l Bedrijvigheid op campings voor het nieuwe seizoen 4 C.H.U. RIJNSBURG MOET AKTIVITEITEN TONEN Requisitoir (twee uur) tegen Hans van Z. Aanranders gegrepen j! Vernieuwing,maar ook prijsverhoging Beroep Hervormd Alphen J. Constandse 40 jaar bij gemeente Raad Nieuwkoop 2000 kilo kleding voor noodgebieden Sociaal trefpunt in Hillegom NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 DEN HAAG De campings in de agglomeratie Den Haag zullen bij het begin van het nieuwe kam- peerseizoen 1 april gedeel telijk in een nieuw jasje zijn ge stoken. Op de camping Duinrel in Wassenaar zal de kamperende va kantieganger dan verschillende ex clusieve attracties aantreffen. Hier zal een overdekte markt worden gebouwd. Camping Duinhorst zal alles in het werk stellen om nog voor het komende vakantiejaar een nieuwe kantine van 325 vierkante meter opervlakte te openen. De trekkers en de seizoenkampeerders krijgen op deze camping naar alle waar schijnlijkheid meer ruimte. Men wil hier ongeveer 80 nieuwe kam peerplaatsen aanleggen. De gemeentelijke camping Ocken- burgh is druk bezig met de bouw van een grote douchegelegenheid, die tegen Pinksteren in gebruik zal worden gesteld. Op Ooken- burgh zal waarschijnlijk een was- serette komen. Aan de Wijmdaeler- weg zal een verkeerslus worden aangelegd om het verkeer bij top drukte een goede doorgang te ga randeren. De camping Maaldrift in Was senaar krijgt er onder meer een fraai sportveld bij. Op alle cam pings verder is een grote bedrij vigheid te bespeuren in de verbe tering van de sanitaire voorzienin gen. De vernieuwingen gaan ge paard met enkele prijsverhogin gen die rond tien procent zullen bedragen. DUINRELL Op camping Duinrell wordt met de komst van de geluifelde marktkramen i ook de winkel en kantine uitgebreid. Het zwembad zal enige vernieuwingen ondergaan, terwijl gondels en een wa- ermolen het natte amusement zullen completeren. De dienstverlening krijgt extra aan dacht, bovendien wordt het sanitair verbeterd, er komen wasmachines en droogapparaten. Omdat in gemeentelijke kring werd gevreesd voor het in de knel komen van de dagrecreatie mag het caravan park niet verder worden uitgebreid. DUINHORST Camping Duinhorst kreeg de uit breiding wel voor elkaar, waardoor er l dit jaar niet minder dan tachtig kam- I peerders meer terecht kunnen. Een nieuwe kantine met een oppervlakte ALPHEN In de vacature van ds i W. Verweü heeft de Hervormde Ge- I meente van Alphen aan den Ryn een beroep uitgebracht op ds M. van den Bosch te Goes. Ds Van den Bosch, die 39 jaar is, diende eerst de Herv. Ge- meente te Nigtevecht en Iloogeveen. Nieuw belastingkantoor 1 in Alphen ALPHEN Hoewel de officiële opening van het nieuwe kantoor van de inspectie dor directe belas tingen pas op 18 april zal plaats hebben, zal dit gebouw vanaf 10 maart reeds bezet zijn. De kantoren van de inspectie en de ontvanger, gevestigd aan de Pr. Hendrikstraat en de Raadhuisstraat, komen dan na een lange reeks van jaren weer onder één dak. Het pand aan de Raadhuisstraat doet sinds mensenheugenis dienst als belastingkantoor. Bij de groei der gemeente werd het nodig, over meer ruimte te beschikken en zo H werd, ook al weer enkele tientallen Z.j jaren geleden, een woning aan de Prins Hendrikstraat gekocht en voor de inspectie beschikbaar gesteld. Beide gebouwen voldeden lang niet meer aan de eisen. Met het nieuwe gebouw in de driehoek GaslaanPr. BernhardlaanSta tionsstraat, wordt hieraan zeer goed voldaan. De entree van de gemeente wordt ook belangrijk verfraaid. Voor de ongeveer zestig ambte naren, die het nieuwe kantoor zul len gaan bevolken, is de nieuw bouw uiteraard een zeer grote ver betering. ALPHEN De heer J. Con standse, chef van de afdeling al gemene zaken der gemeentesecre tarie alhier, hoopt op 1 maart veer tig jaar in dienst te zijn van de gemeente Alphen aan den Rijn. Van jongsaf aan is hij aan de secretarie verbonden geweest en heeft vrijwel alle rangen doorlo pen. De gemeente heeft in hem steeds een toegewijd en bekwaam ambtenaar gehad, wie het amb tenaar! ijke, zoals men dat wel in ongunstige zin aanduidt, volkomen vreemd is. Op vrijdag 28 febr. zal er des middags van 5 tot 6 uur gelegen heid zijn om de heer Constandse in het raadhuis te feliciteren. Dan zal de man, die bij talrijke jubilea andere gebeurtenissen zo voor treffelijk een juiste sfeer wist te *heppen. zelf het middelpunt zijn. Het zal stellig druk worden! van 325 vierkante meter wordt mo menteel gebouwd. Duinhorst zal ook het sanitair onder de loep nemen. On geveer vijftien nieuwe douches en on der meer dertig extra toiletten zullen worden aangebracht. OCKENBURGH Op de gemeentelijke camping Oc- kenburgh is men al druk in de weer met de bouw van een nieuwe douche gelegenheid voor 40 personen. De kosten bedragen ruim 300.000 gulden. Voorts is aandacht geschonken aan de verkeersproblemen, die zich nog wel NIEUWKOOP De gemeenteraad komt vrijdag 28 februari om 8 uur bijeen ter behandeling van de vol gende punten: Aankoop grond Ib.v. trottoir aanleg langs Nieuwveenseweg; Aankoop pand, erf en tuin Dorps straat 74; Verbetering verlichting van de Dorpsstraat; Subsidie stireek- muziekschool Uithoorn. NIEUWKOOP De gelegenheid doet zioh nu voor het winkelpand Drorpsstraat 74, waar voorheen het postkantoor was gevestigd, thans bewoond door de heer D. J. van Wijk, die er een kapsalon in drijft, te kopen, inclusief erf, tuin en pad. Er is overeenstemming bereikt over een koopsom van f55.000. De plan nen tot sanering van de dorpskern maken deze aankoop nodig. Het is de bedoeling het pand Dorpsstraat 74, zodra het is ontruimd, af te breken. NIEUWKOOP Zaterdag zal de muziekvereniging „Eensgezind" de jaarlijkse oliebollenactie houden. De oliebollenbakker Van der Weerdt zal zijn tenten opslaan op het Regt- huijsplein. Deze actie heeft ten doel het instrumentenfonds, dat nog en kele duizenden guldens behoeft om instrumenten aan te schaffen, te versterken. NIEUWKOOP Op maandag, 24 februari, zal de bekende letter kundige Theun de Vries op uit nodiging van het Kunstgenootschap 't Regthuys een lezing houden. HAZERSWOUDE Tien vee houders hebben deelgenomen aan 'n cursus van de vereniging voor be drijfsvoorlichting Rijnstreek-West en de stichting Landbouwbelang Al- blasserwaard en Vijfheerenlanden. Uit Hazerswoude kregen P. A. van Schie, F. j. Wesselingh en R. Zaal getuigschriften met cijferlijsten. HAZERSWOUDE Enkele leden van de Kleindierensportvereniging Rijnland hebben deelgenomen aan een expositie in Delft voor het pro vinciaal kampioenschap. In de prij zen vielen: J. Schellingerhout (2), A v. d. Krogt, G. Blijleven, Th. v. d. Ven, Joh. v. d. Velden, A.. Wijma, K Wassing en W. Blijleven. Op 6, 7 en 8 maart zullen de leden deelnemen aan de landelijke kam pioenschappen in Bergambacht Ruimtevaart echt geen ivaaghalzerij TER AAR Ir. J. A. van Ghesel Grothe uit Delft hield gisteravond voor de afdeling van de Christen vrouwenbond een lezing over mens en techniek. Aan de hand van dia's liet hij iets zien van de ruimtevaart. Voor eenvoudige mensen, zo zei hij. lijkt het allemaal waaghalzerij om zover in de ruimte In te dringen, maar voor de medische wetenschap zijn prachtige resultaten geboekt. Ir. Van Ghesel Grothe liet zien, dat men met behulp van techniek de ontwikkelingslanden vele diensten kan bewijzen. Daarbij is voortbren ging van zoet water voor het be houd van het menselijk leven van onschatbare betekenis. De vereniging telt 108 leden. Er is een batig saldo van f 191,21. En kele leden voerden tot slot het to neelstuk „Het standbeeld van Jeanne d'Arc" op. Geref. Kerk Ter Aar hield coiitactavoiid TER AAR In het Dorpshuis werd gisteren een contaotavond ge houden van de Geref. Kerk. Ds Gabe van Duinen uit Wassenaar gaf zijn visie op de kerkdienst. Hij zag als de grondgedachte van de dienst het persoonlijke geloof. De prediking van het Woord moet het hoofddoel blijven, terwijl de liturgie daarop moet worden betrokken. Hij ver wachtte weinig heil van verandering in de vorm van de kerkdienst, hoe wel hij zich niet tegen vernieuwin gen keerde, als ze maar verbeterin gen brengen. Aanleg parkeerplaats BENTHUIZEN Nu de snackbar van de heer Bregman nabij de hoek Prins Clausstraat/ Prins Bern- hardstraat is verwijderd, achten ons college het gewenst dat ter plaatse een parkeerplaats, wordt aangelegd voor een tiental personenauto's. Om trent de aanleg van deze parkeer plaats is overleg gepleegd met de firma Groen en Bregman. B. en W. verwachten dat met de aanleg een bedrag van circa f 7500 gemoeid zal zijn. Cnntanttwisselkoersen AMSTERDAM, 20 februari Lon den 8.66%— 8.66%, New York 3.62>4— 3.62%, Montreal 3.37—3.37%, Parijs 73.12%—73.17%, Brussel 7.21%—7.22%, Frankfort 90.02%90.07%, Stockholm 70.00%—70.05%, Zürich 83.76—83.81, Milaan 57.75%57.80%, Kopenhagen 48.12%—48.17%, Oslo 50.68%—50.73%. Wenen 13.98%—13.99%, Lissabon 12.73y4 —12.74%. ''•nlnnrlt hnnkpapier AMSTERDAM, 20 februari De advieskoersen voor buitenlands bank papier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onver anderd gebleven. eens voordelen op en bij Ocken- burgh. Het ligt in de bedoeling om op het 40 ha grote kampeerterrein door wegwijzers een éénrichtingsverkeer in te stellen. De nieuwkomers, de uitgaanders en de bezoekers zullen in een ver- keersfuik terecht komen om de con trole van het in- en uitgaande pu bliek, voor de kampleiding te vereen voudigen. Bij de Wijndaelerweg zal hiervoor een verkeerslus worden aan gelegd, die tevens de nodige ver keersopstoppingen kan verhinderen. Aan het sanitair zullen de nodige ver nieuwingen worden aangebracht Het zal op Ockenburgh in het vervolg mo gelijk zijn om per auto naar de win kel of (gratis) douchegelegenheid te rijden: er komen daar parkeer plaatsen. Wasserettes zullen ook op deze camping verschijnen. De exploi tatie zal wellicht worden verpacht. Het avondvertier zal op Ockenburgh minimaal blijven, omdat men meent dat >n de omgeving voldoende pret te beleven is. De recreatie overdag wil men toch wel gaan stimuleren door een podium en een kleine tribune, waar men spontane „recreatie" zal kunnen bedrijven. Er komt bovendien een spreekgestoelte, waar iedereen, die daar behoefte aan heeft, kam spre ken, optreden of op een andere wijze iels openbaar maken. MAALDRIFT De camping Maaldrift in Wassenaar ten slotte gaat over enkele maanden een groot sportveld openen, waarop allerlei wedstrijden en toernooien ge organiseerd kunnen worden. Vóór het seizoen begint zal ook op deze cam ping het sanitair verbeterd zijn. De ingang van de camping is voor de kampleiding nog een probleempje. Door de aanleg van een gasleiding is deze ingang (tijdelijk) veranderd in een zandwoestenij. Maaldrift zal pro beren er bomen en struiken te plan ten. De campingbaas van Duinrell H. R. J. graaf van Zuylen van Nijevelt tussen de overwinterende caravans op zijn terrein. Groene Kruis Abbenes ABBENES Vanavond zal in Abbenes een voorjaarsledenverga dering worden gehouden van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. In verband met het aftreden van de heren L. Tamboer en A. van Duyvenvoorde zal een wijziging in het bestuur worden voorgesteld. Adjudant H. Wilts, chef van de verkeerspolitie van Haarlemmer meer zal na de pauze iets vertellen over de verkeersveiligheid, in het bijzonder voor de kleuters en be jaarden, waarbij enkele filmpjes zullen worden vertoond. ABBENES Zaterdag organiseert de dorpsraad van Abbenes een kien- avond in het dorpshuis. Aanvang 8 uur; er zijn vele mooie prijzen be schikbaar. RIJNSBURG In de kantine van Spijer Brothers en Van der Vijver N.V. in Rynsburg werd woensdagavond de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de Christelijke Historische Unie. Voor zitter C. Leeuwenburg ging in zijn openingswoord even in op het lande lijk overleg dat nog steeds gaande is tussen KVP, ARP en CHU om tot samenwerking te komen. De heer Leeuwenburg meende dat er ongetwijfeld mensen zijn die het hier niet mee eens zijn en vond het daarom beter dat de af delingen van de drie partijen af zonderlijk blijven werken. Wat de verhoogde contributie be treft bleek het bestuur teleurge steld te zijn. Bij veel leden is de betaling achterwege gebleven. De voorzitter deed een beroep op de leden alsnog te betalen. Meegedeeld werd dat de heer J. Trampier is gekozen als bestuurs lid van de Kamerkring en dat in de Statenkring de heer Oudshoorn is benoemd. Laatstgenoemde gaf een verslag van het afgelopen verenigingsjaar. De wereldproblemen zijn niet al leen de problemen van de hoog waardigheidsbekleders, maar van allen, zei hij. Ook in de gemeente Rijnsburg is door hard werken veel veranderd, onder meer op het gebied van de huisvesting. Hoewel er altijd wensen blijven, moet men waardering hebben voor hetgeen tot stand is gebracht. V olkshuisvesting De heer W. L. v. d. Gugten hield een korte inleiding over de volks huisvesting. Per 1 januari 1969 telde Rijns burg 8480 inwoners. Het aantal woningzoekenden was op die da- NIEUW-VENNEP Begin deze maand organiseerden de plaatselijke kerken in Nieuw-Vennep een actie. Er werd in totaal 2000 kilo kleding bijeengebracht bestemd voor inwo ners van noodgebieden. Gouden bruidspaar in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Het echt- paar Van Leeuwen-Glas in Nieuw- Vennep is vrijdag 28 februari een halve eeuw getrouwd Adrianus van Leeuwen (85 jaar) is geboren en getogen in het vlak bij Nieuw- Vennep liggende Abbenes; zijn echtgenote aanschouwde het levens licht in Haarlem. In Haarlemmermeer-zuid is de heer Van Leeuwen een bekende man vanwege „de muziek". Amper drie jaren geleden was de Venneper nog altijd te vinden by muziekver eniging „Irene", waarvan hij één van de oprichters is. Ook voor de muziekverenigingen in Roelofarendsveen. Leimuiden, Abbenes en Lisserbroek heeft de bruidegom veel gedaan. Het gouden bruidspaar maakt het nog best, wat wel blijkt uit het feit dat zij iedere week (met de auto) naar Abbenes gaan om er een „kaartje te leggen". Achtendertig jaar lang verdiende „opa" Van Leeuwen de kost als meteropnemer bij het PEN in Haar lemmermeer-zuid en ook dat maak te hem tot een bekende figuur. Het recept van de bruidegom: elke dag twee glaasjes! „Daarom zie ik er tien jaar jonger uit", aldus de bejaarde Nieuw-Venenper. Het echtpaar heeft twee dochters, drie zonen, veertioo kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. tum 271. Er werden in het afgelo pen jaar ongeveer honderd wonin gen gebouwd. Wat betreft de wo ningen die langs de Valkenburger- weg zullen komen zijn er geen be lemmeringen meer. Over de sane ring deelde de heer v. d. Gugten mee dat er nog minstens 139 wo ningen moeten worden afgebro ken. Bij de bestuursverkiezing werden D. van Egmond Dzn en J. Tram per herkozen. De heren D. van Eg- mond Nzn en J. v. d. Meij kwamen in de plaats van de aftredende he ren A. Hasenoot en J. den Heyer. Tijdens de rondvraag bracht de heer D. van Egmond naar voren dat men in het afgelopen jaar bar weinig over de CHU heeft verno men. Het zou bijzonder prettig zijn als meer aktiviteiten van het be stuur zouden uitgaan. „Er moet vanuit de C.H. een krachtige propaganda worden ge voerd. De C.H. moet duidelijk haar gezicht laten zien met het oog ge richt op de aanstaande verkiezin gen. Anders gaat de Rijnsburgse afdeling steeds meer achteruit in plaats van uit te breiden", aldus de heer Van Egmond. HILLEGOM Op initiatief van de huisartsen werd gistermiddag in het jeugdhuis Het Haam een bij eenkomst gehouden, waarop wijk verpleegsters, maatsch. werksters, vertegenwoordigers van de sociale dienst, predikanten en pastoors en het consultatiebureau tbc Leiden aanwezig waren. Doel van deze bijeenkomst was de mogelijkheid te bekijken gere geld bijeen te komen om te pra ten over problemen in verband met patiënten. Men wil op deze manier het belang van de patiënt op elk gebied zo goed mogelijk beharti gen. Besloten werd elke eerste en derde donderdag in de maand bij een te komen in de zaal van het bejaardencentrum Parkwijk. In Noordwijk wordt deze werkwijze al enige tijd toegepast en nu wil men dit ook in Hillegom proberen. Men zou het een sociaal trefpunt kunnen noemen. Christenvrouwen H'gom hielden feestavond HILLEGOM Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de afdeling van de christenvrouwen- bond was er in de Nutszaal een feestelijke jaarvergadering. Mo menteel telt de vereniging 131 leden. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw A. C. de Jongvan Ileijst als presidente herkozen. Me vrouw E. SchenkVyselaar werd vice-presidente. Mevr. J. A. ten HoveBonte zorgde voor wat humor met haar voordracht van „Een vers, dat als een nachtkaars uitgaat". Hierna voerden leden het toneelspel „De ongetrouwde dokter" op. Verder was er nog een quiz. Ook mej. Schenk oogstte voordracht veel succe*. UTRECHT ,-Het is vandaag precies veertien maanden en acht dagen geleden dat op nog geen 200 meter van deze plaats verwij derd bij mevrouw Woortmeijer in de Haverstraat verdachte Hans van Z. de trap besteeg om zijn laatste roofoverval te plegen". Zo begon de officier van justi tie, mr. A. Somorwil, vanmorgen zijn requisitoor tegen Hans van Z. Dit requisitoor zou twee uur in beslag nemen. Eerder had de officier zijn medele ven betuigd met de familieleden van de slachtoffers van Van Z. en wel met name met de moeder van Coby van der Voort, maar ook met de ouders van Harts van Z. „Uit een brief die ik een maand geleden van mevrouw Van Z. heb gekregen, is mij wel duidelijk geworden hoe erg zij tegen de behandeling van deze zaak opzag", zo zei mr. Somerwil. Uitvoerig schetste mr. Somerdil de gang van zaken bij de arrestatie van Van Z. en het onderzoek dat daarop volgde. De nacht na zijn arrestatie bekende Van Z. ook de overval op de feest artikelenwinkelier J. J. A. Donse. Deze overval, aldus mr. Somerwil, betekende juridisch moord. Het was een laaghartige en afzichtelijke moord, temeer afschuwelijk omdat de vriendelijke oude Donse nooit enig kwaad had gedaan en alleen werd vermoord omdat Van Z. op instigna- tie van zijn kwade genius Nol R., die de plannen had ontvouwd, op zijn geld belust was. „Al duurde het soms weken of maanden, successievelijk békende Van Z. de moorden op Coby van der Voort en Reijer de Bruin en was hij soms dicht bij de bekentenis van de moord op Elly Hagers". Elly Hagers In de zaak Elly Hagers, volgens de officier de moeilijkste van de vijf, acht hij moord bewezen. Nadat Van Z. de moorden op Coby van der Voort en Reijer de Bruin (in 1967) had bekend, en zijn werk wijze bij het afslachten van zijn slachtoffers vaststond, viel het op dat de in 1964 epleegde moord op Elly Hagers grote punten van overeen komst vertoonde met die op Coby van der Voort: het naakte lijk, het bebloede broodmes, „ostentatief als een visitekaartje bij hegt lijk achter- elaten", de gelijksoortige halsletsels en de ravage in de kamer, alsmede de veronderstelling dat ook deze vrouw tevoren sexueel was benaderd- Bij het verhoor van Van Z. deden diens aangeboren talent om toneel te spelen en zijn pogen, steeds een cor rect antwoord op de hem gestelde vragen te ontwijken, hem een hou ding aannemen waarbij hij op ruime schaal voorstelde iets te weten, ter wijl hij tegelijkertijd betreffende die herinneringshiateri beelden beschreef en zodanig onderwerpen in die beel den belichtte, dat aldus de offi cier als het ware die zienswijze niet anders verklaard kon worden dan dat hij dit zelf in werkelijkheid had beleefd. Ten aanzien van eventuele para normale begaafdheden van Van Z. kon het antwoord werkelijkheid of simulatie zelfs door prof. Kloek en dr. Schnitzler niet gegeven worden. „Wetenschappelijk had men nog te weinig ervaring om houvast te heb ben", zo zei mr. Somerwil. Bekentenis Hans van Z. heeft in de zaak Elly Hagers maar eenmaal een bekentenis afgelegd. Die hield onder meer in dat hij de 22ste juli 1964 naar Rot terdam reisde, die avond met Elly Hagers uitging en daarbij de sleutel van haar huisdeur „achterover drukte". In de loop van die avond, kwam de lust om Elly te vermoorden. Na haar vroeg thuisgebracht te hebben was hij naar het café tegenover het abbatoir gegaan en had daar zitten drinken tot één uur in de nacht. Om halftwee arriveerde hij bij haar huis hij belde aan en deed het voorkomen alsof hij de laatste trein had gemist. Na een vrijpartij probeerde hij haar te wurgen. Er volgde een worsteling toen Elly Hagers zwaar werd tilde Van Z. haar in bed na haar tevoren of daarna uitgekleed te hebben, waarbij mogelijk de onder haar ge vonden manchetknoop losraakte. Daarna zou Van Z. het mes genomen hebben en haar hals hebben doorge sneden (net als bij Coby van der Voort). Uit haar tas haalde hij f 35 en van de tafel een lipstick, die later is ge vonden in het dashboard van zijn auto. Na zijn observatie in de psychia trische kliniek heeft Van Z. gepro beerd bij een rechter-commissaris zijn bekentenis af te zwakken, maar, aldus de officier, hierbij bleef hij persisteren bij de belangrijkste pun ten in zijn eerder gedane bekentenis. Belangrijk noemde mr. Somerwil, behalve de meegenomen en gevon den voorwerpen, ook „de indruk wekkende kennis" die Hans van Z. had van alles wat er in Elly Hagers' kamer aanwezig was, zoals de radio en bloembak alsmede de muffe lucht in huis. Coby v. d. Voort Ook in de zaak Coby van der Voort acht mr Somerwil moord bewezen. Nog duidelijker dan in de zaak Elly Hagers komt hier volgens de offi cier de lustmoord tot uiting. In de zaak Coby van der Voort, aldus mr. Somerwil, heeft Van Z. dagenlang aan de uitvoering van zijn plan gewerkt: „Hij was soms zo op moord belust, dat hij het moordwa pen, de met lood gevulde pijp, zat te strelen". „Nagenietend van de moord", aldus mr. Somerwil. bracht Van Z. enige dagen door, terwijl hij in gedach ten 'Proost Coby' zegeend een dronk op haar uitbracht". Dit blijkt uit de bekentenis van Van Z. en het geeft volgens de officier de omvang van de kalmte en de rust aan waarmee deze afzichtelijke moord is gepleegd. Van Z. vergeleek zijn moorden met de rijtuigen van een lange trein. Het rode licht achterop die trein zou, als hij dat te zien kreeg, het antwoord geven op- de- vraag Waarom hij ai zijn delicten had gepleegd. J. J. A. Donse De officier kwam vervolgens bij de moord op de heer Donse, die hij uijvoerig beschreef, evenals de rol die Ouwe Nol daarbij heeft gespeeld. In dit geval kon Hans van Z. er niet toe komen, direct toe te slaan. De officier wees erop, dat dat ook zo was bij de moord op Reijer de Bruin, met wie Van Z. eerst nog „gezellig" heeft zitten praten. Reijer de Bruin De officier zei, dat hij ook in de zaak Reijer de Bruin moord bewezen acht. Hy voegde daaraan toe, dat hij nooit kennisgenomen heeft van een dergelijk afgrijselijk gebeuren: „Zel den ook zal het stoffelijk overschot van degene die bij een dergelijk de lict het leven heeft moeten laten, zo zeer het visitekaartje van de bestia liteit van de dader hebben getoond". Aan het slot van dit requisitoir re- quireerde de officier levenslang voor Hans van Z. Medewerking voor chr. school in Benthuizen BENTHUIZEN Het bestuur der Vereniging „Een School met den Bijbel" heeft verzocht om medewer king ten behoeve van de aanschaf fing van leermiddelen en meubilair. Met de aanschaffingen zou een be drag van rond f 10.200 gemoeid zijn. Het bedrag is mede afhankelijk van de kosten van een bandrecorder en een stencilmachine. Een jaar geleden heeft de openbare school eveneens verzocht een bandrecorder en een stencilmachine aan te schaffen. B. en W. hebben dit toen moeten afwij zen op advies van de inspecteur. De oudercommissie heeft toen uit eigen middelen de aankoop van een band recorder moeten bekostigen. Nu de inspecteur zich met de aanschaffing van een bandrecorder voor de Halschool heeft kunnen verenigen, vinden B. en W. het logisch van de oudercommissie van de openbare school de bandrecorder over te ne men. Het elektronisch reproduktie-ap- paraat is ten dienste van het onder wijs gesteld, zodat de in Benthuizen gevestigde scholen daarvan gebruik kunnen maken. B. en W. stellen voor de medewer king te verlenen, met uitzondering van de stencilmachine. HILLEGOM Het Groene Kruis geeft in Huize Weltevreden een cursus voor moeders van kleuters. Donderdagavond om 8 uur wordt begonnen. De cursus duurt tot en met 17 april. HILLEGOM De schrijver en ex-vlieger A. Viruly spreekt van avond voor het departement van 't Nut over „Vliegen, toen nu en straks". DEN HAAG De politie heeft vier Hagenaars ingesloten die ervan worden verdacht op maandag 17 februari een 26-jarige gescheiden alleenwonende vrouw onder bedrei ging te hebben verkracht. De gearresteerden zijn de voegers J. A. de N. (24) en H. J. van K. (24), de ijzervlechter A J. T. (18) en de schilder H. J. T. (26), die de drie anderen naar de woning van de vrouw, die hij kende, bracht. De politie heeft uit het onderzoek dat al enige dagen aan de gang is. opgemaakt, dat twee voegers en de ijzervleöhter een „ploeg" vormden die de laatste tijd regelmatig vrou wen aanrandde. Hiervan kwamen evenwel geen meldingen binnen bij de politie. Zij veronderstelt, dat de vrouwen bang zyn voor de mannen, die ook wel met een pistool of mes dreigden. De gescheiden vrouw werd onder bedreiging van pistool naar later bleek een speelgoedrevolver en een mes de slaapkamer ingesleurd. Twee mannen hadden haar toen ver kracht, de derde slaagde daar niet in, terwijl de schilder, uit vrees voor de drie mannen die hij maar opper vlakkig kende, deed of hy de vrouw misbruikte. De vrouw deed aangifte bij de po litie, die de schilder aanhield. Uit zijn gegevens werden signalementen samengesteld die er toe leidden, dat woensdag de 26-jarige voeger kon worden aangehouden. De andere twee mannen meldden zich later by de politie. NOORDWIJK De Kon. Alg. Ver. voor 'Bloembollencultuur, afd. Noordwijk, belegde in het „Hof van Holland" een buitengewone leden vergadering met als enig agenda- PUNT: Bespreking kandidatuur al gemeen voorzitter. Het bestuur stelde de heer W. C. Witteman te Hillegom als kandidaat voor. De vergadering ging hiermee akkoord. RIJNSBURG Dinsdagavond om 8 uur houdt de coöperatieve Raiffei- senbank in de Jeugdihaven de alge mene vergadering. DELFT Aan de TH slaagden voor propaedeutlsch bouwkundig Ingenieur: E A J Kerssemakers (Eersel), J J B van Wijk (Delft): kandidaatsexamen vliegtuig- bouwkundig ingenieur: K Bakker (Bode graven), p L van Daalen (Rijswijk). A Droog (Den Haag). J Feenstra (Oude-MIr- dum), H Ledeboer (Delft), J A Lotgering (Delft). G A J van de Moesdljk (Emmen). W H J Zandvliet (Voorburg). Markt» en visserij berichten Visserij SCHEVENINGEN, 21 februari Vlsse- rljberichten. Totaal aan de markt: 1060 kisten verse haring. 2035 kisten koolvls. 220 kisten kabeljauw. 65 kisten wijting. 15 kisten schelvis, 105 kisten schol. 10 kisten diversen, 875 kg tong en tarbot. SCHEVENINGEN. 21 februari Visse- rijberichten. Besommingen trawlers in guldens: SCH 9—1700. SCH 24—28 950. SCH 35—30 700. besommingen kustvlssersKW 901020. K WI06—394a GO 8—4000 TH 26— 1070, besommingen spanvlssers? OD 3 en OD 82900. Noteringen per kg: gr tong 556560 ,grm 645—691. kim 836—852, I 876— 896, II 770—782. tarbot I 750—770. II 575— 865. II 430—460. IV 350400. griet I 400430. II 270290; per 4 kg: grm schol 1625. middel 22.50—28. klein 28.50—30. grm schel vis 59—60. kim 65—67, I 59—62. wijting ge stript 13.60—24. idem dicht 13.50—18. schar 40—50. m kabeljauw 43—50 i 40—45. II 40—44. III 42—45. m koolvls 12—15, I 12—15. II 12—14; per 100 kg: gr kabeljauw 110—120, gr koolvls 4042; per 50 kg: verse haring 29—30. Verwachte aanvoer voor morgen uit de Nord: SCH 246 en circa 25 kust vlssers. IJMÜIDEN 21 februari Besommingen in guldens: KW 144—26.180. KW 217—14.500, KW 30—160, KW 109 en KW 477—1330, VL 1 103—16.900 IJMÜIDEN, 21 februari Prijzen per kg? heilbot 610—560. gr tong 58—551, grm 671—580, kim 873—787, kl I 908—923, II 780— 699. tarbot I 810—630; per 50 kg: tarbot II 264202, gr en— grm schol 3527. kim en kl I 35—27. kl II 35—20, schar 61—27. verse haring 19—14, makreel 40.40—13. grm schel vis 56, klrn 60. kl I 62. II 58—26. Wijting 23—12 .gr gul 42—40, middel 45—42, klein 45—41, kl haai 41. poontjes 41. kl koolvls zwart 16—15. wit 56; per 125 kg: gr kabel jauw 140—80. gr koolvls zwart 87—38, wit 150, gr leng 82. Aanvoer 6000 kisten. Markten ALKMAAR, 21 februari Kaasmarkt. Commissienoteringen (ln guldens per kg) fabrieksedammer 3.16. midelbare ?6'1, Goudse volvette 3.39. Handel goed. BARNEVELD, 20 februari pluimvee- markt. Aanvoer 7000 stuks. Prijzen: slacht- klppen 120—160, slachtkuikens 160—170 per kg Coöp. Veluwse Elervelllng. Aanvoer: 896.614 stuks. Prijzen: 52-53 gram 1010—1038. 56-57 gram 1075—1139, 60-61 gram 1157—1193. 64-65 gram 1240—155 per 100 stuks. Elervelllng. Aancoer: 482.110 stuks. Prij zen 52-53 gram 1032—1051. 57-58 gram HM —1143. 62-63 gram 1200—1213, 66-67 gram 1272—1292 per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer? 2.050.000 stuks. Prijzen: 50-58 gram 1015—1170 per 100 st.. kg-prljs 203—202 69-68 gram 1200—1310 per 100 stuks, kg-prljs 203—198 Varkensmarkt. Aanvoer van geen bete kenis en geen handel. KATWIJK AAN DEN RIJN 20 februari Groenteveiling: waspeen AI 1320—1520, All 260—1100, BI 1550—1710, Bil 340—67a Cl 960. CII 540—670. breekpeen 740—750. boerenkool 104109. uien 330420. Aanvoer waspeen 132.000 kg. LEIDEN, 21 februari Kaasmarkt. Geen aanvoer en geen handel. LEIDEN. 21 februari Coöp. Groente en Fruitveiling: appelen 14—37, snijbonen 440—930. prei 57—100, rabarber 71—lij, sj)ruiten A 208—224. B 229—263, komkom mers 29—93. champignons 310. uien mld- delfljn 19—28, idem grof 27, witlof 104—147, knolselderij 50, sla A 30—37, radijs 53, sel derij 21—30. LEIDEN. 21 februari Veemarkt Aan voer: 5 stieren, 60 melkkoeien, 160 vette koeien, 50 varekoeien, 2 pinken, 14 vette kalveren. 2 nuchtere kalveren, 70 vette schapen, 353 vette lammeren. 17 varkens (zeugen). 104 schrammen 253 biggen, 7 geiten. 1 zuiglam, totaal 1Ó98 stuks. Notering: stieren (slacht) s. 490—525, melkkoeien 1000—1300—1675, vete koelen s. 390—460—529. extra kwaliteit tot 560. vare- koelen 775—1050—1475. vette kalveren 1. 350410. vette schapen 120—135—150. vette lammeren 145—175—205. zeugen (drachtige) 450—500—550. schrammen 115—125—135, big gen 838—88—94. geiten 35—55—95. Handel: slachtstleren goed, melkkoeien iets williger, vette koeien willig, va re- koelen lui duur, vette kalveren stroef, vette schapen en vette lammeren vlug. zeugen schrammen en biggen goed, gel ten vlot LEEUWARDEN. 21 februari Zuivel- beurs. Commissicnoterlngen (In guldens per kg): Goudse kaas 3.31. Edammer kaas 3.06 broodkaas 3.08. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 20 februari Bloemenveiling: Am. Anjers 18—31, Rozen Carol 36. Nordia 69—81, Forsythia 23—37 per stuk: Irissen Wedgewood 150—200. Fresia's 85—145. Idem Ballerina 210—215. idem Aurora 155. Blauwe druifjes 20—36. Narcissen 60—95, Tulpen Blenda lOO—125, Hoangho 115—120, Preludium 105—115, Pro minence 95—125. Lustige Wltwe 95—125. Apeldoorn 125—155. Roland 145. Charles 110—125. Sulpher Cloud 120—145. Rose Cop land 135—14a Ralph 115—125, London 135 —155, Paul Richter 100—115, Golden Eddy 105—120 .Krelage 80—90. Van der Eerden 100—115, Bcllona 110—115. Casslnl 115—120 Pax White 105-115, Alladln 350. Winter- gold 75—115, Christmas Marg.I 125. Blng Crosby 125, Oriënt Expres 150. Guldo Shnlck 340—155, Demeter 160. Dubbele tulpen 95—130 per bosj itIJNSBURG, 21 februari Groentevei ling: peen BI 1580—1670. AI 1340—1430, was peen 680—940, knolselderij 21—45. utrecht. 20 februari veemarkt. Aanvoer: 858 runderen, 8 vette kalveren. 18 graskalveren. 1224 nuchtere kalveren, 248 schapen. 257 varkens boven 100 kg. 86 beneden 100 kg, 798 biggen, li bokken en gelten. Prijzen: melk- en kalfkoelen 1175—1475. kalfvaarzen 900—1150, varekoelen 860—1050. pinken 70O—860. stieren 1000— 1260. graskalveren 375—825, nuchtere kal veren *0 8a schapen 90-140. lammeren 110—200, drachtige varkens 450—600 lopers 10O—130, biggen 78—95. bokken en' gelten 25—58 per stuk; vette koeien I 485—505 II 455475. lil 415445 per kg geslacht ge wicht, nuchtere kalveren I 145—185, zware vette varkens 255—260. zouters 265—270. slachtzeugen 205-2ia Jonge slachUeugen 210—220 per kg levend gewicht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 15