KLM zal spoedig DC-10 bestellen Polshorloge voor kleuter die zijn vriendje redde Dirigent De Zwart neemt afscheid van zijn korps Viertal ramde deur in Leiderdorp Ds. J. Th. Mackenzie verlaat Leiden een tijdelijke onderwijzeres Agenda voor Leidse raad VOOR SLEEËN VAN GALEN CHR. OPLEIDINGSSCHOOL Parklaan 118 - Katwijk aan Zee voor de Ie klas Aanvulling op Boeing-747 Ontsnapte meldt zich Verlies voor Valkenburgs Harmonie Burgerlijke stand van Valkenburg Sithole krijgt 6 jaar NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 FEBRUARI 1| 8ASSENHEIM Vanmorgen heeft burgemeester J baron van Knobelsdorff een opgetogen Freddy Beyk een polshorloge met inscrip tie overhandigd. Het was een belo ning van de Maatschappij tot redding van drenkelingen. Freddy Beyk had op 30 augustus jl. als vijfjarig jon getje zijn vierjarig vriendje Johan Rozenbroek met gevaar voor eigen leven van de verdrinkingsdood ge red. Op die vrijdagmiddag in augustus was Johan met enkele vriendjes van zijn leeftijd aan het spelen bij een bouwwerk aan de Platanenlaan. Toen hij in een kuil viel waarin an derhalve meter water stond, renden twee vriendjes in paniek weg, maar Freddy Beyk schoot te hulp en stak zijn vriendje in nood een plank toe. Kopje onder De jeugdige drenkeling, die al en kele malen kopje onder was gegaan, greep de plank stevig beet, terwijl Freddy hem naar zich toe haalde. Vlak aan de kant trok hij Johan aan hoofd en armen op het droge, een levensgevaarlijk karwei op de steile kant van de bouwput. Behalve dat hij een paar keer modderwater uitbraakte, ondervond Johan geen nadelige gevolgen ran zijn onvrijwillige bad. Zowel de drenkeling als de haast een kop kleinere redder moest worden ver schoond. Freddy kreeg van de dank bare familie Rozenbroek een mooi cadeau, zijn moeder ontving bloe men. Vanmorgen werden beide jongens met hun ouders in het gemeentehuis ontvangen. De burgemeester prees de moed en het inzicht van Freddy Beyk. Hij is met zoveel overleg en doortas tendheid te werk gegaan, dat vele ouderen er een lesje van kunnen le ren. Hij wenste zijn ouders geluk met het bezit van zo'n jongen van stavast. Bijval De burgemeester feliciteerde de ouders van Johan Rozenbroek met het behoud van hun kind. Moeder Rozenbroek viel de burgemeester by. Ze zei, dat de kinderen blijk baar een goede beschermengel heb ben. De jongens dronken intussen li monade en aten onverstoorbaar hun gebakje op. Voor drenkeling Johan was er natuurlijk geen horloge. Hij kreeg als aardigheidje een plak chocola en een doos kleuterpotlo den. AJSWB-pechcursus in chr. l.t.s. LEIDEN Volgende maand houdt de ANWB op dinsdagavonden in de chr. l.t.s. aan de Johan Wagenaar- !aan in Zuidwest weer een cursus Pech Onderweg voor 25 automobi listen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Belangstellenden kunnen zich melden bij het WV-kantoor aan de Steenstraat 1B, telef. 23459- De cursus neemt vier avonden in beslag. Bij de instructie wordt ge bruik gemaakt van een kleine per sonenauto, waaraan de deelnemers al na de eerste avond kleine, door de instructeur aangebrachte storin gen zelf moeten verhelpen. Achtereenvolgens worden behan deld het gehele ontstekingscircuit en het brandstofgedeelte. Daarnaast wordt uitvoerig aandacht besteed aan het starten van de motor en dergelijke. Iedere cursist ontvangt een klein lesboek. In april wordt nogmaals een cur sus gegeven. Burgerli jke stand LEIDEN Beboren: Maria Gerar- dina Lidwina dv H P J Boskamp en G P van der Hulst; Theresia dv R Dol en M H Mallee; Anna Elizabeth dv N van Delft en A Driebergen; Mirjam Lydia dv J G B Jansen en G J Kruijt: Michael Richardus Johannes Maria zv J J M Frijters en A M C P B Poulissen; Nicole Johanna dv N J Reeuwijk en J J van Es; Linda Mar- garetha dv C Looij en M W J Weeda; Jitske dv L van der Haven en A C E van Varik; Annemieke dv J A van der Wolf en J M Snel; Beatrix Ma rina Paulina dv E O H M Ruempol en B W Demenint; Karen Vanessa dv J P Aalders en A C S Bielleman; René zv A Keijzer en J de Laaf; Remco zv W Kantebeen en G J A M Wolvers; Herman Leo zv H L Hagens en M P A J Driessen. Overleden: W F Rutel 86 jaar echt genote van G W L Monné; J C van Vliet 86 jaar wed van P H Schild; 1 Teleng 78 jaar man. Burgemeester baron van Kno belsdorff met redder en geredde. Redder Freddy Beyk zit op z'n schoot. Foto Van der Horst WilllllllllUilllllllllllllllUlllJIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIUIIUIIIi LEIDEN Maandagavond 24 februari om half acht vergadert de gemeente raad. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: beëdiging en Installatie van de heer N. v. Dee; benoeming commlsseleden: benoe ming van twee leden van de raad van bestuur van de Stichting tot exploitatie van Bejaardencentra; verzoek van het bestuur van de Vereenlging voor Chris telijk Onderwijs om medewerking voor aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten dienste van het op moderne wijze geven van onderwijs ln het tweede leer jaar van zijn school voor gewoon lager onderwijs Van Vollenhovenkade 19; in stellen van een gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onder wijs: vaststellen van de volgende ver ordeningen: I: op de Rembrandt-scho- lengemeenschap: II: op de Louise de Coilgnyscholengemeenschap: Hl: huishou delijk reglement voor de Rembrandt- scholengemeenschap; IV: huishoudelijk reglement voor de Louise de Coilgny scholengemeenschap., alsmede intrekken van de verordening op de Hogere Bur gerschool met 5-jarlge cursus en de Ho gere Burgerschool voor meisjes; onder- wijsvergoedingen; aankopen van de pan den Uiterstegracht 1-la. 3-3a en 5-5a, Oranjegracht 29 eri 31-31a. Langestraat 43-43a en het winkel-woonhuis Lange- gracht 200;verkopen van bouwterrein na bij de Lekstraat; tussentijdse ontbin ding van de pachtovereenkomst voor de boerderij „De Slaag" aan de Lage Mors- weg 102; verlenen van subsidie ln de kosten van restaurate van de panden Groenhazengracht 10, Doelengracht 1 en 2. Diefstceg 10-12. Oude Rijn 44d en 46, Oude Singel 72-72a en Steenschuur 17; bouw van 36 galerijflats, met in de on derbouw 15 garages en kantoorruimte Academische examens DELFT Aan de TH zijn geslaagd voor de examen: propaedeutlsch examen mijningenieur; de heren H J Boesveld (Haarlem). H G Dijkgraaf (Bloemendaal). J A Groothof! (Den Haag), P F Mueller (Overveen). J G Schoenfeld Wlchers (Amsterdam). P E Stek (Voorschoten). L W Wanders (Sinderen):; propaedeutlsch examen scheepsbouwkundig ingenieur: de heren G J Biesterbosch (Castricum). J J Blok (Rijswijk). O B Bonga (Epe). P C Klooss (Heemstede): propaedeutlsch exa men vllegtulgbouwkundig Ingenieur; de heren W Aardoom (Rotterdam). F Dlers- sen (Zelhem). J A A M DIJns (Amster dam). R C v d Graaff (Oosterbeek). S J Greldanus (Dedemsvaart). W Haver- dlngs (Amsterdam), R Houwlnk (Mcppcl). .1 M Kapel (Den Haag). J E Osse (Delft). B M J Pennlngs (Nijmegen). J G J See- boldt (Amsterdam). E van Waart (Haar lem): kandidaatexamen werktuigkundig Ingenieur: de heer H C W Drop (Wad- dtnxveen): doctoraal examen bouwkundig ingenieur: de heren A L Becker (Almelo*. H G A Bouman (Den Haag*. H Kause (Amstelveen). W J M Lamers 'Den Haag' A L M T Nijst (Nleuwendam). R R A Roschlau (Delft). M da Sllva Soils (Am sterdam). J P M Smoor (Nijmegen). T J M Tap (Hoorn. W Visser (Bussum) met lof. R Willink (Rotterdam) Een beetje nadenken kan geen kwaad DEN HAAG Hé jongens, rustig aan. zei de deurwaarder bij de Haagse politierechter tegen het drietal, dat met pretgezichten de rechtzaal binnenkwam, als gold het een carnaval. Een 18-jarige landar beider cn een 20-jarige lasser, bei den uit Leiderdorp en een 19-jarige chauffeur en 19-jarige straatmaker, beiden uit Leiden, hadden op 14 september vorig jaar hun krachten beproefd op de buitendeur van ge bouw Irene aan de Hoofdstraat. Als gevolg van deze krachttoer vlogen de spaanders in het rond. Er was een beatavond aan de gang, maar we mochten er niet in. En is dat dan een reden om de deur te rammeien, informeerde de rech ter. Ze gaven een kleine jongen een pak slaag, gaf de landarbeider als antwoord. En de chauffeur vulde aan: die gasten kwamen naar buiten en begonnen te vechten. Blijkbaar stelden de organisatoren geen prijs op jullie aanwezigheid. Ze hadden zeker al eerder last ge had, veronderstelde de officier van justitie. Deze knapen begrijpen nauwelijks, wat ze hebben uitge haald en aan welke straffen ze zich hebben blootgesteld. Ze staan hier maar een beetje te grinneken. Tegen alle verdachten, van wie de straatmaker niet was verschenen, luidde de eis f 150 boete en drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. We hebben al tweehonderd gul den schade vergoed, sputterde de chauffeur tegen, maar de politie rechter hield zich aan de eis. We zullen erover nadenken of we in ho ger beroep gaan, zei een van de jongemannen. Doe dat, een beetje nadenken kan bij jullie geen kwaad, antwoordde de rechter. Overneming door CAR van Stabin-Bennis KATWIJK AAN DEN RIJN De stalenbuismeubelindustrie Sta- binBennis die door de CAR-in- dustrie te Katwijk aan den Rijn zal worden overgenomen, is niet zoals we gisteren meldden gevestigd te Haarlem maar in Woerden. Haar lem is de zetel van de ny fabriek en handelmaatschappij Nederland, waarvan Stabin-Bennis een onder deel is. (80, 100 en 120 cm) naar Parkstraat 42 Hoornespolder Julianalaan 88 Koestal. Beursoverzicht AMSTERDAM. 12 februari Bij zeer kalme handel hebben de interna tionale waarden vandaag bij de ope ning een kleinigheid aan het voor gaande slotniveau kunnen toevoegen De stemming was dan ook vriendelij ker. Er bestond enige vraag van lo kale zijde. Philips kwam toen het best voor de dag op 166.40 (165.20), Uni lever steeg 60 cent tot 129.50. Voor Hoogovens schijnt het dieptepunt van de laatste voorgaande beursdagen blijkbaar voorbij te zijn. Dit fonds werd op 105.50 (104.80) verhandeld. Later kon Hoogovens verder uitlopen tot 106.90 waardoor dit fonds aan de vaste kant werd. Kon. Olie verbeterde drie dubbeltjes tot 188,60. De Kon./ Shell groep maakt op donderdag na beurs het slotdividend over 1968 be kend. Er werd reeds een interim-di vidend van f 3,25 uitgekeerd, plus 1214 pet in agio-aandelen. Over 1967 be droeg het totale dividend f 6.85 plus 10 pet in agio-aandelen. AKU was aan vankelijk 20 cent lager op 127.70 doch liep dit verliesje later in. Na de sluiting op maandag, vanwe ge de sneeuwstormen, is Wall Street dinsdag de nieuwe beursweek begon nen met iets hogere slotkoersen. De Nederlandse hoofdfondsen waren in New York merendeels gemakkelijker doch dit werd vandaag in Amsterdam genegeerd. Van de cultures verbeterde Amster dam Rubber ruim een punt tot 6114. De scheepvaartsector was merendeels gemakkelijker met weinig zaken. De staatsfondsenmarkt gaf. na de recente teleurstellende koersen, over een breed front een licht koersherstel te zien. Volgens de beurs'verlopen de inschrij vingen voor de nieuwe 7 pet staatsle ning tegen 100 pet vlot. Vooral het buitenland blijkt goede belangstelling voor deze lening te tonen. Zoals be kend wordt het bedrag van de lening pas na de inschrijvingen bekend ge maakt. Deli Mij was bijna een gulden lager op 79.50. K Z Organon daalde een halve gulden tot 196.50. In Heineken moesten winstnemingen worden ver werkt waardoor dit fonds werd ver handeld op circa 179.50 '181.10). KLM was ruim f 2 hoger op 255. De markt kreeg later een onregel matig karakter. Lokale vraag deed de koers van Unilever oplopen tot 130.60, op vrijwel het hoogste punt van de dag. Daarentegen daalde Kon. Olie tot 187.40 door lokaal aanbod ofwel het laagste punt van de dag. AKU verliet de markt op 127.70. Hoogovens deed 106.80 en Philips 166.20. KLM liep op tot 256. In de le periode gingen Proost en Brandt. Bensdorp. Vettewinkel en Berg- oss ieder vijf punten omhoog. Bühr- mann steeg 12. Desseaux 26. Chem Naarden 5, Gist-Broc 7 en Calvé 11 punten. Bols verbeterde f 2.50, Norit f 6. Ned. Dagblad Unie f4 en Billiton f2.70. De Japanse aandelen Pioneer Electric werden op 23'/4 dollar (22>/g) verhan deld. Vd Grinten had een flauwe dag met een koersverlies van f 12.50. Else vier werd verhandeld op 598 tegen gis teren 615 laten. Wyers daalde 5. Fokker 7 en Ned Ford 20 punten. Hagemeijer verloor f 3. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 0.59 en 13.28 uur; laag water 9.06 én 21.44 uur. Gevraagd wegens ziekte zo spoedig mogelijk Aanmelden bij P. Boom, Larikslaan 9, Katwijk. Tel. 01718- 6394 (privé) en school 01718-3567. De McDonnell DC-10 is bijna 55 meter lang. (Van onze luchtvaartmedewerker) DEN HAAG De KSS-groep, bestaande uit de luchtvaartmaat schappijen KLM, SAS en Swiss air, werkt aan een studierap port over een nieuw type straal- verkeersvliegtuig dat speciaal is afgestemd op de behoeften van het wereldluchtverkeer in het midden van de jaren zeventig. Naast de Boeing 747 zoekt men een „kleiner" type, waarvoor drie machi nes in aanmerking komen: de Doug las DC-10, de Lockheed TriJet en de Europese luchtbus A.300B. Gezien de sterke banden, die de drie maatschappijen met Douglas hebben, is het vrij zeker dat de DC-10 over enkele maanden zal worden besteld. De KSS-groep kwam tot stand voor de Boeing-747. een straalver- keersvliegtuig dat maximaal plaats kan bieden aan 490 passagiers. Als gevolg van een overeenkomst tussen de KLM, SAS en Swissair zullen de door hen bestelde machines geheel identiek zijn. Hierdoor kan nauw worden samengewerkt wat betreft onderhoud, opleiding en exploitatie, hetgeen uiteraard een aanzienlijke besparing betekent. Tijdens bepaalde tijdvakken zal de Boeing-747, door een geringer passa giersaanbod, te groot zijn en daarom zocht men een vervanger voor de „stillere" periodes. Zodra de Boeing weer dienst gaat doen op de transat lantische - routes, zal zijn vervanger worden ingezet op de middellange afstanden. Op deze .wijze kan men met een minimaal aantal machines eeri maximale capaciteit verwerken. Kandidaat Voor dat doel hebben de fabrieken hun plannen aan de directies ter be oordeling voorgelegd, waarbij de DC-10 de grootste variatie biedt en uit het oogpunt van standaardisatie ook de voornaamste kandidaat ia. Omstreeks 1972/1973 zal de zg. inter continental Serie 30 versie gereed ko- naarvoor men geïnteresseerd. In totaal hebben nu vier maatschappijen 141 vliegtuigen van het type DC-10 besteld of er optie op genomen. Het vliegtuig (dat 55 miljoen gul den gaat kosten) kan afhankelijk van de cabine-indeling 250 tot 343 passa giers vervoeren en is voorzien van drie motoren, twee onder de vleugel en een in de staart. Acht stewardes sen zullen de verzorging van de pas sagiers voor hun rekening nemen, die via acht deuren kunnen uit- en instappen. Voor de bouw is een uitgebreid programma van uitbestedingen van werk aan een groot aantal bedrijven opgesteld, die onderdelen en appara tuur voor het nieuwe Amerikaanse straalverkeersvliegtuig zullen ver vaardigen. De fabriek, McDonnell Douglas, heeft reeds meer dan een miljard dollar aan subcontracten uit besteed. Proefeten Het opdienen van eerste-klas maal tijden in de luchtreuzen van de jaren zeventig zal net zo gemakkelijk en snel verlopen als het vliegen zelf. Dit bleek tijdens een nagebootste vlucht van een DC-10. Het duurde precies 69 het sterkst is minuten in de mock-up om alle pas sagiers van cocktails en van een zeer uitgebreide maaltijd te voorzien. De maaltijden zullen op het lager gelegen dek worden klaargemaakt en via twee elektrische liften door mid del van wagentjes in de passagiersca bine kunnen worden rondgedeeld. Naast ovens bevat de „ondergrondse" koelkasten, ijsmachines, diep- vrir»skasten en kasten voor le vensmiddelen. serviesgoed en tafel linnen. De boordkeuken kan dus wed- ijveren met die van een luxe restaurant en door de plaatsing onder de cabinevloer zullen de passagiers geen gerammel met borden en bestek i horen. De ontwikkeling van dit soort ma chines is het gevolg van een markt onderzoek. In het begin van de jaren zeventig zal er in de VS. en enkele jaren later ook in Europa, een grote vraag zijn naar subsone vliegtuigen niet een grote capaciteit. Toestellen die de verwachte groei van het lucht verkeer zullen moeten opvangen, zonder dat men de luchthavens en luchtwegen extra belast door een groter aantal machines in t+ zetten. Het interieur van de DC-10. GRONINGEN Gisternacht heeft de 28-jarige J. L. T. uit Kerkrade, die zondag ontsnapte uit het Dr. S. van Mesdagasiel in Groningen zich bij dit asiel teruggemeld. RIJNSBURG Dinsdagmiddag middag 25 februari om drie uur wordt de bloemen en groenteten toonstelling geopend, die wordt ge organiseerd door de tuinbouwschool en de vereniging van oud-leerlingen van deze school. VALKENBURG Na bijna 23 jaar dirigent te zijn geweest vun Valkenburgs Harmonie neemt de heer W. F. de Zwart, wonend in Delft, vrijdag 21 februari afscheid van ,^ijn" korps. Hij gaat na zijn pensio nering bij de inspectie militaire muziek naar Apeldoorn verhuizen, waar twee dochters van het echtpaar wonen. De afstand Apeldoorn - Valken burg is dan te groot voor de wekelijkse repetitie. Willem F. de Zwart werd geboren in Vlaardingen en bezocht dapr de lagere school en de mulo. Hij ver huisde naar Apeldoorn en ging kla rinet en piano studeren aan het Con servatorium in Arnhem, behaalde zijn diploma en werd dirigent van de Arnhemse Orkest-Vereniging. Na nog twee jaar studie in Arnhem haalde hij het diploma directie. De heer De Zwart ging toen muziekles sen geven en werd dirigent van korpsen in Bennekom, Eist en Uddel. In deze laatste plaats kwamen de muzikanten op repetities en uitvoe ringen in het Aardhuis (zo genoemd omdat het een zwart houten gebouw was) op klompen! Bij de kerstuitvoe ring was koningin Wilhelmina altijd aanwezig; zij deelde dan geschenken uit Ondergedoken Tijdens de oorlog zat de heer De Zwart in het verzet en hij moest ten slotte onderduiken in Staphorst. Na de bevrijding kreeg hij een adminis tratieve baan bij de inspectie militai re muziek (secretaris van generaal Walter Boer) in Den Haag. In die periode nam hy het diri gentschap van de Chr. Muziekvereni ging Concordia te Leiden op zich en kort daarop, in juni 1946, dat van de Harmonie te Valkenburg. Het korps stond er toen niet best voor; het in strumentarium was ernstig bescha digd en het mooie vaandel met de prijzen van talrijke concoursen was verloren gegaan. Men beschikt nu over een nieuw vaandel en een nieuw instrumentarium en iedere muzikant is gestoken in een keurig uniform. I)e heer De Zwart verhuis de naar Delft en werd ook dirigent van korpsen in Voorhout. Warmond, Rozenburg, Dordrecht, Wassenaar, Rijnsburg en Nootdorp. Eenmaal won het Valkenburgse korps op een concours van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfarekorpsen een tweede prijs. Dat was in Aalsmeer Ook gaf het regelmatig concerten. „De Valkenburgse amateurmuzikan ten vormen samen een bijzonder prettig, voor mij wel het prettigste korps", zegt de heer De Zwart nu. „Daarbij komt nog, en dat mag ook wel eens worden gezegd, dat zij als enigen mij financieel niet vergaten toen ik in april 1967 een hartinfarct kreeg en tot september niet kon di rigeren. Ik geef ook nog steeds muziekles sen op alle blaasinstrumenten. Leuk om te vermelden is ook nog, dat ik door mijn relaties bij de Mariniers- kapel, de Kon. Landmachtkapel en de Kon. Militaire Kapel diverse mu zikanten aan een beroepsbaan bij een van deze korpsen heb kunnen helpen. Ook zijn er amateurs, die hun dienst plicht bij een militair korps hebben kunnen vervullen". Zeer streng Muzikanten van Valkenburgs Har monie typeren de heer De Zwart zo: „De Zwart is geen gemakkelijke man; hij is zeer streng en niet bijzonder pedagogisch, maar een voortreffelijk musicus en dirigent. De resultaten, en dat is toch heel belangrijk, waren altijd prima. Onder zijn leiding na men we toch maar deel aan de hoog ste afdelingen van de concoursen en met succes; we danken aan hem de grote plaats in het muzikale leven in de omgeving. We hadden het met hem enorm goed getroffen!" Op 21 februari zal Valkenburgs Harmonie een afscheidsconcert ge ven in het Dorpshuis. Dan zal tevens afscheid worden genomen van de be schermheer van de harmonie, bur gemeester M. A. van der Have. LEIDEN Ds. J. Th. Mackenzie, predikant van de Remopstrantse Gemeente te Leiden, gaat onze stad komende zomer verlaten. Tot 1 juni blijft hij zijn werkzaamheden hier vervullen om daarna naar Apel doorn te verhuizen. De Remonstrantse Broederschap heeft namelijk een beroep op hem gedaan om „een functie te aanvaar den met bijzondere opdracht in dienst van de Broederschap". Op voordracht van de kring Apeldoorn zal hij daar onder meer met het predikantschap worden belast. In Apeldoorn fungeert geen zelfstandi ge Gemeente maar wel woont in en rond deze plaats een aantal remon stranten. Ds. Mackenzie heeft het beroep in principe aanvaard. Ds. Mackenzie, die in 1920 werd geboren, is sinds oktober 1956 pre dikant van de Remonstrantse Ge meente in Leiden na eerst predikant te zijn geweest in Hoorn en Does- burg-Zutphen. Zijn grootste hobby is fluitspelen en het had niet veel gescheeld of deze hobby was zijn beroep geworden. In Leiden was ds. Mackenzie onder meer actief op oe cumenisch terrein. O VALKENBURG Geboren: Jan netje H dv A L Noort en C Schaap. Sentina Y dv A v d Meij en J M S Oostrum. Ernst J zv H Jonkers en J M de Mooij. Ondertrouwd: J Oudshoorn en S H Duiverman. J A v d Meij en A M v d Kwaak. Tweede uitkering Dunlop en Co AMSTERDAM Bewindvoerder» der N.V. Dunlop en Co (zaak Teixeira de Mattos) delen mede. dat aan de concurrentie crediteuren van deze boedel een tweede uitkering kan wor den verricht van 25 pet der oorspron kelijke vorderingen, inclusief intrest tot en met 31 december 1967. daarbij rekening houdende met intussen plaatsgehad hebbende correcties en mu taties. De vereffening zal binnenkort op de gebruikelijke wijze geschieden. SALISBURY De Afrikaanse natio nalistische leider Sithole is gisteren tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens aanzetting tot moord op premier lan Smith van Rhodesic en twee ministers. Contante wisselkoersen Londen 8.66'/s—8.673/»; New York 3.62i".—3.6212; Montreal 3.371 J—3.3711: Parijs 73.21—73.26; Brussel 7.22» «- 7.23'/,: Frankfqrt 90.29'.—90.34'4 Stockholm 70.06—70.11; Zürich 83.90- 83.95; Milaan 58.02'/.—58.07'/:: Kopen hagen 48.16—48.21: Oslo 50~69—50.74; Wenen 13.9»</z14.00«/2; Lissabon 12.72'/4—12.733/4. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdlf zijn heden onveranderd gebleven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4