„Studio Anno" was goede herinnering aan toen Verhaal met begrip voor Zuid-Afrika TRIEST EINDE VAN BUAT BOEK - gespecialiseerd - BOEK Dat was verraad ,Swinging Barock' Stemmen LOUTER ONZIN Presentatie van Teddieen Pim Vlot en charmant Luisteren naar Grote Dokter Kildare is nu Hamlet 7 ZATERDAG 8 MAART 184» De Franse studente An- nemarie Wallon had beter niet kunnen optreden voor de televisie, want dat kostte haar de toe gang tot de universiteit van Nanterre. Hes ORTF-journaal be trok Annemarie in een vraaggesprek over het Franse studentenprotest en- »ij verklaarde tegen het gewelddadig karakter daarvan te zijn. Toen zij zich de volgen de dag weer bij de uni versiteit liet zien, werd zij door haar mede-stu denten voor verraadster uitgescholeen en buiten de deur gehouden. Pas als zij in het open baar haar woorden lo genstraft, mag zij weer binnenkomen. dy door jou heb ik een mooi mantelpak gekregen, hartelijk bedankt." Een leuke medede ling maar je staat toch raar te kijken. Na gevraagd te hebben wat ze eigenlijk bedoelde kwam het volgende verhaal: De betreffende dame, Bea v. d. Lin den, behoorde vroeger tot een 'ïawaigroepje „de Samoa-zusjes". Nu had Bea een flauwe hoop dat ook zij op het scherm zouden verschijnen of tenmin ste worden genoemd; temeer daar Pia Beck had meegezongen. Bea's echtgenoot zei: „Wedden, van niet-" Dus zodoende.... Zaterdag 1 maart was de laatste uitzending. De muziek na 1960 is nu te bekend om er nog vijf jaar aan te plakken. Binnenkort stuurt de NCRV een nieuw programma de ether in, ook „uit de ouwe doos" maar toch weer anders. Verder werd er niets losgelaten anders is het verrassend element weg. J. M. V.-S. ren, en een sonoor zingend mannenkoor. Men hoort een Rigoletto van de Amerikaan Cornell MacNeil met een nobele baritonstem, die in het duet met Gilda alle wee moed weet te leggen. Gilda wordt gezongen door de Ameri kaanse zangeres Reri Grist, die met haar vaak scherpe en soms zelfs geknepen hoge tonen even de indruk wekt een Italiaanse te zijn. Maar wie naar de uitspraak luistert komt al gauw tot de conclusie, dat dit niet mogelijk is, want zij maakte al le è's tot ee's. Hoewel niet soe pel klinkt haar coloratuur in de Voor de muziekliefhebbers, die eens wat anders willen, bracht Inter continental Records N V. te Baarn een aantrekkelijke L.P. uit onder de titel „Swinging Barock". Een goed op elkaar ingespeeld combo, gevormd door Gerard Stellaard, plano, Eddy Esser, gitaar, Henk van der Molen, bas en Evert Overweg, slagwerk, allen uitstekend geschoolde artiesten, speelt „met een knipoog" verrukkelijke verswingde versies van zeer be kende 6tukken of fragmenten hiervan uit de bloeitijd van de barok. De eerste kant vermeldt b.v. naast stukjes van Durante en Marcello het eerste deel van Vivaldi's concert voor twee violen, het Air uit Bach's Suite in D, benevens het Menuet uit de Suite in b en het middendeel uit het concert in d voor twee vioolen van dezelfde meester. Op de tweede plaatzijde staan o.m. Alblnoni's Adagio en het eerste deel uit Bach's bovengenoemde concert. De opname voldoet aan de hoogste eisen en is opvallend helder en doorzichtig. Voor wie ernst en luim van elkaar weet te schelden op dit gebied en tevens voor degene, die wèl van swing houdt, maar nog niet zo goed thuis Is In de muziek van de barok zij deze plaat van harte aanbevolen. (Studio 33 Special 11.004, stereo). Boeken over Zuid-Alrika vallen vrijwel altijd op door felle kritiek op het apartheidsbeleid en vurige pleidooien voor door blanken onderdrukte Bantoes. Zij gever» blijk van felle be wogenheid met het lot van deze mensen, voorzover zij in con flict komen met het blanke be wind. Soms echter ook van een politieke vooringenomenheid, die leidt tot vervorming van het beeld, dat bij objectieve waarneming zou ontstaan. Zelden verschijnt een boek, waarvan de schrijver begrip vraagt voor de situatie in Zuid-Afrika en er niet aan ont komt zich achter het streven van het blanke bewind te scha ren zonder evenwel alle as pecten van „het totale wet- tenstelsel van de apartheidspo litiek" goed te keuren. De auteur Willem Brandt doet deze poging in Zuid-Afri ka, een reisverhaal (Uitg. Hol- landia, Baarn; 200 blz„ ƒ19,50). Op blz. 195 zegt Brandt, dat ei gen waarneming nog geen ga rantie schept voor een objectief en bij benadering redelijk oor deel. We nemen aan, dat hij deze maatstaf ook voor zichzelf aanlegt. grote aria Caro nome toch sprankelend, en dat zij tempe rament heeft, is goed te horen in het heftig duet met de her tog aan het eind van kant 3. Een fraaie altstem laat Anna di Stasio als Maddalena horen, een prachtige bas Agostino Fer- rin als Sparafucile. Hoogtepunten zijn nog Rigo- letto's aria Cortigiani, prachtig gezongen met een subliem falset, het door de tenor spran kelend voorgedragen La donna mobile en het meeslepend ge zongen kwartet Bella figlia del- l'amore. (SMA 91739 S/41). G. M. DERSJANT Leest men dit boek tegen de ze achtergrond dan kan men een vollediger beeld krijgen van wat zich in Zuid-Afrika afspeelt, zonder dat men zijn kritische instelling hoeft prija Als je zelf niet een beetj® gek bent, schrijft Hans L. Koekoek op de achterkant van zijn boek, moet je z'n bundel absurde verhalen maar niet lezen. Want het is Louter onzin. Die onzin ontstaat, zo onthult de auteur, op het blanke maag delijke vel papier in de schrijf machine, dat een eindeloos, ver teloos land is, waar de gebeur tenissen en mogelijkheden schier onbegrensd lijken. Je ontmoet er vreemde mensen en vreemde situaties. Inderdaad, dat papier is on begrensd. Hans L. Koekoek stapt makkelijk over de scheidslijn tussen leven en dood; vertelt in het gru- wel-genre en vervalt met z'n geschrijf zelfs in kannibalisme. Maar louter onzin zijn de ver halen niet. Koekoek schrijft speels en onverschillig. Nu en dan raakt hij de roos. Vooral in het laatste deel van de bundel staan de zinvolle verhalen, zo als het sprookje voor moderne mensen, die zo'n behoefte heb ben aan dat boek van professor Frederik over de liefde; het laatste korte verhaal van de be roemde schrijver, dat de redak- teur niet wilde publiceren, om dat het niet overtuigend was en het subtiele verhaal „Twijfel", balancerend op de grens van le ven en dood. Als Koekoek schrijft, ver dwijnt de absurditeit soms. BERT DE JONG Arthur Halley: Airport. Roman over het leven op een luchthaven ki het Amerikaanse mid den-westen. Uitgave: Zuid-Hol landse Uitgeversmij. Den Haag. 393 blz., ƒ19,90. Stefan Olivier: Mannen van het eerste uur. Roman over Duitsland in de nazi-tijd met als middelpunt een van de vele „meelopers". Uit gave: Zuid-Hollandse Uitge versmaatschappij, Den Haag. 361 blz., ƒ18,90. H. Treffers: Ken uw paard. Een handboek over paard en pony. Uit gave: Zuid-Hollandse Uitge versmaatschappij, Den Haag. 235 blz., ƒ15,50. Vincent Cronln: Lodewijk IV, de zonnekoning. Roman over het leven van de Zonnekoning. Met foto-illustraties. Uitgave: Zuid-Hol landse Uitgeversmaatschappij, Den Haag. 323 blz. ƒ19,90. Ada Cook Lewis: Jenny. Roman over het leven van een meisje In het 18e-eeuwse Londen. Uitgave: Zuid-Hollandse Uitgeversmaat schappij, Den Haag, 388 blz., 18,90. K. S. Karol: Eeuwig China.... in beweging. Populair-we- tenschappelljke beschrijving van communistisch China door een jour nalist, die pro-China Is. Geïllustreerd met foto's. Uitgave: Zuid-Hollandse Uitgeversmaat schappij, Den Haag. 371 blz. 27.50. Aldo Chiaruttini: Het dossier van de Nederlandse katechismus. Het Mondadori-dossier: een samenvat ting van alle bekende gegevens over het conflict tussen Rome en Nederland n.a.v. de nieuwe Neder landse katechismus voor volwas senen en documentatiemateriaal en brieven, waarover men In Neder land tot op heden niet beschikt. Bewerkt o.l.v. dr. Leo Alting von Geusau, secr. generaal van het IDOC. Uitgave: Bruna en Zoon, Utrecht/Antwerpen. 301 blz., 13,-. Ir. P. Vérdy: Opstand der stu denten. Waarom? Waartegen? Stu die over de student in een con flictsituatie van onze tijd. Uitgave: „Het Wereldvenster", Baarn. 115 blz., ƒ9,50. Robert Lewis: Michel, Michel. Roman over de strijd om het bezit van een oorlogswees, waarbij godsdienstige geschillen een ste vig woordje meespreken. Uitgave: Sijthoff, Lelden. 639 blz., ƒ20,50. B. Schippers en J. L. van Hedel: Aftrekposten. Jaarlijkse belasting- gids op het gebied van aftrek posten bij de aangifte voor de in komens- en vermogensbelasting. Uitgave: Nederlandse Uitge versmaatschappij, Leiden. 198 blz., ƒ4,50. J. J. Hoedeman: Aquariumvissen cyclopedie, nrs. 3 en 4. Over de bouw ven de vissen, karperzal men uit Afrika en Zuid-Amerika, het leven van de vissen, mesvis- sen, tapirvissen, koornaarvissen, snavelbekviseen, elerleggende tandkarpers enzovoort. Uitgave: Elsevier, Amsterdam. Per deel 190 blz. (rijk geïllustreerd) 4,90. Robert Adolfs: Emmausganger In deze tijd. Het verhaal van een man die het klooster inging en priester werd, doch na 23 jaar klooster en ambt verliet. Uitgave: Het Wereld venster, Baarn. 131 blz. ƒ10,50. Slmon Vestdijk: Vijf vadem diep. Roman. Uitgave: De Bezige Bij, Amsterdam. 225 blz. 15,90. Hugo Raas Een tijdelijk monu ment/Links van de helicopterlijn. Verhalenbundel. Uitgave: De Bezi ge Bij, Amsterdam. Derde druk. 199 blz. ƒ7,50. Leo Henrl Ferrier: El Sisilobi. Roman uit een uit Suriname af komstige schrijver over de strijd tegen het zelf opgelegde minder waardigheidscomplex van Creolen en Hindoestanen. Uitgave: De Be zige BIJ, Amsterdam. 106 blz., 6,50. Astère Michel Dhondt: Gezan gen en gebeden. Belevenissen en uitspraken van een sexueel abnor male man. Uitgave: De Bezige BIJ, Amsterdam. 135 blz., ƒ7,50. Lizzy Sara May: De Haaien. Verhalen. Uitgave: De Bezige BIJ, Amsterdam. 163 blz., 7,50. Slmon Vinkenoog: Leven en dood ven Mercel Polak. Herinne ringen aan Marcel Polak en de brieven die Polak aan Vinkenoog schreef. Uitgave: De Bezige Bij, Amsterdam. 93 blz., 6,50. Marie-Clalre de Jonghe: Jaja. Een aanval In dichtvorm op het Belgische leefklimaat. Uitgave: De Bezige Bij, Amsterdam. 48 blz., 4.50. Wim Huy8kens: Schuine lyriek Gedichten. Uitgave: De Bezige Bij, Amsterdam. 38 blz., 5,-. F. Dekker: Ts|echoslowaklje. Drie Desillusies. Informatief boekje over de politieke achtergronden van de gebeurtenissen in Tsje- choslowakije In 1938, 1948 en 1968. Uitgave: Keeslng, Amster dam. 24 blz., ƒ2,50. G. van Benthem van den Berg: Studenten in opstand. Studie over het toenemend radicalisme van de Europese studenten. Uitgave: Keesing, Amsterdam. 24 blz., 2.50. Prof. dr. J. Lever: Waar blijven we? Tekst van een serie radiole zingen over de verhouding tussen het Christelijke geloof en de mo derne natuurwetenschap. Uitgave: Kok. Kampen en Zomer en Keu- ning, Wageningen. 64 blz., ƒ5,90. Met het programma „Studio Anno" hebben de programma leiders van de NCRV een goe de greep gedaan. Dit blijkt wel uit de reacties. Niet alleen de „Teeners van toen", doch voor al de „twens en Teeners" van nu reageren enthousiast. Kitty Knappert, de regisseuse, deed hoofdzakelijk de research door in oude kranten en tijd schriften te duiken. Teddy Scholten en Pim Jacobs waren vlotte en charmante presenta- tors en Pi Scheffer zorgde voor in de sfeer passende muziek. De samenwerking was prettig, onderling werden veel tips uit gewisseld. Een goed muzikaal program ma mag niet langer dan circa 50 minuten duren. Daardoor moeten wel eens liedjes verval len. Dan komen er reacties van kijkers in de trant van: „U bent zeker, dit of dat liedje ver geten?" Waaruit blijkt, dat veel mensen herinneringen hebben aan liedjes en muziek van toen. Wat de jaren 1940-'45 betreft, dacht men aanvankelijk, dat het moeilijk zou zijn, een repre- België - Holland Duitse quiz Wie kan meekijken naar de zender Wesel, kan er getuige van zijn: Duitslands tweede tv-programma ZDF houdt be gin april een quiz „Goed ge vraagd is half gewonnen" tus sen Belgische en Nederlandse deelnemers. Die deelnemers zijn bekende artiesten en Rudi Carrell komt uit voor Nederland, samen met Conny Vandenbos en Mieke Telkamp. Al heeft Rudi dan een „afschuwelijke hekel aan quiz zen", voor deze uitnodiging heeft hij toch niet bedankt. Het Belgisch artiestenteam bestaat uit Bobbejaan Schoe pen, Tonia en Louis Neefs. sentatieve selectie te vinden en die zo opgewekt mogelijk te brengen. De makers wilden toch de nadruk op het muzikale element van dat tijdvak leggen. Met een grote boog om de na righeid heen gaan, kon ook niet. Vooral het openingswoord was in deze uitzending zeer be langrijk. Teddy Scholten vertelde ons een leuk voorval. Kortgeleden stond ze bij de slager toen een haar onbekende dame zei: „Ted- Wc hebben het negen afleve ringen lang zien aankomen, dat het verkeerd zou aflopen met de brai>e, maar te onnozele Rit meester Buat, die zich door de naar macht strevende partijen in de luren Idet leggen met zijn brieven naar Engeland. Nu is het zo ver: morgen avond komt, in de tiende en laatste aflevering, het trieste einde van de aardige man: zijn hoofd valt op het schavot. Toen de opnamen hiervoor werden gemaakt tegen de na tuurlijke achtergrond van een oud kasteel, liepen de omwo nenden uiit om te zien, hoe „echt" het allemaal toeging. Als Buat de uitspraak van de Hoge Raad hoort, raakt hij voor het eerst van zijn leven in ver warring: hij kan het niet be grijpen. In zijn laatste uren komt Albert van Dalsum hem als dominee bijstaan. Op de fo to Van Dalsum en, voor het laatst als Ritmeester Buat, Coen Fhink. His Master's Voice w(jdt de zevende plaat in de serie Grote stemmen van deze t(jd aan Gui- seppe di Stefano. Het z(jn op namen uit zijn goede tijd, toen zijn stem nog in alle liggingen prachtig klonk. Vol tempera ment zing hij zeven liederen van Paolo Tosti, waarbij La se- renata en Chanson de L'adieu, Lolita van Peccia, Mattinata van Leoncavallo en Musica proibita van Gastaldon. De weergave stereo en mono is voortreffelijk (HMV SXLPH 20018). Niet voor niets heeft de selec tie uit Puccini's Madame But terfly door Electrola in de Emi-serie uitgebracht de Prix du Disque en de Prijs van de Vereniging van Italiaanse pla- tencritici gekregen. Renata Scotto is geen gillende Itali aanse sopraan, maar zij heeft een stem met een ondergrond, waardoor de dramatiek van haar rol des te meer uitkomt. Prachtig klinkt haar pianissimo tot in de hoogste hoogten. Carlo Bergonzi laat als Pin- kerton een stralende en toch soepele tenor horen, die hij mu zikaal en intelligent gebruikt met opvallend fijne hoge tonen. Heel mooi zingen ook de mez zo-sopraan Anna di Stasio als Suzuki en de barito Rolando Panerai als Sharpless. De kleine rollen zijn eveneens in goede handen. Bewonderenswaardig zingt het koor (leider Gianni Lazzari) en speelt het orkest van de Opera te Rome. Sir John Barbi- rolli leidt het geheel meester lijk (SME 81010). Wie van pittig en strak musi ceren houdt heeft aan de uit voering van de eerste en achtste symfonie van Ludwig van Beethoven op Supraphon een goede plaat. Jean Meylan laat het Tsjechisch Philharmo- nisch Orkest spelen wat er staat, en dat is heel wat. De weergave is helder zodat de verschillende instrumentengroe pen goed te onderscheiden zijn (SUA 10513). In de Angel-series brengt Electrola-Emi op vijf plaatkan ten een bijzonder fraaie Rigo letto van Giuseppe Verdi uit in een kleurrijke cassette en met een tekstboek in groot formaat, waarin interessante bijzonder heden over de opera en over de uitvoerenden staan. Wie de ouverture heeft ge hoord, is er al wel van over tuigd, dat deze uitvoering voortreffelijk zal zijn, want het orkest van het Teatro dell'Ope- ra di Roma speelt onder leiding van Francesco Molinari-Pra- delli briljant. Op deze eerste plaatkant vallen ook op de fon kelend gezongen ballade Questa o quella, waarin Nicolai Gedda (ondanks zijn Italiaans klinken de naam een Zweed! met een Russische vader) zich als een ideale vertolker van de rol van de Hertog van Mantua laat ho- Voor het Britse publiek, dat mee heeft genoten van de avon turen die Rich'ard Chamberlain als „dokter Kildare" op de tv beleefde, is het even een over gang, hem nu op de planken te Bien als Hamlet Chamberlain heeft met zijn •uccesrol die hij jaren speelde in het befaamde zieken huisfeuilleton, zijn loopbaan als toneelspeler slechts onderbro ken. Hij heeft de camera's ech ter niet voorgoed vaarwel ge zegd, want voordat hij donder dag voor het eerst officieel in een Shakespeare-repertoire op trad in de Hamletvoorstel- lingen, stond hij als acteur niet alleen in de theater van Enge land, maar ook voor de BBC-camera's. VANAVOND TE ZIEN ZONDAG TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.07 uur 5e aflevering De Sovjets. 7.31 uur feuilleton Mijn broer en ik 8.20 uur Zaterdagavondakkoorden, amusementsshow. 9.15 uur Brandpunt. 9.40 uur aflevering Hij en Zij. 10.05 uur Cabaretaria. 11.00 uur (NTS) demonstraties kunstschaatsen Ned. 2 VARA 7.30 uur sportmagazine. 8.40 uur nieuwe serie Snarenspul 9.15 uur slapstickfilm met Buster Keaton 9.40 uur Achter het Nieuws. 10.05 uur aflevering Wojeck. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VARA 8.15 uur Ensemble Benedetto Marcello concerteert. 8.45 uur populaire platen uit de jaren '50. 9.10 uur hoorspel „De deuren van de stad", klein drama. 10.42 uur herhaling hoogtepunten van voorbije progr. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 9.50 uur Vrij buitelingen. 10.00 uur liedjesprogramma. 19.45 uur Goal, muzikaal sportprogramma. RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.16 Commentaar op het nieuws. 18.22 Licht instrumentaal trio (opn). 18.45 Stereo: Strijkkwar tet (opn). 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Klassieke en moderne muziek. 20.45 Populaire grammofoon- muziek uit de jaren '50. 21.10 De deuren van de stad. hoorspel. 22.00 Stereo: Metro- pole Orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Hoogte punten uit de programma's van de afgelopen 14 dagen. 23.15 Stereo: Licht platenpro- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.46 Ac tualiteiten. 19.05 Stereo: Klas sieke gewijde muziek. 19.10 Eucharistieviering. 19.30 SJook: jongerenprogramma. 20.00 Ver zoekplatenprogramma. 21.50 Muztkale en andere herinne ringen. 22.00 Liedjesprogram ma. 22.30 Nieuws. 22.40 Over weging. 22.45 Stereo: Muzikaal sportprogramma met com mentaren. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND NEDERLAND I NTS: 18.50 In kleur: De Fa beltjeskrant. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. KRO: 19.07 In kleur: De Sovjets (5): Schoolmeester in Armenië, documentaire film. 19.31 Mijn broer en ik. TV-feullleton. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. KRO: 20.20 In kleur: Zaterdagavond-akkoorden '69: showprogramma. 21.16 Brand punt. 21.40 In kleur: HU en ZIJ. TV-feullleton. 22.05 Caba retaria. maandelijkse (kleln- kunst-kalender. 22.50 Evange lie. NTS: 22.55-23.00 Journaal. 23.00-23.50 In kleur: Wereld kampioenschappen Kunstrij den (demonstraties) vanuit Co lorado Sprlnga. NEDERLAND II NTS: 18 50 In kleur: De Fa beltjeskrant. STER: 18.56 Re clame. NTS: :9.oo Journaal. 19.03 Scala: Informatief pro gramma. VARA: 19.30 Sporttrl- bune. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Sporttribune (dl. 2) 20.40 In kleur: Gitaarmuziek en zang. 21.15 Grand Slam Opera, film van Buster Keaton. 21.40 Ach ter het nieuws. 22.05 In kleur; Wojeck, TV-feullleton. NTS: 22 55-23.00 Journaal. ■t 10 08.50 Zandmannetje. 18.55 Huck Finn, tv-feuilleton voor de Jeugd (13). 19.20 Autorama. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoek licht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 WtJ. heren van Zlchem. 21.05 Toots Thle- lemans-Show, Muzikaal pro gramma. 21.45 Echo. 22.15 Ge heime opdracht (35). 23.05 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. Vara: 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelln- gen). Humanistisch Verbond: 9 45 Niet praten maar doen. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Experimenteel Oekumenlsche kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.16 Radiojournaal. 13.25 Bui tenbeeld: actuele kroniek. 14.00 Stereo: Licht Braziliaans mu ziekprogramma' (opn) NRU: 14.30 De gouden tijd van de Republiek: historisch klank beeld over Nederland In de 17e eeuw. 16.10 Cursus muziek- luisteren. VARA: 16.30 Stere- o: Strijkorkest. 17.00 Stereo: Licht muziekprogramma, (opn.) PROGRAMMA'S 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Mededelin gen. 18.10 Sportreportages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Vrij Entree: cabaretprogram ma. NRU: 18.50 BIJ nader In zien: Journallstenforum. VPRO: 19-30 Nieuws. 19.35 Vi ool en plano. 20.00 Over rot zooi, vergif en groenstroken, klankbeeld. AVRO: 20.30 Ste reo: Licht gevarieerd platen- programma. 21.34 Stereo: Ra dio Filharmonisch orkest (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal 22.55 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Oude en klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Oude en moderne ge wijde muziek (gr.) 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Radio Filharmo nisch Orkest. 11.47 Buitenlands commentaar. 11.57 Mededeling. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Stereo: NCRV-Vocaal Ensemble. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de Jeugd. 13.30 Klassieke kamertpuzlek (gr.). 14.10 Het liefdesthema ln de wereldlite ratuur: literair programma. NRU: 14.30 Sportreportages en -uitslagen en lichte grammo- foonmuzlek. CVK: Gerefor meerde kerkdienst. 18.00 Con vent: kerkelijk magazine. IKOR: 18.30 Zingt het voorbe dachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Oude ge wijde muziek (gr.). 19.30 Ker- kewerk ln het geding, lezing. 19.45 Stereo: Moderne orkest muziek (gr.). 20.05 Kerkliede ren. KRO: 20.30 Stereo: Stere- oklub: muzikale en technische tips. 22.00 Kruispunt: kerkelijk magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Muzikale In formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m er FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Juist op zondag. 11.00 Nieuws 11.02 Muziek Mozaïek. VARA 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpro gramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara Madrid: voor gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat -Athene - Belgrado: voor gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 18.02 Licht gevarieerd muziekpro gramma (opn). 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met To to-uitslagen. 17.05-18.00 poppar ty. TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal (met titels voor gehoorgestoor den). 15.25 Wegeninformatie. 15.30 Openbaar Kunstbezit. 15.45 Matinee: gevarieerd fa- mllieprogramma. (gedeeltelijk ln kleur). 17.00-i7.45 Reportage Internationale zwemwedstrij den te Bremen. 18.55 In kleur- De Fabeltjeskrant. IKOR CVK RKK: 10.00 Bijbelver telling voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Zingend ge loven. NTS: 19.30 Sport. 20 30 Journaal. NCRV: 20.35 Rit meester Buat, TV-feullleton (dl 10) 21.15 Gevraagd- Een architect. 22.15 Koorzang: geestelijke liederen. NTS; 22.23 22.30 Journaal. Nederland II: NTS 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. VPRO: 19 05 The Messiah, oratorium van Handel. 20.35 Fllmportret van Gene Kelly. 21.20 In kleur: Ca baretprogramma rond Ina van Faassen. 22.00 Gastarbeiders - Lastarbelders. filmreportage. NTS: 22.30 - 22.35 Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 rti.: VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Uitgesla pen: lichte grammofoonmuzlek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Stereo: Uit geslapen (vervolg). 9.00 Stereo: Planorecital (gr). 9.10 Stereo: Engelfi kamerorkest en solisten (gr). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Om roeporkest en solist. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: geva rieerd programma. 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.29 Stereo: Muzikale aanwinsten. 12.52 Opsraak, le zing. 13.00 Nieuws. 13.11 Infor matie: Ontwikkelingswerk. 13.20 Pro memorie. 13.25 Festi val van Vlaanderen 1968: So listen van het Belgisch Ka merorkest en solisten (opn). 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Promenade-orkest en solist. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Jazz in oude stijl (gr). 18.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Pla norecital (opn). 16.30 Voor dc Jeugd. 17.30 Stereo: Draalor- gelmuzlek (gr.). 17.40 Over heidsvoorlichting. AVRO: 17.55 i Mededelingen. Hilversum II. 298 m.: KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende' woord. 7.15 Klassieke. se- ml-klassleke en moderne mu ziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten: 7.50 Meditatie; 8.00 Nieuws). 8,30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). NRU: 10.00 De ko mende week In het Neder landse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro- gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast; geva rieerd programma (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Acu- talltelten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Klassieke kamer muziek (opn). 15.00 Christelijk gereformeerde mlddagdlenst. NRU: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: Informatie over Drente. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Ste reo: Meisjeskoor met Instru mentaal sextet (opn). 18.19 Uit zending van het GPV. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en Coun- trymuzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogramma. TV MAANDAG België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 14.05 - 15.15 School-tv. 15.30 - 16.40 Euro visie: Rechtstreekse reportage van de landing van de Apollo 9. (Onder voorbehoud). Ned. 1 NCRV 7.05 uur (CVK/IKOR) kerkkoorzang uit Amsterdam. 8.35 uur alot Ritmeester Buat. 9.15 uur Gevraagd een architect. Ned. 2 VPRO 7.05 uur verkorte uitvoering van Handel's oratorium Da Messiah. 8.35 uur filmportret van de zanger-acteur Gene Kelly, 9.20 uur herhaling kleurenshow met Ina van Faasaen 10.00 uur documentaire over gastarbeiders. ZONDAG TE HOREN Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) programma van Erik BoshuiJreB „Over rotzooi, vergif en groenstroken". 8.30 uur platenprogramma. 9.34 uur Radio Filharmonisch orkest speelt Weber. Schubert en R. Strauss. 10.55 uur Theo Strengere in ,,'t Mag geen naam hebben'. Hilversum II KRO 8.05 uur (NCRV) Zondagavondzang. 8.30 uur Stereoclub. 10.00 uur discussieprogramma Kruispunt 10.45 uur Audio, serieuze muzikale informatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19