CHEPEN-. Beurzen in afwachting van reis Nixon en Berlijn Leidse toneelgroep wint eerste ronde Belegerde man schiet zich dood Twee-ton-actie voor zeehospitium Katwijk Toch bouwvergunning voor Aarlanderveen? FINANCIEEL WEEKOVERZICIIT Koerspeil wist zich goed te handhaven Amerikanen weer naar China? Bloedige rellen in Istanboel NATIONAAL LANDJUWEEL Weer ontvluchting uit Mesdag-asiel Oecumenische Jeugdraad gelikwideerd Sporthal in de as gelegd Cash and Carrv in Sassenheim Gunstig jaar voor EHBO GEMEENTE KATWIJK Laatste gelegenheid bevolkingsonderzoek EILEN EN ZEILEN Weekagenda Den Haag BEMCOGUNSTIGE ONTWIKKELING Ned. Bankinstelling verhoogt dividend MAANDAG 17 FEBRUARI 19» r AMSTERDAM We beleven wel een vreemde tijd: de New- yorkse beurs bleef vorige week een dag gesloten vanwege de sneeuwstorm en de beurs van Montreal in Canada werd aan zienlijke schade toegebracht door een bom, die van de bezoekers tribune omlaag geworpen werd. Het is niet bekend, of een te leurgesteld speculant de daad gepleegd heeft. Overigens blijven de Ameri kaanse en ook andere beurzen in afwachting van de politieke ont wikkeling, o.a. wat betreft Ber lijn en de reis van president Nixon. Het koerspeil kon zich over het algemeen op onze beurs behoorlijk handhaven. De berichten over de economische bntwikkeling in de Europese Ge meenschap blijven vrij gunstig lui den. Blijkens het jongste maandelijks overzicht van de EEG-commissie, is er de laatste maanden in ons land een krachtige stijging geweest van de Industriële produktie, met name door de invoering van de BTW. Een zeer snelle produktiestijging deed zich voor in de Bondsrepubliek, een be hoorlijke opleving in Frankrijk, ter wijl België vorderde, doch Italië zeer traag. De verwachting leeft, dat met na me in Nederland en West-Duitsland ernstige tekorten aan arbeidskrach ten zullen ontstaan. In ons land was de stijging der export zeer snel, o.a. door een betere uitvoer van land- bouwprodukten. Verslechterd Toch moeten we niet vergeten, dat de koersen van aandelen reeds in flinke mate rekening houden met een voortgang van de hoogconjunctuur, terwijl het investeringsklimaat In ons land bewust wordt verslechterd door allerlei oorzaken o.a. overheidsmaat regelen en kostenstijging. Opmerkelijk vonden wij in het verslag van Eurofund de opmerking, dat de cvclus van de koersontwikke ling op Europese kapitaalmarkten nu wel voor een groot deel tot een af ronding beeint te komen. Het risico van de inflatie neemt volgens deze Amerikaanse beleggingsdeskundigen in Europa toe, daar de capaciteit van het aantal arbeiders langzamerhand op een hoogtepunt is gekomen, ter wijl de kosten vanwege stijgende lo nen toenemen. We komen hier tegen „het plafond" aan te zitten en daar om vinden de deskundigen van ge noemd Amerikaans beleggingsfonds de perspectieven van Japanse aande len waarschijnlijk aantrekkelijker. De introduktie van de Japanse Pio neer Electric Corporation op onze en andere beurzen is een enorm succes geworden, waaruit blijkt, dat men inderdaad rekening houdt met een voortgaande ontwikkeling van de Ja panse industrie. Shell Volgende week donderdag zal de Shell de cijfers over het hele jaar 1968 bekend maken en tevens het be- WASHINGTON Amerika over weegt opheffing van de reisbeperkin gen ten aanzien van China. Een be sluit is nog niet genomen. Dit zeiden Amerikaanse functionarissen gisteren naar aanleiding van persberichten als zou dit al een uitgemaakte zaak zijn. Volgens de huidige bepalingen moet de minister van buitenlandse zaken elk jaar op 15 maart de landen bekendmaken waar Amerikanen niet heen mogen gaan. Er staan mo menteel vier landen op de lijst: Chi na, Cuba, Noord-Korea en Noord- Vietnam. De nu overwogen maatregel vormt een onderdeel van Nixons „her waardering" van de Amerikaanse po litiek jegens Peking. Er zijn geen aan wijzingen dat de beperkingen op het reizen naar de andere genoemde lan den opgeheven worden. ISTANBOEL Tijdens het bezoek van een Amerikaans smaldeel aan Istanboel hebben zich gisteren bloe dige gevechten voorgedaan waarbij twee doden en honderden gewonden vielen te betreuren. Zeker 24 van de gewonden verke ren in kritieke toestand. Sommigen hebben naar verluidt schotwonden. De gevechten braken uit toen een door linkse organisaties op touw ge zette protestoptocht werd aangeval len door ca. tienduizend pro-Ameri kaanse demonstranten, die gewapend waren met stokken, spijkers, stenen, messen en vuurwapens. De politie slaagde er in de vechtende partijen met traangas te scheiden. WASHINGTON ..Pee Wee" Rus- sel, één van de bekendste Amerikaan se jazz-klarinettisten van de afgelo pen jaren, is zaterdag op 62-jarige leeftijd overleden. Hij was daar be gin vorige week in het ziekenhuis opgenomen wegens een aandoening van de alvleesklier Russels stijl «tond aanvankelijk sterk onder in vloed van de traditionele dixieland muziek en was beroemd om zijn JBhiskey tone" of „husky sound". drag van het slotdividend. Vanuit Amerika werd Olie de laatste dagen aangeboden; om welke reden is niet bekend. Daar we ons hier meestal keurig In de pas bevinden met Amerika, moest Kon. Olie terug van 189 tot 186, een verlies van 15 punten. Overigens zal men wel gelezen hebben van de prognose inzake het olieverbruik in de komende twintig jaar. Over de gehele wereld gerekend, zal de be hoefte aan olieprodukten tweemaal en die van aardgas driemaal zo groot als thans zijn. Een toekomst, welke, als de verwachtingen uitkomen en daarop Is alle kans, niet zonder bete kenis voor de olieconcerns zal zijn. Van de internationale waarden kon Hoogovens van 105 tot ruim 109 stijgen; het slot kwam vrijdag op 108.80. AKI] AKU lag eerst wat zwakker in de markt door het verschijnen van het prospectus der grote converteerbare obligatielening en daalde tot onge veer ƒ127,50. Vrijdag was de koers echter alweer gestegen tot 131. De inhoud van het emissie-prospectus biedt weinig nieuwe gezichtspunten na de persconferentie, die eerder ge houden werd ter gelegenheid van de dollarobligatielening ad 50 miljoen dollar, welke de financiering van het concern voorlopig veilig stelt. Men verwacht veel internationale be langstelling voor deze uitgifte. De rente zal ongeveer 4.75 pet. bedragen. Het zal voor onze Nederlandse beleg gers wel moeilijk zijn om een flink aantal van deze converteerbare obli gaties te bemachtigen. Op de lokale afdelingen ging men selectief te werk, maar overwegend waren toch wel de koerswinsten. Het fonds van de week was ditmaal Die- penbrock Reigers te Ulft, waarvan de koers van 405 tot 520 bieden op liep. Het bericht, dat het dividend van 24 tot 26 pet. wordt verhoogd, terwijl daarnaast een belastingvrije bonus in aandelen zal worden geno ten van 1 op 4. was een grote verras sing voor de beurs. De gang van za ken is in het lopend jaar tot dusver bevredigend en DRU beschikt niet over onverkochte voorraden. Heel goed deed het ook Bührmann-Tetterode, welk fonds van 633 tot 670 pet. avanceerde en daar mede 1e koersrijzing voortzette. Kluiver Kluwer Uitgeversmij steeg verder van 253 tot ƒ270, waardoor dit aan deel al 1350 pet. noteert. Als men echter kijkt naar Elsevier, welk fonds omstreeks 600 noteert, dan komt men hier uit op bijna 3000 pet Lucas Bols profiteerde zeker van de winterse kou en kwam enkele gul dens hoger te liggen 233). Van de verzekeringswaarden noe men wij Eerste Nederlandse, welk fonds van 597 tot 620 pet. avanceerde, op voortgaande fusiegeruchten. Goed in de markt lagen ten slotte ook de aandelen Billiton Mij, die voortdurend weggekocht worden. Dit fonds steeg van 190 tot 198, het geen neerkomt op een verbetering van 40 punten. Er is een introduktie van 6,75 pet 15-jarige obligatie Reed Paper Group Ltd. van het rentetype van 6,75 pet. en in de valuta van Euro pese rekeneenheden. Volgende week donderdag is er inschrijving van de nieuwe 7 pet staatslening tegen 100 pet., waarvoor een behoorlijke belangstelling reeds bestaat. De oudere 7 pet. staatslening 1966 II noteerde vrijdag 100,3125 pet (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Leidse toneelgroep Litteris Sacrem is winnaar geworden van de eerste ronde van het nationaal Land juweel „Zuid-Holland". Dit heeft commissaris der JConingin mr. J. Klaasesz zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal bekendge maakt. Aan de eerste ronde hebben tien amateurverenigingen uit Zuid-Hol land meegedaan. De winnende Leidse groep kreeg voor de opvoering van „Op blote voeten In het park" een geldprijs. Regisseur Hageman moeht eveneens een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. „Litteris Sacrem" komt op 14 maart uit in de tweede ronde, die in de Leidse schouwburg wordt gehouden. Een dag later zal de winnende ver eniging van Noord-Holland optreden in de schouwburg van de sleutelstad. Op de slotavond las prof. dr. Libbe v. d. Wal, voorzitter van de jury en Drama in Bordeaux BORDEAUX André Fourquet, die zich ruim twee weken geleden met zijn twee kinderen in zijn boe renwoning in Cestas verschanste, heeft zichzelf en een van zjjn beide kinderen vanmorgen doodgeschoten. De Fransman wist al die tijd een kordon van vijftig politiemannen op een afstand te houden met dreigemen ten dat hij zichzelf en zijn kinderen zou doden. Hij zou ze pas vrijlaten als zijn van hem vervreemde vrouw naar zijn woning gezonden zou wor den. Fourquet zei steeds dat hy zyn vrouw wilde doden. Vanmorgen vroeg rukte de politie met drie lichte pantserwagens op naar zijn woning. Toen zij haar na derden hoorden de politiemannen drie geweerschoten. Op de sommatie „Geef je over" kwam geen antwoord. Met handgranaten werden toen de luiken geforceerd en konden agenten hel huis binnen komen. Zij vonden daar de beide kinderen ernstig gewond. Fourquet had zich met een kogel door het hoofd gescho ten, maar op dat moment kreunde hij nog zwakjes. Fourquet en zijn elfjarige zoon Francis stierven op weg naar het ziekenhuis. De dertienjarige Aline leefde nog toen zij het ziekenhuis werd binnengebracht. GRONINGEN Uit het dr. Mesdag-asiel in Groningen is zater dag weer iemand ontvlucht Het is de 31-jarige M. O uit Zalk bij Kampen. Hij ontsnapte na een bezoek aan de schouwburg. Het is de vierde keer in een week tijd dat verpleegden uit dit asiel of ontvluchten of niet terugkeren. O. is in 1963 in Zwolle veroordeeld wegens diefstal en toen ter beschikking van de regering gesteld Uit een Inrichting in Amersfoort ontsnapten gistermiddag twee jon gens. Het zijn de 18-jarige geestelijk gestoorde C.J.K en de wegens ze denmisdrijf in de inrichting ge plaatste eveneens 18-jarige A. K. uit Wapenveld. tevens voorzitter van de commissie nationaal Landjuweel „Zuid-Holland", het juryrapport voor. De deelnemende verenigingen, waarvan ongeveer hon derd toneelspelers en -speelsters en andere geïnteresseerden aanwezig waren, werd kritiek niet bespaard. Men werd tot het laatste toe in spanning gehouden, want pas aan het slot van de avond werd de uit slag bekendgemaakt en deelde mr. Klaasesz de prijzen uit. Daarvoor trad Frank Kooman op met zijn „poppentheater voor volwassenen". De commissaris der Koningin zag ove rigens weinig verband tussen het poppenspel en de prijsuitreiking door Jan Klaasesz. Hij zag in het landjuweel het posi tieve element van de stimulans om steeds grotere prestaties te leveren. Hij kende aan het amateurtoneel een grote waarde toe, temeer in een maat schappij waar vrije tijd een steeds grotere rol gaat spelen. UTRECHT Volgens een bericht in „Het Vrije Volk" heeft het mode- ramen van de Raad van Kerken de Oecumenische Jeugdraad gelikwi deerd. Eind december ontvingen fulltime secretaris ds. Herman Scheeper, een medewerker en twee secretares sen een brief, waarin hen gezegd werd, dat zij per 1 januari als ont slagen werden beschouwd. Scheeper zou als te progressief worden beschouwd. Naar aanleiding hiervan heeft de katholieke jeugdraad zich voorlopig teruggetrokken. De Oecumenische Jeugdraad was een commissie van de Oecumenische Raad van Kerken, die verleden jaar is vervangen door de veel breder opgezette Raad van Kerken Radio-uitzendingen van het IKOR- team, dat Balans maakt, zouden op het laatste moment tegengehouden zijn, omdat ze deze affaire en ver wante kwesties uit de doeken zouden doen. LEEUWARDEN Gistermorgen is er brand uitgebroken in de splinter nieuwe sporthal aan de Van Loonstraat in Leeuwarden De schade was aanzienlijk. De sporthal zal ver moedelijk maandenlang niet gebruikt kunnen worden De brand ontstond naar men aan neemt als gevolg van oververhitting van de verwarmingsinstallatie. De hal werd pas twee weken gebruikt. Als openingsdatum van dit ƒ800.000 gekost hebbende complex had men 1 maart gekozen. Ouderavond van kleuterschool KATWIJK Glibberend en bib berend kwamen de ouders vrijdag avond naar de Duinrooskleuter school aan de Randweg. De ont vangst door mej. Wielemaker deed de kou al een beetje in het ver geetboek raken en het programma deed de rest Bij ontstentenis vaat mej. Schep hield mej. Kloeke van de Chr. jeugdbibliotheek te Leiden een ge zellige en leerzame causerie over onze lezende kleuters. Wist u, dait de kleuters al van hun tweede jaar af kunnen worden ingeschreven? Er is ook voor hen genoeg van hun gading. Al is er dan nog niets te lezen, te kijken is er des te meer. Ook voorlichting bij aanschaf van boeken voor onz? kinderen wordt graag gegeven docr de bibliotheek. De ouders konden allerlei boeken bekijken, die d-oor de Chr. openbare bibliotheek en leeszaal te Katwijk ter inzF.ge waren gegeven. De kleuters zelf hadden boekjes uitgebeeld in plak- en tekenwerk. Na de pauze zag men dia's van kleuters en ouders. Er worden twee werkavonden voor ouders gehouden: op rraandaig 24 februêri en donl-0*"1*"1 77 februari. KATWIJK De enquête, die In Katwyk wordt gehouden naar de mogelijkheden van de bevolking, om b'j het zich voordoen van radio-ac tieve neerslag de nodige bescherming te vinden, vordert goed. Hoewel men in het oude dorpsgedeelte van Kat wijk aan Zee nog niet geheel gereed Is, is nu een gedeelte van de enquê teurs al begonnen in de Hoorncs- polder. AMSTERDAM ln 1968 zijn de re sultaten en de gang van zaken van Noordwester Hypotheekbank n.v. be vredigend geweest. De hypotheekpor tefeuille is gestegen met f351.245 de winst bedraagt f113.691 (v.j. f98.810). Voorgesteld wordt 15 pet dividend (v.j. 13 pet gewoon en 5 pet jubileum dividend). Markt en viseerijbcrichten Markten BARNEVELD, 17 februari Vette kal- verenmarkt. Aanvoer 312 stuks, handel kalm. Prijzen: le kwaliteit 4.104.35. 2e kwaliteit 3.90—4, 3e kwaliteit 3.70—3.85. KATWIJK AAN DEN RIJN Het forse winterweer heeft de aanvoer van waspeen in de afgelopen week geremd. Toch was de aanvoer hoger dan verwacht mocht worden en bedroeg nog 901.000 kg. De export was goed op gang. voor-' de En gelsen kochten ook veel. Vei I waren het België en Duitsland, die L. angstel- llng hadden. De conservenfabrleken koch ten als gewoonlijk. De prijsnotering was redelijk en voor de Bl-peen zelfs hoog. Een vergelijking met het vorige Jaar Iaat zien, dat de prijzen het dit Jaar win nen. De noteringen waren: AI 830—1380, All 260950, BI 113O-1730, Bil 210—600, Cl 660—1070. CII 210—760, breekpeen be haalde 410850. Van de overige produkten waren de hoeveelheden gering, de vraag was goed, noteringen niet onverdienstelijk: boeren kool 109—148, knolselderie 25—54. spruiten 48—232. uien 130—560, witlof 56—72. kroten 360—420. selderie 1521. groene kool 67. De exporteurs hadden ook belangstelling voor tie schorseneren, die deze week wat hoger genoteerd stonden: AI 70—79, BI 47—54. Cl 22—26. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 februari Groenteveiling: waspeen AI 1150—1320. All 470—870, Bó 1570—1730, Bil 220—410. CII 350—720, breekpeen 760. boerenkool 137— 140, groene kool 67. Aanvoer waspeen 98.000 kg. LEIDEN. 17 februari Groenteveiling: appelen 18-^82, peren 20. snijbonen 930. prei 52—112, spruiten A 187—213. B 213— 226. komkommers 21—98. uien middelfijn 27—30, witlof 98—163, sla A 29—41. radijs 51. selderij 23—29. ROTTERDAM. 17 februari Veemarkt. Aanvoer totaal 1581 dieren, waarvan 1219 slachtrunderen en 362 varkens. Prilzen oer kg: slachtrunderen extra 5 20—5.56. I 4.65 5.10, II 4.10—4.45. III 3.85—4, varkens extra en I 2.70—2.75. II 2-67—2.70. III 2.64—2.67, stieren 4.605.20. worstkoelen 3.703.85, slachtzeugen 2.10—2.30, zware varkens 2.25 —2.40. Overzicht: Slachtrunderen: aanvoer groter, handel stug-duur, prijshoudend. Varkens :aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen hoger. Enkele prima's boven no tering. RIJNSBURG. 17 februari Groentevei ling: peen BI 1560—1640. AI 1210—1320. was peen 550—670, uien 100—290, rode kool 38— KATWIJK AAN ZEE Me vrouw Hooftman uit Boskoop wil twee ton inzamelen om het zee hospitium te moderniseren. Via de radio heeft ze daartoe zaterdag' middag een oproep gedaan. Me vrouw Hooftman geniet bekend heid als de vrouw die elk jaar een actie voert voor het Sinterklaas feest in het zeehospitium. In het programma van de huma nistische idealistische radio-omroep vertelde de directrice van het zee- hospitium, dat ds overschakeling van tbc-verpleging naar revalidatie- inriohting (onder andere polio- hartpatiënten) zoveel geld vergt, dat hulp van buitenaf nodig is. De overschakeling is noodza-ke lij'k doordat het aantal tb-patiënten sterk is teruggelopen. Van de tach tig bedden op deze afdeling zijn er op het ogenblik maar een goede twintig bezet. Een kostbare geschiedenis is vooral de aanleg van centrale zuurstofleidingen en de moderni sering van het voed se] transport. AARLANDERVEEN Naar aan leiding van uitlatingen van het Statenlid A. van der Wcyden uit Noorden over het lot dat Aarlander veen bedreigt, heeft het lid van SAN FRANCISCO Twee Ameri kaanse soldaten van 20 en 21 jaar zijn respectievelijk tot 16 en 14 jaar dwangarbeid veroordeeld. Zij hadden als militaire gevangenen deel geno men aan een zltstaking, nadat een bewaker een medecelgenoot bad 1 doodgeschoten. m/ SASSENHEIM In „De Oude Post" werd de jaarvergadering ge houden van de R.K. Middenstands- vereniging „St. Olaf'. Bij de be stuursverkiezing werd J. L. M. Westgeest gekozen in de plaats van J. N. Verkley. Laatstgenoemde trad af in verband met zijn leeftijd. In de pauze werd het creëren van het winkelcentrum „Oude Ha ven" doorgesproken Men spraüt als zijn mening uit dat dit in groter verband moet gebeuren en dat nu sprake is van versnippering van krachten. Kritiek bleek te bestaan op de Sint Nicolaasaotie, daar men door het inleveren van zegels, die waar de hebben, een kans krijgt op prij zen, terwijl anders geld ontvangen wordt. In verband met het één en an der achtte men de tijd gekomen voor één grote ondernemersver eniging, waarvoor de „Mico" de aangewezen instantie werd ge noemd. De leden waren van mening dat een neutraal persoon als voorzit ter moe>t fungeren. Door d'e voorzitter werd ge vraagd of er animo is voor een beurs, die dan gehouden zou kun nen worden in een grote tent, zo als rok in het verleden is gebeurd. Alle aanwezigen beutigden hun adhesie. Als tijdstip werd genoemd fcVu-ri 1970. Voco's bleek ds<t de SAMA zal voorstellen een markt te houden, zoals ook onlangs m Noordwijker- houL Overigens zal Sassenheim spoe dig een „Cash Carry" hebben en wel in de oude druklterij van De Gruyter aan de Teylirvgerlaan. In het gebouw Oosbhaven had de plaatselijke afdeling van de EHBO vrijdagavond haar jaarvergadering, onder leiding van voorzitter Lam- booy. De secretaresse kon in haar jaarverslag spreken van een nog steeds levendige afdeling. Eind 1967 waren er 54 actieve leden en eind 1968 waren dit er 68, allen gediplo meerd. Helaas moesten 14 leden af geschreven worden door verhuizing en het overschrijven van een aantal actieve leden naar de „passieve" le den. Voor het examen op 27 mei slaagden 21 cursuisten, die allen lid van de afdeling werden. De diplo ma's werden door de burgemeester uitgereikt. Tn september werd gestart met een nieuwe cursus, met niet minder dan 44 deelnemers. De cursus wordt weer geleid door de doktoren Salo- mé en Verduyn Lunèl en de heren Van Beek, Kampinga en Slikker veer. Ook tijdens de zomer gingen de oefenavonden door. In 1968 werd aan diverse wedstrij den deelgenomen, o.a. aan de wed strijd i.v.m. het 75-jarig bestaan van de landel"'ke vereniging. Hier wist de heer Kampinga door te dringen tot de finale. In 1968 werd diverse malen een beroep gedaan op de afdeling voor het verlenen van hulp. De verbandposten werden herzien, waardoor er meer posten kwamen in de gemeente, die nu beter verdeeld zijn. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren Lambooy en Kampinga herkozen. Het jaarverslag van de penning meester gaf een gunstig beeld. De voorzitter deelde nog mee dat t.g.v. het 35-jarig bestaan der plaatselijke afdeling, de kringwedstrijden dit jaar op vrijdag 21 maart in onze ge meente worden gehouden. Ged. Staten mevrouw C. de Ruiter- de Zeeuw tijdens de Statenvergade ring vrijdagavond gezegd, dat er voor de bouw van woningen in Aar landerveen beslist een vergunning zal worden gegeven. Zij gaf de ver zekering, dat het dorpje echt niet zal uitsterven. Zoals wij vorige week al in de krant schreven, is er in Aarlander veen een actiecomité opgericht on der leiding van notaris Bergsma om de leefbaarheid in het dorp te be vorderen. Men is bang, omdat er geen huizen meer worden bijge bouwd in verband met het streek plan Rijn en Gouwe, dat de jonge mensen wegtrekken, waardoor de bevolking steeds meer zal ver- griizen. 43. groene kool 64. knolselderij 43—51. Viseert SCHEVENINGEN, 17 februari Vlsse- rijberichten. Totaal aan de markt: kisten verse haring. 400 kisten makreel, 325 kisten kabeljauw, 400 kisten wijting, 40 kisten schelvis. 2065 kisten schal. 5" kisten diversen. 19.000 kg tong en tarbot. SCHEVENINGEN, 15 februari Vtsse- rijberlchten Besommingen trawlers ln guldens: SCH 49—8300. SCH 21—16.860, be sommingen kustvlssers: SCH 10—2240, SCH 34—980, SCH 66—3570, SCH 67—2060 SCH 71—580. SCH 74—1660, SCH 35—3670.' SCH 131—1470. SCH 132—5600. SCH 144—1950, OD 1-4O00. O D5—7240. OD 19—4730. KW 29— 6700, KW 106—3200, KW 98—10.000 KW 1244360, KW 150—3380. GO 10—1800. GO 26—5600, GO 5—3900. GO 23—4680, GO 5280, GO 27—5130. GO 11—7070, GO 2—3970, GO 28—6650, GO 12—1050. IJM 55—1600, besommingen spanvlssers SL 1 en SL 7— 4060, TX 33 en TX 42—7170, TX 36 en TX 37—3440. TX 21 en TX 34—3950. TX 25 en TX 38—7870. SCHEVENINGEN. 17 februari Vlsse- rljberlchten. Besommingen trawlers guldens SCH 9—11.750, SCH 15—6870. SCH 16—6270, SCH 22—18.270. SCH 45—9060, SCH 548940 SCH 55—3230 SCH 64—10«'70 SCH 101—10.700. SC HI10—16 000. SCH 162—7130. SCH 196—5230. SCH 242—3840. SCH 248— 13.660. SCH 303—27.000, SCH 339—4500. be sommingen kustvlssers: SCH 48—5400, SCH 2513900. SCH 253—3950, KW 125— 6460, KW 17411.870, besommlngeen span vlssers: SL 1 en SL 7—1940, TX 33 en TX 424600. Noteringen per kg. gr tong 460— 490, grm 510—535. kim 660—715. I 715—785, II 640—745. tarbot I 680-730, II 500—540. III 400—430, IV 280—335, griet I 270—310, II 180—215: per 40 kg: grm schol 13.50— 24, middel 16—28. klein 12—20, grm schel vis 64—65. schelvis I 47—52. II 25—45, wij ting gestrlot 14—28. m kabeljauw 32—42, 34—40. II 30 -38. III 32—40, m koolvls 15—20, I 12—15. II 12: per 100 kg: gr kabeljauw 80—110 gr koolvis 59—60; per 50 kg: verse haring 1426. verse makreel 13—32. Veh- wacht eaanvoer voor morgen: van de kust de VL 14 en circa 15 kust- en spanvls sers. IJMUIDEN. 17 februari Besommingen In guldens: KW 52—6410, KW 66—2900, KW 93—3200, KW 127—6080. KW 172—6600. KW 173—10.700. KW 180—7560, KW 187—2100, KW 184—1600, KW 200—8460, WR 7— SCHEVENINGEN. 15 februari Vlsse- rUbertchten. Totaal aan de markt: 1600 kisten verse haring, 1300 kisten kabel jauw, 420 kisten wijting. 60 kisten schel vis 1270 kisten schol, 50 kisten diversen, 12.000 kg tong en tarbot. N.H. KAPEL. VOORSTRAAT: maandag, 17 februari dinsdag. 18 februari 911.45 uur woensdag, 19 februari donderdag, 20 februari 911.45 uur vrijdag, 21 februari maandag, 24 februari 911.45 uur dinsdag, 25 februari 14—16.15 uur 14—16.15 uur 1416.15 uur 14—16.15 uur 14—16 15 uur 14—16.15 uur 14—16.15 uur 19—21.15 uur 19—21 15 uur 19—21.15 uur EINDE ONDERZOEK. Eerste Itfst Acmaea 15 ZW Ceylon Amstelland 15 pass Char- bourg Asterope 15 O Madeira Atys 15 ZO Colombo Amstclmeer 15 ZO Kp Leeu win Achilles 15 Le Havre Actla 15 pass Jamaica Acteon 15 Trinidad nr Cura cao Amstelslu s 15 Venezia nr Las Palmas Asmldlske 15 ZW Beachyhe- ad Alkes 15 ZW St Paulsrocks Annenkerk 15 ZO Ascension Alcon 15 Antwerpen nr Ge nua Alnltak 16 Charleston verw Banggal 15 Japanse binnen zee Batu 15 Durban Camltrla 15 Z Beachyhead Cartago 15 Bremerhaven nr Rotterdam Chevron The Hague 15 NO Mogadiscio Capristerla 15 ZW Napoll Charls 15 N Bone Chevron Amsterdam 15 NO St. Helena Chevron Napels 16 Gela verw Ceres 15 Bremen nr Rotter dam Clnulla 15 ZO Bermuda Chevron Rotterdam 13 NO Bermuda Dladema 15 O Rasalhadd Diloma 15 Z Karachlm Daphne 15 O Algiers Daphnls 15 Plreaus Dordrecht 15 Z Dakar Dahomeykust 15 Freetown nr Rotterdam Diogenes 16 Buenaventura nr Balboa Eos 15 Z Kp Trafalgar Engelina Broere 15 Ierse Zee Ecmland 15 NO Flnistere Flvel 14 w Lissabon Gaasterkerk 15 NO Las Pal mas Gulf Swede 15 ZO Sydney Grootekerk 15 NW Lisboa Gulf Hollander 18 Tripoli Gaasterdljk 15 Bremen nr Hamburg Gabonkust 15 ZW Azoren Gulf Hansa 15 ZW Dakar Gulf Italian IS NO Martini que Hathor 15 NO Pantellarla Hoop 15 ZW Ouessant Hollands dlep 16 Shanghai verw Hermes 13 TA Rede Cham- perlco Helvetla-S 15 ZW Capri Karlnum 15 O Dlcgogarcla Koudekerk 15 ZO Seycheller Krebsla 15 Eastham verw Karachi 15 pass Mauritius Kermla 15 Stockholm nr Go- teborg Knap hoorn 13 NW Los Ange les Katwijk 1SH La Union verw Kryptos 15 NO Azoren LovclUa 15 NW Belawan Lion of Judah 15 London nr Hamburg Leuvelloyd 15 ZW Duinker ken Lely 15 NW Galita Ladon 15 ZW Horta Macoma 15 NW Quessant Munttoren 15 W Mangalore Mijdrecht 15 ZO Ceylon Merwehaven 14 NO Vilano Musllloyd 15 ZO Okinawa Mare Silentum 15 O Yar mouth Malnlloyd 15 Duinkerken nr Rotterdam Medon 16 Mlragoane v Moerdijk 17 Los Angeles Maaslloyd 15 O Trinidad Mentro 15 ZW Quessant Ncdcrrljn 15 Kobe Neverita 15 ZO Ascension Osscndrecht 15 Chimbote verw Ondlna 15 N Mona Phllldora 15 St. Croix nr Pu erto Miranda Prinses Emilia 15 Lissabon nr Cadiz Prinses Maria 15 ZW Ques sant Patro 15 Rede Kharglsland Phlllppia 15 Z New York Parkhaven 15 ZW Sao Vicen te Pericles 15 NO St Maarten Queen o Sheeba 15 NO Mo gadiscio Randfonteln 16 Eastlondon verw Rondo 15 ZW Oporto Rochab 15 NO Vlllano Radja 15 Hamburg nr Ant werpen Stad Gouda 15 NO Las Pal mas Stad -Zwolle 15 Murmans nr Hamburg Stad Den Haag 16 Elferrol verw Straat Amsterdam 15 ZW Perth Schlekerk 15 Antwerpen Streefkerk 15 Antwerpen nr Amsterdam Sloterkerk 15 O Seychellen Spaarnekerk 14 Singapore Schlelloyd 15 O Durban Straat Colombo 15 ZO Christmas eilanden Scheldelloyd 15 ZW Flores Schouwen 15 ZO Singapore Straat Holland 16 Pt Eliza beth verw Serooskerk 15 ZW Monrovia Utrecht 15 Chalna nr Penang an Rlebeeck 14 Mukalla nr Muscat Vannoort 15 Melbourne Volharding 15 Ierse Zee Westerkerk 15 Lissabon verw Westertoren 15 Suez Waalrekerk 14 Genua nr Fremantle Willemskerk 15 ZO Durban Usselhnven 15 W Monrtpgn Zonnekerk 15 W Luderltzbay Zarla 15 NO Ascension I weetle lijnt Abbekerk 17 Bombay nr Ca- llcat Acmaea 17 Z Ceylon A] loth 16 pass Rio Grande Almltah 16 Charleston Achilles 15 Lehavre Bawean 17 NO Tokyo Bovenkerk 17 Rouaan Barendsz 15 Pasajes Ceres 16 Rotterdam Diloma 17 W Mlnlcoy Dutchmaster 20 Goeree Dap huls 16 Piraeus nr Bey routh Gorrcdljk 16 Savannah nr Rotterdam llollandsdreer 17 Gela Hoop 17 pass Wight nr Aber deen Hermes 17 Samperlco nr Cornito Kamperdljk 16 ZW Acapulco Kenla 16 NW Trinidad Kerkedijk 17 Recife verw Kermla 17 Gothenborg Laardcrkerk 15 Muskat nr Dubai Ladon 20 A'dam verw Mare Llberum 17 Longstone Mithras 17 NO Casquets Memnon 17 Hamburg Montferland 16 Rio de Janei ro nr Salvador Mare Iratiun 17 R'dam Hamburg Moerdijk 15 Klngslym Neder Elbe 16 Vancouver Xederlek 16 ZO Pttcaln Nassauhaven 17 Halmstad Xedcrlinge 16 Noumea Auckland Nljkerk 15 Larrl nr Matadl Neptunus 14 Barbados Ozirls 16 Cadlr nr Amster dam Patro 17 Khars Isl nr Bom bay Papendrecht 16 Corlnto nr San Jose Poeldijk 16 Balboa Prmlëls Imllla 19 Barcelona Prulslo Maria 18 Antwerpen verw Prins der Nederlanden 19 A' dam verw Radja 16 Antwerpen Rochal 17 Newhaven Stad Gouda 17 ZW Lissabon Solent 17 W Goeree Statendam 17 Cristobal nr Curacao Schtehaven 17 Rouaan Schlekerk 15 Antwerpen nr Bremen Stad Zwolle ZO Hamburg erw Socrates 15 Puerto Matlas de Galvez Solon 17 Puerto Crumlon nr Cristobal. TJImannk 17 Mt wara verw Themis 17 pass VUsslngen nr Antwerpen Togokust 15 Rouaan. WPKtrnpa 17 W Kp Corse Westerkerk 16 Lissabon nr VUsslngen. Maandag 17 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Les Galas Karsenty-Herbert de Paris: „Un Jour j'al rencontré la vérlté" van Féllclen Mar- ceau. DILIGENTIE. 20.15 uur: Hélène Dawson, piano. Dinsdag 18 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel: „Nu" van John Osborne. DIHTENTIA, 20.00 uur: Variété-avond: m.m.v. Leen Jongewaard. Jerry Rlx,. He- arts of Soul. Fred Kaps. Carla Ltpp. Rob van Houten. Trio Rob van DUk. PUL- CHRI STUDIO. 20.15 uur: Nederlandse Vereniging voor de Volkszang o.l.v. Henk Hoogervorst, m.m.v. de Shepherds. Woensdag 19 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: ..Er zit een haar ln mijn soep". DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster „Feest". KURZAAL. 20.15 uur: Reslden- tle-Orkest o.l.v. Bohumll Gregor, m.m.v. Jacques Klein, plano. POPPENTHEA TERS Guldo van Deth. 14.30 uur: „De verdwenen prinses" (M); Frank Kooman. 14.30 uur: „De dieren van Sultan Hassan". Donderdag 20 februari. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster „Feest". GEMEENTEMUSEUM (aula). 20.15 uur: Edward Wltsenburg. harop en het Erasmus-kwartet. Vrijdag 21 februari. CIRCUSTHEATER. 20.30 uur: Nederlands Dans Theater, m.m.v. het Nederlands Ballet Orkest oJ.v Leo DriehuUs: „Recital voor cello en 8 dansers (m.m.v. Anner Bijlsma. cello). Impressies, Vijf schetsen. Pad de Deux uit le Dlable 3 Quatre en Sargosso". DI LIGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster „Feesz". PAVILJOENTHEA TER. 20.15 uur: Nieuwe Komedie „De Ruiters" van Aristophanes. THEATER SCARABEE. 20.15 en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgom". Zaterdag 22 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come- dle: „Veel leven om niets" van WlUlam Shakespeare. CIRCUSTHEATER. 20.15 uur: Residentie Koor, m.m.v. het Resi dentie-Orkest, nnette de la BIJe, sopraan: Marianne Dleleman, alt; Willy van Hese, tenor en Ruud van der Meer, bas; o.l.v. Kees Stolwijk. DILIGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster „Feest". KURZAAL. 20.15 uur: Concertgebouwor kest o.l.v. Karei Ancerl, m.m.v. Bernard Kruysen. bariton. NEDERLANDS CON GRESGEBOUW. 12.00-3.00 uur: Manifesta tie Kunstdrukte „Uit de Kunst". POP PENTHEATER Frank Kooman. 14.30 uur: „Sphontjnus. het wijze konln". (M^ THE ATRE SCARABEE. 20.15 en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgom Tentoonstellingen: GALERIE PULCHRI STUDIO. Lange Voorhout 15. dl. t.m. zat 11—16. bovendien dl.av. 20—22 uur: i« febr. t.m. 6 maart: Bob Buys (schild.). GEMEENTEMUSEUM. Stadhouderslaan 41. ma. t/m zat 10-17 zon 13-17. bovendien wo.av. 20-22 uur:t/m 24 febr.: Ray Staak- man: t/m 23 febr.: Aad van Houwelingen (tek.); t/m 2 maart: „Glas door de eeu wen": t/m 24 maart: Theo van Doesburg: t/m 31 maart: Grepen uit de muziekbibli otheek (Georg Friedrlch Handel). KO NINKLIJK PENNINGKABINET, Zeestraat 71b, maandag t/m zaterdag 10-13 en 14-17 uur: t/m 28 maart: Verzamelingen uit collecties van leden van de Numisma tische Kring Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM, Juffrouw Idastraat 11, ma t/m vrij. 13-17 uur: Documenten over de peri ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Hemsterhulsstraat 2E. ma. t/m vrij. 12-16 zat. 10-16 zon. en feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Delta plan". NEDERLANDS POSTMUSEUM. Zeestr. 82. ma t/m zat. 10-17, zon. 13-17 uur: t/m 6 maart: „Wintersport op de postzegelPANORAMA MESDAG. Zeestraat 65b. ma t/m zat. 10-15. zon 12-15 uur: t/m 34 febr.: Kunstkring „Maluvu" (schild., aquarellen, wandkleden en kera miek). PULCHRI STUDIO. Lange Voor hout 15 ma t/m zat. 10-16, zon. 14-17 uur: t/m 8 maart: Herbert Frank (schild, en collages). Film: APOLLO: 12.15. 2.30, 4.45, 7, f.lS: „Carmen Baby". 18 Jr.; ASTA: 2.30, 7. 9.15, zon. 1.30, 4, 7, 9.15: „Lady ln ce ment". 18 Jr.; BIJOU: 2, 7, 9.30, zon. 1.45. 4.15, 7, 9.30: „De wurger van Boston". 18 Jr.; CAMERA: 2.15, 8: „Romeo en Julia", 14 Jr.; CINEAC: do., vrij., ma., dl. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30: „Wintersport-Olympiade ln Grenoble", a.l.; zat., wo. 9.30, 11.30, 1.30. 3.30, zon. vanaf 11.30: „De avonturen van Pietje Bell", 5.30, 7.30, 9.30: „Wees lief voor mij", 14 Jr.; CITY: 2, 6.45, 9.15. zon. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15: „Met zes wordt het hommeles", a.l.; CORSO: 2, 8.15, zat. 2. 7, 9.15, zon. 2, 4.15, 7, 9.15, ma., dl., wo. 8.15: „Taras Bulba". 14 Jr.; DU MIDI: 8.15, zat. 7, 9.30, zon. 2.30. 7. 9.30: „James Bond 007 contra Dr. No", 14 Jr., zat-, wo. 2: „Da kleine kolonel", a.l.. zon. 12: „Eugen One- gin" (opera van Tspalkowsky), a..l.; EU RO CINEMA: 2. 8. zat., zon., wo. 4. 8: „The great race", a.l., zat., zon., wo. 1.30: „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescherming", a.l.. zat. 24.02: „Vreemde nelgingen", 18 Jr.: FLORA: 2.30. 7, 9.15, zon. 2. 4.30, 7, 9.15: „Meisjes ln extase", 18 Jr., vrij-. zat. 20: „wildernis der samenleving", 18 Jr.: HOLLYWOOD: 2.30, 8.15, vrij., zat., zon. 2.30, 7. 9.15: Samson tegen Hercules18 Jr., zat. 24: Opmars naar de galg". 18 Jr.; KRITERI- ON: 2.15, 7, 9.15, zon. 1.45. 4. 7. 9.15: „Mensen ontmoeten elkaar en zachte mu ziek vult hun hart", 18 Jr., vrij., zat. 23.30: „The servant", 18 Jr.: METROPOLE: 2, 8: „Oorlog en Vrede" (deel II), 14 Jr.; ODEON: 2. 8, zat. 2, 8.55, 9.15, zon. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15: „Kat op een heet zinken dak", 14 Jr.; OLYMPIA: 2, 8: „Thunder- ball", 14 Jr.; PASSAGE: 2.30, 7, 9.30, zon. 1.45, 4.15, 7, 9.30: „Rosemary's Baby". 18 Jr.; REX: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7 30. 9.30, zon. vanaf 1.30: „Bullltt", 14 Jr., zon. 1.30: „Hlto-Hlto". a.l.: ROXY: 2.30, 8.15, vrij., zat., zon. 2.30, 7, 9.15: „Werelddeel der verschrikkingen". 18 Jr., zon. 12: „Old Shatterhand", 14 Jr.: SEINPOST: 8.15, zat., zon. 2.15, 8.15: „Zorg dat Je d'r uit komt". 14 Jr.; STUDIO DE LUXE: 2.15. 7.15, 9.30. zat., zon. 1 30. 7.15. 9.30: „De grote stilte". 18 Jr.; STUDIO 2000: B. vrij. zat., zon. 7. 9.30. ma., dl., do., vrij. zon. (di-av. besl. voorst.): „Un homme et une femme", II Jr., zat wo. 2. zon. 1.30: „Kwajongens van de Witte", a.l.; THA LIA: 2 30. 7. 8.15, zon. 7. 9.13: „De vierde sex", 18 Jr.. vrij., zat. 24: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen", 18 Jr., zon. 1 en 3: „Je bent nooit te Jong", a.l., wo. 19 febr.: „De rebel van Rome". 14 Jr.; DE UITKIJK: 2.30, 7.15. 9.45, zon. 1.45, 4.15, 1.15, 9.45: „Rebellion", 14 Jr. UTRECHT Uit het verslag van N.V. Beheermaatschappij voor beleg gerscombinaties Bemco over het boek jaar 1967/68 blijkt, dat dit vierde boekjaar gunstige resultaten heeft op geleverd Het gemiddelde belegde be drag per deelnemer is toegenomen van 16.532 per 30 9/67 tot f 31.360 per 30/9 68. Naast de gunstige waarde- ontwikkeling speelde hierbij, volgens het verslag, het toetreden van deelne mers met relatief grote bedragen een rol. Het vermogen is in 1969 (per medio februari) verder gegroeid tot f 12.3 min., voornamelijk een gevolg van de gunstige ontwikkeling van dynamisch beheer en van Japanse waarden. DEN HAAG Commissarissen en directie van de Nederlandsche Bank instelling maken bekend: Met Peek und Cloppenburg k g. te Duesseldorf Is een overeenkomst tot stand geko men. op grond waarvan alle aandelen Alster. houdstermaatschappij van onze Duitse belangen in de modebrache, door ons aan P. und C. worden ver kocht. Het gewijzigde beeld, maakt het verantwoord voor te stellen de netto winst over het jaar 1968 nagenoeg ge heel tot uitkering te brenven. Aar de aandeelhoudersvergadering zal dan ook worden vooree-teld het dividend over 1968 te bepalen op 11 (v.J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7