Vogem-personeel weer snel aan het werk Bussen bleven rijden De Valkeniers 45 jaar Nog geen vaste plannen na brand O. Wetering LEZERS SCHRIJVEN: WEEKAGENDA 6 maanden Schaaksimultaan Verkeerd cultureel beleid in Leiden Uw Mercedes Benz dealer heet u van harte welkom op de RAI in Amsterdam Ieder getuige gra.t,s' Oudste inwoner van Leiden overleden Car neemt bedrijf in Haarlem over Positie- en babyshow bij Gerzon Zwaai breidde uit Auto in flank gegrepen MIÉUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 FEBRUARI 1969 Ingezonden Is er nog een Woord voor de We reld?, vraagt de heer C. de Geus zich af. Dat is er wel degelijk, dacht ik, maar dan moeten we, ieder voor zich, een getuige zijn van de levende Heer; we mogen blije mensen zijn, en Hem danken voor alles wat Hij ons schenkt, want waar Jezus is daar is licht en leven. Persoonlijk geloof ik dat vele ker ken, ook in Nederland, God buiten de deur laten staan; de godsdienst zit een voet te hoog, veel in het hoofd, maar niet in het hart! Het is triest dat de gemiddelde kerkmens de zekerheid van het geloof niet kent, maar ge lukkig zijn er ook anderen die heel bewust kunnen danken voor hun red ding, mensen die 't misschien heel kinderlijk zeggen: Heer Jezus, dank P, dat U voor mij, stierf aan het Kruis, dat U mijn persoonlijke Ver losser en Zaligmaker wilt zijn, dat ik Uw Kind mag zijn. Onze aardse plicht zullen we ge trouw moeten vervullen, willen we onze Hemelse roeping gehoorzaam blijven; misschien kunnen we daai-- door velen tot heerlijkheid leiden. Katwijk aan den Rijn. H. MAAT-ONDERWATER. p. maand met ons exclusieve De nieuwste WurliTzÉr GAWINA ELECTRONISCHE ORGELS Reeds voor 20.- r1"™"'met ons SPAAR-terwijl U speelt-SYSTEEM Bij Van Urk de grootste keus: meer dan 150 instrumenten van olie vooraanstaande merken. Prijzen vanaf 995.- tot 28.000.- Ook in HUUR met recht van koop NIEUW-VENNEP De rond tweehonderd ontslagen personeelsleden van Mulder-Vogem N.V. in Nieuw-Vennep, het bedrijf dat vorige week failliet werd verklaard, blijken over het algemeen weer goed aan de slag te kunnen gaan. „De nasleep is niet zo ernstig als sommigen dachten", aldus één van de gedupeerden van Mulder-Vogem. Over het algemeen heerst in Haarlemmermeer een personeelstekort. Vooral naar geschoolde arbeiders is goede vraag. In enkele gevallen is het voorge komen dat de arbeiders van Mulder- Vogem afgelopen maandag al naar een nieuwe baas gingen Direct na het bekend worden van liet faillissement werd een plaatselijk nieuwsblad, dat in Hoofddorp en Nieuw-Vennep ver schijnt overstelpt met advertenties, waarin bedrijven personeel vroegen. Met name in de sector machinebank werkers en plaatwerkers. Spreekuur Enkele bedrijven buiten Nieuw- Vennep gingen er zelfs toe over in Nieuw-Vennep „spreekuur" te hou den. Verwacht wordt, dat over enkele weken alle personeelsleden van Mul der-Vogem een andere werkkring hebben. Ook voor het kantoorperso neel ziet het er niet zo somber uit. De arbeiders die al een nieuwe be trekking hebben zijn er in het alge meen financieel echter wel op achter uit gegaan. „Dat kan ook haast niet anders, want. bij Mulder-Vogem wer den „koninklijke" lonen uitbetaald", Dogelijks geopend van 8.30 tot 18.00 uur. Vrijdagavond tot 9 uur. Westersingel 42 - 44 Rotterdam Telefoon (010) 136400 8 lijnen Academische examens LEIDEN, 6 februari Rijksunivessi- teit? semi-artsex.: de heren E J Grüne- wald (Den Haag), H G P de Knocke v d Meulen (Lelden), W Simson (Leiden). W A Veenhoven (Middelburg); artsex.: mej. Y H C H Scholtes c.l. (Den Haag), de heer J L G Hijman (Den Haag); doet. ex. W. sociologie; mej. A J Boot (Pijn- ïcker). de heer J J F Singeling (Den Haag). LEIDEN In huize ..Groenhoven" overleed gisteren de oudste inwoner van Leiden, mevrouw Adriana Kost- Kurpershoek, die op 19 april a.s. 101 jaar zou zyn geworden. Eerder was zy weduwe van Arie Huisman. Uit dit eerste huwelijk is nog een dochter in leven. Kienavond De Kaag DE KAAG De kienavond, die 6 februari voor de kerkvoogdij werd gehouden, heeft f 124,50 opgebracht. DE KAAG De doopdienst. die zondag 16 februari gehouden zou worden, kan wegens ziekte niet doorgaan. Hiervoor in de plaats zal nu kandidaat G. van Asselt uit Nij- verdal op beroep komen preken. DE KAAG Vrijdagavond 14 en zaterdagavond 15 februari om 8 uur zal de plaatselijke toneelvereniging Vondel in de Jeugdherberg het to neelspel „Een lift naar het Zuiden" opvoeren, een blijspel in drie be drijven. WOUBRUGGE In de kantine van de voetbalvereniging werd dins dagavond weer geklaverjast. De uitslag werd: 1 Mevrouw Van 't Wout 5477 p; 2 H. Roosemaler 5205 p; 3 D. Groot 5203 p; 4 P. van 't Wout 5133 p; 5 C. Boer 5133 p; 6 D. van Luiing 5074 p; 7 K. Los 5059 p. Volgende wedstrijd op dinsdag 25 februari. aldus een voormalige Mulder-Vogem- arbeider. Burgerlijke stuud van Leiden LEIDEN GEBOREN: Edwin L E zn v R A A M Plasmeijer en L J Arrachart; Robert Chr znvJW van Kuijk en P A Lugtigheid; Willem C zn v A de Vink en G Zwanenburg; Rudolphus G zn v G J Vermolen en M C Huiskens: Peggy P J dr v D van der Waart van Gulik en A E v d Horst; Jan W zn v J W Bredewout en A C Olij: Jan R zn v H van Sloo- ten en A Drost; Ronald zn v H Broers en J M C Pijnakker; Wiep- ke S dr R J Spruit en S A Tijmstra. OVERLEDEN: A van der Wildt, 88 jaar wed van D Engels; C F Ris- wick 63 jaar man; L W Berbee 58 jaar man; C Teske 85 jaar wed van A Teljeur; A Roefsitra 79 jaar wed van H van der Mee; C M Schroef 78 jaar echtgen van S H Marck; A B Bouter 71 jaar echtgen van H M Dissevelt; J H van Houten 72 jaar man; G van Zuijlen 53 jaar man; J Leugering 90 jaar wed van A de Neef; J C Bink 72 jaar vrouw; M M van der Linden 94 jaar vrouw; J Ouwersloot 16 jaar zoon. De grootmeester Geiler in actie. Foto Van der Horst LEIDEN Ondanks de zware sneeuwval zijn gisteravond de bus sen van NZH, Maarse en Kroon en Citosa blijven rijden, zij het soms wel met flinke vertragingen. Voor de NZH liepen deze soms op tot een uur. Noemenswaardige onge lukken deden zich niet voor. Er kwam niet één bus vast te zitten mede dank zij de strooiactiviteit van de verschillende gemeentelijke dien sten en Rijkswaterstaat. Een enkele bus liep een paar schrammetjes op door lichte botsingen van achterop komende auto's. De N.A.L. heeft ook vrijwel alle diensten kunnen uitvoeren. Alleen de laatste twee ritten Woubrugge- Alphen zijn vervallen. LEIDEN Op 16 februari 1969 is het 45 jaar geleden dat de heren J. Stigter en D. J. van Weizen besloten tot het houden van clubbijeen komsten voor „jongemannen" van 12-16 jaar op zaterdagmiddag in gebouw Phebe aan de Oude Vest als onderafdeling van de Kinderkerk. Er was blijkbaar behoefte aan jongensclubs, want de eerste bijeenkomst werd al door 20 jongens bezochz. Allengs groeide het werk steeds meer uit. Vooral dankzij de enthou siaste medewerking van de heer J. Boogaarts, die, in de ook voor het clubwerk moeilijke oorlogsjaren tot het team van medewerkers was toe getreden. Hij wist het clubwerk aan te passen aan de eisen die na de oor log daaraan werden gesteld. De cluburen waren inmiddels naar de zondagmiddag verplaatst, sedert 1951 in het gebouw van de toenmali ge hervormde wijkgemeente „Het Centrum", waar de jongens over LEIDEN In le Stadsgehoorzaal werd gisteravond een schaaksimul- taanséance gehouden, waaraan deel namen Efim Gelier, Kick Langeweg, Jan Hein Donner, Hcnneberke en B. J. Withuis. Geiler kwam uüt tegen 26 schakers; hij won 20 wedstrijden en kwam zes keer tot remise (tegen Jerry Bey, A. Kohlbeck, A. Huisman, N. Schouten en C. Kuyper); hij bereikte een per centage van 88,5. Kick Langeweg kwam tot een per centage van 97; hij eindigde in re mise in de wedstrijd tegen A. J. van Velsen. Jan Hein Donner bereikte een per centage van 90,5. Hij speelde tegen 32 schakers en moest twee neder- OUDE WETERING Het kerk bestuur van de parochie van de H. Jacobus de Meerdere te Oude Wete ring is na het verlies van de paro chiekerk voor een eerste bespreking bijeen geweest met zijn adivseurs. Er is een technische bouwcommissie sa- De kontraprestatieregeling is een regeling die geldt voor beeldende in dividuen, die per week een bepaald bedrag uitgekeerd krijgen van de gemeente Leiden, in ruil voor een schepping van de betrokken persoon. Deze tekeningen, schilderijen, beel den, objekten enz. staan in elke stad huis van een stad opgeslagen in de kelder, er komen wekelijks tientallen werken bij te staan, ze worden niet of nauwelijks aan het grote publiek ver kocht, omdat een belangstellende voor dit werk geen weet heeft van het bestaan van al die ruilkunst in verband met die kontraprestatierege- hng. Dit is nog maar één kant van het verkeerde beleid van kulturele zaken. De andere kant verdient wellicht nog meer aandacht en oplossing van het probleem, namelijk de toelaatbare leeftijd om in aanmerking te komen voor de kontraprestatie. Deze leeftijd is op 25 jaar gesteld, dus met andere woorden, B. W. pellen, dat mensen onder de 25- ja rige leeftijd geen behoorlijke kunst niaken en dat alleen kulturele zaken van het stadhuis zal uitmaken wie in aanmerking komt, terwijl eigen- hjk iedereen zou kunnen meedoen bij wijze van experiment. Later zal dit wel veranderen, want de bevolking wordt steeds kreatiever en op den duur zal men een werk of Werkje in zijn huiskamer plaatsen dat men zelf gemaakt heeft, amateur of „gevestigd" kreatief werker, het maakt allemaal niets uit. Maar voorlopig wordt er nog werk gekocht en verkocht; de jeugd, die ook goed werk maakt, heeft net zo goed recht op de kontraprestatie en daarom zou de toelaat-bare leeftijd op 18 jaar gebracht moeten worden. De jeugd krijgt hierdoor een kans om materiaal te kopen voor haar werk en zij wordt gestimuleerd om nog beter werk te maken. Wat de andere kant betreft, het werk dat dus opgeslagen staat in het stadhuis zou moeten worden ge bruikt voor een kunstwerk-uitleen bureau; in Den Haag heeft men dit al en het werkt effektief. Er worden kunstwerken uitgeleend aan het publiek. Deze werken blijven enige tijd in een huiskamer hangen en als men het dan wil kopen, kan dat; als het niet voldoet, kan men het terugsturen en uit een lijst van an dere werken kiezen net zo lang tot dat men tevreden is en het werk aankoopt. Hier in Leiden moet ook zo'n in stelling komen: het publiek wordt dan kritisch en de kitsch verdwijnt dan gelukkig uit de huiskamer. Als de instelling er niet komt, zou ik de wens willen uiten:: Hef de stad Lei den op! Henk Hollebeek, Leidse krea- tieve groep „Colourform" samengesteld die de plannen voor de toekomst in studie heeft genomen. Of de kerk al dan niet herbouwd kan worden hangt mede af van de exper tise van de brandschade. Tot zolang kan er niets definitiefs worden vast gesteld. Op 3 maart zal een bouwver- gadcring worden gehouden. Wel is een beslissing genomen wat betreft het houden van de door de weekse diensten, zoals trouw-, avond- en kindermissen. Deze zul len plaatsvinden in de aula van de lagere school aan de Meerkreuk. Waar de zondagse eucharistievie ringen gehouden zullen worden staat nog niet vast. Gedacht is aan de aula van de technische school. De bliksemactie van het comité Herbouw Kerk heeft, zoals wij be richtten, reeds veel opgeleverd. Ruim 10.500 gulden is verzameld en nog steeds druppelen bijdragen bin nen op de rekening van het acie- comité bij de Coöp. Raiffeisenbank in Oude Wetering (giro 95108). De fancy-fair zal eind van deze maand georganiseerd worden in de geheel belangeloos ter beschikking gestelde hallen van veiling EMM. Vanmorgen werd van de zijde van het kerkbestuur medegedeeld ,dat pastoor G. W. Lemmers bij zijn Kampioenschap LSB LEIDEN Di't jaar wordt het Zwitserse systeem toegepast in de strijd om het persoonlijk kampioen schap van de Leidse Schaakbond. Er zal worden gespeeld in twee groepen. In de hoofdgroep komen uit de KNSB- en eerste-klas-LSB-spelers. terwijl groep 2 is bedoeld voor de 2e en 3e klas LSB-sohakers. Het kampioenschap, waaraan aantrekke lijke prijzen verbonden zijn (groep 1resp. f 75,f 50,f 25,en f 10,groep 2: resp. f50,—, f25, f 10.en f 5,vergt zeven don derdagavonden. De wedstrijd-en wor den gespeeld in „Het Witte Huis" le Oegstgeest en de aanvangstijd is gesteld op half acht. Men kan zich voor deze titel strijd opgeven bij drs. W. de Haas. Volmolengrachit 15, Leiden, vóór 18 februari. De speeldata zijn: 20 en 27 febr., 6, 13, 20 en 27 maart en 3 april. broer in Beverwijk al weer aan het opknappen is. Hij wil in elk geval zo spoedig mogelijk terug naar zijn pa rochie. Over de oorzaak kunnen slechts vermoedens worden uitgesproken. De juiste toedracht zal waarschijn lijk nooit aan het licht komen. Zeer vermoedelijk is er een afleiding van stroom geweest: de kroon in de kerk kan aard verbinding hebben gehad via het kruis en de blikscmaflciding. De verwarming heeft geen enkele rol gespeeld bij het ontstaan van de rampzalige brand: liet dak bevatte uitsluitend elektriciteitsleidingen. KATWIJK De Car-Industrie te Katwijk aan den Rijn, is van plan de stalen buismeubelen-industrie Stabin Bennis te Haarlem over te nemen. De onderhandelingen zijn nog gaande maar het ziet er naar uit dat de zaak binnen 24 uur rond komt. Stabin Ben nis N.V. is een onderdeel van de N.V. Fabriek- en Handelmaatschappij Ne derland te Haarlem. De Car-Industrie vervaardigt eveneens stalen buis meubelen. lagen incasseren en wel tegen W. Goedhart van „Leiden" en N. van de Ham van Phiilidcr. W. van Beek en E. KelitLng speelden remise. Withuis boekte evenals Henne- berke een percentage van 87,5. Hij verloor van J. L. Kanbier en A. Walter en speelde remise tegen J. van Oosten. Henneberke kwam vijf keer tot remise en wel tegen W. Koning, C. D. Ligt voet, C. van de Bult, D. Straathof en A. van de Boogaard LEIDEN Dat de mode de laat ste jaren, ook op het gebied van de positiekleding, wel veranderd is, be wees Gerzon dinsdagavond met zijn lente-, positie- en babyshow, gehou den in Gerzon's Modemagazijnen, Breestraat. De aanstaande moeders ondanks de sneeuw en gladheid waren velen aanwezig konden eerst modellen uit vervlogen tijden zien, aangepast aan de blijde om standigheden, vanaf de 17e eeuw reeds wel charmant, maar onprak tisch, pompeus enwarm. Voor de hippe moedertjes-in-de- dop van nu waren er vele vrolijke kleuren, o.a. in twee- en driedelige strandpakken, waarvan de pantalons met elastisch voorpand waren, wat wij ook in de onderjurken verwerkt zagen: zeer prettig met dragen, waardoor de japon niet meer de hin derlijke neiging krijgt op te kruipen. Veel gezelliger is het ook, dat de positiekleding niet meer zo wijd is. De ruimte is geschapen in de brede zijnaden, die zelf gemakkelijk uit te nemen zijn. Er komt geen naald meer aan te pas. Dit was o.a. te zien in de talrijke overgooiers in ver schillende dessins, veel blauw en wit, al dan niet gecombineerd met leuke pullovers en blouses, of bij warm weer ook geschikt zonder. Bijzonder vrouwelijk en charmant vonden wij in dit geval wel wijd vallend een donkerblauw Iers lin nen japonnetje met wit inzetstukje van voren; echt lewk om in uit te gaan. Er was een zacht gebloemd jurkje met daarover een donker blauwe over gooier met zijsplitten, ook apart te dragen. De gezélige lange house dresses ontbraken niet en vanzelfsprekend was zijne ma jesteit de baby ook niet vergeten; zijn kleding was er van zeemleren schoentjes tot handgeborduurde reiszakken van goed wasbare mate rialen. De wieg was geïnspireerd op de Apollo-cabine van de Amerikaanse ruimtevaarders, maar meer als show bedoeld dan voor de verkoop be stemd. De lange witte doopjurk ten slotte van een mooie kwaliteit nylon kant met lange satijnen onderjurk en bijpassend mutsje. Aantrekkelij ke cocktail-japonnetjes vormden het slot van deze show, waarvan alle modellen exclusief voor Gerzon wa ren. LEIMUIDEN De middenstands- bedrijven in Leimuiden zijn nu prak tisch allemaal gemoderniseerd. Deze week werd de winkel van woningin richting Zwaai heropend door burge meester Breen, die in zijn openings woord blijk gaf van grote waardering voor de hardwerkende zelfstandigen. De voorzitter van de winkeliersver eniging, de heer P. Rietdijk, was van mening dat Leimuiden een fraai winkelcentrum dient te hebben. De winkel van het woninginrichtingbe- drijf Zwaai waar men ook een grote sortering gereedschappen heeft is uit gebreid van 15 tot meer dan 90 vier kante meter. meer groepen werden verdeeld. De leeftijdsgrenzen waren inmiddels ver ruimd van 816 jaar. Velen hebben het jongenswerk van De Valkeniers hun enthousiaste me dewerking niet onthouden. Dank zij hun hulp is er nog steeds een bloeien de jongensclub. Vijftig jongens Wie zegt dat gesloten jeugdwerk in deze tyd geen functie meer heeft, moet maar eens een kykje komen nemen in het gebouw „De Goede Herder", Oude Vest 13, waar men als onderdeel van de wykgemeente Molenwijk nu clubs houdt. Na een aanvankelijke teruggang is er in het ledenaantal nu weer een stijgende lijn te zien. Er zijn zelfs plannen om naast de zondagmiddag- en donder dagavondbijeenkomsten te beginnen met een tweede doordeweekse groep. Nijpend leiderstekort verhindert dit nog. Er zit dus wel groei in na 45 jaar. Men zal het 45-jarig bestaan met de 50 jongens zaterdag vieren met een broodmaaltijd en feestavond in be sloten kring. LISSE De buurtvereniging Wil- helmina houdt morgen om 8 uur een kaartavond en donderdag 27 fe bruari een kienavond. Beide avon den worden in het oude PTT-ge bouw gehouden. LEIDEN Gistermiddag om kwart over één reed een personenauto over die Churchilllaan. Plotseling kwam er een auto uit de Cornells Schuytlaan die de eerstgenoemde wagen in de flank greep en tegen twee geparkeerde auto's gooide. Drie auto's waren be schadigd. de opzij gegooide wagen was geheel verloren. WOUBRUGGE Geboren: Jan Piejer zv P de Graaf en G van Rijn Ondertrouwd: Johannes van Raad 69 jaar en Johanna C van Laar 71 jaar. WOUBRUGGE De voor heden avond aangekondigde vergadering van de kiesvereniging der S.G.P. waarin ds. Wijnmalen zou spreken, gaat niet door. waterstanden DEN HAAG. 12 februari waterhoog ten van hedenmorgen: Konstanz 272 +1. Rheinfelden 194 +5, Straatsburg 190 —8. Plittersdorf 333 +4. Maxau 386 +1. Plo- chingen 153 —2, Mannheim 223 —7. Stein- bach 165 —3, Mainz 255 —11. Bingen 180 —5. Kaub 188 —7. Trier 321 —13. Koblenz 223 —3. Keulen 206 Ruhrort 389 —17, Lo- bith 1020 —12. Nijmegen 816 —13, Arnhem 816 —12, Eefde IJssel 396 —18. Deventer 288 —17. Monsln 5468 —4, Borgharen 3990 —11, Belfeld 1172 22. Grave beneden de sluis 507 5. De minst grVeilde diepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centimeters Amerongen—Lekkanaai 270. Rnifpnlanrls bankpapier AMSTERDAM. 11 febr De advies- koersen voor buitenlands bankpapier gel dend in Amsterdam op de volgende werk dag luiden: Londen 8.638.73, Montreal 3.35—3.40, New York 3.60—3.65. Parijs 69.50—72.50, Brussel 6.90—7.00, Frankfort 89.85—90,85, Stockholm 69.50—70.50, Zu rich 83.40—84.40, Milaan 57.00—59.00, Ko- penhagen 47.7048.70, Oslo 50.20—51.20, Wenen 13.9124.12, Lissabon 12.55—12.85, Madrid 5.08—5.23. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 11 febr Londen 8.67-- 8.67^, New York 3.62ft—3.62H, Montreal 3.37343.38, Parijs 73.21—73.26, Brussel 7.231-87.23''s, Frankfort 9028—90.33. Stock holm 70.07$70.12 JA, Zürich 83.931-,- 83.98VA, Milaan 58.0212—58.07VA, Kopenha gen 48.171$.—48.221 A. Oslo 50.70—5075. We nen 14.00'A14.01Lissabon 12.7417— 12.733^. Woensdag 12 februari Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors Christen vrouwenbond, ds. Batelaan te Voorscho ten over „De mens in de gevangenis". Gehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 uur: mo deshow Margriet. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 8 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Donderdag 13 februari Schouwburg, 8u.:K en O, Centrum met „Joker" van Gerlind Reinshagen. Gehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 u.: modeshow Margriet. Zuiderkerk, 8.15 u.: concert studenten- koor en -orkest. Boshuis, achter Hoflaan 76, S u.: afde ling Zuid-West Christenvrouwenbond, herdenking 10-jarig bestaan. Vrijdag 14 februari Hptcl Centraal, Breestraat, 8 uur: Bond van Oud-strijders. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 u.: ruilbeurs verzamelaars. Kloksteeg 19, 9 u.: cabaret Peter de Jong. ^Breestraat 19, 8 u.: jaarvergadering VO- Zaterdag 15 februari Zuiderkerk, 8 uur: uitvoering Young Credo Singers. Schouwburg, 8 u.: K en O, Zuidelijke Toneel Globe met „Spel der vergissingen" (Shakespeare), uitgestelde voorstelling van 24 januari. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest SmalLenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De puiikllnlsche oenandeung nu ongeval ien wordt van dinsdag 12 uur Ca mldaagsi tot woensdag 12 uui waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andore werk dagen en op zondagen door net Acada misch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Les enfants du paradis, 14 J„ dag. 2 en 7.30 uur,, zo en wo alleen 7.30 uur; Robin Hood en zijn schelmen, a.l., wo en zo 2.30 uur; Orfeu Nefgro, 18 j., do, vr en za 23.30 uur. L1DO: Ontvoering op Orly, 18 j-, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 44.5, 7 en 9.15 uur LL'XOR: Barbarella 18 j., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2-30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Er zijn lifsters, 18 j., dag. 2.30 7 9.15 uur, zo 2.30, 4-45, 7 en 9.15 uur; Blow up, 18 j., vr en zat 23.30 uur. STUDIO: De grote stilte., 18 J., dag .2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dokter Zhivago, 14 j. dag. 2 en 8 uur. Films van donderdag af CAMERA: Romeo en Julia, 14 j.. dag. 2.30. 7 en 9.30 uur, zo 4.45, 7 en 9.30 uur; Jules et Jim. 18 J., do, vr en zat 24 uur: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem, 18 J., wo 7 en 9.15 uur; Makker, de zoon van Rintlntin, a.l., zo en wo 2.30 uur. LIDO: Dag van de wraak. 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Barbarella, 18 j„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Gunfighters of the Red River. 14 j„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 9.15 uur: Manji, 18 j., vrij en zat 23.30 uur. STUDIO: De grote stilte, 18 j., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dokter Zhivaga 14 J. dag. 2 en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuls: le klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.3017.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uui en van 19—20 uur: 3e klos dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur: kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al- Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepattënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Eiisabethzlckenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- llng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegcesi. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 6 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag cn zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa- tlënteD dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van X tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkJageo van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag» van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot 111 maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges, Krijn Giezen, van 17 febr. tot 3n maart, dag. 10 tot 16 u., zond. 13 tot 16 Bibliotheekflllaal zuid-west. Van Bei- numstraat 2: tentoonstelling schilderes Jo Lindhout (vrijdag 2-5.30 en 18.30-21, maan dag 2-5.30, dinsdag 18.30-21, woensdag 10-12.30 uur). Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dinsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Rapenburg 73: schilderijen van Gulllau- me lo-a-njoe. tot 21 febr. Nleuwsteeg 11, galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmv van Leersum, Nlcolaas van Beek en Gljs Bakker. 2 9jan. tot 19 febr., dinsd. t.e.m. vrljd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur Rapenburg 94: galerie 't Duyvenhuls. tentoonstelling Lars Fohlln. 1934 (53 Ian.-15 febr. dinsdag. t.e.m. zond. 2—u.>. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. oc Lammermarkt bil molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweei 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur). EHD: 20645. Op stand nr. 50 van de RAI staat de nieuwe generatie van Mercedes-Benz in al haar perfektie. Wij zullen u ook daar graag van dienst zijn met elke gewenste Informatie. Er is meer te tonen en te vertellen dan ooit. U bent van harte welkom. ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1 tel. 01710-518 55 Leiden, Beestenmarkt 6 tel. 01710-31850 Leiderdorp, v.d. Valk Bouwmanweg 180 tel. 01710 - 3 42 90 Mercedes-Benz 80 jaar pionier der perfektie

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3