Provo nu museumstuk Ruime voorsprong Manchester Un. SHO GING MET ERE TEN ONDER RIJ ADO Tentoonstelling: leuk het nog eens te zien Kees Verkerk Rapid Wien vrijwel kansloos weer tweede Huib Goudriaan Excelsior wint in Energiehal Nederlandse film bekroond Sensationele zege Mansfield Town Eigen compositie Lenny Kuhr naar Madrid met liedje „Troubadour" Feijenoord imponeerde niet: 2-1 Zuidslavië kloote Zweden met 2-1 13 DONDERDAG 27 FEBRUARI 1969 „Roel van Duijn behoort ook al tot de gevestigde orde: hij schrijft in Vrij Nederland". Aan het woord is een ex- provo, nu student. In het Amsterdamse koffiehuis wordt wat nagepraat over de pas geopende (en bekeken) tentoonstel ling van een deel van het provo-archief. „Leuk om het nog eens te zien, maar jeugdsentiment", zegt een vriendin van de student. Hij weer: „Je hoort nog al eens dat Amsterdam geen surprising town (stad vol ver- rassingen) meer is. Het groepje studenten, dat nu zo actief is, denkt niet realistisch. Het zijn dogmatici, die koste wat het kost hun denkbeel den over een andere maatschappij door willen drukken. Provo was speelser, kon eigen plannen belachelijk maken; daarom werden de provo's ook niet begrepen." Leuk het nog eens te zien: gis termorgen werd met een pers conferentie de tentoonstelling in de Amsterdamse Universiteits- Bibliotheek geopend. Het archief van Provo, voor 13.000 gulden door de bibliotheek gekocht van de „provo Likwidatie Kommis sie", is de komende twee weken voor een klein deel te bekijken. Toen ex-provo's Rob Stolk en Lou van Nimwegen besloten de grote verzameling pamfletten, drukwerken, foto's, kranteknip sels en provo-uitgaven te verko pen, reageerde ex-provoleider Roel van Duijn (nog geheel in provo-stijl): „Een misselijk ma kende middenstandsmentaliteit." Toegift Van Duijn had liever gewild dat het archief gratis was overgedragen, maar de Universiteits-Bibliotheek wilde geen kansen missen. In het buitenland bestond grote belangstel- A1IKRO-KORFBAL (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Delftse Ex celsior is gisteravond, in de Energie- hal te Rotterdam, onder geringe pu blieke belangstelling, winnaar gewor den van het „Sluitingstornooi mi- kro-korfbal". van de afdeling Zuid-Holland van de Christelijke korfbalbond. Na achtereenvolgens KOAG (6—1) en NIO (8—2) verslagen te hebben, wisten de Delftenaren in een spannend duel ook het Rotter damse Thor de baas te blijven (64). Aan het sluitingstornooi namen vijftien achttallen deel (de zestiende vereniging Vitesse kwam niet opda gen), die naar sterkte werden onder verdeeld in vier poules. Naast Excelsi or wisten ook TOP, Thor 2 en NIO 2 als overwinnaars uit hun groep te voorschijn te komen. Na afloop, van dit door mevrouw Batenburg voortreffelijk geleide tor nooi, overhandigde de heer A. Bre mer (oud CKB-bestuurslid) de bekers aan de winnaars. Tevens overhandig de hij een correctheidsbeker aan DIO. Hierna was het laatste woord aan de aanvoerder van het winnende Excelsior, de heer J. Heemskerk, die niet alleen de organisatoren, maar ook de scheidsrechters, bedankte voor hun vele werk. De standen waren: groep 1: 1. Ex celsior, 2. Thor; groep 2A: 1. TOP, 2. VES; groep 2B: 1. Thor 2, 2, AS WH; groep 3: 1. NIO 2, 2. IJsselvogels. ROTTERDAM De film „Niet genoeg", die de Nederlandse regis seur Wim v. d. Velde in opdracht van OECB te Parijs heeft gemaakt over het wereldvoedselprobleem, heeft op het negende internationale televisiefestival te Monte Carlo de eerste prijs, de „Gouden nimf", ge wonnen. Volgens de jury heeft deze film het best bijgedragen aan het ideaal van de internationale vrede. „Niet genoeg" had als cameraman Ed van der Enden en de producer was Bert Haanstra. De film verwierf vorig jaar reeds prijzen op het negende inter nationale festival voor industriële films te Wenen en op het vierde in ternationale festival in Chicago. DEN HAAG Bondscoach Kessler heeft het niet voor elkaar gekregen de uitwedstrijd tegen Wales in het kader van de Europa Cup voor natio nale amateur-elftallen nog dit seizoen «f te werken. De ontmoeting is voor 25 oktober vastgesteld in Wales. Vol gend jaar maart volgt de return in Nederland. Het amateur-team speelt derhalve dit seizoen alleen tweemaal tegen Finland en thuis tegen de Schot ten. ling, en het unieke archief mocht niet voor Nederland verloren gaan. De bi bliotheek betaalde dus, maar kreeg als toegift de acht mappen correspon dentie. Voorwaarde was dat de brie ven de eerste 25 jaar niet toeganke lijk zijn. Bibliothecaris prof. dr. S. van der Woude vertelde gistermorgen dat an dere ex-provo's (onder hen Irene van de Wetering en Roel van Duijn) in middels hebben beloofd hun materi aal ter beschikking te zullen stellen. De tentoonstelling geeft een goed beeld van de ondermijnende lachspiegel, die de provo's in hun m glorietijd aan onze samenleving heb- p ben voorgehouden. Het is niet bij m „provoceren" gebleven, want Provo beïnvloedde de politiek, de mode en het gedragspatroon van een groot deel van de jeugd. Drs. Th. L. van Ravesteijn (26), als wetenschappelijk medewerker ver bonden' aan het Seminarium voor Massapsychologie in Amsterdam, houdt zich al anderhalf jaar bezig met het krachtenveld door de provo's in beweging gebracht. Hij onderzoekt de achtergronden van het verschijnsel, en wil op het onderwerp Provo promoveren. Bewustwording De heer Van Ravesteijn, die in de „provo-tijd" sociale psychologie stu deerde in Amsterdam, zegt: „Ik heb me altijd voor de beweging geïnte resseerd, en nu we hier dat archief hebben vind ik dat er iets mee moet gebeuren. Ik hoop er een dissertatie uit te halen." Vind u dat de provo's iets hebben bereikt? „Ik geloof dat Provo heeft bijge dragen tot de politieke bewustwor ding van de jongeren, hoewel Provo natuurlijk niet de enige factor was. Dankzij Provo kwamen maatschap pelijke problemen in bladen als Hit week aan de orde. Ook is men een deel van de jeugd veel meer als een eigen groep gaan zien, met recht op eigen haardracht en eigen kleding. In heel het land is veel meer aan dacht voor die groep gekomen. Het oude clubhuizenwerk is er helemaal uit geraakt; er is een ludieke vorm van bezig zijn ontstaan. De jongeren staan in mindere mate onder leiding, en kunnen meer zichzelf zijn." De 'heer Van Ravesteijn, die het provo-verschijnsel vooral massapsv- chologisch interessant vindt, ziet geen directe verbindingslijnen tussen Provo en de studentenbewegingen in Frankrijk en Duitsland. „Er zijn wel zekere overeen komsten, maar het is erg moeilijk te zeggen of een en ander elkaar heeft beïnvloed. Al deze verschijnselen moeten meer tegen de maatschappe lijke achtergrond van elk land wor den gezien." Uitieke beweging Mag de provo-beweging als uniek in de geschiedenis worden beschouwd? „Zeer zeker. De wijze waarop de provo's maatschappijkritiek tot uiting wisten te brengen... het op straat op voeren, het speelse." Hebt u een verklaring voor de irri tatie, die de provo's bij een groot deel van het Nederlandse volk wisten op te roepen? „In de eerste plaats kon men de ludieke wijze, waarop de provo's de maatschappij ondermijnden, niet vol gen. Dit is te wijten aan de pers, die voornamelijk schreef over de inci denten, en niet over de achtergron den. De pers heeft er nauwelijks op gewezen dat die gekke plannen van 1 Provo zo werden gebracht om de mensen tot nadenken te stemmen. I In de tweede plaats druiste de pro blematiek, die aan de orde werd gesteld in tegen wat de mensen aan vaardden als onze welvaartsstaat. Ze hadden gewoon geen zin om er hard tegenaan te gaan. Er bestonden ook een aantal voor oordelen over de provo's, die niet klopten met de werkelijkheid. De provo's werden bij voorbeeld werkschuwen genoemd, maar het is eigenlijk ongelofelijk wat ze in die twee jaar hebben gepresteerd. Het moet keihard werken geweest zijn om dat allemaal uit te geven: alleen al typografisch." Drs. Van Ravesteijn is waar schijnlijk de enige, die met een historisch onderzoek naar de provo-beweging bezig is. „Het kan best zijn, dat er nog iemand aan werkt, maar dat interesseert me niet zoveel", zegt de gene ratiegenoot van de voormalige provo's, die samen met prof. Van der Woude Provo tot een museumstuk maakt. HAMAR Kees Verkerk, die mo menteel bezig is aan een trip langs de Noorse ijsbanen, is het opnieuw niet gelukt een afstand te winnen. Aan de reeks tweede plaatsen, die hij deze week al behaalde, voegde hij er woensdag in Hamar weer een toe. Op de 3.000 meter was Dag Fornaess met zijn 4.26.6, bijna twee seconden snel ler dan Verkerk die een tijd van 4.28.4 voor zich liet afdrukken. Mag- ne Thomassen werd derde in 4.29.0. De 500 meter was voor de snelle Zweed Hasse Boerjes, die op 40.4 uit kwam. Zijn landgenoot Goeran Claesson deed over dezelfde afstand 0.6 sec. langer. Kees Verkerk maakte op de sprint een tijd van 42.0 sec. Beatrix Schuba leidt na verplichte figuren COLORADO SPRINGS Na de twee laatste verplichte figuren bij het kunstrijden op de schaats voor de dames, die woensdagmiddag werden verwerkt, heeft de Oostenrijkse Bea trix Schuba haar leidende positie in het algemeen klassement behouden. De 18-jarige Weense heeft een totaal van 1.223 punten. Gabriëlle Seyfert, de grote favoriete voor de titel, heeft slechts 16 ptn achterstand op Beatrix Schuba. De grote verrassing van woensdag was het feit dat Hana Maskova niet aantrad voor de laatste twee verplichte figuren. De Praagse kunstrijdster ondervond zoveel hin der van een rugblessure, die zij bij de training heef4: opgelopen, dat zij van verdere deelneming afzag. ROSTOCK Het Oostduitse da- meszaalhandbalteam heeft woensdag in Rostock met 19—12 van Denemarken ge wonnen. Oost-Duitsland leidde bij de rust met 11—6. WILLEMSTAD Tijdens het interna tionale tennistornooi dat In Willemstad wordt gehouden, heeft Astrld Suurbeek ln de eerste ronde van het dames-enkelspel met 2—0 gewonnen van de Tsjechlschslo- waakse Lenka Kodes. De setstanden waren 6—i en 6—3. EINDHOVEN PSV heeft dinsdag in Eindhoven met 1—1 gelijk gespeeld tegen Helmond Sport ln een vriendschappelijke wedstrijd. Bij de rust stond PSV met 1—0 voor door een doelpunt van Van der Kul len. Omens bracht de stand zeven minuten voor het einde in evenwicht. MANCHESTER Sir Malt Busby kan gerust zijn. Na de wat teleurstel lende resultaten, van Manchester United de laatste tijd in de Engelse competitie, leek de kleine Schotse manager met de Europacupwedstrij den tegen Rapid Wien in het vooruit zicht. iets van zijn vertrouwen te hebben verloren. Woensdagavond echter op het stampvolle Old Traf- ford in Manchester, kon hij na het laatste fluitsignaal van arbiter Bozi- dar Botic met een tevreden glimlach achter zijn spelers aan naar de kleedkamers lopen. De 30 overwinning immers, die de „Mancunians" in de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het tornooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Rapid Wien behaalden, lijkt genoeg om de MANSFIELD Mansfield Town, een club uit de derde divisie, heeft woensdag voor een van de grootste verrassingen in de historie van het tornooi om de Engelse FA-cup ge zorgd door West Ham United in de vijfde voetba'ronde met 30 uit te schakelen. De 21.000 supporters van Mansfield Town konden hun ogen nauwelijks geloven hoe hun favorie ten West Ham United, dat drie spe lers. Bobby Moore, Geoff Hurst en Martin Peters, bevatte van het elftal waarmee Engeland in 1966 wereld kampioen werd, naar een blamerende nederlaag speelden. Roberts en Keeley zorgden voor een voorsprong van 20 bij de rust. Sharkey maakte de derde treffer. Mansfield Town ontmoet in de kwartfinalëfe de winnaar van het duel tussen Leicester City en Liverpool, dat zaterdag wordt gespeeld. DRS. VAN RAVESTEIJN...speelse element niet gewaardeerd.. Applaus voor Oud-Beijerlanders nog eens kijken hoe het was Van een onzer verslaggevers I DEN HAAG Wie niet 9—1 verliest, lijdt als voetbalteam een smadelijke nederlaag. Zo niet SHO. dat gisteravond voor duizend toe schouwers in het Zuiderpark- stadion in Den Haag tegen de op volle sterkte uitkomende ere divisieclub ADO overigens slechts op het nippertje de ncdcriaag in dubbele cijfers kon voorkomen. Maar de Beijerlanders, die het zon der »de wegens werkzaamheden ver hinderde Jan den Boer moesten stel len, hebben zich voortreffelijk ge weerd en vol trots kon men compli mentjes Incasseren van ADO-mana- ger Hartman en ADO-trainer Happel. SHO, dat vorig jaar voor de tweede achtereenvolgende maal de KNVB- beker bij de zaterdagvoetballers won, had eind augustus 1968 de euvele moed ADO als bekerwinnaar van het betaalde voetbal uit te dagen voor een wedstrijd. De Hagenaars gingen er direct op in, maar moesten de be lofte even in de ijskast houden in verband met de deelname aan het tornooi om de Europa Cup voor beker winnaars. Nog vrij onverwacht werd de wed strijd tegen SHO op de agenda gezet en het moet voor de zwart-witte Beijerlanders een onvergetelijke avond zijn geworden ondanks kou en sneeuw. Tot de rust kon SHO voortreffelijk tegenstand bieden, temeer omdat ADO zich niet al te druk maakte. Bij te genstoten waren De Groot en Reedijk Ie zelfzuchtig zelfs nog dicht bij doelpunten. Met Jaap Schipper als grote uitblinker en keeper Bons nis een betrouwbaar doelman hield SHO de score in de eerste helft tot 2—0 beperkt Na drie minuten scoorde Heynen reeds met een schitterend ver schot, 10 en de grotere beweeglijkheid van het prof-team werd in de 35ste min. in een tweede doelpunt van De Puyt uitgedrukt. Vele Haagse aanvallen (Van onze radio- en lv-rcdactic) SCHEVENINGEN „Vraag me maar niet te veel, ik kan niet zeg gen", riep de helemaal opgewonden Lenny Kuhr kort na half tien. toen haar overwinning met „Troubadour" in de nationale finale voor het Euro visie Songfestival nog kersvers was. „Ik heb alleen maar meegedaan om eens voor een groot publiek te staan. Nee, ik had nooit gedacht dat ik een kans had. Voor mij was het Dave, die vond ik geweldig!" Dave zelf was ook diep teleurge steld, hij was uit Frankrijk overgeko men om met een eigen liedje te triom feren, maar hij verzamelde niet meer dan drie punten van de 21 (en niet één van de zes Nederlandse!) en Len ny kreeg er zeven voor „Troubadour", tekst van David Hartsema en zelf ge componeerd. Dat betekende voor haar een prach tige overwinning, hoewel Conny Vink er zes kreeg voor de allervro- lijkste „Toeteraar" en er na de vlot te middagrepetitie (toen alle meisjes met krulspelden in het haar en in dusters gekleed opdraafden) al ge fluisterd was, dat Conny zou winnen. De internationale jury met verte genwoordigers van vijftien Eurovisie- landen dacht er anders over: Conny betrok drie van haar zes punten uit eigen land, Lennny twee. De overige vijf werden haar geschonken door Ierland, Frankrijk, Portugal, Spanje en Luxemburg. Mezelf ontdekt Toen ze een beetje over de eerste emotie heen raakte, wilde Lenny wel wat meer vertellen: „Ik heb mezelf ontdekt. Ik voel de dat ik het kon, liedjes zingen bij cle gitaar. Ik vind het heerlijk Com poneren vind ik niet moeilijk, wel fijn. Voor dit optreden heb ik hele maal geen bewegingsadviezen gehad, wel een paar vrouwelijke trucjes, zal ik maar zeggen". „Hoe het verder zal gaan, weet ik niet. Ik ga de „Troubadour" nog be ter instuderen. Ik sta er helemaal achter. En dan in Madrid heel erg mijn best doen om een goed figuur te slaan voor Nederland. Lenny heeft in één klap bekend-- heid gekregen met deze onverwachte, maar verdiende overwinning. Ze is nog maar nauwelijks voor liet voet licht getreden. Sinds twee maanden werkt ze in het cabaret van Herman van Veen en dat is haar hele erva ring. Over het geheel was het gehalte van de gisteravond in Scheveningen gepresenteerde liedjes zoals gewoon lijk zeer matig. Er kwam weer veel liefdessmart aan te pas in allerlei toonaarden en dat worden we wel wat moe. Lenny's „Troubadour" stak in kwa liteit ver boven de andere uit, maar of het op de internationale markt iets te betekenen heeft is een andere vraag: commercieel is het niet en een meezinger zal het nooit worden. En wat Madrid betreft: daar zal grote concurrentie zijn. Voor de nog niet genoemde deel nemers liep het gisteravond een beet je triest af. Na Dave kwam Annet Hesterman, de benjamin van de tien met twee punten uit de bus. Verder vingen Anneko Grönloh (van de Ne derlandse jury). Patricia en Linda Ross elk nog een punt. John Lamers, Franky Luyten en Rob de Nijs had den het nakijken. Toch deed ieder zijn best en in een stijlvol décor kwam de afwisselen de kleding prima tot recht Er was van alles te zien: mini, avondtoilet, broekpak, smoking en fantasiepak. strandden op het middenveld door de enorm hard werkende Frans van der Linden. Matig tevreden Met een dergelijke magere score was trainer Happel van ADO overi gens zeer matig tevreden. Hjj stuurde Lex Schoenmaker direct naar huis wegens inactiviteit en gcl»ood de overige spelers in de tweede helft znvpel mogelyk doelpunten te maken. De Hagenaars vervingen doelman Tie door Ardesch, Vos door v. d. Burch en Schoenmaker door Advo- kaat. Bij SHO maakte Bons plaats voor Merkus en De Groot voor Grauss. Nadat Merkus een kogel van Giessen schitterend had gestopt, scoorde Aarts al na 3 minuten 30. SHO ant woordde nog met een schot van Ree dijk tegen de paal. maar een mag nifiek doelpunt van De Zoete bete kende na 7 min. 40. Het laatste half uur werd SHO fataal. De Beijerlan ders raakten weliswaar geen enkele maal in paniek en bleven proberen kalm en doordacht uit te verdedigen, maar het opgevoerde tempo van ADO bleek te groot. Misser Reedijk Nadat Reedijk na een rush van Bravenboer voor open doel had ge mist scoorde Heynen na 25 min 5—0, Mansveld na 32 min 60, Aarts een minuut later via het been van Merkus 7—0, De Puyt in de 35ste min met een kogel 8—0, v. d. Oever in de 38ste min. 9—0. Het hard werkende SHO kreeg een applaus toen het in de laatste minuut op fraaie wijze toch nog een tegendoelpunt scoorde. Na aangeven van Buitendijk kopte Boevé prachtig en onhoudbaar langs Ardesch. Dat SHO ondanks de hoge score een goede indruk had gemaakt, blijkt uit het feit dat manager Hart man beloofde een keer op revanche te komen in Oud-Beijerland. ADO: d Tie (Ardesch); a v. d. Oe ver, Mansveld. Weimar en Vos (v. d. Burch); m Giesen en De Zoete; v Heynen, Schoenmaker (Advokaat), De Puyt en Aarts. SHO: d Bons (Merkus); a v. Ruiven, v. Leening, Schipper en Bravenboer; m A. den Boer en v. d. Linden; v De Groot (Grauss), Bouvé, Buitendijk en Reedijk. returnwedstrijd over een week in de Oostenrijkse hoofdstad met vertrou wen tegemoet te zien. Toch heeft, de Europese beker houder het niet eenvoudig gehad. Verre van dat. Vooral in de eerst* helft gaf de stugge Oostenrijkse ver dediging de Engelse schutterij slechts weinig kans en het was eigenlijk aan een ongelukje van Rapid-back Geb- hardt te danken, dat de Engelsen de voorsprong van 10 ingingen. De rust in ieder geval met een Oostenrijkse international tikte de bal namelijk, in een poging een Britse aanval te smoren, naast doel man Fuschbichler tegen de paal. Het leer huppelde precies voor de voeten van George Best, die juichend scoorde Doelpunten Zij die dachten dat Manchester na de rust wel zou terugvallen omdat de ploeg nauwelijks achtenveertig uur daarvoor nog in een Engelse beker wedstrijd tegen Birmingham City was uitgekomen, kregen geen gelijk. Integendeel. De rode brigade van ge neraal Busby zette de ne- gen-mansverdediging van de Oosten rijkers nog meer onder druk. Doel punten bleven niet uit. Willy Morgan kreeg de bal na een formidabele solo van Bobby Charlton, plaatste hem door naar Brian Kidd. ontving hem I terug, en schoot vervolgens prompt raak (20). Maar nog vonden de Britten dat niet genoeg. Rapid Wien, dat een ronde eerder Real Madrid toch met een verbazingwekkende behendigheid uit het tornooi hadden gewipt, moesten vier minuten later zelfs een derde treffer incasseren. Een pass van Noby Stiles spleet dwars door de stalen ring van Oostenrijkse verdedi gers, die nog wel vliegensvlug het gat probeerden te stoppen, maar toch niet konden verhinderen, dat de uit blinkende Best de bal langs Fusch bichler schoot. Spartak wint i TRNAVA Spartak Trnava heeft woensdag op eigen terrein de eerste wedstrijd tegen AEK Athene voor de kwartfinales van het tornooi om de Europese beker voor landskampioe- j nen met 2-1 gewonnen. De Tsjechische i ploeg leidde bij de rust van de door 20.000 mensen bijgewoonde wedstrijd met20. Spartak Trnava kreeg direct na het I begin van de wedstrijd, die op een l doornat veld werd gespeeld een groot overwicht, doordat de Grieken zich i met tien man in de verdediging terug j trokken. De aanvallen van de goed combine rende Tsjechen strandden meestal bij het strafschopgebied. In de 25e mi nuut, bij de achtste hoekschop van de Tsjechen, was het dan toch raak. De pass, die rechtsachter Dobias gaf, kwam bij Jarabek terecht, die de bal in de rechter beneden hoek kopte 10. De Grieken, die slechts zelden tot een tegenaanval kwamen al leen Nikolaidis bevond zich in het eerste half uur constant op de helft van Spartak volhardden na dat doel punt in hun defensieve tactiek, maar weken hiervan af nadat Kabat een minuut voor de pauze voor 20 had gezorgd. Zij toonden zich na de hervatting veel agressiever en slaagden erin de achterstand tot 12 te verkleinen door een treffer van Sevastopoulos (61e minuut). De Tsjechen onderna men in de resterende speeltijd fu rieus pogingen om de marge weer te vergroten, maar konden de hechte Griekse barrière niet meer nemen. BOEDAPEST Door woensdag in Boedapest gelijk te spelen (22) te gen Legia Warschau heeft Dosza Uj- pest zich geplaatst voor de kwartfi nales van het tornooi om de Jaar- beursstedenbeker. De eerste wedstrijd in Warschau hadden de Hongaren namelijk gewonnen met 1—0. Tegen militairen SPLIT lr een op matig niveau staande voetbalwedstrijd heeft Zuidslavië woensdag in Split met 2—1 gewonnen van Zweden. Twintig duizend toeschouwers zagen hoe Bje- kovic (20) en Musemic (31) Zuidslavië een voorsprong gaven van 20 alvo rens de in Marseille spelende Roger Magnusson in de zevenendertigste minuut de achterstand verkleinde. In de tweede helft deden beide ploegen nauwelijks moeite om nog wijziging in de stand te brengen. Zowel Zuidslavië als Zweden moeten bin nenkort een aantal zware wedstrij den spelen in de voorronden van het tornooi om h< t wereldkampioenschap voetbal. ROTTERDAM Voor 6.500 toeschou wers, die gratis toegang hadden, heeft Feijenoord gistermiddag in het stadion een oefenwedstrijd gespeeld tegen het Nederlandse Militaire Elftal. Feijenoord kon geenszins imponeren tegen de pittig spelende wapendragers. Wel waren de Rotterdammers het meest in de aanval, maar doelman Van Be- veren stak weer in een glanzende vorm en ook het trio Roodjjk (Go Ahead), Overweg (DWS) en Van Essen (Telstar) verweerde zich uitstekend tegen de traag uitgevoerde Feijenoordcombinu- ties. Veel tinten groen deden het best voor de kleurentelevisie. De NTS had van de finale veel werk gemaakt, half Hilversum zat in de zaai en Scheveningen was o.a. vertegenwoordigd door twee dames in klederdracht, die Lennv en haar tekstdichter m de bloemetjes zeten. Bij Pim Jacobs was de totale presen tatie in goede handen. In de zevende minuut namen de mi litairen de leiding uit een strafschop Lasproms had de meest op dc voor grond tredende voorhoedespeler Ren- senbrink van de militairen gevloerd Pieters Graafland had geen schijn van kans tegen de goed genomen „elfme ter" van Van Essen. Het duurde tot 10 minuten voor de rust totdat de slow-motion spelende Feijenoorders hun overwicht in de ge lijkmaker konden uitdrukken. Mou- lijn bereikte met een korte corner We- ry die de bal hoog voorzette naar Van Hanegem. Deze dwong Van Beveren al koppend tot capitulatie (1—1). Penalty Ook in de tweede helft was Feijen oord de meest dominerende ploeg. Er was echter een penalty voor nodig om dit winstgevend uit te buiten. Kindvall benutte de strafschop die toegekend was omdat Jansen ten val was ge bracht. Van Beveren verrichtte nog enige fraaie reddingen door een kop bal van Van Hanegem. een zuiver schot van Kindvall en een harde inzet van Jansen onschadelijk te maken. Het militaire elftal was als volgt samengesteld- d Van Beveren (Spar ta); a.: Roodiik (Go Ahead). Overweg 'DWS'. Van Essen 'Telstar) en Wal beek «Sparta': m.: Cornwall 'DWS) en N. Kunst 'Vitesse): v.: Jeurink (FC Twente), Cleeren (Vitesse), Van Veen (Sparta) en Rensenbrink (DWS).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13