Gemeenschappelijke kerk in de Merenwijk het meest wenselijk WEEKAGENDA Al meer dan f 10.000 voor herbouw afgebrande kerk Oecumenisch kan het hier economisch moet het HET LIEFST NOG MET DE GEMEENTE Expressieve opvoering Holiershoeks Guerrilla Weekagenda Den Haag Katwijker overleden na ongeluk Kandi daatstellin g voor opvolging deken Haring Prof. Rothuizen sprak over Bonhoeffer en Nietzsche Pastoor moest naar de dokter met zenuwschok Duizenden trokken naar Oude Wetering: nieuwe leidse courant 3 maandag 10 februari 19<j? LEIDEN „Alleen al door het formaat van de Merenwijk doen de Leidse kerken er goed aan het met elkaar eens te worden over de stich ting van een gezamenlijk kerkgebouwDr. Jos. J. Poeisz, socioloog verbonden aan het Katholiek Sociaal-Kerkelijk Instituut (het „KaskT') en als zodanig al vele jaren betrokken bij de kerkelijke planning in het bisdom Rotterdam, laat er weinig twijfel over bestaan: de kerken, zo zij er reeds niet op oecumenische gronden toe bereid zijn, zullen op grond van nuchtere cijfers in principe het besluit moeten nemen om met elkaar intensief samen te iverken. „De Merentvijk (5800 woningen voor plm. 24.000 mensen) is te klein van formaat om de hervormde, de gerefor meerde en de katholieke kerk ieder afzonderlijk een goed „pied a terre", kerken en bijkomende voorzieningen, te geven. Het draagvlak is voor ieder afzonderlijk gewoon te klein". Dr. Jos. J. Poeisz, socioloog van het Katholiek Sociaal-Kerkelijk In stituut in Den Haag, deed vorig jaar op verzoek van de Dekenale Be stuursraad een onderzoek naar de kerkelijkheid en kerkgebondenheid van de katholieken in het Dekenaat Leiden. De uitkomsten van dit on derzoek bespraken wij onlangs in dit blad. Dr. Poeisz is dagelijks nauw be trokken bij de kerkelijke planning in het bisdom Rotterdam. KATWIJK De 28-jarige heer L. Kuyt is aan de gevolgen van het ongeluk waarvan wij zaterdag reeds melding maakten, overleden. De getallen spreken een duide lijke taal. Dr. Poeisz: „Van de ongeveer 6000 katholieken, die in de Merenwijk komen te wonen gaan er hoogstens 2400, ongeveer 40 procent, regelmatig naar de kerk. Dat percentage werd onlangs bij een onderzoek in Leiden vast gesteld. In een nieuwe Rotterdam se buitenwijk hebben we op het ogenblik al percentages van 20 tot 25. Door de dalende tendens in het kerkbezoek zal men op den duur ook in Leiden met dergelijke per centages rekening moeten houden. De percentages bij de gereformeer den liggen ongeveer hetzelfde; de hervormden komen nog lager uit". Voor het stichten van een kerkge bouw wordt op het ogenblik een bedrag genoemd van ruim 1 miljoen gulden. „Zijn dergelijke investerin gen verantwoord als men het kleine en kleiner wordende draagvlak ziet? Die vraag wordt mijns inziens te recht gesteld", vervolgt dr. Poeisz. „Terecht mag men verlangen van een kerkgenootschap dat het ook geld beschikbaar houdt voor vor men van pastoraal, cRe buiten het kerkgebouw bedreven worden. Een eigen kerk is mooi, maar men moet Maandag 10 februari Museum Volkenkunde, 8 u.: drs. Gan >elen, 8 u.: amateurfotografen. Schouwburg, 8 u.: Centrum met „Cen trum ^vermoordt pianiste". Dinsdag 11 februari Gehtorzaal, 2 en 3.30 u.: Jeugdconcert Toonliinst. Gehoorzaal, 7.30 u:: schaaktoernooi V. en D. Lelden. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. £migr. centrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Petrakerk, 8 u.: afd. Noord Christen- vrouwenbond, ds. Van Ieperen over „Christus en het vrouwenleven". Breestr. 142, 8 u.: positie- en babyshow Gerzon. Schouwburg, 8 u.: Centrum met „Cen trum vermoordt pianiste". Woensdag 12 februari Schouwburg, 8 u.: K en O, Centrum met „Centrum vermoordt pianiste" van Paul Pörtner. Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors Christen- vrouwenbond, ds. Batelaan te Voorscho ten over „De mens in de gevangenis". Gehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 uur: mo deshow Margriet. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Donderdag 13 februari Schouwburg. 8 u.: K en O. Centrum met „Joker" van Gerllnd Relnshagen. Gehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 u.: modeshow Margriet. Zuiderkerk, 8.15 u.: concert studenten- koor en -orkest. Boshuis, achter Hoflaan 76, 8 u.: afde ling Zuid-West Christenvrouwenbond, herdenking 10-jarig bestaan. Vrijdag 14 februari Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 u.: ruilbeurs verzamelaars. Kloksteeg 19, 9 u.: cabaret Peter de Jong. Breestraat 19, 8 u.: jaarvergadering VO- LA. Zaterdag 15 februari Schouwburg, 8 u.: K en O, Zuidelijke Toneel Globe met „Spel der vergissingen" (Shakespeare), uitgestelde voorstelling van 24 januari. OEGSTGEEST: Het Witte Huls, "2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotbeken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenandeiirig na ongevai len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags, tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dtaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade mlsch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Les enfants du paradis, 14 j., dag. 2 en 7.30 uur,, zo en wo alleen 7.30 uur; Robin Hood en zijn schelmen, a.l., wo en zo 2.30 uur; Orfeu Nefgro, 18 j., do, vr en za 23.30 uur. LIDO: Ontvoering op Orly, 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, ZO 2.30, 44.5, 7 en 9.15 uur LUXOR: Barbarella, 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2-30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Er zijn lifsters, 18 j., dag. 2.30. 7 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; Blow up. 18 J„ vr en zat 23.30 uur. STUDIO- De grote stilte. 18 j., dag .2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Dokter Zhivago. 14 J. dag. 1 en I uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuls: ie klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.30—17.15 uur en van 13—20 uur: 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30-17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.3019.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, lb en 2e. dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Elisabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- llng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakltniek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot hall 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 4. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalpiatlënten zon dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkjrfge-i van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De •-akvnhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot 10 De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges, Krijn Giezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u., zond. 13 tot 16 uur. Bibliotheekfiliaal zuid-west, Van Bel- numstraat 2: tentoonstelling schilderes Jo Lindhout (vrijdag 2-5.30 en 18.30-21, maan dag 2-5.30, dinsdag 18.30-21, woensdag 10-12.30 uur). Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3; tekeningen van Wim de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dlnsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Rapenburg 73 schil ijen van Gulllau- me lo-a-njoe. tot 21 febr Nleuwsteeg 11. galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmy van Leersum. Nicolaas van Beek en GIJs Bakker, 2 9jan tol 19 febr., dlnsd t.e.m vrljd 1 tot s u. zat 2 tol 5 uur Rapenburg 94: galerie 't Duyvenhuls tentoonstelling Lars Fohltn. 1934 (25 tan.-15 febr dinsdag, t.e.m. zond 28 u.) MOBÏEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maai 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645, niet alles op één kaart zetten. En ze ker niet als men ziet, dat de inkom sten in de toekomst met het dalend kerkbezoek wellicht nog zullen ver minderen". Niet alleen TJOEWEL het verzamelen en in terpreteren van cijfers zijn vak is stelt dr. Poeisz wel, dat de toena dering van de kerken bepaald niet uitsluitend een gevolg 's van zake lijk denken of economische nood zaak. Zeker, de kerken van Neder land durven tegenwoordig hardop te zeggen, dat kerkelijke verdeeld heid tot overdaad en zelfs tot ver spilling kan leiden; men durft ook te erkennen, dat dure kerkgebou wen slechts enkele uren van de week gebruikt worden, maar los en onafhankelijk van het zakelijk den ken zijn oecumenische overwegin gen voor een intensieve samenwer king gegroeid. Positief stellen daar om de kerken de laatste tijd: door het samen komen in hetzelfde kerk gebouw kunnen we het samen den ken en de integratie bevorderen. Men kan ook zeggen: als de oecu menische gezindheid niet aanwezig is in de kerken komt men niet tot een gezamenlijke aanpak. Of zoals dominee Van Bilderbeek het on langs zei bij de installatie van de Ge meenschap van Kerken: „Er is de overtuiging, dat we in de Meren wijk niet door het stichten van ver schillende kerken gestalte mogen geven aan de verdeelde kerk". Niet verbaasd T^R. POEISZ zei ons, niet verbaasd te zijn, dat men in Leiden sa men over een gezamenlijk kerkge bouw wil gaan praten, zoals domi nee Van Bilderbeek aankondigde. „Bij alle nieuwe projecten, die in het bisdom op stapel gezet worden, wordt systematisch ook het oecume nisch aspect bekeken. Bekeken wordt ook of met een bepaald pro ject de gemeenschap sociaal-cultu reel gediend an worden. Voorbeel den van dat laatste in de omgeving van Leiden zijn kerkgelegenheden in Hazerswoude Rhynenburch en de Noordwykse nieuwe wijk Boeren- burg- Interconfessionele aspecten medegebruik door andere kerken worden bestudeerd voor Lisse-Poel- polder, Alphen-Noord, Boskoop- Snijdelwijk en Leidsche'ndam-Prin- senhof'. Met gemeente VOOR de Leidse Merenwijk", aldus dr. Poeisz, „lykt het mij goed als een commissie uit de Ge meenschap van Kerken samen met deskundigen van de gemeente Lei den zowel de interconfessionele als de algemeen sociaal-culturele aspec- ten (integratie met een gemeen schapscentrum bijv.) gaat bestude ren. Ik geloof wel te kunnen zeggen, dat de gemeente Leiden sterk ge ïnteresseerd zal zijn als zij ziet, dat de kerken eensgezind en in weder zijdse dienstbaarheid iets willen gaan opzetten". „Met het gesprek tussen de ker ken en eventueel ook met de ge meente moet men naar mijn mening niet te lang wachten. Men voorkomt dan niet alleen, dat verschillende instanties los van elkaar plannen gaan ontwikkelen; met overleg in een vroeg stadium bereikt men te vens, dat de wensen van de deelne mende partners zo goed mogelijk in de opzet van een complex verwerkt kunnen worden. Neem het punt van de kerkzaal in het complex. Ieder kerkgenootschap heeft zijn eigen wensen, omdat iedere kerk haar identiteit op de een of andere ma nier ook in een gemeenschappelijk kerkgebouw wil beleven. Het wordt desondanks toch een kwestie van geven en nemen, maar komt er een kerk te laat in het overleg dan wordt het voor de laatkomer meer geven dan nemen. Zo ook met de gemeente. Welk programma van .wensen heeft de gemeente in de Merenwijk? Wat valt er te combine ren belangrijk voor subsidie 'n kindercrèche, jeugdvoorzieningen, 'n bejaardensociëteit of 'n wflk- schouwburg? Begint men niet vroeg genoeg met het samenpraten dan loopt men de kans te laat te zijn". Op grond van ervaringen elders en ook vanwege de uitgesproken bereidheid in Leiden gelooft dr. Poeisz niet, dat dc kerkgenootschap pen, die gezamenlijk een complex in de Merenwijk tot stand willen brengen, het elkaar erg moeilijk zul len maken met hun programma's van wensen ten aanzien van het kerkgebouw of de kerkzaal. „Het zal in de Merenwijk moeten gaan tussen hervormd, gereformeerd en katholiek (de kleinere kerkgeiroot- schappen krijgen in de Merenwijk relatief te weinig leden om in jen grote probleemsituatie te geraken) en deze kerken, dat heeft dé praktijk reeds bewezen kunnen het wel met elkaar eens worden over de opzet van een sacrale ruimte en de ge bruikstijden. Een kerkzaal van 500 a 600 plaat sen kan voldoende zijn. Denkbaar en uit-oerbaar is het ook indien de ruimte waar de liturgie gevierd wordt als het ware apart geprojec teerd wordt en kan worden afge scheiden van de zitruimte- Deze ruimte kan dan voldoende zijn voor doordeweekse diensten terwijl de zitruimte eventueel gebruikt wordt voor niet-kerkelijke zaken". Welzijn dienen DE principes van doelmatigheid lijken de overhand gekregen te hebben in het betoog van dr. Poeisz. Dat zint hem kennelijk niet helemaal, zomin als "hij het samen werken van kerken alleen als een economische noodzakelijkheid wil zien. Daarom: „Met alle voor zieningen, die men met elkaar en met de gemeente eventueel bij het kerkgebouw wil creëren moet men ervan uitgaan, dat men de gemeen schap van de wijk en het welzijn wil dienen. De mensen moeten zich op de een of andere manier echt bij het complex betrokken voelen en er geen zalenverhuur in gaan zien LEIDEN Zoals bekend, heeft deken W. Haring van de bisschop van Rotterdam op zijn verzoek eer vol ontslag gekregen per 1 maart als deken van Leiden en pastoor van de Lodewijksparochie. De bisschop zal nu op een voor de R.K. nieuwe wijze de opvolging van deken Haring regelen. Er gaat namelijk een demo cratische kandidaatstelling aan voor af. Alle kerkleden uit het dekenaat (dat de gemeenten Leiden, Oegst- geest, Leiderdorp, Voorschoten en Wassenaar omvat) kunnen kandi daten stellen. Dit moeten priesters van tenminste 35 jaar zijn, die al in het bisdom werkzaam zijn. Een benoeming tot deken geldt voor zes zes jaar en daarna is herbenoeming mogelijk voor twee perioden van drie jaar. KOUDEKERK Op woensdag 12 en 26 februari is er in „Nieuw-Poel- geest" weer bejaardensoos. LEIDEN De schrijver van het diësstuk GuerrillaKees Holier- hoék heeft alle reden om Shireen Strooker, die de regie voerde, en de opvoerenden dankbaar te zijn voor de manier, waarop ze zijn stuk ten tonele hebben gebracht. In de krant van 1 februari hebben wij al over het stuk geschreven. Het is niet ontstaan uit bewogen heid met sociale misstanden. Het gaat niet over de noodzakelijkheid van revolutie. Het is een psycho logische schets van mensen, die om welke beweegreden revolutie wil len spelen. Het is meer voer voor psychologen dan-sociologen. Het is dan ook niet fel, geen protest. Ondanks alle dikke woorden is het een tam stuk. Modern van opbouw, dat wel. En Holierhoek weet zijn climaxen goed te plaatsen. Shireen LEIDEN In het kader van de jaarlijkse bijdrage van de Christen- Studentenraad aan de diësviering van de Leidse universiteit, sprak gistermiddag prof. dr. G. Th. Rothuizen in het groot auditorium. Prof. Rothuizen, voorheen Gereformeerd studentenpredikant in Leiden, is nu hoogleraar aan de Theologische Hogeschool in Kampen. Hij benaderde het onderwerp „Christendom en ethiek" door over Bonhoeffer en Nietzsche te spreken. Prof. Rothuizen ging de raakpunten tussen beiden na. Bonhoeffer las Nietzsche intensief, aldus prof. Rot huizen. Als er iets is, waardoor vol gens Nietzsche het christdendom te gronde g-aat, dan is het de moraal. Bonhoeffer dweepte niet met de renaissance, Nietzsche wel. Beiden hebben met de zelfmoord geworsteld met als achtergrond de trots. Vriend en vijand Kenmerkte Nietzsche zich ener zijds door iets anti-christelijks, an derzijds was voor Bonhoeffer God niet zo levend als voor Nietzsche. God stierf, nu kunnen de mensen eindelijk gaan leven, zo zei Nietzsche. En men kan zich afvragen, waarom het hem ging: om de dood van God of om het leven van de mens. Ik dacht het laatste, aldus prof. Rot huizen. Bonhoeffer heeft nooit ge leerd, dat God dood is. Wel bracht hy het evangelie van de lijdende God. Tenslotte stelde prof. Rothuizen, dat Nietzsche in Bonhoeffer een van zijn grootste vrienden heeft gevon den en misschien tegelijk een van zijn grootste vijanden. Zich nog even bepalend bij Nietzsche kwam pa-of. Rothuizen een „come-back" van Nietzsche niet als onmogelijk voor. OUDE WETERING Pastoor G. M. Lemmers heeft zich wegens een zenuwschok onder doktersbehande ling moeten stellen nadat hy giste ren de kerk waarvoor hy jaren had geijverd in enkele uren tot de grond toe zag afbranden. Om de pastoor een morele opkikker te geven, werd gis teren meteen al f 10.340 in contanten ingezameld voor de herbouw van dc kerk. Bovendien kwamen by het in derhaast opgerichte herbouwcomité tal van bank- en girotoezeggingen binnen. De kerk van Jacobus de Meerdere was pas goed twee jaar geleden in gebruik genomen. Om even over enen sloeg het vuur er plotseling uit. De brandweer van Alkemade kreeg as sistentie van die van Leiden, maar men slaagde er slechts in de pasto rie, de consistorie en een vergader lokaal te behouden. Deze ruimten liepen grote waterschade op. Rook De geweldige rookontwikkeling trok duizenden belangstellenden. De brand begon in de kap van de kerk boven de hoofdingang. Het houten dak dat een pyramidevorm had, klap te binnen een half uur loeiend naar- beneden, waar het de houten banken in vuur en vlam zette. Dat de aan de kerk vastgebouw- de bijgebouwen konden worden gespaard, was behalve aan het optreden van de brandweer te danken aan de gunstige wind richting. Dat er zoveel rook vrij kwam, had als oorzaak de mastie ken kapbekleding. De brandweer van Leiden rukte om half vier in. De nablussing dooi de Alkemadese brandweer duurde tot tegen zessen. Vandaag wordt een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van de brand. Men denkt aan kortsluiting. De bur gemeester van Alkemade, de heer P. M. F. Smolders, volgde het blus- singswerk op de voet. Het voorlopige herbouwcomité bezorgde gistermiddag al huis-aan- huis een brief, waarin om finan ciële bydragen werd verzocht om de eerste kosten te kunnen op vangen. Ook in de andere Kerken wordt overwogen, hoe men de r.k. gemeenschap van dienst kan zijn. Kerk en gebouwen vertegenwoor digden een waarde van 1800.000. Er loopt een verzekering van een miljoen. Strooker heeft een uitstekend ritme in haar regie gebracht en er moet heel hard gewerkt zijn om het resul taat te bereiken, zoals we dat zater dagavond zagen. Het was allemaal zakelijk en functioneel. Alle franje was weg. Over het geheel genomen speelde men zeer expressief. Met name Peter Bodes als de dommekracht Karei. Giel Bessels speelde de rol van de leider Ben wel hard en zakelijk, maat niet met veel overtuiging. Pim Wallis de Vries als John en Mels Wallis de Vries als broer Paul speelden met een goede inzet, waarbij Pim meer variatie had dan Mels. Het betrekkelijk kleine rolletje werd door Margriet van Bochove be hoorlijk gespeeld, we dachten haar iets gevoeliger, niet sentimeneler. Ze zweefde nu tussen hard en gevoelig in. Alles bij elkaar werd deze eerste opvoering een groot succes voor auteurs, regisseuse en opvoerenden. Daarvan vormden de goede woorden en de mooie bloemen na afloop het bewijs. A. C. Bouwman. Centrum: „Adrianus VII" van Peter Luke. Dinsdag, 11 februari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Nieuw Rotter dams Toneel: „De p. i" van Arthur Mil ler. DILIGENTIA, 20..5 uur: Jerrold Ru- bensteln. viool, en Dalla Ouzlel, plano. KONINKL. CONSERVATORIUM VOOR MUZIEK. 20.15 uur: Vitwissellngsconcert: Leerlingen van het Amsterdamsch Con- cervatorium. Woensdag, 12 februari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Nederlandse Co- medie: „Die Spaanse Brabander" van Gerbrand Adrlaensz, Bredero. DILIGEN TIA, 20.15 uur: „Tel-Avlv Kwartet" m.m.v. Yona Ettllnger, klarinet. KUR- ZAAL, 20.15 uur: „Residentie-Orkest o.l.v. Bohumil Gregor, m.m.v. Barbro Ericson, mezzo sopraan. POPPENTHEATERS: Guido van Deth, 14,30 uur: „Singo en de Sneeuwfant", Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zonnekacheltje". Donderdag, 13 februari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 u.: Haagse Come- die: „Het wijde land" van Arthur Schnitzler. CIRCUSTHEATER, 20.00 uur: Nederlanse Operastichting: „Julius Caesear" van Georg Friedrich Handel, m.m.v. het Utrechts Symfonie Orkest, het Nederlans Opera Koor o.l.v. Cor Olthuis en het Nationale Ballet. Muzikale leiding: Paul Hupperts. Regie: prof. Ru- dolf Hartman. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret „Harlekijn" van Herman van Veen. Vrijdag. 14 februari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 u.: Haagse Corne- dle: „De Humorist" van John Osborne. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret „Harle kijn" van Herman van Veen. PAVIL JOENTHEATER. 20.15 uur: Nieuwe Ko medie: „De Ruiters" van Aristophanes. THEATER IN DE STEEG, 20.00 uur: Haagse Toneel- en Muziekvereniging DTS: „De droom van Amerika" van Ed ward Albee en „Buiten-Spel" van Jan Bernard. (T.). THEATER SCARABEE. 20J5 en 22.00 uur: „Poppetgom". Zaterdag, 15 februari: KONINKLIJKF. SCHOUWBURG, 20.15 u.: Haagse Come- die: „Veertig karaat" van Barlllet en Grédy. CIRCUSTHEATER. 20.00 uur: Ne derlandse Operastichting: „Jullus Caesar" van Georg Friedrich Höndel, m.m.v. het Utrechts Symfonie Orkest, het Neder lands Opera Koor o.l.v. Cor Olthuis en het Nationale Ballet. Muzikale leiding: Paul Hupperts. Regie: prof. Rudolf Hart- mann. NEDERL. CONGRESGEBOUW. 20.30 u.: Carnaval do Rlo, m.m.v. hel Braziliaans Orkest: Silvio Sllvelra", hei Latijns-Amerikaans Orkest: „Ritmo Ca- liente" o.l.v. Wlm Kuylenburg: Alfonso Mares, e.a. PAVILJOENTHEATER. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De gestolen Prins" van Dan Totheroh (T.>; 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristophanes. POPPENTHEATERS: Guldo van Deth, 14.30 uur: „Singo in het land van Bimbambljn", Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zonnekacheltje". THEATER IN DE STEEG, 20.00 uur: Toneel- en Muziek vereniging DTS: „De droom van Ameri ka" van Edward Albee en „Buiten-Spel" van Jan Bernard. THEATER SCARABEE, 20.15 en 22.00 uur: „Poppetgom". Tentoonstellingen: GEMEENTE MUSEUM, Stadhouderslaan 41, ma t/m zat 10-17, zon 13-17, bovendien wo. av. 20-22 uur: t/m 16 febr.: „Uit het Nationaal Joods Museum te Praag"; t/m 16 febr.: Nieuw Den Haag IV 1850-1870 (6 over- heldswerken en particulier initiatief): t/m 23 febr.: Aad van Houwellngen (lek.): t/m 2 maart: „Glas door de eeuwen": t/m 23 maart: Theo van Doesburg. KONINK LIJK PENNINGKABINET. Zeestraat 71b. ma t/m zat 10-13 en 14-17 uur: t/m 28 maart: Verzamelingen uit collecties van leden van de Numismatische Kring Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM. Juf frouw Idastraat 11, ma t/m vrij 13-17 uur: Documenten over de periode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ONDER WIJS. Hemsterhulsstraat 2e. ma t/m vrij 12-16. zat 10-16, zon en feestd 13.30-16 uur: „Van Terp tot Deltaplan". NEDERLANDS POSTMUSEUM, Zeestr. 82. ma t/m zat 10-17, zon 13-17 uur: t/m 6 maart: Win tersport op de postzegel". PANORAMA MESDAG, Zeestraat 65b. ma t/m zat 10-15. zon 12-15 uur; 8 t/m 23 febr.: Kunstkring „Matuvu" (Heb Je mij gezien): (schild., aquarellen, wandkleden en keramiek). Film: APOLLO; 12.15, 2.30 4.45, 7, 9.15: „Louis de Funès op vrijersvoeten" a.l.: ASTA: 2.30, 7, 9.15. zon 1.30, .4, 7, 9.15: „Een blok aan mooie Denen", 18 Jr.; BIJ OU: 2, 7, 9.30. zon 1.45, 4.15, 7, 9.30: „De wurger van Boston". 18 Jr.; CAMERA: 2.15, 8: „Remeo en Julia", 14 jr.; CINEAC: do. vrij, ma, dl 9.30, 11.30, 1.30. 3.30: „Win tersport-Olympiade In Grenoble" a.l.; zat. wo 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, zon vanaf 11.30: „De avonturen van Pietje Bel", a.l.; 5.30. 7.30. 9.30: „Naakt onder het leer". 18 jr.: CITY: 2. 6.45, 9.15. zat. zon 1.45. 4.15. 6.45. 9.15: „Het jungle boek", a.l.: CORSO: 2 6.45. 9J5, zat. zon 1.45. 4.15, 6.45, 9.15: „De rose panter". 18 Jr.: DU MIDI: 8.15, zat. 7, 9.30. zon 2.30. 7. 9.30: „James Bond 007 contra dr No", 14 Jr.: zat. wo 2: „De kleine kolonel", a.l.; zon 12: „Eugen One- gin" (opera van Tsjalkowskl) a.l.; EURO CINEMA: 2. 8. zat. zon. wo 4. 8: „The great race", a.l. zat. zon. wo 1.30: „Bat man 66", a.l.; zat. 24.02: „Fotomodellen voor Marokko". 18 Jr.; FLORA: 2.30, 7. 9.15, zon 2. 4.30. 7. 9.15: „Ontucht op de Reeperbahn"; 18 Jr; vrij., zat. 24; „Bloedige vergelding", 18 Jr.; HOLLY WOOD: 2.30, 8.15, vrij, zat. zon 2.30, 7, 9.15: ,,'n Nacht van haat", 18 jr.; zat. 24 „Tales of terrors". 18 jr; KRITERION: 2.15, 7, 9.15, zon 1.45, 4. 7, 9.15: „Mensen ontmoeten elkaar en zachte muziek vult hun hart", 18 Jr.; vrij, zat, 23.30: „8Vj", 18 jr.; METROPOLE: 2. 8. zon 2, 5. 8: „Oli ver", a.l.; OLYMPIA: 2, 8; „Thunderball", 14 jr.; PASSAGE: 2.30. 7, 9.30, zon 1.45. 4.15, 7, 9.30: „Rosemary's baby". 18 jr REX: 9.30, 11.30. 1.30. 3.30, 5.30, 7.30, 9.30, zon vanaf 1.30: „Bullltt". 14 jr.; zon 11.30: Hlto Hlto" a.l.; ROXY: 2.30, 8.15. vrij. zat 2.30. 7. 9.15, zon 7. 9.15: Ik. een minnaar". 18 Jr.: zon 12: „Old Shatter- hand", 14 Jr.: zon 2.30: „El Dorado". 14 Jr.; SEINPOST: 8.15, zat. zon 2.15. 8.15: „Inspecteur Clouscau slaat weer toe". (A shot In the dark). 14 Jr.: STUDIO DE LUXE: 2.15, 7.15, 9.30, zat. zon 1.30. 4. 7.15 9 30: „De grote stilte". 18 jr.: STUDIO 2000 8. vrij, t.m .zon 7. 9.30. ma. dl, do. vrij 2, zon 4 (di. av. besl. voorst.); „Un homme et une femme". 18 Jr.; zat. wo zon 1.30: „De gevreesde speurder", a.l.: THALIA: 2.30. 7. 9.15. zon 3, 7, 9.15: „Blauw bloed en harde vuisten". 18 jr.; vrij, zat 24: „Een lange zwoele nacht". 18 Jr.; zonl en 3 „All Baba en de 40 rovers", a.l.; wo 12 febr.: „Klokslag mid dernacht", 14 Jr.; DE UITKIJK: 2.30. 7.15, 9 45, zon 1.45, 4.15, 7.15, 9.45: „Rebellion". 14 jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3