Morgen ereburgers van Addis Abeba Massaal misbruik sociale rechten AKI» AKI» VMF NIET TEGEN OVERNEMING, WEL TEGEN OVERVAL Menselijk leven groeit in het laboratorium Bezoek aan arm land Koningin en Prins: Keizer Haile Selassies wil is wet Kunstmatig enzym in Amerika Schootbeer ETHIOPIËR FEEST GRAAG Provincie: tekort aan planologen Democraat Nypels: Cellulaire poëzie TV LICHT Til* VAX M I II H OP alles goed en wel DONDERDAG 23 JANUARI 1969 ETHIOPIË (ABESSIMlC) NEW YORK Amerikaanse bio chemici zijn er in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis een kunst matig enzym op te bouwen. Natuur lijke enzymen spelen een belangrijke rol bij levensprocessen, zowel van mens als dier. Er zijn vele soorten enzymen en de structuur van een beperkt aantal is nog slechts bekend. Uitgaande van een dezer structu ren, dat dus model stond heeft men dit enzym nagemaakt. Dit kunstma tige enzym (ribonuclease) betekent een belangrijke stap verder in het onderzoek naar de functies ervan. Het is voorts geenszins denkbeeldig dat op den duur de geneeskunde er een belangrijk medicament aan zal hebben. Reeds bedient de medische weten schap zich van enkele (natuurlijke) enzymen bij bepaalde therapieën. UTRECHT De jaarstukken van de Steenkolen handelsvereniging over 1968 zullen worden gepubli ceerd. De algemene vergadering van aandeelhouders heeft ingestemd met dit voorstel van de hoofddirectie. Het eerste jaarverslag, met verlies- en winstrekening en het verslag van de directie, is omstreeks de helft van dit jaar te verwachten. De Steenko len handelsvereniging heeft ongeveer 10.000 werknemers in binnen- en bui tenland in dienst. De jaarlijkse geld- omzet bedraagt ongeveer 1Vmil jard gulden. Een wasbeer, al is het dan maar een mini-exemplaar, als huisdier schept af en toe wat problemen, vooral als het dier een uiteraard avontuurlijke inslag heeft. Het dier, schootbeertje van mevrouw Dubois uit Amsterdam soms niet zonder handschoenen te liefkozen heeft twee agenten en drie man restaurantpersoneel gemobiliseerd, die na een jacht de voortvluchtige in de restau rantkeuken met een lasso kon den arresteren. Het dier was na melijk op kippejacht: na „ver hoor" in politiebureau en ver blijfin dierentuin mocht hij weer op transport naar huis. Overigens wees gisteren nog bijna niets in de hoofdstad op het staatsie- bezoek. Na enig zoeken vond men foto's van koningin Juliana en prins Bernhard in enkele, meestal piep kleine winkeltjes. Op de weg van het Haile Selassie-vliegveld naar het centrum van de stad waren een paar erebogen opgericht. Een nog kale ereboog, in ge zelschap van twee gouden leeuwen van papier-maché, kreeg een plaatsje in de orttnid dellij ke omgeving van het Jubilee-palace, de residentie van keizer Haile Selassie waar het ko ninklijk gezelschap gedurende het bezoek aan Ethiopië zal verblijven. Evenwel, de opsomming is toch nog niet volledig, want het orkest In het Ghion-hotel in Addis speelt op voor treffelijke wijze een voor de Neder landse aanwezigen welbekende melo die .Dij ons in de Jordaan" een geluid Jat overigens in de Ethio pische hoofdstad maar zelden te be luisteren zal zijn. Overigens zijn er nu nog foto's die herinneren aan het staatsbezoek van de Sjah van Perzië aan Ethiopië in 1967 en op het plaatselijk postkan toor verkoopt men vandaag nog post zegels, uitgegeven ter gelegenheid van het bezoek van koningin Eliza beth van Engeland aan dit land in 1965. 1961 Verder gaat hier alles zijn gewone gang het leven van alle dag. De kalender loopt, gerekend naar onze jaartelling, acht jaren ten achter Het is hier nog 1961. behalve dan misschien in de plaatselijke couran ten, die ook Westerse datering aan houden, naast die van Ethiopië. Diezelfde dagbladen hebben tot dusver weinig aandacht geschonken aan de komende gebeurtenissen. En kele maanden geleden werd, in enke le regels iets bericht over het ko mend staatsbezoek en vrijdag versoheen „The Ethiopian Herald" een enigszins uitvoeriger artikel daarover. Ook gisteren stond in dit dagblad een artikel over het komend staatsbezoek, met daarin opgenomen een kort overzicht van het program ma. In grote lijnen staat dat program ma thans wel vast. Maar ook hier geldt het woord van de keizer als wet, „Zolang hij daaraan zijn fiat niet heeft gegeven is het programma niet officieel en kan daarin nog van alles gewijzigd worden. Zoals bijvoorbeeld de aangekondigde bezoeken aan de plaatsen Gondar en Galila, die reeds zijn afgevoerd. Gisteren werd be kend, dat ook de lunch ten paleize van de kroonprins Asfa Wossen van Ethiopië is afgelast. Maar hoe dat allemaal ook moge zijn. er blijft ge noeg over op het wat hier genoemd wordt „barstensvolle" programma, dat zo .'erzekerden ons insiders zeker voor Europeanen zwaar is, bij zonder zwaar. De leeuw van Juda keizerlijk gastheer Vooral ook daarom zwaar, omdat het allemaal nog zal moeten wennen, hier in Addis en in Ethiopië". Het klimaat is anders en het is moeilijk te geloven dat het januari is, en vooral het feit dat Addis ligt op een hoogte van 2000 meter of daarom trent doet de bezoeker uit de lage landen aan de Noordzee toch echt wel dikwijls naar adem happen. Maar de Ethiopiërs treft dat niet. Zij gaan nun weg en dan meestal barrevoets. En liefst op de autowe gen. Daaraan geven zij de voorkeur boven ie Irottoirs, die hier eigenlijk die naam niet verdienen. Het straat beeld in Addis vertoont nog meer opmerkelijks voor de Nederlander: muilezels. En ook deze muilezels prefereren de autoweg. Ietsanders is er vaak niet eens in de hoofdstad en dan kan het gebeuren dat een muilezel zijn voorrang neemt ook al komt het dier van li ïks. Gelaten De Ethiopiër neemt daar genoegen mee, zo bjkt het althans. Gelaten schijnt hij alles over zich heen te laten komen, graag afwachtend. Hij maakt zich niet druk, want na van daag volgt morgen immers weer een nieuwe dag. Een uitzondering daarop zijn de jongetjes, die zo dolgraag de schoenen van de vreemdeling een nieuwe glans willen geven. Op bijna elke straathoek en zeker in de omge ving van de plaatselijke hotels vindt men deze Knaapjes, die met nimmer aflatende ijver de vreemdeling vra gen zijn schoenen te mogen poetsen. Een ijverig volkje toont zich Ethi opië ook op de markt, de mercator geheten. Daar is van alles te koop, van parfums tot bijvoorbeeld geiten- ADDIS ABEBA Koningin Juliana en prins Bernhard, die samen met prinses Beatrix en prins Claus een staatsiebezoek van een week I aan Ethiopië brengen, zullen morgen worden ge ïnstalleerd als ereburgers van Addis Abeba. Dat gebeurt door de burge meester van de Ethiopische hoofdstad, Kantiba Zewde Gabre Heynot, die dan in zijn stad huis koningin Juliana tevens de sleutels van Addis Abeba zal overhandigen. kaas en van soms antieke ge bruiksvoorwerpen tot sokken, dassen, en rauw vlees, vis en fruit. Een bij enkorf gelijk is deze mercator. Het handelscentrum bij uitstek van Addis en boven dat alles uit vliegen in groten getale af en aan de roofvogels, zoals buizerds en gieren. Zij wachten af op wat straks nog aan eetbaars overblijft op het marktplein straks ais de zon is ondergegaan en Addis in duisternis is gehuld. Arm Zij houden des nachts de mensen wakker loor een bijna angstaanja gend gehuil en zijn de hyena's even stil dan zorgen de honden van Addis wel voor voortzetting van het con cert. Die nonden en die hyena's en die roofvogels behoren tot de vaste uitrusting van de plaatselijke ge meentereiniging. Zij zorgen voor een enigszins opgeruimd staat netjes. Een „enigszins opgeruimd", want veel in de hoofdstad van het keizerrijk toont overduidelijk aan hoe arm Ethiopië nog is een zeer arm land in de rij van de Afrikaanse ontwikkelingslan den. Een arm land met dat wel vriendelijke inwoners, die 'voor een feestje niet uit de weg gaan. Want feestvieren kunnen ze in Ethiopië. Dat bleek nog begin deze week bij het Jaarlijks terugkerend Tim- ket-feest dat herinnert aan de doop van Christus door Johannes de Do per. Uitbundig werd dit feest gevierd en even uitbundig en massaal zal de intocht van de koninklijke familie zijn. Want ongetwijfeld zullen hon derden en nog eens honderden kinderen en ouderen uit Addis Abeba en onmiddellijke omge ving de route omzomen, waar langs Koningin en Prins zullen gaan een route, die het begin vormt van een ongetwijfeld ver moeiend, maar desondanks toch ook een veelbelovend staatsbe zoek \^an de Nederlandse konink lijke familie aan Ethiopië. Pond sterling flink gestegen LONDEN Het pond sterling is gisteren op de Londensc beurs flink gestegen. Het bereikte zijn hoogste peil sinds de internationale monetai re crises van november 1968. De meeste aankopen kwamen van New York. Het Europese vasteland volgde gisteren. De stijging omvat een dollar cent. Sommige handelaren meenden dat dit het gevolg was van een terugke rend vertrouwen in Engeland. Ande ren merkten op dat in december en begin januari in New York zwaar was verkocht en dat daar nu de posi ties werden gedekt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het is de provincie niet mogelijk gebleken om op de Provinciale planologische dienst vol doende vakbekwame funktionarissen aan te trekken die een aantal streek plannen en een structuurschets van Zuid-Holland moeten maken. Veel instanties doen een beroep op de be- trekkelijk weinige planologisch geschoolde krachten. In 1968 is het personeel van de provincie met 22 procent toegenomen. Voor een deel ligt de oorzaak in de doorgevoerde werktijdverkorting en voor een ander, niet belangrijk, deel in de toeneming van werkzaamheden van een aantal sectoren. Een aantal deskundigen heeft een efficiency-on- derzoek verricht. Ged. Staten zeggen hierover, dat van de resultaten van dit onderzoek geen al te hoge ver wachtingen mogen worden ge koesterd. Ook de invoering van de BTW speelt de provincie parten. Op de post onvoorziene uitgaven in de be groting voor 1969 is een bedrag van ruim ƒ2.5 miljoen geplaatst. Van dit bedrag is een groot deel bestemd voor de BTW. Een krijgsraad in Madrid heeft vier jonge Spanjaarden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 12 tot 25 jaar. Zij werden beschuldigd van brandstichting in een gebouw van de Madrileense miversiteit. momenteel komen er heel wat telefoontjes bij ons binnen, aanmeldingen: voor het lidmaatschap van de ARP - Evangelische Volkspartij - nog méér telefoontjes om inlichtingen, er is - veel - belangstelling, ook U kunt de ARP leren kennen. U kunt ons zien: op de tv, U kunt ons horen: via de radio; en U kunt over ons lezen in ons Weekblad Nederlandse Gedachten, (er zijn trouwens 993 plaatselijke kiesverenigingen in ona land), ook U kunt meedoen; meedenken; meepraten en meebeslissen, elk lid telt mee. wat doet UU belt even dr. kuyperstraat 3 den haag. telefoon (070) 183960* (wanneer U belt, vraagt U dan even naar de heer eldert tennorehuiien) COUPON inlichtingen proef nrs. N.G. lid worden adres plaats tel nr. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De democraat Nypels heeft gisteren in de Tweede Kamer bij de begro tingsbehandeling van Sociale za ken gewag gemaakt van „mis bruik op grote schaal" van ons stelsel van sociale zekerheid. Mensen schuwen het werk om dat ze toch een behoorlijke uit kering krijgen, maar wat erger is: er zijn er die hun werkloos heidspremie opstrijken en niette- I min ergens anders werken. Hij drong aan op een betere con trole door arbeidsbureaus. De sociale zekerheid komt in discrediet. We moeten nu niet maar gelijk onze toe vlucht nemen tot minder uitkering, maar betere richtlijnen geven. Faalt dat ook dan zou hij willen pleiten voor een sociale recherche. Geen po pulaire zaak, maar wel nodig om het misbruik terug te dringen. De werk willigen lopen nu het gevaar met scheve ogen te worden aangekeken. Ter ondersteuning van zijn betoog haalde de heer Nypels recente onder zoekingen in Eindhoven en Amster dam aan. In Eindhoven zou over een jaar genomen bij 40 procent van de werkloosheidsgevallen iets mis zijn en in Amsterdam bleef 20 procent onwillig. De heer Nypels kreeg steun van de Kamerleden Rietkerk (lib.). Jongeling (g.p.v.) en mej. Van Leeuwen (a.r.) De laatste vond overigens dat men de zaak niet moet overtrekken. „Het ls gelukkig maar een klein percentage". Wensen Mej. Van Leeuwen verzette zich te gen de motie-Vellinga, die een struc turele verhoging met 3 procent per 1 januari eist van de aow-uitkerlngen. Zij vindt dat men eerst inzicht moet hebben in het totaal van de sociale verzekeringen „er zijn nog andere en ook dringende wensen" voor dat men tot deze structurele verho ging besluit. Als politiek punt bracht zij naar voren dat de 47,5 miljoen die extra is uitgetrokken voor de sociaal-zwak ken ter compensatie van de BTW niet tijdelijk moet zijn, zoals de rege ring heeft aangekondigd, maar ge continueerd naoet worden. Haar fractiegenoot Boersma pleitte l voor een Europees loon- en inko- AMSTERDAM „Zodra in Nederland afdoende maatregelen zijn getroffen tegen een onver hoedse overval op een vennoot schap, zal de VMF de gesloten optie-overeenkomst ongedaan maken." Dit deelde de voorzitter van de Verenigde Machinefabrieken NV, de heer H. W. L. *,rowein. gisteren op een buitengewone vergadering mee. LONDEN De twintigjarige En gelse dichter Timothy Daly is giste ren door de rechter tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij had het Londense Imperial War Museum in brand gestoken. De schade is geschat op 1,7 miljoen gulden. Daly, door de rechter omschreven als een idealist die brandstichter werd. zei geen berouw over zijn daad gehad te hebben. Naar zijn mening is het verkeerd jonge kinderen de verschrikkingen van de oorlog te to nen als iets dat verheerlijkt moet worden. (Van een medewerker) AMSTERDAM Sinds de wetenschap achter een aantal essentiële processen is gekomen, waardoor menselijk leven ont staat en zich kan ontwikkelen zijn daarmee proefnemingen buiten de mens om gaande. Be vruchting kan al geruime tijd „in de reageerbuis" geschieden en dit soort experimenten is in laboratoria sindsdien door aller lei vervolgen verder gekomen. Vandaar waarschijnlijk, dat met de regelmaat van een klok geruch ten opduiken als zou in het labora torium tot ontwikkeling gebracht leven, in embryo-vorm dus. weer zijn ingeplant in een vrouw, die dan na de daarvoor gebruikelijke tijd een normale baby ter wereld zoif kunnen brengen. Het zijn echter niet meer dan ge ruchten, die nimmer zijn bevestigd, om welke redenen dan ook. Een van de mannen, die zich met dit soort onderzoekingen bezighoudt is de Ita liaanse hoogleraar Petrucci (Bolog na), die daardoor een aantal jaren geleden al eens met de paus in con flict is geweest. TWEE MAANDEN Een tipje van de sluier over dit soort onderzoek zal hedenavond worden opgelicht in de tv-uitzen- ding van de KRO Gamma. Er zal een film worden vertoond die laat zien hoe een klein menselijk embryo buiten de vrouw om is uitgegroeid tot een foetus van twee maanden oud. die een lengte van drie centi meter heeft bereikt. Het opzienbarende hiervan is, dat blijkbaar buiten het geëigende milieu bestaand leven tot ontwikke ling kan worden gebracht. Bij het zien van een en ander kan de leek gaan concluderen, dat dit nu de op lossing voor kinderloze echtparen kan gaan betekenen. VOORBARIG Dit nu is veel te voorbarig ge dacht want de wetenschap, die nog lang niet op de hoogte is van alle processen die zich bij de voortplan ting voltrekken, zet hier til van vraagtekens. Veel ontwikkelings functies worden namelijk door het natuurlijke milieu bepaald, zodat er geen enkele zekerheid bestaat dat zo'n kunstmatig gekweekt menselijk leven, ook al wordt het later in na tuurlijk milieu gebrècht, tot een normale geestelijk en lichamelijk gave baby zal uitgroeien. Dat aan de experimenten allerlei netelige zedelijke, theologische en juridische problemen inhaerent zijn behoeft geen betoog. Vragen doe- OnP A A rpor /"\nPT7TVT men op als: waarom moet in dit ver- O 1 /V JA 1 O! A 1 Ij l\ band met ménselijk materiaal wor- den gewerkt? Zou het niet eerder verantwoord zijn met dieren derge lijke proefnemingen de mens wil terecht steeds meer weten ie doen? Zoals bekend heeft de VMF aan een bevriende groep en optie verleend op een aandelenpakket van 90 mil joen gulden om zich tegen een over val te beschermen. Plaatsing van de ze aandelen, die deze groep een meerderheidsbelang zou geven van 51 procent, zal alleen geschieden als een bod wordt uitgebracht waarbij niet aan alle door de VMF gestelde voor waarden wordt voldaan. De heer Frowein benadrukte dat de VMF in net geheel niet is gekant tegen een overneming of een fusie, maar wel tegen een overval die geen waarborgen schept voor de conti nuïteit van het concern. De VMF had de regering gevraagd of zij, zo zij dit wenselijk achtte, het concern tegen een overval kon beschermen. Dit bleek echter niet mogelijk. NIET DE EERSTE Aandeelhouder W. C. Posthumus Meyjes zei d<*t sinds 1954 regelmatig door vennootschappen ondershands aandelen worden geplaatst om een overval of een andere ongewenste ontwikkeling te voorkomen „De Ver- eeniging voor den effectenhandel heeft hier nooit een woord over ge zegd, laat staan daar afkeuring laten blijken. Dat de vereniging nu ineens kritiek heeft op de optie-overeen komst die de VMF heeft gesloten, is misschien goe-i bedoeld. maar schaadt de verer.igingsnaam", vond de heer Meyjes „De verenig ng heeft zelf met open ogen meegedaan aan de ontrechting van de belangen van aandeelhouders door de invoering van niet-royeerba- re certificaten (waarmee geen stem recht kan worden uitgeoefend omdat zij niet meer m aandelen verwissel baar zijn) toe te laten", voerde de aandeelhouder aan. Het VMF-hcstuur deelde mee dat de naam van de groep, die het plan had het concern over te nemen, hun niet bekend is. „Wy weten zelfs niet uit rvclkc hoek het gevaar dreigt", zei de heer Frowein die verklapte dat „onverdachte en hooggeplaatste persoonlijkheden in Nederland en daarbuiten de VMF voor een moge- lUkc overval hadden gewaarscuwd". STILZWIJGEN Dat er geen enkele zekerheid over de gevolgen van deze opzienbarende research-produkten bestaat blijkt uit mededelingen van de onderzoe- kers zelf, die zich wat dit betreft in I diep stilzwijgen hullen. DEN HAAG Voor de huidige Staatsloterij zijn nu al 960 000 loten uitgegeven Sedert september van het vorige ;aar. men met een extra prijs van een half miljoen gulden werd gestart, is de belangstelling voor de loten sterk toegenomen. De Staatsloterij past het aantal lo ten voortdurend aan de vraag aan Bij de vorige loterij kwam men zo'n 60.000 loten te kort om in de vraag te voorzien. Dit ls de reden dat men voor de r»89ste loterij het aantal heeft verhoogd tot 960.000. mensbeleid. De BTW had de noodza kelijkheid hiervan eens te meer aan getoond. De heer Kikkert (c.h.) vertolkte het standpunt van de Kamermeerderheid door zijn lof voor het welzijnsbeleid, de loonpolitiek en de medezeg genschap. Naar aanleiding van uitspraken van de heren Kloos en Mertens waarschuwde hij er voor de weg van het georganiseerd overleg niet af te sluiten. Wat bereikt is me dezeggenschap en inspraak, is een gevolg van dat overleg. Hij sloot zich aan bij het standpunt van het CNV om in de Raad van Commissarissen iemand te benoemen die het vertrouwen van de werkne mers heeft en sociaal deskundig is. Met voldoening constateerde hij dat de SER over deze zaak een werk groep heeft ingesteld. Nota De socialistische woordvoerders mej. Barendregt en de heer Vellinga vroegen respectievelijk om een nota over het arbeidsmarktbeleid, uiterlijk bij de indiening van de volgende be groting, en een staatscommissie om een onderzoek in te stellen naar de pensioenbehoefte. De heer Vellinga "had er geen be zwaar tegen dat de overheid ook het wapen van de premieverhoging ge bruikt naast een uilkering uit de schatkist ter financiering van de door hem gevraagde drie procent verho ging aow. Mej. Barendregt meende dat het gevolgen zou moeten hebben voor zijn commissariaten als de heer De Pous voorzitter van de Raad voor de Arbeidsmarkt wordt. Hij moet het volledige vertrouwen kunnen hebben. Ds. Toornvliet (21) M.i. hebben de heren van de parti culiere synode van Noord-Holland een dominee de woestijn ingestuurd, die de gave kreeg onze Heiland en Gods Woord aan de gemeente te brengen. Wa het niet beter geweest samen psalm 133 vers een. onberijmd, eens goed te lezen en niet te handelen zoals thans is geschied? Dit is niet een desavouering van ds. Toornvliet, maar afbraak van de Kerk. Met ds. T. zullen wij opgaan, waar deze begena digde Dienaar het Woord gaat verkon digen. Den Haag Ch. Dijkman Ds. Toornvliet (22) Mag ik de heer H. Bruin attent ma ken op een vergissing? De door hem geplaatste woorden „laat hem dan gaan" zijn nimmer door ondergeteken de gebezigd. ZwljnlJrecht C. van Mastrlgt Ds. Toornvliet (23) Inderdaad, heer Pl. Boer, wordt nu al gesproken in de kerk over seks, dans en verdovende middelen. Echter van uit het Evangelie. De verslaafden en gestruikelden van deze categorieën moeten weten van genade, barmhartig heid en vrede voor hun „rottigheid". Nog meer voor één van hén wordt er gevochten in dit conflict-ds. Toorn vliet. Haarlem Mej. G. Dood Ds. Toornvliet (24) De particuliere synode zwijgt en wacht maar af. Natuurlijk kan deze p.s. mensen vinden die haar verdedi gen. maar het is beter niets te zeggen. Er is niemand die aan de gaven van ds. T. twijfelt, alleen: samenwerking met hem is toch zo moeilijk. Een voorbeeld. Een aantal jaren geleden bevestigde de predikant in Den Haag een huwelijk en ging tijdens deze dienst ver buiten de orde, m.a.w. heel pijnlijk staan op de tenen van de ker keraden en collegae aldaar. Natuurlijk kwam er deining. Uw redactie gaf de dominee toen nog anderhalve kolom om zijn daden te verklaren. Zijn slot conclusie kwam hierop neer, dat ds. T. zich om het oordeel van mensen ei genlijk niet bekommerde en dat graag overliet aan de Koning der Kerk (Ik dacht toen in mijn onnozelheid: was het hele stuk daarmee dan eigenlijk niet overbodig?) Bloemendaal en de particuliere sy node kunnen in dit verband over deze oredikant die nogmaals: ofschoon volkomen integer nu eenmaal niets te maken wil hebben met controle en regels, meepraten! Ik denk wel eens: io'n figuur, die al iaren auto rijdt en hij leeft nog steeds. Hij kan zich dus wél aan verkeersregels houden. Hij weet best. dat hij als hij het In zijn hoofd zou halen links te gaan rijden In het gunstigste geval onmiddellijk in ïen ziekenhuis terecht zou komen. Kort en goed: na het lang aangezien te hebben vinden Rloemendaal en par ticuliere svnode dat het echt niet meer <an Een bewijs van verstarring? Ach kom. Tijdelijke oplossing: vorm een bestuur uit de meest fervente verdedi gers van ds T en na een half jaar vragen ze aflossing van de wacht Dat •s bij de bii'ondere structuur van deze orfHiU-m» nip, ,p voorkomen. Mis«"h'®n »Hn er -*»nrna weer andere figuren, die met frisse moed de bestuurstaak overnemen. Voorburg (Discussie gesloten) D. Streefkerk

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5