Leidenaars worden doorgelicht weer Weer 36 flats voor de Mors WEEKAGENDA Inspraak voor keuze deken van Leiden Naar de lente kijken op Margriet-show Alkemade, Zevenhoven, Ter Aar en Nieuwkoop krijgen dit jaar gas In maartapril en mei Vijf plaatsen Restauraties in Leiden Geld voor speeltuinen, sportvelden en afbraak Benoemingen universiteit Vebo op 21 maart Honderdste jeugdconcert in de Stadsgehoorzaal Ds. Kievit ontving beroep uit Nunspeet NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 FEBRUARI 1969 LEIDEN In het komende voorjaar zullen rond 35.000 Leidenaars j van vijftien jaar en ouder weer worden uitgenodigd voor het scherm te verschijnen om via röntgenfoto's te worden onderzocht op tuberculose 1 en andere longziekten. Het vorige onderzoek (1967) bracht 12 gevallen van actieve longtuberculose aan het licht, 56 gevallen van inactieve tuberculose en 24 gevallen van longkanker. Op zichzelf lijken deze aan tallen niet groot maar als men zich realiseert dat het grootste deel van de bevolking geen natuurlijke afweerstoffen meer heeft tegen t.b.c., dan wordt het begrijpelijk, dat één geval al snel tot een „explosie" in de naaste omgeving kan leiden. Boven de leeftijd van 50 jaar blijkt de meeste tuberculose voor te komen, terwijl de longtumoren voor namelijk bij boven-veertigjarigen worden geconstateerd. Om al deze redenen is het zowel uit eigen be lang als ten opzichte van anderen een morele plicht aan het onderzoek deel te nemen. Scholieren worden regelmatig op school gecontroleerd, terwijl er nog meer categorieën zijn. die via hun bedrijf of anderszins op geregelde tijden worden gecontro leerd. De stad is weer in vijf sectoren verdeeld. Per sector zal eerst een algemene circulaire worden verspreid. Ongeveer een week vóór de aangegeven onderzoekdatum wordt een geadresseerde oproep be zorgd. Het onderzoek geschiedt op de volgende plaatsen: 1. hal van de Bevrijdingskerk, Montgomerystraat, woensdag 5 t/m vrijdag 14 maart (bevolking Leiden Zuid-West; begrenzing water Galgewater en Rijn en Schiekade); 2. aula van de lagere school Du Rieustraat, dinsdag 18 t/m maan dag 31 maart (bevolking Leiden Zuid; begrenzing water Trekvliet, Witte Singel en Zoeterwoudsesin- gel, Nieuwe Rijn tot grens met Leiderdorp) 3. Gezondheidscentrum. Bernhard- kade 36, woensdag 2 t m dinsdag 15 april (bevolking buiten Ma- resingel en Herensingel); 4. Parochiehuis M. Gijzensteeg (naast de Overdekte), donderdag 24 april t/m vrijdag 2 mei (bevol king buiten de Zijlsingel en bin nen de singels ten noorden van de Rijn); 5. Waaggebouw, Aalmarkt, dinsdag 6 t/m dinsdag 20 mei (bevolking binnen de singels ten zuiden van de Rijn, de Witte Singel met ach- |f tergelegen straten, het stations kwartier, de Rijnsburgerweg en omgeving en het Morskwartier); J?R ligt in ons verschijningsgebied een dorpje dat zich inspant om te kunnen blijven bestaan, zo hebt u gisteren in onze krant kunnen le zen. Dat dorp is AARLANDER- VEEN. Omdat niet alles mag worden vol gebouwd, werd Aarlanderveen in de streek Rijn en Gouwe aangewezen als kleine woonkern in een uitge strekte groene zone. Daar is natuur lijk niets op tegen. Als het over ..leefbaarheid" gaat moeten we deze ook in het grote verband zien te handhaven. Het gaat niet om de afzonderlijke dorpen en gemeenten alleen. We zijn in dit volle land nu eenmaal ten nauwste op elkaar be trokken. Maar voor een soort „uitstervings tactiek" kunnen wij niet warm lo pen. Als de overheid niet tot ophef fing van Aarlanderveen besluit (en waarom zou zij!), dan zal zij er toch voor moeten zorgen dat aan de elementaire voorwaarden om daar met zin te blijven wonen niet wordt getornd. Dan zullen er zij het <:p beperkte schaal toch nieuwe woningen moeten komen en geld om die openbare voorzieningen tot stand te brengen waarmee de leef baarheid van zo n dorp staat of valt. De Aarlanderveners zelf denken aan een bad en een wijkgebouw. Dat zijn redelijke verlangens. Aarlanderveen maakt deel uit van dc gemeente Alphen. maar het ligt zo ver van Alphen zelf dat een ei gen ontwikkeling nodig blijft. En daarmee behoeft de groene zone he lemaal niet te worden aangetast. De Aarlanderveners mogen verwachten dat het gemeentebestuur van Alphen daarop attent is en dat het ook de provinciale bestuursorganen m deze zin zal voorlichten. 5a. eveneens Waaggebouw, woensdag 21 t/m woensdag 28 mei, voor hen die verhinderd waren. In de periode van 17 april t/m 22 april zullen de bewoners van vier grote bejaardentehuizen met bijbe- LEIDEN Bij de gemeente zijn verzoeken ingediend om subsidies voor restauratie van de volgende panden. Diefsteeg 10 en 12 (G. van Spaan donk), restauratiekosten f14.910; Ou de Rijn 44d en 46 (Hervormde Ge:- meente), f6468; Oude Singel 72 en 72a (Vereniging ten behoeve van R.K. militaire te huizen), f 8098,20; Steenschuur 71 (kerkbestuur R.K. parochie H. Lodewijk), f50.981. Het rijk heeft in de kosten van deze restauraties 30 procent toege zegd en ook de provincie zal bijdra gen. B. en W. stellen de raad voor, het gemeentelijk subsidie op 10 pro cent te stellen. horende bejaardenwoningen worden onderzocht in die tehuizen. De onderzoektijden zijn: maandag, woensdag en donderdag van 9-12 en van 14-16.30 uur, dinsdag en vrijdag van 14-16.30 en van 19.-21.30 uur. Voor gebrekkigen en bejaarden die onmogelijk alleen kunnen ko men, is gratis vervoer mogelijk. Aanvragen daarvoor bij de Vereni ging tot Bestrijding der Tubercu lose, Rijnsburgerweg 70, telefoon 51240. Autobezitters die hun auto daarvoor beschikbaar willen stellen, kunnen zich aanmelden op hetzelfde adres. VAN DER KNAAP inspraak GESLAAGDEN DEN HAAG Aan de Haagse Sociale Academie slaagden voor het examen Algemeen maatschappelijk werk: de heer W. den Heeten te Leiderdorp: voor het examen Cultu reel werk: de heer C. J. E. Ritsema van Eek te Oegstgeest; voor het examen Personeelswerk: de heer G. Visch te Alphen aan den Rijn. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 12 februari Doet. ex. W. sociologie: de heer B M Kneefel (Leiden): kand. ex. W. sociologie: de heren H R Brander (Woerden), S S P Zondervan (Den Haag): doet. ex. Ned. recht: de heer J J LI Suyver (Leiden). Tijd van autoritaire leiderschap is voorhij LEIDEN „Oh nee, geen sprake van, dat de nieuwe deken (de hoog ste r.k. functionaris in Leiden, die binnenkort gekozen gaat worden) ons. het priesterberaad van het dekenaat Leiden en de Dekenale Bestuurs raad als zijn haas moet gaan zien. Er is in de bestuursraad geen discussie over, dat ook de nieuwe deken op de eerste plaats zijn gezag ontleent aan de bisschop van Rotterdam. Die stelt hem aan en die ontslaat hem eventueel ook weer van zyn taak in Leiden". Wij spraken met mej. drs. B. G. E. van der Knaap, secretaresse van de dekenale bestuursraad en als zodanig lid van de keuzecommissie, verantwoordelijk voor de procedure, die deze en volgende maand voorafgaat aan de aanwijzing van een nieu we deken van Leiden, als opvolger van deken W. P. M. Haring. Hij gaat eind maart met emeritaat. Waarom die ingewikkelde proce dure, een verkiezing in drie etappes? Mejuffrouw Van der Knaap: „De tijd van het autoritaire leiderschap is voorbij. Dat zie je op allerlei gebied in de maatschappij. In de politiek, in de ondernemingen, in het onderwijs praten de bestuurden mee. De ver antwoordelijke mensen kunnen het niet meer zonder de medewerking en inbreng van onderaf stellen. Aan dat positieve verschijnsel mag een kerk zich niet onttrekken". Het democratische proces, dat eind maart uitmondt in de aanstelling van een deken door de bisschop, hangt, zo verklaart mejuffrouw Van der Knaap, ten nauwste samen met de LEIDEN Van de barre sneeuw stormen een lentesfeertje binnenlo pen. Dat kon gisteren en vandaag in de Stadsgehoorzaal waar „Margriet" de voorjaar- en zomercollectie toon- dem Een show waar doe-het zeivers eens lekker ideetjes konden op doen. Leuke ideetjes zaten er overvloedig in, opzienbarend nieuwe dingen ech ter niet. Opvallend waren de lange, kraag- loze jasjes. Zij zijn gemakkelijk te maken en staan, mits gedragen door tengere figuurtjes, geweldig. De jurkjes waren voorzien van aange- rimpelde, plooi- of klokrokken. Alles in heldere kleuren als bruin-wit, appelgroen-wit en oranje-wit. Er werd ons verscheidene malen getoond wat we met één patroon allemaal kunnen doen: Van een iet wat statige namiddagjapon tot een hippe feestjurk met struisveren. Met één goed patroon, verschillende stof fen en een hoop fantasie kan een handige naaister heel wat uithalen. Er waren kombinatiepakjes: een geel jersey vest en bermudashort in kombinatie met een battle-dress van hetzelfde materiaal, afgezet met wit lakleer, en een rokje. De strandmode kwam volledig aan zijn trekken. Een gebloemde witte bikini met daarover een doorzich tig overhemdin de wandeling de ..hippe bruidsjurk" genoemd. Ver der zonnige flaneerpakjes waaron der een tweedelig badpak blijkt te zitten. Veelvuldig kwam het tuniek voor. In kombinatie met lange broekge rende rok of broekrokt Op deze kle ding kan men eindeloos doorfanta seren. Bij de avondkleding zagen we een rose jurkje in overhemdstijl: sportief model, geklede stof Aan het slot van de show werd traditiegetrouw een bruidsjurk ge toond: een eenvoudige jurk die uit LEIDEN B. en W. stellen de raad voor akkoord te gaan met de bouw van 36 flatwoningen in drie woonlagen aan de Turkooislaan. In de onderbouw komen 15 autoboxen, bergruimten voor de woningen en een kantoor voor administratie en technische dienst van de Gemeentelijke Woningstichting. De bewoners zullen zelf voor gasgeisers moeten zorgen. Het complex, ontworpen door architect Groosman te Rotterdam, zal van twee vuilstorlkokers worden voorzien. Het betreft hier 30 vierkamcr- en 6 'wee-kamerwoningen. De gemiddelde bruto huurprijs, dus inclusief ver warming en de gebruikelijke vergoedingen, bedraagt ruim f 190 per maand. De huurprijs van de garages is vastgesteld op f 35 per maand. Dit geldt ook voor de garages van de 193 en 216 flats in het Morskwartier. vele banen bestond, met opgenaaide zakken. Het romantische, lenteach tige ontstond door een garnering van witte bloemen. functie, die een deken tegenwoordig vervult en in de toekomst in toene mende mate te vervullen krijgt. Uit de verslagen, die ons de laatste tijd door de Dekenale Bestuursraad wor den toegezonden kan men duidelijk opmaken, dat het dekenaat nieuwe vorm en inhoud begint te krijgen. De deken is van een in hoofdzaak re presentatieve figuur namens katho liek Leiden, de leider aan het wor den van een nieuw zielzorgelijk ni veau. Dekenale zielzorg (in de prak tijk komt dat veelal neer op allerlei vormen van categoriale zielzorg, voor bejaarden, voor de jeugd enz.) is in middels een ingeburgerde term ge worden naast het begrip parochiële zielzorg. Het een sluit het ander ove rigens niet uit. Bij ontwikkeling van het dekenaat is het een dwingende zaak, dat de parochiële zielzorg zich heroriënteert op haar eigen taak. En dat alles niet omdat het zo aantrek kelijk is om modern of aan verande ring te doen. Een nieuwe tijd, met nieuwe eisen, een veranderde ge loofsbeleving, een dalend aantal priesters noopt tot het zoeken van nieuwe organisatorische kaders waarbinnen de zielzorg optimaal be dreven kan worden. Inspirator Deze wat uitvoerige inleiding is noodzakelijk om te begrijpen wat beoogd wordt met de verkiezingspro cedure, waaruit een deken tevoor schijn moet komen, die leiding kan geven, een inspirator is en die bij de vervulling van zijn functie samen werking met leken en zielzorgers voorop stelt. „Aan die eigenschappen zal een deken in hoge mate moeten voldoen." aldus mejuffrouw Van der Knaap. „Bij het ontwerpen van nieuwe vor men van zielzorg moet zoveel moge lijk de geleidelijkheid in acht worden genomen. Er mag niet ergens een va cuum ontstaan, 'n Deken mag daar om bp het zoeken naar grotere ver banden niet afschrikken, maar hij moet inspireren en voor alles tot sa menwerking bereid zijn". Op deze kwaliteiten zal men daar om ook bij de kandidaatstelling moe ten letten. Drie priesters of vijf le- LEIDEN De gemeente Leiden heeft van de NV Bank voor Neder- landsche Gemeenten geld gekregen voor de volgende investeringen (tus sen haakjes de datum van het raadsbesluit) Aanleg tweede deel sportvelden Kikkerpolder f 1.088.100 (28-3-'66); aanleg speeltuin bij de Korte Vliet f168.000 (27-6-'66); slopen panden en aanleg parkeer terrein Pieterskerkgracht, f 100.000 (19-12-'66); aanleg speeltuin in Aaltje Noorde- wierlaan f89.200 (3-7-Z67); afkoopsom onderhoudskosten brug over de Zijl f121.000 (27-11--67). LEIDEN Dit jaar wordt de jaarlijkse Paasveetentoonstelling van de VEBO op vrijdag 21 maart gehouden. Burgemeester Van der Willigen hoopt deze tentoonstelling te openen. Instelling schoolraad LEIDEN B. en W. hebben de raad voorgesteld over te gaan tot instelling van een gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs, die de taak van de in 1946 ingestelde adviesraad kan over nemen. Verder zijn de raad verordeningen op de scholengemeenschappen voor atheneum, havo en mavo (Rem brandt- en L. de Coligny-scholen- gemeenschappen) ter vaststelling voorgelegd. >ren van de Unl versl ik Drs. J. S. de Graaf tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie: dra. M. Groen veld-van Duin tot wetenschappelijk me dewerker tn tijdelijke dienst bij de Peda gogiek: drs. K. J. Havelaar tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Fysiologische Scheikunde: mr. W. H. Heemskerk tot wetenschappe lijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid (burgerlijk procesrecht): drs. J. N. M. Heersche tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst bij de Celbiologie en Histologie; drs. R. P. van den Helm tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de facul teit der Rechtsgeleerdheid (politieke we tenschap): drs. I. J. Hermans tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Che mie; dra. A. Huisman-van Bergen tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Sociale Psycholo gie: drs. P. H. Kes tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde: drs. M. L. M. Bakker-Ceha tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Confllctpsychologie; drs. C. P. J. H. Baks tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Culturele Antropologie: drs. J. H. G. van den Berk tot wetenschappelijk hoofdambtenaar In tijdelijke dienst bij de Confllctpsychologie; drs. C. J. Blots van Treslongh tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Fysische Chemie I; drs. A. C. van Bruggen tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Systematische Dier kunde: de heer Chan Ju-Yan tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Experimentele Natuurkunde; drs. L. D. Couprie tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Lette ren (Kunstgeschiedenis): drs. J. van de Craats tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Wiskunde; de heer R. Crespo tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Italiaanse taai en letterkunde): mej. dr. N. Croin Mi- chlelsen tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de Algemene Zoölogie: drs. Pleter van Daalen tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Sociologie; mevr. drs. W. D. J. Docter-de Leeuw tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de So ciologie; drs. G. van Driel tot we tenschappelijk medewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren; drs. J. van Duin tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Bioche mie; dr. Q. D. Dulntjer tot wetenschap pelijk medewerker eerste klasse in tijde lijke dienst bij de Wijsbegeerte; drs. S. Emld tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Theoretische Na tuurkunde; drs. J. J. K. Fuchs tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek; drs. J. K. M. Gevers tot wetenschappelijk medewerker LEIDEN Dinsdagmiddag gaf in de Stadsgehoorzaal het Kunst- maandorkest o.l.v. Anton Kersjes het honderdste jeugdconcert. De diri gent gaf een toelichting op de werken. Hij deed dit op een gemakkelijk aansprekende wijze, hoewel een enkele informatie over de inhoud van de opera's, waarvan de ouvertures toerden vertolkt, misschien verhelde rend had kunnen werken. Het Kunstmaandorkest liet zich weer kennen als een zeer gediscipli neerd ensemble waarvan zowel de strijkersklank als die der blazers zeer fraai is geëgaliseerd. Dat viel direct al op in het „nood lotsmotief" in het koper, dat de ouver ture La forza del Destino van Verdi inleidt, waarna de strijkers het be kende „pace, pace" heel mooi inzet ten. Twee dansen uit Hoists opera „The perfect fooi" (1923) gaven de leer lingen een duidelijk inzicht in het geen men met orkestratie kan berei ken; eerst de wat pseudo-chinese dans van de watergeest, met gebruik van celesta en harp, dan het sterk ritmische springen van de vuurgeest, waarin reminiscenties aan Strawins- kys Sacre niet ver zijn. Na een wel wat nadrukkelijke inzet werd Sibelius,.gedicht" Finlandia vol vaart en musiceervreugde gespeeld; wel waren er enkele inzetten minder nauwkeurig, maar hel Lohengrin- achtige thema in de houtblazers, dat later door de violen wordt overge nomen, was heel sfeervol. De ouverture Oberon is aantrekke lijk gebleven. Kersjes vestigde terecht nog eens de aandacht op de doorzichtige inzet en gaf ook de celli en alten een extra kans. Het slot hadden wij iets genuanceerder willen zien. Jammer, dat een aantal leerlingen op het linkerbalkon zich, ondanks het verzoek van de dirigent, allerminst als concertbezoekers wilde gedragen. Dra. A. van der Veen-Wiersma. in tijdelijke dienst bij de Sociologie: mej. drs. P. de Goede tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologle en Stra- lenbeschermtng. gedet. bij de Stralenge- netica, t.b.v. het project „invloed van straling op het genetisch materiaal van micro-organismen": drs. H. L. van Noort tot wetenschappelijk medewerker In tij delijke dienst bij de Natuurkunde: dr. J. J. Ras tot wetenschappelijk hoofdmede- werken in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Niet Westerse taal en letterkun de): dr. R. B. Rinehart tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologle en Stralenbescherming. gedetacheerd bij de Stralengenetica: ir. A Scheepmaker tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Werkgroep Kosmische Straling: drs. H. Stamhuis tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Algemene Psychodiag nostiek; drs. C. M. Stlbbe tot we tenschappelijk hoofdmedewerker in vasle dienst bij de faculteit der Letteren (Oude Geschiedenis): drs. F. T. van Straten tot wetenschappelijk medewerker in vasle dienst bij de faculteit der Letteren (Ar- chaeologie); drs. J. J. A. van Strien tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie: drs. W. G. A. M. Veugelers, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Con- flicspsychologie: men. dr. L. van Vlo- ten-Dotink tot wetenschappelijk mede werker in dienst bij de Biochemie. dr< F. A. J. de Vries, tot wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de Toege paste Enzymologie en Radiobiologie: drs. E. Knegt tot wetenschappelijk medewer ker in tijd. dienst bij de Biochemie: drs. H. M. M. C. Kuypers tot wetenschappe lijk medewerker eerste klasse In tijde lijke dienst bij de Conflictpsychologie: dr. J. M. Lechner tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren: mevr. mr. M. van Leeuwen Boomkamp-Oppenhuis de Jong tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Faculteut dei Rechtsgeleerdheid (Volkenrecht): mr. H. G. de Maar tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Facul teit der Rechtsgeleerdheid (Staats- en ad ministratief recht): drs. E. Meelis tot we tenschappelijk medewerker in vaste dienst bij de Theoretische Biologie: dr. W. Metz tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Con flictpsychologie: drs. J. W. Minderhout tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Culturele Anthropologic: drs. N. G. Minaard tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Orga nische Chemie: drs. R. E. F. Moonen tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Faculteit der Rechtsge leerdheid (Economie): de lieer J. Muller tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium. Huisvrouw viel over stofzuiger LEIDEN Dat ook de stofzuiger een gevaarlijk obstakel kan zijn ervoer een 68-jarige Leidse huis vrouw uit de Willem de Zwijgerlaan gisteren. Zij struikelde tijdens de huishoudelijke bezigheden over haar in de gang staande stofzuiger en brak daarbij haar rechterarm. Zy moest naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. LEIDEN Ds. L. Kievit heeft nu ook een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Nunspeet- Inzake het beroep uit Gouda heeft hy nog geen beslissing genomen. Woniiighouw aan Lekstraat LEIDEN De NV Huurman en Zn. heeft van de gemeente een per ceel grond en water aan de Lekstraat te koop gevraagd voor de bouw van 18 eengezinswoningen in de premiesector en 12 autoboxen. ken kunnen kandidaten indienen vóór 23 februari. De naam moeten zij vergezeld laten gaan van een mo tivering. Na het indienen van de kandida ten gaat de keuzecommissie met be voegde instanties na of alle kandida ten wel vrij te maken zijn. „Mensen, die elders onmisbaar zijn kunnen we moeilijk deken van Leiden gaan ma ken. Verder is de uiteindelijke voor dracht, na de groslijstverkiezingen, waaruit zes kandidaten komen, ge heim. Welke drie namen de bisschop krijgt voorgelegd moet geheim blij ven. De bisschop heeft het laatste woord. „We nemen aan, dat het overleg van de keuzecommissie vol doende waarborgen biedt, dat de bis schop in laatste instantie de voor dracht zal volgen. Dat is tenminste wel de bedoeling", aldus mejuffrouw Van der Knaap. Si room en 4 procent duurder LEIDEN Het aantal gasloze gemeenten rond Leiden wordt dit jaar aanzienlijk verminderd. Met de gemeente Moerkapellc, die inmiddels van Icidinggas voorzien, en de gemeente Zevenhuizen, die binnenkort op het openbare gasnet in het Leidse verzorgingsgebied wordt aangesloten, zullen de gemeente Alkemade. Nieuwkoop. Ter Aar en Zevenhoven waar schijnlijk nog dit jaar leidinggas krijgen. Het genianipuleer met flessen- gas wordt dus ook in deze gemeenten weldra verleden tijd, terwijl boven dien dan van de voordelen van aardgas voor centrale'verwarmingsdoel einden kan worden geprofiteerd. Dit blijkt uit mededelingen van B. en W. aan de Leidse raad. Naast de gebruikelijke jaarlijkse investerin gen wordt een krediet van f3 mil joen gevraagd voor de voortzetting van de in het verleden begonnen voorziening met leidinggas van de gasloze gemeenten rond Leiden. Station in JSoordwijk Voor gas en elektriciteit is bij el kaar ruim f 8,5 miljoen nodig. In de ze raming is opgenomen een bedrag van vier ton voor de voortzetting van de bouw van het 50/kV-station in Rijnsaterwoude, waarvan de tota le stichtingskosten op f 1,6 miljoen zijn geraamd. Het laat zich aanzien, dat door de sterk stijgende afzet van elektriciteit in het noord-westelijk deel van het verzorgingsgebied uiterlijk in 1970 een 50/10 kV-station in Noordwijk in gebruik genomen moet worden, waarvan de stichtingskosten op f2 miljoen zijn geraamd. De gemeenteraad is ook een wijzi ging van de gas- en elektrieiteitsver- ordening voorgelegd, verband hou dend met de 1 januari ingevoerde BTW. Voorbijgaande aan de inge- wikkele details van deze wijziging, kan worden gesteld, dat in het alge meen hierdoor de tarieven van gas en elektriciteit met 4 procent zullen stijgen. Donderdag 13 februari Schouwburg, 8 u.: K en O, Centrum met „Joker" van Gerlind Reinshagen. Gehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 u.: modeshow Margriet. Zulderkerk, 8.15 u.: concert studenten koor en -orkest. Boshuis, achter Hoflaan 76. 8 u.: afde ling Zuid-West Christenvrouwenbond, herdenking 10-jarlg bestaan. Vrijdag 14 februari Hotel Centraal, Breestraat. 8 uur: Bond van Oud-strijders. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 u.: ruilbeurs verzamelaars. Kloksteeg 19. 9 u.: cabaret Peter de Jong. Breestraat 19. I u.: jaarvergadering VO- Zaterdag 15 februari Zuiderkerk, 8 uur; uitvoering Young Credo Singers. Schouwburg. 8 u.: K en O, Zuidelijke Toneel Globe met „Spel der vergissingen" (Shakespeare), uitgestalde voorstelling van 24 januari. OEGSTGEEST: Het Witte Huis. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136 Apotheek R. van Brecst Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN Ot puiikiimscnt- oenundetmg na ongeval .en wordt van dinsdag t? uui t's mtaciags tol woensdag 12 uni waargenomen dom nei lUaconessenhuis Van vrijdag II uu> tot zaterdag 12 uur dooi hel S1 EMsahen. ziekenhuis fHnntgracht) Op andere werk dagen en op zondagen door net Acade misch Ziekenhui* FILMS CAMERA: Romeo en Julia. 14 J-, dag. 2.30. 7 en 9.30 uur, zo 4.45, 7 en 9.30 uur: Jules et Jlm. 18 j„ do, vr en zat 24 uur: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem, 18 J., wo 7 en 9.15 uur; Makker, de zoon van Rintintin, a.l.. zo en wo 2.30 uur. LIDO: Dag van de wraak. 18 j.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 LUXOR: Barbarella. 18 j.t dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Gunfighters of the Red Rivcr, 14 dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 9.15 uur; Manjl, 18 J., vrij en zat 23.30 uur. STUDIO: De grote stilte. 18 j., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dokter Zhlvago. 14 J. dag. 2 en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHl'IZEN Oiaconessenhuls: ie klas dagelijks van H—12 uur. van 16.30—17.15 uur en var 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 1630—17.15 uur en van 19—20 uur: 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16 30—17 uur en van 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patlènten In klasse 3; maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—18 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en s avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag II tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 lot hall 8. Kinderafdeling dagelijks van 1 lot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwei van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag cn donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa- tienten dagelijks van 3 lol half 5 en 's-avonds van 7 tol 8. zaaiplatiènten zon. des. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half en zaterdags van I tot half 3. MUSEA EN HORTLS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op wei kdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. .Museum Oudheden. Rapenburg op weikJagen van 10 tot 5 u. ook <.a terdag. zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 cn van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1867, 8 febr. tot u maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot .7* maart. dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Ulbliothcckfiliaal zuid-west. Van Bei- numstraai 2: tentoonstelling schilderes Jo Lindhout (vrijdag 2-5.30 en 18.30-21, maan dag 2-5.30, dinsdag 18.30-21. woensdag 10-12.30 uur). Galerie van der Vllst. Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol. tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dinsd t/m zat van 9 tot i> uur). Rapenburg 73 sein. jen van Gulllau- me lo-a-njoe. tot 21 febr Nleuwsteeg 11, galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmy van Leersum, Nlcolaas van Beek en Ghs Bakker. 2 9Jan. tot 19 febr.. dinsd. Le.rn vrijd. I tot e u. zat. 2 tot 5 uur Rapenburg 94: galerie 't Duyvenhuli, tentoonstelling Lars Fohlln, 1934 (25 Ian.-i5 febr. dinsdag, t.e.m. zond. 2—8 u.). MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maai 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3