BOTEL 'WATERGEUS' IN NIEUWKOOP Deze maand Leids Lentefestival Dit jaar bouw van bibliotheek in Nieuw-V ennep Dr. Knibbe overleden Veel belangstelling Landjuweel Alphen Tienjarig kerkkoor bood concert met karakter Kamerkoor 10 jaar) kan nog een diepe bas gebruiken Nieuw-Vennep gaat Hoofddorp verdringen Eremedailles voor BZB-ers Ds. Flier gaat voor in Leiderdorp NIEUWE LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 7 MAART 1969 Burgerlijke stuud van ALPHEN ALPHEN Geboren: Cornelis Al- bertus van der Pijl. Johanna Annita Blanken. Helena Marina Koetsier, Sylvia Carola Proost, Matthijs Hen drik Pieter Warnaar. Mark Gijsbert Adriaan Wolvers. Hilligje den Uijl, Arnold Patrice den Houdijker. Jo hannes Andreas Maria Overmeer, Maximiliaan Nicolaas Dirk Verkleij. Johannes Wilhelmus Mens. Gerrit Simon Sijpestein. Yvonne Renate Margot Geukes, Willem Verburg. Pe- tronella Maria van Lith, Pauline Ger- rits. Ondertrouwd: Gerrit P de Jong, 29 jaar en Gerarda E Annaars, 22 jaar, Hubertus C Koot, 26 jaar en Irmina J Lulz 27 jaar, Pieter van Veen. 21 jaar en Elizabeth van Of- wegen. 21 jaar. Johannes A Nell, 21 jaar en Adriana den Hertog. 21 jaar. Roelof Keijzer. 21 jaar en Em ma H C Wijfje, 18 jaar, Antonius Hoogervorst. 32 jaar en Johanna E Olijerhoek, 29 jaar. Gehuwd: J J G Verboom en C C van Beerschoten. N W Kastanja en E Feddes. H Mechelse en H M Ver- venne. W van Musscher en H Oppe- laar. Overleden: M de Jong. 81 jaar. D Lieftink, 79 jaar, P Horstman, 52 jaar, L van der Laken. 73 jaar. Vele jaren secretaris kanier v. Koophandel LEIDEN Donderdag is dr. P G. Knibbe te Leiden op de leef tijd van 76 jaar overleden. Vele jaren was hij secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden. Dr. Knibbe werd in 1892 in Landsmeer geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en in 1922 kwam hij naar Loiden als se cretaris van de K. van K. In 1933 promoveerde hij tot doc tor. Vele jaren was dr. Knibbe voor de AR partij lid van de Prov. Sta ten van Zuid-Holland. Behalve door zijn werk als se cretaris van de Kamer van Koop handel, kreeg hij bekendheid als schrijver van politieke brochures, o.m. over het socialisme. Bij zijn afscheid van de Kamer van Koophandel werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, waarmee er<n dienst van 35 jaar aan het bedrijfsleven in het ressort Leiden werd bekroond. In de oorlog werd de heer Knibbe enkele malen gearresteerd omdat LEIDEN Het Leids Kamer- koor, een klein geselecteerd ensemble werd 19 september 1959 opgericht en bestaat dus bijna 10 jaar. De toelatingstest is zwaar; wie er doorheen komt, blijft dan nog 3 maanden aspi- samenstelling: 8 sopranen, 7 rant-lid. Momenteel is de alten, 7 tenoren en 5 bassen. Hoewel de statuten een maxi mum van 33 toelaten, acht men 27 wel voldoende. Een diepe bas zou nog welkom zijn. Aanvankelijk zong het koor onder leiding van Willem Mizée. Hij di rigeerde zesmaal (in Leiden) een uitvoering van de Johannes-Pas sion. Leo Pappenheim deed dit éénmaal en de tegenwoordige diri gent, Barend Schuurman, twee maal. Ook zong men dit werk in Wassenaar (3) en Hazerswoude (2). Ter gelegenheid van het tienjarig be staan hoopt het koor nog een spe ciale lustrumuitvoering te geven. Maar eerst, dat is op aanstaande dinsdag 11 maart, kunnen de lief hebbers van sublieme zang in de Stadsgehoorzaal weer de Johannes Passion beluisteren. Voor dit kroon jaar heeft men wat dieper in de buidel getast en solisten van naam kunnen aantrekken. Max van Egmond zingt de Christus- „partij", Chris van Woerkom de evangelietekst. Verder werken mee Annette de la Bije (sopraan), Eli sabeth Cooymans (alt), Ruth Pos (tenor) en Cor Niegsen (bas). Tijn van Eyk bespeelt het clavecimbel, Jan Welmers (uit Katwijk) het orgel en Hans van den Bylaard de gam ba. Het Residentie- Kamer Orkest verzorgt de instrumentale begelei ding. Dirigent is Barend Schuurman (30). zoon. van de bekende Haagse orga nist Adriaan Cornelis. Hij leidt ook koren in Alphen (Hosanna) en Enschedé (Toonkunst), is cantor van de St. Laurenskerk in Rotter dam, waar hij, 14 december 1968. bij de ingebruikneming, Andries- sens „Rotterdams Te Deum" diri geerde. Ook is Schuurman leraar- ALPHEN Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Gere formeerde kerkkoor vond gisteren in de Goede Herderkerk te Alphen aan den Rijn een concert plaats, waaraan tevens het jeugdkoor mee werkte, beide onder leiding vanBernard Verboom. Hierbij had men solistische medewerking van de trompettist Cock de Jeu en de organist Jan Bonefaas. De kerk was geheel gevuld; het concert droeg een onmis kenbaar feestelijk karakter. Bij beide koren vielen op een ge zonde en vrije manier van zingen. Met de zuiverheid heeft men geen moeite, terwijl ook de tekstuitbeel ding vaak van inzicht getuigde. Bernard Verboom heeft een voor liefde voor het z.g. Cantus Firmus- zingen. Het programma bevatte en kele voorbeelden ervan. Hierbij wordt de melodie door de aanwezigen ge zongen, terwijl het kerkkoor en het kinderkoor vaak de melodie figure ren. De medewerking van de orgel partij en die van een trompet dragen bij tot de glans van het geheel. In Psalm 98 en een ander geestelijk lied sprak deze werkwijze vaak een effectvolle taal. De aanwezigen schaarden zich vlot onder de leiding van Verboom. Afgezien van de uit stekende orgelbegeleiding moet ook het spel van de trompettist geroemd worden. De kinderen zongen gevoelig en zui ver enkele liederen tweestemmig, waarbij kleine solistjes en wat slag werk aan dit optreden nog extra fleur gaven. Naarmate de avond vor derde kreeg het programma een nog belangwekkender karakter door de vertolkingen van Cesar Francks Psalm 150, een koor uit de Samson van Handel en het beroemde Halle luja-koor uit diens Messiah. Verboom loodste zijn zangers bekwaam door HAARLEMMERMEER ge meente Haarlemmermeer had per 1 januari 56.896 inwoners tegen 54.995 per 1 januari 1968. Het grootste dorp in Haarlemmermeer is Badhoevedorp met 13.197 (13.063) inwoners. Daarna volgt Zwanenburg met 9915 (9385). Hoewel het centrumdorp Hoofd dorp nog de derde plaats inneemt met 8953 (8936) inwoners, is Nieuw-Vennep hard op weg Hoofddorp te verdrin gen. Nieuw-Vennep had op 1 januari 7948 (7283) inwoners en ligt nog slechts duizend achter. Gezien de bouwaktiviteit in Nieuw-Vennep, in tegenstelling tot Hoofddorp, is het te verwachten dat Nieuw-Vennep spoe dig een neuslengte op Hoofddorp komt voor te liggen. fluit aan de Wagëningse Muziek school en leidt hij de dirigenten- cursus van de Nederlandse Federa tie van Zangersbonden. Ten slotte verdient nog vermelding, dat de evangelist-vertolker van a.s. dinsdag, Chris van Woerkom (van afkomst Oegstgeestenaar> reeds achtmaal deze partij met het Leids Kamerorkest heeft gezongen. Joh. van Wolfswinkel. HAARLEMMERMEER Dc ge meenteraadsvergadering van Haar lemmermeer. die donderdagmiddag in het raadhuis in Hoofddorp werd ge houden. had een rustig verloop. De agenda vermeldde nauwelijks punten van enig belang. Gesproken werd over een voorstel tol het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake een te stichten regionale politieschool. De school, bedoeld voor de oplei ding van gemeente-politieambtena ren, die het karakter krijgt van een internaat, zal in Amsterdam komen te staan. De totale kosten worden geraamd op f 5.650.000 De heer F. M. Lanser (CPN) stem de tegen het voorstel, omdat, vol gens zijn zeggen, de opleiding te mi litaristisch zou worden. Hoewel ook de heer G. B. Neering (PSP) in eer ste instantie deze mening was toe gedaan, kon hij later toch akkoord gaan met het voorstel. In antwoord op een vraag van de heer A. J. Spruyt (KVP) over de bouw van een nieuwe bibliotheek in Nieuw-Vennep, deelde wethouder C. van Stam mee. dat verwacht wordt dit jaar met de bouw te kunnen be ginnen. Ook in Hoofddorp bestaan plan nen voor het stichten van een nieuw bibliotheekgebouw, dat is gepland aan het Marktplein, waar nu het ver enigingsgebouw van de gereformeer de kerk staat. Na de agenda te hebben afgewerkt, werd afscheid genomen van het raadslid A. J. Spruyt (KVP), die in verband met veranderen van werk kring als lid van de raad bedankte. Hij werd toegesproken door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester die veel waardering toonde voor het enthousiasme dat de heer Spruyt voor de belangen van Haarlemmer meer aan de dag legde. Vermoedelijk zal de heer Veek uit Lisserbroek hem opvolgen. De raadsvergadering begon tien minuten te laat. wat in Haarlemmer meer zeer ongebruikelijk is. Reden hiervan was dat een historische ex positie was ingericht om de raad een indruk te geven hoe het er in 't verre verleden in Haarlemmermeer uitzag. de moeilijke plaatsen; de resultaten bevestigden het serieus beoefenen van de koorzang. Jammer is slechts, dat men het koor niet in a capella zang kon beluisteren. Jan Bonefaas gaf aan het concert luister door een vindingrijke impro visatie over geestelijke liederen en het concert II van Handel. Voor deze gevoelige kunstenaar zou ik liever een meer romantisch getimbreerd orgel gewenst hebben. Zijn ware aard kon hij hier niet voldoende uitleven. Ook Cock de Jeu liet zich nog eens gelden in de Trompettune van J. Clarke. Al met al een vocaal concert met karakter. Henri Welboorcn. ALPHEN Een geheel ge vulde zaal in gebouw Nabij en uitstekend spel van de toneelver eniging Mobiel hebben een voor treffelijke basis gegeven aan de wens om van het Landjuweel ter gelegenheid van het gouden Alphen een traditie te maken. Voorzitter P. Groenhart van het Nutsdeparte- ment Alphen dat de organisatie van NIEUWKOOP In de meest Noord-Oostelijke hoek van de Noor- dense plas nadert een fraai pension- botel met rasse schreden zijn vol tooiing. Tijdens de komende Paas dagen zullen de poorten open gaan voor de ontvangst van de eerste gas ten. De eigenaar van het Botel, de heer J. de Geus, heeft zijn pension de toepasselijke naam „De Water geus" gegeven. In de vleugel die loodrecht op de Noordense weg is geplaatst, liggen op de boven- en benedenverdieping acht ruime vertrekken, alle voorzien van keuken, slaapruimte, toiletten en douchegelegenheid. De kamers kun nen door de gasten naar eigen inzicht worden gemeubileerd en voor langere tijd als permanent tweede huis wor den betrokken. Op de bovenverdieping vindt men een negental eveneens riante, maar iets kleinere kamers. Daar kunnen gasten die voor kortere tijd Nieuw-koop op vakantie zijn, logeren. Deze kamers bieden een mooi uitzicht op de plassen. Zij hebben een i redwood opgetrokken balkon. Het hele pension is centraal verwarmd. Ook op de begane grond zijn nog en kele kamers en een ruime zaal waar in de gasten hun maaltijd kunnen ge bruiken. Verder heeft het Botel op de be gane grond de centrale keuken, de bijkeuken en een bergruimte. Aan de piaszijde ligt een ruim, overdekt ter ras. Grenzend aan de grote tuin is een haven. De heer De Geus, directeur van een timmerfabriek, heeft in het hotelvak al ruime ervaring. Hij exploiteert sinds enkele jaren een pension in Halle (Gelderland). Familiepension De opzet van „De Watergeus" is er een gezellig familiepension van te maken voor de mensen die rust wil len zoeken in de randstad Holland. Nieuwkoop leent zich daar goed voor omdat het centraal ligt ten opzichte van de grote steden en de kuststreek'. Hel Botel heeft een capaciteit van 100 bedden. De heer De Geus stelt persoonlijk contact tussen gasten en gastheer op hoge prijs. Hij zal met vrouw en dochter steeds aanwezig zijn. Er hebben zich al enkele gegadig den voor de permanente woningen aangemeld. De eerste dagen van de volgende maand zal de heer De Geus iedere belangstellende graag ontvangen om te tonen wat er op de grens van Nieuwkoop en Noorden als aanwinst voor de watersport-recreatie is ver rézen. dit Landjuweel verzorgt, was uiter aard bijzonder gelukkig met de grote belangstelling, die naar zijn mening mede een gevolg was van het feit, dat de vier toneelvereni gingen de handen ineen hebben ge slagen om het amateurtoneel meer in de belangstelling te brengen. De officiële opemdng van het Lanidjuweal werd door burgemees ter Gallas verricht, die de pogin gen een zinvolle traditie op te bou- - wen verneugend vond en daaroij tevens woorden «van hulde sprak aan het adres van de heer P. Koren are enorm veel werk verzet. Het feit, zei burg. Gallas, dat er van avond in onze gemeente een con cert, een toneelvoorstelling en een lezing is in het kader van de boe kenweek, moet toch al diegenen', die pessimistisch gestemd zijn over het culturele gebeuren in Alphen van het tegetnaeel overtuigen. TWEETAL Mobiel, kennelijk gestimuleerd door do grote belangstelling, heeft het publiek waar voor zijn geld gegeven met het blijspel Oscar van Claude Magnier. De mogelijkheden werden uitstekend benut. Het stuk weru vooral gearagen door H. Dirk zwager en M. B. Figee. die hun rol len met vaart speelden. De vaak kostelijke dialogen tus sen dit tweetal deden het stuk als geheel rtaar een zeer goed niveau reiken, waarbij de andere rollen zich. zij het soms wat aarzelend, goed aansloten. Deze werden ge speeld door de dames D. Plug Nij-huis. J H Roosv Wijk. G Ver kadeVerkerk en H HarkesVer sloot en de heren C v d Horst en J Th v Petegem. Het uitstekende decor was van de heer A. J. Roos. De regie was in handen van de heer M. Figee. De volgende toneelavond is op 27 maart. Dan treedt de Avondster uit Zwammerdam op. De jury- van het Landjuweel wordt gevormd dooi de dames E. JonkerVogelzang en Th. J. Veldhuyzenvan Zanten en weth. M Paats. I reugde-oord zoekt twee bestuursleden ALPHEN De speeltuinvereni ging Vreugde-oord hield in de St. Jozefzaal de jaarlijkse ouderavond, die flink in de belangstelling stond. Het gaat goed met de vereniging. Het ledental stijgt en de activitei ten nemen toe. Voorzitter J. M. Timmer had slechts één wens: nog twee actieve bestuurleden. De rest van de avond werd verzorgd door de leden, die met klepperen de stemmen erin brachten. Er werden ook nog twee toneelstukjes opgevoerd. hij aktief deelnam aam het verzet. De overledene zal maandag 10 maart worden begraven. Om 2 uur zal een rouwdienst worden gehouden in de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest. LEIDEN Tijdens een feestelijke ontvangst zal burgemeester Van der Willigen maandagmiddag om vijf uur in de Burgerzaal van het stadhuis ruim vijftig vrijwilligcrsmedaillcs uit reiken. De medaille, die in 1958 werd ingesteld, kan sinds kort ook worden uitgereikt aan werknemers die tien jaar of langer lid zijn van een be- drijfszelfbeschermingsorganisatie. De directies van Van Gend Loos, het Rijkszuivelstation, de PTT en de Nederlandse Spoorwegen hebben in totaal 52 in Leiden werkzame per soneelsleden voorgedragen voor deze medaille. Onder hen zijn zeventien personen die al een BZB-tijd van minstens vijftien jaar achter de rug hebben en die daarom bij de me daille een jaarcijfer zullen aantref fen. Tijdens de ontvangst zal aan de vrijwilligers ook een oorkonde wor den overhandigd. LEIDERDORP Zondagmorgen 9 uur gaat in de hervormde dienst in de geref. kerk aan de Hoofdstraat ds. L. Flier, zendingspredikant, voor. Ds. Flier die verbonden is aan de Soen- danese Kerk met als standplaats Bandung, is, tot augustus, met verlof in ons land. Hij verblijft met zijn gezin in het zendingshuis te Oegst geest. Indertijd werd hij uitgezonden onder verantwoordelijkheid van de classis Leiden van de Herv. Kerk. Ds. Flier brengt nu hier zijn derde ver lofperiode door. Mede op verzoek van de zendingscommissie van de herv. gemeente heeft de herv. kerkeraad hem gevraagd hier in een dienst voor te gaan. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Yvo. z v C Rijsbergen en T W van der Luit; Eugenie Johanna Agatha, d v H A A Verlaan en J C Witte; Adriana, d v N van der Hoogt, en A Kriek; Ray mond Sebastiaan, z v F J S W Kör- ner en C L Chung; Jan Dirk, z v T M Schoneveld en J J Sclioneveld: Johanna Hendrika Maria, d v J M M Hogenboom en J A de Jong: Lo- dewijk Hubertus Johannes, z v A J M Mentink en C C M Ham. Gehuwd: J Boerenveen en F. C Prins; R Stakenburg en J M Ver mond; L J Vernet en Y C V van de Water; F Sdhaap en M J Uittenhout; O F Netscher en M E Stikkelman: H de Ruiter en J J M Schimmel. Ondertrouwd: B H Brinkhuis en J A Knopf; H B Mulder en T J F Walaardt Sacré van Lummei: T A de Wilde en E Rijsdam; C S Sin en E J van der Niet: M L de Wit en J P C van Beek: J F Pijnnaken en A H de Wolf: J van der Horn en G Smiitenaar; H W Wierda en T R Boekholt; J Rebergen en A E Hes; R T Jessurun en G M Mulder; B H G van der Pluym en J H P Hooger vorst; M Lindhout en M C Gall: W H Hogeland en M G J Sebeijbelei G Pols en J M Bosboom; A R Jans en W Smit. LEIDEN is geen stad van terrasjes. Dal daaraan wel degelijk behoefte bestaat toont deze foto wel, die gisteren aan de SteenstraatStationsweg werd gemaakt. Velen maakten gretig gebruik van dit kostelijke voor proefje van de lente. Foto Van der Horst LEIDEN Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 maart zal te Leiden het Lentcfestival "69 worden gehou den. Dit festival, dat jaarlijks door de gezamenlijke studentenverenigin gen wordt georganiseerd en dit .jaar in nauwe samenwerking met het Leids Aeademisch Kunstcentrum tot stand is gekomen, omvat een reeks manifestaties op hel gebied van het toneel, de muziek, de film. het ca baret en de poëzie. Het Lentefestival '69 zal op maandag 17 maart door de rector magnificus, prof. dr. L. Ku- kenheim Ezn., worden geopend in de Sociëteit „Minerva", die de gehele week als Lef-café-chanlant voor alle leden van de universitaire gemeen schap zal zyn opengesteld. In de Sociëteit Minerva", waar iedere middag pauzefilms zullen wor den vertoond, zal op dinsdag 18 maart door het Leids Universitair Toneel- Akkoord Georges Michels „La pro menade de dimanche" worden op gevoerd, wordt op woensdag 19 maart een jazzconcert gegeven, vindt op donderdag 20 maart 's morgens een reading van Megan Terry's „Comings and goings" plaats en wordt op vrij dag 21 maart 's middags een voor stelling van René de Obaldia's „Stik stof" verzorgd, 's Avonds op laatst genoemde dag een dichtersmarathon waarop hedendaagse dichters, onder wie Judith Herzberg, Adriaan Mor- riën en Rernco Campert, uit eigen werk voordragen en Bojoura. bege leid door haar trio, chansons zal brengen. Studentencabarets zullen enkele voorstellingen geven. In het Lidothëater worden nachtfilmvoor- stellingcn verzorgd. Van het Lentefestival, dat op za terdag 22 maart wordt besloten met een cine-paint-in, zijn ook enkele manifestaties algemeen toegankelijk, te weten een concert door een uit studenten samengesteld koor en or kest in de Zuiderkerk op maandag 17 maart, een concert door het Col legium Musicum en de finalisten van het muziekconcours in hel Stedelijk Museum „De Lakenhal" op donder dag 20 maart en de tentoonstelling over „De meirevolutie in Parijs", die tot en met maandag 31 maart op het Rapenburg 107 wordt gehouden. NIEUW-VENNEP Zaterdag 15 door schuld" van Rob van Marle. cniging „Ons Ideaal" in Nieuw- Vennep een toneelavond houden in jeugdgebouw „De Rank". Opge voerd zal worden de klucht „Dood door scuhld" van Rob van Marle. De regie is in handen van J. Dijk stra. LEIDERDORP Dinsdagavond 11 maart om half 8 vergadert de raad. Agenda: mededeling betreffende de verkoop van de voormalige ambts woning van de burgemeester.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5