Vijftig ton lood rondom Leidse stralingsmeter Vijf maanden voor dood door schuld Twee beroepen in Hervormd Leiden YANI HET DRAAIBOEKj Drie regisseurs met eigen op verhalen van Poe BLADZIJDEN visie Handels op 4 oratorium Theodora maart in LEIDEN LAAZROOHEGSDATS ED NI NEIZ DROF UN i President uit kritiek op prot. chr reclassering Ambtsaanvaarding prof. dr. Drewes Varossieau en Vettewinkel MATRASSEN LEDIKANTEN 19«mieuwe leidse courant vrijdag 28 februari 1969 LEIDEN Het Instituut voor Ra- diopathologie en Stralenbescher- ming, dat is ondergebracht in de po likliniek voor Inwendige Ziekten te Leiden, heeft sinds kort de beschik king over een zgn. „Whole Body Counter" een uiterst gevoelige en zeer kostbare meetapparatuur waar mee men in hoge mate nauwkeurig de aanwezigheid en de soort van ra dio-actief materiaal kan vaststellen. De apparatuur, die werd ge construeerd door een Engelse firma zal maandag officieel in gebruik worden genomen. De kosten van de installatie bedragen ongeveer f 300.000. De gevoeligheid van de appara tuur is zo groot, dat men reeds de natuurlijkerwijze in ieder mens aan wezig radio-actieve stoffen kan me ten en bepalen. Daar zich ook in normale bouwmaterialen hoeveelhe den uiterst geringe radio-actie ve stoffen bevinden is de appara tuur, die beschikt over vier beweeg bare detectoren, geplaatst in een bunker van oud lood (dat speciaal uit Engeland moest komen). Het te genwoordig geproduceerde lood was ongeschikt, omdat ook daarin hoe veelheden radio-actief materiaal voorkomen, die de werking van de apparatuur nadelig kunnen beïnvloeden. Bij elkaar 50 ton oud lood was nodig om de installatie voldoende te isoleren. In blokjes van 10 centime ter dik is het op de muren, de vloer en het plafond van het onderzoekka- mertje aangebracht. Men heeft er tevens mee bereikt, dat de kosmische straling wordt verzwakt. Stralingsbescherming De praktische betekenis van de Whole Body Counter is tweeledig. De WBC van Leiden zal naast de reeds bestaande installaties in Pet ten en Arnhem worden ingezet bij de stralenbescherming. In de dicht bevolkte Randstad is een gevoelige meetapparatuur inmiddels een nood zakelijkheid geworden. De aanwe zigheid van een kernreactor in Delft, het gebruik van radio-actieve isoto pen op medisch, industrieel of ander gebied houden ten slotte een zeker risico en de kans op ongevallen in. In dit verband is vermeldenswaard, dat het personeel, dat werkzaam is op de kernreactor van de Technische Hogeschool in Delft periodiek in de loden kamer van Leiden „doorgeme ten" zal worden. In het kader van de aan het Insti tuut voor Radiopathologie en Stra lenbescherming opgedragen taak tot behandeling van stralingsongevallen bevindt zich in de directe nabijheid op het terrein van het Academisch Ziekenhuis, ook een isolatiepavil joen. Eventuele radio-actief besmette patiënten kunnen daarin beveiligd worden tegen infecties uit de buiten wereld. Medisch speurwerk De tweede betekenis van de Whole Body Counter geldt het geneeskun dig speurwerk in het universitaire ziekenhuis. Met gebruikmaking van radio-actieve isotopen (en wel in zulke kleine hoeveelheden, dat zij onschadelijk zijn) kan men nu mid dels de apparatuur het inzicht in de stofwisseling en de diagnostiek ver diepen. Door bij voorbeeld na te gaan hoe lang bepaalde radio-actief gemerkte stoffen in het lichaam ver blijven of verspreid worden. Deze tweede functie van de WBC is zó belangrijk, dat de medische faculteit van de Leidse universiteit de kosten van de aanschaf voor de helft subsi dieerde. Aan de officiële ingebruikneming van de Whole Body Counter is een periode van vijf jaar voorbereiding vooraf gegaan. De centrale figuur daarbij was wel dr. J. H. Meilink, lector in de stralenfysica. Kosterspaar Seugling legt functie neer LEIDEN De heer en mevrouw Seugling, koster en kosteres van de lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht, hebben de kerkeraad la ten weten dat zij hun kerkelijk ambt wensen neer te leggen. Zij hebben deze functie vele jaren ver vuld. De kerkrentmeesters van de lutherse gemeente proberen nu bin nen drie maanden een opvolger te vinden. Te zijner tijd zal officeel afscheid van het echtpaar Seugling worden genomen. DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, prof. mr. W. F. C. van Hattum, oefende gisteren scherpe kritiek uit op de houding van de prot. chr. reclassering in Leiden, die tot het advies was gekomen een 24-jarige vrachtwagenchauffeur uit Lisse te veroordelen tot een geldboete, omdat de man daar gevoeliger voor zou zyn dan voor ge vangenisstraf. Ik vind die reclassering een lieve vereniging, aldus prof. Van Hattum, maar een dergelijk advies is voor mij onbegrijpelijk. Met een vrachtauto van 14 meter lengte was verdachte in de avond van 9 oktober van Lisse op weg naar Leiden om zijn meisje te be zoeken en reed de aansluitingsweg van de rijksweg op. Er gold in die tijd in verband met werkzaamheden een inhaalverbod, omdat het ver keer alleen van de westelijke rij baan gebruik kon maken. Voor verdachte reed een perso nenauto. Op het moment, dat deze de rijksweg opreed, ging verdachte aan het inhalen en kwam op de linkerrijbaan, waar van de andere kant een auto naderde. Er volgde een frontale botsing en de bestuur der van de auto, de heer H. Zwart, raakte zodanig gewond, dat hij korte tijd later overleed. Voor het veroorzaken van dood door schuld stond hij nu terecht voor de Haagse rechtbank. Volgens verdachte had hij geen waarschu wingsborden zien staan. De presi dent constateerde, dat hij ze wel had moeten zien. Ook in het ver leden is al meermalen gebleken, dat verdachte zich gedroeg als iemand, die ongeschikt is voor het verkeer. De laatste zeven jaar is hij elf keer veroordeeld voor ver keersdelicten. maar al die geld- LEIDEN De Hervormde Gemeente te Leiden heeft gisteravond twee beroepen tegelijk uitgebracht. In de vacature van ds. Poort werd voor de wijkgemeente Kooiwijk ds. C. B. Schuurman te Vollenhove beroepen. In de vacature van ds. A. J. Lamping beriep de centrale kerkeraad voor de functie van jeugdpredikant ds. C. H. Bijl te Wormer. Ds. Schuurman te Vollenhove werd in 1926 in Rotterdam geboren. Hij studeerde theologie aan de rijksuni versiteit in Utrecht. In 1955 werd hij bevestigd als predikant van de herv. gemeente te Baardwijk en Drunen (Noord-Brabant). In 1961 ging hij naar Vollenhove. Ds. Schuurman is scriba van de classis Kampen en quaestor van de ring Vollenhove. In Vollenhove zijn twee herv. predi kanten werkzaam. Ds. Bijl werd in 1935 in Amster dam geboren, waar hij» aan de ge meentelijke universiteit theologie studeerde. Na van 1962 tot 1964 se cretaris van het rectorium van het herv. seminarie te Driebergen (Hyde- park) te zijn geweest, werd hij pre dikant van de herv. gemeente te Wormer (Noordholland). Hij is prae- ses van de classis Edam en voorzit ter van de raad van overleg die tus sen een tiental Hervormde Gemeen ten in de Zaanstreek is gevormd om te komen tot een gemeenschappe lijk kerkelijk verband. boetes hielpen niets, aldus de presi dent. Hij vond de hele manoeuvre levensgevaarlijk. De officier van justitie noemde het optreden van de chauffeur schandalig en was van mening, dat verdachte geruime tijd van de weg moest worden verwijderd. Hij eiste vijf maanden gevangenisstraf en ge durende vier jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarop verdachte in snikken uitbarstte. De verdediger, mr. M. A. van de Hout uit Amsterdam, beriep zich erop, dat verdachte de waarschu wingsborden niet had opgemerkt, LEIDEN Prof. dr. A. J. Drewes heeft vanmiddag het ambt van ge woon hoogleraar in de Zuidsemitische taal- en letterkunde aanvaardt met het uitspreken van een oratie over „Erpenius en de werkwoorden". Prof. Drewes memoreerde, dat in 1505, niet lang nadat de herovering van Spanje op de Arabieren was vol tooid, te Granada de eerste Arabische grammatica verscheen, die ooit in het Westen door een Christen was ge schreven. De auteur, Pedro de Alcala, had e bedoeling met zijn werk de ver spreiding van het Christendom onder de Moslims te bevorderen, maar juist aan zijn wetenschapelijke betekenis ontleent het boek zijn blijvende waar de Stond Pedro de Alcala nog sterk in de ban van het latijn, Erpenius weet in zijn Arabische grammatica, die in 1613 te Leiden is gedrukt, het juiste midden te vinden tussen de westerse en de Arabische wijze van taalbe schrijving. De ontwikkelingen die zich in de algemene taalwetenschap daar na in Europa voordoen, beïnvloeden ook de studie van de Semitische talen. Enkele voorbeelden illustreren hoeverre de verschillende methoden van onderzoek hebben bijgedragen tot de oplossing van het probleem van de zogenaamde afgeleide werk woorden in de Semitische talen, een probleem dat voor het Arabisch door Erpenius voor het eerst duidelijk is gesteld. De uitweg die Erpenius heeft gekozen, blijkt nog steeds de enige die van praktische betekenis is. AMSTERDAM Naar de Vereeni- ging voor den Effectenhandel mee deelt zal heden geen notering plaats vinden in de aandelen B. Varossieau en co nv gevestigd te Alphen aan den Rijn, en in de aandelen 6,5 pet con verteerbare obligaties N. V. Vernis en Verffabrieken voorheen H. Vette winkel en Zonen gevestigd te Amster dam, zulks in verband met een te verwachten communiqué. (Ter beurze veronderstelt men dat een en ander verband houdt met een of andere vorm van samenwerking tussen beide bedrijven). ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 27 februari Rijksuniversi teit: Doet. ex. godgeleerdheid: de heer J Trapman (Oegstgeest); doet. ex. Ned. recht: de heer F J Rutgers (Leiden), mej. P C Th Verhaar (Leiden), de heer J P Schmal (Leiden). Dammen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De dam club KDC won de derde promotiewed strijd tegen Meerkerk 1 met 5—15. De gedetailleerde uitslag: B van Dam (Meerkerk 1)—J Zwaan (KDC 1) 0—2. T J VeenC van den Bosch 02. D J Priem J Passchier 2—0 G van Ieperen—J Scho- neveld Pzn. 0—2. B de Jong—H Koele- wijn 0—2, H de Roos—J Schoneveld sr. 1—1. J C Versluis—B van Rijn 0—2. Joh Jongkind—J Godwaldt 1—1. G J van Veen M L Dijkstra 1—1, A Stravers—J Sloot weg 0—2. Bordenwedstrijden. hoofdklasse: J Zwaan—M L Dijkstra 2—0. F Spierenburg —Ar van Beelen 2—0, J van Duyvenbode J Schoneveld Pzn. 1—1, C van den Bosch J Passchier 1—1, J Godwaldt—J Slootweg 1—1 Eerste klasse: H Voorzaat—J R van Slooten 1—1, B van Rijn—J Schoneveld 20. C van Klaveren—KI van Duyn 0—2, Tweede klasse: C van DuynW van Beelen 2—0. Am van Beelen—T Guyt 2—0. ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prijzen Haarlemmerstraat 111 maar de president zei, dat er niets te vergoeilijken viel. De rechtbank zal 11 maart vonnis wijzen. LUXOR Achter de film „Mysterie in triplo" gaat een drie luik schuil van drie wereldbe roemde regisseurs, die de uitda ging hebben aanvaard van de meester der griezelkunst Edgar Allan Poe te verfilmen. Het zijn klinkende namen, die bij de kij ker hoge verwachtingen wekken: Roger Vadim (onlangs nog in Lei den te zien met zijn film Barba- rella), Louis Malle en Federico Fellini, die ieder in hun eigen stijl de lugere sfeer van Poe's verhalen proberen weer te geven. Voor de kenners van het werk van deze griezel verteller is het wel teleurstellend, dat van het oorspronkelijke verhaal niet zo heel veel is overgebleven in de conceptie van Vadim, Malle en vooral van Fellini, omdat de twee Franse en de Italiaanse regisseur hun eigen visie belangrijker hebben gevonden dan de bedoeling, die Poe met zijn werk had. Desondanks is er nog wel fraai filmwerk te zien. Ons sprak het meeste de bijdrage van Roger Vadim aan, die met „Metzengerstein" een kleurrijk spektakel heeft gemaakt met zijn ster Jane Fonda als de jonge gefor tuneerde gravin Frederica in de hoofdrol. In een spookachtig kasteel (hoe kan het ook anders) probeert zij zich met haar enigszins sa- distische neigingen te amuseren. gezm kan schateren en pret, die niet De jonge baron Wilhelm (gespeeld °P kan. door Peter Fonda) brengt echter (Zoete pret) verandering in haar leven. Zij yyy wordt verliefd op hem, maar hij Y IVCl D 1(111 £0 gaat haar uit de weg en als hy haar afwijst, is haar wraak verschrikke- REX In de traditionele lijk. Ze laat zijn stallen in brand Western moet een held een held steken en bij een poging zijn lieve- blijven. Gebeurt dat niet. dan wor- au_ lingspaard te redden, komt de jonge den de kijkers teleurgesteld en kan baron in de vlammen om. Tussen de de regisseur wel op het dak gaan gravin en dit paard ontstaat een zitten. Gelukkig is dat met „Viva Jane Fonda als de jonge gra vin Frederica in de bijdrage van Roger Vadim. niet van zijn stuk af, want hij ziet al weer een volgend slachtoffer. William Wyler heeft dit psycholo gische gegeven van de geestelijk on- volwassene zeer suggestief uitge werkt,, waardoor liefhebbers van een knappe thriller deze film niet gauw zullen vergeten. (Knappe thriller) Winnetou, het grote opperhoofd CAMERA Karl May's onverge telijke helden Winnetou en Old Shatterhand hebben in de film van regisseur Harald Reipl opnieuw gestalte gekregen. Het is een van de betere Indianenfilms geworden. Duidelijk wordt aangetoond in „Winnetou, het grote opperhoofd", dat er ook blanken zijn geweest, die de rechten van de Apachen eerbie digden, maar dat de schurken, be lust op goud, nergens voor terug deinsden en roet in het eten gooi den. Voor jongeren van nu een span nende film met gevechten van man tegen man, met boze listen en met Old Shatterhand, die voor de over winning zorgt. Voor de ouderen een aardige film, waarin men zijn dier bare jeugdherinneringen, toen men nog met rooie oortjes de boeken van Winnetou las, kan opfrissen. (Ugh, ugh) Nazarin CAMERA (alleen donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 24 uur) In „Nazarin" geeft Louis Bunuel (onder meer bekend van de film „Belle de jour") zijn visie op het christendom. Nazarin is een Mexi caanse priester, die het verkiest so lidair te zijn met de armen en hun Daarmee haalt hij zich Nazarin moet zijn priesterschap opgeven en vluchten. Op deze tocht zijn het vrouwen, die hem bijstaan, en het is ook een vrouw, die hem. het ongenoegen op de hals van zijn vreemde bizarre" relatie, die triest Django" niet hit geval. Het is een afloopt. reehttoe, reehtaan-Western, waarin klaSl de zi,de van de «rtraP<a»- Ondanks het feit. dat hij zich alles .afloopt volgens het geijkte meer druk heeft gemaakt om Jane stramien. Fonda en sommige scènes een tik- Regisseur Ferdmando Baldi laat en keltje langdradig zijn, is de visie DJango tal van avonturen bele- als hi- ke*enen worcu wecee- van Vadim op Poe belangwekkend J^en iedereen denkt, dat voerd_ een ananas op de mond drukt genoog om er tarnt, van te nemen. ™eu\tddeeh^'dkomt h" als symbool van de liefde, die toch (Griezelen in drxeen) J eens zal overwinnen. Dat dat op een onmogelijke ma- Met zijn film heeft Bunuel de lylPt zes wordt nier gebeurt, doet niet terzake. Er |ti00f willen signaleren tussen het wordt geschoten, gevochten en officiële kerkelijke christendom en hot h nilllliolos geslagen. dat het een lust is, zodat het christendom in de praktijk. Op IICL numilieies de liefhebber van dit soort Westerns een bijzonder fijnzinnige en hier en TRIANON De nog altijd jonge niet bedrogen uitkomt. Dan is het daar ironische manier geeft hij zijn Doris Day speelt in de aardige co- wachten op de volgende Djan- Visje op de Christusfiguur, die in medie van regisseur Howard Morris deze wereld gedoemd is de neder- „Met zes wordt het hommeles" de (Held blijft held) laag te lijden, rol van hartveroverende weduwe (Actueel filmwerk van Bunuel) Abby McClure een rol, die haar 1 lW COlIGClOV goed afgaat. Brian Keith (bekend Prol mi crntioc van de t.v. serie „Vader tegen wil REX (alleen vrijdag- en zaterdag- 1 UlUll^Ullva en dank is als vader Jake Iverson avond 23.30 uur) The Collector LIDO The Graduate" Tweede haar tegenspeler. Dat dit stel aan ff* «rzamelaar) ander regie van week ^ZnVtit^Zor Ska/.T.„^!._ri??lJek0ppeld' hgt Mike Nichols met veel gevoel voor duidelijk voor de hand. humor geregisseerd. Dustin Hoff man speelt op onnavolgbare wijze van de wat schuchtere jonge man, die uiteindelijk toch de doch ter verkiest boven de moeder met haar verleidingskunsten. CAMERA „Romeo en Julia". Derde week. Uitstekende filmversie derde keer in Leiden vertoond. De Maar voordat het zover is, moeten er eerst heel wat moeilijkheden Terence f'a h0^het de rol worden, overwonnen, voor men in .P vlinders, de huwelijksboot kan stappen. ™ar, z°alil" z,Jn Anders vangt, Vooral de wederzijdse kinderen zor- d™k'n k vrou".'e kunneP gen. keurig getimed, voor de nodige verwikkelingen. De ruzies, die ze met hun zessen maken, slaan weldra Beklemmend geeft de regisseur over op het echtpaar en dan is het weer, hoe de verzamelaar een van Shakespeare s befaamde lief- pas echt hommeles. meisje, dat hij nog van vroeger desgeschiedenis. Het aardige of zo men wil, het kent. in Londen ontvoert en naar STUDIO „De grote stilte" Vijf- onaardige van dergelijke Ameri- ZÜ" landhuis brengt Daar wordt ze de wcek Eén ^an Ingmar Bergmans kaanse comedies is, dat tot slot alles gevangen gehouden tot ze zijn liefde meest indringende films. De mense- weer goed komt. Hier gebeurt het beantwoordt. lijke eenzaamheid tegenover het geforceerd in een klucht onder het Dat dit uiteindelijk op een zwijgen van God krijgt in een motto: Kijk en lach mee. Al met al mislukking moet uitlopen en het schokkende en artistiek sublieme een vrolijke film, waarom het hele meisje tenslotte sterft, brengt hem vorm gestalte. LEIDEN Op 4 maart zal het Leids Toonkunstkoor opder Iskar Aribo Handels oratorium „Theodo ra" ten gehore brengen. Naar aanlei ding van het gesprek, dat wij on langs met bestuur cn dirigent van het koor mochten hebben, lijkt het ons de moeite waard op deze ge beurtenis nu al wat dieper in te gaan, ten behoeve van hen, die dit concert niet willen missen. Van de talrijke oratoria die Handel in Engeland componeerde, en die sinds de vorige eeuw aanvan kelijk vooral in Duitse vertaling in ons land graag door oratorium verenigingen werden uitgevoerd, is Theodora uit 1749 een van de minst bekende. Handel schreef het werk in LISSE Tot hoofd van de nieu we prot. chr. lagere school in de Poelpolder ,die in augustus in ge bruik zal worden genomen, is de heer J. K. Lankhorst te Wissen- kerke. LISSE Het bestuur van de woningbouwvereniging Volksbelang houdt dinsdagavond van 7 tot 10 uur zitting. Ds. J Gravendeel spreekt woens dagavond om 8 u. voor de evangeli satiekring Bollenstreek in de Witte Zwaan. PLAATST U DE LETTERS EENS IN OMGEKEERDE VOLGORDE ruim een maand tijd en vond dit oratorium, op Jephta na, zijn laatste, bijzonder geslaagd. Toch had het toen al weinig succes, want na de première op 16 maart 1750 is het nog maar enkele malen herhaald. Eerst na de uitgave van het werk in 1860 door de Duitse Handel-Verein her leefde hier en daar de belangstelling, o.m. te Keulen en te Londen. In Ne derland is het oratorium ca. 1930 door Evert Cornelis in de Engelse versie uitgevoerd, daarna nog slechts incidenteel en nog nooit te Leiden. Wei nig s ucces Dat Theodora weinig succes had. kan worden toegeschreven aan de ingetogenheid van deze partituur, die de glans van bv. Messiah mist, doch daarvoor een grotere diepgang in de plaats biedt Handel was tenslotte bijna 65 jaar toen hij Theo dora schreef. Bovendien zal het on derwerp (de bekering van de Ro meinse Theodora tot het Christen dom, de godsdienst van slaven en barbaren!) ook wel niet helemaal in de lijn gelegen hebben. De 18de eeuw interesseerde zich meer voor amoureuze of filosofische, ja zelfs politieke onderwerpen, zoals men uit de gangbare operastof van het mid den van die eeuw kan afleiden. Ei genlijk behoren Handels onderwer pen voor een vrij groot deel meer tot de geestelijke inventaris van de 17de eeuw, en dat zal ook wel ver klaren. waarom het zo lang heeft geduurd, voordat hij succes boekte op het vasteland van Europa. Terechtgesteld De tekst van dit oratorium behan delt het volgende: ten tijde van keizer Diocletianus, vermoedelijk in 304 A.D., wordt te Antiochië een feest gegeven voor de keizer, waar bij op bevel van de stadhouder Va- lens de vrome christin Theodora, van hoge afkomst, tezamen met haar geestverwanten ceremoniën moet verrichten ter ere van Venus. Als zij weigert, wordt ze in de gevangenis geworpen, waar ze de jonge officier Didimus leert kennen. Na deze te hebben bekeerd, wordt zij door hem geholpen bij haar ontsnapping. Didi mus wordt hierna echter gegrepen, waarop Theodora zichzelf aangeeft en hem vrij poogt te krijgen door zichzelf beschikbaar te stellen in zijn plaats. Dit aanbod wordt gewei gerd en beiden worden terecht gesteld. Handel heeft in dit oratorium aan het koor een belangrijk aandeel ge geven. Interessant is, dat hij probeert ook stilistisch onderscheid te maken tussen de koren der heidenen en die der christenen. Onder de laatste is dat aan het slot van de twee acte het indrukwekkendst. Handel zelf vond dit koor nog beter geslaagd dan het Alleluia-koor uit Messiah. Solisten Voor de uihvoering op 4 maart heeft hot Toonkunstkoor behalve op Zuid-Holland een beroep gedaan op een aantal Engelse solisten, in de overtuiging dat nergens de Handel-traditie zo levend is als in Engeland. De sopraan Marion Mil- ford is een bekend Handel-zangeres die bovendien bekendheid heeft ge kregen als Koningin der nacht in Mozarts Zauberflöte. De alt Maureen Lehane geniet be halve als Handel-zangeres bekend heid als dramatische alt in opera's van Rossini. James Bowman, coun tertenor, heeft het voorrecht genoten De Engelse sopraan Marion Mil- ford, een bekende Handel-ver- tolkster, die meewerkt aan de uitvoering van het oratorium „Theodora" op 4 maart in Leiden. door Benjamin Britten te worden uitgenodigd de Oberonpartij te zin gen in diens opera A Midsummer Night's Dream. David Johnston heeft al eerder in Leiden gezongen en wel de tenorpartij in Bachs Hohe Messe. De bas Roger Stalman tenslotte schijnt o.a. in Israël succes te heb ben gehad, vooral met Oedipus Rex van Strawinsky. Dr, J. van der Veen Leids bedrijf opende filiaal in Alphen LEIDEN/ALPHEN Het in 1901 aan de Haarlemmerstraat in Leiden gesticht winkelbedriff voor inte rieurverzorging L. B. van der Klugt, heeft thans de vleugels uitgespreid naar de Rijnstreek. In de Raadhuis straat 247 in Alphen aan den Rijn. werd donderdagmiddag het eerste fi liaalbedrijf op bescheiden wijze geo pend. In nauwelijks twee maanden tijd werd het oude pand door hel Leidse Aannemersbedrijf Langeveld. in samenwerking met eigen perso neel van de firma Van der Klugt, verbouwd en gemoderniseerd. Als filiaalchef is aangesteld de heer C. P. Rietveld, die al een aantal jaren bij de firma werkzaam is. Hoewel de nieuwe aanwinst niet of ficieel werd geopend, ondervond de directie toch een grote belangstelling zowel uit Leiden als uit Alphen aan den Rijn. Ook het bestuur van de Alphense Middenstandsvereniging kwam kennismaken en gelukwensen aanbieden. Als blijk van medeleven wapper den in de Raadhuisstraat veel vlag gen. Het winkelbestand van Alphen aan den Rijn kreeg andermaal een passende aanvulling. Zang in Rijnsburg RIJNSBURG Gisteravond werd in de Bethelkerk een zang uitvoering gegeven. Ds. Van Gos- linga zei blij te zijn, dat er nog zoveel koren in Rijnsburg zijn. De gezamenlijke koren begonnen met het zingen van „Lof zij den Heer". Hierna zongen resp. het kin derkoor, het meisjeskoor het herv. kerkkoor en het duibbelkwartet „Musica" uit Leiden met aan het orgel de heer Blokland, de trombone de heer Plomp en aan de piano mej. D. Emond. De algehele leiding was in handen van de heer J. Arnoldus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3