Kerk trekt geen kritische jongeren meer aan Moderne mens verwacht antwoord van de Kerk WEEKAGENDA Stenen flonkeren in weeshuis PIERROT NODIG IS VERANDERING VAN MENTALITEIT K.V.P. Leiden praat met Kamerleden Oud-Leidenaar Ver duin secretaris van R dam Leidenaar krijgt 9 maanden voor geweldpleging Schuldig aan ernstig ongeluk op Kagerplas NlEUWÏ LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 31 JANUARI 1969 Di. Lamping over het predikantentekort in de Hervormde Kerk DS. LAMPING: De mentaliteit moet veranderen. LEIDEN Ds. A. J. Lamping deelt vandaag in een artikel in Hervormd Nederland editie Leiden over het predikantentekort in de Herv. Kerk mee, dat de Leidse hoorcommissie voor een jeugdpredi- kant in Leiden al met 33 predikanten uitvoerige gesprekken heeft gehad en dat geen daarvan resulteerde in het uitbrengen en aan vaarden van een beroep. Hij meent dat de oorzaak niet gezocht moet worden in de plaatselijke situatie. Al tijdens de studie vindt er onder de theologische studenten een voor selectie plaats. Velen besluiten niet ia de kerk te gaan werken, maar tt?rer te solliciteren naar onderwijs of vormingsinstituten. Of men blijft wetenschappelijk werken in univer- I «itair verband. Voor de vakante jeugdpredikantenplaats betekent dit dat het type dat men zou willen be roepen niet in de pastorieën is te vinden maar buiten de kerk in an dere banen. Belemmering Waarom gaan zo weinig jonge ren theologie studeren? Het is waar dat de status van tie predi kant is gedevalueerd en dat de kerk haar functionarissen niet be paald hoog aalarieert, maar voor de jongere generatie, die maat schappelijk geëngageerd is en uit deze groep moeten toch de aanstaande predikanten komen dit geen belangrijke factor meer. Wel belangrijk is voor hen de zin die zij zelf kunnen zien in hun werk, de ontplooiingsmoge lijkheden die zij hebben. En dan blijkt dat velen de kerk in haar huidige vorm beschouwen als een belemmering om goed te kunnen functioneren. Men is bang niet te mogen zeggen wat men eigenlijk zou willen zeg gen. Men vreest te moeten werken met een methode die men zelf niet meer juist vindt. Men heeft een beeld van de kerk als een verouder de. starre instelling, waarbinnen men allerlei beperkingen opgelegd krijgt en waarvoor men zioh in feite geneert. Vicieuze cirkel Een discussie daarover heeft niet zoveel zin omdat het nu eenmaal een feit is dat de kerk deze negatieve in druk heeft gewekt bij een deel van de jongere generatie. Een groot aan tal aanstaande theologen is dan ook bang voor „het ambt". En het ge volg ls dat de nieuwe lichting predi kanten meer zal bestaan uit „tra ditionele" figuren voor wie het wer ken in de kerk (nog) geen proble men oproept, dan uit kritische „ver nieuwers". Er is sprake van een vicieuze cirkel: omdat de kerk een ver ouderde indruk maakt trekt ze geen kritische jongeren aan en omdat ze geen kritische jongeren aantrekt zal ze nog mèer ver ouderd en star gaan lijken. Een krachtige aanpak van de image-verbetering van de kerk is dan ook nodig. De kerk zal in de praktijk moeten tonen dat er voor een maatschappelijk en politiek ge- engageerde groep plaats is in de kerk, dat zij dit type ambtsdragers nodig heeft en waardeert, dat zij bereid is, een mentaliteitsverande ring door te maken omdat zij zelf dat evangelisch verantwoord vindt. Was de kerk een bedrijf, dan zou er sprake moeten zijn van een her ziening van het personeelsbeleid. Maar onze Herv. Kerk, aldus d3. Lamping, huldigt helaas nog steeds het inefficiënte systeem dat elke kerkeraad zelfstandig is en dus zelf bepaalt welke predikant hij wenst of niet wenst. En zolang kerkeraden nog blij- Amerikaan bestudeert onze Reformatie LEIDEN In onze stad verblijft op het ogenblik de Amerikaanse hoogleraar prof. dr. Carl O. Bangs (45), die van de Saint Paul School of Theology te Kansas City studieverlof heeft gekregen om hier onderzoek te doen naar de Reformatie in Neder land, in hét bijzonder naar de persoon van Arminius. Tijdens zijn verlof geeft prof. Bangs ook colleges. In 1953 werd prof. Bangs, die voordat hij predikant werd, hoornist was, benoemd tot hoogleraar in de wijsbegeerte en de godgeleerdheid aan het Olivet Nazarene College. Sinds 1961 is hij hoogleraar in de geschiedenis van de godsdienst aan de Saint Paul School of Theology. Puzzelprom in en ten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 18 januari zijn: le prijs f 10: R. van Spijker-Roest, Omme- dijkseweg 3, Zoeterwoude-Rijn- dük. 2e prijs f 5: Greet Vermeu len, v. d. Eykstraat 5, Benthui zen. 3e prijs f 5: mevrouw Van Bentem, Duinzichtstr. 17, Oegst- «eeit. LEIDEN De afdeling Leiden van de KVP en de katholieke raads fractie in de Leidse gemeenteraad gaan dinsdag met een speciale com missie van de KVP-fractie in de Tweede Kamer praten over een aan tal belangrijke Leidse zaken Tij dens het gesprek komen aan de orde het adres van het college van B. en W. van Leiden (Leiden in last?) aan de regering en de bouw van de Universiteits toren. De Leidse delegatie zal bestaan uit mr. M. J. D. A. Hanssen, voor zitter van de afdeling Leiden, secre taris L. M„ J.. Werter en de ge meenteraadsleden J. Lijten en M. G. J. Ham. Doel van de bespreking ls o.m. de financiële nood van Leiden onder de aandacht van geestverwante ka merleden te brengen. ven zoeken naar voorgangers die in hun preken vooral niet de actuali teit aan de orde stellen en in hun pastorale werk de werkelijke vragen van moderne mensen omzeilen, zal de jongere generatie haar angst voor het ambt houden en in haar negatie ve 'kijk op de kerk gesterkt worden. Teaeh-in „Economische machtsconcentraties" LEIDEN Op donderdag 6 febru ari wordt in de grote zaal van De Burcht een door de Studenten - Vak - Beweging Leiden georganiseerde teach-in over „Economische machtsconcentraties" gehouden. Op deze bijeenkomst, die om acht uur begint, spreken onder anderen drs. J. H. Aarden, fractievoorzitter van de Politieke Partij Radicalen in de Tweede Kamer. Herman Ampt- meyer, lid van de Leidse gemeente raad voor de PSP, dr. W. A. A. M. de Roos, die onlangs aan de Katho lieke Hogeschool te Tilburg is gepro moveerd op een proefschrift over „De economische machtspositie" en dr. G, H. Terpstra, wetenschappelijk medewerker van het Christelijk Na tionaal Vakverbond. Het forum zal worden voorgezeten door mr. R. J. in 't Veld. Hervormde classis over avondmaal en vorming ROTTERDAM De gemeente raad heeft gistermiddag met 32 van de 37 stemmen mr. Th. J. C. Verduin, die onder meer ambtelijke functies in Noordwijk en Leiden bekleedde, benoemd tot gemeentesecretaris. Hij stond als nummer één op de voor dracht. De heer Verduin werd op 2 decem ber 1918 te Alkmaar geboren. Hij is gehuwd en heeft vijf kinderen. In 1937 begon hij zijn ambtelijke loop baan als volontair op de gemeente secretarie van Ursem (N.-H.): daar na werkte hij achtereenvolgens in Noord-Scharwoude, Langedijk, Cu- lemborgh en Noordwijk (in welke gemeente hij van 1947 tot 1953 hoofdcommies-redacteur, tevens lo co-secretaris was). In 1953 kwam hij naar Leiden als hoofdcommies A; hij klom op tot administrateur. Sinds 1960 was hij in diensit van de ge meente Rotterdam, waar hij vorig jaar loco-secretaris werd. Pas op latere leeftijd ging de heer Verduin (die een gymnasiale oplei- DEN HAAG Het is een bijzon der akelig misdrijf, waaraan u zich heeft schuldig gemaakt, zei de presi dent van de Haagse rechtbank tegen een 21-jarige magazijnbediende uit Leiden, die zich had te verantwoor den voor diefstal met geweldpleging. Op 13 oktober had verdachte een bedrag van f 155 gestolen van een zekere K., die bovendien nog ernstig werd mishandeld. De man liep o.a. een kaakfractuur en een hersenschudding op. Ik hoorde juist gisteren, dat hij nog lang niet is genezen, zei de president, en u doet maar net of het een aardigheidje is. want u staat hier maar te lachen. U beseft blijk baar niet, aan wat voor ernstig feit u zich heeft schuldig gemaakt. De rechtbank veroordeelde ver dachte conform de eis van de offi cier twee weken geleden tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest en een proef tijd van drie jaar. De president deelde nog mee: en omdat u zich heeft gedragen als een onvolwassen puber en u zich ook nog te buiten gaat aan drank, gelast de rechtbank toezicht van de reclas sering. Discussie middelbare scholieren in Leiden LEIDEN De Scholieren Actie groep Leiden (SAL) gaat de komen de weken de discussie over onder wijsproblemen stimuleren onder de middelbare scholieren. Daartoe werd gisteravond besloten op een verga dering op het secretariaat, Morssin gel 4 in Leiden. In de loop van de volgende week zal op alle Leidse scholen een pam flet worden uitgedeeld, waarin een aantal vermeende wantoestanden op de middelbare scholen wordt aange vallen. Alle scholieren van Leiden, Leiderdorp, Oegstgeesi en Wasse naar worden uitgenodigd 's middags langs te komen bij hel secretariaat. Donderdags zijn er avondvergaderin gen van de SAL voor de contactper sonen van de diverse scholen en voor alle belangstellende scholie ren, leraren en studenten. Kostenbesparing bij Vicon Idee van Hillegommer leverde hem bedrag van f 2560 op NIEUW-VENNEP Wtrd bij de landbouwwerktuigen en -machine fabriek .Vicon" N.V. in Nieuw- Vennep de folie nog steeds met de hand van polyester materiaal afge haald, nu gebeurt dat automatisch, wat een kostenbesparing van zo'n twintigduizend gulden per jaar be tekent. De 19-jarige Hillegommer Martin Smits, die twee jaar geleden bij de Vicon in dienst trad, kwam op het idee om het op de nieuwe ma nier te doen. Nadat een en ander was uitgewerkt, bleek de nieuwe werkwijze zeer goed te voldoen. Ge zien de enorme kostenbesparing werd de jonge Hillegommer rijkelijk beloond. Dinsdagochtend mocht hij uit handen van directeur H. Vissers een bedrag van f 2560 ontvangen. „Ik kreeg die ingeving toen ik 's avonds in bed lag en deponeerde hem in de ideeënbus. Ik had echt niet verwacht dat het wat zou ople veren. Dat geld kan ik natuurlijk best gebruiken", aldus de „uitvin der", die door zijn collega's van de polyesterwerkplaats op de schouders werd genomen, nadat hij de belo ning in ontvangst had genomen. AMSTERDAM Op 7 juli van het vorig jaar zijn op de Kagerplas- sen twee speedboten met elkaar in aanvaring gekomen waarbij de be stuurder van c;n der boten ls ver ongelukt. De commissie binnen- vaartrampenwet heeft dit ongeluk onderzocht en komt tot de conclusie dat de bestuurder van de andere boot schuldig is geweest. Zeer tot haar leedwezen moest de commissie hierbij aantekenen, dat de bestuurder van de H 59 vlak vóór zijn noodlottige vaart enige „glaasjes cognac" had gedronken Ook de andere opvarenden van de H 59 hadden toen alcohol gebruikt. Na de aanvaring werden beide be stuurders uit hun boot geslingerd omdat zij niet in de stuurstoel, u ar op een boord zaten. De Z 240 heeft onbemand cirkels gedraaid en daar bij zijn bestuurder overvaren. ding vervolgde met Gemeente-ad ministratie I, Staatsinrichting M.O. en Gemeentelijke Archiefverzor ging) rechten studeren; m 1956 slaagde hij voor het doctoraal exa men. Mr. Verduin bekleedt tal van func ties in overheidsorganen en -com- LEIDEN Zoals de kerkorde voorschrijft werd de vergadering van de Hervormde classis Leiden, die woensdag in de Vredeskerk te Leiden werd gehouden, geopend door de oudste dienstdoende predi kant in de classis, ds. A. Oskamp uit Voorhout. „Uit de gebeurte nissen die de laatste weken zoveel beroering hebben teweeggebracht onder ons volk, betreffende de politionele akties in Indonesië blijkt, dat wij telkens weer niet klaar zijn met het verleden en met de schuldvraag. In Tsjechoslowa- kije zag Jan Palach geen andere weg dan die van de zelfvernieti ging. Als christelijke gemeente zullen wij met de prediking en met al onze aandacht midden in de wereld van vandaag moeten staan. Ook al wordt die gemeente naar haar uiterlijke verschijning alleen maar kleiner, ze kent het geheim dat God groot is. Een gemeente die dat weet, is zelf ook altijd groter dan wat wij ervan zien. Ds. H. J. van Achterberg uit Lei den werd als praeses herkozen; als primus-lid naar de provinciale kerk vergadering werden ds. J. P. van Roon Katwijk aan Zee en ds. P. Kloek Leiden afgevaardigd. Naar aanleiding van een rapport van de commissie voor het jeugd werk hield de vergadering zich vrij intens bezig met een aantal vragen die vanuit de jonge gemeente aan de orde waren gesteld, met name over de wijze waarop de gemeente het avondmaal viert. Avondmaal verdrongen Zo stelde ds. Oskamp de vraag of de absolute binding van openbare geloofsbelijdenis en deelneming aan de avondmaalsviering wel voldoende LEIDEN Achter de mooiste gevel aan de Hooglandse Kerkgracht, het voormalige Heilige Geest-weeshuis, is enige tijd geleden het Rijks museum voor Geologie en Mineralogie neergestreken. Vijf jaar lang was de collectie van het museum niet te bezichtigen. Die tijd had men nodig om het hele bezit over te brengen van het veel te klein geworden gebouw aan het Van der Werfpark naar het weeshuis. Maandag worden drie van de elf zalen die het huis telt opengesteld voor het publiek. In deze zalen heeft dr. P. C. Zwaan, conservator van de afdeling mineralogie, een klein deel (5%) van de totale collectie mine ralen en edelstenen op zeer aantrekkelijke wijze tentoongesteld. In het oude museum, dat veel kleiner was, stond bijna alles uitgestald. Zij aan zij lagen daar de mineralen, de bezoeker zag door de bomen het bos niet meer. In de nieuwe behuizing pakt men alles op moderne wijze aan. Een klein deel van de collectie is op overzichtelijke wijze in nieuwe vitrines neergelegd. De afdeling mineralogie bevat drie hoofdgroepen de spectaculaire stuk ken, geslepen mineralen (edelstenen) en de systematisch gerangschikte mineralen. In de showafdèling liggen bijzonder mooie exemplaren. In deze afdeling zijn de collectie van wijlen dr. J. Erb, die 1500 stenen omvat, en een collectie meteorieten en tektieten opgenomen. Tektieten zijn van natuur lijk glas met een ongewone chemische samenstelling en van onzekere herkomst. Men heeft wel meteorieten zien vallen, maar nooit tektieten. Ook de edelstenen zijn op moderne wijze uitgestald. Men kan in de edelslenenafdeling de collectie bewonderen die Willem I aan het museum heeft geschonken. Hier is te zien hoe synthetische edelstenen worden vervaardigd. In de laatste zaal is de systematische verzameling mineralen uitge stald. Deze is in de eerste plaats bedoeld voor experts, studenten en amateurs. In de afdelingen die maandag worden geopend ontbreken nog de voor het publiek noodzakelijke toelichtingen. Het zal nog geruime tijd duren voor de tentoonstelling helemaal af is. Het nu tentoongestelde bezit kan men voorlopig uitsluitend maandags tot en met vrijdags van tien tot twaalf en van twee tot vier bezichtigen. Ds. Aalbers van Oud-Poelgeest vormingscentra graag behulpzaam in het Nieuwe Testament gegrond ls. Is het juist, de kinderen de toegang tot het avondmaal te onthouden? Moeten wij het niet veel vaker gaan vieren? Zitten wij niet te veel vast aan bepaalde vormen of moeten wij de vormen ook meer gaan afwisse len? Moeten wij vasthouden aan het lezen van een onderwijzend gedeelte uit een kerkelijk formulier of zal juist bij een frequentere viering de prediking de lezing van het formu lier moeten gaan vervangen? Uit de discussie bleek, hoeveel moeite de kerkeraden met de prak tijk van de avondmaalsviering heb ben. juist ook omdat dikwijls door ean lange traditie de viering zelf in de gemeente min of meer naar de periferie ls gedrongen. Dat de vie ring. evenals de kerkdienst waarin deze ontbreekt, een feestelijke ge beurtenis is, die de Heer schenkt, zullen wij weer moeten gaan Ieren. Vorming is altijd zelfvorming. Jfe4 is gericht op het vrijmaken en sti muleren van de persoonlijke creati viteit; op de ontplooiing van de indi viduele mogelijkheden, in voortdu rende confrontatie met wat er in do wereld om ons heen gaande is, met de dringende vragen, die vandaaruit op ons afkomen. Wij hebben ont dekt, dat naast de vermeerdering van kennis ook de vraag wat we ermee doen in de wereld waarin wij leven van centrale betekenis is. Bo vendien zijn de problemen zo com plex geworden en voltrekken veran deringen zich zo snel, dat wij steeds weer getraind moeten worden voor de situaties waarvoor ons beroep ons stelt De moderne mens verwacht een antwoord van dr kerk. Zij zal zich onmogelijk aan die vragen kunnen onttrekken. Bij het gesprek dat de kerk voert met de mensen van onze tijd, willen de vormingscentra graag behulp zaam zijn. In de groepen die op een vormingscentrum komen, doet men telkens weer de ontdek king dat zich het wonder van de ontmoeting voltrekt tussen mensen, die van nature eikaars tegenpolen zijn. Ds. Aalbers verklaarde zich bij de discussie graag bereid om op een gemeente-avond of in een kerke- raadsvergadering nog meer bekend heid te geven aan de mogelijkheden die het vormingswerk biedt Blij ijvende training In de middagvergadering sprak ds. H. Aalbers, verbonden aan het Vor mingscentrum Oud-Poelgeest, over de betekenis van het vormingswerk. Toen ds. Aalbers vijf jaar geleden zijn werk daar begon, kreeg hij op dracht speciaal de kerkelijke ge meenten in Zuid-Holland hierin te betrekken. Dat bleek allerminst een voudig te zijn. fWondermooi zoals het een rlr bij het ander past JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 Vrtfdig SI Januari Mavo-school. Asserstraal, 9 tot 10 u. nam.: afscheid mej. Van Doorn (voor ouders en oud-leerlingen). Kloksteeg 19. 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Levendaal 101, 7.30 u.: tlnersoc. drop - ping .ouderensoc. cafe boven. Chr. Ly.ceum. Kagerstrat 1. 7.30 u.: Interscholalre Contactcommissie, schrij versconcours. Zatertdag 1 februari OEGSTGEEST: Het Witte Huls, 3 tot 5.30 u schaaksoc. Palamedes. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 7.30 u.: mld- densoc., wajang-poppenspel door E. Flobr. Zondag 2 februari Levendaal 101. 7.30 u.? ouderensoc.. café boven. Maandag 3 februari Stadhuis. 7.30 ugemeenteraadsver gadering. Dinsdag 4 februari Breestr 19. 7 tot 9 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Sladhuis, 7 tot 9 u zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Woensdag 5 februari Langebrug 62. 3.30 en 4.15 tot 5.16 u.: «0-Jartg jubileum J B Volkers, Pedolo gisch Instituut. Trouwkamer, stadhuis, 4 tot g u.? spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Donderdag 6 februari Kleine Gehoorraat, 2.30 u.: Jaarvergade ring Ned. Ver. Hulsvrouwen. Kantine Royal, Rooseveltstr., t u.: alg. Jaarverg. De Natuurvriend. Vrijdag 7 februari Gehoorzaal. 9 u.: uitvoering polltiemu- ziek. Zaal Konlngskerk, 7.30 u ruilbeurs verzamelaars Kloksteeg 10. u.: cabaret Peter de Jong. Zaterdag S februari Doktersdlentt Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen arts. daarna tot zondag 24 uur t maai 2 bellen. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen. Centraal Apotheek, Breestraat 74. telefoon 20552; Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp Is de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De pouiUim»cue ueiiaiiaeuiig hm 011****1 ■en wordt van dinsdag 12 uur ('s miaoagsi tol woensdag 12 uni waargenomen dooi net Diaconessenhuls Van vrijdag tl uut lot eateraag 13 uur door bet Si Elisabeth ziekenhui» 1 Hooigracht) Op andere werk dagen en op condagen door bet Acade misch Ziekenhuis FILMS CAMERA. Man for all seasons (14 J.) dag. 2.30, 7 en 915 uur. wo alleen 7 en 9.15 uur, zo 4.45, 7 en 9.15 uur; Vier rak kers en een oude jeep la.l.) alleen zo en wo 230 uur; Orfeu Negro (19 J.). alleen vrij- en zaterdagavond 1130 uur. LIDO: Men noemt mij Ho (IS J-). dag. 2.3a 7 en 9.15 uur, zo bovendien 4.45 u. LUXOH: Bulgen of barsten (14 J.). dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2 30, 4.45 7 en 9.15 u. REX: Funes(tc) meisjes (14 J.), dag. 23a 7 en 9.15 uur, zo 230, 4.45, 7 en 9.15 uur; In de macht van de vampier (19 J.). alleen vrij- en zaterdagavond 1130 uur. STUDIO: De grote stilte (IB J.), dag. 230. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON Dokter Zhivago (14 J.). dag. 2 en 9 uur, zo 2. 5 en 6 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuls: le klas dagelijks van 11—12 uur, van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 163017J5 uur en van 19—20 uur; 3e kla» dagelijks van 16.30—17 uur en van 10—20 uur; kinderafdeling van 1930—17 uur en van 16.30—'7.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la. 1b en 2e: dagelijks 1030—1130, 14.30-16 en 19-20 uur. Voor patiënten tn klasse 2: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—li, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en national* feestda gen 1430—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 19.45—19.30 uur. zaterdag 1530—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klasscpatienten op da vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16,30 en 10—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 2 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweed* klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 2 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klaa dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klas-sepatiénten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endeg**at, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.50 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag cq donderdag een halfuurtje voor vader van 9 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afd*- ling dagelijks van half 3 tot half 8. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tiènten dagelijks van j tot half 5 en '•-avonds van 7 tot 8. zaal pi a tien ten zon. dgs. van 1 tot 2. dinsdag van l tot half 2. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 5. MUSEA EN HORTIN Museum Volkenkunde. Steerutraati op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkjagei van 10 tot 9 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 6 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oud* Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 0 tot 12 cn van tot 1 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst, Botermarkt 1 tekeningen van Wlm de Mol. tekeningen f". E v"" L M v"n rtcr Willigen <J tot 27 febr., dinsd t/m zat van 9 lot 10 uur». Rapenburg 73: schil-.rijen van Gulllau- me lo-a-n)oe. tot 21 febr Nleuwsteeg U. galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmy van Leersum, Nlcolaas van Beek en Gljs Bakker. 2 OJan. tot 10 febr., dlnsd. Lejn. vrljd. 1 tot u.. zat. 2 tot 5 uur Rapenburg 04: galerie 't Duyvenhula, tentoonstelling Lars Fohlln, 1934 (26 lan.-lS febr dinsdag, t.e.m. zond. 2-6 u.l. De Lakenhal tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 2 febr. 1969 dag. 10 tot ie u. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. aquarellen en houtplastleken Joop Dam en keramiek et euen Kees Hoogen- dam tot 5 febr., maand, t.m zat. 10 tot u„ dlnsd.av S tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 9 maal 4. Brand wee 1 5 maal 5. Doktersdienst: 5 maal 2 «at. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3