Middenstand Zwammerdam in mineurstemming Ter Aar krijgt Leids gas Weer open gesprek met gemeenteraadsle den Geen winstgevende business Teleg ram Biljartuitslagen Veen- en Rijnstreek Geloof en Kennis twintig jaar Begroting Leerlingen avon d in Nieuw-Vennep Van den Broek niet in gelijk gesteld Mevrouw Pol nam afscheid Nieuw consultatiegebouw Groene Kruis Alphen EEN BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 FEBRUARI ZWAMMERDAM Op 1 februari was het vyf jaar geleden dat Zwam merdam werd overgedragen aan de gemeente Alphen aan den Rgn. Het vele vechten tot behoud van de zelfstandigheid bleek op niets te zyn uit gelopen. De toenmalige minister van binnenlandse zaken mr. Toxopeus (VVD) had de slag gewonnen. En nu maar vertrouwen hebben in de beloofde vooruitgang VERGRIJZING Deze vooruitgang was één der dis cussiepunten tijdens de dezer da gen gehouden vergadering van de Zwammerdam se Middenst andsver- endging. De stemming was in mineur. De vereniging bleek namelijk alleen een terugloop te boeken. Vele jonge mensen, gedwongen >tDe Zwammerdamse Midden standsvereniging, veront'mst over de snelle terugloop van het aantal inwoners, met als ge volg een drastische verlaging der omzetten wil op deze wijze uw aandacht vestigen op de steeds ernstiger wordende situ- astie, waardoor het voor haar leden steeds moeilijker wordt in het levensonderhoud te voorzien. Zij willen u wijzen op uw bestuurlijke verantwoordelijk heid tegenover deze woonkern van Alphen aan den R\jn en verzoeken u op korte termijn maatregelen te willen nemen, welke kunnen leiden tot oplos sing der bestaande proble men aldus het telegram aan provinciale staten. WOUBRUGGE In het distrlkt Veen- en Rijnstreek van de KNBB werden de volgende biljartwedstrijden gespeeld? Klasse I: De Plas 2—Nwe Wetering 1 2—5. De Plas 1—De Sport X 2—5, Nwe Wetering 1—De Kroon 1 5—2, De Sport 1 —De Plas 2 52, Koelolarendsveen 1—De Plas 1 4—3, Monopole 1Ons Genoegen 1 5—2. Klasse II en UI: De Plas 3—De Sport 2 09, De Kroon 2—Haraco 1 9—0. Roelol- ardensveen 3—Nwe Wetering 2 7—2, Ons Genoegen 2—Jacobswoude 1 2—7, Roelof - arenusveen 4—Vergulde Vos 2 7—2. Klasse IV: Vergulde Vos 3—Nwe Wete ring 4 7—2, Jacobswoude 2—De Kroon 4 7—2. De Sport 3—Nwe Wetering 3 7—2, Monopole 3—Koelolarendsveen 5 7—2. De tussenstanden ln de competitie lui? den thans: Klasse l: De Sport 1 14 9 66 Roelolarendsveen 2 14 10 58 Nwe Wetering 1 15 10 58 De Kroon 1 11 7 52 Monopole 1 14 7 51 De Plas 1 14 6 45 De Plas 2 14 fi 45 Koelolarendsveen 1 14 5 44 Ons Genoegen 1 15 4 29 Klasse II en III: Vergulde Vos 2 16 13 91 Roelolarendsveen 4 1* '2 90 Jacobswoud e2 15 10 77 Roelolarendsveen 3 16 8 74 De Kroon 2 14 9 72 Nwe Wetering 2 14 7 72 Monopole 2 14 6 68 De Sport 2 13 6 60 Ons Genoegen 2 15 3 49 Haraco 1 14 4 40 De Plas 3 15 2 27 Klasse IV: Vergulde Vos 3 18 15 113 De Sport 3 18 13 103 De Kroon 3 18 13 96 Roelolarendsveen 5 19 10 93 De Kroon 4 18 7 83 t Rechthuis 1 18 10 79 Nwe Wetering 5 17 10 75 Ons Genoegen 3 17 7 70 Nwe Wetering 3 19 5 70 Nwe Wetering 4 18 8 70 Monopole 3 17 7 67 Jacobswoude 3 18 7 66 Jacobswoude 2 19 6 64 door een tekort aan woningen, vertrokken naar elders, met. als gevolg een langzame vergrijzing van Zwammerdam. Een vergrijzing die, indien niet spoedig andere maatregelen wor den genomen ,in een steeds sneller tempo zal voortgaan. Tien zaken bleken in de afgelo pen vijf jaar de deuren te heb ben moeten sluiten. Sommigen om dat ze overgingen tot een meer winstgevende business, anderen door het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd of door sane ring. Eén ding hadden allen evenwel gemeen: niet één ondernemer bleek in staat te zijn geweest zijn be drijf als zakenpand van de hand te doen. En dat is een tendens waar Zwammerdam dagelijks mee wordt geconfronteerd. ONBEGRIJPELIJK Al deze voor de Zwammerdamse middenstand zo pijnlijke situaties zijn "het gevolg van een plan. Dank zij dit plan ontstond een nieuwe gemeente. Dit heeft bestuurlijke voordelen, zo wordt gezegd. In we zen betekent het in de meeste ge vallen een aohteruitstelling van een grote groep mensen. De vergadering van de midden standers uit Zwammerdam had be-- slist wel oog voor de struktuur- verbeteringen, maar wat hen on begrijpelijk voorkwam was dat in een democratische maatschappij de één het recht bezat eon streep te halen door alles wat door de ander was opgebouwd. Vandaar ook dat de middenstan ders hebben gemeend een telegram te moeten zenden naar Prov. Sta ten om hen te wijzen op de be stuurlijke verantwoordelijkheid. Een afschrift van het telegram zou worden verzonden aan de voor zitter van de Chr. Middenstands Bond, tevens Tweede Kamer-lid. Een verder punt van bespre king was de suggestie van het be stuur dit jaar weer een beurs te organiseren. Vastgesteld werd deze te houden omstreeks half april. ZWAMMERDAM De vrouwen vereniging „Geloof en Kennis" in Zwammerdam, heeft vorige week haar twintigjarig bestaan gevierd. De heer Baane uit Zeist, een voor stander van meer aktivering van de gemeenteleden tijdens de kerkdienst door veel meer samenzang, hield een lezing over het onderwerp: „Zingt een nieuw lied". Na een pauze hield mevrouw Be- nedictus een op rijm gestelde feestrede. Verder werd de feestbijeenkomst gevuld met een uitbeelding van het wel en wee der vereniging over de afgelopen twintig jaar. Elf dames werden gehuldigd om dat zij sinds de oprichting lid waren. Zij kregen een lintje en een „bloe metje". De jeugdverenigingen deden hun felicitaties gepaard gaan met een bloemstuk en de jeugdcentrale over handigde een enveloppe met in houd. WOUBRUGGE De collecte ten bate van de tbc-bestrijding, de DEL- collecte, heeft f 232 opgebracht. HAZERSWOUDE Het voortge zette gesprek over de gemeentepoli tiek door de a.r. kiesvereniging heeft onmiskenbaar duidelijk gemaakt, dat dergelijke open gesprekken met ge meenteraadsleden zeer nuttig zijn. Deze avond ontspon zich een leven dige discussie over tal van gemeen teproblemen. De raadsleden De Vogel en Matze toonden zich ontstemd over de kop boven het verslag van de vorige ver gadering. Daaruit bleek dat van sa menwerking in het geheel geen sprake kon zijn. In de leiding van de partij is men zich ervan bewust dat apart optreden in de toekomst zeer moeilijk zal zijn. Aan de hand van deze verklaring ontspon zich een gesprek of men van de zijde der plaatselijke afdeling wel alles in het werk stelde om die samenwerking te bevorderen. Bittere pillen De heer P. de Vogel ging hier uit voerig op in. Wanneer het gaat over principiële zaken heeft de ervaring geleerd, dat er wel eens bittere pillen moeten worden geslikt Er is een goede samenwerking met de C.H.U. Hiervan getuigen de gezamenlijke fractievergaderingen. Het jeugdprobleem gaf een inte ressante discussie. Hoewel de beide raadsleden stelden, dat de Kerken hier in de eerste plaats een taak heb ben, meende men uit de vergadering, dat men van de zijde der gemeente niet achter mocht blijven. Er is ge brek aan accocmodatie voor de jeugd. Met belangstelling wordt uitgezien naar de werkzaamheden van de werkgroep samengesteld uit verte genwoordigers uit de gemeenteraad en de jeugd. De heer C. Matze kantte zich tegen de resolutie opgesteld door de jon geren met medewerking van de So ciale academie. Er wordt al veel voor de jeugd gedaan en dat komt in de resolutie niet ter sprake. Er is in de raad der gemeente beslist een open oog voor de jeugd. Het voorstel te komen tot werk groepen die de studie van bepaal de objecten voorbereiden en ter kennis brengen van de gemeente raadsleden, juichte de heer De Vo gel toe. Uit de vergadering werd gepleit voor een meer democratische hou ding bij de aanvraag van subsidie door verenigingen die hun activitei ten ontplooien op zondag. Bestuur De beide in de vorige vergadering benoemde bestuursleden J. de Vogel en G. Hassefras hebben hun benoe ming aangenomen. Ook was men ge komen tot een verdeling van de ta ken binnen het bestuur. De plaats van de heer De Vogel als secretaris zal worden ingenomen door de heer C. Matze. Als penningmeester zal nu fungeren de heer J. de Vogel. Officieel afscheid zal worden ge nomen van de beide aftredende be stuursleden op de volgende vergade ring. Het financiële probleem is in de bestuursvergadering uitvoerig be sproken. Men kwam tot de conclusie, dat een contributieverhoging niet is te vermijden. TER AAR Het was te verwach ten dat de gasaansluiting voor de gemeente Ter Aar niet een vlotte goedkeuring zou vinden. In de vo rige raadsvergadering waren daar over al woorden gevallen, toen de heer Den Hollander deze zaak niet voldoende duidelijk en ook niet ob jectief vond. Nu stond het voorstel van B en W op de agenda om een overeenkomst met Leiden aan te gaan voor de aanleg en levering van aardgas. De burgemeester gaf een uitvoe rige toelichting op dit voorstel. De inwoners krijgen voorlichting over de aansluiting en de kosten. De aansluiting van de woningen ge schiedt gratis, de dienstleiding is voor rekening van het bedrijf dat gas gaat leveren. Voor de binnen leidingen in de woningen wordt f 250.- in rekening gebracht aan de eigenaar van het ,huis. Daarvoor worden het kooktoestel en een kachel aangesloten. Wanneer men van de gasleverancier (in dit geval de Stedelijke Fabrieken te Leiden) ook de gaskachel koopt krijgt men een premie van f 200.-. Voor de aan sluiting op centrale verwarming wordt eenzelfde premie gegeven. De burgemeester noemde ook enige prijzen van gasapparaten: f 500.- voor een kachel, f 225.- voor een fornuis, f 80.- voor een tweepitsgas- toestel en f 140.- voor een vierpit- ter. f 180.- voor een geyser- Wat de prijs van het aardgas be treft. daarvoor heeft men vier ta rieven. Van 0 tot 300 m3 twaalf gul den vastrecht per jaar en een kwartje per m3 verbruik, van 300600 m3 f 27, vastrecht en twin tig cent per m3, van 6002100 m3 f 87.- vastrecht en een dubbeltje per kubieke meter en van 2100 tot 20.000 m3 f 150.- vastrecht en zeven cent per m3 verbruik, boven de 20.000 verbruik geen vastrecht en levering voor zeven cent per ku bieke meter. Een voorlopige berekening van de verbruikskosten per jaar toont aan dat koken alleen f 62 per jaar gaat kosten, stoken alleen f 267 en sa men f 287. Over de mogelijkheid om ook de kwekerijen op het net aan te slui ten moet nog nader geïnformeerd worden. Aan het voorstel van B en W was ook verbonden dat de ge meente deelneemt in het streekener- giebedrijf. Bij de subsidie-aanvragen was een brief van de Culturele vereniging die voor het seizoen 1968-1969 een tekort had geraamd van f 1630.-. B en W wilden graag dit werk steu nen. maar niet verder gaan dan f 600 subsidie. De raad had zich voordien gebo gen over de begroting 1969, waarbij de heren Den Hollander en J. van Harten vooraf overleg met de raad vroegen voordat uitbreiding van het personeel ter secretarie een feit was. De heer Uyttewaal vond de huur van het nieuwe postkantoor te laag en de heer Fransen kwam terug op wat hij al enige malen had gevraagd: een onderhoudsman in dienst te ne men voor de gebouwen en wonin gen der gemeente. Hij vroeg ook naar de uitvoering van de Bijstandswet. Wordt er ook tweemaal per jaar een extraatje ge geven aan degenen die via deze wet worden verzorgd? De normen voor deze wet zijn openbaar, zo stelde de burgemeester, en een keer per jaar wordt ook een bedrag als va kantiegeld, of hoe men dat wil noe men, gegeven. De heer Van Rijn vond het bedrag per leerling van f 125.- niet hoog genoeg en diende een voorstel in voor f 128.-. Omdat de stemmen hierover staakten 55 (de heer C. A. v. d. Hoorn ligt in het zieken huis) trok hij dit voorstel weer in. De reconstructie van de Kerkweg zal toch nog weer langer wachten, zo had de heer Den Hollander ge concludeerd. De verbetering van de Kerkweg is dringend noodzakelijk. Omdat de kantonrechter dat wil zal de gemeente de f 2600.- die was toegezegd bij de aankoop van grond van wed. Zeijerveld, direct bij de overdracht uitbetalen. Argument van de kantonrechter was de min derjarige kinderen. De opritten bij de brug over de Schoutenvaart in Korteraar moeten worden opgehoogd, maar daarvoor is nog geen bestek klaar. Toch wilde de heer Den Hollander alvast een krediet beschikbaar stellen. De raad voteerde f 20.000.-. Bij de rondvraag stelde de heer J. van Harten voor op de Kerkweg een snelheidsbeperking tot 50 kilo meter in te stellen. Er zal advies aan de A.N.W.B. worden gevraagd. Dividendvoorstel Westlandsclie DEN HAAG Aan de op 11 maart te houden algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. West- landsche Hypotheekbank zal worden voorgesteld het dividend over 1968 te bepalen op f 80.- per aandeel van f 1.000.-, waarop 10 pet verplicht is gestort De reserves van het concern zullen met 3 miljoen tot 37 miljoen gulden stijgen. NIEUW-VENNEP Vrijdag zal in het verenigingsgebouw „de Rank" in Nieuw-Vennep een leerlingenavond worden' gehouden van de muziek school Haarlemmermeer. Het accent zal niet meer, zoals bij vorige avon den, liggen op de blokfluit. Leerlin gen zullen hun prestaties tonen op een grote verscheidenheid van instru menten, zoals klarinet, trompet, orgel, piano, kinderharp en gitaar. Ook zal de samenspelklas van de muziek school zich laten horen. Deze muziek avond vangt aan om 7.30 uur. Iets geheel nieuws is dat leerlingen van 7 8 jaar al gitaar zullen spelen. De muziekschool Haarlemmermeer was de eerste in het land waar ge bruik gemaakt werd van speciaal ver vaardigde kleine gitaren. Dit beteken de dat kinderen twee jaar eerder dan normaal met gitaarlessen kunnen be ginnen. De muziekschoolafdeling in Nieuw Vennep wordt ondermeer be zocht door jongens en meisjes uit Nieuw-Vennep, Abbenes, Lisserbroek en Rijsenhout. ZOETERWOUDE De voormali ge gemeente-architekt J. L. van den Broek, die in beroep was gegaan te gen zijn ontslag, is na een rechtzit ting in Den Haag niet in het gelijk gesteld. De architekt had b. en w. van Zoeterwoude beschuldigd van een onbehoorlijk bestuur. Hij heeft thans veertien dagen om in hoger beroep te gaan. Ruim een jaar geleden werd hij door de gemeente ontslagen. ALPHEN Zonder enig officieel vertoon heeft het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis het nieuwe consultatiegcbouw aan de Lekstraat in gebruik geno men. Tevens nam het bestuur op deze middag afscheid van mevrouw Pol van Triest, beheerster van het oude gebouw aan de Prins Hendrikstraat. Vele jaren heeft zij, eerst samen met haar man en later alleen, de lei ding over het gebouw gehad. Haar opvolgster is zuster G. E. R. van Dil len-Putto. Voorzitter J. Boot bood mevrouw Pol een geschenk onder couvert aan. Van de zusters kreeg ze een schemerlamp. Namens het kraamcentrum over handigde de heer M. Segaar twee dozen kinderspeelgoed, bestemd voor Muziek en toneel in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING In het cultureel centrum gaf de muziekver eniging „Door Gunst Verkregen" de jaarlijkse uitvoering. De toneelzaal was tot de laatste plaats bezet. Onder leiding van dirigent P. Baart uit Lei den werd een uitstekend verzorgd muziekprogramma ten gehore ge bracht. Na de pauze speelde de toneelver eniging Maarse en Kroon de komedie in drie bedrijven „Als een dief in de nacht" van R. Feenstra. De heer KI. Buis zorgde voor de regie. Na af loop bleef men nog gezellig bijeen. WOUBRUGGE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap WOUBRUGGE Ook geschikt voor oudere scnoller. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37 Leiden Telefoon 01710-31441 de kleuterafdeling van het consulta tiebureau. Het nieuwe gebouw heeft een flinke wachtkamer met een boxenkamer en een kamer voor de dokter. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM, VU Geslaagd: godge leerdheid. kandidaats: P Dekker .Kam pen). E Verhoef (Rhoon); rechtsgeleerd heid doctoraal Ned. recht: M Lührman (Doorn), mej. J Velllnga (Alkmaar); nota riaat: A W M de Graaf (Amsterdam), wiskunde en natuurwetenschappen kan didaats scheikunde H van den Berg (Ede), R J B(]ma (Heemskerk), E H van Elven (Amsterdam), G de Jager (IJmul- den), K H Jones (Amstelveen), J J Kroon (Haarlem); biologie: R R J Zwaan (Enk- hulzcn): doctoraal wiskunde: J Kok (Am stelveen), H J Tober (Diemen), W A Wee- nlnk (Almelo); natuurkunde: B Meinders- ma (Sneck): scheikunde: W M M J Bovée (Amsterdam), G J den Hollander (Am sterdam). RAM Kremer (Rijswijk). F KuIJper (Amsterdam). A van Nieuw Ame- rongen (Veenendaal). A W Ras (Arnhem) biologie: F G Brinkman (Amsterdam) letteren kandidaats klassieke talen: FL Diel (Haarlem), Nederlands: mej. M J Bakker (Zaandijk), G L Lodder (Alk maar), D Mulder (Amsterdam), mej. M J van Straten (Den Haag); Duits- A Kootte (Maasland), A van der Struis (Zand- voort): geschiedenis: mej. J B Blank (Am sterdam). mej. A C Kerssies (Hooeevecn), J J Montagne (Llsse). J Vos (Lelden); doctoraal klassieke talen: G W A Hoge- welj (Putten). D C letswaard (Haarlem). G Moll (Heiloo), T D Nleboer (Hooge- veen): economische wetenschappen kan- didaals: J. H W Anderson (Amsterdam). G J van Asselt (Veenendaal). R T Blok (Voorburg), H K Buntlnx (Amsterdam), R o Donmp (Breda). P J de Dreu (Aals meer), P A van Driel (Hulzen). E van Drlesum (Amsterdam), T J Dijk (Voor burg), R DUkema (Hulzen), mej. M J Fonds (Zaandam), J P Geldof (Souburg), F J Groen (Hoorn). J Th van der Heeden (Nederhorst den Berg). E H J Hout man (Amsterdam). C J H de Jong (Den Haag. K P Kammtnga (Amstelveen). W Knigge (Zwolle), P G Kroon (Llsse), H Mannes (Ommen). Ch Nlemeyer (Al- phc na d Rlin). A Ntcssink (Amsterdam). G den Ouden (Aalsmeer). L A Parmen- tier (Amersfoort), P J Post ma (Amster dam), M Ch van Rheenen (Barneveld). C J Röling (Aalsmeer), JAM Rutges (Bllthoven). H Ch Shcnkel (Apeldoorn). J Schreuder (Amsterdam), B van SUfhout (Amersfoort). L J Sluis (Amsterdam), A S SIJsma (Tiel). M W de Vries (Sneek) C H Willems (Amstelveen). T J B Wol- ters (IJmuldenH Ch W van Zallnge (Be verwijk). H A Zeeman (Hulzen): docto raal: J Vogelaar (Wassenaar): sociale we tenschappen kandidaats.- culturele antro pologie: mevr. M Djajadlnlngrat-Nieu- wenhu's: psvehnlrrir- r. M de Roolj (Am sterdam): doctoraal psychologie: mej. S M Laman (Arnhem), P F TJebbes (Zaan dam). Carnaval bij „Koudekei KOUDEKERK In het elul^ bouw van de voetbalveren^ „Koudekerk" werd zaterdaga** een carnavalsfeest georganiseer De leden, donateurs en vrienfl van de voetbalvereniging werdea de geheel gevulde kantine toejl sproken door prins „Ludo" de eer^ Nadat men eerst het nieuwe tfc lied van „Koudekerk" waarvan tekst en de muziek door het ho j van de openbare lagere school, 1 heer C van der Molen op pa; waren gezet, had ingestudeerd, v f toonde de heer Jac. in 'f Veld i g kele kleurenfilms over de intoi van burgemeester C. M. van i Linden, de opening van het nieu clubgebouw van de voetbal vert ging en gedeelten van de vakant spelen van de afgelopen zomer. Daarna begon me naan het ec carnavalsfeest onder leiding y Prins „Ludo". Voorzitter M J. van Oosten y t de voetbalvereniging dankte de i t ganisatoren voor dit zo fantas-tu j| geslaagde feest. 11 Rode Kruis-medai! uitgereikt HAARLEMMERMEER TiMè een bijeenkomst in het Rode Kr» centrum van de afdeling Ha, lemmermeer van het Rode Kj werden medailles uitgereikt i een vijftal leden die de afdeï tien jaar lang 'trouw' zijn gewei Voorzitter J. Glasbeek reikte eerste oorkonde en medaille uit i de arts D. van der Zee uit Hoe dorp, die gedurende deze ja commandant is geweest en het is van de Rode Kruis-colonne. „Dat u een goede command bent blijkt wel uit de uitsteken sfeer die binnen de colonne heen aldus de heer Glasbeek. Voorts werden medailles uil; reikt aan mevrouw J. Combi Herviou (Badhoevedorp), A. M delkoop (Rijsenhout), H. Wet (Zwanenburg) en B. van S'. i (Nieuw-Vennep). Na een pauze werd de bijei komst voortgezet met de verton van enkele medische films. Orgelconcert Nieuwkoo NIEUWKOOP In de rei kerkconcerten die de orgelcomit sie van de Geref. kerk organise heeft zaterdagavond Karei van Berg met medewerking van de Le se hoboïst Han Kapaan een conc gegeven. De weersomstandigheden noc den niet bepaald tot een naar het kerkgebouw. Van den Berg opende met i koraalpartita „Herzlich tut n. verlangen", waarmee hij zijn tel nisch kunnen duidelijk etaleer Samen met Kapaan tracht hij volgens het Concert nr. 3 in g lei van Handel ten gehore. Een san spel van hoog en zuiver gek.' waarmee Kapaan zich als een kwaam hoboïst aandiende.. i Krachtig was de uitvoeringj Fuga in E gr. terts van Kapaan excelleerde nog in Sonate van Sammartini. Het volgende concert, op 22 wordt verzorgd door het J eugdkamerorkest. NIEUWKOOP In hervon jeugdcentrum „Dc Rank" kwamen leden van de Christen-vrouwenb® bijeen. Majoor Van der Veer uit U venheim sprak over het onderw „De reus ontwaakt", een interessai causerie over het huidige China. Informatiegids ovei Hervormde GemeenI HAZERSWOUDE Dezer da( is de informatiegids 1968-1969 de herv. gemeente te Koudekei Hazorswoude (Rijndijk) verse! nen. De commissie Kerkgids h<x 1 met deze uitgave velen in de meente en met name de nies ingokomenen, een dienst te be* zen. zodat ze een goed overzK krijgen van wat er op kerkelijk j bied gebeurt. In het kort wordt de geschied nis van de kerkbouw van Koud kerk vermeld. Men kan lezen, de gemeente 2300 leden telt op bevolking van 7200, van wie 31 in Koudekerk en 4100 in Haze woude (Rijndijk). Zieken en bejaarden worden de gelegenheid gesteld één keer de veertien dagen een via de bal recorder opgenomen kerkdienst beluisteren. Verder in deze g gegevens over onder meer jeui werk en jeugdverenigingen, sprekskringen, het prot. chr. derwijs en een lijst van herv. zinnen van de gemeente. Vierde uitgave Vademecuf HAZERSWOUDE Op het meentehuis is men druk bezig n de voorbereidingen voor de viei uitgave van de gids van de gemee te Hazerswoude. Verenigingen den in de gelegenheid gesteld ge? vens te verstrekken, die in het Vaó mecum zullen worden opgenon* Het betreft hier de naam van voorzitter, secretaris en penna meester (met adres en tel. numitt De ingezetenen kunnen ook zelf sv gesties indienen met betrekking het opnemen van gegevens, die belang zijn voor de bevolking. HAZERSWOUDE Onze vroef re plaatsgenoot de heer R. Hassefi Rzn., evangelist te Lobith, is ber« baar verklaard voor de evangeli bediening binnen de Gereformeer Kerken. Inmiddels heeft hij een roep ontvangen van de Geref. Ka te Musselkanaal. HAZERSWOUDE In de nieu' showroom van de firma S. Voets de Dorpsstraat wordt van 25 febr ari tot 1 maart een tractoren- werktuigenshow gehouden. Men k er dagelijks van 9.30 tot 5.30 uur recht en .tevens vrijdagavond vat tot half tien. HAZERSWOUDE Het Platt landsjongerencontact houdt morge avond om 8 uur in het vereniginl gebouw een bijeenkomst, waarop i worden gesproken over het recM chewerk. HAZERSWOUDE Uitsla? Slagvaardig. Slagvaardig 1DDC 82. Slagvaardig 2Kitno 1 8- Slagvaardig 3PIT '54 7—3 meisjes (junioren) wonnen met 8- van Avanti 10.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4