EENZAAMHEID IS VLOEK VAN DEZE TIJD Velen hunkeren naar menselijk kontakt Reconstructie van Alphens centrum Bij ruzie bedrijfsleider in vat met kokende soldeer geduwd Kleuters stortten cement voor Venneper Zwembad AMOK MAKENDE PERS PLEEGDE ZELFMOORD Door C. Keizer MEISJE VIEL BIJ KLIMPARTIJ Opnieuw 5-5 voor PIT INTERIMDIVIDEND MOEARA ENIM Gekibbel om een fles melk NIEUWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 6 MAART 1969 Die dikke zoen was onbetaalbaar. Hij kostte precies 25 cent. NIEUW-VENNEP Onder grote belangstelling ondanks de voetbalmatch AjaxBenfica werd woensdagmiddag om 4 uur het eerste cement gestort ten be hoeve van het zwembad dat in Nieuw-Vennep wordt gebouwd. Na een inleidend woord door de heer P. L. van Maris, voorzitter van het zwembad-comité, moch ten kleuters het karwei opknap pen. Met mini-kruiwagens werd het cement in het daarvoor be stemde gat gedeponeerd, wat soms nogal eens moeilijkheden oplever de daar de kruiwagentjes gevuld met cement aan de zware kant waren. Voorjaar 1970 Het liep echter allemaal goed af, waarna een uitgebreid gezelschap zich naar het restaurant van de sporthal begaf, waar enkele toespra ken werden gehouden. De heer Van Maris wees op de moeilijkheden die men ondervonden had, alvorens het zwembad „rond" was. „Nieuw-Vennep zal over een jaar trots zijn op het zwembad", aldus de heer Van Maris. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder A. van der Zwaard: „Een jaar geleden dachten wij: er komt niets van terecht. Het bestuur liet ons weten dat het zwembad er eenvoudig moest ko men. Het gemeentebestuur is dank baar dat in Nieuw-Vennep zo'n actief zwembadbestuur is. En uit de belangstelling blijkt wel dat het zwembad bij de bevolking lééft". De heer Van der Zwaard toonde OUDE WETERING De In het af gelopen weekeinde in de veiling Roe- lofarendsveen gehouden fancy fair ten bate van de bouw van een R.K. Kerk te Oude Wetering is een groot succes geworden. De actie bracht ruim f 17.000 op. ROELOFARENDSVEEN Sinds een groot aantal jaren was in het pand Noordcinde 27 de kruideniers zaak van de familie Van Berkel ge vestigd, van waaruit ook droglstery- artikclen werden verkocht. Nadat men besloten had dc zaak tc reorga niseren en zich alleen tc specialise ren in drogistcrU-artikelen en parfu merieën, heeft het winkelpand een grondige verbouwing en modernise ring ondergaan. Woensdagmiddag 5 uur werd de zaak officieel geopend. Motie ingetrokken Luns zegt toe met Indonesië over Papoea's te spreken (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Luns van buitenlandse zaken heeft de Anti- Revolutionair Geelkerken gisteren in de Tweede Kamer toegezegd dat de regering alleszins bereid is alle aspecten van de toekomst der papoea's bij voortduring en bij iedere zich voordoende gelegenheid met Indone sië te bespreken De heer Luns betreurde het mis verstand dat tussen hem en de ARP over deze kwestie is ontstaan. Bij het overleg met Indonesië zullen ook betrokken worden de verschillende situaties die kunnen ontstaan na de volksraadpleging in West-Irian. De belangen van de Papoea's zullen daar bij voortdurend in gedachten worden gehouden. De heer Luns herhaalde nog eens dat het akkoord van New York het richtsnoer blijft. Daarin zijn alle ver antwoordelijkheden vastgelegd. Het overleg op korte termijn met Indone sië en secretaris-generaal Oe Thant zal dan ook slechts gevoerd worden voor zrver dit in overeenstemming is met de wederzijdse verantwoorde lijkheden (van Indonesië en Neder land) en voor zover het geen beper king Inhoudt van de rechten die aan de Papoea's zijn toegekend. De heer Luns meende dat met deze verklaring voldaan is aan de strek king van de door de heer Geelker ken ingediende motie, waarvan de inhoud overigens misverstand zou kunnen wekken. De heer Geelkerken trok zijn motie daarop in, nadat hij zei er goede nota van te hebben ge nomen dat de heer Luns gezegd heeft over alle aspecten en de verschil lende situaties die na de volksraad pleging kunnen ontstaan. zich verheugd over het feit dat een plaatselijke aannemer (L. H. van Mulckhuyse jr.) het zwembad bouwt. In het voorjaar van 1970 zal het bad officieel geopend kunnen worden. KOUDEKERK Gisteravond werd in het verenigingsgebouw voor de leden van de afdeling Kou dekerk - Hazerswoude - Rijndijk van de plattelandsvrouwenbond een rijsttafel en kookdemonstratie ge houden. Mevrouw Bruckel, een be kend schrijfster van kookboeken, die de demonstratie leidde liet alle aanwezigen, ook mannen, genieten van een kostelijke tafel. KOUDEKERK Ook voor onze gemeente is er op vrijdagavond 7 maart een bijeenkomst van de vrou wen-wereldgebedsdag en wel om 8 u. 's avonds in de R.K. kerk aan het Zwaantje te Hazerswoude-Rijndijk. Alle dames uit Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude-Rijndijk zijn welkom op deze bijeenkomst. Pro testantse en Rooms-Katholieke leden werken weer samen. Het thema van de liturgie is: „Samen naar Chris tus toegroeien". ABBENES Zaterdagavond wordt in het Dorpshuis gedanst. Het is de laatste dansavond van de win- terserie, die de Dorpsraad voor de jeugd geeft. De muziek wordt ver zorgd door de „Zodiacs". ZOETERWOUDE In het kader van de viering van het 50-jarig be staan geeft de Chr. Gemengde Zang vereniging Zingt den Heere vrijdag avond 7 maart een toneeluitvoering in Ons Huis, om 8 uur. Opgevoerd zal worden „Strikt zakelijk", een vrolijk spel in drie bedrijven van Willem van Boxtel. Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidseer in DEN HAAG In het huis van be waring: aan de Casuaristraat heeft dc 24-jarige Perzische bankwerker, die vorige maand in het KLM-vliegtuig „Sir Isaac Newton" een meisje met een mes verwondde, maandagmorgen zelfmoord gepleegd. De bankwerker was een jaar gele den naar Canada geëmigreerd, maar zijn vader beval hem terug te komen. In een KLM-vliegtuig dat van Mon treal via Schiphol naar Teheran vloog, maakte de Pers amok en ging met een mes een 14-jarig meisje uit Alphen aan de Rijn te lijf. Een dokter onder de passagiers verzorgde de niet ernsti ge wonden van het meisje. Bij aankomst op Schiphol werd de Pers gearresteerd. Al eerder deed de man een zelfmoordpoging door zijn polsen door te snijden. Deze poging mislukte. Maandagmorgen sprong de Pers van de balustrade op de vierde verdieping. Hij kwam op een beton nen vloer terecht en overleed. AMSTERDAMSE WISSELMARKT AMSTERDAM, 5 maart Contante prij zen. Londen 8.69' «.693i. New York'3.62V« 3.62"*. Montreal 3.37,3.37ft, Parijs 73,18— 73.23. Brussel 7.21'/»7.22%, Frankfort 90.18 —90.23. Stockholm 70.0812—70.13»4. Zürich U.Wit—84.35" Milaan 57.73%—57.78»7. Ko penhagen 48.31»—48.36' Oslo 50.77% 50.82'Wenen 14.00^—14.01'Lissabon 12.73 *4 =1375» JfEN OUDE man van in de zeventig woont samen met zijn vrouw. De man is slecht ter been. De vrouw moet voor een operatie worden op genomen in een ziekenhuis. De man wil zijn vrouw bezoeken, maar moet ook het kleine huishoudinkje doen. Met heel veel moeite weet de man steeds weer opnieuw in het zieken huis te komen. Zonder hulp. Want hulp is er niet. Och, waarom zou je een ander lastig vallen met je moei lijkheden en je handicap? Eenzaamheid is de vloek van deze tijd. JfEN INVALIDE DAME woont al jaren alleen in haar huisje. Een maal in de veertien dagen, of als het niet al te druk is eenmaal per week wipt de wijkzuster even langs. Dat is dan een lichtpuntje. Als de wijk zuster komt leeft de vrouw weer he lemaal op. Dan heeft ze weer wat aanspraak. Dan vertelt ze van de kleine meid, die dagelijks op weg naar haar school even voor het raam stil staat en zwaait. Dan vertelt ze van die twee boeven van de boven buren, die af en toe een lelijk ge zicht tegen haar trekken, maar toch goeie jongens zijn. Zetten ze haar vuilnisemmer eenmaal per week niet buiten? Als de wijkzuster wee. ver der moet, daalt de stilte in de kleine woonkamer. Eenzaamheid is de grote vloek van deze tijd. a AN DE RAND van de binnenstad woont een echtpaar. De man is gehandicapt en werkt af en toe thuis. De vrouw is blind. Ach, be zoek krijgen ze niet veel. Af en toe iemand van de kerk, maar dat wordt ook steeds minder. Deze bezoeken leveren wel iets cp, als eenmaal per jaar een ouderling op huisbezoek komt, of als de dominee eei-s langs komt. Dan weten deze ambtdragers wel weer een of ander gemeentelid te bewegen een bezoekje te brengen. Deze mensen zijn er wel blij mee. Dan kun je weer eens een lekker en een uitgebreid kopje koffie zetten. „Dan kun je de koffiebonen krakend te barsten malen", aldus een slagzin uit de advertenties voor ideële recla me. „Het is leuk, als er bezoek komt, maar je kunt die mensen toch niet binden? Eenzaamheid is de vloek van deze tijd. N°l. bezoeken in het ziekenhuis, maar er moeilijk kan komen. Kennissen ge ven het adres van de invalide dame. De man wordt naar het ziekenhuis gebracht en er wordt iemand gevon den, die eenmaal of meermalen per week met de vrouw in haar invali- denwagentje gaat rijden. Het zieke echtpaar krijgt weer bezoek: er staat weer een bloemetje op tafel en de koekjes zijn weer vers. De meubel tjes zijn extra in de was gezet en de stofzuiger is kort voordat de deurbel ging nog op de vloer geweest. De gezichten stralen. Er is weer contact met de buitenwereld. Er zijn jongelui en kinderen, die bereid zijn een boodschapje te doen en daarvoor regelmatig even aanbellen om te vragen, of er nog iets gedaan kan worden. Voor die kinderen zijn er de laatste weken weer snoepjes in huis. we al even hebben aangestipt. Vele hulpbehoevende bejaarden hebben geen telefoon meer, omdat ze die niet meer kunnen betalen. Waarom wordt daaraan niets gedaan door bij voorbeeld de instellingen, die zich bezig houden met de bejaardenzorg? Ach ja, die instellingen. Het blijkt steeds weer, dat daar langs elkaar wordt heen gewerkt. Als we ons niet vergissen, zijn in de afgelopen jaren minstens drie studiecommissies bezig geweest over de vraag: hoe worden onze bejaarden het beste gehuisvest? Hierover zijn lijvige rapporten verschenen, maar vaak wordt de vraag gehoord: wat wordt er nu ei genlijk gedaan? De algemene indruk is, dat het alleen maar bij praten van al die commissies blijft. T~iE GROTE VRAAG die ons bij het schrijven van dit intrieste ver haal bezig houdt is: wat doen de kerken, of beter gezegd: wat doen de kerkleden? De indruk bestaat, dat men volstaat met het naar de kerk- gaan en het betalen van de kerke lijke bijdrage. Een bekend hoogle raar zei onlangs: de kerk heeft de een paar dagen uit kunnen? Kunnen de gemeenteleden met elkaar niet eens proberen, om ieder een vast adres voor het brengen van een re gelmatig bezoekje te bezorgen? Is het niet mogelijk, dat scholieren van middelbare scholen in de wijk rond om de school regelmatig bood schapjes doen of vuilnisemmers buiten zetten voor hen, die daartoe zelf niet in staat zijn? TWE HEBBEN hierover een domi- nee eens horen zeggen: „Het hebt uw naaste lief als uzelf houdt niet op bij het geven van een peper muntje aan degene die zondags MEER voorbeelden van een zaamheid? Een alleen wonende invalide, die regelmatig voor contro le naar het ziekenhuis moet. Hoe moet hij daar komen? Geld voor een taxi is er niet. Een ziekelijk vrouwtje, dat bijna niet de deur uitkomt. Hoe moet zij haar boodschappen doen? Wie maar even z'n neus steekt in deze zaken, komt tot de ontstellende ontdekking, dat de eenzaamheid inderdaad een vloek is van deze tijd. Eigenlijk is het een grote stadsprobleem. In de dorpen op het platteland, al zijn de ze dorpen in de laatste jaren uitge groeid, liggen deze problemen geluk kig niet zo zwaar. Daar kent lang zaam aan iedereen iedereen. Als daar iets aan de hand is, staat er wel iemand klaar om te helpen. Maar in de stad, met opeengepakte mensenmassa's, waar men de eigen buren vaak niet kent? JfENZAME MENSEN leven met hun deurbel. Zij luisteren steeds of hij gaat, of er niet iemand is. Daarom staat de radio zacht en de televisie niet te hard. Soms, als de eenzaamheid ondraaglijk wordt, pro beren ze hun bel zelf even, om tc horen of hij het nog wel doet. Stel je voor, dat er iemand. Eenzame mensen leven met hun telefoon. Je blijft maar in de kamer, waar het toestel staat. Stel je voor, dattie gaat en je bent net even weg. Alleen: de eenzaamheid wordt nog groter, als er geen geld meer is, om die telefoon te betalen.De ellende is dan niet meer te overzien. Het contact met de buitenwereld wordt dan abrupt verbroken. fïE LAATSTE MAANDEN wordt door een aantal comité's voor al gemene burenhulp hieraan iets ge daan. Maatschappelijke werksters, wijkverpleegsters, kerkelijke instan ties, kortom, alles en iedereen, die maar iets kan doen zijn inge schakeld. In grote delen van de stad begint het stormachtig te lopen. Buren geven het adres van de man, die zo graag zijn vrouw wil De sudderende karbonaadjes lagen gewoon te neuriën in de pan. Hij zag het geluid van de deurbel voordat hij het hoorde. rpOCH HEBBEN de comité's voor algemene burenhulp nog grote problemen. Dit blijkt vooral bij die comité's, die al een tijdje draaien. In de eerste plaats zijn daar de grote wijken met de jonge gezin nen. Daar wordt door jonge gezinnen regelmatig een beroep gedaan op de ze burenhulp. De man is aan het werk en de vrouw is ziek. De kinde ren moeten naar de kleuterschool worden gebracht en gehaald. Of het jonge echtpaar is ziek. Bij de co mité's voor burenhulp blijkt, dat de instellingen voor de gezinsverzorging te kampen hebben met een gebrek aan personeel. Uit pure ellende wordt dan een beroep gedaan op de burenhulp, maar daarvoor zijn deze mensen niet. Als het een erg nood geval is, gaat men wel even helpen, maar in de eerste plaats zijn de jon ge gezinnen aangewezen op de instellingen van gezinszorg. Dan is er nog een ander, even groot, probleem. Bij de reeds langer bestaande comité's voor burenhulp blijkt het verloop van de helpsters zeer groot te zijn. Na een jaar, moet er praktisch een geheel nieuw co mité worden gevormd. Dan is de fut er uit. Men doet dan tevergeefs een beroep op hulp. Velen vragen zich ook af: wat moet dat worden in de komende vakanties? Degenen die moeten worden geholpen gaan door gaans niet met vakantie en blijven dus een aantal maanden van alle hulp en bezoek verstoken, omdat de vrijwillige helpers en helpsters naar zonnige oorden trekken. TlifET NAME in de oude stadswij- ken wordt men geconfron teerd met noden, die typisch voor deze wijk zijn. Velen op leeftijd wonen daar nog in een groot huis, dat ze niet meer kunnen schoonhouden en dat voor hen te groot is om te bewonen. Doorstro ming naar een kleinere woning? Men moet dan een veel hogere huur betalen, die vooral voor gepensio neerden niet is op te brengen. Bo vendien zijn er geen kleine huizen beschikbaar. De dames van de bu renhulp hebben wel eens de sug gestie gedaan: splits deze grote hui zen bij voorbeeld in drieën. Zeer ve len zouden daarmee zijn gebaat. Dan is er nog een probleem, wat leden bijna twintig eeuwen het gelo ven geleerd; het wordt tijd, dat dit geloof nu eindelijk eens in de prak tijk wordt gebracht. De diakonieën hebben met de invoering van de Al gemene Bijstandswet een geheel an dere taak gekregen. Een taak, die juist ligt op het vlak van het bieden van hulp, waar dan ook. Vooral een dichtbevolkt gebied als de ag glomeraties. Waarom zullen de dia konieën bij voorbeeld niet eens een actie in de gemeente houden om het mogelijk te maken, dat eenzame ge handicapten bij voorbeeld van de kerk een telefoonaansluiting krij gen? Waarom zouden d- diaconieën er niet eens voor zorgen, dat gehan dicapte eenzamen of bejaarde mensen, die praktisch nooit de deur uitkompn, deze zomer ook er eens naast je in de kerk zit". Volstaat men daarmee alleen, dan is het met het Christendom droevig gesteld. De stichting ideële reclame zegt het kernachtig in enkele adverten tieslagzinnen: „In een oud koffiemo lentje kan je de eenzaamheid kra kend te balrsten malen", „Hij zag het geluid van de deurbel nog voordat hij het hoorde", „De sudderende karbonaatjes lagen gewoon te neu riën in de pan" en „Die dikke zoen was onbetaalbaar. Hij kostte precies 25 cent". Toe, schrijf es, bel'es, be- zoek'es, praat'es en neem eens Iemand mee op een autoritje in de omgeving. ALPHEN Tcnzjj andermaal weersinvloeden parten zullen spelen, kan erop gerekend worden dat de re constructie van het centrum van Al phen aan den Rijn medio juni achter de rug zal zijn. Dan zal Alphen bin nen de kern de eerste geasfalteerde weggedeelten hebben en zal een on gewenste loop van wegen genormali seerd zijn. Het gaat onderandere om de asfal tering van de Castellumstraat vanaf de Alphense brug met inbegrip van de Pieter Doelmanstraat tot even voorbij de kruising Stevinstraat, ter totale lengte van circa 300 meter, als mede van het centrumgedeelte van de Julianastraat, tot een totale leng te van circa 100 meter. Voorlopig zal het gemotoriseerde en het wandelende verkeer van de werkzaamheden praktisch geen ern stige belemmeringen ondervinden. De mdeilijkheden zullen zich aandienen ongeveer veertien dagen voor het einde van de werkzaamheden, omdat enkele weggedeelten in het centrum dan volledig voor alle verkeer wor den afgesloten. Het is een ingrijpende sanering van het gebied rondom de Alphense brug, die een tiental jaren geleden aan ving, toen plaats moest worden ge maakt voor de bouw van een nieuwe, aanmerkelijk bredere overgang over de Oude Rün. Sedertdien is in dit ge bied successievelijk veel afgebroken. Het thans aan de vooravond van zijn start zijnde reconstructieplan LEIDEN De 13-jarige Anna Janna van der Lubbe van 't Utrecht se Jaagpad is gisteren gewond bij een klimpartij. Zij trachtte van een raam op de derde verdieping van een huis aan de Steenstraat op een lager gelegen platje te komen, viel daarbij en belandde op een twee ver diepingen lager gelegen glazen toilet dakje. Ze schoot door het glas heen en kwam in het toilet terecht Met snij wonden aan gezicht, hals en ar men is het meisje per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. voorziet ondermeer in een 4.50 rn en een 7,5 m brede rijbaan in de Pieter Doelmanstraat, een 7 m brede rijbaan in de Julianastraat en in een 9,5 en een 4,5 m brede rijbaan in de Cas tellumstraat tot en met de Paradijs- iaan. Vanaf dit punt wordt de Cas tellumstraat voorzien van twee rij banen, elk 7,5 meter breed, tot even voorbij de Stevinstraat. Een aantal vluchtheuvels en verkeersgeleiders draagt straks bij tot een vlotte door stroming van het verkeer van en naar uiteenlopende richtingen. De reconstructiewerkzaamheden worden uitgevoerd onder directie van de dienst van gemeentewerken. In een oud koffiemolentje kan je de eenzaamheid krakend te barsten malen. ZOETERWOUDE Na de reeks 91 nederlagen in het eerste gedeel te van de competitie blijkt het he renteam van Pit'54 thans een abon nement te hebben op de 55 eind stand. Ook het bezoek aan St. Hoger/ T.S.B. 5 leverde dit resultaat op. Het 2e team klopte N.S.S.S. 2 met 64. Met dezelfde cijfers verloor het der de team van Gios 3. Pit 4 kreeg be zoek van Reflex V.s. 4 en ging met 82 ten onder. Dames: Het eerste damesteam deed niet onder voor de heren en boekte eveneens tegen St. Hoger/T.S.B. een gelijkspel. Pit 54 2St. Vooruit 2 55. Dames 3 bond nu A.V.A. '45 met 100 aan de zegekar. Junioren. Meisjes. Pit '54 1Docos 1 6—4. Docos 2—Pit 2 0—10. Jongens. Het eerste team klopte Avanti 6 met 9—1. Het A-team ging met dezelfde cijfers ten onder tegen Avanti A. AMSTERDAM Het ligt in de be doeling van de N.V. Petroleum Maatschappij Moeara Enim over te gaan tot een eerste interim dividend uitkering over het boekjaar 1968 van: 662/3 pet. of f 125 aan aandeel houders, f112 aan houders van winst bewijzen, f 1050 aan houders van op richtersaandelen, e.a. onder aftrek van dividendbelasting. De uitkering over 1968 bedroeg: (resp. aandelen, winst bewijzen, oprichtersaandelen) mei 57,6 pot. of f 108. f 94, f 890, okt. 48 pet. of f90, f90, f840, e.a. onder aftrek van dividendbelasting. Uitloting premielening Den Haag 1952 I DEN HAAG Bij de uitloting van de 2% pet. premielening 's-Gravenha- ge 1952-1 is de hoofdprijs van f 50.000 gevallen op obligatie nummer 45968. Twee prijzen van f 10.000 vielen op de nrs. 49311 en 14799. De houders van tien obligaties kun nen f 1000 toucheren, het gaat om de nrs. 13601, 53618, 67682. 38499, 28534, 38780, 16093. 21410. 550262 en 39187. De rest van de obligaties zal aflosbaar worden gesteld met f 150. Friesch-Hollandsche hypotheekbank LEEUWARDEN De over 1968 door de Friesch-Hollandsché Hypo theekbank NV behaalde resultaten ge ven, volgens het verslag, reden tot tevredenheid. Na reserveringen resteert een netto-winst van f37.800. Uitgekeerd zal worden op een aandeel waarop toen pet. is gestort f24 (v. j. f22) .De rentemarge is opgelopen tot ruim f 1,8 pot. maar de eerstvolgende jaren worden een geleidelijke daling verwacht. AMSTERDAM De Maxwell Pe troleum Holding NV is voornemens om, in aansluiting op het slotdividend van de Kon. Olie, een eerste inte rim-dividend over 1969 uit te keren van 22 pot. (v.j. 19 pet), hetgeen neer komt op f4,40 (v. j. f3,80) per aandeel van f 20. DEN HAAG Bij de Eerste Ne derlandse Witmetaalfabriek NV aan de Buitentuinen is bij een ruzie tussen de 56-jarige bedrijfsleider en een 21-jarige metaalsmelter de be drijfsleider in ec" vat met '-okende soldeer gegooid. Met ernstige brand wonden aan armen, handen, voeten en benen is de man in het zieken huis Zuidwal opgenomen. De metaalsmelter had gistermor gen omstreeks acht uur een fles met melk laten vallen. De melk krijgt men uitgereikt vanwege het soort werk dat de metaalsmelters duen. Hij vroeg een nieuwe fles, maar kreeg die alleen van de bedrijfslei der, als de melk betaald zou worden. De metaalsmelter weigerde dit. Twee uur later gaf de bedrijfs leider de man opdracht zaagsel over de melk te strooien, die nog altijd op de grond lag. De metaalsmelter, een Antilliaan, werd zo woest over deze opmerking dat hij zijn chef een forse duw gaf, waardoor deze in een grote bak met kokende soldeer viel. Terwijl de bedrijfsleider eruit kroop, greep de metaalsmelter ook nog een mokerhamer. De bedrijfs leider strompelde naar buiten en sprong in een 'oot. De Antilliaan sloeg op de vlucht. Na tien minuten werd het slacht offer uit het water gehaald en op een stoel gezet. De GG en GD bracht de gewonde naar het ziekenhuis Zuid- wal waar hij werd opgenomen- De man heeft tweede en derde graads brandwonden aan handen en voeten en het rechterbeen. Achttien procent van zij-n lichaam is verbrand. De politie werd gewaarschuwd, die via de mobilofoon het signale ment van de dader aan alle politie wagens op straat doorgaf. Kort na het gebeurde meldde de metaalsmelter zich echter op iet po litiebureau in Loos duinen. Hij is in gesloten, verdacht van zware mis handeling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4