EEG zet voedselhulpactie op touw voor Biafra Lancering Apollo uitgesteld Griekenland niet isoleren VERZOENING TUSSEN PARIJS EN LONDEN? Gemeenteraad lust burgemeester niet Proces begint schadelijke infusie vloeistof Dirigentencursus begint weer O.-Berlijn wijst pasjesgesprek af Hartziekten epidemisch verschijnsel? Luns: Biafra- plan reëel Woonwagenmensen uit isolement opheffen Spit speelde Luns in Tweede Kamer parten Navo-generaal omgekomen Benoeming van Korsten berust op fantasie VQORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN VAKBEURZEN FILM FOTO VRIJDAG 28 FEBRUARI 196? Nederland ktvam met initiatief Debat in Tiveede Kamer kreeg andere wending KAAP KENNEDY De lancering van de Apollo-9 is thans definitief uitgesteld tot maandagmiddag, omdat de drie ruimtevaarders verkouden zijn. De lancering zou aanvankelijk vandaag geschieden. Een dergelijk uitstel is nog niet eerder gebeurd in de geschiedenis van het Amerikaanse ruimtevaart- programma. Tot dusver waren alle vertragingen uitsluitend van tech nische aard. De lancering is nu drie dagen uitgesteld; sommigen dachten dat het zeker vijf dagen zou worden. De astronauten, James Mcdivitt, Da vid Scott en Russel Schweickart, doen het kalm aan, nemen medica menten in, drinken veel en slapen goed en lang. Gistermogen ondergin gen zij elk een medisch onderzoek van drie kwartier. Volgens de doktoren zullen zij al len weer gauw in vorm zijn om de ruimtevlucht, vermoedelijk de in gewikkeldste ruimtevlucht ooit door mensen ondernomen, te kunnen aan vaarden. Het uitstel van de vlucht van de Apollo 9 de 18e vlucht met een bemande cabine kost een enorme handvol geld naar schatting een half miljoen dollar. Een deel van het geld moet worden betaald aan de honderden technici, die nu drie da gen langer in touw moeten blijven. „Het was een moeilijke beslissing, maar ik kon niet anders," zei de chef van het medische team, dat de astro nauten behandelt, dr. Charles Berry. „Je kunt niet de lucht in met mensen, die niet honderd procent in orde zijn. Hopenlijk zijn ze dat aanstaande maandag, maar je kunt nooit weten." Er staan drie reserves gereed als de verkouden astronauten de tocht met de Apollo niet zouden kunnen maken. LICHTENVOORDE De voltallige gemeenteraad van de Gelderse ge meente Lichtenvoorde inclusief wet houders heeft er ernstige bezwaren tegen, dat de burgemeester van deze gemeente, mr. F. J. Waals, op 1 maart zijn werkzaamheden hervat na ruim een jaar met ziekteverlof te zijn geweest. Dit blijkt uit een open brief van de gemeenteraad. De reeds sle pende moeilijkheden tussen raad en burgemeester komen daarmee op nieuw in de openbaarheid. Uit de brief blijkt, dat de raad er twee keer bij de commissaris der Ko ningin op heeft aangedrongen en een keer bij het ministerie van binnen landse zaken om de burgemeester met vervroegd pensioen te sturen. Zowel de commissaris als het mi nisterie achtten dit niet nodig. De open brief is vooral bedoeld om een eind te maken aan de vele ge ruchten, die over deze affaire de ron de doen. De raadsleden stelden ech ter ook uitdrukkelijk, dat zij zich aan hun belofte zullen houden om ook na de terugkeer van de burgemeester hun functie zo goed mogelijk te ver vullen, ondanks de grote verschillen van inzicht „Geen inspraak via achterdeur" ZWOLLE „Dat onze bond nog steeds niet wordt erkend, is een ake lig geval van discriminatie" aldus gisteren de heer G. J. de Boer, voor zitter van de bond van landpachters en hypotheekboeren tijdens de jaar vergadering. „De centrale landbouworganisaties stellen een commissie samen om wij zigingen in de pachtwet te onderzoe ken, maar wij hebben daarin geen inspraak. Het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité is niet tegen ons maar de twee confessionele bonden weigeren onze deelneming. Het ministerie van landbouw stelt ons wel op de hoogte en vraagt ons advies. Onze bond, die al 45 jaar bestaat, blijft uitdrukkelijk proteste ren tegen deze inspraak via een ach terdeur. De heer De Boer noemde vooral ■(de steeds stijgende grondprijzen en de hoge rente, waardoor de boeren op slechtere gronden in moeilijkhe den komen. In het bijzonder keerde hij zich tegen de rijksdienst der do meinen „die de pachters als citroenen uitknijpt. „Van enig profiteren van de welvaart is geen sprake." (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Op initiatief van de Nederlandse regering is in Brussel een gemeenschappelijke EEG-voedselhulpaktie voor Biafra op touw gezet. Nederland zal daarvoor vijf miljoen gulden bijdragen. Minister Udink deelde de Tweede Kamer gisteravond mee, dat de EEG 25.000 ton haver-, gerst- en maisvlokken zal leve ren, die zullen worden gedistri bueerd door de particuliere orga nisaties (Rode Kruis, Unicef, Caritas en Wereldraad). Het debat over de hulp aan Biafra kreeg door deze mededeling een geheel andere wending. De „twist" tussen de socialist Dankert cn mi nister Udink over de verdeling van de .hulp tussen Nigeria en Biafra werd zelfs „bijgelegd." De hulp aan Nigeria eiste begin deze maand nog 80 procent van het totale bedrag voor zich op. Volgens de heer Dankert was dat niet veran derd. Minister Udink zei echter, dat de door Nigeria afgeslagen lening was omgezet in een gift voor de par ticuliere hulporganisaties (3.6 mil joen). Voegt men daarbij de vijf miljoen ASSEN Onder grote belangstel ling uit kringen van de geneeskunde en de farmacie is gisteren de rechtszaak begonnen tegen drie em- ployé's van de NV Koninklijke Phar- maceutische Fabrieken v/h Brocades Stheeman te Meppel. De 58-jarige apotheker K. G. P., de even oude apo theker E. A. H. J. van P. en de 55-ja rige apothekersassistent A. S. is dood door schuld ten laste gelegd. Aan hun onvoldoende zorg en non chalance voor een deugdelijke fabri cage en voor de hygiëne bij de ver zending en aflevering van een partij van 196 flessen infusievloeistof zou het te wijten zijn, dat in mei en juni 1966 zes vrouwelijke patiënten in het Diakonessenhuis te Eindhoven door toediening van deze vloeistof infectie I opliepen. I Vier patiënten overleden, twee konden herstellen. De infusiestof was op receptuur van het Diakonessen huis in Meppel vervaardigd en was opgeslagen in het depot van de NV Brocades Stheeman in Eindhoven. Over de fabriek was een rapport uitgebracht door dr. F. Steenmeijer, farmaceutisch inspecteur. Hij was van mening, dat de sterilisatie bij het vervaardigen van de vloeistof onvol doende was geweest en gaf als zijn oordeel, dat in de fabriek „be drijfsblindheid" zou zijn opgetreden door de sleur waarin jaren lang wordt gewerkt. Bij het verhoor van de afde lingschef A. S. zei deze, dat hij niet weet welke fout gemaakt is en er naar zijn mening dan ook niet voor verantwoordelijk kan worden gesteld. HILVERSUM Voor de 17e maal houdt de NRU dit jaar haar wereld- befaamde dirigentencursus die uniek is in Europa. De cursus duurt van 12 mei tot 5 juni cn biedt plaats aan 10 deelnemers en 5 toehoorders. in het kader van de EEG, dan komt men aan een verdeling van 44 pro cent voor Nigeria en 56 procent voor Biafra. De minister weerlegde daarmee de beschuldiging, als zou hij politiek en hulp vermengen. Onverkort De minister kwam aan de wens van de kamer tegemoet de geraamde 1 procent van het nationaal inkomen in 1971 onverkort te handhaven, ook al zou het nationaal inkomen hoger uitkomen dan is geraamd. De heer Ruygers (soc.) zag er van af een mo tie hierover in te dienen. Volgens de regering zal in 1971 833 miljoen voor ontwikkelingshulp moe ten worden besteed, latere ramingen spreken van 900 miljoen. Acht van de elf landen, waaraan ons land huip verleent binnen het concentratiebe leid, behoren tot de „armsten der ar men", doordat het inkomen per hoofd van de bevolking lager is dan hon derd dollar per jaar. De minister zegde de kamer toe in het vervolg nog meer te letten op de bereidheid van de ontwikkelingslan den, zelf een vooruitstrevend sociaal beleid te voeren. Mogelijk kan Chili in het programma worden ingepast. De mede-financiering bij particu liere investeringen zal worden uitge breid, misschien nog dit jaar. De minister ontkende, dat het jon- gerenvrijwilligerskorps geen succes heeft. Hij voelde dan ook niets voor de suggestie van de heer Van Dis hiervoor geen geld meer beschikbaar te stellen. WEST-BERLIJN Een poging van West-Berlijn om het mislukte gesprek van woensdag over de rege ling van pasjes voor Westberlijners weer op gang te brengen, is gisteren mislukt. Op een boodschap van de Westber- lijnse onderhandelaar Hort Grabert waarin werd voorgesteld weer op nieuw bijeen te komen antwoordde zijn Oostberlijnse tegenspeler Mi chael Kohl, dat een nieuwe bijeen komst geen zin heeft als Grabert hem niet kan vertellen dat het colle ge dat de nieuwe Westduitse presi dent moet kiezen, niet in West-Ber lijn bijeen zal komen. De Oostberlijnse eisen zijn: alleen praten over een pasjesregeling wan neer de verkiezingen elders worden gehouden; de pasjes-overeenkomst zou alleen gelden voor Pasen en Pinksteren. Bonn en het Westber- lijnse stadsbestuur willen echter een regeling op langere termijn. KOSTBAAR GELUK Kostbaar moedergeluk, maar het was geen spel met het leven, dat de 28-jarige Evelyn Sheard uit Workington, Engeland, speelde: want ofschoon artsen haar op het grote gevaar wezen om na een ernstige hartoperatie (aan de aortaklep) aan een baby te den ken, was ze er zeker van dat deze rijkdom ook voor haar was weggelegd en ze won de strijd: op de foto de dankbare moeder met haar eerste kind Steven. Echtgenoot Robert kan zich nu wat ontspannen na de spannende maanden voor de geboorte. GENÈVE Aandoeningen van de kransslagader kunnen de grootste epi demie vormen die de mensheid ooit gekend heeft. Deze waarschuwing staat in een rapport van de Wereldgezondheids organisatie, dat gisteren is gepubli ceerd. De coronaire hartziekten heb ben een enorme omvang aangenomen en doen zich steeds vaker reeds bij jonge mensen voor. Een diepgaand onderzoek naar oor zaak en voorkoming is dringend nood zakelijk, aldus het rapport. Preventie is voornamelijk gebaseerd op dieet, behandeling van te hoge bloeddruk, lichaamsbeweging en niet-roken. Verkalking, de meest voorkomende oorzaak, kan al in de kinderjaren op treden en moet dan ook vroeg be ginnen. Het sterftecijfer als gevolg van coronaire ziekten was in 1964 in de groep van 35 tot 64 jaar het hoogst in Finland. Zelfst meer dan 1 op 10 in de groep van 55 tot 64. DEN HAAG De zilveren brood- mand is door de Nederlandse vereniging van meelfabrikanten dit jaar toegekend aan de Landbouwhogeschool in Wage- ningen. De onderscheiding wordt jaarlijks uit gereikt wegens bijzondere verdiensten op het gebied van de voedselvoorzie ning. De eerste ging in 1957 naar dr. Mansholt. Op 24 maart wordt de brood- mand aan de rectormagnificus over handigd. Waar je ook kijkt 0 steeds meer mensen ontdekken Roxy 25. U blijft toch niet achter? (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Luns van Buitenlandse zaken zal de Tweede-Kamercommissie van Buitenlandse zaken op de hoogte houden van zfjn activiteiten in Europees verband met betrek king tot Griekenland. Hij liet PLEIDOOI IN PROEFSCHRIFT (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Onderontwikkeld ge bied in eigen land noemt de heer K. Sietaram, geboren te Huwelijkszorg in Suriname, die vandaag in Utrecht promoveerde tot doctor in de sociale wetenschappen, de woonwagensa menleving in ons land. Dat is ook de titel van zijn proefschrift, waarin hij deze gemeenschap als een sociaal-pe dagogische opgave wil beschouwen. Hij zet uiteen, dat tal van factoren ertoe hebben geleid, dat de woonwa- PARIJS De Franse regering heeft gisteren het wetsvoorstel goed gekeurd dat op 27 april door middel van een referendum aan het volk zal worden voorgelegd. Het voorstel voorziet in bestuur lijke decentralisatie en hervorming van de Senaat tot een adviserend li chaam op economisch, sociaal en cul tureel gebied. Wilson wil punt zetten achter twist (Van onze parlements redactie) DEN HAAG Minis ter Luns van Buitenland se zaken had het giste- Even later kreeg de heer Waarschijnlijk was dit Luns weer kijn spreek- een kleine wraak van de woordelijke moeilijkhe- Kamervoorzitter op een den met namen van Ka- eerder gemaakte opmer-j merleden. Hij noemde de king van de minister, datl heer Berg de heer Van er wat zou mankeren aan ren niet alleen in politiek Lier en toen de heer Van de werkwijze van de Ka- j opzicht moeilijk. Zijn den Bergh wilde inter- mer. De begrotingsbe- antwoord aan dc Tweede rumperen, zei hij: „Maar handeling duurde hem te Kamer nam bijna vier dat is nu de heer Van lang en het had weinig uur in beslag en al die Lier". zin steeds weer debatten tijd werd hij gekweld Zijn vergissing bleek te voeren, door een venijnige aanval voor hem zelf pijnlijker van spit. dan voor de heer Van Hij raadde de heer Op een bepaald mo- den Bergh: „Ik wil deze Van Thlel aan dit eens te ment ontlokte hem dit hoge vergadering toch bespreken in de commis- een hoorbare krachtterm wel even zeggen dat ik sie Werkwijze Kamer, waarvoor hij onmiddel- het bijzonder pijnlijk Wat korzelig zei de heer lijk zijn excuses aan- vind steeds weer dit Van Thiel hieraan te zul- bood. „Zelfs thuis pleeg soort fouten te maken", len voldoen, waarop hij ik dergelijke taal niet uit Kamervoorzitter Van de minister maande nu te slaan". Thiel: „Het verschil is, verder te gaan met het De heer Berg van de dat u er nu (zittend) te- onderwerp waarvoor de PvdA suggereerde dat de genaan kijkt, terwijl u er Kamer eigenlijk bijeen minister zou gaan zitten, anders op neerziet". was gekomen. LONDEN De Britse rege ring zal binnenkort mondeling reageren op de Franse nota van 24 februari waarin protest werd aangetekend tegen de weergave en verspreiding door de regering- Wilson van het gesprek tussen president de Gaulle en de Britse ambassadeur in Parijs, Soames. Van bevoegde zijde is gisteravond vernomen dat het Britse antwoord in een verzoenende toon gesteld zal zijn. Engeland, zo zei men. wil een punt zeiten achter het geval. iHet gesprek tassen De Gaulle en Soames had betrekking op de visie van de Franse president op de toe komst van Europa, een Europa zon der EEG en NAVO. Inplaats daarvan een ruimere vrijhandelszone onder leiding van Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Italië. Nauwe werkhand Premier Wilson heeft gisteren het Lagerhuis ingelicht over zijn bespre kingen met de Amerikaanse presi dent Nixon. Hij zei dat er als gevolg van het bezoek van Nixon een nauwe werkhand is ontstaan met het Ameri kaanse staatshoofd. In antwoord op vragen zei Wilson, dat er vele kwesties waren bespro ken, maar dat Nixon niet was geko men om nieuwe akkoorden te sluiten of nieuwe initiatieven te ontwikke len. Wilson vond het moedig van de president, dat deze onlangs on danks de sterke protestionistische druk in zijn iimi gepleit had voor vrijere handel :n de wereld. Ten aanzien van de vooruitzichten van een Amerikaans-Russische top conferentie merkte Wilson op dat Nixon en hij van mening zijn dat „de versterking vnn de NAVO waar van recente gebeurtenissen de nood zaak hebben, aangetoond moet lei den tot een vermindering van de spanning tussen Oost en West, hetzij via multilaterale hetzij door middel van een reeks tweezijdige besprekin gen met de Russen. MILAAN De Amerikaanse gene raal John Hughes, commandant van de Zuideuropese strijdkracht van de Navo is donderdagavond bij een vliegtuigongeluk om het leven geko men. Het toestel van de generaal, een licht waarnemingsvliegtuig, veronge lukte tijdens de start. Ook de Ameri kaanse majoor Edward Haislop en nog twee andere inzittenden kwa men om het leven. gensamenleving steeds verder in een geïsoleerde positie is geraakt. Dr. Sietaram concludeert, dat er stappen gedaan moeten worden die in het bij zonder het onderwijs betreffen. Hij stelde daarvoor een z.g. compensatie- programma op ten behoeve van woonwagenkinderen in de leeftijd van 4 tot 6 jaar (ter voorbereiding van basisonderwijs). In een der stellingen, die hij aan zijn proefschrift toevoegde zegt dr. Sietaram nog, dat de in woonwagen centra uitgeoefende activiteiten, zoals zielzorg, onderwijs, maatschappelijk werk en medische zorg in een zoda nige vorm van opbouwwerk moeten worden gegoten dat de betrokken be volking daar ook zélf een actief aan deel in kan hebben. Andere interessante stelling op een geheel ander gebied: Niét rijke landen subsidiëren arme, maar arme landen subsidiëren rijke landen. An ders gezegd: omdat arme landen ver houdingsgewijs meer betalen voor in dustriële produkten van de rijke lan den, dan rijke landen voor produkten van arme landen, kunnen we meer terecht spreken van subsidie van ar me aan rijke landen, dan omgekeerd. Tenslotte nog deze: Omdat de taak van inspecteur bij het onderwijs zich hoofdzakelijk beperkt tot administra tie, verdient het aanbeveling het pre dikaat „inspecteur" te veranderen in „administrateur." DEN HAAG Minister mr. H. K. J. Beernink van binnenlandse zaken heeft de indruk bevestigd, dat de me dedeling van de heer B. S. Korsten inzake een polsing over een eventue le benoeming tot burgemeester van Gouda op fantasie berust. Dit heeft de minister gezegd op vragen van het PvdA-kamerlid drs. G. M. Nederhorst over de benoeming van een nieuwe Goudse burge meester. In zijn vragen had de heer Nederhorst melding gemaakt van een telefonische mededeling van de heer Korsten, dat hij „ruim vier weken geleden door de minister was gepolst over een eventuele benoeming tot burgemeester van Gouda." Intussen zijn over deze kwestie nieuwe vragen gesteld door het ka merlid A. Nuyens van de Boerenpar tij. Hij vraagt of de heer Korsten de bewindsman heeft medegedeeld te solliciteren naar het burge meestersambt in elke gemeente die vrijkomt. Ook vraagt het kamerlid of het juist is. dat minister Beernink de heer Korsten heeft opgebeld en hem gevraagd heeft of hij iets voelde voor Gouda. Verder wil hij weten of mi- nister-president De Jong de heer Korsten steun heeft toegezegd, als hij voor een benoeming in een gemeente in aanmerking wil komen. Indien de ze vragen bevestigend worden beant woord wil hij ten slotte weten waar om de regering is afgeweken van de bij burgemeestersbenoemingen ge bruikelijke methode. LONDEN Het Engelse hoogge rechtshof heeft twee vakbonden ge last de afgekondigde staking in de Fordfabrieken af te gelasten. Maan dag zal het hooggerechtshof een zit ting wijden aan het arbeidsgeschil en voordien moeten de bonden, waarbij meer dan de helft van de 50.000 werknemers van Ford zijn aangeslo ten, zich onthouden van stakingsac ties. Ook moeten de bonden eerst in on derhandeling treden met Ford over het geschil. gisteren in de Tweede Kamer zijn bezwaren tegen de motie van de socialist Van der Stoel varen, nadat hij in eerste termijn had verklaard dat voortijdig© uitstoting uit de Raad van Europa Griekenland zou isoleren en elk sprankje hoop voor het Griekse volk teniet zou doen. De hele Kamer bleek veel te voelen voor de motie-Van der Stoel. De heer Luns wilde zich echter niet binden aan een spoedig initiatief, omdat dit praktisch en politiek niet haalbaar zou zijn. Hij beloofde wel alles te zullen doen om de ideeën van Van der Stoel te verwezenlijken. De minister kreeg de kamer ook mee in de kwestie Israël-EEG. De minister zei dat Israël niets verder zou komen in zijn associatieaanvraag voor de EEG, wanneer Nederland de toelating van Noordafrikaanse landen tot onderpand zou maken. „Zolang de hele situatie in het Nabije Oosten niet opgeklaard is, zal Frankrijk nooit over te halen zijn". De minister deelde de Kamer mee, dat president Nixon Nederland tot zijn spijt niet in het reisprogramma had kunnen opnemen. De president had dit in brieven aan de Koningin, premier De Jong en minister Luns meegedeeld. Daarna heeft president Nixon per brief premier De Jong en minister Luns voor een bezoek aan de VS uitgenodigd, hetgeen hij tele fonisch nog eens had bevestigd. De bewindsman bleek hier verheugd over. Dat president Nixon niet naar Nederland is gekomen had niets te ma ken met enige anti-Amerikaanse stemming hier of met commentaren op de verkiezing van Nixon. Instemming De heer Luns wilde niets zeggen over zijn Bijfra-hulpplan, dat hij had aangeboden aan keizer Haile Se lassie van Ethiopië. De Organisatie van Afrikaanse staten heeft instem ming met het plan betuigd en ook had de minister al steun van enkele Westeuropese landen die een bijdrage zouden kunnen leveren. Dezer dagen zal er een tweede bespreking tussen deze landen zijn. Minister Luns: „Ik wil er verder niets over i.eggen. Voortijdige mede delingen zouden deze plannen, die reëel zijn, kunnen schaden". Binnen de grenzen van het mogelijke moet op meer effectieve wijze hulp aan Biafra gegeven worden. Ook de mi nister, zou, mèt de c.h. afgevaardigde Bos. wensen dat Biafra er in zou toestemmen dagvluchten zuiver voor voedselhulp te bestemmen. Drie moties werden door de mi nister ontraden Twee moties Van der Spek (pac.soc.) gingen over vol kenrechtelijke erkenning van Noord-Vietnam en de DDR. De mi nister voelde er niets voor de DDR zonder meer te erkennen. Ook een motie-Van der Stoel die de regering vroeg niet in te stemmen met een nieuw mandaat aan de Euro pese commissie betreffende een han delsakkoord met Spanje, werd door de minister ontraden omdat het voorstel elk handelsakkoord uitsluit. Hij wilde wel zeggen dat een nieuw mandaat aan de Europese commissie slechts zou gaan tot 60 procent van de preferenties die in het oude man daat waren opgenomen. Vertraging bij rij-examens DEN HAAG Door de omvang rijke sneeuwval, waarmee ons land de afgelopen weken is geconfronteerd, is inmiddels een week vertraging opge treden in het afnemen van autorij examens. Deze achterstand is mede veroorzaakt door de griepepidemie. Als gevolg van de vertraging moe ten kandidaten voor het rijbewijs na de aanvraag ongeveer negen weken wachten alvorens examen kan worden gedaan. Brandweerlieden onderzocht op jodium-131 LEEUWARDEN Vandaag zullen tien brandweerlieden uit Heerenveen worden onderzocht op de aanwezig heid van jodium 131. De mannen ver leenden deze wéék assistentie bij de blussing van een treinbrand in Friesland. Naar later bekend werd vervoerde de trein radio-actieve stof fen. De brandweerlieden zijn tijdens de blussmgswerkzaamheden een half uur tot drie kwartier nabij de wa gons geweest. Ook de conducteur zal worden onderzocht Gisteravond is hun kleding aan een nauwgezet onderzoek onderworpen, zo heeft het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid meege deeld. m dinsdt OPENINGSTIJDEN .ALLE BEUfiZEN; werkdagen van 9--18 uur zondag 2 rtiaart van ;10 - 18 uur VAKBEURS KARWEI dinsdag"4 maart,óók van T8 - 22 uur VAKBEURS VERLICHTING maandag-5! .dinsdad 4 én' woensdag 5 maart óók van,19 - 22-uur Voordelige trein-toegangbil/etten< op de station^ verkrijgbaar KARWEI MACROSHOP VERLICHTING

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9