Gouden Philidor maakt bloeiperiode door een Chauffeur las boek achter het stuur Goede resultaten van AA V-atleten NAAMGEVER VERLOOR ZIJN BETEKENIS Leuke tentoonstelling huishoudschool Lisse Castellum-dames stellen kandidatuur voor titel WANDELEN MET WIK Kerkbouw in Merenwijk Leeuwenburg verrast kampioen Van Zuylen SUCCESSEN VOOR BARONIE-TEAMS OP LAATSTE CROSS VAN SEIZOEN KVC VERLOOR MET 3-1 Autoshow zonder weerga in de Stadsgehoorzaal a.s. donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Kangeroes (dame: op eerste plaats nieuwe leidse courant dinsdag 25 februari LEIDEN „De boer des konings doet twee treden". Deze lyrische, beschrijvende notatie kun nen we aantreffen in het schaakwerk van Philidor. Een Fransman, die in zijn tijd, 17261795, het aureool van de onoverwinnelijkheid droeg. Zijn strategie, de pionnen zo ver' mogelijk in de richting van de vijandelijke stelling te schuiven, bleek vrijwel altijd een zegevierend plan de campagne. De tegenstander werd als het ware doodgedrukt, in figuurlijke zin wel te verstaan, want al hebben we het dan over een periode waarin het in Frankrijk allesbehalve rustig is en de messen van de guillotine heel wat hoofden deden rollen, bleven de schakers ijzingwekkend kalm. Zij voerden een heel andere strijd, al was het hen dan ook bedoeld om de koning. Philidor was daar erg bedreven in. Hij wist dat zelf ook en juist zulke mensen plegen naast vrienden ook veel „vijanden" te hebben. Zwervend door tal van landen van Europa ontwikkelde Philidor zich tot een van de sterkste meesters, zo niet de sterkste. Een van de concurrenten, de Italiaan Stamma, gaf hij onder meer een lesje. In een tweestrijd, waaraan Philidor de voor zijn tegenstander aantrekkelijke conditie verbond dat deze de remises als overwinningen kon beschouwen zegevierde de Fransman royaal. De Italiaan kon twee punten op zijn conto schrijven, waaronder een remise. Normaal zou de uit slag dus 8%lVs geweest £jn. Het team van A. v. d. Berg zou met zijn systeem nu waarschijnlijk niet ver meer komen. Wie immers laat na de vrij traditionele zet e2e4 zijn loper in actie komen. Philidor deed het: Lflc4. De loper moest uitgelegd worden om de pionnen te kunnen laten oprukken. „De ziel van het spel", daar draaide het om bij de Fransman. Baanbrekend is zijn theorie niet geweest voor het schaakspel. Eerst in de 19e eeuw zou Paul Morphy (door het enfant terrible Bobby Fischer als de grootste schaker aller tijden gekwalificeerd) echt gaan combineren en het Amerikaanse positiespelletje past men thans nog toe. Philidor kunnen we dus beschouwen als een in zijn tijd weliswaar dominerende figuur, maar thans toch vrij onbeduidende pion, die echter wel enkele fervente aanhangers kent, waaron der de VAS/ASC'er prof. Barendregt. Waarom de Leidse vereniging Philidor vijftig jaar geleden (in 1919 Leidsche RIJNSBURG Het damkampi oenschap van Rijnsburg krijgt een verrassend slot en daarvoor zorgt met name Leeuwenburg. De Rijnsburger verraste G. van Zuylen, die al twee jaar achtereen kampioen was geworden. Van Zuylen kan kop loper Van Egmond bij winst in de laatste ronde inhalen wanneer Van Egmond verliest. De uitslagen luiden: hoofdklas: R. KromhoutSamson 11, Glasber genSchaddelee 11, J. v.d. Kampv.d. Mey 11, Leeuwen burg—Van Zuylen 2—0, le klas: SchijffFernandes 02, v.d. BurgDoornheim 02, D. van Ees—A. van Ees 0—2. LISSE Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de prot. chr. huishoudschool „Jacoba van Beie ren" wordt vandaag en morgen een grote tentoonstelling gehouden, waarvoor vele lokalen beschikbaar zijn gesteld. In elk lokaal heeft men een bepaald facet van het nijver heidsonderwijs bij de kop genomen. In het lokaal, waar de afd. biologie is ondergebracht., kan men alles zien, wat in de zee en op het strand leeft en groeit. Er is ook een ruimte, waar actuele LEIDS KANTONGERECHT A. v. d. BERG ALPHEN De tafeltennisclub Baronie behaalde weer meerdere snccessen. Het eerste herenteam moest op bezoek bij Unitas in Den Haag en won met 64. Invaller Jan Versluis won drie partijen, Cor de Vetb twee en Cock Rlgter zorgde voor het zesde punt. Ook werd gespeeld tegen SL H. T.S-B. uit Den Haag. Deze wedstrijd werd eveneens een G4 overwinning. Vooral invaller Kees Bruinsma uit het derde team leverde een mooie presta tie met drie overwinningen. Het tweede herenteam zag de wedstrijd tegen de Burcht in Leiden door griep uitgesteld, maar van Play Fair werd met 64 gewonnen. Niet minder dan zeven partijen moesten in drie games beslist worden. Het derde hcrenteam kreeg Sett uit Den Haag op bezoek. Onze plaatsgenoten wonnen met 64 en zullen zich zeker in de derde klasse handhaven. Het eerste damesteam kreeg S.M.L. op bezoek. Voor de derde maal won men met 73. Hanneke Nieuwen- huizen bleef weer ongeslagen, Corrie Kramer won twee maal, Anneke De- moet een maal en het dubbelspel leverde het zevende punt op. Ook Docos werd resoluut teruggewezen. Het werd 73 voor de Alphense dames. Dames 2 speelde uit in Den Haag tegen Rustenburg en won verdiend met 73. Ook de andere wedstrijd in deze zware afdeling, tegen AVA '45 1 werd met 7—3 gewonnen. Ginnie Kemmere en Nellie Schouten wonnen elk drie maal. Dien de Groot kwam niet tot winst Het zevende punt kwam uit het dubbelspel Heren 4 moest zijn meerdere erken nen in Avanti en speelde na spannende strijd naar een 64 nederlaag. Volksschaakclub en pas in 1925 Philidor) geïnspireerd werd door deze Fransman is niet bekend. Er was immers reeds in Leeuwarden een vereniging, die als huldeblijk de naam Philidor had geko zen. Maar wat gaf het eigenlijk? De Leidenaars wisten hoogst waarschijnlijk van het be staan van de Friese schakers niet af. Kortgeleden pas maakten zij kennis met elkaar. De koninklijke" uit Leeuwarden stona in het vorig seizoen met hoofdklasse-debutant Philidor-Leiden verrassend aan de leiding. De laatste ontmoeting zou doorslaggevend zijn. De noordelijken zouden aan een remise voldoen de hebben. Zij kregen die ten slotte, maar het gelijkspel werd bepaald niet op een presen teerblad aangeboden. De stand was 44 toen M. D. Etmans en de Leeu wardenaar Tilstra besloten hun par tij op een later tijdstip uit te spe len. Na 120 zetten zagen beide spe lers het nutteloze van hun pogin gen in. Leeuwarden was kampioen met als goede tweede Philidor Lei den. Daarmee was een uitzonderlijke top bereikt in de prestaties van Phi lidor, dat het dit jaar wat minder goed doet. Met Bussum, Eindhoven én Philidor Leeuwarden duelleren de Leidenaars om de twee degra datieplaatsen te vermijden. De zege op VAS/ASC, waarbij het huzaren stukje van Joop Piket (zege op landskampioen Hans Ree) het meest aanspreekt, droeg er echter toe bij dat de prolongatie van het hoofd klasserschap geen fictie behoeft te zijn. Mr. MULDER SPRONG De grote sprong, die wij maak ten van de achttiende eeuw naar 1968 is niet verwonderlijk. Phili dor gaat het 50-jarig bestaan echt niet vieren als een oude man. De vereniging is de laatste jaren sterk gegroeid. Er zijn vijf tientallen, er zijn volop jonge leden en wat wel zo belangrijk is, het eerste team maakt een jeugdige indruk. De vereniging maakt op dit mo ment duidelijk een bloeiperiode door. Het tweede team dat dan wel ettelijke keren kampioen van de LSB is geworden maar zich nooit lang kon handhaven in de KNSB, ALPHEN De cross-competitie voor de atleten en atletes van de af deling Gouda is met een laatste cross in Reeuwijk geëindigd en de kampi oenen 1969 zijn bekend. Opnieuw bleek voor dit cross-werk bijzonder veel belangstelling te bestaan want ruim honderdvijftig deelnemers de den aan deze laatste wedstrijd mee. Het parkoers was bijzonder zwaar, nu de dooi het terrein langs de Ken- nedysingel tot een modderpoel had gemaakt, en daardoor waren er deze middag meer uitvallers dan normaal. Tot deze uitvallers behoorde Wil Broekman, die door een enkelblessu re de strijd moest staken bij de dames en A-meisjes. Bij de heren werd Leo Vergeer (Gouda) eerste voor Th. Stolk en de Alphense loper Chris Nobels. De AVV kwam uitstekend voor de dag met een derde, vierde en vijfde plaats van Nobels, Van Leeu wen en N. Verkade. Bij de meisjes D behaalde M. Blom (Reeuwijk> de overwinning, voor de derde maal en werd daarmee tevens kampioene. Ook het C meisje T. Krechting bracht drie van de vier crossen op haar naam, terwijl in beide groepen een Alphens meisje de twee de plaats bezette. Ingrid Hoogeveen bij de D, en Annie de Bruin bij de C meisjes. BESLISSING Bij de B meisjes ging de strijd tus sen N. Sytsema (Boskoop) en L. Ende (AVS), waar de laatste cross de be slissing voor eerstgenoemde bracht. M. Gideonse (Boskoop) werd eerste bij de A meisjes en Dames en werd kampioene. Bij de D jongens die on geveer 600 meter liepen, waren de eerste drie plaatsen weer voor de vereniging AVS (Schoonhoven). G. Stigter, J. Jansen en H. Risseeuw slaagden er in alle wedstrijden in deze volgorde te eindigen en de prij zen binnen te halen. Bij de C jongens werd S. Versluis (AV *65) eerste voor A. Sikma van Boskoop. Peter Konijnenburg (AAV 36c Ajphen) moest in deze wedstrijd trachten z'n eerste plaats in de eind rangschikking te behouden. Hij slaagde er in dank zij een sterk ge lopen middengedeelte een voorsprong te nemen en deze tot het eind te be houden en een viertal seconden eer der te finishen dan G. Veenstra (nur- mi-Bodegraven). Jos Goedhart (AW '36c) werd ook in de vierde cross bij de A jongens tweede achter de sterke loper K. v.d. Heul (Schoonhoven). UITSLAGEN D meisjes: 1. M. Blom Sr 3.09.6 min. 2. I. Hoogeveen AAV '36c 3.10.5 min. 3. Heemskerk Sr 3.15.6 min. C meisjes: 1. T. Krechting Gouda 2.52 min. 2. A. de Bruin AVV'36c 3.03.3 min. 3. N. v. Ooi AV'47 3.09.min. B meisjes: 1. N. Sytsema AV'47 3.56 min. 2. L. Ende AVS 4.18.6 min. 3. J. Krechting Gouda 4.33.6 min. A meisjes: 1. M. Gideonse AV'47 6.03.3 min. 2. G. v.d. Wege AAV'36c 6.19. min. 3. L. Ottevanger Gouda 6.35 min. Dames: 1. T. v.d. Brink Gouda 6.14.3 min. 2. A. Jansen V et Cel 6.31 min. 3. E. v.d. Bunt Reeuwijk 6.43 min. Jongens D: 1. G. Stigter AVS 4.02.6 min. 2. J. Jansen AVS 4.15.6 min. 3. H. Risseeuw AVS 4.20.2 min. Jongens C: 1. C. Versluys AV'65 3.27.— min. 2. A. Sikma AV47 3.30.4 min. 3. P. Niewets AV'65 3.35.9 min. Jongens B: 1. P. Konijnenburg AW 36c 7.12.7 min. 2. G. Veenstra Nurmi 7.16.8 min. 3. P. Peterse AV'47 7.40 min. Jongens A: 1. K. v.d. Heul Schoon hoven 10.23 min. 2. Jos Goedhart AAV'36c 10.49.— 3. C. Hoogendoorn AV65 12.37.2 min. Heren: 1. L. Vergeer Gouda 17.42.8 min. 2. Th. Stolk Gouda 17.49.6 min. 3. Chr. Nobels AAV36c. 4. D. v. Leeuwen AAV'36c. 5. Nico Verkade AAV'36. gaat dit seizoen wel haar positie consolideren in de 2e klasse van de KNSB, zodat er tussen het stan daardteam en het reservetiental niet meer zo'n grote kloof gaapt. De opmars heeft zich in de laatste vijf a tien jaar voltrokken. In deze periode hebben zich veel studenten aangemeld, die na hun studie te hebben voltooid, de vereniging trouw zijn gebleven. Daarnaast kwamen er, evenals bij LSG en Leithen ook veel tieners. Zij spelen ook hun partijtjes op de clubavonden en als zij sterk genoeg bevonden worden in de wedstrijden. Maar zij moeten altijd op eigen kracht omhoog zien te komen. Bij vele sporten is er een trainer, die instructies geeft, zelfs bij vele individuele sporten, doch de jeugd- schaker moet deze begeleiding ont beren. Hij kan een beroep doen op de stof van Max Euwe of andere grootmeesters, maar naast deze theo rie zouden praktische aanwijzingen een aangenamen verrijking zijn. Philidor-voorzitter mr. A. J. Mulder (niet lang meer, want hij heeft in een bestuursvergadering te kennen gegeven zijn functie be schikbaar te stellen): „Es is bij Philidor een plan om oudere en er varen schakers training te laten ge ven aan de beginners. Maar in de eerste plaats blijft het toch een ver eiste dat beginnende schakers par tijen moeten naspelen. Zij moeten de openingen uit de boeken halen. Ook weer niet teveel, omdat men zich moet gaan concentreren op bepaalde openingen". VOLKSSCHAAKCLUB Philidor staat open voor iedereen. Dat werd in de beginjaren wel heel duidelijk aangegeven. Leidse volks schaakclub luidde toen de naam. Maar dat was niet zozeer om aan te geven dat zowel de arbeider als de student opgenomen werd. De naam heeft betrekking op de eerste speel zaal waar op 6 januari 1919 ook de oprichtingsvergadering plaats had: Het Leidse Volkshuis. Het initiatief LEIDEN Twee Noordwijkse politiemannen zagen op de avond van 28 oktober een 31-jarige bar keeper uit Lisse, die zich zo be zig hield met zijn passagieres dat hij niet op het verkeer lette. Om dat de barkeeper een stopteken ne geerde. zette de politie de achter volging in. Het excuus van ver dachte voor het Leids kantonge recht luidde, dat hij privé-moeilijk- heden had en daardoor zo dom ge handeld had. De officier eiste een boete van f 200 subs. 40 dagen. De kantonrechter vonniste conform. ALPHEN Na de splitsing in de afdeling Leiden die voor het eerste damesteam onvoordelig uitviel, omdat het nu twee punten op het leidende Nieuw Brunhilde achter kwam te staan, i.p.v. één punt voor de splitsing hebben de Alphense dames hun kandidatuur voor het kampioenschap deze week duidelijk gesteld. Het versloeg het Katwijkse K.V.C. met 31. Boven dien kreeg dit Castellum-team een 2-punts cadeautje van de koploopster, die voor de wedstrijd tegen D.A.C. niet opkwamen, en hiervoor twee punten in mindering krijgen. sprong nemen. Dit was geenszins eigen verdienste, maar te danken aan het feit dat K.V.C. duidelyk aan de zaal moest wennen, en niet in haar eigen spel kon komen. Cas- tellum maakte de fout steeds de harde aanval te hanteren. De gas ten beschikten echter over een vrij solide- verdediging die met de meeste smashes weinig moeite bleek te hebben. Punt na punt kwam K.V.C. terug en ontregelde d.m.v. tactische ballen de Alphen se verdediging. Ondanks de twee time-outs ging de eerste set met 1315 verloren. Een nerveus startend Castellum kon in de eerste set een 72 voor- was gekomen van de heren Biermasz en Bosscha, die nog tien schaak enthousiasten vonden. Als eerste voorzitter werd geko zen P. J. v. d. Zeeuw, die zich zo goed van zijn taak gekweten heeft dat hij pas in 1933 door P. H erf kens opgevolgd werd. Dat hij evenals de beide oprichters erelid en later ook erevoorzitter werd lag voor de hand. Erelid werden in de loop der jaren ook de heren Abspoel, J. v. Weeren (thans het oudste en nog actieve lid), E. W. v. d. Burgh, G. Pels, J. Buur man, J. J. A. Terhaar en A. J. H. v. d. Meulen. In haar bestaan heeft Philidor heel wat omzwervingen gemaakt. In het Volkshuis bleek de ruimte al gauw te klein en bovendien was het ook verboden te roken. Via cafés, hotels en restaurants, een militair tehuis en enkele andere gebouwen heeft Phi lidor ten slotte een onderkomen ge vonden aan het Steenschuur. FESTIVITEITEN De plannen omtrent de viering van het 50-jarig bestaan zijn nog niet concreet. Vermoedelijk op woensdag 14 mei of op vrijdag 16 mei zal er een receptie gehouden worden in de Bevrijdingskerk. Op 17 en 18 mei is er dan een groots toer nooi in drie klassen. De tijdsduur van elke partij bedraagt een uur, en de prijzen, waarover men het ook niet helemaal eens is bedragen voor de winnaars enkele honderden gul dens. Rijnsburg scoort hier een punt tegen Teylingen. De gisteravond voor de eerste klas van de af deling Leinden gespeelde volley balwedstrijd eindigde overigens in een 22 gelijk spel. Aanvoerster Irene van Egmond heeft voor Castellum de tweede set gewonnen. Omdat de thuisclub steeds drie of vier punten achter K.V.C. aan kwam, leek het er op dat de gasten bij een 138 voor sprong ook de tweede set voor zich op gingen eisen. Castellum haalde de serve terug, en d.m.v. de sterke bovenhandse serve van de aanvoer ster kwam de thuisclub schitterend terug. Niet minder dan zes maal achter elkaar trachtte K.V.C. tever geefs aan de aanvalsopbouw toe te komen. Het laatste punt was voor een geïnspireerd Castellum nu nog slechts een formaliteit: 15—13. HERBOREN Een herboren Castellum speelde zich in de derde set naar een on bedreigde 157 setzege. Cathy Ges man speelde duidelijk beter dan in de voorgaande sets, en wist aanval lend herhaaldelijk te scoren. Ellen Hazebroek, die opnieuw bewees all-round te zijn, behoorde tot de uitblinksters. De passes en set-ups waren duidelijk beter geworden in vergelijking met de vorige sets. Irene van Egmond gaf duidelijk blijk van goed spelinzicht, en wist met beheerste plaatsballen schitte rend te scoren. De laatste set was vrijwel iden tiek aan de derde set. Opnieuw gaf Castellum de toon aan, en wist met 158 de verdiende winst te behalen. Academische examens EINDHOVEN Aan de TH zijn ge slaagd voor het prop. examen van de afdeling der bouwkunde: M Groerviberg (Hoek van Holland) en H J van Leur (Den Haag) Het was een oude auto en hy moest eerst door de verzekerings expert worden gekeurd, voordat een verzekering kon worden afgesloten, gaf een 20-jarige monteur uit Lei derdorp als reden op voor het feit, dat hij onverzekerd rondreed. Dit feit kwam aan het licht, toen hij een bocht in de Van der Valk Boumanweg verkeerd afrondde, waardoor hij tegen een tegenligger botste. Ik had een haastkarweitje en nam toen maar even de auto. De officier eiste een geldboete va* f 75 en f 150 subs. 45 dagen en de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis werd f 50 en f 150 subs. 40 dagen. Een dertigjarige Turkse gastar beider uit Katwijk reed met een auto zonider in het bezit te zijn van een geldig Nederlands rijbewijs. Ik had wel een rijbewijs, zei hij, maar de kantonrechter vertelde hem, dat dat een Turks rijbewijs was, dat hier niet geldig is. Dat wist ik niet gaf de Turk ten antwoord. De officier eiste f 80 subs. 18 dagen. Nog wel wat erg veel. zo reageerde verdachte. De kanton rechter kwam hem tegemoet en vonniste f 50 subs. 10 dagen. Stopsignaal Hij had een boek op zijn stuur liggen en zat hierin te lezen, zo dat hij totaal niet op de weg lette. Dit gaven twee politiemannen van de rijkspolitie als verklaring op voor het feit, dat ze op ryksweg 4 tegen een 43-jarige chauffeur uit Katwijk procesverbavl hadden op gemaakt. We reden een hele tijd naast hem, zonder dat hij het nvrkti en schrok pas op, toen we voor hem gingen rijden en &cn stopsignaal gaven. Het speet de officier, dat ver dachte verstek liet gaan en hij hem niet persoonlijk kan vertellen, hoe hij over deze manier vain doen dacht. Hij eiste f 50 boete en 10 dagen hechtenis. De kantonrechter von niste conform. LEIDEN Op zaterdag 22 maart zal onder auspiciën van de Leidse Wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" de traditionele Sleutelstad wandeltocht worden gehouden. De afstanden bedragen 10, 15 en 20 km terwijl voor jeugdige wandelaars van 8 tot 16 jaar de gelegenheid bestaat een parcours van 5 km af te leggen. De start vindt plaats vanuit de verenigingszaal in de Maria Gij- zensteeg (naast „De Overdekte", Haarlemmerstraat) en de starttijden zijn van 13 tot 15 uur. Evenals in de voorafgaande jaren zal bij het volbrengen van de tocht de beloning bestaan uit een speciaal ontworpen medaille met een speci fiek Leids motief (ditmaal de Stadstimmerwerf). Deelnemende groepen, bestaande uit tenminste 12 personen, komen bovendien nog in aanmerking voor een groepsbelo- ning. Het inschrijfgeld bedraag voor deelnemers tot 16 jaar f 1,25 p.p. en voor alle overige inschrijvers f 1,50 p.p. Inschrijfadressen: Maresingel 47, Oosterstraat 11a, Leiden; Eiken laan 53, Alphen a.d. Rijn. Ook kan aan de start worden ingeschreven. VRIJ ENTREE VAN 10.00 TOT 10.00 UUR. De Leidse voorlichtingsambte naar, mr. J. C. Lelieveldt en drs. M. W. Hoek, sociograaf der gemeente Leiden, zullen informaties verstrek ken over de stedebouwkundige en sociale aspecten van de in wor ding zijnde Leidse Merenwijk. Ds. D. P. Vossers zal als voor zitter van de regionale kerkelijke commissie de herv. problematiek aan de arde stellen en de heer J. Harms van het geref. bureau voor kerkopbouw te Utrecht zal iets \-ertellen over ervaringen elders in het land. Maquettes en an dei' voorlichtings materiaal zal ter verduidelijking van een en ander worden geëxpo seerd en voorts worden dia's ver toond. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De avond is voor iedere belang- 1 'lijnde toegankelijk. onderwerpen als EEG, de Ver. ties, harttransplantatie en regering politiek worden belicht. Een lok* staat helemaal in het teken van h 10-jarig bestaan van de school. hangt een grote foto van Jacoba vj Beieren. Men ziet de vrouw door eeuwen heen vanaf de Batavier* tot de ruimtevaarders. Tijdens de rondwandeling op tentoonstelling ziet men een wanó kleed, waarin alle facetten van hi onderwijs op de huishoudschool t( uitdrukking komen. Het is 'het ge. schenk, dat de leerlingen vrijdag middag 'het bestuur zullen aanbiede tijdens het feest. In een ander lokaal wordt beeld gebracht, hoe de leerlinge een kinderpartijtje moeten houde met spel en tractatie. Tevens ka. men zich op de 'hoogte stellen van bloemschikkunst. In het lokaal van de keuken ruil het heerlijk. Het blijft overigens nis alleen bij ruiken, maar men kan ooi proeven, hoe het smaakt. Apart ook de afdeling naaien en stofversit ren. Hier kan men eigengemaakt artikelen als poppen kopen. De tet toonstelling is open van 3 tot 5 uu en van 7 tot 10 uur tot en n» woensdag avond.. Er worden dia vertoond om 4 uur, half 5 en ds avonds om 8 en 9 uur. Gereformeerd-Hervormde avond LEIDEN OEGSTGEEST De Gereformeerde Kerk en de Hervorm de Gemeente te Oegstgeest houden volgende week donderdagavond om 8 uur in het Gemeentecentrum aan de Lytweg te Oegstgeest een gemeen schappelijke Gemeente-avond, gewijd aan de Merenwijk. LEIDEN De dames van Kangert hebben zich via twee overwinning opgewerkt tot een gedeelde eerr plaats in de overgangsklasse 12. Vo het derde jaar in successie hebben kans op het kampioenschap. Ds u. wedstrijd tegen Slotermeer is do Kangeroes verrassend makkelijk wonnen met 03 (158, 154, 15—1 De eerste set verliep regelmat Via 52 liep de stand op tot 1 het voordeel van Kangeroes. To stokte de aanval even door blessure van Leontine Hins. Haar v* vangster, Froukje Jonkers, paste echter zo goed aan, dat de set ont dreigd werd gewonnen (158). In de tweede set was Kangeroes e klasse beter dan Slotermeer. De aa: val draaide op volle toeren, met uitblinksta-s Adrie v. d. Plas en V Goedhart In de verdediging Froukje Jonkers zich te onderscheide Na een 100 stand werd het 154 de derde set verslapte Kangeroes aa vankelijk, waardoor Slotermeer op f lijke hoogte bleef (10—10). Enke fraaie aanvallen waren evenwel vo doende om de wedstrijd uit te make Maandagavond versloegen de Ka: geroes-dames wederom een belanf rijke concurrent, het Haarlemse H.V Het spelpeil was in deze ontmoeti evenwel niet hoog. De Haarleqi dames namen al sn-?l een 3—8 v<x sprong op het slordig spelende Ka geroes. Een time-out bracht slecb even hoop bij de Leidsen (710). H spel bleef te slordig om H.V.S. bedreigen (1315). Dit spelbeeld handhaafde zich in tweede set aanvankelijk (16). K enige vermanende woorden van coad Kwestro ging bet echter een sta beter. Na 1110 werd deze set me 1510 gewonnen. Ook in de derde set startte H.V, met een voorsprong, doch bleek daai na niet opgewassen tegen de haró smashes van Kangeroes. Na 1—6 e 77 werd het 1511. Hiermee was d Haarlemse tegenstand gebroken, vierde set leverde geen enkel prt bleem op (156). De stand aan de kop: 1. Kanger» 1728, 2. Kennemers 1626, 3. en H.V.S. en Slotermeer 1624. De Argos-dames verloren eerVol v; het leidende. Octopus uit Alkmaar m 1—3. Setstanden: 15—13, 15—17, 12—1! 13—15. Zoals uit de setstanden blijkt, was een spannende wedstrijd. Ook de kw; liteit van het spel was behoorlijk D iets betere verdediging van Octopi gaf de doorslag. In de eerste set gin de score aanvankelijk gelijk op (8—8' Door enkele Leidse schoonheidsfoutjt liep Octopus uit tot 813. Een fel strij- dend Argos kreeg loon naar werkei en won de set met 1513. In de tweede set heeft Argos eigen kansen verprutst. Na aanvankt lijk met 810 te hebben achtergestaa: kwamen de Leidse dames met 14—1 voor te staan. Door te zenuwachtig spel werd de set toch nog uit hands gegeven. De derde set werd op regel matige wijze door Octopus gewonner. Argos wist niet door de verdedigin] heen te breken (1215). In de laatste set wist Argos wel doe- te slaan. Vooral Hanna Wang wist vaai te scoren. Na een 104 voorsprong wi Argos evenwel uitgeblust. Octopu greep direct zijn kans, en besliste A wedstrijd (13—15). Nieuivkoop première film over Tom Okker NIEUWKOOP In sebouw Di Rank hield de tennisclub Nieuw koop gisteravond een vergadering. Voorzitter J. Okkinga deelde mee, dat de vereniging momenteel 175 seniorleden, 10 juniorleden en 52 jeugdleden telt. Namens de jeugd commissie zei de heer Heetveld, dat dit seizoen zal worden begon nen met training in groepsverband In samenwerking met het dis- trictsbestuur van de Afd. Leiden van de KNLTB wordt de moge lijkheid overwogen op de Nieuw- koopse banen een streektnaining te gleven voor jeugdleden uit Bode graven, Alphen en verdtere omge ving. Voor f 3000 zullen alle vier de hanen worden nagekeken. Trainer Korver heeft voortaan 2 dagen beschikbaar voor Nieuw koop. Et werd een team van drie dames en drie heren ingeschre ven voor deelnemen aan de com petitie. Verder zullen er toer nooien worden gehouden voor ju nioren en senioren, terwyl ook een ontmoeting met Hazerswoude op het programma staat. Op 28 maart wordt een propa ganda-avond gehouden, waarop een instructiefilm, gemaakt over Tom Okker. in première zal gaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12