Soldaten aten vooral pap WEEKAGENDA Naar christen - democratische samenwerking in LEIDEN Onderscheiding voor vijftig bedrijfszelfbeschermers Bewoners Alphen-Noord klagen over isolement Creatief Centrum Vergadering van ARP, CHU en KVP GOUDEN RING Nieuw werk van Breddels Paasvebo op 21 maart Goede start Voorschotens Leidse politie ving natte inbreker uit Voorschoten NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 11 MAART 1969 LEIDEN Maandagavond 24 maart om 8 uur houden de plaatselijke afdelingen van ARP, CHU en KVP de gemeenschappelijke vergadering, waarover wij zaterdag al in het kort schreven. Nu de drie besturen zich zeer positief hebben opgesteld ten aanzien van samenwerking, willen zij op deze avond de meningen van de leden peilen. Vervolgens worden in april afzonderlijke ledenvergaderingen gehouden en ten slotte hoopt men dan tot een gemeenschappelijk programma te komen, wat misschien onder meer kan resulteren in een gezamenlijk deelnemen aan de volgend jaar te houden gemeenteraadsverkiezingen. Directe aanleiding voor deze ge meenschappelijke vergadering vor men de gelijkluidende brieven, die •de landelijke besturen van ARP, CHU en KVP eind december vorig jaar aan het kader hebben ver zonden. In deze brieven worden de besturen opgewekt ook op het ge meentelijke vlak de mogelijkheden •tot samenwerking te onderzoeken. Al voor het binnenkomen van deze brieven had in Leiden een gesprek plaats tussen de besturen van de genoemde afdelingen over het hoofdstuk „Principiële uitgangs punten" van het interimrapport van de Groep van Achttien. Ook tijdens de bijeenkomst van 24 maart zal over dit rapport worden gediscus sieerd. Drie sprekers De drie partijen zullen elk door een inleider zijn vertegenwoordigd. De heer A. M. de Boo van de CHU zal enkele historisch belang rijke gebeurtenissen van de drie christelijke partijen aanstippen en daarbij aandacht schenken aan het interimrapport. Uitgaande van dit rapport zal het raadslid A. J. Kret (ARP) concrete punten voor christen-democratische samenwerking op nationaal en lo kaal niveau aanstippen. Tenslotte zal het Kamerlid T. Brouwer (KVP) het waarom en hoe van de al binnen Europees verband bestaande christen-democratische samenwerking belichten. In Leiden heeft de ARP plm. 425 ingeschreven leden, de CHU 450 en de KVP 750. zoekt U een voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. LEIDEN In 't Duivenhuys Ra penburg 94) wordt een tentoonstelling gehouden van nieuw tyerk van de Leidse autodidactische schilder en graficus Willem Breddels. Dit werk getuigt van de moeizame weg, die Breddels moet begaan om te komen waar hij uiteindelijk wil en zal moe ten belanden- Tot nu toe een merkwaardige weg, artistiek gezien. Wij herinneren ons zijn eerste tentoonstelling een aantal jaren geleden in sociëteit Horus met zijn eerste figuratieve werk, dat ech ter toen reeds enkele abstracte trek ken vertoonde. Enkele jaren later zagen wij werk van hem in Allemansgeest, dat juist andersom was; abstract met hier en daar ook wat figuratieve elementen. Maar op een expositie bij Walen kamp in 1966 bleek hij weer een an dere weg te zijn ingeslagen. Zijn werk bestond toen uit grote constrasteren- de kleurvlakken, waarbij de mense lijke figuur, overigens zeer schema tisch, een wezenlijke rol speelde. In vergelijking met het voorafgaande werk betekende „Walenkamp" een drastische verandering. Dat Breddels toen het eind van zyn artistieke weg nog niet gevonden had, bewijst de huidige expositie in 't Dui venhuys, maar dat deze weg zó ri goureus zou zyn konden wc niet ver wachten. Eén facet van zijn kunst is gebleven: ook hier staat de mense lijke figuur centraal, zij het dat zel den de figuur „ten voeten uit" is af gebeeld. Reeds eerder heeft Breddels ge zegd van „het schilderij" af te wil len. van het picturaal afgeronde ge heel. Hier schijnt hij voorlopig al thans nog steeds consequent naar toe te willen. Zijn nieuwste werk sug gereert meer buiten het vlak dan hij binnen het kader toont. Zijn kleur is anders geworden, doffer, ook be zadigder, ae ljjnvoering verfijnder. Er hangt een ietwat mistiek waas om dit werk, dat wellicht eigentijds maar (nog) te schemerig is om voluit een antwoord te suggereren. Deze on duidelijkheid verplicht Breddels ech ter te blijven zoeken naar het klare antwoord en dat duidelijk te maken in zijn werk. Compositorisch gezien komt Bred dels wel steeds tot betere resultaten. Lijnen en kleurvlakken, die de mens figuren omgeven, getuigen van een harmonie, die de schijnbaar aanwe zige disharmonie in figuur en omlijs ting wezenlijk afzwakt. Het werk is nog deze week te zien dagelijks van 2 tot 8 uur. Willem Prins Sportschool De Vries hield judotoernooi LEIDEN Het A-team van sport school De Vries trad op als gastheer voor twee Haagse ploegen, sport school Bontje en judoclub Shi-sei. Aangezien de Haagse ploegen door ziekte en andere oorzaken niet in hun sterkste opstelling op de mat kwa men, konden zij vrijwel geen tegen stand van betekenis bieden. Judo club Shi-sei werd naar een kansloze 131 nederlaag geworpen. Sport school Bontje wist de schade tot 102 te beperken. Sportschool Bontje legde beslag op de tweede plaats door met 104 van Shi-sei te winnen. Lezing in Alphen over Nederland in de Romeinse tijd ALPHEN De situatie rond het begin van onze jaartelling blijft de belangstelling houden van de ge schiedenisvorsers en er zijn veel mensen die interesse hebben voor wat zij aan de vergetelheid weten te ontrukken. Dat bleek ook gister avond; voor de bijeenkomst van de Historische Vereniging voor Alphen aan den Rijn en omstreken, die in de trouwzaal van het raadhuis gehou den werd, was de belangstelling weer zo groot, dat de deuren van de gro te commissiekamer ook geopend moesten worden. Als spreker was aanwezig drs. A. V. M. Hubrecht, directeur van het Rijksmuseum C. M. Kam, te Nijmegen, die als onder werp had: „Nederland in de Romein se tijd". De voorzitter van de Vereniging, de heer A. J. Dekker, herdacht in zijn openingswoord het oudste lid, me vrouw Boot-Van der Linden, die vo rige week in de ouderdom van 91 jaar is overleden. Hij verwelkomde de heer en mevrouw Nijman, die, nu de heer Nijman gepensioneerd is als burgemeester van Hoogkerk, zich weer in onze gemeente vestigde. De heer Nijman, die elf jaar geleden wethouder van onze gemeente was voor de Partij van de Arbeid, is lid van de Historische Vereniging te Al phen gebleven. Drs. Hubrecht vertelde, dat er aan het begin van onze jaartelling onder invloed van de Romeinse macht een vrij goed georganiseerde samenleving is geweest. Rondom de Romeinse le gioenen waren er de hulptroepen, die geen romeinse burgers waren, maar hun leven was daar nauw mee ver bonden. Spreker vertelde dat in Nijmegen een groot legioen was, be staande uit vijfduizend man. Hoewel ze hier een vrij vaste plaats hadden, mochten de soldaten niet getrouwd zijn, en dat betekende heel wat, want de meesten waren ongeveer twintig jaar in de militaire dienst. Deze si tuatie is in de eerste eeuwen na Christus gehandhaafd. Overigens was men wel door vrouwvolk omgeven. Handel Voorts trokken met de legers koop lieden mee, voornamelijk Galliërs, uit het huidige Frankrijk, dat reeds vijf tig jaar eerder dan ons land door de Dr. v. Nieuwenhuijzen aanvaardde lectorschap LEIDEN In het groot audito rium van de Leidse universiteit heeft vandaag dr. M. G. van Nieuwenhuij zen het ambt van lector in de sociale geneeskunde aanvaard met een open bare les, getiteld „Zorg-voor-zorg". De veranderingen in de gezond heidszorg, zoals die zich in de laat ste decennia hebben voltrokken, wer den door dr. Van Nieuwenhuijzen uit drie invalshoeken beschouwd, te we ten vanuit de geneeskunde als ver strekker van de zorg, vanuit de sa menleving als ontvanger van de zorg en vanuit de organisaties van de ge zondheidszorg. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johannes Pe ter Stefan Louis zv E Lachi en I N Durieux; Ramon Simon Abraham zv W S van der Heijden en H M van der Laan; Johannes Pieter Maria zv H J Tuinhof de Moed en K P Ju; Michel Hans zv J J A M van der Zee en E M M Faes; Mirjam Gertrude Petro- nella dv E Provily en S E Gijsman; Annemieke dv H Hollander en J W van Beek; Harmen Maria zv H L A Niersman en M G A Duynisveld; In geborg Veronica dv D Vreeswijk en W B Elsinga; Marianne dv J H Poor termans en T Muijs; Wilhelmina Cor nelia Maria dv L Heemskerk en M A T van der Ham; Winand zv C Jonker en C M Zuiddam; Thérèse dv P Stolk en J M Brouwer; Jakob Pie ter zv W Waalkes en A Piers; Roland Peter Adriaan zv H D Nagtegaal en A H Stiegelis; Karin dv J T M Ho- genboom en M J Kerkvliet; Ana Margaretha dv I Segura Baron en J Hoogendam; Marie Sophie dv H R P Leferink en M E de Meijer; Johan na Elisabeth Sophia Petronella dv A J van Zuijlen en P M van den Nau- land. Gehuwd: W J E van de Graaff en T C M Trouwborst; L Plug en M H E Engel; G J G M Coster en A S M Zandvliet; M Gijsman en J C M de Ruiter. Romeinse legerscharen was veroverd. Men weet dit alles uit inscripties op grafstenen. Drs Hubrecht vertelde dat het hoofdvoedsel van de soldaten uit pap bestond. Dit was gemakkelijk te be reiden uit de graansoorten die men meevoerde. Groente was nog maar weinig bekend, vlees was eveneens schaars, waarbij ook wel aan de dag is gekomen dat de overheersers het vee dat zij nodig hadden niet zomaar in beslag namen, maar dat er handel werd gedreven met de bevolking. De algemene taal was het latijn, wat geen wonder is als men weet, dat ons land enkele eeuwen was bezet. Die taaisporen zijn ook nooit ver dwenen men treft ze met name aan in de bouwsector. Woorden als poort, kelder, straat zijn van Latijnse af komst. LEIDEN Burgemeester Van der Willigen zal volgende week vrijdag, 21 maant, 's morgens om 10 uur, in restaurant ,.In den vergulden Turk" de paasveetentoonstelling 1969 ope nen. Schaakkampioen bij de politie LEIDEN Brigadier C. J. Visser heeft het schaakkampioenschap van het Leidse politiekorps behaald. Hoofdinspecteur D. J. Verzijden reikte hem gisteravond als voorzit ter van de LPSV het wisselschild uit. Tweede werd brigadier M. Bak ker en derde hoofdagent J. Voet- berg- De bekende Leidse schaker A. Barkema speelde hierna een simul- taanwedstrijd tegen de winnaars. Het NSF-vaardigheidediploma ontvingen de hoofdagenten R. Im- bos, (2x), J. H. Korte'kaas, A. Kers ten en J. Voetberg. Auto greep fietser LEIDEN Omstreeks kwart over vijf werd gistermiddag op de Rijn dijk bij het Haagsche Schouw een 16-jarige scholier uit Wassenaar, die met zijn fiets de weg overstak, ge grepen door een auto. Hij liep een hersenschudding op. Begrafenis dr. Knibbe OEGSTGEEST Op de begraaf plaats bij de Groene of Willibrord- kerk had gistermiddag onder grote belangstelling de begrafenis plaats van mr. dr. P. G. Knibbe, oud-secre taris van de Kamer van Koophandel, die op 76-jarige leeftijd te Leiden overleed. De begrafenis droeg een zeer sober karakter. Er ging een rouwdienst aan vooraf, waarin de Gereformeerde predikant ds. K. Veg- ter voorging. Onder de belangstellenden waren onder anderen bestuursleden en oud leden van de Kamer van Koophan del. DE KAAG Op donderdag 13 en vrijdag 14 maart om 8 uur zal in het dorpshuis De Kaag de feestelijke jaarvergadering van de zangvereni ging „Looft den Heer" worden ge houden. De toneelgroep zal 'n kluch tig spel in drie bedrijven opvoeren. „De laatste strohalm" door Peter van Molenbeke en A. van Onck. Burgeravond slecht bezocht ALPHEN De belangstelling voor de eerste burgeravond, die gisteren op initiatief van het gemeentebestuur onder leiding van burgemeester mr. R. M. Gallas voor de bewoners van Alphen-Noord in de aula van de lagere school aan de Sterrenlaan werd gehouden, is niet meegevallen. Slechts veertig personen, van buiten Alphen aan den Rijn naar deze nieuwe Alphense woonwijk overgekomen, gaven blyk van hun belang stelling. Burgemeester Gallas adviseerde de aanwezigen kennis te nemen van het vorig jaar verschenen boekje over Alphen „Nieuwe stad aan Oude Rijn". Na de Tweede Wereldoorlog is de ontwikkeling pas goed op gang gekomen Met 6000 ha is Alphen een der grootste gemeenten van Zuid-Holland. Bij de bouw van woningen en in- - dustrieën wordt gewerkt aan de hand van een in 1958 opgesteld structuurplan. In Alphen-Noord wonen nu 2400 personen in rond 640 gezinnen, welk aantal dit jaar door het gereedko men va ntal van woningen bijna zal worden verdubbeld. De heer A. Korver, adjunct-direc teur van Gemeentewerken, sprak over de ontwikkeling van Alphen- Noord. Er wordt overal nog hard gewerkt; dit geeft uiteraard wat ongerief voor de bewoners. De heer P. Stouthamer sprak over de vereniging „Alphens Belang". Wethoudersverkiezin g m Alplien ALPHEN Voor donderdag 20 maart, 's avonds om half acht, is een extra raadsvergadering vastgesteld, ter voorziening in de wethoudersva- kature, ontstaan door het bedanken van de heer J. van den Berg. Gaan de plannen door, zoals we die enkele maanden geleden reeds meegedeeld hebben, dan zal de Chr. Historische raadsfractie als zijn opvolger de heer J. J. Goedhart aanbevelen, sedert en kele maanden lid van de gemeente raad. Deze fractie zal dan weer ge completeerd worden door de be noeming van de heer H. Brokaar, die indertijd ruimte maakte voor de heer Goedhart. 4RP Alphen sprak over samenwerking O ALPHEN De A.R. kiesvereniging Alphen vergaderde gisteravond in de gemeentezaal van de Goede Herder kerk. In plaats van een spreker na de pauze, had op deze jaarvergadering een gedachtenwisseling plaats over de aktuele vraag „samenvoeging en/ of samenwerking tussen de verschil lende christelijke partyen". Tijdens het gedeelte voor de pauze werden de heren R.A.P. v.d. Bree en R. Visser in het bestuur gekozen. De heer Jac. Bijl trad in verband met zijn benoeming tot raadslid uit het bestuur. Hij kreeg de dank van de voorzitter en het applaus van de ver gadering voor de democratische wij ze, waarop hij het secretariaat had behartigd. Als leidraad voor de ge dachtenwisseling dienden passages uit het program van actie 1967-1971 van de ARP en uit het rapport van de Achttien. Mr. R. H Samsom, voorzitter van de Industriële Club, gaf een over zicht van de industrieën en bedrij ven in Alphen. Er zijn 120 bedrijven gevestigd met meer dan tien werk nemers. Winkels en bussen Uit de door de aanwezigen gestel de vragen bleek, dat het ontbreken van een busverbinding met het cen trum der gemeente als een groot be zwaar wordt gevoeld, evenals het niet snel genoeg verrijzen van win kels. Weer een ander wees op de onderbezetting van het onderwij zend personeel op de scholen in Noord. De heer C. J. Winninghoff, secre taris van de stichting Winkelcen trum Alphen-Noord wees erop, dat het vestigen van winkels in nieuwe woonwijken voor de ondernemers aantrekkelijk moet zijn en finan cieel ook verantwoord. Pas als het aantal inwoners de 4000 is gepas seerd, mag op vestiging van renda bele winkels worden gerekend. Er worden nu semi-permanente win kels gebouwd, die in de tweede helft van dit jaar gereed komen Ten aanzien van een toekomstige busverbinding wees de burgemees ter erop, dat aansluiting wordt ge zocht van Alphen-Noord met de He renweg en Westkanaalweg. Ook is er aan de ondernemingen een voor stel gedaan een locale autobusdienst in te stellen, bijvoorbeeld vijf- of zesmaal per dag Alphen-Noord-Cen trum v.v. LEIDEN Een vijftigtal mede werkers van in Leiden gevestigde overheids- en semi-overheidsbe- drijven kreeg gistermiddag in de Burgerzaal van het stadhuis door burgemeester mr. G. C. van der Gehandicapt Z.V.V. verloor van Floreant ZWAMMERDAM Een met drie invallers gehandicapt Z.V.V. heeft zaterdag van Floreant verloren. In het begin zag het er niet slecht uit voor 'Iï Zwammerdammers. Koos Hasselaar en Kees de Jong hielpen Z.V.V. aan een voorsprong van 20. Een paar minuten later bracht P. Geerlof de stand op 30. Toen begon Floreant te vechten. Nog voor de pauze lukte het N. de Bruin door de Z-V.V. verdediging te glippen en een doelpunt te maken. Achtereenvolgens maakten Niehof, Van Spek en N. de Bruin nog een doelpunt en zij zetten de stand op 43. De uitslagen van de overige Z.V.V. - elftallen zijn: Z.V.V. 2Floreant 2: 2—7; Siveo 2— Z.V.V. 3: 2—0; Z.V.V. 4—J. Boys 12: 9—4; Z.V.V. b—Bo- degr. b. 20; Programma 15 maart: Rijnstreek 1—Z.V.V. 1, 4 uur; Z.V.V. 2—J. Boys 4, 4 uur; Z.V.V. 3—Sportief 2: 12.30 uur; R.C.V. 4— Z.V.V. 4: 10.30 uur; Z.V-V. cV.E.P. c, 2.45 uur. Bazaar voor kerkorgel bracht f 7500 op ZWAMMERDAM De bazaar, ge organiseerd ten bate van een nieuw orgel in de Geref. kerk is een succes geworden. Vrijdagavond opende bur gemeester Gallas het evenement. Zijn officiële daad was het laten draaien van het rad van avontuur met als in zet een taart. De enorme belangstelling had tot resultaat dat aan het eind van deze bazaar een netto bedrag van 7500 gul den kon worden geteld. De prijzen van de verloting zijn gevallen bij: le prijs, een fiets: Carla Fryee, Zwammerdam, nr. 1862, 2e prijs een transistorradio J. v. Termey nr. 1433; 3e prijs fotoset P Hazenberg nr. 2051; 4e prijs een plantenbak De Vos te Bodegraven nr. 0711; 5e prijs krulset de heer Noomen te Leider dorp; 6e prijs doucheverwarmer de heer Hoogenes te Ter Aar nr. 0869; 7e prijs, een siervaas de heer Tessel- hof te Wezep. nr. 2295. BURGERLIJKE STAND ALKEMADE ALKEMADE Geboren: Gustaaf C A zv C C Olijerhoek en M H Bouw meester; Johanna dv J A Schaken- bos en J F Kouwenhoven; Catharina S W dv H A Pennings enCC J Moo- ren; Anne M dv T Bakker en H A Bakker. Ondertrouwd: A M Kouwenhoven 26 jaar en C J M Droogh 22 jaar. Gehuwd: JAM Bijl en H A Stok- dijk. Overleden: M van der Meer, wv P Wesselman 88 jaar. ALPHEN De in onze gemeente gehouden kollekte ten bate van de Groesbeekse Tehuizen heeft f 2342,15 opgebracht. In Zwammerdam bedroeg de opbrengst f 278,64. VOORSCHOTEN De stichting Creatief Centrum Voorschoten kreeg vrydagavond vyfhonderd belangstel lenden byeen in het Cultureel Cen trum. Nadat vorige maand bekend heid was gegeven aan het doel van deze stichting, werd in het Cultureel Centrum de mening gepeild van de belangstellenden. De mogelijkheid om met begelei ding van kunstenaars enige uren per week zich uit te leven in creatieve bezigheden, blijkt zelfs verder te gaan dan de gemeentegrenzen van Voorschoten. Definitief hebben zich reeds honderd-en-vijftig deelnemers aangemeld voor een van de vele cursussen. Na het maken van de in ventarisatie kan het creatief cen trum in het Baljuwhuis op de Voor straat spoedig van start gaan. Liefhebbers kunnen zich nog aan melden op het gemeentehuis afdeling onderwijs. De mogelijkheid om zich bij een van de vele vormen van crea tieve bezigheid aan te sluiten blijft open voor iedereen. VOORSCHOTEN Vorige week hebben twee inwoners een bezoek gebracht aan een autohandel aan de Leidseweg. Buurtbewoners bespeur den onraad en waarschuwden de po litie. Bij aankomst van de politie werden de insluipers verrast. Eén kon direct gegrepen worden, de ander nam een sprong, dook in de Korte Vliet en zwom deze over. Korte tijd later kon de Leidse politie de man aanhouden. Zijn natte kleding zorgde voor een duidelijk spoor. Het bleek dat zij auto-onderdelen uit voor verkoop gereed staande auto's aan het slopen waren. Willigen een onderscheiding opge speld. Zij ontvingen de „Vrijwilli- gersmedaille" en de daarbij be horende oorkonde. Allen kregen de medaille in brons voor hun tien jarige of. in sommige gevallen, hun vijftienjarige inzet op het gebied van de Bedrijfszelfbescherming. De burgemeester releveerde, dat deze lintjesregen een koninklijke aangelegenheid is. Bij koninklijk besluit is het mogelijk personeel van de reservepolitie. de noodwacht, nationale reserve of de Bescherming Burgerbevolking waardering te be tuigen. Het speet de burgemeester overigens, dat alleen Van Gend Loos. de PTT, de Nederlandse Spoorwegen en het Rijkszuivel- station jubilarissen hadden „aan gebracht". Nadat mr. Van der Willigen de onderscheidingen had opgespeld, zei hy te hopen, dait de jubilarissen deze vorm van waardering niet als een besluit van hun dienstbaarheid zien. Namens de directies sprak de heer Spoek, directeur van het Tele foondistrict Den Haag. De kolonel b.d. Wulfhorst, hoofd van de BB-A-Kring Zuid-Holland A. dankte de medewerkers voor hun instelling. Een onderscheiding ontvingen: Medaille voor 10 jaar en langer: A. C. Buikstra, A Trippenzee, W. H. J. Vrouwenvelder en Th. Ph. Zwa german. allen Van Gend en Loos: D. M. van Dijk. H. van Nierop. D. Chaudron, H. G. Hamelinck. A. Ver snel, F. Dijkstra en M. Karruppan- nan, allen Rijkszuivelstation: J. van Driesten, C. J. Fuchs, D. Heemskerk, M. van der Kaaij, C. W. Louisse, J. P. Oudshoorn, D. van Rijn, S. A. Scheffer, F. .p. Sfciefelhagen. M. J. de Vos, A. A. Waegemakers. M. Weeda en D. v. d. Wetering, allen PTT; J. C. Burgering, F. Klooster man, Th. C. Wildenburg, J. Burg graaf, P. J. de Goede, B. J. Hane- veld, H. van Royen, C. P. Burggraaf en M. C. de Winter, allen N.S. Medaille 4- jaarteken voor 15 jaar en langer: P. van Berkel, A. L. van Delft, C. v. d. Graaf, P. Lagerberg. T. A. Lam boo, P. J. Lankhuizen, J. B. Nieuwenburg, A. Oudshoorn. H. P. Profyt. A. S. Scheffer. H. D. Stiphout, I. Verhoeven, C. F. Ver schoor, B. A. Versteeg, J. A. J. War- menhoven, allen PTT; K. Landstra. N.S.; H. J. W. Elemans, v. G. L. Dinsdag 11 maart Zaai Koningskerk, b u.: aid. Noord Chnstenvrouwenbond, Jaarvergadering. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur chr. Euugratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Gehoorzaal, 8.15 uur: Johannes-Passion (Residentie - Kamerorkest, Lelds Kamer koor, Max van Egmond, Annette de la Bije, Ruth Pos, Tijn van Eijk, Chris van Woerkom, Elisabeth Cooymans, Cor Nles- sen, Jan Welmers, Hans van den Bijlaard. Het geheel o.l.v. Harend Schuurman). Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.5J u.: bevolkingsonderzoek. Le Lakenhal, 8 u.: ver. belangstellenden ln de lakenhal, lr. F. Moltzer te Benne- kom over oude speeldozen. Woensdag 12 maart Chr. kleuterschool Hummeloord, C. Franckenstraat 7: 7 tot 9.30 uur: gelegen heid tot bezoek van ouders en andere be langstellenden. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden chr. bond plattelandsvrouwen, W. Beets jr. over goeoe raad is goud waard. Pieterskerk. 7.15 u. avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot Y u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Beloftekerk, 8 u.: aid. Mors Christen vrouwenbond, film over verzorging en verpleging van geesteszwakke mensen. Chr. nijverheidsschool Boshuizen, 2.30 tot 4.30 u. en 7 tot 9 u. openbare lessen en modeshow, Toegangsbewijzen vereist. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolklnsgsonderzoek tuberculose. Donderdag 13 maart Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, mcj. Braat uit Noordwljk over de Van den Bergh-slichting. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek tuberculose. Chr. Nijverheidsschool Boshuizen. 7 TOT 9 u.: openbare lessen en modeshow. Vrije toegang. Gehoorzaal 2.30, 7 en 9.15 u.: modeshow Llbelle. Toneelzaal soc. Minerva, 8 u.: forum fusies en concentraties in het bedrijfsle ven. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 u.: Shakespeare-lnspiratle in sa menwerking met Ver. Vrienden van het Lied, Meta Bourgonjen alt-mezzo, Henk v. d. Brink bas, Chris Veelo plano. Nora Boerman en Gerard de Geus voordracht, 7.30 u. rondleiding door het kasteel. Vrijdag 14 maart Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Kloksteeg 19, 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 u. en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Zaterdag 15 maart Volkshuis, 8 u.: culturele filmavond. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksco. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenandeung na ongeval .en wordt van dinsdag 13 uur ('s middags tot woensdag Ui uui waargenomen dooi bet Uiacunessenhuis Van vrijdag 13 uui tot zaterdag 12 uur door bei SL Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op eondagen door bet Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA: Mysterie in triplo 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 4.45, 7 en 9.15 uur; da vr en zat 24 uur: Een mes In het water, 18 Jaar; zo en wo 2.30 uur: De jongen uit het Wilde Westen, a l. LIDO: The Graduate. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Op vrijersvoeten, a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 7 en 9.15 uur. REX: Mondo Infame 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 220. 4.45, 7 en 9.15 uur; vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Het mon ster van dr. Jekel, 18 Jaar. STUDIO: Edlpo Re, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30-11.30. 14.30-16 en 19-20 uur. Voor patiënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—10 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart Voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond .dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag il tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUIS: dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 620 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. katwijk Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Ung dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hnif 3 tot half 4. NOORD wijk Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op weradageo van 10 tot 6 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakennal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van t tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Ruif, Janvossensteeg: foto-tentoon stelling Anne Marle Schrofer le Voorscho ten. tot en met 17 maart. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94 werk van WUlem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. maart, dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tót 16 uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg tl: Se- rle-schllderijen Albert Roskam, dlns. t/m vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur, van 5 tot 27 maart. Trappenhuis Akademle, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der viist. Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer, 1 t/m 29 maart. dlns. t/m zat. 9 tot 18 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bU molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maai Brandwcci 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3