Leiderdorps e pastorie bron van problemen VLEET Leidse centrale zaak regionale betekenis van Kees Holiërhoek schreef diësstuk B. en W. van Leiderdorp: LEIDERDORP W. J. KRAATS, Onderscheiding voor scheidende verpleegster ..Meditatie" over revolutie Koper mag niet in eigen huis Nare gebeurtenis in Leiderdorp Trainer in vaste dienst voor gouden Quick Boys „De Landbouwer" Hoe kan ik s avonds m n man wakker houden Visserij nieuws bij de RENTEBIJSCHRIJVING Coöp. Raiffeisenbank „Katwijk aan den Rijn' Fotocursus D. Kruyt FOTO D. KRUYT Gevraagd 2e en 3e BEDIENDE J. v. d. VELDEN RENTEBIJSCHRIJVING KATWIJK AAN ZEE Princestraat 26: KATWIJK AAN DEN RIJN Rijnstraat 36: STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Mill)WE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 LEIDERDORP B. en W. heb ben het volgende geantwoord op de schriftelijke vragen van de raads leden ir. R. Poels, en drs J. Ph. van Oostrom over de onder Zoe terwoude door Leiden te bouwen nieuwe elektriciteitscentrale: „De eerste contacten met Leiden over deze zaak dateren van 1964. Bij brief van 23 maart 1964 deelde de directeur van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit ons mede dat er een nieuwe ener giecentrale moest komen en dat hij dacht aan een vestiging in Leider dorp in verband met een eventueel mogelijk te maken koelwatercircuit via de Dwarswatering en de Does. Na contacten op bestuurlijk ni veau deelden burgemeester en wethouders van Leiden ons bij schrijven van 15 mei 1964 mede, dat de bouw van bedoelde cen trale in de gemeente Leiderdorp om planologische redenen niet mo gelijk was gebleken en dat in over weging zou worden genomen deze te bouwen aan de zuidzijde van de Rijn. waartoe overleg zou worden gepleegd met de NV Electrfbiteits- bedrijf Zuid-Holland. K oelwaterci reu i i Hiermede was deze zaak voor Leiderdorp voorlopig van de baan. Eerst op 3 augustus 1967 kwam deze zaak opnieuw aan de orde. Uit een contact met de directeur van de S.L.F. bleek ons dat Leiden thans voornemens is de bouw te realiseren in de Barrepolder in de gemeente Zoeterwoude. Ons wer den een aantal problemen voorge legd in verband met het benodig de koelwatercircuit. De gedachten gingen namelijk enerzijds uit naar de bouw van een aantal koeltorens en de vorming van een koelmeer op het grondgebied van Zoeterwou de en anderzijds naar het bouwen van een beperkter aantal koel torens, het vormen van een koel- D V. hoopt op donderdag 6 februari om 7 30 uur in de Lindelaan te spreken Weled. Heer ONDERWERP: TOCH GAAT HET GOED" „HET GAAT VERKEERD EN LEIDEN Achtendertig jaar heeft zuster W. Langenhuysen het psychiatrisch ziekenhtiis Endegeest gediend. Ze deed dat trouw, was betrouwbaar en aardig, om de woorden te citeren, die wethouder mevrouw Den Haan-Groen gister middag sprak bij de uitreiking van de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Zuster Langenhuysen verlaat het ziekenhuis met ingang van van daag in verband met het bereiken van de zestigjarige leeftijd. Mevruow Den Haan, die in de kleine kring in de sfeervolle kasteelkelder gezellig bleef zitten bij haar huldiging, noemde het be roep van verpleegster één van de zivaarste. Zij sprak er haar blijd schap over uit, dat de status en de salariëring zijn verbeterd. Daarover kan zuster Langen huysen meepraten. Zij is sinds 1926 in de verpleging. Zij kreeg haar opleiding in het psychiatrisch zie kenhuis Coudewater in Rosmalen. In 1931 kwam zij naar Leiden. Nadat mevrouw Den Haan de koninklijke onderscheiding had opgespeld, spraken woorden van waardering en afscheid waar nemend geneesheer-directeur L. J. A. Straathof, hoofd economische en administratieve dienst J. Beekman en hoofdverpleegster A. J. v. d. Hoeven. Zij boden geschenken aan. Eerder is in de kring van het huis afscheid genomen. Foto Van der Horst meer op het grondgebied van Zoe terwoude alsmede een koelwater circuit met gebruikmaking van de Does en de Dwarswatering. Uit besprekingen die de directeur terzake had met het Hoogheemraad schap van Rijnland bleek echter dat elk koelwatercircuit onafhan kelijk diende te zijn van Rijnlands boezem en dat dus Rijnland de be langrijkste stem in deze zaak zou hebben. In verband daarmede heb ben de plannen voor zover ons be kend nog geen vaste vormen aan genomen en wordt door Leiden nog overleg gepleegd met het Hoog heemraadschap van Rijnland en de Provinciale Planologische Dienst. Wat het resultaat van dit overleg zal zijn kunnen wij uiteraard moei lijk voorspellen. Dat een en ander, zoals u in uw eerste vraag naar vo ren brengt, ingrijpende consequen ties kan hebben voor het landschap, de kwaliteit van het oppervlakte water en de bewoonbaarheid van de wijde omgeving waarmede u naar wij veronderstellen de mogelijke mistvorming bedoelt is wellicht niet onmogelijk, doch wij kunnen u daarover geen positief oordeel geven omdat wij terzake nog onvoldoende zijn geïnformeerd en omdat wij als college terzake niet deskundig zijn. Niet openbaar Inderdaad Is het juist dat het vooroverleg voor zover daarvan sprake kan zijn op basis van de infor matieve gesprekken die wij ter zake met de directeur van de S.L.F. moch ten hebben voor wat Leiderdorp betreft niet in de openbaarheid heeft plaatsgehad. Daarvoor waren de plannen tot nu toe ook nog te wei nig concreet. Nu de centrale door Leiden op het grondgebied van Zoeterwoude zal worden gebouwd, is Leiderdorp niet bij de technische opzet betrokken, behoudens bij het onderzoek naar de mogelijkheden om te komen tot het vormen van een koelwatercircuit in Leiderdorp. In gewestraad Wij zijn evenwel van mening dat de bouw van een nieuwe energie centrale wel kan worden gezien als een zaak van regionale betekenis en niet als een zaak die alleen de ge meenten Leiden en Zoeterwoude en het Hoogheemraadschap van Rijn land regardeert. Wij vertrouwen er op dat ook de Provinciale Planologi sche Dienst hiermede bij de plaats bepaling rekening zal houden. In dit verband attenderen wij er op. dat voorbereidingen worden ge troffen om te komen tot oprichting van een streekenergiebedrijf, waar toe wij in een der eerstvolgende raadsvergaderingen een voorstel zul len doen. Dit alles overwegende stellen wij ons voor de plannen van het Leidse energiebedrijf aan te bevelen in de aandacht van de Gewestraad, met het verzoek deze zaak te bestuderen, hieraan, met het oog op de belangen van het gewest en zijn inwoners, de gewenste richting te geven en de be langhebbende gemeenten in het ge west terzake uitvoerig in te lichten' Leidse autozwendelaars stalen vijftig auto's ANTWERPEN Uit het verdere onderzoek van de gerechtelijke po litie te Antwerpen is gebleken, dat de gebroeders V. uit Leiden en Katwijk geen veertig maar zeker vijftig soms vrijwel nieuwe auto's hebben ontvreemd in Antwerpen. Zoals wij deze week schreven, ver kochten zij deze auto's met papieren van in Nederland gekochte wrakken en na het veranderen van de chas sisnummers op de Utrechtse auto markt. De gebroeders V. hadden in Antwerpen geen medeplichtigen. \/oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer v/liet N V 19-20 - Rijnsburc LEIDEN In opdracht van het Leids Universitair Toneel Ak koord schreef de 27-jarige stu dent Nederlands Kees Holiër hoek het diësstuk „Guerrilla". Het is een soort meditatie over de revolutie en het leven. Er zijn twee broers. Ze hebben hét huis vrij, want vader en moeder zijn weg. Ieder gebruikt die vrijheid op eigen manier. De oudste haalt een vriendinnetje in huis (de meer romantische kant van het leven), de jongste, een wat slap pe figuurtwee vrienden. De jongste heeft de twee „revolutio nairen" uitgenodigd, omdat de bestaande toestand hem verveel de en hij wel eens wat anders wil. Van de twee vrienden heeft er één intellect, de ander is meer een dommekracht, die het wel gelooft, als hij het maar goed heeft. De twee willen bezit nemen van het hele huis om er een soort arsenaal van te maken. De jongste broer verzet zich daartegen. Hij wile niet alles verliezen. Hij is het type van de bourgeois-revolutionair. Met het oefenen voor de komende revolutie maken ze veel herrie. Tot grote ergernis van de oudste broer. Het meisje steekt uit ro mantische nieuwsgierigheid ook nog haar neus in de zaak. Dat loopt natuurlijk allemaal fout. De twee overmeesteren de oudste broer, die ritueel gekruisigd wordt, waarmee de intellectuele vriend, die op een seminarie is geweest zijn afkeer demonstreert van alles wat godsdienst is. De jongste broer heeft niet de moed zich te verzet ten. Nu' riog niet. Wanfieer alles goed tot hem doordringt komt ook bij hem het verzet. Dan blijkt dat een grote mond ook niet altijd een teken van moed is. Tot slot verla ten de vrienden uit angst voor de politie het huis en de jongste zal de zaken voortaan wel alleen op knappen. Een gedrevene is ook de schrijver niet. Er is bij niemand een vonk van het echte revolutionaire. Hij schreef eerder een beschouwing dan een pamflet. Ofschoon wij het eind wat slap vin den, heeft het stuk toch sterke cli maxen en een goede stuwing. Evenals bij vele andere moderne to neelstukken, hebben ook in dit ex pressie en geluid een belangrijke functie om de gedachten van de schrijver over te brengen en de juiste sfeer op te roepen. Dat zal dan de belangrijke taak zijn voor Shireen Strooker die de regie voert. A. C. BOUWMAN LEIDERDORP Als gevolg van het aanvaarden van een beroep der Hervormde Gemeente te Zuidzande door hulppredikant J. van de Hoek kwam de door de Hervormde Gemeente te Leiderdorp voor deze ver trokken hulppredikant gehuurde woning Ericalaan 16 tijdelijk nagenoeg leeg te staan. De kerkeraad gaf daarvan kennis aan de eigenaar-ver huurder, de heer G. van der Velden te Utrecht en deelde mede, dat de Hervormde kerkvoogdij de huur wenste te handhaven aangezien de kerkeraad de woning wilde bestemmen voor de nieuw te benoemen tweede predikant. De eigenaar-verhuurder verkocht de woning aan een ingezetene van Leiderdorp, die ging bouwen en de woning wilde betrekken. Zowel de kerkeraad als (later) de rechtskundig adviseur van de Her vormde Gemeente wees de koper, zelfs voordat hij kocht, erop. dat het perceel verhuurd was en dat geen afstand van huurrechten werd ge daan. Desondanks betrad de nieuwe Leiderdorpse eigenaar de worting. waarin zich nog stoffering bevond. Hij manipuleerde nog met de sloten, dat niemand anders dan hij, zonder verbreking of geweld, in de woning kon komen. Hij bergde de stoffering op. kort geding De kerk stelde hierop een kort ge ding in. Zij stelde als eiseres, dat de huur nimmer was beëindigd, dat de Hervormde Gemeente overigens recht op huurbescherming had en behield en dat de nieuwe eigenaar zich aan het plegen van eigen recht had schul dig gemaakt. Kerkvoogden voegden daaraan toe. dat de woning niet kon worden gemist voor de huisvesting van de te beroepen predikant. Zij beklaagden zich er voorts bij de president van de Haagse rechtbank over. dat de nieuwe eigenaar gedaagde zou hebben ge dreigd hef beroepingswerk te be moeilijken door bekend te maken, dat de eigenaar de woning zelf wenste te betrekken. De gedaagde voerde aan, dat de woning niet door de Hervormde Ge meente, doch maar de vertrokken hulppredikant was gehuurd. Op zijn beurt verzocht hij ontruiming van de woning, mede op grond van zijn stel ling. dat het huis verwaarloosd werd door de niet-bewoning. De president van de Haagse recht bank. jhr. mr. G. Witsen Elias, nam op grond van overgelegde correspon dentie met de vorige eigenaar en giro betalingen aan. dat de eiseres de Hervormde Gemeente inderdaad de huurster van het pand was, dat de woning door de vertrokken hulp predikant keurig was bewoond. De president achtte geen termen aanwe zig gedaagde te gelasten zich te ont houden van het doen van enige mede deling omtrent zijn vermeend ge bruiksrecht, nu inmiddels een nieuwe predikant het op hem uitgebrachte beroep heeft aanvaard. Hij gelastte bij vonnis gedaagde elke daad, van welke aard ook. waar door de vrije toegang tot en het alge heel vrije gebruik door of vanwege de Hervormde Gemeente zou kunnen Burgerlijke statui LEIDEN Geboren: Johannes zv K C Fakkel en M E Hamerling; Wij nand Jan H z v K R Libbenga en M Nijkamp: Ronald zv F Haneveld en G BonRobert A z v N C J Ros en A J van 't Hoff; Petra J dv R Majolée en J H M l'Ecluse; Claudia S dv J Freund en E J C A Hensen; Sylvia d v H Impal en D Cuny; Nicolette Y C z v A G Warmond en A E Mazurel; Peter M zv P H Roerade en E Schaap. Overleden: H J van Rooij 67 jaar man; I Stol 78 jaar wed van R Cra mer; A Verheij 25 jaar man: E C N de Wit 8 jaar dochter. worden belemmerd achterwege te laten, ook ten dienste van de nieuwe predikant. Voor elke overtreding wordt de gedaagde een dwangsom van f 500 met een maximum van f 10.000 verschuldigd. Tenslotte veroordeelde de president de gedaagde in de proceskosten, die aan de zijde van de Hervormde Ge meente werden begroot op f384,75. LEIDERDORP Gisteravond omstreeks negen uur had op de Zijldijk een trieste gebeurtenis plaats, die gelukkig goed afliep Een 30-jarige gescheiden Leidse vrouw wandelde met haar twee kinderen van 6 en 9 jaar over de Zijlbrug en de Zijldijk. Zi.i verkeerde in een toestand van geestelijke ver- warring en was zeer depressief. Ter hoogte van café Schreuder liep zij met haar kinderen het ter plaatse zeer ondiepe water in. Op net geschreeuw van de kinderen kwamen hulpvaardigen aangerend, die het drietal door handreiking weer op het droge brachten. Hoewel de algemene consternatie groot was, bleven de gevolgen beperkt tot wat natte kleren. De vrouw is naar een ziekenhuis gebracht. KATWIJK Op de jaarver gadering van Quick Boys is mee gedeeld dat het bestuur van plan is de trainer binnen afzienbare tijd in vaste dienst te nemen. Hij zal de training van alle leden op zich nemen. De aandacht werd ook gevestigd op het te vieren gouden jubileum Directeurswisseling mavoscliolen Katwijk KATWIJK AAN ZEE Tot direc teur van de mavo-school aan de Ko ningin Julianalaan is benoemd de heer J. Klugkist, nu directeur van de mavo-school aan de Bestevaer- weg. De heer Klugkist gaat de plaats innemen van de heer W. F. Bentsnij- der, die in augustus met pensioen gaat. Tot opvolger van de heer Klugkist is benoemd de heer B. de Bruin, nu onderdirecteur van de school aan de Bestevaerweg. Kinderzegels Katwijk f 3538,15 KATWIJK De opbrengst van de verkoop kinderpostzegels bedraagt f3538,15. In de Gereformeerde kerk werd Voor het bouwfonds bijeengebracht f 226,39. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 3.30 en 15.41 uur; laag water 11.39 en 23.57 uur Maandag: hoog vater 4.0o en 16.14 uur; laag water 12.17 uur. KATWIJK De fallout-enquê- teurs zullen maandag met huil werk boginnen in het deel Katwijk aan Zee. Het eerst zijn aan de beurt, de meest oostelijk gelegen straten. Vandaar gaat men westwaarts. In dit verband zei voorzitter M. F. Verdoes, dat een kampioenschap van het eerste elftal het mooiste jubileumcadeau zou zijn. De voorzitter meende de min der goede publieke belangstelling voor de wedstrijden in de eerste plaats aan de ongunstige weersom standigheden te moeten wijten. De heer Verdoes sprak voorts over het tekort aan jeugdleiders. Onder de leden bevinden zich vol gens hem vast wel mensen die voor dit werk geschikt zijn. Ver scheidene leden vroegen om de aanstelling van een vaste jeugd trainer. De heer A. van Dijk. die veel voor Quiok Boys heeft gedaan, ontving het ere-insigne. EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? levert U kaas die door een bepaald rijpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 Oranjefeest met toneel en dans NOORDWIJK Traditiegetrouw heeft de Oanjevereniging Noord- wijk aan Zee de verjaardag van prinses Beatrix gevierd met feest avonden voor haar leden-donateurs in het Lido-theater. Deze mochten zich, vooral gisteravond, in grote belangstelling verheugen. Oranjever De avond werd geopend met een toespraak van de heer C. v Rooyen voorzitter van de Oranjevereniging waarin hij ieder opwekte leden te werven voor de Oranjever. Nóord- wijk aan Zee. Deze heeft dringend een nieuwe aanwas nodig, want door de volksverhuizing van Zee naar Binnen begint de O.V. aan bloed armoede te lijden. Met nadruk ves tigde de voorzitter er de aapdaeht op. dat men. ook bij verhuizing, lid van de Oranjevereniging kak blij ven. Vervolgens verscheen de toneel groep Rika Hopper op het. podium, die met veel elan het blijspel „Het mirakel van Cupido" over het voet licht bracht. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn o.l.v. The Moods. SASSENHEIM Hoewel de op komst voor de forumavond van L.T.B. en Hollandse Mij in Het Bruine Paard gisteravond niet zo groot was als vorig jaar, kon niette min worden gesproken van een vol komen geslaagde avond. Zowel Iandbouw-economische als huiselijke problemen kwamen aan de orde en er waren zoveel vragen binnenge- IJMUIDEN Het slechte weer was voor de visserij een zware hindernis. De loggers en kotters bij de route boeien moesten de ongelijke strijd op geven. Ook onder de Nederlandse kust viel zeer weinig te beleven. Verscheidene schepen hebben er voor deze week een streep ondergezet en zijn naar huis gegaan. In de Noord klaarde de situatie in de morgenuren wat op. Daar zfjn de meeste vaartui gen weer aan de slag gegaan. Aan de IJmuidense markt versche nen 36 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5280 kisten vis, waar van 400 kisten schelvis, 100 kisten pie pers, 190 kisten wijting, 130 kisten gul en kabeljauw, 420 kisten kleine gul, 750 kisten koolvis, 140 kisten haring, 120 kisten makreel, 2200 kisten schol, 30 kisten tarbot, 340 kisten diversen, 2200 stuks stijve kabeljauw en 23.000 kilo tong. Verder waren er 360 kleine kisten haring en 57 kleine kisten ma kreel. Tong De tong was over het algemeen wat duurder. Vooral de slips profiteerden van de gestegen vraag. Hiervoor werd op de eerste afslag bijna vijf gulden betaald en dat betekende een kranig hersteL Uok ditmaal was de beste notering voor de tong 1. Under de f 5,53 kon men op de eerste ronde niet terecht. Uok de kieinmiddel zat steeds boven de vijf gulden. De grootste soort moest zich met een notering van f 3.77 tot £3,64 het laagste gemiddelde laten welgevallen. Schol Voor de schol liep de handel nog lang niet warm. Op de eerste afslag schommelden alle soorten rond de twintig gulden. Op de laatste ronde bleel' de notering steeds op f 15 han gen. De schar was met een gemiddel de van vijftig gulden best aan de prijs. Haring De haring kwam met een notering van f33 tot f20 enigszins terug. De grote makreel werd tegen bijna zeven tig gulden per kist vlot door de rokers afgenomen. De kleinere soort was in de meeète gevallen voor f 16,40 te koop. Bij de schelvis ging de meeste be langstelling uit naar de pennen. De grootste liefhebbers betaalden zeven tig gulden. De braad begon op f 45 niet slecht maar later wenste de ko pers niet verder te gaan dan lot f 23. De grote schelvis moest na een inzet van f 68 twintig gulden prijsgeven. Wijting Voor de dichte wijting was niet veel eer weggelegd Up de laatste ronde werd het minimum bereikt. De gul maakte veel van het verlies van de voorgaande dagen goed. De kleinste soort haalde met f 43 de beste note ring. Dit betekende tevens, dat de kattencentrale weer niet aan bod kwam. De kleine zwarte koolvis be landde na een inzet van f22 op het minimum. De grote soortgenoot wist Toon kamer voor behang LEIDEN De heer G. H. Blik- man van het schilders- en behang- bedrijf De Kleurenhoek heeft in het pand Bachstraat 546 een toonkamer ingericht voor behang en andere soorten wandbekleding. Er is hier voor mensen, die op dit gebied willen worden ingelicht, heel wat te zien. Onder meer worden de combinatiemogelijkheden met. gor dijnen getoond. Januari 1969 Op de navolgende data kunnen de spaarboekjes worden aangeboden voor bijschrijving van de rente: maandag 3 februari 1969 t.m. donderdag 6 februari 1969 letter A t.m. G; maandag 10 februari 1969 t.m. donderdag 13 februari 1969 letter H tm. M; maandag 17 februari 1969 t.m. donderdag 20 februari 1969 letter N t.m. S; maandag 24 februari 1969 t.m. donderdag 27 februari 1969 letter T tm. Z. Openingsuren: "s morgens 9.00 - 12.00 uur 's middags 14.00 - 15.00 uur dit met een notering van f 75 tot f 49 te vermijden. Aanvoer De Nederlandse visaanvoer bedroeg in 1968 268 000 ton tegen 252.000 ton in 1967. De waarde steeg van f220 mil joen tot f225 miljoen. Dit laatste cij fer betekende een na-oorlogs record. Hieruit mag niet de conclusie worden getrokken dat het een goed jaar voor de visserij is geweest. De treilervloot moest evenals in 1967 met ongunstige resultaten genoegen nemen. Kottervloot Ook de resultaten van de kotter vloot gingen achteruit. Toch kon dit onderdeel zich redelijk bedruipen In andere takken van de visserij was de situatie over het geheel genomen iets beter dan in 1967 De produktie van rondvis steeg van 51 miljoen kilo tot 59 miljoen kilo, de waarde van f28.2 miljoen tot f31 miljoen. Ook aan plat vis werd meer aan de wal gebracht. De aanvoer liep op van 52.6 miljoen kilo tot 56 miljoen kilo. de waarde van f 106 miljoen tot f 113 miljoen. Haring De haringaanvoer stelde weer teleur door van 45 miljoen kilo tot 33.5 mil joen kilo te dalen. De waarde vermin derde van f34.7 miljoen tot f31,5 mil joen. De ontwikkeling van de laatste jaren is zonder meer catastrofaal. Als hoofdonderdeel van deze bedrijfstak heeft de haringvisserij afgedaan. Met deze omstandigheid zal bij de sa menstelling van de vloot rekening ge houden dienen te worden Deze gegevens werden door drs. D. J. van Dijk. de voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visproduk- ten, in z'n Nieuwjaarsrede verstrekt. Het visserijbedrijf gaat 1969 met grote zorg tegemoet. Drs Van Dijk hoopte, dat het bedrijf erin zou slagen door inspanning van alle krachten, met visie en ook met veerkracht niet alleen de moeilijkheden het hoofd te bieden, maar ook oplossingen te vinden voor een betere toekomst op langere ter mijn. Voor maandag In de loop van vrijdag liep in IJ- muiden al een groot aantal vaartuigen voor de maandagmarkt binnen. Om een uur of twaalfs 's middags waren er al veertig geteld Het slechte weer had de schepen naar binnen gejaagd. In Seheveningen In Seheveningen werden aange voerd 20 kisten schelvis, 250 kisten wijting. 40 kleine kisten wijting. 250 kisten kleine gul, 1500 kisten schol, 40 kisten schar en 16.000 kilo tong. komen, dat men niet aan beant woording van alle kon toekomen. Voorzit/ter P. van Leeuwen stelde het forum voor, dat bestond uit mej. E. Ciggaar, medewerkster aan de soc. huishoudelijke dienst van de Holl. Mij; mej. M. C. A. Giessen. werkzaam bij de Econ. Soc. Dienst van de LTB; ir. J. A. Draisma van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst; P. C. v. Rijn, oud-voorzitter kring Leiden LTB en H. J. Volriet. direc teur van het boekhoudbureau der LTB. Hierna gaf de heer Van Leeu- wen de leiding over aan mej. Cig- gaar, die als forumleidster dienst deed. Plan Mansholt Het eerste probleem, dat aan de orde kwam was het plan-Mansholt Het forum was van mening, dat de vrees niet gewettigd was, dat de gezinsbedrijven zullen verdwijnen. Wel zullen het areaal en de vee stapel groter moeten worden. Voor 1980 zullen de meeste bedrijven 40 tot 60 stuks melkvee moeten tellen. Dit ligt echter volkomen in de lijn der ontwikkeling, want er zijn nu al vele bedrijven met 40 melkkoeien. Plaats en taak van de vrouwen organisaties kwamen eveneens ter sprake. Gesteld werd. dat deze nog wel degelijk een rol spelen in het maatschappelijk leven. Men achtte het belangrijk, dat men geconfronteerd werd met eikaars problemen, als vrouwen uit allerlei sectoren bij elkaar zijn. Verder vond men belangrijk, dat er allerlei curussen worden georganiseerd, terwijl de gemeenschapszin door deze organisaties kan worden be vorderd. Vragen over kinderbijslag (de huidige regeling zag men als on billijk), het pachtrecht, het registra tierecht en de melkprijs kwamen eveneens ter sprake. De hilariteit ontbrak evenmin, getuige o.a. de vraag: „Hoe moet ik mijn man 's avonds wakker houden, de t.v. helpt ook al niet meer.". „Noord- DIA'S VAN EEN SKITOCHT DOOR NOORWEGEN door Mej. v. Riessen uit Voorburg uit Voorburg. TOEGANG VRIJ KATWIJK RIJNSBURG Banketbakkerij Voorstraat 21 Katwijk aan Zee. Op zaterdag 1/8. 15 en 22 februari 1969 des avonds van 18.00 tot 20.00 uur. op zaterdag 1.8. 1 5 en 22 februari 1969 des avonds van 19.00 tot 20.00 uur. Ook gedurende de dagelijkse kasuren kan vanaf 3 februari 1969 rente worden bijgeschreven. Opgericht 1875.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4