRANKRIJK Derde etappe voor Belg Lemaii 13 DONDERDAG 13 MAART 1969 (Van een onzer redacteuren) J7ERDER dan verwacht werd heeft president Nixon een op volger benoemd voor generaal Lyman L. Lemnitzer. opper bevelhebber van de Navo-strijdkrachten in Europa cn de Ame rikaanse troepen die daarvan deel uitmaken. Het was bekend, dat Lemnitzer de wens te kennen had gegeven, dit jaar uiterlijk op 1 juli de dienst te verlaten, omdat hij al bijna 70 jaar is. Niettemin werd gerekend, dat Nixon de opvolgingskwestie zou laten rusten totdat meer klaarheid zou bestaan over de toekomstige structuur van de Navo. Dat Lemnitzer niet eerder afscheid van de Navo heeft genomen, houdt vooral verband met het feit dat deze organisatie Parijs moest verlaten, na dat Frankrijk een eind had gemaakt aan de militaire samenwerking in Navo-verband. Ook de onzekerheid over het voortbestaan van de Navo in de pe riode die voorafging aan de Russi sche inval in Tsjechoslowakije was reden, geen verandering aan te bren gen in de hoogste leiding van de or ganisatie in Europa. Vakman Lemnitzer staat bekend als een degelijk vakman, die geen behoefte heeft aan uiterlijk vertoon en de kunst verstaat, met mensen van ver schillende nationaliteiten die soms tegenstrijdige belangen verdedigen, samen te werken. Om die reden ook heeft president Johnson het aan zijn opvolger over gelaten, de vervanging van generaal Lemnitzer te regelen. Afgewacht moet worden, of generaal Good- paster de juiste keus is voor deze belangrijke functie. Niet zozeer omdat zijn benoeming tot moeilijkheden met de bondgeno ten van Amerika kan leiden, maar vooral omdat van de instelling van de nieuwe opperbevelhebber kan af hangen, in welke mate Washington zich in de toekomst aan Europa wil binden. Van Lemnitzer is bekend, dat hij een vurig verdediger is van de „Amerikaanse aanwezigheid" in Europa niet alleen voor de veilig heid van het oude continent, maar ook in het welbegrepen Amerikaan- vo heeft helpen opzetten is in dit opzicht wellicht bemoedigend. Aanpak se eigenbelang. En men was bereid naar hem te luisteren. Te hopen valt, dat generaal An drew Jackson Goodpasier, die op 12 februari 54 jaar werd, in het voet spoor van Lemnitzer zal treden. Het feit, dat hij 20 jaar geleden de Na- Toch zal hij een andere aanpak hebben dan Lemnitzer, omdat hij be kend staat als een „militaire intel lectueel". Nixon liet hem uit Viet nam terugkomen en benoemde hem tot militair adviseur. Hij had Good- paster leren kennen toen deze staf secretaris van president Eisenhower was. Goodpaster was met Eisenhower bevriend geraakt, toen deze opper bevelhebber van de Navo-strijd krachten in Europa was. Toen Ike naar het Witte Huis ging, nam hij Goodpaster mee als adviseur. Nadat Kennedy president was geworden kreeg Goodpaster een andere functie. De opvolger van Lemnitzer, die zijn militaire opleiding te West Point kreeg en aan de universiteit van Princeton in de filosofie promoveer de, heeft steeds belangrijke staffunc ties vervuld. Tijdens de tweede we reldoorlog werd hij (in Italië) onder scheiden met het militaire erekruis, omdat hij onder vijandelijk vuur persoonlijk een verkenningspa trouille te voet door een mijnenveld had geleid. Hij was ook enige tijd commandant van de Hogere krijgs school. WASHINGTON President Nixon heeft gisteren generaal Andrew J. Goodpaster benoemd tot Navo-opper- 1 bevelhebber in Europa. Hij volgt in deze functie generaal Lvman Lemnit zer op, die in 1963 tot deze functie werd benoemd en nu op eigen ver zoek aftreedt. Generaal Goodpaster (54) is de plaatsvervangend opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Vietnam. President Nixon zal Goodpaster die onder de generaals Eisenhower en Grünther heeft ge diend tijdens de eerste jaren van het Supreme Headquarters Allied Powers Europe, later in het jaar ook benoe men tot Amerikaans opperbevelheb ber in Europa. DEN HAAG Het boek „World Press Photo" zal maandag niet bij de gelijknamige tentoonstelling in het Congresgebouw ter verkoop liggen. Oorzaak is een conflict tussen de „Stichting World Press Photo" en de Uitgeverij W. van Hoeve NV te Den Haag, die al enkele jaren met toestemming van de stichting een uitgave verzorgt, waarin de foto's zijn opgenomen van de tentoonstel ling. Het bestuur van de stichting heeft zich van de uitgave gedistantieerd, omdat sommige bij de foto's horende teksten tendentieus zijn. Als voor beeld van een dergelijk niet objectief bijschrift wordt genoemd een foto van een zwart en een wit paard, waarbij de tekst vermeldt, dat deze foto zeker niet in Zuid-Afrika is ge maakt. Hoewel de directie de zienswijze van de stichting deelt, zal het boek toch op de markt worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BODEGRAVEN/WOERDEN Peter Verheul, de eerstgeborene van de vier ling uit Bodegraven, is gisteren in het Algemeen Ziekenhuis in Woerden weer naar een couveuse verhuisd. Hoewel de jongen vrij spoedig na zijn geboorte als enige van de vier baby's in een wieg mocht liggen ging hy niet vooruit. Zijn lichaamstemperatuur bleef, ondanks vier kruiken, beneden peil. Met Rinke. Marcel en Yvonne gaat het volgens de kinderarts G. W. D Bloem bevredigend. De kinderen zullen 1 voorlopig nog zeker enkele maanden in het ziekenhuis moeten verblijven. De vader van de vierling, die vandaag een week oud is, de heer P. Verheul, is gisteravond op de televisie geweest. In de informatierubriek van de NTS. „Sca la". voerde presentatrice Netty Rosen- feld een enkele minuten durend ge sprek met de gelukkige vader. Met een glunderend gezicht vertelde hi.i gisteravond om tien minuten over zeven dat er in de boerenwoning aan de Goudseweg in Bodegraven voorzie ningen getroffen zullen worden om de vierling op te vangen. De vader van de heer Verheul, die momenteel inwoont, heeft inmiddels de wens te kennen ge geven naar een bejaardencentrum te willen gaan. De ruimte die vrijkomt zal dan gebruikt kunnen worden voor de 'huisvesting van de vier kinderen. Het echtpaar had drie kinderen, In het televisiegesprek sprak de heer Verheul zijn dank uit voor de zeer vele blijken van belangstelling. Onder de talloze bloemstukken was er ook één van de Staten-Generaal. UTRECHT De bonden van vervoerspersoneel hebben drie streekvervoersondernemingen een ultimatum gestuurd, waar in wordt geeist dat zij uiterlijk volgende week woensdag de nieuwe cao te aanvaarden. Ne gen vervoersbedrijven krijgen over enkele dagen een dergelijk ultimatum. De meeste streekvervoersonder nemingen in ons land hebben zich verenigd met het akkoord tussen de bonden en de Koninklijke Ne derlandse vereniging van trans- j sommige van de betrokken onder nemingen niet meer oestaan of althans niet meer de beschikking hebben over de geldmiddelen om dc achterdstandbeloning met terugwer- portondernemingen (na ingrijpen j kende kracht tot 1 januari uit te vap een bemiddelingscommissie). De 12 bedrijven stemmen wel in met de voor dit jaar overeengekomen loonsverhoging, maar weigeren de ƒ33 per maand (als eerste stap om de achterstand ten opzichte van de chauffeurs in het stadsvervoer in te halen) te betalen. De drie bedrijven die het ulti matum al binnen hebben, zijn de Overijsselse autodienst in Holten, de Zuidwesthoek in Balk (Fr.) en het Leeuwarder autobusbedriji. Voor de negen andere bedrijven zal uiteraard woensdag 19 maart" niet als uiterste datum gelden. DEN HAAG Een meerderheid in de bijzondere Tweede-Kamercommis sie die het wetsontwerp verbanning rassendiscriminatie heeft behandeld gaat met de inhoud akkoord. Dit wetsontwerp voorziet ondermeer in een internationaal verdrag, dat ons land al drie jaar geleden heeft onder tekend. In dat verdrag wordt niet alleen het bestrijden van rassendiscriminatie >n eigen land verplicht gesteld, maar ook in andere landen. Een aantal leden van de commissie is het niet eens met de regering dat niet direct een speciaal orgaan in het leven moet worden geroepen om op de naleving van het verdrag toe te zien. Weer andere leden pleitten voor een commissie die klachten moet on derzoeken. Tenslotte meent de commissie, dat de staatscommissie van advies inzake de grond- en kieswet de mogelijkheid moet onderzoeken rassendiscriminatie in de grondwet te verbieden. DEN HAAG De Stichting Fonds Nederlandse Veefokkerij gaat een subsidie geven voor de instandhou ding van het Friese paardenras. Hel Friese paard, een Nederlands cul tuurras, dat elders in Europa niet voorkomt en waarvan de fokkerij de laatste jaren is teruggelopen, heeft dat mede te danken aan het land bouwschap. Van onze radio- en tv-redaetie HILVERSUM De VARA publi ceert in haar programmablad voor de volgende week het antwoord dat zij gaf op de brief van minister Klompé welke het VARA-bestuur ontving naar aanleiding van de tv-reportage van de versieringen op het Boeken bal. De VARA pleit zich daarin van elke schuld schoon. Aangevoerd wordt dat de reportage in feite niet afweek van wat op het Boekenbal werd getoond: de versie ringen op zichzelf hebben geen aan leiding gegeven tot enige maatregel van overheids-, gerechtelijke- of ker kelijke zijde. Er was geen reden om, zoals de minister meent, te veron derstellen dat de reportage zeer vele kijkers in hun godsdienstige en ande re gevoelens zou kwetsen. Van kerkelijke zijde is wel be langstelling getoond en er werd een telegram ontvangen van het KVP-bestuur. Aan deze kerkelijke belangstellenden zowel als aan het KVP-bestuur heeft de VARA aange boden. de film nog eens te tonen, maar hie-rop werd door niemand ge reageerd. De VARA meent dat zij de wette lijke normen voor publiciteit niet heeft overschreden. De minister van justitie heeft niets van zich laten ho ren. Daarom ziet de VARA niet in, hoe zij de in de brief van minister Klompé gevraagde „maatregelen" moet uitvoeren: de maatstaven die bij een politiek oordeel worden aan gelegd staan niet vast en kunnen van minister tot minister verschillen. In de grondwet wordt de vrije me ningsuiting voor radio en tv niet omschreven. TWEEDRACHT De vervoersbonden zijn van oor deel dat de 12 directies tweedracht j onder hun werknemers hebben pro- beren te zaaien door het te doen i voorkomen dat zij het bedrag van 1 33 wel willen betalen als een inmiddels ingestelde loonstructuur- commissie tot deze conclusie is ge komen. Op een gisteren gehouden vergadering in Utrecht ging het de vakbonden er om duidelijk te ma ken dat de lonen geen rol spelen bij het onderzoek van deze com- missie. De commissie heeft volgens de bonden slechts tot taak de zwaarte van de funktie van de chauffeurs in het streek- en stadsvervoer te vergelijken. Ze noemen het liever een „werkclassificatie-commissie". Als wordt gewacht tot deze com missie met haar werk klaar is. ach ten de bonden de kans groot dat AMSTERDAM Gisteren zijn be sprekingen gevierd tussen een comité gevormd uit het gezelschap van arties ten, musici en technisch personeel van de musical „De man van La Mancha". bestaande uit de heren Guus Hermus, Bram van der Vlugt, Max van Gilpen, Fons Rats en J. A. Wolff en vertegen woordigers van de produktie maat schappij en werknemers organisaties. Zoals bekend ligt het in de bedoeling de voorstellingen te continueren. Intussen heeft de Nederlandse Ver eniging van Toneelkunstenaars minis ter M. A M. Klompé telegrafisch ver zocht door het toekennen van een sub sidie de voortgang van de musical te willen garanderen Daarbij wordt ook gevraagd gezien de grote artistieke kwaliteiten van de musical om een ganantiesubsidie die de verdere tournee veilig stelt. De 55 medewerkenden hébben dins dagavond een eerste voorstelling op eigen risico gegeven en deze trok bij zonder grote belangstelling. betalen. Volgens de vakbonden gaat het bij tien van de elf onderne mingen om familiebedrijven. INSPANNING Op een persconferentie in Den Haag heeft ir. J. F. Denie, directeur van de Zeeuwsvlaamse tramweg maatschappij, gisteren mede namens de andere vervoersbedrijven gezegd, er niet van overtuigd te zijn dat de taak van een chauffeur in de stad inspannender is dan die van een chauffeur op~ hetr platteland: - Zou de bewuste commissie komen tot loonsverbeteringen, zelfs tot die 33, dan zijn de ondernemingen bereid alsnog deze loonsverhoging met terugwerkende kracht toe te kennen. „Het is beslist geen kwes tie van niet kunnen betalen", aldus ir. Denie, „Voor een staking zijn we niet zo bang, maar er kan van alles gebeuren". In dit verband sprak ir. Denie over „hulptroepen". Bij de betrokken vervoersondernemin gen zijn 750 chauffeurs werkzaam. Wit is de kleur van de zomer en dit geldt in het bijzonder voor de schoe nenmode. Er zijn vele variaties in wit mogelijk getuige deze (kleine) greep uit de collectie schoenen van velerlei slag. HOUSTON De Apollo-9 zou van middag tegen zes uur landen bij de Bab-maeilanden, 772 kilometer meer naar het zuiden dan oorspronkelijk was bepaald. In verband met de ge wijzigde plannen zou de Apoilo-9 een extra baan om de aarde beschrijven, waardoor hij precies negentig minu ten later in zee terecht zou komen. Ofschoon zij erop gebrand zijn naar huis terug te keren, hebben de astronauten er gisteren enthousiast hun goedkeuring aan gegeven van daag nog één omwenteling langer in de ruimte te verblijven om het risico van een ruwe landing in de storm achtige zee te vermijden. In het nieuwe landingsgebied bij het eiland Grote Turk is het weer uitstekend. Dit is de tweede maal. dat in ver band met slecht weer de landing van Amerikaanse astronauten moest wor den gewijzigd. In 1965 zijn de Gemi- nipiloten Gordon Cooper en Charles Conrad een omwenteling eerder ge land om niet in een orkaan op de Atlantische Oceaan terecht te komen. EINDHOVEN De 25-jarige me vrouw A. H. D.. moeder van een zoon tje van een half jaar. heeft tegenover de politie bekend_ hel kind enkele ma len ernstig mishandeld te hebben. De vrouw, die met haar man slechts beschikt over één kamer als woonge legenheid, vond dat het kind te veel schreeuwde. De eerste keer verscheen de baby overdekt met bloeduitstortin gen in november van het vorig jaar in een ziekenhuis. In de loop van janu ari werd het ontslagen, maar na een paar dagen moést het weer worden op genomen. Op 6 maart kon het kind op nieuw het ziekenhuis verlaten, maar enkele uren later bleek opname weer noodzakelijk. Het kind was toen be wusteloos en had een gebroken sleutel been. Na de bekentenis is de moeder op vrije voeten gesteld. (Van onze moderedactrice) I herenschoenen, die bruinrood bij- AMSTERDAM We kunnen deze zomer allemaal een wit schoenen voetje hebben, want wit zal in de schoenenmode overheersen. J Het modecentrum voor de schoen- en lederbranche toonde dat tijdens een show in het j Apollopaviljoen. voorbeeld mogen zijn. Ook de combi natie van twee kleuren is nu des Wit in lakleer, al dan niet met biesjes van rood; wit half om half met pasteltinten, waarbij vooral ook een vaag grijs: wit voor de hoog op gezette wreefkleppen enz. enz., vooral ook in combinatie met donkerblauw. Overigens Ls van de schoen vooral belangrijk, wat er niet is! Hielen bij voorbeeld of zijvlakken die uitgesne- den zijn evenals de teen, waarbij de j j"j.' lijn rond of ovaal is. De open schoen is er in vele toonaarden. De voorbladen eisen alle aandacht door perforaties, leren gespen en in crustaties; de hakken zijn of rond aan de achterzijde of kantig, maar altijd paal-stevig De dichte pumps worden zelfs wat massief met de ronde zware neuzen met hakkebandjes houden het nog bij de platte hak, verder verhoogt de hak tot 5 a 7 cm. Hoe het met de prijzen staat? Er werd menig aardig schoentje ge toond, dat onder ue 30 bleef. Maar wie een veelkleurige schoen kiest zal dan ook moeten bedenken, dat er verscheidene paren nodig zijn om schoeisel en garderobe harmo nieus te doen zijn! HEERENVEEN Stien Kaiser en Jan Bazen zijn gisteren op de kunst- Heerenveen langebaan- kampioen van het gewest Zuid-Hol land geworden. Bij de dames onder vond Stien alleen tegenstand van kernploegvriendin Willy Burgmeyer. De 500 meter werd een overwinning voor Willy, die na 47.8 finishte. Hier na schreef Stien Kaiser de 1000 me ter en de 1500 meter op haar naam. Willy Burgmeyer liet op de 1500 me- en dikke hakken Deze leest is strak ter de2elfde tijd noteren (2.42.71. en solide. Opvallend weinig suède tegenover veel lak en chevraux. Lak ook voor DEN HAAG De Nederlandse au teur Meimdert de Jong heeft de eerste prijs voor kinderboeken van de Ame rikaanse Vereniging van dc Boekhan del gekregen voor Journey from Pep- permintstreet". Het is een verhaaltje over de avon turen van een zevenjarige jongen in Nederland. Het boek zal waarschijnlijk ook in het Nederlands verschijnen bij de uitgeverij „West Friesland" te Hoom. Meindert de Jong emigreerde kort na de eerste wereldoorlog naar de Veren. Staten. Zijn werd werd eerder bekroond met de Hans Christiaan Andersen me daille en met de Duitse kinderboeken prijs. GLASGOW Na Manchester United en Ajax hebben zich woensdag ook AC Milan en Spartak Trnava geplaatst voor de halve finales van het Euro- pacuptornooi voor landskam pioenen. Spartak speelde in de middaguren met 11 gelijk tegen AEK Athene en AC Milan won in Glasgow heel verras send met 10 van Celtic. Op 21 maart wordt in Brussel bekend welke tegenstander Ajax moet overwinnen om de finale te be reiken. Wordt het AC Milan dan krijgt Ajax de zeer moeilijke opdracht een van Europa's sterkste defensies op de knieën te krijgen. Gisteravond al thans bleek in hot met 75.000 toeschouwers volgepakte Ibroxpark tot welk een hoogte AC Milan kan reiken. Nadat de eerste wedstrijd in Mi laan in een 00 gelijkspel was geëin- (Van onze auto-redacteur) AMSTERDAM Citroen heeft de Ami een nieuw gezicht en een andere naam gegeven. De terug wijkende achterruit is verdwenen: in plaats daarvan loopt de dabliin nu zonder scherpe hoeken over naar het kofferdeksel en de naam is Ami 8 geworden. Ook het front van de Ami 8 is totaal gewijzigd. Andere verande ringen: een grotere voorruit en een nieuw stuur, dat tien graden meer verticaal staat dan het oude. digd geloofde niemand er nog in dat Celtic voor eigen publiek zou worden uitgeschakeld. Maar Pietro Prati, AC Milan's topscorer, velde in de 12e mi nuut het vonnis over Celtic toen hij na een dekkingsfout in de Schotse defensie alleen voor doelman Fallon kwam en beheerst scoorde: 01. VOORTREFFELIJK Onder aanvoering van Gianni Ri vera hebben de Italianen hun snel verkregen voorsprong bekwaam ver dedigd. Wanneer de vaak nerveus en te gehaast aanvallende Schotten eens een gaatje vonden in de hechte Itali aanse verdedigingsmuur stuitten zij op de boomlange Cundicini die zijn doel voortreffelijk verdedigde. Zo doende kreeg het roemruchte Celtic een geweldige desillusie te verwer ken. Kansen kwamen er nauwelijks voor de fanatiek aanvallende Schot ten. Pas een minuut voor het rustsig- naal van de Spaanse scheidsrechter Ortiz leek Celtic toch gelijk tc ko men. De voorzet van Clark bleek voor Hughes echter iets te scherp. Na rust betrok Celtic de aalvlugge Johnstone meer in het spel maar ook ■hij kon weinig gevaar stichtten. Ter wijl het „Celtic. Celtic", steeds sme- kender van de tribunes rolde, verstreken de minuten. Gemmel mocht nog een vrije trap nemen zonder succes en Hughes zag een harde schuiver na een solo van Chal mers door Cundicini gestopt. De Schotse kampioen ging steeds ner veuzer spelen en toen Auld na een misgreep van de Italiaanse doelman evenmin kon scoren was het pleit beslecht: AC Milan was overtuigend winnaar. SPARTAK STERK ATHENE Spartak dal na dc ma gere 21 overwinning in de thuiswedstrijd het tweede duel tegen AEK Athen met zorg tegemoet had gezien, bleef in de Griekse hoofdstad voor 40.000 toeschouwers prachtig overeind. De Tsjechen die nogal wat moeite hadden met het harde oneffen terrein namen In de 23e minuut van de door de Italiaanse scheidsrechter Lo Bello geleide ontmoeting de lei ding door een treffer van middenvoor Svec verrassend de leiding. Spartak concentreerde zich na dit doelpunt voornamelijk op de verde diging, waarbij vooral de sterke mandekking een zwaar stempel druk te op het spel van de Grieken. Door het uitstekende werk van Spar- tak-doelman Geryk die vele keren prachtige reddingen verrichtte, duur de het tot 13 minuten voor het einde eer Papaionnou AEK op gelijke hoogte kon brengen. Spartak trok zich daarna geheel in de verdediging terug en gaf het gelijke spel met bekwaam defensief werk niet meer uit handen. RANDERS FC Köln dat in de tweede ronde ADO uitschakelde, heeft woensdagavond de halve fina les bereikt van het tornooi om de Europacup voor bekerwinnaars. In Randers (Denemarken) wonnen de Duitsers de tweede wedstrijd tegen Fraja met 30. De eerste ontmoeting had een 21 zege voor FC Köln op geleverd. Behalve FC. Köln hebbij ook Slovan Bratislava (Tsj. SI.), Dun fermline (Schotland) en FC Barcelona (Spanje) zich geplaatst. De loting voor de halve finales wordt eveneens op 21 maart in Brussel gehouden. NEWCASTLENewcastle United, dat eerder Feijenoord uitschakelde, heeft in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het tornooi om de Jaarbeursstedenbeker een ruime zege op het Portugese Vitoria Setubal be haald. De Engelsen zegevierden woensdagavond op eigen terrein met 5—1. De ruststand was 20. BRUSSEL De Belgische kam pioen Anderlecht heeft woensdag avond in Brussel de benefiet wedstrijd tegen het Portugese Benfi ca met 32 gewonnen. De recette van de ontmoeting komt ten goede aan Van Himst, Trappeniers en Cor- nelis. die tien iaar in het topelftal van de Brusselse vereniging hebben gespeeld. Stien won hierdoor twee afstanden, waardoor ze kampioene werd on danks een slechter eindtotaal dan Willy Burgmeyer. Bij de heren was Jan Bazen uit Zevenhuizen veruit de sterkste. Hij won zowel de 500 als de 1500 meter. De 5000 meter leverde een overwin ning op voor Peter van der Meyden. Uitslagen: Dames: 1. Stien Kaiser 152.633, 2. Willy Burgmeyer 152.533, 3. J. van Galen 164.850. Heren: 1 Jan Bazen 141.083, 2. Jan Augustinus 142.987. 3. Sikko de Vries 145.040. Junioren: meisjes A: 1. Gonnie Sloof (Lekkerkerk), meisjes B: 1. Gerda Rijneveld (Den Hoef). Jongens A: 1. Arend Klos (Zoeterwoude). Jongens B: 1. Jan Falentijn (Ter Aar). j VALLE HOVIN In het Noorse plaatsje Valle Hovin heeft de Zweedse j söersprtober Hasse Boerjes woensdag tij- dens internationale schaartswedstrijden ae 500 meter gewonnen in de goede tijd I van 39.8 seconde. De Olympische kam pioen Erhard Keiler klasseerde rich I met een tijd van 41,0 ais vierde voor onder anderen Ard Schenk die met j een tijd van 41.8 op de zesde plaats be- landde. In de allround-klasse liet de op de i zevende plaats eindigende Jan Bols een tijd van 42.6 voor zich afdrukken. Goe- ran Claesson werd hier eerste in 41.5. Op de 3000 m was Bols ongenaak baar. Hij won in de voortreffelijke tijd van 4.21.6 voor Goeran Claesson Itwee- de in 4.22.2) en Per Willy Guttormsen (derde in 4.24.7). De duizend meter werd gewonnen door Ivar Eriksen (1.22.6). 1 Ard Schenk 1.24.9) werd tweede. LONDEN Het Engelse voetbal team heeft in het Londense Wem- bley-stadion een overtuigende zege op Frankrijk behaald. De wereld kampioenen. die bij de rust met 10 de leiding hadden, zegevierden met 5—0. Ruim 85.000 toeschouwers waren getuige van de wedstrijd. Aanvalslei der Geoff Hurst had een voornaam aandeel in de overwinning. Hij scoor de drie van de vijf treffers, tweemaal doelpuntte hij uit een strafschop. Mike O'Grady gaf de Engelsen na een goed half uur de leiding. Kort na de hervatting benutte Hurst een strafschop. In de 5e minuut na de rust scoorde Hurst opnieuw. In de slotfase voerden Hurst en Francis Lee de stand op tot 50. ST. ETIENNE De uitslag van het eerste gedeelte van de derde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice (Paray le Mo- nlal - Saint Etlennc over 145 km) luidt: 1. Leman (Belg) 3.48.31 (met bon. 3.48.24). t 'Fr V (met bon 3-48-28>. 3. Jullen Stevens (Belg) z.t.. 4. Rinl Wagt- 'N"ed) z t„ s. Merckx (Belg) 3.48.40. 6. Wolfshohl (W. Did) z.t.. 7. Anl :It) z.t„ 8. Anquetil (Fr) z.t. de AGIO-tweekamp tegen de kampioen van Nederland Jans Ree zijn voorsprong lot twee punten vergroot. In ?f..ferd« .ptr,.1) ,vvon hl) met wlt na 41 zetten. Het betrof een spaanse ruilvarlant. Voor de Westdultse bundesllga zijn 1 ^„1sf!28a«ond, twee inhaalwedstrijden gespeeld De uitslazen zijn: Kickers Offen- wacn Kalserslautern 4—1. Borussa Monchengladbach Hannover 96 3—2. lnD£rï2?t!^l^e«slrlJ(? t"ssen de elftallen in Israel Griekenland Is geëindigd ln °e Nederlander Harry Wouters van den Oudenweyer ls woensdagavond met zesde geworden In een sprtngcon- h .h 'nternatlonale indoor-con- RMan «I.? QU* Dortmu'"l. De Ier Brian Henry werd met Rushall winnaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13