Vier maal zoveel zangers als luisteraars in Zuiderkerk WEEKAGENDA Brits schip zinkt na aanvaring met KW 81 PRIJS VOOR KRIJN GIEZEN Galerijflats (48) met lift in Oegstgeest Balletfeest in Voorschoten Bijbel het grote woord voor de kleine man drie Jongens aangehouden Young Credo Singers in Leiden V orderingentests Alle bemanningsleden gered Kleuter verdronken Verkeerslichten bij zwembad CP,J-toogdag in Hoofddorp nieuwe leidse courant maandag 17 februari 1969 LEIDEN The Young Credo Singers uit Rotterdam gaven onder leiding van Arie Pronk een koor- en samenzangavond in de Zuider kerk. Hun aantal (180) was wel het viervoudige van het aantal belangstellenden. De gave zang, de orde, concentra tie en het mooie beige-en-rood maakten veel indruk. Pronk is een bekwaam en kennelijk vertrouwen wekkend dirigent, die voor deze an- gelsaksische stijl heel geschikt is. Dit optreden was zeker geen ge woon concert. Het had meer weg van een methodistische\>pwekkings- samenkomst-zonder-toespraken. Het koor zong, met de nauw aansluiten de orgelbegeleiding van Jan van Weelden, drie eigen liederen (den kelijk door C. J. Schreurs gedicht en door de dirigent van muziek voorzien): „Waarom toch", „We zeg gen", „Eens zal op de grote morgen". Ze hebben een vragend, mens-en- wereld kritiserend karakter. De me lodieën met vrij veel synkopen en andere puntigheden en de bewerkin gen, spreken goed aan. Iets nieuws of opzienbarends hebben ze overi gens niet. Wij zijn met deze muzikale ver kondiging in Engelse trant al sinds jaren vertrouwd geraakt. Het was ammer, dat men de teksten niet had fgedrukt. De dictie was goed, maar beschaafde uitspraak, door de „zangersmassa'' niet duidelijk ge noeg, óm alles te kunnen begrijpen. Het koor zong ook drie andere lie deren, eveneens met een evangeli serende strekking, o.m. „Lord, like the publican I stand"; „I will sing of my redeemer". Een belangrijk deel van de uit voering was aan samen- en solo zang gewijd. Dank zij de grote hoe veelheid geoefende Young Credo Singers klonk dat samenzingen („Op bergen en in dalen"; „Als g' in nood gezeten"; „God roept ons broe ders" en „Voorwaarts christenstrij ders") heel goed. Of 't publiek zich, zoals de inleider aanbeval, als „een doorzettende gideonsbende" heeft gedragen, was onder deze omstan digheden natuurlijk niet te contro leren. Tony Jaanus-Rebel zong enkele geestelijke liederen, waaronder drie spirituals. „O Heer, die onze vader zijt" lag voor haar te laag, maar in „How lovely are thy dwellings" (ps. 84) klonk de mooie stem glanzend. Zij trof goed het karakter van ieder lied. Jan van Weelden, die bekwaam op het waardevolle Zuiderkerk-orgel begeleidde, solieerde bovendien in een korte improvisatie over negro spirituals en Clarke's bekende Trum- pet-Vóluntary. De uitvoering werd besloten met het gezamenlijk zingen van „De dag door uwe gunst ontvangen". Joh. van Wolfswinkel OEGSTGEEST Ook Oegstgeest sluit zich aan bij de regeling voor Leiden en omgeving, die het afne men van schoolvorderingentests in de plaats stelt van het vroegere toe lichtingsexamen voor de scholen voor voortgezet onderwijs. In de maanden februari en mei 1969 wor den deze tests voor het eerst afgeno men. De kosten voor de gemeente bedragen f4 tot f5 per deelnemende leerling. In de toekomst worden de tests aan alle leerlingen van de zesde klassen afgenomen, voorlopig zijn zij echter nog beperkt tot leer lingen voor wie toelating tot het ma vo, havo of vwo wordt verlangd. OEGSTGEEST De 48 aan Oegstgeest voor dit jaar toegewezen woningwetwoningen worden door de woningbouwvereniging Buiten- lustop een terrein ten oosten van de Irislaan gebouwd. Het worden twee blokken galerijwoningen in vier woonlagen (elk 24 flats), waartussen een liftinstallatie komt. De huurprijs zal f170 a f 180 per maand be dragen. VOORSCHOTEN „Het is verheugend, dat weer aandacht wordt be steed aan de dans. Kijkt men terug naar de oude historie, dan constateert men dansen bij elke gelegenheid zowel bij vreugde als verdriet." Aldus wethouder W. J. lestra bij de opening van het balletfeest in huize Bere- steijn ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de balletschool Li Ovmana. „Door de grote waarde, gehecht aan de expressie van het woord, is de danskunst op de achtergrond geraakt. Daarin is de laatste tijd een grote verandering waarneem baar; de danskunst wint allerwe gen terrein", vervolgde de wethou der zijn openingstoespraak. Hij fe liciteerde mevrouw W. Prinsen, leidster van de balletstudio 'Li Ov mana'. De balletdemonstratie werd afge wisseld met demonstraties van het Scapino-Ballet. Met de dans 'Pizzi- catti' van Popy zette de eerste leerling van Li Ovmana het pro gramma in. Vervolgens werden ge danst 'Les Patineurs' en enige wal sen van Chopin. De pianobegelei ding werd verzorgd door mevrouw Nieuwenhuizen-Segaar. Expositie De jongste leerlingen demon- streerden geen dansen, maar moch- LEIDEN Prof. dr. H. L. C. Jaffé heeft zoals gemeld zaterdagmiddag tijdens de opening van een tentoon stelling van assemblages van Krijn Giezen aan deze Noordwijkse kunste naar in De Lakenhal „De prijs van de Kritiek 1968" uitgereikt. Prof. Jaffé zei, dat de toekenning van deze prijs aan Krijn Giezen vooral betekent, dat de Nederlandse critici de vindingrijk heid en de consequente doorbraak hebben willen erkennen, die het werk van deze kunstenaar kenmerken. De wandkleden en wandtapijten, die Giezen sinds enkele jaren maakt en die nu ook in ruimere kring be kendheid hebben gekregen, breken duidelijk met een traditie en een rou tine. Ze gaan niet meer uit van de oude textieltechniek, maar zoeken het avontuur in de nieuwe materia len. De tentoonstelling is tot 30 maart te bezichtigen dagelijks van 10 tot 4 uur en zondags van 1 tot 4 uur. Maandag 17 februari Schouwburg. 8 u.: K. en O., Haagse Comedie met ..De humorist". Raamsteeg 2, 8 u.: Natuurhist. Ver leven der spinnen. Dinsdag 18 februari Gehoorzaal. 8 uur: Residentie-Orkest. Breestraat 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Schouwburg. 8 u.: K. en O.. Haagse Comedie met „De humorist" (J. Osborne). Doelenhuisje. Doelensteeg 11, 8 u.: Poli tiek Café, Jan Boer over „Leefbaar Lel den". Woensdag 19 februari Schelpenkade 89. 8 u.: ledenver. Tuin bouw en Plantkunde. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 u.: K. en O.-fllm („Sla nooit een vrouw"). Donderdag 20 februari Zuiderkerk, 8 u.: Toonkunst, Koos Ver heul fluit en Jan van der Meer aan de Vleugel. Vrijdag 21 februari Aula school Asserstraat, 8 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, jaarverga dering. Den Burch, 8 u.: feestavond Ons Grune- gerlaand, Selskip Fryslan en Luctor et Kmergo. Optreden folkloristische dansgroep Twente. Foyer Gehoorzaal, 7.30 u.: jaarvergade ring N.C.-Reis-V. Zaal Koningskerk, 7.30 u: rullclub ver zamelaars. Kloksteeg 19, 9 u.: cabaret Peter d^ Jong. Langebrug 87, 8.15 u.: Centrum voor vrij geestesleven", H. D. van Goudoever over „De ontwikkelingsweg". Zaterdag 22 februari OEGSTGEEST: Het Witte Huis. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek van Drlesum, Mare 110. tel. 30406, apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 16 februari gesloten van 8 uur tot 24 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehanaeimg ua ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags, tol woensdag 12 uur waargenomen dooi het Diaconessen hu is Van vrijdag 12 uut tot zaterdag 12 uut door het St Elisabeth dekenhuls (Hooigracht) Op andete werk dagen en op zondagen door nel Acarie misch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Romeo en Julia, 14 J., dag. 2.30. 7 en 9.30 uur, zo 4.45, 7 en 9.30 uur; Jules et Jim. 18 J., do, vr en zat 24 uur. Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem, 18 j.,'wo 7 en 9.15 uur: Makker, de zoon van Rintlntin. a.l.. zo en wo 2.30 uur. LlDOr Dag van de wraak. 18 j., dag. 3-30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Barbarella, 18 J., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Gunflghters of the Red River, 14 J., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 9.15 uur; Manji, 18 J.. vrij en zat 23.30 uur. STUDIO: De grote stilte, 18 j„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dokter Zhivago. 14 j.. dag. en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessen hu is: ie klas dagelijks van U—12 uur. van 10.30—17.15 uur en van 19-20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30—19.15 uur Academisch ziekenhuis voor patiënten 'n klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al- temeen christelijke en nationale feestda- Wn 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuls Lelden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 lot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van halt 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond var zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avonc van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot C met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot hall 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 lot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werKJrtgeo van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dinsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot 10 maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges, Krijn Giezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u„ zond. 13 tot 16 Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dinsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Rapenburg 73. schi,.-.yen van Gulllau- me lo-a-njoe. tot 21 febr. Nleuwsteeg 11, galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmy van Leersum, Nlcolaas van Beek en GIJs Bakker. 2 9Jan tot 19 febr., dtnsd. t.e.m vrljd. 1 tot g u. zat. 2 tot 5 uur MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweei 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. KATWIJK AAN ZEE Terwijl schipper Maarten Jonker van zijn slaapbeurt genoot, is de KW 81 Johanna Hendrika in de nacht van vrijdag op zaterdag op honderd mijl ten noordoosten van IJmuiden in aanvaring gekomen met de vissende Britse trawler Suffolk Warrior. Het Britse schip zonk, maar de Kat- wijkse trawler slaagde erin op eigen kracht thuis te komen. Zaterdag avond om half negen liep zij in IJmuiden binnen. Zoals elders in deze krant in het kort staat vermeld, was de beman ning van de Suffolk Warrior aan vankelijk overgestapt op de KW 81. Later kon ze aan boord worden ge nomen van een ander Brits vissers vaartuig, dat haar naar huis bracht. Automatisch De KW 81 was met 2300 kisten vis in de ruimen van de Noord uit op de thuisreis. Op de brug bevond zich een matroos, terwijl de auto matische stuurinrichting was inge schakeld. Schipper Maarten Jonker: ,lk lag te slapen en ik heb de klap niet eens gehoord. Vermoed wordt, dat de Engelsman een verkeerde ma noeuvre heeft gemaakt, maar zekerheid daarover zal pas het onderzoek voor de raad van scheepvaart geven. In elk geval is het Engelse schip stevig geraakt onder de waterlijn. Er was niets aan te zien en de motoren bleven draaien. Het logies liep evenwel meteen vol en voor de zekerheid kwamen de negen Engelse matrozen bij ons aan boord. Het was prachtig weer, bijna geen wind. Het tochtje met het reddings vlot gaf dus geen* moeilijkheden. Een lijntje Toen het schip bleef drijven, zijn vier van onze mannen, een paar matrozen en mijn zoon, die stuur man bij mij is. met het vlot naar de Engelse trawler gegaan om een lijntje vast te maken. Nadat dat voor elkaar was gebracht, zijn we gaan slepen. We hadden goede moed de zaak te klaren, maar plotseling gingen alle lichten uit, er kwam een geweldige rookwolk uit de schoorsteen en in een halve minuut tijds was liet schip onder water verdwenen. We hebben de Engelse bemanning overgegeven aan een Engels schip en zijn vervolgens kalmpjes aan op IJmuiden aangegaan. Voor maakten we wat water, zodat we wat lang zamer hebben gevaren dan nor maal". In dok De Johanna Hendrika is onder de waterlijn aan de voorzijde bescha digd. Zij zal pas morgen aan de markt kunnen verschijnen. Onmid dellijk daarna gaat de treiler in het dok van het staatsvissershavenbedrijf voor een onderzoek naar de schade en voor herstel. De KW 81 is het vlaggeschip van de visserijmaatschappij Kennemer- land. Zij is in 1967 gebouwd bij T. van Duivendijk te Lekkerkerk. De grootste lengte is 50 meter, de breedte 9 meter. In de machine kamer staat een 1600 pk Deutz- motor, die goed is voor een snel heid van vijftien mijL Op de brug bevindt zich een keur van navigatie- en opspo ringsinstrumenten. Er is zelfs een apparaat, dat de schipper in staat stelt het pelagische net in al zijn bewegingen te volgen, waarbij het mogelijk is te constateren of de vis al dan niet in het net zwemt. LEIDEN Jan Boer spreekt mor genavond in het Politiek Café (het Doelenhuisje) over de actiegroep Leefbaar Leiden. Aan deze avond werken alle fractiegroepen van het Jongerenparlemcnt mee. ten toch aan deze manifestatie deelnemen, verkleed als Schotten, Chinezen en boerinnetjes. Het Scapino-Ballet bracht een Spaanse dans uit Coppelia, aange kondigd door de bekende Scapino- figuur in wit pak en krijtwit ge zicht. De danslessen werden gedemon streerd door drie danseressen aan- de barre, waarbij de danser Wim Bender voor de komische noot zorgde door deze dames 'in de war te brengen', zonder resultaat overi gens. Er was grote belangstelling voor dit balletfeest. In de expositieruim te waren o.m. te zien de schoentjes en oorbellen van Anna Pavlova, vele foto's en kostuums van het Nederlands Danstheater, waaronder een handgeschilderd kostuum, ge dragen door Iril Gadescov in zijn Russische boerendans. De huisarts A. Kostense was aan wezig en behandelde medische vra gen betreffende het ballet. VOORSCHOTEN Zaterdagmid dag is de 5-jarige Jan Schoo door verdrinking om het leven gekomen. De kleuter heeft zich op het ijs van de vaart rondom de gemeentelijke sportvelden begeven en is in een wak gelopen. Na de redding bleken de le vensgeesten reeds geweken. De ouders waren onderweg naar Oostenrijk, zij konden in Utrecht worden achter haald. VOORSCHOTEN Vorige week is pastoor M. M. Out van de Lauren- tiusparochie opgenomen in het Diaco- nessenziekenhuis te Leiden. Afgelopen vrijdag heeft hij een operatie onder gaan. zijn toestand is redelijk. Puzzelpromin enten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 1 februari zijn: le prijs f 10: N. van der Brug gen, Neptunusstraat 25, Sassen- heim; 2e prijs f 5: mej. J. van den Brink, Korevaarstraat 9a, Leiden; 3e prijs f 5: mevrouw Brussen, Burg. Bakhuizenlaan 541, Lei- muiden. Litteris won Landjuweel LEIDEN De Koninklijke To neelvereniging „Litteris Sacrum" te Leiden heeft in de voorronde van het Nationaal Landjuweel voor ama teurverenigingen 1969 het Zuidhol lands Landjuweel gewonnen. De prijs, die zaterdagavond in de Stads gehoorzaal te Ylaardingen door mr. J. Klaasesz, commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, werd uitgereikt, is toegekend voor de vertolking van het blijspel „Op blote voeten in het park" van de Amerikaanse auteur Neil Simon. Ook de Zuidhollandse regieprys kwam bij „Litteris" te recht; de verovering hiervan kwam op naam te staan van Bob Hage- man jr. Op 14 en 15 maart vindt in de Leidse Schouwburg de krachtmeting plaats tussen „Litteris" en de win naar van de Noordhollandse ronde. De winnaar gaat naar de eindronde, die van 12 tot 20 april in de Haar lemse stadsschouwburg wordt gehou den. In Haarlem zal men de strijd moeten aanbinden met de winnaar van het vorige in het seizoen 1962-63 gehouden Landjuweel, de Verenigde Haagse Toneelvereniging ADO-DVS. De winnaar van het Landjuweel 1969 zal voor de televisie mogen op treden. Verder ligt voor het winnend gezelschap een tournee langs Neder landse kolonies in Zwitserland en deelneming aan een internationaal amateur-festival in Monaco in het verschiet. Ds. Sïllevis in Voorschoten VOORSCHOTEN „Door over de Bybel te praten, hebben we elkaar bekogeld. De Bjjbel is er om naar te luisteren, het is het grote woord voor de kleine mens". Aldus ds. J. II. Sillevis Smit, die gisteravond met een preek de week van de Bijhei opende. Hy legde de nadruk op de Bybel in zyn geheel en verfoeide het „gooien met teksten", het uit het verband rukken van de wyze lessen, alleen met het doel zichzelf te recht vaardigen. Ds. Sillevis Smit hield zijn preek tijdens de Allemansdienst in de Dorpskerk. Kapelaan H. P. Warmer dam verzorgde de Schriftlezing. Het orgel werd b?speeld door H. J. Wal- vaart, de trompet door W. Lekker- kerker. Na de dienst kregen de bezoekers gelegenheid de twee grote bijbelten toonstellingen te bezoeken. In de Dorpskerk staat opgesteld de ten toonstelling van de R.-K. bijbelstich ting „Het Heilige Land" en in de Ontmoetingsruimte de tentoonstel ling van de Nederlandse Bijbelstich ting. De gehele week is deze tentoon stelling geopend. Tijdens de school tijden wordt de tentoonstelling be zocht door alle hoogste klassen van de basisonderwijsscholen en de leer lingen van de mavo's en de havo. In de avonduren staat de tentoonstel ling open voor alle volwassenen. Iedere avond wordt geopend met een „avondmuziek" van een half uur, verzorgd door de koren van de sa menwerkende kerken. B. en W. stellen de raad voor de benodigde grond aan de woningbouw vereniging te verkopen en kredieten te verstrekken voor de betaling van deze grond, de ophoging en bouw kosten (in totaal f 1.758.783). Ook voor straataanleg is een kre diet (f 181.800) nodig. De Rozenlaan zal 48 meter worden verlengd, terwijl ook een zijweg dient te worden aan gelegd. OEGSTGEEST Op het kruispunt Lange Voort/Abtspoelweg (bij het nieuwe zwembad) komt een verkeerslichteninstallatie, die in ho ge mate kan worden aangepast aan de intensiteit van het verkeer ter plaatse. De raad dient hiervoor f 61.600 te voteren; een verzoek om tegemoetkoming in de kosten is aan G.S. gericht (het betreft hier een tertiaire weg). Nieuw bestemmingsplan OEGSTGEEST In een afzonder lijk bestemmingsplan „bungalow- park-pres. Kennedylaan" (Oegst- geester kanaal-Abtspoel- weg-Hofbrouckerlaan-Lange Voort) komen, als de besprekingen tot een goed resultaat leiden, negen aaneen geschakelde bungalows tussen het xanaal en de Kennedylaan. Naast dit bungalowterrein stellen B. en W. voor in het bestemmingsplan een strook grond te bestemmen voor re creatieve doeleinden (de zeeverken ners gaan dan ook verhuizen naar een oostelijker gelegen perceel, waar ook een haven wordt gegraven). De boerderij Mariahoeve, die op het ou de uitbreidingsplan niet meer voor kwam, is in het nieuwe bestem mingsplan weer opgenomen. Ook voorschriften omtrent platte daken en kappen (de platte daken in het centrum) zijn in het plan opgeno men, dat de raad ter goedkeuring in principe wordt voorgelegd (waarna het voor iedereen ter inzage komt). Zwembadfinesses OEGSTGEEST Voor beplanting van terreinen in de directe omgeving van het zwembad moet f24.000 wor den uitgetrokken. Voor materialen om het bad mee in te richten is f75.500 nodig. Verder willen B. en W. het zwembad-restaurant ver pachten aan de heer J. Plasmeijer. kelner te Oegstgeest, voorlopig voor drie jaar. Burgerlijke staiul van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Bari zv J W de Haan en G M H van der Werf, Jacob Maarten zv W J van der Hart en J A van der Hoerk, Menno Frederik Maria zv F van der Gaag en A M M Kanters, Willeke Wilhelmina dv F A de Mooij en C Rijsdam, Maria Jantina dv J F N Roosjen en N de Graaf, Tatjana Elisabeth dv J Hoek en E F Born. Theodor Jacob zv T H H H Horz en K Wijnand, Martin zv W P van der Valk en J Wielders. Anthony Jona than zv A W van der Werf en J C Visser. Ondertrouwd: G Gütt en J H Ball- man, J Laterveer en E T W Altorf, B Erades en J H J C Roosen, J M J Blom en M C Muilwijk, H den Her der en J J J van Kappen. Getrouwd: F de P Hueso Bigedain en M C Kortekaas, G J Hordijk en G de Vos. Overleden: J Feer. wv J C Mooije- kind; ACM van Lu beek. ev A M L Sommers; L van der Putten; J van Duivenboden; C J J van Ekeris; J .7 de Jongh; J W van der Wel; J de Koning, wv J van der Kwaak; W Ravensbergen; JSC Olivier. HOOFDDORP C.P.J.-Noordhol- land houdt dit jaar haar toogdag in Hoorddorp (Haarlemmermeer) op 26 februari in „Royal". Voor deze dag is een gevarieerd programma samen gesteld. Ondermeer houdt Jan Roelfs een inleiding over „humor op de At lantic". Het middagprogramma wordt begonnen met een liturgie verzorgd door de gastafdeling Hoofddorp. Daar na volgt het C.P.J.-draaiboek, waar aan alle afdelingen meewerken. Tussen alle programma-onderdelen door wordt de traditionele provinciale declamatiewedstrijd gehouden. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Wim Burger uit Tuiljenhorn. Tijdens het avondprogramma treedt het gezelschap „de Diatonica's uit Heerhugowaard op. LEIDEN In de nacht van vrij dag op zaterdag zijn, na een achter volging, twee Leidse knapen, een 20-jarige arbeider en een even oude bijrijder, aangehouden. Zij hadden gepoogd een auto te stelen. Ook had den ze uit andere auto's goederen ontvreemd. Later is in verband met deze zaak nog een 17-jarige sorteer der aangehouden. LZIDEN Zondag is uit de He- rensteeg een grijze Opel-Record ge stolen. Het kenteken van de auto is 96-61 EU. DE KAAG Vanavond om half 9 houdt de Hervormde Gemeente een bijeenkomst In de zaal achter de kerk. Er wordt over het bcroepings- werk gesproken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3