Geen kunsttempel maar 'open' gebouw op Schuttersveld Kagerplas moet groter worden Commentaar Gezond Weldra restauratieplan voor oude schouwburg Vier Katwijkers voor stropen veroordeeld Nieuw schouwburgplan van f10 miljoen I RESTAURANT MET TERRAS Aantal vaartuigen neemt voortdurend toe Marokkaan mishandelde hondje TOEGANKELIJKHEID VAN OEVERS VERGROTEN Grof vuil Leiden Vlaamse Gaai voor oubaas Valkenburgh NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MAART 196? LEIDEN B. en Whebben (le raad een voorstel voorgelegd om te komen tot de bouw van een nieuwe schouwburg van rond f 10 miljoen op het Schuttersveld. Uitgangspunt is onder meer9 dat niet naar een monumentaal gebouw of „kunsttem per9 moet worden gestreefd maar naar een open en uitnodigend gebouwwaarvan de zaal een capaci teit moet krijgen van ten hoogste 750 goede zit plaatsen. Toneelgrootte en -accommodatie alsmede orkestbak en artiestenver trekken zullen niet moe ten worden afgestemd op maximale maar op ge middelde behoeftevinden B. en W. Het geheel zal door een flexibele opzet geschikt moeten zijn voor alle toneelmusicals., cabaret, operettes en opera9s. Daarnaast moet er een ruimte voor experimenteel toneel e.d. komen met een capaciteit van maximaal 250 plaatsen. Het door B. en W. opgestelde pro gram van eisen, waaraan de volgens een voorzichtige raming over hooguit vijf jaar in gebruik te nemen nieuwe schouwburg moet voldoen, maakt op ons een heel wat gezondere indruk dan het kostbare vorige plan. Er is ook meer voor-overleg geweest, met name met de landelijke schouwburgcommissie, de „Rijks commissie van advies voor de bouw van schouwburgen en con certzalen". Uit de „eisen"' van B. en W. spreekt een nuchtere werkelijk heidszin. Er wordt niet (weer) gestreefd naar een groot en mo numentaal schouwburgcomplex, afgestemd op maximale eisen, zo als grote operavoorstellingen, die hier toch maar slechts zelden zou den worden gegeven. Wat het college nu voor ogen staat, is gewoon een doelmatige en bruikbare schouwburg, die door zijn opzet zeer frequent kan worden gebruikt. Het is daarbij verheugend, dat zowel op korte als op langere termijn ook aan de oude schouwburg aan de Oude Vest een bestemming wordt toe gekend. Als verdere accommodatie noemen B. en W. onder meer een café-restau rant, buffetten en dienstvertrekken. Voor het café-restaurant denken zij aan een bescheiden opzet, bij voorkeur met terras, waardoor de schouwburg ook buiten de voor- voorstellingstijden een attractief middelpunt kan zijn. De mogelijk heid van quick-service-maaltijden en de beschikking over tenminste één vergaderzaal zal daarvoor mede een vereiste zijn. De inrichting kan te zijner tijd met een eventuele pachter worden bepaald. De buffetten zullen,, wellicht in samenhang met de exploitatie van het café-restaurant voor pauze-doel einden dienen alsmede voor bijeen komsten overdag in de schouwburg. Geen balkons Als ..overige ruimten" worden ge noemd: een ruime entree en wan delgelegenheid, garderobe, toiletten, een balie en een min of meer afge sloten foyer. Een en ander zowel voor bezoekers van de zaal als voor bezoekers van de „studio", de ruimte voor experimenteel toneel. Verder zullen dienstvertrekken nodig zijn. De bouwkosten worden geraamd op f 9 miljoen. Inclusief grondkos- ten e.d. komt men tot f 10 miljoen, een belangrijk lager bedrag dan de f 18 miljoen, die voor de realisering van het oorspronkelijke schouwburg plan van 1955 waren geraamd. Zo als bekend, moesten B. en W. vorig jaar de raad berichten, dal dit plan niet haalbaar was. Zij stellen nu de raad dan ook voor dit (in 1964 ge wijzigde) plan* definitief in te trek ken. Ook het nieuwe plan willen zij laten ontwerpen door het Ingenieurs- en Architectenbureau A. G. en J. D. Postma te Rotterdam. Het is de be doeling geen balkons in de zaal aan te brengen, wat de bouwkosten aan zienlijk drukt. Voorts vragen B. en W. ten aan zien van het overnemen van de oude schouwburg aan de Oude Vest door de gemeente en de daarin aan te brengen verbeteringen, nadere voorstellen van B. en W. af te wach ten. B. en W. geven ook een tijdschema voor de nieuwe schouwburg: inzen den schetsontwerp uiterlijk een half jaar na opdracht; gereedgekomen uitgewerkt plan ten hoogste acht maanden na aanvaarding schetsont werp; besiekklaar maken uiterlijk vier maanden na de aanvaarding van het uitgewerkte plan. Oude Vesl De schouwburg aan de Oude Vest willen B. en W. geschikt laten ma ken voor voorstellingen voor een publiek van ten hoogste 350 perso nen. Met name wordt daarbij ge dacht aan het amateurtoneel. Be langrijk is, dat de oude schouwburg, na het op korte termijn realiseren van een aan:al technische verbete ringen, speciaal in het toneelhuis. een aanvaardbare tijdelijke com pensatie kan betekenen voor de pe riode, die aan de ingebruikneming van een nieuwe schouwburg op het Schuttersveld vooraf gaat. B. en W achter deze comoensatie voor het theaterleven in Leiden van groot belang. Nog deze maand wordt een aan deelhoudersvergadering aan de over dracht gewijd. Gesprek met G.S. De Commissies voor het onderwijs, voor de openbare werken en voor de financiën, alsmede de Culturele Raad Leiden hebben B. en W. om advies gevraagd. De Commissies voor het onderwijs en voor de financiën heb ben verklaard zich met het voorstel te kunnen verenigen. De Commissie voor de openbare werken kan in beginsel eveneens met de plannen instemmen, doch zou graag worden ingelicht over de re sultaten van de voorgenomen be spreking met Gedeputeerde Staten en over de samenhang uit exploita tie-oogpunt tussen de nieuwe schouw burg, de over te nemen oude schouw burg, de Stadsgehoorzaal en het ko mende cultureel centrum aan de Oude Vest Naar aanleiding hiervan delen B. en W. mede, dat bedoelde bespre king met Gedeputeei'de Staten op 4 maart a.s. zal plaatsvinden; ten aanzien van het exploitatiebeleid zullen zij te zijner tijd, zowel bij het eventuele voorstel tot overneming van het complex aan de Oude Vest als na de vaststelling van het defini tieve ontwerp voor de nieuwe schouwburg, uiteraard concrete voor stellen aan de raad doen. Het is de bedoeling een.zodanig gecoördineerd beheer te kiezen, dat tussen de door de commissie genoemde accommoda ties niet alleen van geen onderlinge concurrentie sprake zal kunnen zijn, maar dat door een doelmatige ge bruikmaking van het totale bestand aan ruimten, inventaris en personeel, een maximaal rendement wordt be reikt. Het cultureel centrum aan dc Oud, Vest is overigens bestemd voor ge- De oude schouwburg aan de Oude Vestdie in zekere zin ook een functie krijgt in het nieuwe schouwburgproject. De gemeente gaat dit gebouw binnenkort name lijk overnemen, waarna het gron dig wordt gerestaureerd. In eerste instantie kan dirt gebouw dan de tijd, die aan de ingebruikneming van de nieuwe schouwburg voor af gaat overbruggen. De oude schouwburg wordt geschikt ge maakt voor voorstellingen voor een publiek van 350 personen, met name voor amateurtoneel en an dere uitvoeringen. bruik door de Leidse Volksuniversi teit K. en O. met een in beginsel zelf standig beheer. Dit neemt niet weg, dat reeds nu wordt nagegaan in hoe verre in het cultureel centrum en het bestaande schouwburgcomplex door bouwkundige en organisatori sche voorzieningen de gunstigste voorwaarden voor een wederzijds zo economisch mogelijk gebruik kun nen worden geschapen. Ten slotte heeft de Culturele Raad Leiden zich in zijn advies lovend uitgelaten over de nieuwe opzet van de Leidse schouwburgaccommodatie. De Culturele Raad vraagt nog spe ciale aandacht voor voldoende tech nische en administratieve bijruim ten in de nieuwe schouwburg en voorts voor een aantrekkelijke stede- bouwkundige opzet voor de onmid dellijke omgeving van de nieuwe schouwburg op het Schuttersveld. LEIDEN Voor de Leidse kan tonrechter mr. W. de Koning stond gisteren een 30-jarige Marokkaan se gastarbeider uit Leiden terecht wegens dierenmishandeling- De man liet verstek gaan. Drie getui gen verklaarden op de zitting, dat verdachte op de binnenplaats van het door hem bewoonde huis een hondje boven zijn hoofd tilde en het met kracht op de grond liet smakken. Het dier bleef bewuste loos liggen. Een van hen waar schuwde de politie, die proces-ver baal opmaakte. De officier van justitie, mr. J. Wessel, achtte dierenmishandeling bewezen en eiste f 50 boete subs. 10 dagen. De kantonrechter vond deze eis veel te mild en vonniste f 150 subs. 30 dagen. Vier Katwijkei's hadden de jacht wet overt ïeden. Ze hadden ge stroopt in de Katwijkse duinen en waren al meer voor dit feit ver oordeeld. De oudste onder hen, een 38-jarige havenarbeider, had al drie veroordelingen achter de rug en werd op een nacht in oktober betrapt, toen hij bezig was met een lichtbak. Dit ontkende hij hard nekkig. Die bak was niet van mij. Hij lag daar gewoon. Wat deed u dan in verboden gebied, wilde de officier graag weten. Ik liep wat te wandelen. Dat doe ik wel meer. als ik 's nachts niet kan slapen. Toen de officier antwoordde: u liep de drie vorige keren toch ook 's nachts in de duinen te wandelen, zei verdachte, dat dat verleden tijd was en hier niets mee te maken had. Destijds heeft u toch toege geven. dat u met die lichtbak had gewerkt, vroeg de rechter, maar dat was niet waar, aldus verdachte. Die jachtopziener loog er maar wat op los. De officier eiste een boete van f 100 subs. 20 dagen, een week voorwaardelijke hechtenisstraf met een .proeftijd van 2 jaar. De vonnis werd conform. De drie andere stro pers hoorden eenzelfde vonnis tegen zich uitspreken. Spoedboodschaj Een 59-jarige veevervoerder uit Noordwijkerhout had met een auto gereden, die in een ondeugdelijke staat was en die bovendien niet verzekerd was. Als excuus voerde verdachte aan. dat zijn eigenlijke auto in reparatie was en dat hij een spoedboodschap had moeten doen en daarom deze auto had gebruikt. De officier eiste een boete van f 165 subs. 33 dagen en een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van 2 jaar. Voor het onverzekerd rond rijden eiste hij f 150 subs. 30 dagen en een voorwaardelijke hechtenis straf van 1 week met een proeftijd van 2 jaar. De vonnissen werden een boete van f 190 en een van f 150 subs, twee maanden, een week voorwaar- delijke hechtenisstraf en een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid MQpr een jaar met een proeftijd van twee jaar. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Benignus z v G van Leeuwen en C E van der Cruijssen: Marjolein d v H Wals en J P van der Maarel; Maarten z v H Wals en J P van der Marei; Menno Jan Willem z v J W W C van der Linden en N W van der Linde; André z v A Schaap en A A Verdoes; Ste ven David z v D W Ball en J C Chap man: Nathalie Reina d v P J Rosen- bei'g en M T van der Linde; Jacque line Mathilda Theresia d v J M'van de Vlekkèrt en T Mulder; Gideon Jo hannes Theodorus Adrianus z v J L C M Remmerswaal en B T A Smit; Ronald Pieter z v W M Slootweg en L A Abbink; Eduard Wolter z v W M Slootweg en L A Abbink; Petro- nella Maria dvT van Lith en G van Rijswijk; Leendert z v L Guijt en L A Hogewoning; Jan z v J Paap en M Dijkhuizen; Michel Bernardus z v W Bekkering en R H Erkelens; Peti-us Joseph Nicolaas z v W J M Straathof en M W G van Berkel; Daniël Ben jamin z v J J de Gier en T W Baak; Sylvia d v W P Rietkerk en J Voge lenzang; Simone Eveline d v P A Ar- keveld en C M Lolkes de Beer; Jo seph Catharinus Maria z v A P Lin- ders en W J T de Rooij; Jacqueline Patricia d v H Visser en W M Eijpe; Willem Hendrik z v W C van der Plas en W van Leeuwen; Michael z v J Sierat en J de la Rie; Jeannette Riena Nelly d v B C Varkevisser en R Schaap. Gehuwd: E L van Veen en E H Tuijthoff; H M van Fulpen en J M H Baak; V H Lens en M J Rijnbende; H S Pikaar en J Stakenburg. Overleden: M W P van Haasteren 71 jaar echtgenote van J J van Goo- zen; M Langendijk 78 jaar echgenote van J J C B Hoogeveen; A Flippo 69 jaar echtgenote van P Schaft; J van de Bogert 6 jaar zoon; J Verschoor 67 jaar vrouw; A van 't Hof 83 jaar man. STRALINGSMETER NE IN GEBRUIK LEIDEN Gisteren is de Whole Body Counter van het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescher- ming, die zowel voor de volksgezond heid als voor het medisch onderzoek van belang is, officieel in gebruik gesteld. De plechtigheid werd bijge woond door onder anderen vertegen woordigers van de Commissie Bevor dering Opleiding en Onderzoek Ra diobiologie in Nederland, de senaat van de Leidse universiteit, de afdeling Kernenergie en Stralenbescherming van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de Genees kundige Inspectie van Zuid-Holland. Vorige week schreven wij uitvoerig over deze apparatuur. WARMOND De Nederlandse Heidemaatschappij heeft bij de gemeen te een recreatie-ontwikkelingsplan ingediend, in hoofdzaak bestemd voor de recreatiemogelijkheden van de watereren en oevers van de Kager- plassen. Volgens dit uitvoerige rapport maken de Kagerplassen deel uit van het complex Hollandse en Utrechtse meren in het open middenge bied van de randstad Holland. De onmiddellijke nabijheid van een mil joenenagglomeratie is zowel voor het rijk als voor de provincie Zuid- Holland aanleiding de ontwikkeling van de Kagerplassen primair te rich ten op de dagrecrecbtie. Het is de vraag, aldus het rapport, of het dagelijks wegtrekken van de dagbezoekers economisch aantrekkelijk is voor War mond. Toch zal deze ontwikkeling gevolgd moeten worden omdat hoger planologisch beleid niet zal meewerken aan een afwijkend beleid en een grote toeneming van de verblijfsaccommodatie het door velen positief gewaardeerde landschappelijke karakter van het Kaagcomplex sterk zou kunnen beïnvloeden. De wateroppervlakte van de Ka gerplassen bedraagt thans 420 ha. Een algemeen aanvaarde formule stelt dat een aantal van vier varen de boten per ha. water als een maximale bezetting beschouwd moet worden. De praktijk wijst uit dat in het algemeen zes boten kunnen uit varen om dit maximum niet te overschrijden. Twee van deze zes boten zullen langs de oevers lig plaats kiezen. Voor de Kagerplas sen zijn vele factoren die van be lang zijn voor een toelaatbare be zettingsgraad van een plas, zeer gunstig. Aangenomen is daarom dat hier maximaal acht boten kunnen uitvaren om dit maximum niet te overschrijden. Een wateroppervlakte van 420 ha maakt dus in dit geval de aanwezigheid van maximaal 3360 vaartuigen mogelijk. Oevers - Luchtfoto Warmond Aannemend dat de Kagerplassen binnen afzienbare termijn op top dagen het maximale aantal vaar tuigen bevatten, zal een toeneming van dit aantal alleen kunnen wor den opgevangen na uitbreiding van de wateroppervlakte en daarop aan sluitend een uitbreiding van liet aantal ligplaatsen in jachthavens en op particuliere terreinen en een betere bereikbaarheid van de oevers. Een uitbreiding van de wateroppervlakte tot ongeveer 750 ha in 1980 is dan ook nodig, aan gezien dan ongeveer 6000 boten ver wacht kunnen worden op topdagen. Vergroting van de wateropper vlakte is mogelijk door inundatie van de Henmeerpolder, gedeeltelijke ontgronding van de Zweilander- en de Boterhuispoldcx-. Uitbreiding van het aantal ligplaatsen moet ge vonden worden binnen de gemeente in grotere en kleine jachthavens, oevers en particuliere terreinen. De capaciteit van de Kagerplassen wordt behalve door de wateropper vlakte ook sterk bepaald door de toegankelijkheid van de oevers voor watersporters. De oevers zullen zoveel mogelijk vanaf het water vrij toegankelijk moeten worden. Bij handhaving van het agrarisch gebruik van bepaalde gebieden kan dit bereikt worden door oeverstro ken in publiek eigendom te verwer ven. Aansluitend aan de stedelijke uit breiding van Leiden kan aan de zuidzijde van de verbrede Grote Sloot een oeverstrook ontwikkeld worden voor de dagrecreatie van niet-watersporters. Ten noorden van de Grote Sloot kan een uit breiding plaats hebben van de dorpsbebouwing van Warmond in combinatie met voorzieningen voor watersport. Aansluitend aan het be slaande industrieterrein ten zuiden van de Grote Sloot is een haven voor woonboten geprojecteerd, ter sanering van thans verspreid voor komende ligplaatsen voor woon boten. Be ..vi groeung Historisch-geografisch bevindt de „menselijke verblijfswereld" zich primair aan de westzijde van de Kagerplassen. Deze verblijfswereld is landschappelijk kenbaar door een opgaande begroeiing in een ove rigens vlak land. Uitbreiding van deze begroeiing ten noorden van het Huijs te Warmond is denkbaar in combinatie met de aanleg van enkele campings met watersport- accommodatie langs het water ten westen van de Henmeerpolder. In de lijn van de historisch-geogra- fische ontwikkeling kan als alter natief plan gelden voor het zojuist genoemde gebied en voor de Hen- meerpolder een bebouwing met bungalows of bungalowcomplexen met royale tuin. en laanbeplanting op de hoger gelegen gronden ten noordoosten van liet Huis te War mond, uïtbreidinng van de water sportaccommodatie op de lagere gronden ten westen van de Hen- meerpolder en ontwikkeling van de Henmeerpolder door verdieping van het midden en ophoging tegen de kaden tot een bungalowcomplex met watersportaccommodatie. De overige gebieden zoals het poldertje tussen de Botersloot en de Warcker Lee, de eilanden in de Kagerplassen, de eendenkooi en omgeving kunnen de tegenwoordige bestemming van agrarisch gebied resp. natuurgebied behouden. Deze bestemmingen dragen bij tot het specifieke karakter van de Kager plassen. Op grond van elders verrichte tellingen en andere gegevens kan de herkomst van de recreanten aan de Kagerplassen als volgt geschat worden: Leiden 33 pet. Den Haag 20 pet, Amsterdam en Haarlem 20 pet, gemeenten rond Warmond 20 pet, rest van Nederland 6 pel en buitenland 1 pet. Het aantal toeris tische slaapplaatsen in Warmond bedraagt: hotels/motels 64, pensions en gehuurde kamers 110, tweede woningen, livingvans, weekend arken 965, kampeerhuizen 45, kam peer- en caravanterreinen 260, huisjes 270, totaal 1714. Het Warmondse deel van de Ka gerplassen zal al aanmerkelijk wor den uitgebreid wanneer het plan Zwanburgerpolder zal worden ge realiseerd. Na aftrek van liet ter rein, gereserveerd voor de toe komstige dorpsuitbreiding resteert door ontzanding van de Zwanbur gerpolder een wateroppervlakte van ongeveer 82 ha. Enkele jaren zal deze uitbreiding alleen de toene mende behoefte aan recreatiewater kunnen opvangen. In een fasering tot 1980 zal er echter rekening mee moeten worden gehouden dat nog ongeveer 250 ha water aan het be staande areaal zal moeten worden toegevoegd. Het is niet waarschijnlijk dat een dergelijke uitbreiding alleen op Warmonds gebied zal moeten wor den gerealiseerd. Het meest voor de hand liggend is een toekomstige vergroting aan de oostzijde van de Kagerplassen. Wanneer de nodige uitbreiding daar niet of niet geheel kan worden gerealiseerd dan kun nen ook op het grondgebied van Warmond gebieden aan hun agra rische bestemming worden onttrok ken en getransformeerd worden in water. Kosten Wat de kosten betreft deze zul len voor de terreinen ten noorden van het Huis te Warmond onge veer drie miljoen gulden bedragen, de terreinen in de Zweilandpolder vragen een investering van onge veer tweeëneenhalf miljoen gulden. Voor dc Henmeerpolder (exclusief de Hofpolder) kunnen de kosten voor terreinen voor tweede wonin gen, aanleg woonbotenhaven, aan leg jachthavens, uitbreiding water oppervlakte, maken van aanlegge- legenheid, aankoop en toegankelijk maken van oeverstroken, beplan ting vogelreservaat, worden ge raamd op vijftien miljoen gulden. Aan de randen van de plassen zullen ongeveer 20 ha ter beschik king komen voor de bouw van bun galows en zomerhuisjes. Indien ge middeld tien woningen per ha wor den gebouwd, dan zullen de kosten per bouwperceel ongeveer f 75.000 bedragen. Wat de subsidies in deze zaak aangaat subsidieert het ministerie van C.R.M. die objecten t.b.v. voor zieningen voor openluchtrecreatie en het toerisme waarvan het pu blieke belang primair is. Het sub sidie van C.R.M. bedraagt ten hoog ste 50 pet van de investeringskosten. Het ministerie van economische za ken kan projecten voor toerisme en openluchtrecreatie subsidiëren wan neer er een regionale welvaarts stimulans van uitgaat. Investeringen kunnen tot ten hoogste 85 pet wor den gesubsidieerd. Het ministerie van landbouw en visserij kan ontwa- terings- en ontsluitingswerken sub sidiëren, in principe slechts wan neer die deel uitmaken van een groter geheel. Buurl 21, donderdag: Havenplein, Haar- lemmerstr. (van Haven tot Mare). Don- kersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerksteeg. Pelikaanstr.. Koestr., Lege Werfsteeg, Duizend- draadsteeg, van der Werfstr.. Bouwelou- wensteeg, Meermanshof. Druekerstr., Ma- redorpsedwarsstr., Grevenstr.. Vol- dersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg. Janvossensteeg, Koddesteeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mara). Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Volmolengracht, Oostd- warsgracht, Koolstr., Emmastr., Baatslr. Buurl 23, donderdag: Haarlemmerstr.. (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn. Apothekersdljk. Schapenstecg. Goeger- ritsteeg. Prinsessekadc. Turfmarkt. Steenstr., Beestenmarkt. Nieuwe Beesten markt. Korte Gagewater, Morsstr.. Smldsteeg. Narmstr.. Krulsstr., le Bin- ncnvestgracht. 2e Binnenvestgracht. Si Aagtenstr.. Lammermarkt. Marktsteeg. Lange Schelstr., Nieuwe Mare. Oude Sin gel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fok- kestr., Oude Vest (van Turfmarkt tot Ma re). I.ange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorstecg. Dolhuissteeg, Slonshof. St Ursulasteeg. Caecillastr.. Lange en Korte Lljsbetsteeg. Korte en Lange Ag- nietenstr.. Spljkerboorsteeg, Vestwal. 3e Binnenvestgracht. Relneveststeeg, Langc- gracht. Vredehof. Houtmarkt. Noor- derstr.. Hendrikstr. Buurt 20. vrijdag: Van Vollcnhovenka- de. Van Vollenhovenplcin. Snouck Hur- gronjestr., Huizlngastr., Uhlenbeckkade. Colenbranderstr.. Meyerskade. Duyven- dakstr.. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v Vollenhovenplcin), Rljndljkstr., Ka- naalstr., Dozystr., De Goejestr.. Cosljnstr.. Hartmanstr.. Roomburgerlaan, Hoge Rijn dijk (van Utr. brug tot Wllhelmlnabrug). Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wllhelmlnabrug). Catharinasli Rljnstroomstr. Buurl 28. vrijdag: Hoge Rijndijk (van Wllhelmlnabrug tot Rhijnvreugd). Utrechtse Jaagpad (van Wllhelmlnabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- gestr.. Besjeslaan, Park ..Die Leythe". Roomburgerweg, Aartstr., Meerburgerka de p straat, Gouwestr., Amstelstr., Leed- estr., Wlerickeslr., IJsselkade, Kasteelhof. Vllststr., Zaanstr., Maasstr., Merwcdestr.. Drechtstr., Llngestr., Spaarnestr., Eckstr. C LEIDEN Ir. F. F. Veenstra, waar nemend hoofdcommissaris van de Ned. Padvindersvereniging, heeft oubaas A. Valkenburgh de Zilveren Vlaamse Gaai uitgereikt, de hoogste padvindersonderscheiding. Dit ge beurde tijdens een leidersbijeenkomst van het district Rijnland. Voorts is de heer Valkenburgh benoemd tot ere-assistent-districtscommissaris.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3