Alphen verhoogt tarieven SCHEPEN-. RIJENHOUT KRIJGT EEN DORPSHUIS R.K. verwondering n.a.v. Meren wijk Minister verdiept zich in Leidse problemen Economie en Financiën Gemeentebestuur Benthuizen nam afscheid van bestuur van de Benthuizerpolder Verkiezingen bestuur De Noordpias Hobbyshop in Benthuizen Auto gestolen Mej. mr. Zeelenberg ridder orde van Oranje-Nassau Schoolkampioenen naar Heemskerk H. Venver jubileert bij de U.B. HOE DE1 reilen en zeilen NIEUWE IEIDSE COURANT 11 DINSDAG 4 MAART 1969 BENTHUIZEN Burgemeester L J. P. Keijzer heeft, in gezelschap van de wethouders D. van Soest en A. van Noort, alsmede gemeente secretaris C- J. A. Runsink, van de gelegenheid gebruik gemaakt om afscheid te nemen van het bestuur van de Benthuizerpolder, die geza menlijk het stembureau vormden ter verkiezing van twee vertegen woordigers in het nieuwe bestuur van „De Noordpias". De burgemeester wees erop, dat samengaan in de vorm van concen traties, fusies enz. in deze tijd meer dan noodzakelijk is, behalve bij ge meenten, die niet van in-elkaar-op- gaan houden. „Vermoedelijk is de grootste vervuiler onder uw ingelan den de gemeente Benthuizen wel geweest, die nog niet over een eigen zuiveringsinstallatie beschikt, maar binnen enkele jaren via het Zeelei- dingproject het vuil naar elders af voert, maar de gemeenteraad was zich dat zeer wel bewust en heeft wellicht daarom twee wethouders gekend, diè tevens polderbestuurders waren. Sedert 1966 kon zelfs wor den volstaan met één wethouder/ polderbestuurder en nu de Benthui zerpolder als zelfstandig lichaam in de nieuwe polder ,.De Noordpias" zal opgaan, heeft poldervoorzitter Jos. van der Eijk het dus niet meer nodig geacht om ook nog langer wet houder te blijven", stelde de burge meester onder hilariteit. ..Het gemeentebestuur wil het pol derbestuur en de oud-bestuursleden BENTHUIZEN Nadat vorige week de stemgerechtigde ingelanden van de polder Achterof en de Putte (Waddinxveen) de heren P. van der Eijk en P. H. Kroes tot vertegen woordigers van die op te heffen polder in het bestuur van de nieuwe polder „De Noordpias" hadden ge kozen en die van de Palensteinsche Polder (Zoetermeer) de heer Joh. Sonneveld, hebben de stemgerech ti'gde ingelanden van de Benthuizer polder (Benthuizen) met overgrote meerderheid van stemmen hun ver trouwen uitgesüroken in de heren Jos. van der Eijk (79 stemmen van de 120) en L. Groen Pzn (76 stem men). Hier was het de heer W. P. Lievaart, die als outsider eindigde met 56 stemmen. In de Hazerswoudsche Droog makerij (Hazerswoude) was het al niet anders. Van de 291 uitgebrachte geldige stemmen 15 stemmen waren van onwaarde) verzamelde de heer J. P. J. Voets 230 stemmen op zich, ■de heer Paul van dei- Eijk 216 en de heer A. J. Jacobs 170 stemmen. Naast een aantal verspreide stem men verkreeg de heer A. A. van der Maas er 121. Van de negen leden van het nieuwe bestuur zijn thans bekend de heren P. van der Eijk en P. H. Kroes (Achterof en de Pubte), Joh. Sonneveld (Palenstein sche Polder), Jos. van der Eijk en L. Groen (Benthuizerpolder), J. P. J. Voets, Paul van dei- Eijk en A J. Jacobs (Hazerwoudsche Droog makerij). Voor de negende man moest gisteravond De Kleine Droog makerij (Hazerswoude) zich nog uitspreken. Hier kwam de heer L. C. van Vliet uit de bus. die 9 stem men verwierf, terwijl de heer N. C. Th. Koot 5 stemmen op zich ver zamelde. BENTHUIZEN Burgemeester I. J. P. Keijzer zal vrijdagmiddag 7 maart om 5 uur de Hobbyshop Hulst in het winkelcentrum (Prins Willem-Alexanderplein 6) officieel openen. Er zal van 5.30 tot 7 uur een receptie worden gehouden. Als eigenaar is de heer A. J. I. Hulst (Berkel en Rodenrijs) verheugd over deze vestiging in Benthuizen. Als bedrijfsleider zal de heer B. J. Adegeest (Zoetermeer) optreden. De hobbyshop zal vanaf zaterdag morgen voor het publiek zijn open gesteld. Biljartuitstagen Veen- en Rijnstreek WOUBRUGGE In het dlstrikt Veen- en Rijnstreek werden afgelopen week de volgende biljartwedstrijden gespeeld: Klasse I: De Kroon 1—De Sport 1 5—2, De Sport 1—Roelofarendsveen 2 4—3, Roe- lofarendsveen 1—De Kroon 1 5—2, De Plas 1Ons Genoegen 1 5—2. Klasse II en III: De Sport 2—De Kroon 2 6—3, Monopole 2—Roelofarendsveen 4 7—2, Nwe Wetering 2—Roelofarendsveen 4 54. De Kroon 2—Ons Genoegen 2 8—1. Roelofarendsveen 3Jacobswoude 1 72, De Plas 3—Vergulde Vos 2 2—7, Roelof arendsveen 4Haraco l 9—0. De Sport 2— Nwe Wetering 2 5—4. Klasse IV: Roelofarendsveen 5—Ons Ge noegen 3 7—2. Nwe Wetering 5—Vergulde Vos 3 (1—9. Nwe Wetering 3—Monopole 3 7—2, Nwe Wetering 4—De Sport 3 4—5, 't Rechthuis 1—Jacobswoude 2 7—2, Ver gulde Vos 3—De Kroon 4 9—0. Jacobswou de 3—Roelofarendsveen 5 4—5. De Sport 3Nwe Wetering 5 7—2. De tussenstanden ln de competitie zijn: Klasse De Sport 1 Roelofarendsveen 2 De Kroon 1 Nwe Wetering 1 Monopole 1 De Plas 1 Roelofarendsveen 1 De Plas 2 Ons Genoegen Klasse II en III: Roelofarendsveen 4 Vergulde Vos 2 De Kroon 2 Monopole 2 Roelofarendsveen 3 Nwe Wetering 2 Jacobswoude 1 De Sport 2 Ons Genoegen 2 Haraco 1 De Plas 3 Klasse IV: Vergulde Vos 3 De Sport 3 De Kroon 3 Roelofarendsveen S De Kroon 4 't Rechthuis 1 Nwe Wetering 5 Nwe Wetering 3 Nwe Wetering 4 Ons Genoegen 3 Jacobswoude 3 Monopole 3 Jacobswoude 2 10 72 10 61 18 15 103 zijn erkentelijkheid betuigen voor alles, wat zij in het belang van een goede waterhuishouding sinds de in stelling in 1925 hebben gedaan. In de komende tijd zullen twee vertegen woordigers in een gezamenlijk gro ter verband de belangen van dit ge bied moeten behartigen en er is alle vertrouwen, dat zij, wie dat dan ook zullen worden, dat met dezelfe kennis van zaken zullen oen. Voorzitter Jos. van der Eijk be antwoordde deze afscheidswoorden met een weerwoord. „Inderdaad was de gemeente Benthuizen de groot ste potentiële watervervuiler. Maar het polderbestuur heeft begrip ge toond voor de goede wil van de ge meente, die zich openbaarde in het raadsbesluit tot deelneming in het Zeeleidingsproject naar Schevenin- gen. Om die reden hebben wij het Benthuizen niet moeilijk willen ma ken". BENTHUIZEN Een grijze, vol ledig afgesloten personenauto van Garage Van der Meer is in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen. Beroep Geref. Gemeente BENTHUIZEN De Gerefor meerde Gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op ds. J. C. Weststraite te Meliskerke. TOP-HANDBAL IN NIEUW-VENNEP NIEUYV-VENNEP Zaterdag zal in Nieuw-Vennep een handbalwed strijd worden gespeeld in de nieuwe sporthal. Na de officiële opening om half drie door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Haarlemmer meer zullen twee topteams in het veld komen. Heit dames-handbalteam van Swift uit Roermond, kampioen van Neder land in de hoofdklasse, zal uitkomen •tegen The Bohemians uit Praag. Gemeenteraad van Haarlemmcrm eer HAARLEMMERMEER De fe- meenteraad van Haarlemmermeer zal donderdag 6 maart in het raad huis in Hoofddorp bijeen komen. Aanvang 15.30 uur. De agenda vermeldt onder meer de volgende voorstellen Aangaan van een gemeenschappe lijke regeling inzake een te stichten regionale politieschool; Verlenen van medewerking voor het plaatsen van gaskachels in de St. Antoniusschool te Nieuw-Vennep; Verlenen van me dewerking voor de aanschaf van ont wikkelingsmateriaal ten behoeve van de R.K. kleuterschool te Buitenkaag; Aangaan van een vaste geldlening van f 312.000; Beschikbaar stellen van een krediet in verband met het overne men van een aantal machines voor de sociale werkplaats „De Schutse"; Be schikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de meet- en re- gelinstallatie op de luchthaven Schip- hol-oost; Uitgifte in erfpacht van een perceel grond te Nieuw-Vennep aan de Stichting samenwerkende bibliothe ken in de gemeente Haarlemmermeer; Aankoop van het pand Dr. J. P. Heye- laan 6 te Abbenes; Verkoop van bouw terreinen gelegen aan de Sportveld- weg te Nieuw-Vennep; Bouwterreinen begrepen in het bestemmingsplan „Nieuw-Vennep-zuid III"; Grond te Buitenkaag; Een inpandige strook grond te Nieuw-Vennep. TER AAR Vanavond vergadert de afdeling van de KVP. Er moet een nieuwe voorzitter worden ge kozen, want de heer H. A. Volgering heeft zich niet meer beschikbaar gesteld, omdat hij de leeftijdsgrens bijna is gepasseerd. Ook drie andere bestuursleden stellen zich niet meer beschikbaar, onder wie de secretaris, de heer J. Zwirs. TER AAR De klaverjaswedstrijd van de nieuwbouwcemmissie van de voetbalvereniging TAW kreeg de volgende uitslag: G. Keijzer, 5750 punten; C. v. d. Haven, 5638; D. van Leeuwen, 5458; A. Verkerk, 5352; H. Niemöller, 5079; mevrouw v. d. Haven-Voordauw, 5056: C. Roest, 5053; B. Valentijn. 5048: D. van Heijningen. 4991; G. Bezuyen, 4981. Poedelprijs voor H van Vliet met 3596 punten. Maandprijzen voor februari: G. Keijzer, 20.371 punten; A, Verkerk, 19.950; H. Hoogervorsit 19.836. HAARLEMMERMEER Op 10, 11 en 12 april zal in Rijsenhout een b.azaar worden gehouden. Nu het gemeentebestuur heeft toege zegd dat eind maart in Rijsenhout de eerste paal in de grond zal wor den geslagen voor „Het Gebouw", is het zaak tienduizend gulden bij een te brengen voor de inventaris. Eindelijk zullen de wensen van de inwoners in vervulling gaan en zal het zo snel uitbreidende dorp met een verenigingsgebouw worden verrijkt. De Rijsenhouters zijn al druk beziig met het vervaardigen van ar- TAFELTENMS AVANTI HAZERSWOUDE Uitslagen ta feltennis Avanti: heren: team 1 bracht de uitwedstrijd tegen het sterke St. Vooruit 2 tot een goed einde, door met 2-8 te zegevieren. Team 2 kreeg het taaie Gossima 6 op bezoek. Door met 5-5 gelijk te spelen hield dit team zich staande aan de kop van de ranglijst. Team 3 behaalde een 4-6 zege op St. H/TSB 10. Team 5 verraste door koploper DHC 6 met 6-4 zijn eerste neder laag te bezorgen. Team 6 leed de eerste nederlaag, en we<l tegen kop loper Reflex-Vs. 2. Jongens: Avanti 1 ondernam de verre reis naar hei Bredase Belcrum 1- Na met 3-0 te hebben achterge staan wisten ze toch nog een gelijk spel te bewerkstelligen. Piet Kerk vliet Cz. zette tegen TOV 2 al zijn partijen in winst om. Zijn teamge noten konden hier niets aan toe voe gen, zodat zij met 7-3 verloren- Team 3 verloor met 8-2 van de Scylla-re- serves en team 4 verloor met 7-3 van Effect '54 1. Avanti 5 verloor met 4-6 van De Baronie 1. Avanti 7 speelde tegen Effect '54 3 gelijk. De aspiranten wonnen van Pit '54 A met 9-1. Meisjes: Team 1 en 3 kwamen na felle strijd een gelijkspel overeen. Team 2 verloor met 3-7 van koplo per Smash RK 1. Team 5 won over tuigend met 8-2 van het 4e. Team 6 en 9 kwamen met elkaar een ge lijkspel overeen. Team 8 handhaafde zich doormiddel van een 9-1 zege op het 10e bovenaan de ranglijst. HILLEGOM „Medezeggenschap" is het onderwerp, waarover heden avond de heer C. Smits, ing., direc teur van N.V. De Ringvaart te Hille- gom spreekt voor de mannenvereni- ging in de kerkeraadskamer bij de geref. kerk. De gymnastiekvereniging „Jahn" geeft hedenavond een uitvoering in de Treslong-zaal. Medewerking ver lenen de drumband van de Hillegom- se Harmoniekapel en pianist J. H. Gottmer. Vrijdagavond wordt in de Chr. Geref. kerk aan de Hofstraat de Vrouwengebedsdag gehouden. Medi tatie van mevrouw v.d. Weide-Ben- nink. Vrijdag 7 maart wordt de expositie van de Hillegomse Schildersvereni ging „Lijn en Kleur" achter de St. Jozefkerk geopend, die tot en met zondagavond 9 maart geopend blijft. De afdeling Hillegom van het Ver bond voor Veilig Verkeer houdt maandagavond 10 maart de jaarver gadering in de aula van de r.k. La gere Technische School. Max Tailleur treedt dinsdag 11 maart op in Treslong. Donderdag 13 maart komt de af deling Hillegom van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur bijeen in de zaal „Het Wapen van Friesland. tikelen die op de bazaar verkocht zullen worden. Fabrikanten en winkeliers stelden daarvoor gratis materiaal beschikbaar. Het bestuur van de Stichting Het Gebouw ver trouwt er op, dat de bazaar druk zal worden bezocht. In de openbare school aan de Bennebroekerweg zullen twintig tenten worden geplaatst waar men z'n hart kan ophalen aan schieten, ballen gooien en nog tal van andere activiteiten. Er zal een expositie worden inge richt waar middenstanders uit Rij senhout en omgeving hun produk- ten tentoonstellen. Ook komt er een markt waar „spullen" verkocht zuHen worden die op 8 maart bij de inwoners worden opgehaald. Hierbij gaat het om oude boeken, afgedankte bromfietsonderdelen en zovoort. Produkten die de werkgroepen in Rijsenhout hebben gemaakt voor de loterij en bazaar worden zater dag 22 maart geëxposeerd in de beurshal van Centurion. Wethouder drs. A. L. J. Coenen is gevraagd 's middags om drie uur de tentoonstelling officieel te ope nen; de expositie is tot 's avonds 9 uur te bezichtigen. Teststation in Nieuwveen NIEUWVEEN Donderdag en vrijdag staat op de parkeerplaats van het Verenigingsgebouw Kwiek het mobiel teststation van de ANWB. Autobestuurders kunnen zich hier gratis laten testen op hun gezichts- en reactievermogen. De tijden, waarop dit kan gebeu ren zijn: donderdag van 11 tot 13, van 14 tot 17.30 en des avonds van 19 tot 21 uur en vrijdag van 10 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Judosucce9sen in IV. Wetering NIEUWE WETERING Op uit nodiging van judo-vereniging „Alke made" maakte een jeugdteam van Sportschool De Vries een serie wed strijden in Nieuwe Wetering. Er werd gewerkt n 4 individuele gewichtklas sen. In drie van deze klassen teken den de jeugdige Leidenaars voor de eerste prijs. De uitslagen waren: A klas 1. An ton Schouten (Alkemade); 2. Rob Wink (De Vries) B klas 1. Jacques Ouwerkerk (De Vries); 2. Jaap de Boer (j.v. Alkemade). C klasse 1. P. Mast (de Vries); 2. Arnoud v. Lun- teren (De Vries). D klasse 1. Frans Mast (De Vries); 2. Kitty Velenturf (De Vries). In een team-wedstrijd over negen partijen zegevierde het B-team van de Vries met 32 over het A-team van Alkemade. LEIDEN In zijn kamer heeft burgemeester Van der Willigen me juffrouw mr. M. J. Zeelenberg, hoofdinspoctrice bij het Leidse po litiekorps vanmorgen mededeling gedaan van haar benoeming tot of ficier in de orde van Oranje-Nas- sau. Tevens werd haar met ingang v_n 1 maart 1969 wegens het be reiken van de 60-jarige leeftijd, functioneel leeftijdsontslag ver leend. Mej. mr. Zeelenberg kwam 9 aug. 1932 bij de Leidse politie, waai- haiar administratieve werkzaamheden op gedragen werden. Tevens kreeg zij tot taak vrouwen en kinderen te verhoren in zedenzaken. Om haar werk beter te accentueren werd ze op 20 juni 1939 de persoonlijke ti tel van adj unct-inspec trice ver leend. Op 15 juni 1942 werd ze belast met de leiding van de afde ling kinder- en zedenpolitie. Tafeltennis Baronie ALPHEN Het eerste damesteam van Baronie is in de tafeltennis-pro- moliecompetitie nog steeds ongesla gen. Thuis speelde men tegen de da mes van M.V.O. uit Den Haag en de gasten werden met een zware ne derlaag, 91, naar de residentie te ruggezonden. 'Hierdoor bleven zij aan het hoofd van de ranglijst. Deze week zullen zij in Den Haag een moeilijke klip moeten omzeilen, want de dames van Gossima hebben ook nog een kans. Het tweede damesteam leverde ook eeri mooie prestatie door het veel sterkere Siok in Nootdorp naar een 64 nederlaag te spelen. Uit de laat ste drie wedstrijden behaalden zij zes punten waardoor zij toch nog een goede klassering kunnen behalen. Het eerste herenteam moest tegen koploper Gios uit Den Haag aantre den. Door ziekte kwam Baronie met slechts twee spelers uit en dat bete kende direct een 30 achterstand.- Desondanks verloren zij toch maar met 7—3. Het tweede herenteam speelde te gen Treffers uit Roelofarendsveen met 55 een verdienstelijke wed strijd, al was de volle winst voor Ba ronie beter geweest. Het derde he renteam overklaste het Haagse Wi- bats met 91. Het vierde herenteam deed daar niet voor onder en speelde ook een Wibats-team naar een 91 nederlaag. Het Jongensteam behoudt een goede kans voor een plaats bij de bovenste twee en won van Avanti in Hazerswoude met 64. Po«t?fi"iiit«(,hap Zevenhoven ZEVENHOVEN De ingebruik neming van het nieuw gebouwde postagentschan in het winkQlDand van de heer W. Q. van Trig!, Doros- straat 3 te Zevenhoven za1 od don derdag 6 maart plaatsvinden- Hieraan voorafgaande zal op woensdag 5 maart om 13 30 uur in café „De Viersprong". Stationsweg 1 te Zevenhoven door de burgemees ter van Zevenhoven, de heer B. J. Hoogenboom. in een besloten bijeen komst de officiële opening worden verricht. In de vergadering van de raad van commissarissen der NV Bank voor on roerende zaken zijn de jaarstukken over het boekjaar 1968 behandeld. In de op 17 april te houden jaarvergade ring zal worden voorgesteld het di vidend te verhogen tot vijftien (14) pet. Voor de houders van winstbewij zen a a en a b gezar.urlijk zal een bedrag van f 51.974 (f 48.228) beschik baar zijn. ALPHEN Op basis van de huidige tarieven zou de opbrengst sbraatbelasting in 1969 naar raming f306.000,bedragen. De kosten worden echter voor dit jaar op f 1.568.000,begroot B. en W. menen de thans toe te passen verhoging voorshands tot 20% te moeten beperken. De opbrengst der belasting kan daardoor met rond f 60.000,wor den verhoogd. De opbrengst van de reinigings rechten zou, berekend naar de hui dige tarieven, voor 1969 f220.000, belopen, dat is rond 54% van de begrote uitgaven ter zake van het verzamelen en afvoeren van huis- en bedrijfsvuiL Wanneer de tarieven van de reini gingsrechten over de gehele linie met eveneens 20#/o worden ver hoogd. zal de opbrengst nader op f 264.000,kunnen worden ge raamd, waardoor het dekkingsper centage wordt gebracht op rond 64% van de uitgaven. Op 1 aug. 1945 volgde de be noeming tot inspecteur 2e klas en op 1 juli 1954 werd ze benoemd tot haar huidige rang van hoofd- mspectrice. De wijze waarop ze d'e leiding hierover heeft gehad, verdient alle lof, aldus de burgemeester, die ver der zei, dat een dergelijke functie in een stad als Leiden geen sine cure is. U heeft uw taak zeer breed opgevat. Hierna speldde hij haar de versierselen horende bij het rid derschap op. ALPHEN Nu overal in ons land de plaatselijke schoolkampioenschap- pen zijn verspeeld en de kampioenen van de districten bekend zijn, gaat men zich, zoals ieder jaar opmaken voor de landelijke strijd om de titel schoolkampioen tafeltennis van Ne derland. Vorig jaar vonden deze wed strijden plaats in Velp. Dit jaar op dinsdag 8 april in de Dr. Prinssens- sporthal te Heemskerk. Ook Baronie, dat op 8 februari j.l. in onze gemeente de kampioenschap pen organiseerde, kreeg van de afde ling Jeugdzaken van de Nederlandse Tafeltennisbond de uitnodiging de kampioenen van de gemeente Alphen aan den Rijn af te vaardigen naar Heemskerk. Daar dit een specifieke gemeentelijke zaak is, spelen zij ook onder de naam van hun eigen school en gemeente. De gekozen speler(sters) zijn: Jon gens: Kees Bruinsma, Hans Velle- koop, Cees Otte, Gert Boot en Janet Bruinsma, allen Chr. Lyceum; Ida Bloupot en Mary Straathof, beiden Chr. Nijverheidsschool voor meisjes; Hetty Versluijs, Thorbecke-MAVO: Dick van Ommen, Immanuëlschool; Ben van Laar, Da Costaschool. De reis wordt geheel georganiseerd door de N.T.T.B. Daar dit een finan cieel offer vraagt, hoopt de bond van de gemeente een subsidie te ontvan gen. B. en W. hadden gesprek LEIDEN Een deputatie van het college van burgemeester en wethou ders, vergezeld van de. chef financiën, heeft gisteren een langdurig onder houd gehad met de minister van binnenlandse zaken en een aantal hoofd ambtenaren van de departementen van binnenlandse zaken en van finan ciën over het adres van 15 januari 1969, dat burgemeester en wethouders aan de regering en de Tweede Kamer hebben gericht. De minister toonde begrip voor de financiële problemen, waarvoor de gemeente Leiden zich gesteld ziet. Hij heeft toegezegd zich over verschil- 'ende aspecten van deze problemen nader te zullen oriënteren. Uitgifte van 7 procent Eurolening Gulf Oil PARIJS Morgan and Cie Interna tional S.A. en de First Boston Corpora tion, optredend als leiders van een internationaal consortium, maken be kend dat Transocean Gulf Oil Com pany een 7 pet obligatielening van 30 miljoen dollar heeft uitgegeven, aflo pend in 1981. De koers van uitgifte bedraagt 97 procent. Transocean Gulf is een volledige dochteronderneming van Gulf Oil Corporation, en de beta ling van hoofdsom, eventuele premies en interest en betalingen uit het amor tisatiefonds worden onvoorwaardelijk gegarandeerd door Gulf Oil Corpora tion. De obligaties zijn niet aflosbaar voor 1 maart 1977, behalve voor het amor tisatiefonds en in het geval er belas ting wordt geheven op betaling op de obligaties. Op en na 1 maart 1977 kun nen de obligaties worden afgelost optic van Transocean Gul Oil Company tegen 100 pet plus verzamelde interest. Voor het amortisatiefonds, dat op 15 maart 1970 in werking treedt, is de af- lossingskoers 10o procent, plus verza melde interest. Hoger resultaat Wereldhaven ROTTERDAM De N.V. Wereld haven (onroerend goed exploitatie) te Rotterdam verwacht over 1969 een stijging van het resultaat van tussen de f 500.000 en f 1 miljoen. Wereldha ven streeft naar een groei van het bezit met f 15 miljoen per jaar. maar zal niet „in het wilde weg gaan bou wen". Thans zijn er echter ondanks de hoge rentestand en de gestegen bouw kosten nog steeds reële mogelijkhe den voor een verantwoorde exploita tie. De bouwterreinen in Voorburg, Den Haag en Rotterdam ca. 2 ha. waar van 1.5 ha in Voorburg staan voor een boekwaarde van f 2 miljoen op de balans, maar de werkelijke waarde ligt naar de mening van het bestuur „behoorlijk hoger" De gemiddelde huurprijs per m2 vloeroppervlak ligt bij wereldhaven op f 32 f 33. Enraf-Nonius verhoogt aandelenkapitaal DELFT De nv Ver. Instrumentenfa brieken Enraf-Nonius te Delft heeft 't gewone aandelenkapitaal verhoogd tot f 3.7 min. door de plaatsing van f 400.000 ondershands. Het grootste gedeelte hiervan zal worden genomen door de pensioenfondsen der KLM, terwijl ter handhaving van hun deelnamepositie de Engelse onder neming Evershed and Vignoles ltd het restant zal opnemen. Hoewel reeds In 1968 met participanten was overeenge komen om tot deze plaatsing over te gaan, zullen de voor hun deelname benodigde bedragen in februari 1969 worden gestort. In verband hiermede is de overeengekomen koers vast gesteld ex dividend 1968. zo deelt de directie mede. (De aandelen Enraf-Nonius worden ter beurde incourant verhandeld. De laatstgedane notering van vorige week was 470 procent. Over het boekjaar 1967 werd dertien procent dividend uitgekeerd). LEIDEN De dekenale bestuurs raad van Leiden heeft zijn verwon dering uitgesproken over het feit, dat de Gereformeerde kerk en de Hervormde Gemeente van Oegst- geest een vergadering gaan houden over kerkelijke plannen in de Me- renwijk. Men is er verbaasd ov t dat de R.-K. kerk niet in de voor bereiding van deze vergadering is be rokken. De dekenale bestuursraad heeft al verscheidene keren bij de Gemeen schap van Kerken een verzoek in gediend om in een gezamenlijk ge sprek met alle kerken de Meren- wijk te bezien, maar hierop is iMf geen antwoord ontvangen. LEIDEN In de Leidse uni versiteitsbibliotheek is vanmorgen de heer H. Verwer, hoofd van het bureau bibliografische inlichtingen, gehuldigd omdat hij (op 54-jarige leeftijd) 40 jaar in dienst is bij de bibliotheek. Dit feit bezorgde hem de gelukwensen van de cura toren. Bibliothecaris mr. J. de Groot, bood namens hem een brief aan waarin de curatoren hun geluk wensen aanboden en hun waarde ring uitten in een bijgevoegde en velop met gratificatie. De heer Verwer ontbrak het niet aan energie. „Dat is juist een van uw kenmerken. U legde het kontakt tussen bibilotheek en bezoekers. U was als het ware een deur iin die muur die d'e bezoekers van d!e boe ken scheidde". Hoofd van die personeelszaken, W. F. Neuteboom, roemde even eens de vitaliteit van de heer Ver wer en zijn goede kontaktfunctie. een belangrijk onderdeel in het universitaire leven. Voorzitter van de bond van hoger onderwijspersoneel afd. Leiden W. Duk zei: „Je komt uit een goed nest. Je was gelukkig niet de koude ambtenaar met de mentaliteit van „even een formuliertje pakken" maar iemand met sociale bewogen heid". De heer Verwer is 15 jaar be stuurslid geweest van de Leidse afdeling. Verder werd hij geluk gewenst door twee zijner naaste collega's namens allen, wetenschappelijk ambtenaar dr. J. P. H. G. Kien met wie de jubilaris nauw samenwerkt voor het vervaardigen van cata logi, en het oud-hoofd vam de bi bliotheek, de heer Hartevelt. „Die veertig jaar gingen erg vlot", zei de heer Verwer in zijn dankwoord. „Als je hier langer dan 15 jaar bent, dan kun je niet meer weg. Dat komt door die boeken". Op de foto: de heer Verwer links, mr. De Groot rechts. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: K. W. H. G. Slgtenhorst. exploitant van een horecabedrijf pr. v. Brakelstraat 88. 's-Gravenhage. zk. Voorstraat 44. Voorschoten. Cur. mr. A. R. I. Arls, Frankenstraat 81. 's-Gravenha- ge Eerste lijst Abida 3 NO Jacksonville Amsteldlep 3 ZW Kp Sl Vin cent Amstelsluls 3 ZW Kp Palmas Avedrecht 3 NO Masialsl Acmaea 3 NO Singapore Amerskerk 3 Karachi nr Bombay Amsteltand 3 NO Finistere Amstelstad 3 Kuweit nr Mauritus Argos 3 Malta verw Atys 3 ZW Cochin Alcon 3 ZW Gibraltar Bengalen 3 NW Walvisbaai Banggal 3 O Yokohama Camilla 3 NW Dominica Charls 3 ZW Brest Chevron Lelden 3 v Wal visbaai nr Bahrain Chevron Amsterdam 3 ZW Guernsey Chevrond Delfzijl 3 Immlng- ham Chevrond Rotterdam 3 S- avona verw Caltedx Nederland 3 ZW Be- don Chevron Napels 3 NO Ber muda Diogenes 4 Havre verw Dallia 3 W Sabang Dlone 3 W Dakar Paphuis 3 ZW Quessant Dordrefht 3 ZW Scilley eil Dutch Mate 3 Startpont Daphne 3 NO Ascension Dladema 3 O Asecenslon Foresttown 3 O Gibraltar Gaasterdljk 3 NO Bermuda Gulf Zwede 3 ZO Ceylon Glessenkerk 3 pass Dakar Hollandsduin 3 ZW Ceylon Hollandsburcht 3 w chagos Kloostcrdljk 4 New Orleans Konlngswaard 4 Curacao verw Koudekerk 3 ZW Las Palmas Karmun 3 ZO Saigon Kerkedijk 3 Casablanca Karachi 3 Tenerlfe nr Bilbao Lovellla 3 ZW Bombay Llberiakust 3 pass Las Pal mas Ladon 3 ZW Scllly Isl Lelykerk 3 O Mombasa Lely 3 Lelth nr Antwerpen. Meerdrccht 3 ZW Kp Blanc Montferland 3 ZW Lissabon Markab 3 N Azoren Ncderlek 3 ZW Azoren .\eplunis 3 ZW Azoren Nieuw Amsterdam 3 Feeport verw Nijkerk 3 O Madeira Oosterkerk 3 NO Lourenco- margues Ouwerkerk 3 London nr Muscat Ommenkerk 3 NO Ftnlsteree Prinses Anna 3 Antwerpen Patro 3 NW Socotra Prinses Margriet 3 Dieppe nr Amsterdam Pcrregaux 3 W Kp Dagata Prinsengracht 3 IJmuiden Philldorn 3 Liverpool nr Pt Gentll Rotte 4 Nagoya Rotterdam 4 Singapore verw Radja 3 ZW Monrovia Rondo 3 Z Monrovia Randfonteln 3 ZW Kp Blanc Spaarnekerk 3 O St Helena Str Adelaide 3 Dar es Sa laam nr Lourenfomarques Str Amsterdam 3 Pt Kembla Stanislas 3 NW Casquets Schependrecht 3 NW Casa blanca Socrates 3 O Tenerlfe Solon 3 ZW Ushant Stad Vlaardingen 3 NO Las Palmas Streefkerk 3 NO St Helena Tamara 3 ZO Wahin Thlkampel 3 Hongonk nr Kobe Vasum 3 ZW Landsend Vlllarica 3 ZO Bermuda Wonosobo 3 NW Keelung Westertoren 3 O Mombass Waalekerk 3 ZW Amsterdam ell Wlssekerk 3 NO St Helena Zafra 3 Z Socotra Zarla 4 Pt Miranda nr St Crolx Zwltndrecht 3 Z Abidjan SCHEPEN EERSTE LIJST I v ••I* f||M Amnion 3 Z St Dominga Ares 3 ZO Bermuda Artcnls 3 NO Pt Llmon Aclla 3 NO Honolulu Amerskerk 4 Bombay verw Batjan 3 Callao nr Mataranl Batavier 5 3 Burllngs Caplstcrla 3 Lavcra nr Lask- hlra Caltex Arnhem 3 Immlng- ham nr Trinidad Ceres 3 ZW Flores Dlloma 4 Sydney Dlone 4 ZW Kp Blanco Gaasterkerk 3 Bremen nr Rotterdam Gammedes 4 Inquique verw Gorredtjk 3 Bremen nr Hamburg Gulfhansa 3 N Curacao Gulf Italian 3 O Belra ...Hermes 3 W Santo Doglngo isls 4 St George verw Korendijk 4 Portland Kaaphoorn 3 W Balboa Kalydon 3 pass Littlequoin Lcly 4 Hunbre Mussllloyd 4 Corlnto verw Malnlloyd 3 NO Cristobal Marathon 4 Philadelphia verw Mijdracht 3 NO Belra Nederelbe 4 Nanatmo nr Coosbay Nushaba 3 NW Madeira Nederhone 3 w Genna Nieuw Amsterdam 4 Pt Ver- glades verw Ossendrecht 3 W Chimbote Papendrccht 3 O Hawaii Pendrecht 4 Cristobal nr San Juan Prins der Nederl 3 NO Trini dad Phlllne 3 W Walvisbaai Parkhaven 4 Hamburg Patro 4 Z Socotra Slmonskerk 3 Antwerpen nr Amsterdam Slledrecht 3 ZW Buenaven tura Sloterkerk 4 O Shanghai Str Cook 5 Melbourne Ta ra 3 NW Oporto Thuredrecht 3 NW Aruba Viana 4 Houston Vilianca 3 zo Bermuda Volharding 3 Kp Malaga Waterland 4 Llvorno verw Westerkerk 3 ZW Lissabon Wonosarl 3 Kaapstad nr Duinkerken Zulderkcrk 3 Hambun »r Bremen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11