Heden geopend WINKELCENTRUM „REMISE VLEET kammen uit Ambtenaren Leiden SCHOENHUIS „REMISE" STOFFENHUIS VAN RHIJN HAASNOOT'S KLEDING Oegslgeeslerweg 40 - Rijnsburg STOFFEN naar de EURO-MODE Oegslgeeslerweg 38 Rijnsburg De besfe ENGELSE STOFFEN o.a. Reid Taylor - Wilson Glenny HERENMODE en CONFECTIE Oegslgeeslerweg 36 - Rijnsburg I isserijnieuwsbij de Zó is pianospel een genot voor het oor Ds. Geense doet 13 april zijn intrede Bloemencorso in Rijnsburg: 'De mens en zijn karakter' MODERNE SCHOENEN o.a. ITALIAANSE IMPORT rr Openbare lessen en modeshow Boshuizen Tuinbouwschool zette bloemetjes binnen Inéén week 380 'zwartkijkers'geverbaliseerd Jongen gegrepen door lesauto NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 4 MAART 1969 De zaak voor de enz. Steunzolen volgens gipsmodel Ook op advies van H.H. huisartsen Wij brengen in onze FRANSE STIJL ingerichte zaak met een zeer exclusieve en moderne collectie nouveautés worden gebracht door IJMUIDEN De treilers in de Noord troffen weer veel koolvis aan. Uit een trek van tachtig manden haalde men zeker zestig manden van deze vissoort. De kleine zwarte soort was in de meerderheid. De rest bestond uit wat gul, kabeljauw, wijting, haring en makreel. De schelvis was bijzonder schaars. Onder de Nederlandse kust kwam de visserij weer lekker op gang. Verscheidene kleinere schepen konden redelijke hoeveelheden diversen naar zich toe halen. Wat er was. Aan de IJmuidense markt verschenen 78 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 10.130 kisten vis, waarvan 220 kisten schelvis, 1500 kisten wij ting, 390 kisten gul en kabeljauw, 290 kisten kleine gul, 2800 kisten koolvis, 260 kisten haring, 110 kisten makreel, 3500 kisten schol, 35 kisten tarbot, 465 kisten diversen, 6500 stuks stijve kabel jauw en 27.500 kilo tong. Verder wa ren er 240 kleine kisten schelvis, 1020 kleine kisten wijting, 690 kleine kisten haring en 260 kleine kisten makreel. De tong was over het geheel geno men goedkoper dan aan het eind van de voorgaande week. De eentjes moes ten ditmaal met een top van f 7.52 te vreden zijn. Op de laatste ronde was de koers gezakt tot f 6.88. De slips kwam met een notering van f 7.48 tot f 6.58 op de tweede plaats. De klein- middel moest met een koers van f 5.98 tot f 5.55 een eind terug. De twee grootste soorten bleven op de eerste afslag een cent onder de vijf gulden. Later moesten zij hiervan nog een kwartje prijsgeven. De schol was aan de goedkope kant. Voor de grote en grootmiddel werd niet meer betaald dan f 29. De schol 2 schommelde tus sen f 26 en f 20. Bij de schelvis had de braad met zestig gulden een goede start. De belangstelling ebde spoedig weg. Op de laatste ronde kon men voor f 27 terecht. De andere soorten waren standvastiger. De grote schel vis spande met 'n regelmatige notering van zeventig gulden de kroon. De gul liet zich weer niet in een hoek druk ken. Na een inzet van f 48 moest op de laatste rondgang voor de kleinste soort f 31 worden betaald. En dat was veel te hoog voor de kattencentrale. De twee andere soorten zaten op de eerste afslag dik boven de vijftig gul den. De dichte wijting kon met een laagste notering van f 12 de katten centrale niet uit de buurt houden. De kleine zwarte koolvis was in de meeste gevallen voor f 15 te koop. Zowel de grote als de middelkabeljauw gingen op de eerste ronde voor f 112 van de hand. De grote zwarte koolvis zat daar ruim zeventig gulden onder. De regels grote kabeljauw zaten tussen f 72 en f 57. Gezien de ruime aanvoer mocht dit een redelijke koers worden genoemd. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de KW 80 Dirk Maria met 96 kisten en 90 stuks stijve kabeljauw, de KW 91 Jan met 100 kisten en 160 stuks stijve kabel jauw, de KW 217 Cornelia met 100 kisten, de KW 102 met 90 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 126 Agatha Arie met 47 kisten, de KW 153 Francina met 258 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 159 Francina met 620 kisten, de IJM 154 Protinus met 86 kisten, de KW 49 Antje met 375 kisten en 880 stuks stijve kabeljauw, de KW 156 De Vrouw Bregtje met 46 kisten, de KW 43 Rijnmond 2 met 284 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw, de VL 90 Caroline met 300 kisten, de KW 85 Rijnmond 4 met 565 kisten en 1035 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 43 kisten, de VL 7 Ada met 460 kisten, de KW 59 Floris met 43 kisten, de KW 30 Ermine met 55 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 Arte Jacob met 72 kisten, de KW 171 Jan Maria met 80 kisten, 115 kleine kisten diversen en 170 stuks Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Ondertrouwd: W Star, 24 jaar, Marinus Poststraat 9 en H M de Jong. 21 jaar. te Kat wijk; C A van Duijn, 20 jaar, te Katwijk en M H Ravensbergen, 18 jaar, Marinus Poststraat 62. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis de WU- bert een protestantse kerkdienst gehouden, waarin ds D. J. Vossen te Lelden zal voorgaan. De familie leden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. stijve kabeljauw, de IJM 54 Swift met 61 kisten, de KW 63 Margriet Jozien met 51 kisten, de KW 152 Soli Deo Gloria met 70 kisten, de KW 87 Alba tros met 75 kisten, de VL 16 Voorlo per met 221 kisten, de WR 61 Bastiaan met 100 kisten, de KW 215 Anna Hen- derika met 135 kisten, de WR 33 Tiny met 47 kisten, de KW 165 Alida Jaco- ba met 97 kisten, de SCH 135 Cornelia Maria met 163 kisten, de IJM 18 Gel- ria met 47 kisten, de KW 149 Arie Jacob met 59 kisten, de IJM 57 Zee haan met 1700 kisten en 245 kleine kisten diversen en de KW 74 Tetman Hette met 1300 kisten en 600 kleine kisten diversen. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 120 kleine kisten schelvis, 250 kleine kisten wijting, 50 kisten dichte wijting, 250 kisten kleine gul. 40 kisten haring, 1800 kisten schol, 1500 stuks stijve ka beljauw en 17.000 kilo tong. LEIDEN Op woensdag 12 maart 's middags van 2.30 tot 4.30 uur en op woensdag- en donderdagavond resp. 12 en 13 maart van 7 tot 9 uur wor den in de chr. nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" aan de Tous- saintkade openbare lessen gegeven. De leerlingen zullen een modeshow houden van zelfgemaakte kleding stukken. Voor jonge kinderen is er woensdagmiddag crèche met poppen kast-voorstelling. Moeders kunnen ongestoord in de school verblijven. Voor woensdag kunnen gratis toe gangsbewijzen worden aangevraagd aan de school tel. 30822 terwijl voor donderdagavond geen kaarten vereist worden. J. C. Mulder verliet M.S.G. te Leiden LEIDEN De heer J. C. Mulder nam wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid als administrateur van de scholen van het Kon. genootschap M.S.G. Voorzit ter ir. J. G. Gaillard en directeur J. van Waveren spraken hem hartelijk toe en dankten hem voor de ijver, waarmee hij altijd voor de school heeft gewerkt. LISSE Morgen houdt de Ge- ref. Kerk in gebouw Salvatori een Gemeente-avond: onder meer wor den bouwplannen besproken. RIJNSBURG De bloemententoon stelling in de tuinbouwschool is een groot succes geworden. Enkele dui zenden bezoekers hebben met bewon dering naar de rijkdom aan kleur en vorm gekeken. G. Pauw uit Rijns burg, die een bloemenmagazijn in Voorburg heeft, zag zijn inzending bekroond met de eerste prijs. Zijn stand van 18 m2 was een keurige verzameling bonte en groene planten Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Kas- per P z v R C Wolff en M A'Devilee; Lodewijk W z v W P J Kneijber en M G Rhijnsburger; Jan W z v E W L Ramakers en M M Rottier; Jako z v J T B Swanenburg en M Thoman. Gehuwd: Cornelis K B N Stuiver en H T P Verbeek. Overleden: Cornelia C G Weerden- burg wed v N C de Bruijn 64 j (Pa pelaan 2)Janna Brussaard e v J W P Burgwal 44 j (v. Heuven Goedhardt- str. 35); Franciscus J van Koppen 82 jaar (Leidseweg 202); Christianus F. Riswick oud 63 jaar (J. W. Frisolaan 45); Jan H van Houten oud 72 jaar (Nw Voordorpstraat 48). Politie betrapt inbrekers VOORSCHOTEN De rijkspolitie heeft in het afgelopen weekeinde een tweetal jongelui betrapt bij een in braak in de koffietent van „Ome Niek'' aan de Veurseweg. Het twee tal heeft inmiddels bekend zich schul dig te hebben gemaakt aan inbraken in Wassenaar, Den Haag en Leid- schendam. VOORSCHOTEN In de manége van de jeugdrijschool „New Forest" zijn onderlinge springwedstrijden ge houden. Onder grote belangstelling toonden de jonge ruiters en amazones hun verrichtingen. De jury was in handen van de heer en mevrouw T. J. van Dien. Er werd gereden in twee klassen: minder gevordenden en gevorderden. De prestaties liepen niet veel uit een. Namens de oudercommissie sprak jhr. A. R. P. van Kinschot een dank woord tot de heer Van Zeist De uitslagen zijn als volgt: Minder-gevorderd: 1. K. van Zan ten met Caroline; 2. A. van Kinschot met Edwina: 3. T. Staffleu met Ed- wina. Gevorder: 1. G. Böttcher met Axel; 2. A. Vierling met Arabei; 3. Boek kooi met Clerit LISSE Vanavond om 8 uur geeft De Lofstem een zanguitvoe ring in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. die op exclusieve wijze waren ver werkt. De stand vormde het aan trekkelijkste punt van de show. Van de 5 groente-Inzendingen wa ren er drie verwerkt in ouderwetse kruiwagens, die naar het leek, klaar stonden om naar de markt te worden gereden. Wat de bloemen betreft, tel kens hoorde je de opmerking: „Wat ruikt het hier lekker". Het arrange ment van Jan Zwaan (fa. Russenaar Van der Lubbe) uit Den Haag was een bijzonder compliment waard. De voorjaarstuin met bolbloemen in schitterende kleurschakering deed veel bloemliefhebbers in stilte genie ten. In het technieklokaal was een tuin aangelegd door defa. Moer kerk Zoon te Katwijk aan den Rijn. Naast de inzending van G. Paauw hadden tientallen oud-leerlingen een uitgebreid sortiment snijbloemen in het handvaardigheidslokaal neerge zet Veel mensen hebben nog kunnen nagenieten van de bloemen. De ten toongestelde stukken werden na vrij dagavond geveild. De opbrengst van de verkoop dient tot dekking van de kosten. De demonstraties bloemsierkunst, we ven en spinnen genoten grote belang stelling. LEIDEN Vorige week maandag is de P.T.T. in Leiden gestart met een intensieve controle in het kader van de omroepbijdragen. Het bleek dat zich ook in onze sctad nogal wat zwartkijkers" bevinden. Er waren 772 bezitters van televisieapparaten, of alleen radiotoestellen, die niet aan hun plichten bleken te hebben voldaan. Opgemaakt werden 380 pro cessen-verbaal. Er waren 188 bezitters van televisietoestellen die zich gauw bij de P.T.T. als kijker gingen melden, zodat het voor hen nog met een sisser afloopt; zij zullen alleen een navordering krijgen. Bij de controle wordt een andere gedragslijn gevolgd dan tot nu toe gebruikelijk. Dit komt er in hoofd zaak op neer dat een onderzoek wordt aangekondigd, wat voorheen niet het geval was. Een extra ser vice van de PTT dus. Het onderzoek zal nog een dag of tien in beslag nemen en dege nen die tot op heden geen bezoek "Spartaanse" atleten naar Duitsland LISSE De atletiekvereniging De Spartaan hield maandagavond in de kantine van het clubgebouw aan de Spekkelaan haar jaarvergadering. De heer P. Langelaan werd be noemd tot lid van de kascommissie. In de plaats van de heer S. P. Broersen werd de heer P. Eisma in het bestuur gekozen. De heer Eisma zal als vice-voorzitter op treden en lid van de jeugdraad zijn De heer D. de Vroom en was ge noodzaakt zijn functie van 2e voor zitter neer te leggen. Het bestuur besloot, naar aanlei ding van de betrekkingen met Duitse atletiekverenigingen een dames- en heron- en een jongens- en meis- jesploeg eind juni, begin juli naar Duitsland te laten gaan om deel te nemen aan de wedstrijden in Beine en Brauchswein. In augus tus komon de Duitse atleten dan naar de Bollenstreek. Burgerlijke stand vau Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Herman Bastiaan. z v H B de Snoo en T van der Meij. Ondertrouwd: van Starkenburg, Thomas, 22 j. Brouwerstraat 47 en de Mooij, Annie Albertha, Burg Hermansstraat 36; Hoek, Hendrik. 20 j, Katwijk en van Delft, Johanna, 20 j, Irissenstraat 19. Getrouwd: Jonker, W C, Katwijk en van Duijvenbode, adres m.i.v. huwelijk: Katwijk, Hoornselaan 64; NH. hebben gehad, kunnen alsnog naar het postkantoor. Volgens de heer E. W. Wayen- berg, directeur van de dienst om roepbijdragen, voldoet 10 pet van de televisiebezitters niet aan hun verplichtingen. „De zwartkijkers parasiteren op degenen die wèl betalen. Van de inkomsten draait de omroep. Door de niet-betalers komen er miljoenen guldens niet in het laatje", aldus de heer Way- enberg. Het wordt de controleurs gemak kelijker gemaakt dan vroeger, toen zij huis aan huis moesten aanbel len. Dank zij de computer beschikt men nu over uitvoerige lijsten waarop de namen en adressen van de geregistreerde kijkers en luiste raars voorkomen. Dat betekent dat men niet on nodig mensen lastig hoeft te val len. Zij die 75 betaald hebben, krijgen geen bezoek, omdat zij aan hun verplichtingen hebben voldaan. Wanbetalers Zoals bekend is sinds de nieuwe omroepwet op 1 januari jl. van kracht werd, genoemd bedrag vol doende voor het in bezit hebben van televisietoestellen en radio's. Dit bedrag geldt echter per gezin. Inwonenden die ook over een tee vee dan wel radio beschikken zul len apart moeten betalen. Onlangs zijn ook Zaandam en Arnhem bewerkt. Resp. werden daar 1613 en ruim 3000 zwartkij kers gesnapt. In Amsterdam-noord wordt mo menteel controle uitgeoefend en tot nu toe werden 560 ongeregis treerde bezitters van televisietoe stellen genoteerd. Binnenkort zal Rotterdam volgen. De boetes die worden opgelegd variëren van 50 tot 150. In Lei den zijn twintig opsporingsambte naren bij de actie betrokken. De dienst omroepbijdragen houd zich niet alleen bezig met het op sporen van „klandestiene" kijkers en luisteraars. Ook met de zgn. wanbetalers, wat vorig jaar achter af 1.8 miljoen opleverde. Warmondse bevolking liep terug niet 47 WARMOND Op 31 december 1967 bedroeg het aantal inwoners van, Warmond 4324, 2180 mannen, 2144 vrouwen. In 1968 werden 72 kinde ren geboren, 41 jongetjes, 34 meisjes. 23 inwoners overleden in 1968, 356 personen verlieten de gemeente. 257 mensen vestigden zich in Warmond. Hiermee komt het totale aantal in woners op 31 december 1968 op 4277, 2141 mannen en 2136 vrouwen. Uit dit overzichtje blijkt dat de bevolking is teruggelopen met 47 personen. Het geboorte-overschot bedroeg 52. Er vertrokken 99 personen meer dan zich hebben gevestigd. De belangrijkste oorzaken van deze achteruitgang zijn de opheffing van het seminarie en het feit dat de wo ningbouw jarenlang is gestagneerd. RIJNSBURG Woensdagavond om acht uur hoopt evangelist de heer Adelmund uit Rotterdam een bijbelbespreking te houden in de bovenzaal achter woonhuis Kat- wijkerweg 15 in Rijnsburg. Twee broers zorgden voor schitterende Toonkunst-avond LEIDEN Het laatste concert^ van de Mij. voor Toonkunst te Leiden bracht ons gisteravond een recital van het bekende pianoduo Alfons en Aloys Kontarsky in de goedbezette Zuiderkerk. Hun optreden heeft op ons veel indruk gemaakt, niet alleen wegens hun fantastische samen spel en technische gaafheid, maar vooral ook door hun goede smaak en boeiende voordracht. Deze laatste hoedanigheid kreeg uiteraard meer kans in Brahms na de pauze dan in Debussy, Strawinsky en Boulez vóór de pauze. Toch was dit eerste programma- deel zeer interessant door het ge wicht van de repertoirekeuze. Debussy's „Blanc et noir" voor twee piano's is uit diens latere tijd, min der suggestief dan b.v. de antieke Epigrammen, maar biedt de pianis ten mogelijkheden genoeg. LEIDERDORP Ds. Geense hoopt op zondag 13 april zijn in trede te doen in de herv. gemeente. Ds. Honnef, herv. predikant alhier, hoopt hem te bevestigen. De dienst zal worden gehouden in de Schep- pingskerk. De kerkvoogdij van de RIJNSBURG Het motto waar onder het Rijnsburgse bloemen corso dit jaar zal rijden is: „de mens en zijn karakter". In de kantine van veiling „Flora" wer den maandagavond de tekeningen getoond van de praalwagens die aan het corso zullen deelnemen. De ontwerpen werden vervaar digd door de heer C. de Koning. De zeventien tekeningen waren ge baseerd op een bepaalde karak tereigenschap. Zo waren er onder werpen als „gulheid", „charme", „wispelturigheid", ingetogenheid" en „dagdromer". Ook de algehele leiding by het opmaken van de wa gens berust bij de heer De Koning. De heer De Koning gaf tydens de bijeenkomst een toelichting. In uitvoering en uitbeelding van het corso is een bepaalde lijn aanwe zig. De tekeningen bieden de bin der de mogelijkheid zich uit te le ven in fantasie, waarbij de artis tieke aanleg uiteraard een be langrijk woord meespreekt. Gezegd werd dat niet alleen uit artistiek oogpunt gewerkt moet worden, maar dat het er ten slotte om gaat de bloem te tonen. De vooratter van het corso-comité, SASSENHEIM Op de Hoofd straat vlak bij de Wasbekerlaan stak gistermiddag omstreeks drie uur de 10-jarige Herman Dorre- steijn zonder op te letten de weg over. Hij werd gegrepen door een auto en tegen het wegdek geslin gerd. Met hoofdwonden werd de hevig bloedende jongen per ambulance naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Na behandeld te zyn kon hij later op de dag naar huis terugkeren. De auto, die de jongen aanreed, was een lesauto uit Noord wijk. de heer C. Leeuwenburg, zei in z'n openingswoord ondermeer: „Het corso van 1968 was bijzonder goed. Dit jaar moet het evenwel beter worden". AFWERKING Door het krappe financiële be leid dat dit jaar noodgedwongen ge voerd moet worden, bleek het niet mogelijk te zijn het vervaardigen van de onderbouw wederom te la ten verzorgen door de heren Ziege- laar en Visser. Een oplossing is ge vonden in de persoon van de heer De Koning. Wat betreft de afwerking van de wagens waren er vorig jaar wat moeilijkheden. Om hier dit jaar voor gespaard te blijven zal het corso-comité de touwtjes strak in handen houden. De subsidie die dit jaar wordt verstrekt, is bepaald op f 750. Men moet er echter niet op uit zyn winst te maken op de wa gens, want dat zou de kwaliteit ze ker niet ten goede komen. herv. gemeente heeft voor het ge zin Geense de woning Splinterlaan nr. 163 aangekocht, op de hoek van de Splinterlaan en Rosenburg. Ds. Geense gaat dus niet wonen in het huis aan de Ericalaan waar vroe ger de heer Van den Hoek heeft ge woond. Academische examens LEIDEN. 3 maart Geslaagd: kand. ex. kunstgeschiedenis: mej. K A C Scheers (Santpoort), mej. j I Vermeer (Doorn), de heer J Postma (Leiden): doet. ex. Ned. recht: de heer A F M Dekkers (Lel den): doet. ex. II gen.: mej. F J van Assen (Rotterdam), mej. M van Deursen (Rotterdam), mej. M J H H Kimman (Wassenaar), de heren R A van Dijk (Den Haag), J E M v d Meer (Den Haag), E A Nleuwenhuls (Leiderdorp), K Wamsteker (Overveen), FAN Zoetmulder (Eindho ven); seml-artsex.: de heren Th Cool (Delft), Th L Peters (Hazerswoude). D Trip (Wassenaar), J te Velde (Oegstgeest). E S Wlersma (Oegstgeest); artsex.: de heer J D J Tllanus (Lelden). Sfeer in 't gezin De ,rNieuwe Leidse" er in RIJNSBURG Met mede werking van de Tsjechische am bassade zal tijdens het bloemen corso een schilderijen- en kris taltentoonstelling van Tsjechi sche afkomst worden gehouden. De expositie vindt plaats in het gemeentehuis van Leiden Ook zal een wagen in het corso meerijden van de ver eniging van gezamenlijke expor teurs van Aalsmeer en Rijns burg. Strawinsky's Sonata voor twee piano's uit 1944 deed het uitstekend, sterk dynamisch van uitvoering, meer nog dan Debussy, in de wat droge neoclassistische stijl geschre ven van de beide symfonieën uit die jaren. Voor kenners van de hedendaagse muziek vormde Boulez' Structures II voor twee piano's zeker een wel kome gelegenheid dit sleutelwerk in Boulez' ontwikkeling te leren kennen. Of we het nu op zichzelf erg sterk vonden weten we niet; het deed ons niet naar een integrale uitvoering verlangen. Het materiaal is te ongedifferentieerd, na een tijdje kan men alles wat nog komt globaal voorvoelen en het blijft niettemin willekeurig klinken, de ene „cluster" na de andere. Hoe dan ook, het uitvoeren van deze twee „chapiitres" was een grote prestatie. Hechte eenheid Welk een tegenstelling daarna ten aanzien van Brahms' Walzer op. 39! Vele pianoliefhebbers zullen deze 16 juweeltjes alleen of met een part ner hebben gespeeld. Ze zullen zich nauwelijks hebben voorgesteld, dat het zó ingetogen, poëtisch, levendig en inspirerend kon klinken als hier. Misschien vormen de gebroeders aan één vleugel gezeten nog wel de meest hechte eenheid. Dit hoge ni veau kon bijna niet meer worden overtroffen, wérd het niettemin in de verklanking van Brahms' Haydn- variaties op. 56b. Dit meesterlijke werk. waarin Brahms zich de gelijke toont van de late Beethoven .op het gebied van de variatiekunst, te horen in de versie voor twee klavieren heeft het voordeel, dat men dan de bouw beter kan doorzien, ontdaan van instrumentale glans. De pianistische vormgeving krijgt dan het volle ge wicht en deze interpretatie was ronduit fantastisch van spankracht, toucher, techniek en wat men maar wil. Zelfs een enkele ongelykheid was positief in zoverre we daaraan konden waarnemen, dat het hier niet ging om een geretoucheerde op name. Zó is pianospel met vier han den een genot voor het oor. Dat hierna nog toegiften moesten volgen spreekt vanzelf: eerst een bekoorlijke mars van Weber en toen nog een wat snel gespeelde, doch heel charmante Impératrice des pagodes uit Ma mère l'oie van Ravel. De toehoorders toonden zich uiterst enthousiast en ze hadden daartoe alle reden. Dr. J. van der Veen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4