Muziekfeest in nieuwe Venneper sporthal Sporthal te Nieuw-Vennep werd in gebruik genomen WEEKAGENDA Leidse jeugd genoot van Scapino-ballet Voorschoten offerde voor een zwembad Het schort in Europa aan toetredingsbeleid TALENLABORA TORIUM OFFICIEEL GEOPEND Burgemeester trok aan het langste eind De hele zaal was podium 1 e spoil al Dodelijk ongeluk Roelofarendsveen Parkeerverboden in Dorpsstraat NIÉUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 10 MAART 1969 NIEUW-VENNEP Na de officiële opening j.l. zaterdagmiddag, werd de nieuwe grootse Sporthal 's avonds voor concertzaal gebruikt. Dat is te begrijpen. Onze tijd heeft een vaak ontstellend gebrek aan goede zalen. Hier, nog op enige afstand van het dorp, in het wijdse polderland, leek nu een prachtige concertruimte geschapen. De onverlichte toegangs wegen, thans voor voetgangers bij avond niet zonder risico te begaan, zullen mettertijd wel aantrekkelijker worden. Het gebouw zelf, een geweldige lichtbaak in de verre duisternis, trekt nü al. Vele. de muziekcultuur dienende verenigingen uit de zuidelijke Haar lemmermeer (waarvoor de Sport hal bestemd is), namen aan de goed geregelde en voorbereide uitvoering deel. Men hoorde de muziekvereni ging „Irene", mét drumband en majorettes o.l.v. J. Mey, het her vormd kerkkoor (o.Lv. de heer J. Biesheuvels, het Dubbelmannen- kwartet ..Ó.K.G.' (o.Lv. de heer K. Barten), het r.k. dameskoor (o.Lv. zuster Hedwig), de chr. ge mengde zangvereniging „Advendo" (Burgerveen), „Looft den Heer" (De Kaag), „Halleluja" (Oude Wete ring) en „Excelsior" (Nieuw Ven nep), die óf afzonderlijk „Advendo") öf gevieren, onder leiding van San- der Visser, optraden, en mej. Rika van Eenennaam, die twee liedjes zong. waarbij ze zichzelf op de gi taar begeleidde. Men deed op deze eerste avond alsof een concert hetzelfde is als een sportgebeuren. De zaal (45 m lang) was in zijn geheel als toneel in gebruik. Hier en daar verspreid langs de zijden (en hoeken) waren de concertgevers-groepen opgesteld. In tegenstelling met de gebruike lijke orde namen dus de toehoorders, op de lange zijtribune, heel wat minder plaats dan de uitvoerenden in beslag. Natuurlijk nam de. in zo'n ge weldige ruimte toch al met uiterste voorzichtigheid te behandelen akoes tiek dat niet. Het meest bevredigend klonken de damesstemmen; dié van de heren vervaagden te veel. De orkestklank was alleen „en bloc" te horen, niet in de nuances te onderscheiden en het geluid van de verdienstelijke, echter nogal stijf en te langdurig opererende drumband, deed bepaald pijnlek aan. Om het niet bij deze negatieve opmerkingen te laten, zou ik willen aanraden, bij een volgende gelegen heid de Sporthal werkelijk als con certzaal, dus met rijen stoelen, gangpaden, en een toneel, in te richten. Ik verwacht, dat zo'n aan kleding althans het geluid zal ver zachten en verhelderen. Of er dan uiteindelijk een volkomen bevredi gend resultaat kan worden bereikt, is echter moeilijk met zekerheid te voorspellen. Voorzover dat onder de gegeven, niet zo gunstige omstandigheden, viel te beoordelen, speelde het korps „Irene" zuiver, met goede voor dracht; „Advendo" zong uit de Zi- LEIDEN Voor de jeugd had de L.J.A. zaterdagmiddag het Scapino-ballet uitgenodigd om in de Schouwburg te komen dansen. Zoekt U een goed ANKERHORLOGE voor 30.en 40.Of het allerbeste van 200.en 400.— Eterna. Certina, Prisma. Junghans. Ewe. Anker, Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. geunerbaron met mooie soepele klank en juist begrip; alleen in en kele gevallen iets te langzaam. Lize Schoo (sopraan) en Jan Koot (tenor) gaven waardevolle solistische bij dragen. Vooral de sopraan was tech nisch en muzikaal te prijzen, dit tevens in enkele door Sander Visser aan de piano begeleide, liederen. De r.-k.-dames zongen mooi en beschaafd; alleen de voordracht was te zwak. Met veel genoegen be luisterde ik de zang van het Her vormd Kerkkoor. Tot besluit zongen alle koren, onder leiding van Sander Visser „Nederland en Oranje" (op de wijs van „Land of hope and glory"). JOH. VAN WOLFSWINKEL En het werd een groot succes. Wanneer we naar de oorzaak van dat succes zoeken dan is daar in de eerste plaats: het gewoon doen. Geen gewichtigdoenerijmaar een gewoon praatje met de kinderen. Niet alleen wat vertellen over het geen ze zullen gaan zien, maar ook over „ballet" in het algemeen. Met demonstratie erbij. Men pro beert de kinderen erbij te betrek ken en hun belangstelling te wek ken. Maar, en dat geldt niet in mindere mate. daar is ook de kwaliteit. Ook hier overheerst weer: doe gewoon. Laat het begrijpelijk blijven. Daarom het dansen van verhaaltjes in een niet-ingewikkelde choreografie. Het knappe is dat men in de eenvoud toch veel variatie weet te brengen. Dat het „floe eenvoudig" geen ex cuus is, omdat men niet anders zou kunnen bewijst de kwaliteit van de dans. Er werd levendig, suggestief gedanst en met een zeer goede tech nische ondergrond. Men beschikt over heel goede danseressen en dan sers. Daarvan getuigde de „Capricio. gedanst door Wil van Dam. Foke Herben. Bert Terborgh en Fred Wis- den. Vooral laatstgenoemde is een uitstekend danser. Het succes was Het Spookkas teel", compleet met alles wat tot de inventaris behoort. Als Scapino hield Tom de Graaf zijn babbeltje met de kinderen. Hij praat beter dan hij zingt Daar moet iets aan gedaan worden. Er was na a/loop een spontaan ap plaus. A. C. BOUWMAN Prof. mr. H. H. Maas: LEIDEN Vanmiddag om kwart over vier heeft prof. dr. A. G. H. Bachrach. hoogleraar in de Engelse letterkunde, de officiële opening vericht van het talenlaboratorium van de Leidse Universiteit. Het laboratorium is gevestigd aan de Witte Singel 17 en staat on der leiding van dr. B. C. Dam- steegt. Het bevat twee prakticum- zalen. In elke zaal staan 17 cabines met bandrecorders en verdere ap paratuur. Voor de docent is er een regel tafel. Van daaruit kan hij met iedere student meeluisteren en hem zonodig corrigeren. Naast deze, za len zijn er nog twee kabines voor individuele studie. De naam taleailaboratorium wordt ontleend aan het feit dat er be halve praktikum ook taalonderzoek en -experimenten plaatshebben. Een 20-tal stafleden uit 9 sekties leidt de studenten. Op het ogenblik wordt les gegeven in de 3 schoolta len, Spaans. Russisch, Pools. Ser visch. Zweeds. Chinees en Neder lands voor buitenlandse studen ten en stafleden. De studenten maken gebruik van het audio-aktief-komparatieve sy steem. Zij horen op de geluidsband een voorbeeld, reageren daarop, krij gen het juiste antwoord te horen en kunnen dat in de vierde faze nog eens naspreken. Het laboratorium is op 22 okto ber in gebruik genomen en draait nu op vole toeren. Per week lopen 200 vakstudenten drie- viermaal een college. Puzzelprominenten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 22 februari zyn: le prjjs f 10: R. H. Schipper, Corellistraat 49, Leiden; 2e prijs f 5: C. P- van Biezcn-Schoenmaker, Rijnmond 93, Katwijk aan Zee; 3e prijs f 5: J. Bakker-Bolle, Kam. Onncs- plantsoen 55, Voorschoten. De winnaars van de kruis woordpuzzel van 1 maart zijn: le prijs f 10: G. F. van Bevcren, Hoofdstraat 83 Noordwijk aan Zee: 2c prijs f 5: A. v. d. Mcer- Schmaal. Noordeinde 7. Lcimui- den; 3e prijs f 5: T. Timmers, Irissenstraat 7. Rijnsburg. VOORSCHOTEN De burgerij heeft zaterdag ruim 13.000 bijeen gebracht voor de bouw van een zwembad. Een resultaat dat is bereikt door een enthousiast en intensief gehouden collecte, waaraan velen hebben meegeholpen. Helaas konden de bellende vuilniswagens en loeiende brandweerauto's en de muziek van Laurentius- en Benvenuto- harmonie niet voorkomen, dat het eerste lentezonnetje de afgelopen zaterdag voor een uittocht zorgde naar Wassenaar, waar Duinrell. Meyendel en zelfs het strand de trekpleisters waren. Het resultaat was anders zeker nog groter geweest. Het comité van de stichting Re- creatiebad Voorschoten is toch wel tevreden, vooral nu er nog steeds be dragen binnendruppelen. Burgemeester L. de Kool kon za terdagavond in een uitverkocht Cul tureel Centrum, waar het nuttige met het aangename werd verenigd, ver heugd een bedrag van f 12.780 noe men. Aan het eind van de avond was de f 13.000 gepasseerd en met de reeds ontvangen f 2.500 is de eerste f 16.000 van de nodige f 100.000 eigen geld bijeen. Er waren enige giften van f 100, een aantal van f 25 en slechts f 5.000 aan muntgeld. Met een aantal te ver wachten toezeggingen vertrouwen de organisatoren eind van de maand f 20.000 binnen te hebben. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Mar tin A, z v C A Stuit en P van der Zaalt Stephan L J, z v J J Mooij en I P Sloot, Nathalie D E, d v I Schel- tema enNNW Gallas, Franciscus M, z v N C Meeuwenoord en E J Noor- dermeer, Richard J P, z v P J Schoenmaker en A M Knijnenburg, Josephina M, d v G L van Klink en JEM van Velzen, Hendrik J C, z v L F Gijsbers en J Hollander, Anne- mieke, d v J van Winkel en J N A Otto, Michael R, z v J M Lamaker en W Snel, Miranda, d v E J van den Abeelen en S S Sliggers, Pricilla J W, d v W P A van den Kerkhof en J S M Nort, Deborah, d v G J Hameet- man en I Kemper. Elisabeth J, d v J D Vlasblom en Y E van der Linde. Ondertrouwd: Jacob C van Eg- mond te Noordwijk en Erna H E Insje, Martinus J Pronk te 's-Gra- venhage en Geertruida W M Eilers. Gehuwd: E Talman en M H Visser. M S Meinesz te Rotterdam en I C W Overduin. Overleden: J J der Nederlanden e v J M Kröschell, 74 jaar. LEIDEN In het groot auditorium van de universiteit heeft prof. mr. II. H. Maas het ambt van gewoon hoogleraar in het recht der internationale organi saties aanvaard met een rede, getiteld „Klein Europa en de anderen". Het hoofdprobleem, waarvoor de Europese Gemeenschappen zijn gesteld, is, aldus prof. Maas, hun verhouding tot de andere Europese landen in de westelijke sfeer. De pogingen, die tol nu toe zijn gedaan dat probleem op te lossen, hebben schipbreuk geleden. De Gemeenschap bleek noch over een toetredingsbeleid noch over een associatiebeleid te beschikken. In de praktijk (Griekenland, Tur kije) en in onderhandelingen (Oos tenrijk. Spanje) is weliswaar geleide lijk het associatiebegrip ontwikkeld, maar prof. Maas zette uiteen, dat die vorm van samenwerking voor de meeste Europese landen op den duur niet aantrekkdüjk kan zijn: zij boeten daardoor aan zelfstandigheid met be trekking tot hun economisch beleid in. zonder dat zij in staat worden ge steld enige invloed van betekenis op het beleid van de Gemeenschap uit te oefenen. De mogelijkheid van toetreding van derden landen tot de gemeenschap, in de eerste plaats van het Verenigd Koninkrijk, wordt belemmerd door een grote mate van wantrouwen van de Zes in eikaars bedoelingen en door fundamentele onenigheid van de lid staten over de toekomstige ontwik keling van Europa. In voorlopige handelspolitieke af spraken zag prof. Maas heil, mits men de moed zou hebben ervan af le zien die afspraken uitdrukkelijk met latere toetreding te verbinden. Som mige van Franse zijde opgeworpen be zwaren zouden volgens prof. Maas het overdenken meer dan waard zijn- Drie C.X.V.-ers kregen gouden insigne RIJNSBURG Zaterdag reikte de voorzitter van de afd. Leiden van de Prot. Chr. Bond van Vervoersperso- neel, de heer E. d'Haan, namens het C.N.V. aan een drietal leden het gou den insigne met de lauwerkrans uit. Het waren de heren H. Medendorp, A. Berger beiden in Oegstgeest en L. J Goudriaan, Rijnsburg, die deze onderscheiding kregen omdat zij 50 jaar onafgebroken lid van een der bij het C.N.V. aangesloten vakorgani saties zijn. Alle drie zijn tot aan de opheffing van de Remise werkzaam geweest bij de N.Z.H.V.M. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 7 maart— Geslaagd: kerk. ex. godgeleerdheid: de heer E van Stuyven- berg (Den Haag): doet. ex. Ned. recht: dc heer p L Soeteman (Leiden): kand. ex. Franse taal- en letterkunde: mej. H P de Soeten (Den Haag). NIEUW-VENNEP Onder grote belangstelling had zaterdagmiddag de opening van de sporthal plaats. Onder de genodigden waren gemeen tebestuurders en tal van sportlieden. De openingsplechtigheid omvatte een ceremoniële, een muzikale en een sportieve manifestatie. Voorzitter Dagelet releveerde de voorgeschiedenis van de hal, een ge schiedenis waarin het plaatselijke bedrijfsleven een gewaardeerde rol vervulde. De aanvankelijk voor een dorpshuis bestemde gelden van het Vicon-jubileum werden ten slotte ook voor deze sporthal bestemd. Gemeente, provincie en rijk verleen den een vlotte medewerking. Drs. W. van Zijl van de Ned. Sport federatie feliciteerde Nieuw-Vennep hartelijk met wat in deze hal tot Maandag 10 maart Rijksmus. Volkenkunde. 8 uur: dr. A. C. v. d. Leeden over Nunggubuju schil deringen en hun betekenis. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek tuberculose. De Doelen. 8 uur: amateurfotografen Dinsdag 11 maart Zaal Koningskerk, 8 u.: afd. Noord Christenvrouwenbond, jaarvergadering. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 u.spreekuur Bouw fonds. Gehoorzaal, 8.15 uur: Johannes-Passion (Residentie - Kamerorkest, Leids Kamer koor, Max van Egmond, Annette de la Blje, Ruth Pos, Tijn van Eijk, Chris van Woerkom, Elisabeth Cooymans, Cor Nies- sen, Jan Welmers, Hans van den Bljlaard. Het geheel o.l.v. Barend Schuurman). Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.3) u.: bevolkingsonderzoek. lie Lakenhal, 8 u.: ver. belangstellenden in de lakenhal, lr. F. Moltzer te Benne- kom over oude speeldozen. Woensdag 12 maart Chr kleuterschool Hummeloord. C. Franckenstraat 7: 7 tot 9.30 uur: gelegen heid tot bezoek van ouders en andere be langstellenden. Breestraat 19. 8 uur: afd. Leiden chr. bond plattelandsvrouwen. W. Beets jr. over goede raad is goud waard. Pieterskerk. 7.15 u. avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot Y u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors Christen vrouwenbond. film over verzorging en verpleging van geesteszwakke mensen. Chr. nijverheidsschool Boshuizen, 2.30 tot 4.30 u. en 7 tol 9 u. openbare lessen en modeshow. Toegangsbewijzen vereist. Hal Bevrijdingskerk. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek tuberculose. Donderdag 13 maart Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. Braat uit Noordwijk over de Van den Bergh-stichtlng. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek tuberculose. Chr. Nijverheidsschool Boshuizen. 7 TOT 9 u.: openbare lessen en modeshow. Vrije toegang. Gehoorzaal 2.30. 7 en 9.15 u.: modeshow Libelle. Toneelzaal soc. Minerva. 8 u.: forum fusies en concentraties In het bedrijfsle ven. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 u.: Shakespeare-lnspiratie in sa menwerking met Ver. Vrienden van het Lied. Meta Bourgonjen alt-mezzo. Henk v. d. Brink bas. Chris Veelo plano. Nora Boerman en Gerard de Geus voordracht. 7.30 u. rondleiding door het kasteel. Vrijdag 14 maart Boshui?, achter Hoflaan 74. 7 tot 9.30 uur: rullclub voor verzamelaars. Kloksteeg 19. 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 u. en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Zaterdag 15 maart Volkshuis. 8 u.: culturele filmavond. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. 2 tot 5.30 u.: schaaksco. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst. Steenstraat 35, tel. 2013fi Apotheek R. van Breesl Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na jiiyesai ien wordt van dlnsdss 17 uur middag"- tot woensdag 12 uur waargenomen dooi nel Dlaeone>;«enhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 17 uur door het St Elisabeth ziekenhuis 'Hooigracht) Op andere werk dagen en op rondagen door het Acarte mlsch Ziekenhui» Films CAMERA Mysterie in triplo 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 4.45. 7 en 9.15 uur: do. vr en zat 24 uur- F.en mes In het water, 18 Jaar; zo en wo 2.30 uur: De jongen uit het Wilde Westen, a.l. UDO: The Graduate. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Op vrijersvoeten, a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 7 en 9.15 uur. REX: Mondo infame. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 230. 4.45. 7 en 9.15 uur: vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Het mon ster van dr. Jekel. 18 Jaar. STUDIO: Edlpo Re. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEK H It EN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse ia, Ib en ïe: dagelijks 10.3011.30. 14.30-16 en 1920 uur. Voor patiënten m klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag IS-14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van Kwart voor 7 tot halt acht. kraamafde- ung dagelijks van 3 tol 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half actit. tweede klas dagelijks van hatl 12 tbt 12. 2 lot 3 en kwari voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tol half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van halt twee tot htflf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van zeven toi acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tor 12 en 7 tor 3 uur DIACONESSENHUIS: dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van#6.30 tot 7 u. ALPHEN Rljnootd alle klassen dage tljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tol half 8 Kinderafdeling dagelijks van t tot 6 mei bovendien op dinsdag er- donderdag een halfuurtje voor vader van 6 lot hall 7 KAIWUK - Zeehospitium, tongklimek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hair 3 toi half 4. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlénten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 lot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van ui lot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op weitUrigen van 10 tol 5 u. ook /.aterdaiz zondag va.~> 1 tot 5 uur. Sled Museum De '.akennat. Oude Sir. gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondag: van t tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Ruif, Janvossensteeg: foto-tentoon stelling Anne Marle Schrofer te Voorscho ten. tot en met 17 maart. Galerie i Dulvenhuys. Rapenburg 94 werk van Willem Breddels. van 22 tebr tot 15 maart, dinsd. tot en met zond. van tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Giezen. van 17 febr. tot 3U maart, dag 10 tot 16 u.. zond. 13 lot 16 uur. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: Se- rie-schllderljen Albert Roskam, dtns. t/m vrij. l tot 6 uur. zat. 2 tot 5 uur, van 5 lot 27 maart. Trappenhuis Akademie, RapenburR 73: pentekeningen en houtsculpluren van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer, i t/m 29 maart. dlns. t/m zat. 9 tot 18 uur. Taverne Tastevin, tot eind maart expo sitie Stoffel Winter. .Koffiebar Gonk. Korte Diefsteeg. tol 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk-. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4 Brandweei 5 maal 3. Doktersdienst. 5 maal 2 (zal. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. LEIDEN De 6-jarige Richard Kleyn uit de Surinamestraat stak gistermiddag om kwart voor twee zo onverhoeds de weg over dat hij gegrepen werd door een auto. Het jongetje brak zijn rechterbeen en is door de 33-jarige bestuurder van de auto naar het academisch zie kenhuis gebracht. LEIDEN In de nacht van za terdag op zondag is er een auto bandenmaniak aan het werk ge weest op de Herengracht. De eige naars van vijf achter elkaar ge parkeerde auto's vonden hun eigen dom met doorgesneden banden. Dc totale schade bedraagt ruim 300 gulden. stand is gebracht. Het sportleven zal er wel bij varen, zo zei hij. Organisa torisch zal de sport „zakelijker" moe ten worden aangepakt. De heer G. van Zijl had een „cadeautje" mee gebracht een chèque van f 50.000,-. Burgemeester Dijckmeester had niets dan lof voor de pioniersgeest van de gemeente Haarlemmermeer. Volgens de prognoses had deze sport hal er nog niet „moeten zijn" maar intussen wordt de hal al geopend! Om nu eens te weten, wie aan het langste eind trekt, gaf burgemees ter Dijckmeester met vier raadsleden vervolgens een partijtje touwtrek ken ten beste met als tegenstanders vijf bestuursleden van de sporthal. De burgemeester en de zijnen won nen. Dat was het teken om de grote schuifdeuren te openen waardoor de drumband „Irene" naar binnen mar cheerde. De met letters getooide ma jorettes, vormden het woord „Vespo- hal". De show die hierna werd ge geven, werd uitgevoerd onder de tonen van de Vespomars. Burgemeester Dijckmeester reikte tenslotte een prijs uit aan mevrouw Vork-Lange uit Vijfhuizen en me vrouw Ploegers-Germans, die respec tievelijk de naam van de hal had den bedacht en de Vespo-mars ge componeerd hadden. Swift '36 uit Roermond ging roem loos ten onder in een zaalhandbal wedstrijd tegen de Bohemians uit Tsjecho-Slowakije. ROELOFARENDSVEEN Op rijksweg 4A onder Roelofarends veen is zaterdagavond omstreeks half tien de 53-jarige mevrouw A. E. L. de Vlieger-Genar uit Gent bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zij was 's morgens getrouwd in het Belgische plaatsje Hoevene en met haar man op weg van Gent naar Leeuwarden. Dc heer De Vlieger, die astma-patiënt is, kreeg plotseling een hoestbui en verloor de macht over het stuur. De auto vloog tegen een boom. Op weg naar bet academisch ziekenhuis in Leiden overleed de vrouw. Haar man kon vandaag het ziekenhuis weer verlaten. LEIDERDORP Dc filatelisten vereniging De Rijnstreek houdt van daag in het Dorpshuis van 7 tot 11 uur de maandelijkse ruilavond. Er hebben zich in liet bestuur enige wijzigingen voorgedaan. Verder heeft P. Rijsbergen de taak van penningmeester van J. Beverlander overgenomen en is J. P. A. van de Hout aangebleven als voorzitter. De heren Beverlander en Boekee zijn benoemd tot erelid. Ged. Staten besluiten BENTHUIZEN Gedeputeerde Staten hebben besloten om in Benthuizen parkeerverboden in te stellen voor de Dorpsstraat. Voor het gedeelte van de Heren- of Dorpslaan („plaatselijk genaamd Dorpsstraat") buiten de bebouwde kom, lopende van de Westzijder- weg tot een punt ongeveer 30 me ter ten westen van perceel 145, wordt het parkeren aan beide zij den verboden. Voor het gedeelte van de Dorpsstraat van de grens van de bebouwde kom tot het punt ongeveer 30 meter ten westen van perceel 145 wordt het parkeren van voertuigen die breder zijn dan 1,80 meter aan de noordelijke weg zijde verboden. LEIDEN Tot voorzitter van de KVP-jongeren-afdeling werd ge kozen de heer W. A. M. van Rijn en tot secretaris de heer M. J. C. G. van der Aa, Morsweg 138, te Leiden. ZOETERWOUDE De zevenja rige Mirjam Kallenberg brak zater dagmiddag vlak bij haar woning een been toen zij viel tijdens het rol schaatsen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3