KoTkifès Nog voor het seizoen uniek alarmsysteem in Katwijk Woningen alleen voor inwoners die economisch belang hebben Noordwijkse meisjes gaan verpleegsters helpen Meer samenwerking nodig in de bollenstreek Bouw-cao voor 1970 nader onder de loep CORPEL woninginrichting De krant, Jwnft i j tot en met gelezengiJ (JIEUWE IEIDSE COURANT VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 Verbetering kruispunt afgestemd KATWIJK De gemeenteraad iging gisteravond na een welwillende (discussie akkoord met het voorstel tot het verlenen van kredieten, totaal f 35.000, voor verbetering van de alarmering bij ongelukken. In overleg met de huisartsen, de polltie-verbin- dingsdienst, de plaatselijke politie en Radio-Holland N.V. is een plan ont wikkeld. Om tot uitvoering van dit plan te IfjgJ komen is het nodig aan te schaffen een basisstation met coderingseen heid, geschikt voor twintig verschil lende groepen, tien radio-ontvan gers in zakformaat en tien radio- zendertjes, eveneens in zakformaat. Wanneer zich een ongeluk voor doet, in Katwijk of Valkenburg, dient dit telefonisch te worden ge meld aan de politie, op het alarm- uminer 3333- Met behulp van het basisstation en de daarbij behorende coderings eenheid wordt dan de arts opgeroe pen die de ongevallendienst waar neemt. ijner ul lei Fluittoon De fluittoon in de zakontvanger Van de arts waarschuwt hem, waar na door middel van diens zender het contact met het politiebureau tot stand komt en de hulpverlening op gang kan kom en. De mogelijkheid bestaat de dienst verlening uit te breiden ten aanzien van de alarmering bij brand. De 'heer J. L. Riezebosch (Gem. bel.) sprak er zijn blijdschap over uit, dat deze zaak aanhangig was ge maakt. Hij noemde dit systeem het beste. De heer A. Pronk (CH) dacht, dat dit systeem uniek is in Nederland. Wethouder J. Bergman zei, dat 'iatwijk inderdaad de eerste ge- neente in Nederland is, die dit ■ysteem toepast in dit verhand. Waardering had de wethouder voor le medewerking van de politie en irtsen. De artsen willen zelf de door ten te bezigen apparatuur finaneie- Hoewel nog moet worden ge- vacht op toewijzing van een golf- engte hoopte spreker, dat vóór het iegin van het badseizoen de instal- atie zal werken. Met nadruk stelde de heer Berg- nan, dat het alarmnummer uitslui- ;end mag worden gebezigd bij itraatonge vallen. Een uitgebreide gedachtenwisse- ing ontstond over het agendapunt credieten voor de verbetering van iet kruispunt Secretaris Varkevis- erstraat/Nieuwe Duinweg/Meeu- venlaan. Er werd van verschillende ijden behoorlijk kritiek geleverd, tiet bleek, dat in feite het college van B. en W. ook niet voor de volle 100 procent gelukkig was met wat werd voorgesteld. In de huidige om- itandigheden is dit echter de beste ïplossing, zo hoorden we van achter ie B. en W-tafel. Het KVP-raadslid H. J. Grimber gen vond de huidige situatie niet deaal. maar draaglijk. De heer A. Pronk (CH) was te- :n versmalling van de Nieuwe )uinweg. De heer J. L. Riezebosch (gem. bel.) stelde, dat als hier wat gebeuren moet, dit radikaal moet worden aangepakt. De heren J. C. de Krijger (PvdA), K. van der Meij (SGP) en D. van Duijn [PvdA) hadden eveneens bezwaren. Ten aanzien van de verlegging van busroutes, die nu via de Var- kevisserstraat lopen, naar de Park laan Meeuwenlaan, informeerden verscheidene raadsleden of dit de finitief is. Wethouder H. Haasnoot maakte bekend, dat ook hij tegen het voorstel is. Wethouder C. van der Plas gipg eerst in op de financiële kant van de zaak, waarbij hij er op wees, dat het meeste geld bestemd is voor de asfaltering van de Meeu wenlaan. Busroute Over het busverkeer in de Var- ke visserstraat zijn van de zijde van de bewoners ontelbare klach ten binnengekomen. Veranderen we het kruispunt niet en worden bus routes verlegd naar de Meeuwen - laan, dat wordt het bedoelde kruis punt zeer gevaarlijk. Ook burgemeester Vermeulen noemde de Varkevisserstraat on overzichtelijk voor intens verkeer. Dat de aansluitingen van de zij wegen daar haaks zullen zijn is een gevolg van de algemene idee ten aanzien van wegverbindingen. We zijn, aldus de burgemeester, met het beste gekomen, dat we naar onze mening konden vinden. Het voorstel kwam in stemming. Van de 21 aanwezige raadsleden, mr J. van der Plas was niet aan wezig en de heer L. A. Kreft had de vergadering reeds verlaten, stem den acht vóór het voorstel van B. en W.. zodat het werd verworpen. B. en W. kregen slechts de steun van de heren A. C. Berkhey, B. Vooys, wethouder J. Bergman, wethouder C. van der Plas, allen van de CHU en de heer H. J. M. van Elten en wethouder Jac. van Dijk, beiden SGP, de heer P. Jaa- pies en de heer M. F. Verdoes, beiden gem. belangen. Wegwijzer Herziening bewegwijzering in de gemeente. De heer M. F. Verdoes vond dit een dure aangelegenheid en wilde een gedeeltelijk eenvou diger uitvoering. De heer K. van der Mey (SGP) deelde dit stand punt. Burgemeester Vermeulen noemde voor een badplaats van allure ver lichte wegwijzers noodzakelijk. Met de stemmen van de heren K. van der Mey (SGP), M. A. de Vries (Vrije Lijst) en M. F. Ver does (gem. belangen) tegen werd het voorstel aanvaard. Voorlopige goedkeuring onteige ningsplannen voor een tweetal ge bieden van het saneringsplan Kat wijk aan Zee. "Wethouder J. van Dijk zei, dat dit. voorstel de stoot geeft te komen tot onderhandelingen. Wellicht zal over een half jaar de zaak rond zijn. We zullen ons best doen de gronden via minnelijke schikkin gen in handen te krijgen. NOORDWIJK Het Jeugd Rode Kruis gonst van activiteit. Dit bleek op een bijeenkomst in het bad-hotel Zeerust. Voorzitter J. van 't Slot in troduceerde mevr. Roskam-Boogert, die sinds kort zitting heeft in het bestuur van de afdeling Noordwijk van het Rode Kruis en zich bereid had verklaard het secretariaat van het Jeugd Rode Kruis op zich te nemen. Mevr. Roskam maakte een prach tig entree door bekend te maken, dat een door haar verzorgde bridge-dri ve een batig saldo van f 240 had opgeleverd. Voor 1969 is een voorlopig pro gramma opgesteld. Zo zal worden getracht de jeugd uit de vijfde en zesde klas van de lagere scholen en de* jongelui op de nijverheidsscholen voorlichting te geven over het Jeugd Rode Kruis. Daartoe zal met de hoofden van de scholen overleg worden gepleegd. Bloemenkaarten Het jeugd- en jongerenprogramma vermeldt o.m. het zenden van bloe menkaarten naar zieke kinderen in andere landen, het tekenen van nieuwjaarsgroeten voor zieken en bejaarden, het verzorgen van plak boeken voor zieke kinderen, het te kenen van beterschapswensen voor zieke kinderen in andere landen, in zameling van boeken en tijdschrif ten, het beschikbaar stellen van ver- banddoosjes voor klassikaal gebruik in de overzeese afdelingen en in ont wikkelingslanden, het verlenen van hulp bij rampen, activiteiten voor het Henry Dunant Fonds, deelnemen aan het Jeugd EHBO-onderwijs, en bevordering van het internationale wederzijdse begrip. Plaatselijke inrichtingen als de Van den Berghstichting, Sole Mio Sancta Maria en St. Bavo en de bui tenkliniek van het Academisch Zie kenhuis aan het Lindenplein hebben voor de recreatie van hun patiënten nog vele wensen. Het Jeugd Rode Kruis beschikt over een lange lijst van goederen die nodig zijn, variërend van leg puzzels tot vogelhuisjes, van plak boeken tot grammofoonplaten, van kussenovertrekken tot lampions, van poppen tot kruiwagens. Een volledige overgave wordt gaarne door het Jeugd Rode Kruis verstrekt. Men is voornemens een actie te voeren onder de burgerij om in deze behoeften te voorzien. Voorts is het de bedoeling te ko men tot oprichting van een Jongeren Hulpdienst van het Rode Kruis. Er zal een beroep worden gedaan op meisjes in de leeftijd van 14 tot 18 jaar zich beschikbaar te stellen on der meer voor het verlenen van as sistentie aan de verpleegsters in de weekeinden. Vier dorpendamtoernooi stort in Noordwijk SASSENHEIM In het vier- dorpendamtoernooidat vanavond in Noordwijk van start gaat met de wedstrijd DVN (Noordwijk) RDC (Rijnsburg) is alles bij het oude gebleven. Bavo uit Heemstede. dat aan vankelijk veel interesse toonde om mee te dingen naar de dit jaar nieuw aangeboden L.D.-wissel'beker, heeft besloten toch maar niet mee te doen, waardoor de vierdorpen- strijd bleef tussen Katwijk, Noord wijk. Rijnsburg en Sassenheim- Het programma voor de strijd om de L.D.-beker is inmiddels evenwel bekend geworden. Het ziet er als volgt uit: 28 februari: DVN-RDC, 4 maart: SDV-DVN. 13 maart: RDC- SDV, 17 maart: KDC-DVN. 27 maart: RDC-KDC, 1 april: SDV-KDC. Burgerlijke stand NOORDWIJKERHOUT Geboren: Nancy P B d v W v d Meer en C H Zitter, Haarl. trekvrtweg a/d WS H 8952; Eduard C G z v G J Slobbe en M E van Graven; Zilkerduinweg 326; Petrus D z v P G Brama en M E G Hoogewoonink, Haarl. trekvrtweg a/b WS 40: Jacoba A C d v N T van Vel- zen en J C Hulsebosch, Haarl. trek- vaartweg 6; Hélène G E M d v L M Duijm en G F H Steur Dr. Ariensstr 7; Erwin H F z v C J Mens en T G van Dijk Kerkstraat 4; Maria M M d v H P Geerlings en M C M van der Aart Vermeulenstraat 11; Jo hanna P M d v B H P van Werkho ven en C A T Steenvoorden Haarl. trekvrtweg WS 35; Maria H W M d v J W C van den Berg en M H G Langeveld Westeinde; Gerardus L z v J H Arts en C A W Kerkvliet Sweenstr. 26; Wolfgang A M z v J Postma en M A F van Parera van 't Haaffstr 21. Ondertrouwd: A van Dijk. Dorps straat 20 en E W M van den Berg, Dr. Nolenslaan 5; C P Hoogervorst Guldemondvaart 51 en E M J van Denzen, Ericastraat 36. NOORDWIJK De klaverjasver- eniging Nooitgedacht speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd. De uitslag: 1 P. van 't Wout 5637 pt. 2 W. Hoek 5423 pt. 3 M. Hoek 5419 pt. 4 J. Vink 5388 pt. 5 C. van der Niet 5292 pt. 6 J. Admiraal 5269 pt. 7 J. van der Niet 4867 pt. 8 C. Borst 4865 pt. 9 K. Vink 4845 pt. 10 P. Rovers 4823 pt. ABBENES Morgenmiddag om 2 uur verzorgt de Dorpsraad een filmmiddag in het Dorpshuis. Alle kinderen zijn welkom. LISSE Het ..politiek café" van de KVP Bollenstreek is een groot succes geworden. Een aantal Ka merleden kwam oog in oog met de kiezers te zitten, waarbij een open discussie ontstond. Aanwezig waren de Kamerleden mr. Th. Brouwer, mr. R. J. Nelissen en mr. G. A. A. M. Boot Over ontsluiting van de kust strook door meer slagen naar zee zei mr. Brouwer: dat is een zaak van alle gemeenten die erbij be trokken zijn. Goede voorzieningen bevorderen inderdaad het toerisme en bezoekers. De beslissing hierover ligt bij provinciale instanties, maar en toen kwam mr. Brouwer volop in het geweer over een zwak punt in bollenstreek; er zal eerst eenstem migheid moeten komen tussen de gemeenten die het betreft en dan kan men gaan praten met Prov. Staten. Hij wees op hetgeen op dit gebied al bereikt is in het zuidelijk deel van de bollenstreek. Katwijk en Valkenburg, waar men al verder is dan met een studie erover. Daar wordt al aan de verwezenlijking gewerkt. In de discussiegroepen, waarbij iedere groep een Kamerlid in haar midden kreeg, werden allerlei pro blemen aan de orde gesteld. Gemeenteraad Rijnsburg kwam bijeen RIJNSBURG Op 21 maart 1968 iceft dc gemeenteraad van Rijnsburg bepaald, dat in verband met de provinciale weg no 6 (welke voor een gedeelte over de Vinken- weg is geprojecteerd) een herziening van het bestemmingsplan zou wor den voorbereid. Zo'n herzieningsplan moet binnen een jaar ter inzage zijn Belegd. Omdat de zienswijze van de planologische dienst niet bekend is, moest de gemeenteraad donderdag- wond opnieuw een besluit nemen. Zenuwslopend Tijdens de discussie liet de heer T. yralt (AR) weten dat hij de langdu- 'ige gang van zaken zeer ongewenst i'ond. Het belemmert een kweker in le uitoefening van zijn werk, omdat 'ij zijn grond t.z.t. zal moeten ont- ■uimen en voor een andere plaats 'eel zal moeten betalen. Door het litblijven van een besluit wordt de iem toegezegde schadeloosstelling 'Pgeschort waardoor hij aan zijn voornemen te verhuizen, geen gevolg kan geven en evenmin kan hij het in gebruik zijnde bedrijf uitbrei den en moderniseren. De heer Kralt- loemde het voor de betrokkene een enuwslopende situatie en vond dat Ie gemeente of de provincie conse- luent moest wezen en het vast- lestelde bedrag uitkeren. De raad was het hier mee eens, 'oewel de heer Van der Meij nog vel opmerkte dat men de grootse lannen niet ln de weg moest staan". )e ambtelijke molen werkt nu een maal traag, maar wat doe je daar aan", aldus de heer M. d. Meij. Bur gemeester Koomans betreurde de gang van zaken evenzeer. „Wij moe ten niet vergeten", zo zei hij. „dat er zeer veel facetten aan dit plan vast zitten. Verkeerstechnisch en juri disch moet er veel werk worden verzet. Bovendien heeft de provincie met de eigenaar van de grond nog geen overeenstemming bereikt. Dit laatste is er de oorzaak van dat de schadeloosstelling nog niet kon wor den uitbetaald". Omdat burgemeester Koomans volledig begrip heeft voor de moei lijkheden van de pachter, beloofde hij de raad bij de provincie aan te dringen op bespoediging van de zaak. Schoolkeuze De besturen van scholen voor AVO en VWO in Leiden en omge ving nemen geen toelatingsexamen meer af. Daarvoor in de plaats komt de scholentest, waarvan de kosten geraamd worden op f4 a f5 per leerling. Voor 1969 blijft de test be perkt voor de leerlingen waarvoor toelating is gevraagd tot het MAVO, HAVO en het VWO. Burgemeester en wethouders menen dat een kre diet van f 500 daarvoor ruim vol doende is. De raad was het hier mee eens, maar begaf zich onder aanvoe ring van de heer Haasnoot op een „zijpaadje" door de mede-beslissing van de ouders over school- en on- derwijskeus in discussie te brengen. Enerzijds was de raad beducht dat de autoriteit van de ouders in hel gedrang kwam, maar anderzijds moeten de ouders de veel betere ma nier van schoolkeus zeker benutten. Om misverstand te voorkomen zal de gemeenteraad zowel de ene als de andere kant oged in 't oog houden. „Mocht de vrijheid van keuze be knot worden dan kunnen wij", aldus de voorzitter, „altijd nog ingrijpen". Woningbouw Voor de geprojecteerde bouw van 189 woningen in het plan „Frede- riksoord", waarvan 113 premie-koop woningen. bestaat een grote be langstelling. De burgemeester ont hulde dat er 180 aanvragen zijn, wat een teken is van grote woningnood in de gemeente. Om de zaak te bespoedigen is f 496.000 voor het bouwrijpmaken nodig, waarmee de raad akkoord ging. Op een vraag van de heer Tilburg antwoordde burgemeester Koomans dat de woningen alleen bestemd zul len zijn voor degenen die econo mische belangen hebben in de ge meente Rijnsburg. De heer v.d. Meij deed de suggestie aan de hand mei de gegadigden een avond te beleg gen. tijdens welke zij kunnen wor den Ingelicht over de grootte, de lig ging enz. van de woningen. Voor de verbetering van de Vin- kenweg en de Voorhouterweg is met inbegrip van het bouwen van terrein- afscheidingen een aanvullend kre diet gevoteerd van f 42.720. De heer J. P. de Koning zei, dat Lisse al 10 jaar lang op interge meentelijke samenwerking heeft aangedrongen, hetgeen door de heer L. C. M. van Reizen, eveneens uit Lisse, fel onderstreept werd. De bollenstreek zal, als er geen samen werking komt, straks zélf een pro bleemgebied worden. Over het prijsbeleid zei de heer Brouwer dat in landen als België, Frankrijk en Duitsland hogere lo nen worden verdiend, maar de pres taties liggen ook veel hoger dan in Nederland. Als we geen straf prijs beleid voeren gaan we te gronde door overbesteding. Natuurlijk kwam de woningnood aan de orde. De heer Brouwer trok het boetekleed aan en zei, dat de KVP en PvdA na de oorlog de boot hebben gemist. We hebben het ver keerd gedaan. We hebben als gek ken gebouwd. Ons beleid is zonder meer fout geweest. Er is geen door stroming geweest en dat is noodza kelijk «Van onze soc.-econ. red.) DEN HAAG Minister Roolvink heeft de partijen bij de nieuwe bouw- cao vandaag meegedeeld dat de goed keuringstermijn voor deze cao met maximaal drie weken is verlengd. De minister bleek er overigens geen bezwaar tegen te hebben uf' de over eengekomen verbeteringen voor dit jaar worden toegepast, maar hij wil de wijzigingen voor 1970 nader onder de loep nemen. In de (tweejarige) cao zijn voor dat jaar nl. vrij forse verbeterin gen overeengekomen, waaronder een verdere arbeidstijdverkorting met een kwartier per dag. Zoals bekend heeft de minister in- 'dertüd bepaald, dat de werktijd in 1968 en 1969 samen niet met meer dan een kwartier per dag mocht worden ver kort. Voor 1970 heeft hij zich daarover nog niet uitgesproken. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 27 febr Londen 8.67Vs—8.68'/«: New York 3.62<Vg—3.62'/,; Montreal 3.36U—3.3618: Parijs 73.24'/;— 73.2916; Brussel 7.22167.23: Frankfort 90.1316—90.1816:; Stockholm 70.1116— 70.16'/.: Zürich 84.03—84.08; Milaan 57.871257.9216: Kopenhagen 48.2812— 48.33'/.; Oslo 50.75Mi—50.80f6: Wenen 14.0116—14.02'/;: Lissabon 12.72',— 12.73",. Twee jubilarissen bij keuringsdienst LISSE Twee hoofdcontroleurs van de Bloembollenkeuringsdienst, vieren momenteel hun 25-jarig ju bileum. Het zijn de heren J. Ka merman en G. W. Vink uit Lisse. In intieme kring zullen zy aan de Landbouw Hogeschool in Wage- ndngen worden gehuldigd. 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER 0.12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Personeel gevraagd 0 Gevraagd 1ste en 2de kapster bij P. H. Koevoets. Noordeinde 13, Leiden. Tel. 23159. NV Nieuwe Leidse Cou rant vraagt voor spoedige indiensttreding een mede werker, leeftijd plm. 22 jaar. Wij vragen diploma typen, organisatorische aanleg en enig administratief inzicht. Bij voorkeur in bezit van Mulo-diploma. Wij bieden een afwisselende zelfstandi ge functie. Schr. of monde linge sollicitaties te richten aan de directie van de Nieu we Leidse Courant, Steen straat 37, Leiden. TeL 31441. Gevraagd nette bediende voor rijdende winkel. In be zit van rijbewijs. Goed loon en provisie. Ervaring in le vensmiddelen strekt tot aan beveling. J. Wijsman, Noordeinde 96, Roelofsa- rendsveen. Tel. 01713-2297. Vogelpark „Avifauna" vraagt: nette jongens meisjes voor de bediening, eventueel ook voor de week ends en avonduren of voor enkele dagen in de week. Aanmelden dagelijks: „Avi fauna" - Hoorn 65 - Alphen. Het moderne bejaardente huis .Avondzon" te Rijns burg vraagt een bejaarden- helpster extern. Sollicitaties bij de directrice Oude Vliet- weg 9. Rijnsburg. 1ste en 2de kapster ge vraagd bij H. Bedeker, Tul penstraat 16a, Rijnsburg. Te- lef. 01718-3261, na 6 uur 6975. Gevraagd een beschaafd meisje voor hulp in de huis houding; ook bereid in de winkel te helpen. Brood- en banketbakkerij Hugo de Groot, De Kempenaerstraat 111, tel. 52525. Voor onze elektrotechniek club op donderdagavond zoeken wij een leider. In lichtingen: Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33, Leiden. Gevraagd meisje voor de huishouding, voor hele of halve dagen, in gezin met 5 kleine kinderen. <w.o. pasge boren tweeling), Griegstraat 9, Leiden. Tel. 43772 (Z.W.). 0 Jongen gevraagd, 16 tot 20 jaar, voor de bloem kwekerij. Uitsluitend glas cultuur. G W. Bloemendaal, Tuinstr. 1. Leiderdorp. Tel. 31779. Gevraagd winkelmeisje. Bakkerij Stuurwold. Haar lemmerstraat 247, Leiden, te lefoon 21435. Wij vragen diverse mede werkersisters) met Ulo-op leiding voor onze admini stratie. Br. onder nr. 2654 bur. v.d. blad. Voor spoedige indienst treding gevraagd lassers, plaatwerkers, constructie -bankwerkers, draaiers. Br. onder nr. 2655 bur. v.d. blad. Wij kunnen meisjes plaatsen. Hoog loon. Was serij Nooitgedacht. v/d Valk Boumanweg 184, Leider dorp. Bijrijder gevraagd. Aan melden dagelijks. Wasserij Nooitgedacht v/d Valk Bou manweg 184, Leiderdorp. Gevraagd een leerling of 3de bediende. Banketbakke rij Englebert, v/h v.d. Sijs, Hoofdstraat 44, Leiderdorp. Telefoon 23027. Laat u omscholen t. py- ro-technicus vuurwerkma ker) en vraagt inlichtingen bij de N.V. Kat, Stadspolder- weg 1. Leiden Tel. 01710 21475. Personeel aangeboden Bijlessen Frans. Boon straat 10. Oegstgeest. Tel 52820. Tc koop aangeboden Baby vleugel aangeb. Duitse kruissnarig lengte 1.50 mtr. In pr. st. Bruin of piano Duits kruissnarig Bruin, Panhuysstraat 32, Noordwijk Zee. teL 01719 - 4574. Koopt uw postzegels, stockboeken. catalogi, plak kers in de Leidse postzegel- beurs (kiosk Stationsweg, hoek Morssingel), geopend uitsluitend op zaterdag van 9-18. Wasmachine half auto maat met centrifuges In pri ma staat f70. Harmonium 5 octaaf 13 registers, moderne kast f50. Prima motorrij wiel. Sparta J.L.O. twin 250 cc. t.e.a.b. Brahmslaan 121, Leiden. Lits-jumeaux met achter wand en spiraalmatrassen. I g.st. te koop wegens vertrek Uiterste prijs f 60. Warmon- derweg 821, Oegstgeest. Tel 51114. Te koop aangeboden En gelse toer- en stacaravans. v.a. f 1800. Ruime keus. fi nanciering en inruil moge lijk. Ook zat. en zondag geo pend, Bennebroekerweg 271. Repenhout. 3 km van Schip hol, tel. 02503-6573. mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Laat nu uw kans niet voorbijgaan. Koop nu uw gebruikte auto bij Calex voor de winterprijs, straks zijn de prijzen hoger. Kom gerust kijken en praten, want onze voorraad bestaat uit plm. 150 occasions. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden, telef. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Rijlessen.Een zaak van vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Gedi plomeerde instructeurs: ui teraard de nieuwste Volks wagens, goed verzorgde the oretische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30. Oegstgeest. Tel. 01710 - 51940, 's avonds voor Leiden en omgeving 01710 - 43428 voor de bollenstreek 02530 - 3930. Autorijschool C. Verhoef lest in nieuwe V.W. Eerste rijles gratis. Lopsestr. Leiden of telefoon 32009. Vamor Rijschool Frans Goddijn, lest in Opel. Toma- tenstraat 57, tel. 34430, b.g.g. 25574. Te koop Fiat 850 Coupé 1)6 jaar oud, donkergroen, km.-st. plm. 24.000, aantrek kelijke prijs (mede m.b.t. BTW). Tel. 01728 - 662. Bespaar B.T.W.! Cortina 1500 de Luxe aang. door par ticulier, 1ste eigenaar, km-stand 64.000. Oktober 1965. In prima staat. Rede lijke prijs. Tel. 01714 Voor autoplaatwerk naar Blonk's autobedrijf, Nieuw- straat 3341, Leiden, telef. 30600. Hij loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter en bromfietsonderdelen naar T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8, telefoon 22026. 10 autorijiessen v. f 47,50 Vervolg- en losse lessen: f 7,50. Fonkelnieuwe V.W.'s Autorijschoolcombinatie De Centrale. Aanmeldingsadres sen: Leiden: Morsstraat 23, tel. 31909. Alphen aan den Rijn: Hooftstraat 257, tel. 3752, Voorschoten: Profes sor Cam. Onnesplantsoen 13 tel. 5834. Warmond: Laan v. Oostergeest 3, tel. 2678. Bromfietsverzekeringen. W.A. f26. incl. plaat. All- risk zonder eigen risico van af f41. Genoemde verzeke ringen kunnen worden besteld per telefoon of brief kaart. G. J. v. Doorn, Vival- distraat 32, Leiden, tel. 40651. Ford Taunus 20 M. Comb, wagen. Bj. nov. '65. In staat van nieuw. TeL 01718 - 2318. Auto Union type Audi '65 f 2475, Skoda type 1000 MB '66 f 1975, Opel Kapitan '60 f 775, Opel Kapitan '63 f 1275, Opel Rekord thpe '63 f1275, Peugeot 404 model '63 1 1475, Fiat 600 '62 1875. Inruil, fi nanciering. Meijers, Vcr- distraat 117, Zuid-West. VW DE LUXE 1963, met roldak en nieuwe banden. Als nieuw, prijs f 1150. Leid- sestraatweg 2, Oegstgeest, tel. 51453. Taunus 12 M 1965. Kleur zilvergrijs. Als nieuw. Prijs f2250 of f20 p. week. Oran- jelaan 6. Oegstgeest, tel. 54793. Aang. Chevrolet Two-te cilinder 57-58. Zeer goed on derhouden. Prima banden incl. btw. Herenweg 21. Noordwijk-binnen. Telefoon 01719-2820. Auto's! Auto's! Auto's! VW 1200 le eigenaar f2700. Fiat 600 model 1965 f1750. Simca 1300 bj. 1964 f2150. Fi at 600 model 1965 moet iets opgeknapt worden f850, Se ven 1966 f 2250, Isuzu Bel- lel Diezei 1963 f1950, Leidse Autohandel v.d. Berg. fin. mogelijk. Lage Mors weg 67, tel. 30692. Te koop gevraagd Te koop gevraagd: Chr. Encyclopedie, Bijbelverkl. van Henry Dachsel, Calvijn, e.a. Theol. werken. Aanb. aan Boekh. v. d. Tol, Dor drecht. tel. (01850 39558 b.g.g. 30957. „Evinrude" Buitenboord motoren van 1.5 tot 115 p.k. Reparatie, verkoop, inruil, financiering. Levering ook via uw werf of handelaar, Hoofddealer: Techn. Bur. Bloem (v/h Bauer), Hoge- woerd 104, tel. 31620. Fiat 850 Coupé Speciaal, bouw; bouw, bouw aar bouw, laar 1968: Fiat 1100. laar 1964-1966: Fiat 850. jm-, Fiat 600. jaar 1966-1965: Fiat 1500, bouwjaar 1966: Fiat Bi- anchi Primula. bouwjaar 1965. Inruil en financiering GELUKKIG IS ER EEN STOEL MET 10 JAAR GARANTIE Te huur aangeboden Vakantiebungalows te huur aan het Gardameer. Perschiera, juni, aug., sep tember f24 en f36 per dag. Ind. woonkam., keuken, 2 sl. kam., douche en toilet. Inl. bij J. op den Kamp. Postbus 96. Geleen. 0 Te huur aangeboden in Voorschoten een hoekwinkel in het centrum van het dorp. Tel. 01717-2403. Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes, verchroomde gestoft, klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898) Haarlem merstraat 220, Leiden, tele foon 21691. Te huur aang. 2 grote gestoft, kamers, met c.v., keuken, douche en toilet. Kamers afzonderlijk of als etage te huur. Tel. 01718 - Speciale aanbieding Goed gekleed, laat uw garderobe met de uiterste zorg chemisch reinigen bij Spronk, gratis hanger en plastic hoes. maand februari 20 pet. korting. Spronk. Wit te Singel 14, Leiden, telef. 43341. Wasserij Spronk. laken- pakketservice, lakens, slo pen, tafellakens, totaal 6 stuks in plastic verpakt f3 incl. BTW, doe uw voordeel Vandaag brengen, morgen halen. Witte Singel 14. #579 gulden. Voor deze ui terst lage prijs leveren wij u, na inruil van uw oude toestel, een 59 cm t.v. Webe, Haarlemmerstr. 63, Leiden, telefoon 32782. Repareren, wikkelen en ombouwen van alle merken stofzuigers. De stofzuiger specialist Jac. Abspoel, Ko- revaarstraat 16, telef. 20164. Papieren en linnen stof- zakken voor alle merken stofzuigers uit voorraad le- OUDE RIJN 28 LEIDEN TEL. 23431 Alleen voor het BETERE modeL Bekroond met de Zilveren Hamer 1962. verbaar De stofzuiver speci alist, Jac. AbspoeL Kore- vaarstraat 16, telefoon 20164. Stofzuigers. Keuze uit 20 modellen. Ook in 127 volt. De stofzuiger specialist Jac. Abspoel, Korevaarstraat 16. Telefoon 20164. Stofzuiveronderdelen voor alle merken stofzuigers uit voorraad leverbaar De stofzuiger specialist Jac. Abspoel, Korevaarstraat 16, telefoon 20164. Touringcars bestellen, Bo- votours bellen. Modern ma teriaal (1754 personen). Concurrerende prijzen. Fa. Boot en Van der Voet. Tel. 01713-2959-2989 Roelofarends- veen. Enorme sortering koel kasten, 140 liter koelkast van bekend merk bij ons voor de uiterst lage prijs van f 199. Fa. van Leeuwen, Boslaan 279, Katwijk aan Zee. Tel. 4336. Orgels voor kerkorgelstu die. Pedaalharmoniums en elektron, instrumenten met 2 klav. en volledig pedaal. Re gelmatig bespeelde instru menten voorradig, met ga rantie. Levering franco huis. R. v. d. Burg n.v., Piano- en orgelhandel. Arnhemsestraat 8, Amersfoort. TeL 02390 - 13877. Engelse tour- en stacara vans. Keuze uit 30 stuks. Pr. vanaf f 1750. Financ. en in ruil mogelijk. Ook zonder verkoop. J. Kabalt, Steekter- weg 67a, Alphen aan den Rijn, telef. 01720-3294. 0 Heugafelttcgels Alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk stanleymes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smit's woninginrich ting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. telefoon 23913. Bij G. v. Brussel, Haar lemmerstraat 267, telefoon 22061, vindt u een grote sor tering bruiloftsliedjes, slin gers, feestmutsen en andere feestartikelen. Het vanouds bekende en goedkoopste •es. H Leunc ruimt op. Nylon jacks f 17.50, f 22,50. f 29,75, f35. Regenjassen f29.75 - f39,75. f49.75, f59,75 f69.75 Nieuwe kleuren. Nieuwste modellen. Leune, Janvossen- steeg 67, telef. 22415-32256. 1 Leune ruimt op. Broeken. Gestikte voornaad en split f29,75, f32,50, f39. Hippe vesten en truien f 24,75. Gro te sortering sport- en werk- truien. Leune, Janvossen- steeg 67, tel. 22415—32256. Leunc ruimt op. Kos tuums nu f 69,50, f 77,50 - f99,50, f 129,50, f149,50 Kol- berts f39, f52,50, £65. Ter- lenka broeken f22,50 f29,75 f 35, f 39,50. Leune, Janvos- sensteeg 67, tel. 22415-32256. Perfecte parketvloeren. Blok, visgraat en stroken. Elke gewenste houtsoort voorradig en 15 jaar garan tie tegen slijtvastheid. Des kundig advies. Vanaf f7,50 per m2. Wilt u meer weten. De Houthal, Hogewoerd 99, telefoon 23612. Heren Waarom moet u ex- ouder uitzien dan u bent? De bekende internationale voetballer Piet Kruyver draagt een haarstukje van ons merk waardoor hij 10 jaar jonger is. Pelatti Int. Erkend posticheur L. van Tongeren. Breestr. 32, Lei den. tel. 25212. b.g.g. 23612. Voor geisers, gasfoi-nui- zen, sanitair, koelkasten, wasmachines en gashaaiden naar: loodgietersbedrijf J. ran Rijn. Dorpsstraat 110, Warmond, telef. 01711—613. Aanhangwagens. Torsie- ssen, koppelingen. Bagage wagens om zelf op te bou wen. Trekhaken voor elke auto. Schalkcrs, Leiden, te lef. 01710—30358. 's Avonds 01718—4717. Naaimachines. Zig-zag- naaimachines, compleet in koffer f245 met gratis les aan huis. Dit biedt u Van Steijn, Nieuwe Rijn 46b te Leiden, telefoon 24809. Omega chrono-slop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega dealer W. Brou- wer, Haarlemmerstraat 23. Leiden, telefoon 22076. De Kastenspeciallst Keu ze uit meer dan 500 model len hang-legka8ten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen wandmeubelen enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal De Kastenspeciallst. Hoogland - kerkgracht 47 49 (hoek Nieuwstraat) Leiden, telef 33078. Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Lelden verkocht bij het vrije merk- benzinestatlon De Potgieter, Potgieterlaan. 200 meter vanaf Churchill-laan/Haag- weg. Zelfsleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsm., olie- verversen, banden (hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije-benzine- station, Potgieterlaan. Let op! Nu markiezen la ten maken of overtrekken. Speciale winterprijzen. Vrij blijvend prijsopgave afleve ring i/h voorjaar. Markie- zenbedr. Zoetermeer, Jan Hooraesstraat 45, Zoeter meer, tel. 01790—4410. Er kend Luxaflexleverancier. 10 pet. korting op meu belstof en skai. Vraag vrij blijvend prijsopgaaf v. het bekleden van uw bankstel of eethoek, eventueel gesprei de betaling. Complete wo ninginrichting. Truyers Kor te Hoefstraat 62. tel. 33887. •Aang. herensportficts met handremmen in pr.st. f 65. Philips radio 135, Lingestr. 110, bij de Wilhelminabrug. Aang. fabr. nieuwe nog niet bereden dames- en he- rensportfiets merk Maxwell, f 150 per stuk. Kraaierstraat Onroerend goed My Home biedt te koop aan: woningen in Zeeland voor vakantie of permanent f 8000, f 10.000, f 12.000, f15.000, £23.000 enz. in Zuid-Beveland. Hypotheek aanwezig. Inlichtingen teL 01105-274. Vakkundig reparaties aan kunstgebitten binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen, Hubrechtstraat Leiderdorp. Tel. 33351 geen filialen. Bereikbaar met bus 40, 42, 15, Does kwartier. Ondanks de BTW zijn on ze prijzen gelijk gebleven. In het borreluurtje zelfs goedkoper. Twin-bar, Hoge woerd 50, Leiden. Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa, Haar lemmerstraat 64, tel. 24185, naast Muziekhandel G. Ho- fenk. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparaties en uurwerken, Steenstraat 16, tel. 26854. Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst geest, telef. 01710—53105. Iluisjcstcnten, tentdaken, onderdelen v. tenten, fiets tassen - regenkleding - au to- en scooterparkeerhoezen. Brusse Zeilmakerij, Middel weg 32. bij Kaasmarkt, Lei den, telefoon 25307. Groot feest bij de Kasten speciallst. Vrij entree. We gens opening nieuwe winkel. Kom prijsbewust feestvieren met onze Feestprijzen. De Kastcnspecialist. Hoogland se Kerkgracht 47-49, hoek Nieuwstraat, Leiden, telef. 01710 - 33078. Het Houtcentrum, Leven daal 139, Leiden, tel. 21367. Hout, boards, triplex, klein ijzerwaren, schooi-steenpla- ten. kasten enz. Tijdens de opening op zaterdag 1 maart 10 procent korting. ie Mn dagblad rit dm

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11