Internationaal op BBC-band Internationaal debat VLEET Personeelsbeleid moet zo humaan mogelijk zijn Bejaardenflat aan de César Franckstraat Rioolinstallaties naar Rijnland IJsclub moet gemeente ijsbaan exploiteren B. en W. van Leiden: Bekwaamheid verdraagt geen statische functie Rijnshurg schaakte tegen Noordwijk Eerst evangelie, daarna ontwikkelingshulp Promotie In 1968 f69.000 voor doorstromers Raadsagenda Leiden Vertrouwen Aankopen in liet saneringsgebied Jeugdwerk Katwij Topbiljart in Noordwijk Visserijnieuws bij de NIEUWE IEIDSE COURANT LEIDEN Het gemeentebestuur heeft een informatieve nota samen gesteld over het personeelsbeleid van de gemeente. De nota geeft een uiteenzetting over de wijze waarop B. en IT. zich voorstellen het per soneelsbeleid te voeren en welke zaken daarvoor vertvezenlijkt moeten worden, alsmede over het doel dal men met dat beleid tracht te bereiken. Het personeelsbeleid moet zo humaan mogelijk zijn. De doelmatig heid dient niet uit het oog te worden verloren. Het personeelsbeleid is het beleid van de algemene leiding. Voor de gemeente betekent dit, dat het in zijn algemeenheid het beleid is van B. en WAldus de nota. Dat laatste wil niet zeggen dat het eigen karakter van de onderdelen verloren gaat, noch dat de verantwoordelijkheid voor het binnen de onderdelen gevoerde beleid aan betekenis zou inboeten. Lachbuien in Gehoorzaal LEIDEN Vier televisiecame ra's, 150 aanwezigen en een inter nationaal gezelschap bepaalden gisteravond de sfeer in de Stads gehoorzaal. De Engelse BBC- televisie maakte er opnamen van een internationale debatwedstrijd tussen twee Tsjechoslowaakse en twee Nederlandse studenten. Het debat maakte deel uit van een serie, die onder de titel „Mr. Pre sident, Sir door de BBC is georganiseerd in samenwerking met het Engelse blad The Obser ver" en de Nationale Engelse Stu denten Vereniging. Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Joegoslavië en Tsjechoslo- wakije doen er aan mee. Onderwerp van debat van giste ren was „Grote mensen zijn gevaar lijk". De Tsjech Jan Truban zei, dat de grote mensen uit de geschiedenis een systeem opbouwden, waarvan het veranderen uiterst moeilijk was. „Wanneer we vrij willen zijn, moe ten we systemen creëren zonder deze grote mensen, die gevaarlijk zijn", zei hij. De Nederlandse student Kees Spaan vond onderscheid noodzake lijk. Grote wetenschappers zijn on gevaarlijk, juist zeer noodzakelijk. De Slowaak Karei Kovandar maak te verschil tussen de werkelijk gro te figuren en het genie van de mid- delmatigen. Feestavonden van Oranjevereniging NOORD WIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Bea trix houdt de Oranjevereniging don derdag 30 en vrijdag 31 jan. in het Lido-theater haar traditionele pro- paganda-feestavonden voor de le den. Aanvang 7.30 uur n.m. De damestoneelvereniging Rika Hopper zal het vrolijke spel „Het mirakel van Cupido" opvoeren. De Bierkouwers zorgen voor muzikale omlijsting. Na afloop is er een ge zellig samenzijn waaraan The Moods medewerking verlenen. NOORDWIJK De Noordwijkse vereniging van postzegelverzamelaars en de afdeling Noordwijk aan Zee van Philatelica hielden in Flora een ruilavond voor de filatelisten uit Noordwijk en omgeving. Voor deze ruilavond bestond flinke belangstel ling. Zelfs uit Lisse en andere plaat sen uit de streek waren de verzame laars gekomen om door ruil of koop de collecties aan te vullen. VALKENBURG Heden avond vergadert de Geref. vrouwen vereniging „Maria en Martha" in de zaal van de geref. kerk. Mevr. Van der Meij-Bosman houdt een inleiding over „Jona, signaal van Gods plan met de wereld". Joop van de Pol, de laatste Neder landse student, meende, dat je soms kon spreken van pathologisch leider schap in pathologische omstandig heden. Sommige landen hebben mis schien nu een autoritaire persoon lijkheid nodig. Nederland icon De uitslag was voor de zaal geen verrassing. De Tsjechoslowaken kre gen 43, de Nederlandse studenten 49 punten. Daarbij kwam nog de extra bonus voor samenwerking van het team onderling. De uitslag werd ten slotte; 66 voor de Tsjechoslowaken en 72 voor de Nederlanders. Het panel, dat onder leiding stond van Kenneth Harris, had een illuster figuur onder zijn leden: Lord Glad- win. vroeger Engelands ambassadeur bij de Verenigde Naties en in Frank rijk. RIJNSBURG Gisteravond speel de R.S.C. voor de 2de klasse van de Leidse Schaakbond de vierde compe titiewedstrijd tegen Noordwijk II. Hoewel enkele spelers wegens ziekte vervangen moesten worden gingen de Rijnsburgse schakers toch met de beide puntjes naar huis. Uitslag: G. MarijtM. J. Goudriaan 0—1, F. Hoek—W. Binnendijk 0—1, J. KoppenaalH. Tijsterman 01; H. VeenstraA. de Mooy V»'/i; P. LindhoutA. Vletter 01; Th. van RhijnJac. Heemskerk 10; Th. van der MeyH. de Mooy 01; W. van RooyenT. Meizink 01; M. Turk Jac. P. Noort xx; Th. van der Lin den-Tom Beekhuis 10. De afgebroken partij staat voor de speler van R.S.C. gunstiger zodat de vermoedelijke uitslag 37 wordt. J. v. d. Plas tandarts. AFWEZIG tot maandag 17 februari Waarneming plaatselijke tandartsen Als belangrijkste elementen van het personeelsbeleid noemen B. en W.: personeelsplanning en -organisa tie, werving, selectie, introductie, vorming en opleiding, personeelsbe oordeling, promotiebeleid, rechtspositie en sociale doelstelling en efficiency. De personeelsbeoorde ling is een belangrijk hulpmiddel voor het promotiebeleid. Ook vor ming en opleiding zijn factoren die dit beleid bepalen. Men pleegt wel eens onderscheid te maken tussen promotie en bevor dering. B. en W. achten dit een nog al gekunstelde zaak. Het zou van een onjuist beleid ge tuigen een functionaris in een min of meer statische functie te handha ven als blijkt dat zijn bekwaamhe den de eisen die voor zijn functie zijn gesteld, te boven gaan. Dan zal alles in het werk moeten worden gesteld hem een hogere functie tc geven. De voorbereiding in de promotie commissie waarborgt een behande ling waarbij alle factoren in de grootst mogelijke openheid worden belicht en waarbij ook het hoofd van dienst alle gelegenheid krijgt B. en W. willen regeling ongewijzigd laten LEIDEN 8 B.en W. stellen de raad voor, afwijzend te beslissen op een door het raadslid W. H. Koopmans (PSP) voorgestelde wijziging van de in de Doorstroomverordening 1968 vastgestelde bedragen. De heer Koopmans wilde bij verhuizing van goedkoop naar duur de bedragen met f200 verlaagd zien en bij ver huizing van groot naar klein f200 verhoogd. B. en W. delen in hun motivering mee, dat vorig jaar aan 99 doorstro mers een uitkering is verleend tot een bedrag van ruim f69.000. In 72 gevallen betrof dit een verhuizing- van groot naar klein. Zouden de be dragen worden veranderd, dan komt de gemeente voor aanzienlijke hoge re kosten te staan, terwijl dit jaar toch al een groter aantal doorstro- mingsgevallen wordt verwacht. 1.KID EN De gemeenteraad van Lel den komt maandag 3 februari om half 8 bijeen. Agenda: onderzoek geloofsbrief dc heer N. van Dee (vacature de heer C van der Vliet); benoeming van een lid van dc Commissie voor de Personeelsza ken: benoeming van een lid van de Com missie voor de Beroepschriften: benoe ming van leden van het bestuur van de StichUng Maatschappelijk Contactorgaan Lelden; benoeming van een regent van het Gereformeerd Minne- of Arme Man nen- en Vrouwenhuls: voorstel eervol ontslag aan de heer I. van Weerlee uit zijn betrekking van hoofd van de Drie Oktoberschool; voorstel subsidie aan de Leidse Vereniging van Beeldende Kunste naars „Buut 110": voorstel verkoop van bouwterrein, aan de César Franckstraat aan de Stichting tot Exploitatie van Be jaardencentra te Lelden, voor de bouw van 139 bejaardenflats: voorstel gelden voor de uitbetaling van de schadeloosstel ling en bijkomende kosten In verband met de onteigening van het perceel Hooi gracht 113 hoek Oude Rijn 49: voorstel overdracht van de gemeentelijke rioolwa terzuiveringsinrichtingen aan het Hoog heemraadschap van Rijnland: pre-advies op het voorstel van het raadslid de heer W. H Koopmans Inzake wijziging van de Doorstromingsverordening 1968: voorstel gelden voor het dempen van sloten langs het regionaal woonwagencentrum en het plaatsen van een afrastering tussen het centrum en het sportveld van dc voetbal vereniging ..Lugdunum": voorstel om burgemeester en Wethouders te machti gen de verhoging van het salaris van het daarvoor in aanmerking komende gc- meentepersoneel. zoals deze met tnganR van 1 Januari 196# zal worden vastgesteld, bij wijze van voorschot uit te betalen: nota van B. en W. over het personeelsbe leid. LEIDEN Naar aanleiding van een verzoek van het hoogheem raadschap Rijnland hebben B. en W. de raad in een uitvoerig pre-advies voorgesteld in beginsel tc besluiten tot overdracht van de gemeentelij ke rioolwaterzuiveringinrichtingen Slaaghsloot en Allemansgeest aan het hoogheemraadschap. Het tijdstip van definitieve overneming wordt in het midden gelaten. In beginsel zal de overdracht te gen een zodanige waarde plaatsheb- ix-n, dat de gemeente geheel schade loos wordt gesteld. Daarnaast zal overdracht de gemeente jaarlijks oen financieel voordeel van rond X 400.000 opleveren. voorstellen die vragen opleveren, toe te lichten en te verdedigen. Toch kan de formeel gegeven mogelijk heid om een klaagschrift in te die nen, als men meent ten onrechte te zijn gepasseerd, corrigerend op het beleid werken. Er zal minder be hoefte aan bestaan naarmate het promitiebeleid zelf voor het perso neel meer omlijnd is. Een slotopmerking van B. en W.: „Het programma dat ons voor ogen staat kan een ambitieuze indruk ma ken. Het beleid moet het vertrouwen verdienen maar daar dan ook de kans voor krijgen. Het moet niet op veranderingen wachten maar deze lot stand brengen of op z'n minst daarvoor de voorwaarden scheppen". B. en W. achten het niet aanbeve lenswaardig, de personeelschef in bepaalde gevallen tot voorzitter van de dienst- en medezeg- genschaps-commissie te maken. Dat zou niet alleen de functie onzuiver maken maar ook de verhouding met Burgerlijke stand Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Nico, zv Grevinga H N en van Schmitz E S M a/b ws „Lea" Hogeweg, Herman Johannes Jacob zv Korbee. J J en van Van der Rest M H.Jac. Hurlus- straat 22; Wilco Jacobus Reinier zv Peschier W R en van Brekelmans E H J, Tramsteeg 43; Arie Johannes Gerrit zv Van Beelen A en van Snippenberg P J, Bronckhorststraat 9; Tine dv Van Kalsbeek G en van Goudriaan H W, Zwarteweg 20/46; Cornells Adrianus Antonius Maria zv Hazenoot A en van Alders D C, Joseph de Veerstraat 57; Patrick An ton Augustinus zv Kortekaas J M C en van Van Diemen L G C P, Stijn- tjesduinstraat 36. Overleden: Van Eik M, 91, Witte de Withstraat 2; Duijndam J ev E ter Beek, 85, Prins Bernhardstraat 30; Van den Broek L A J ev J W Meulenbroek, 95. Langevelderlaan 1; Van der Niet F. 68. Oranje Nas- saustraat 55; De Ruiter D C, 49, Zwarteweg 20; Koel HwvW Kuiper, 91, Landsmeer, v.d. Beekstraat 88; Van der Tuin H A J wv M M Sammüller, 92, Wilhelminastraat 15. Ondertrouwd: de Vries H Ph, Amsterdam en Koster M M, Quarles van Uffordstraat 77 (dat. huw. 5 feb 69; Slobbe J M, Lisse en Vink E G, Jan Kloosstraat 30 (dat. huw. 6 feb 69); Pont J N M, van Leeuwenstraat 10 en Kraan C C J, Voorstraat 92 (dat. huw. 4 feb. 69). Getrouwd: Steenvoorden J C, Vin- kenlaan 53 en Verhage E, Mei doornstraat 12 (voorlopig eigen adressen); Verloop C, Schoolstraat 1 en Oliemans T K. Zoutmanstraat 40 (Piet Heinstraat 1); Borgerding H. Leiden en Krijger E J, Beeklaan 150 (toek. adres Leiden,Kort Galgewater 5). LEIDEN De Stichting tot Ex ploitatie van Bejaardencentra Lei den wil aan de César Franckstraat in de premiehuursector een flatge bouw voor bejaarden bestaande uit acht bouwlagen, tot stand brengen. In dit complex zullen in totaal 139 Evenals het hoogheemraadschap zijn B. en W. van oordeel, dat het nodig is, de twee eindgemalen mede over te dragen omdat deze door functie en ligging met de zuiver ingsinrichtingen zijn verbonden. B. en W. zijn verder tot de con clusie gekomen, dat de hieruit voort vloeiende scheiding van het beheer over de zuiveringsinrichtingen met eindgemalen enerzijds en het riole- ringsnet met tussengemalen en nooduitlaten anderzijds mogelijk en aanvaardbaar is. Dit met het oog op de taak. die de gemeente behoudt, te weten de afvoer van het rioolwater met vrijwaring van bewoners en be bouwing tegen wateroverlast. het hoofd van dienst vertroebelen, zelfs in die gevallen waar deze com missie bevredigend functioneert Het subtiele karakter van de functie van personeelschef verdraagt naar de mening van B. en W. geen concrete, bij instructieve voorgeschreven be voegdheden. Er is geen bevoegdheid te noemen die groter, belangrijker en meer tekenend is dan de vrijheid om over alle zaken die het personeel raken met het personeel en met de leiding te spreken, om initiatieven te ontwikkelen en adviezen te geven. KATWIJK De gemeenteraad worden verscheidene voorstellen ge daan tot aankoop van panden in het saneringsgebied. Het betreft: het pand Sluisweg 35C, dat in eigendom toebehoort aan de heer F. S. Westgeest, Zee weg 155 te Katwyk aan den Rijn, Koopsom 2.800. Het pand Zuidstraat 57L. eigen dom van de heer Jac. van Rijn, De Waal Malefijtstraat 15. Koopsom 6.000. Met de heer J. de Jong. Baron Sweerts de Landas Wyborghstraat 13A, werd overeenstemming be reikt over de aankoop van de pan den Tramstraat 49, 49A, 49B, en 49C. Koopsom 32.500. Baljuwstraat 37 en Elleboog steeg 21, eigendom van mejuffrouw N. Verdoes, Louwestraat 10. Koop prijs ƒ30.000. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE— Vrijdag: hoogwater 7.36 en 19.55 uur; laag water 3.23 en 15.48 uur. In het gunstigste geval leverde een trek dertig kilo tong en een mand of vier andere vis op. Dit betrof voor namelijk schol. Tarbot viel bijna he lemaal niet te verschalken. Onder de Nederlandse kust waren ook enkele treilers in actie, onder meer de KW 85 Rijnmond 4. Dit vaartuig haalde in een betrekkelijk korte tijd 600 kabel jauwen en 50 kisten gul boven water. Onmiddellijk na de lossing is deze hektreiler er weer op uitgegaan. De kleinere loggers en kotters konden hier niet tegen op. Zij moesten met magere resultaten genoegen nemen. In Ierland was voor de Nederlanders nog steeds geen haring te koop. Door het stormachtige weer was de aanvoer gering en de prijs hoog. Voor de op haring beluste Katwijkers en Scheve- ningers zat er daarom geen brood in Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 34 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 3250 kisten vis, waarvan 5 kisten schelvis, 155 kisten wijting, 110 kisten gul en kabeljauw, 830 kisten kleine gul, 1550 kisten kool- vis. 70 kisten haring. 110 kisten ma kreel, 280 kisten schol. 5 kisten tar bot. 85 kisten diversen, 2800 stuks stij ve kabeljauw en 2500 kilo tong. Ver der waren er 350 kleine kisten ha ring en 225 kisten makreel. De tong. die de laatste dagen toch al niet goedkoop was. steeg nog meer woningen, een zusterkamer, een winkelruimte, een recreatiezaal en enige bergruimten worden onderge bracht. B. en W. stellen de raad voor. de grond, die voor dit gebouw nodig is, aan de stichting te verkopen. De stichtingskosten worden glabaal geraamd op f 5.500.000 B. en W. stel len de gemeenteraad voor, zich in het beginsel bereid te verklaren tot het garanderen van rente en aflos sing van door de Stichting te sluiten geldleningen voor de financiering van dit plan. Voor huizensloop 20.000 KATWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld een aanvullend krediet van 20.000 te voteren voor het slopen van onder andere de panden Waaigat 9a. 11 en 13. Tramstraat 14 en 16, Noordstraat 2b, Oostpad 11,13. 15 en 17. Lou westraat 14b en Parlevlietslop 24. Tafeltennis, spel en muziek hi De Schuit KATWIJK Vanavond om half acht wordt in De Schuit een tiener bijeenkomst gehouden met muziek en spel, Morgenavond wordt een ta feltennistoernooi gespeeld. Burgerlijke stand Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Fran- ciscus Nicolaas, zv van Nobelen N G J en van van der Hulst, C M van Heemstrastraat 15; Ingrid Elisabeth Petronella Cornelia, dv Overdevest, C H M, en van Steijn, A F, Hoofdstraat 261; Marco Edwin, zv Dekker, H, en van Tukker, M, Hoofdstraat 332a; Kaja Maria, dv Kloër, M R F, en van van Roon E B, Hortus 4; Elisabeth Cornelia Maria, dv Molkenboer, J A en van Corne- lisse, C, Hoofdstraat 262a, te Leiden; Johannes Henricus Maria, zv Hoo- genboom, A H en van Weijers, F M J L, Zuiderstrpat 35, te Leiden. Ondertrouwd: Heijns, J D, Rusthofflaan 65, en Brouwer, A A, 's-Gravenhage; Schoo, J W M, Hya cintenstraat 10 en van der Voort, Catharina, Leiden. Gehuwd: van der Veer, JAM Narcissenlaan 30, en van der Voort, C M, Warmond. Toek. adres: Lin- denlaan 21; van der Loo, H, Hoofdstraat 282, en Willems W A, Beverwijk. Toek. adres: Hoofdstraat 282. in aanzien. De tong 1 werkte zich op de eerste afslag enkele centen boven de zeven gulden en was later onder de f 6,79 niet te koop. De kleinmiddel schommelde tussen f 6.99 en f 6.32 Dat was door elkaar genomen twee kwartjes per kilo meer dan op de voorgaande dagen. De slips handhaaf de zich met een notering van f 5,72 tot f 5,60 eveneens op het voorste plan. Met de schol liep het niet zo goed. De tweetjes gingen weliswaar met een top van f 54.- bijzonder voortva rend van start maar het duurde niet lang of er werd niet meer betaald dan f 22,-. De vier andere soorten bleven met een gemiddelde van f 25.- hele maal in gebreke. Dan deed de schar het met een forse notering van f 77,- tot f 66.- heel wat beter. De haring bereikte een goede top van f 46,-. Veel belangstelling ging uit naar de schel vis. Met uitzondering van de braad klommen alle soorten boven de hon derd gulden. De wijting hield het prijs- been eveneens stijf. De gestripte soort ging met een hoogte bod van f 61,- strijken Zo ver bracht de gul het niet. Toch bleef ook deze vissoort behoorlijk meemarcheren. Met een gemiddelde van vijftig gulden kreeg de kattencen- trale weer geen schijn van kans- De kleine zwarte koolvis kon het niet bolwerken. Na een inzet van f 25,- daalde de koers weldra op het mini mum en dat bracht het nodige werk met zich mee voor de transporteurs naar de Westduitse vismeelindustrie. De grote soort bleef heel wat beter overeind. Op de eerste afslag hadden de kopers hiervoor bijna honderd gul den over. De kabeljauw moest met een notering van f 132,- voor de grote soort wat terrein afstaan. De goede kwaliteit makreel veranderde tegen f 57,- vlot van eigenaar. De mindere soort had het heel was moeilijker. Hiervoor had men in de meeste ge vallen niet meer over dan f 17.60. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de IJM 9 Haarlem met 750 kisten en 430 klei ne kisten diversen, de KW 74 Tetman Hette met 1300 kisten en 800 kleine kisten diversen en de KW 41 Elisa beth Christina met 430 kisten en 350 kleine kisten diversen. West-Duitsland De Bondsregering zal tot 1970 27 miljoen mark ter beschikking stellen voor structuurverbeteringen in de vis serij. De middelen zullen voor een be langrijk deel worden toegewezen aan visserij-ondernemingen in het land Bremen. Het is de bedoeling voor dit geld onder meer nieuwe schepen voor de verre visserij en de haringvangst te bouwen. Stabiliteit Het is gebleken, dat de stabiliteit van vissersschepen, die in het buiten land zijn gekocht, niet altijd voldoen aan de eisen voor nieuwe Nederland se vaartuigen. De Scheepvaartinspec tie wijst er op dat dergelijke eenheden als nieuwe schepen worden beschouwd, ook wat de stabiliteit betreft. De sta biliteitseigenschappen van deze vaar tuigen moeten dan ook beantwoorden aan de eisen, vervat in de Bekend making aan de Echeepvaart 55/1968. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten schelvis, 20 kleine kisten schelvis, 50 kisten wijting, 150 kisten kleine gul, 50 kisten gul van spanvis- sers, 300 kisten schol en 4000 kilo tong. KATWIJK Voor de afd. Kat wijk aan den Rijn van de Christen vrouwenbond sprak de heer A. Stringer uit Wassenaar over „Zen- dingsonderwijs in Kongo". Hij ver telde van zijn arbeid in het delta gebied van de Kongorivier: in op dracht van de Amerikaanse ..Chris tian Missionary Alliance", waarvan de Ned. afd. is gevestigd te Wasse naar, Rijksstraatweg 426. Genoemde Alliance werd om streeks 1880 gesticht door de predi kant dr. Simpson uit New York met het doel pionierswerk in de heidenlanden aan te vatten. Maar pionierswerk leidt tot onderwijs, bijbelstudie, kadervorming, enz. En daar heeft de heer Stringer jaren lang hard aan gewerkt. Dankbaar aan God gewaagde hy van mooie resultaten. Vele dia's illustreerden zijn boeiende vertelling. Volgens de spr. biedt ontwikke lingshulp perspectief als de heiden eerst wordt geconfronteerd met Jezus Christus en zo, door het ge loof, zin ziet in zijn bestaan: zijn leven verandert radicaal, b.v. de verhouding tot zijn gezin, hy vraagt naar onderwijs, wil bijbelstudie, streeft naar nobeler zaken dan voor heen. raakt bevrijd van angsten en KATWIJK Zowel het bespui ten als de exploitatie en entourage van de gemeentelijke ijsbaan kan het beste in handen worden gege ven van een goed georganiseerde bijgeloof. Ontwikkelingshulp zonder meer loopt op teleurstelling uit. DONDERDAG 23 JANUARI lty KATWIJK AAN ZEE De stic! ting Jeugdwerk Katwijk heeft wt een fleurig en interessant clubblj laten verschijnen waarin veel wor verteld over de mogelijkheden het clubhuis „De Springplank Louise de Colignylaan 3, o-l.v. heer L. F. R. Schoenmaker en zi medewerker Nico Ouweland Henk Kromhout. Het blad bevat ii zendingen van de leden zelf. Hetl bestemd voor al die belangstellel den die dit werk een goed hart tol dragen. Iedereen mag eraan meJ werken, bijv. met verhalen, gedics ten, gebeurtenissen in het clubhui eigen mening over bepaalde ondel werpen. In het clubhuis kan men biljal ten, sporten, tafelspelen beoefenei handwerken, figuurzagen, tunml ren, met klei werken, solderen, t<| kenen, schilderen en allerlei dirl gen maken. Ook wordt er bemi: deld bij het nemen van zwemles het zwemmen in cluibverbai* Volksdansen nemen een voornam plaats in. In de toekomst zal tafe: tennis worden gespeeld in wedstrjjc verband. De opname was niet meteen god op de band. Er moest nog een stel rake shots genomen worden, waar voor applaus onontbeerlijk was. Dui werd er op bevel geapplaudisseerd iets- wat uiteraard vreemd aandeed maar lachbuien veroorzaakte, du dan weer in dankbaarheid door he: allesziende oog van de tv-camers werden aanvaard. Filmclub Noordwijk NOORDWIJK De Noordwijks Filmclub hield in Ahoy een werk vergadering. waarin films van de leden werden vertoond. Het leeu wenaandeel van deze ^vorod werd verzorgd door de heer G. Vogelaar, die zijn films Hollandse molens en Noorwegen liet zien. Na de pauze draaide de heer IL Aartse een doo: hem vervaardigde trouwreportage. De films kregen behalve gezonde kritiek een alleszins verdiend; waardering. Maandag 10 febr. komt de Leids Smalfilmliga by de NFC-ers op be bezoek. Zij brengt een programnu van door haar leden vervaardigd films. NOORDWIJK Van 27 februari t.m. 2 maart z-al de top van dc Ne derlandse biljartsport uitkomen in het Royaltheater. Er worden wed strijden gespeeld om het kampioen schap van Nederland, ere-klasse anker kader 47-1. Deelnemers aan de wedstrijden zijn o.a. Herik Scholte, Tiny Wijnen. Joop Rooden- burg en Hans Vultink. De aan vangstijden op de wedstrijddagen zijn 's middags 1.30 uur en 's avonds 7.30 uur. ijsvereniging. Bij alle waardering, die wij hebben voor de activiteiten van de nog resterende bestuursle den, menen wij, dat een initiatief daartoe zeer gewenst is. Aldus antwoorden B. en W. op vragen van het raadslid Riezebosch. De heer Riezebosch had gevraagd, hoe het verklaarbaar is, dat de ge meentelijke ijsbaan twee of drie dagen later is geopend dan de ijs baan op het tennispark. De heer Riezcb sch zou op de baan ook graa? wat entourage zien, zoals consumptietentjes en muziek. Volgens B. en W. is het bij de veel grotere oppervlakte van de ijsbaan op het parkeerterrein in de Noordduinen noodzakelijk met het bespuiten te wachten tot de weerbe richten voor de nachten een vorst verwachten van 7 a 8 graden en overdag van 3 a 4 graden. RIJNSBURG Er wordt hard gewerkt aan de doorbraak Koe straat/AbdijlaanGraaf Floris- laan. Het huisje dat op de foto is afgebeeld, moet er ook aan geloven. IJMUIDEN In de Noord werd door de Nederlandse treilers tussen 58 en 59 NB veel over het algemeen kleine koolvis aangetroffen. Ver scheidene vaartuigen zyn inmiddels aan de thuisreis begonnen. Enkele schepen die meer naar het oosten vertoefden konden redelyke hoeveel heden makreel bergen. By de routeboeien stond het slechte weer een regelmatige vissery in de weg. De vangsten waren dan ook niet best.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4