J VLEET Veel oude zerken in lege kerk van Leiderdorp WEEKAGENDA Katwijkse politie wil verder gaan met roodlicht-camera Ruzie tussen Nautilus en Norfolk Lijn NY Bouw van 111 woningen in gemeente Katwijk Burgemeester erevoorzitter Rode Kruis te Noordwijk Er komt een jongeren- hulpdienst Katwijkse gasnet onder controle Visserij nieuws bij de Politieke avond in De Schuit J. P. Barentsen verlaat gemeente Haarlemmermeer BERGRUIMTE beneden met zolder NIIUWE LEiOSE COURANT DINSDAG 21 JANUARI NOORDWIJK Burgemeester ■»r. J. M. Bonnlke Is benoemd tot ©re-voorxitter van de afd. Noord- wijk van het Rode Kruis. Op een vergadering in het raadhuis maakte voorzitter H. van Beelen melding van het bestuursbesluit de burge meester het ere voorzitterschap aan te bieden. De heer Van Beelen richtte zich met een hartelijke toespraak tot mr, Bonnike, waarin hij attendeerde op diena brede belangstelling voor alles wat in de Noordwij kse samenleving plaats heeft. Vervolgens ging de heer Van Beelen over tot de installatie van mevr. P. J. Roskam-Boogert en dok ter. C. H. G. Goudriaan, die vele jaren commandant is geweest van de Rode-Kruis-kolonne in Noordwijk, als leden van het afdelingsbestuur. Jeugd Uit de rapporten en verslagen bleek, dat het Jeugd Rode Kruis, waarvoor een staf van medewerk sters en medewerkers onder leiding vsn de heer J. van 't Slot zich ver dienstelijk maken, goed werk heeft verricht. Verscheidene Noordwij-kse scholen verleenden medewerking aan het Jeugd Rode Kruis, de r. k- meisjesschool had zich daarbij bij zonder geweerd. Er was een aantal acties gevoerd en tal van inrichtin gen waren van speelgoed en derge lijke voorzien. Ook de kerstkaarten- actie bleek een succes te zijn gewor den. De Van den Berghstichting te Noordwijk ontving via het bestuur enkele malen hoeveelheden olie verf van de Sikkens Lakfabrieken. Men zal trachten te komen tot op richting van een jongeren-hulp dienst. Mevr. Roskam is bereid een en ander te activeren. Uit een verslag van de sociale dienst bleek, dat vyf patiënten een vakantie hadden genoten in Huize De Valkenberg in De Steeg, zeven anderen braohten een vakantie door in het Henry Dunanthuis te Zeist, vier patiënten uit Noordwijk had den een boottocht met de „Henry Dunant" gemaakt. Voor het werk in de vakantiehui- NOORDWIJK Bü de laatste •ehietwedstrijd van „Blijf voor 't Lend" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wissel medaille: le klasse J. Schrier 43 punten; ie klasse B. ter Laak 43 punten; 3e klasse J. Plug Mzn. 47 punten. In de 2e klasse behaalden B. teT Laak en J. I edema beiden 43 punten, maar door een beter geplaatst laag ste schot werd Ter Laak winnaar. In de K.S.O.-competitie waren de resultaten als volgt: le klasse N. W. Caspers 58 punten; Je klasse L. Pfister 57 punten. In de 2e klasse behaalden L. Pfister en D. van Beelen een gelijk aantal punten. Het best geplaatste laagste schot besliste in het voordeel van L. Pfister. zen en op de boot wordt steeds drin gend om vrijwillige krachten met EHBO- of dergelijke opleiding ge vraagd. Vorig jaar had men ver pleegsters van de Van den Berch- stichting bereid gevonden deze as sistentie te verlenen. In totaal waren in 1968 4.111 kg tijdschriften en 529 boeken voor de lectuurdienst ingezameld, bijna het dubbele van het voorgaande jaar. Opmerkelijk was het grote aantal donores uit Noordwijk en Noordwij- kerhout, dat tweemaal par jaar bloed geeft aan het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Hoeveel keer door de enige honderden donores bloed was afgestaan, viel niet pre cies te vermelden. De collecte voor het Rode Kruis had in 1968 te Noordwijk en Noord- wijkerhout bruto f 3.555 opgebracht. Dank zij de aktiviteit van de pro pagandist van de afdeling is het ledental tot ongeveer 4 000 gestegen. Verder kreeg in deze vergade ring de liquidatie van de kolonne haar beslag. De goederen en ma terialen werden ter beschikking gesteld van de Van den Bergh stichting, Sole Mio, de EHBO-Bri- gade en de politie. KATWIJK Op grond van de opgedane ervaringen bij de dichting van 450 gaslekken met lekbeugels over een lengte van 50 km. buizen net geven B. en W. er, ln de eerste plaats om redenen van veiligheid, de voorkeur aan het gehele buizen net van 75 km met de bijbehorende dienstleidingen aan een nauwkeurig onderzoek te doen onderwerpen. Vóór het a.s. badseizoen zal het gehele net inclusief dienstleidingen worden gecontroleerd, terwijl vóór het begin van de komende winter de geconstateerde lekken afdoende zullen worden hersteld. De kosten worden geraamd op f 112.000 Eerder werden voor de gaslekbestrijding kredieten van f 100 000 en f 60.000 uitgetrokken. Van deze kredieten resteert mi nog een bedrag van f 30.000, zodat nu met een krediet van f 82.000 kan worden volstaan. Burgerlijke stand van Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Theodo ra Pieternella Wilhelmina dv N W Scheffelaar Klots en J van Egmond, Kanaalstraat 16. Overleden: Kromhout, Johan, 56 jaar. Getrouwd: Schoneveld, Hendrik 19 j. Rijnsburg, en Kromhout, Elisabeth 19 jaar. KATWIJK Sinds medio 1968 experimenteert de politie met een roodlicht-camera. De experimenten met deze proefinstallatie, die in nauw overleg met het parket van de officier van justitie bij de kan tongerechten te 's-Gravenhage zijn gehouden, hebben geresulteerd in 138 processen-verbaal over een pe riode van 3 maanden. Momenteel is een proefproces aanhangig waarin in de loop van deze maand een uit spraak van de Hoge Raad wordt verwacht. De hoofdinspecteur van politie ad viseert nu tot aanschaf van de be nodigde apparatuur over te gaan onder voorwaarde ,dat de koop wordt geannuleerd, indien de met behulp van heit apparaat vervaar digde foto's door de rechter niet als bewijsmiddel mocht worden aan vaard. De prijs voor de camera met toe behoren bedraagt f 8.500, de prijs die hiervoor in 1967 werd gevraagd. Deze relatief lage prijs is een ge volg van de bereidheid van de Kat wijkse politie aan het experiment mee te werken- Een tweede service, die de ont werper van het apparaat wil bieden is de handhaving van de biedprijs tot 31 januari a.s. zonder verhoging met BTW. De totale kosten. Inclusief aan sluitmogelijkheden op drie plaat sen, Zeeweg bij Kon. Julianalaan IJMUIDEN De vraag naar Ierse haring was to groot dat de prUs voor een crane (ongeveer 160 kilo) opliep tot rond 10 pond. Dat was de Neder landers wat al te gortig, sodat de sche pen geen haring aan boord namen. Pas als de noteringen tot een aanvaardbaar niveau sUn gedaald cal weer tot kopen worden overgegaan. In de Noord vertoefden de meeste treilers teT hoogte van 59 NB. De kool- vla was hier voor de zoveelste maal in de meerderheid. Enkele vaartuigen zochten het aan de oostkant van dit gebied. Zij bemachtigden af en toe wat makreel. Over hield het echter nog niet. De achepen in de buurt van de route- boeien konden het afgelopen weekeinde door het slechte weer niet veel uit richten. Maandag knapte het op en toen werd de visserij onmiddellijk hervat. Pech De VL 110 Michiel Jan had pech. Dit vaartuig kon door een storing aan de winchmotor het uitstaande net ter hoogte van 54 NB niet aan boord krij gen. Gelukkig was de VL 131 Petro- nella in de buurt. Dit vaartuig nam de Ujnen over en wist het net weer boven water te krijgen. De Michiel Jan heeft de visserij afge broken en komt nu met ongeveer 2000 kilo tong en 80 kisten andere vis op IJmuiden aan. De vangst zal aan de woenadagmarkt worden gelost. In de loop van maandag zijn de kustschepen weer naar zee vertrokken. Het weer was prima, zodat zij allemaal aan de slag konden gaan. De resultaten van de eerste trekken doen het be6te verwach ten. Wat er was Aan de maandagmarkt in IJmuiden verschenen 98 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 10.600 kisten vis, waarvan 510 kisten schelvis. 490 kisten wijting. 230 kisten gul en kabeljauw. 1350 kisten kleine gul, 2550 kisten kool- vis, 10 kisten makreel. 60 kisten haai. 50 kisten poon. 3690 kisten schol. 110 kisten tarbot, 5 kisten hake. 2n kisten leng. 525 kisten diversen. 8000 stuks stijve kabeljauw en 50.000 kilo tong. Verder waren er 170 kleine kisten schelvis. 320 kleine kisten wijting, 350 kleine kisten haring en 340 kleiné kis ten makreel. Tong Voor de tong kon weer een behoor lijke belangstelling worden geconsta teerd. De tong 1 haalde een top van bijna zeven gulden. De kleinmiddel lag m«t een hoogste bod van f 6.43 evanaant goed in de markt De schel vis was nog steeds best aan de prijs. De grootste soort was onder de f76,- niet te koop. In de meeste gevallen moest f 84 worden betaald. Schol De schol speelde niet veel klaar. Alle soorten schommelden op de eer ste afslag rond de dertig gulden. Later kon men veelal voor ongeveer twintig gulden terecht. De gul handhaafde zich met groot gemak op het voorste plan. Ditmaal was de beste koers met vijftig gulden voor de middelsoort. De kleine gul haalde een gemiddelde van f 45.- en dat was voor de kattencentrale veel te hoog. De gestirpte wijting volgde met een gemiddelde van veertig gulden op uitstekende wijze. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui- dense markt onder meer de KW 91 Jan met 45 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de VL 142 Voorwaarts met 290 kisten, de SCH 27 Onderneming 2 met 122 kisten, de KW 3 Koraalbank met 99 kisten, de KW 161 Gijsbert Bas- tiaan met 58 kisten, de KW 217 Corelia met 180 kisten, de VL 153 Liesje en Rutger met 100 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 95 kisten en 5 kleine kisten diversen, de KW 149 Arie Jacob met 68 kisten, de VL 90 Caroline met 1500 kisten koopharing, de KW 221 Arie Jacob met 76 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 77 kisten cn de KW 44 Rijnmond 3 met 240 kisten koopharing. Oostende Van de vloot van het Belgische Oostende heeft de 0.288 in het afgelo pen Jaar het beste resultaat geboekt. Dit vaartuig bracht voor een waar de van 12996.291 frank aan de markt. De O.80 kwam met 11.926 856 frank op de tweede plaats. Deze schepen visten steeds in de IJslandse wateren. Zij wa ren de enige vaartuigen die boven de tien miljoen frank reikten. De 0.216 haalde een opbrengst van 8 333.953 frank en werd hiermee derde. De vierde plaats was voor de 0.81 met 8.123 326 frank. Uit het buitenland ver schenen alleen Nederlandse en Franse vaartuigen aan de vismijn. De hoogste opbrengst was voor de TX 36 met 743.152 frank en voor de TX 37 met 707.452 frank. Deze schepen brachten ln het najaar veel haring aan de markt. In Scheveningen ln Scheveningen werden aangevoerd 70 kisten schelvis, 100 kisten wijting. 100 kisten kleine gul. 900 kisten koop- haring. 450 kleine kisten koopharing, 600 kisten schol, 50 kisten diversen en 10.000 kilo tong. (rechtdoor en linksaf, richting Hoor- nes), Zeeweg bij Kon. Julianalaan (rechtsaf, richting Hoornes) en Cal- laoweg (richting Zeeweg), bedra gen f 12.258,52. Het belang van het apparaat is vooral gelegen in de preventieve werking, die er van uitgaat, terwijl in geval van overtreding het opma ken van een proces-verbaal aanzien lijk wordt vereenvoudigd. Bloembollen voor gemeente Katwijk KATWIJK Opnieuw heeft de plaatselijke afdeling van Bloembol lencultuur de gemeente een grote party bloembollen geschonken om uit te plant .n in de plantsoenen. LEIDERDORP De restaura tie van de hervormde kerk te Leiderdorp komt nu goed op gang. De restaurateurs hebben zich op het gazon bij de kerk ge nesteld, de kerk is al leeggehaald en op het ogenblik worden buiten en binnen de steigers opgetrok ken. Als het buiten te koud is, kan het werk binnen worden voort gezet. De foto geeft een indruk van de lege kerk. Alleen het orgel, de preekstoel en de oude bank te genover de preekstoel staan er nog in. Men heeft kunnen vast stellen dat de preekstoel vroeger aan een pilaar heeft gestaan, meer naar de consistorie. Het orgel wordt gedemonteerd. De orgelkas zal worden ingepakt om beschadiging te voorkomen. Architect Van der Sterre deelde ons mee, dat onder de houten vloer een groot aantal oude zer ken te voorschijn is gekomen. Dinsdag 21 Januari Breestr. 19, 8 u.: chr. plattelandsvrou wen. R Kramer over opvoeding rijpere Jeugd. Breestr. 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Eml- gratlecentraie. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Schelpenkade 6. 8 u.: Jaarverg. Kon. Ned. Natuurhlst. Vereniging. Pieterskerkgracht 9, 8 u.: Filmclub 16 K en O., De erotische dozen van Kurl-San. Woensdag 22 Januari Baptistengemeente, Oude Rijn S. 8 uur: ds. R Helling over „De oude Bijbel ln een nieuwe wereld". Medewerking van zangduo. Steenschuur 6, 8 u.: postzegelverzame laars. Camera, 7 en 9.15 u. K en O-film, North bij North-West. Pieterskerk, 7.15 u: avondgebed. Stadhuis (trouwkamer), 4-6 u.: spreek uur toe. raadsvrouw. Antonluskerk Vtjf-Mellaan. 730 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Donderdag 23 Januari Staalwljk. Herenstr., 8 u.: ledenverg. Door Eendracht Verbonden. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Globe met „Het spel der vergissingen" (Shakespea re). Stadsgehoorzaal. 8 u.: filmavond N.B.V., Roemenie vandaag. Oude Singel 236, 8 u.: Chr. Bond over heidspersoneel. J A v d Jagt over nota personeelsbeleid van gemeente Lelden. Vrijdag 24 Januari Kloksteeg 19. 9 u.: cabaret Peter de Jong. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7-8.30 u.: ruUclub verzamelaars. Lammenschansweg 6 (Lldwlnaschool), 8 u.: contactcommissie kinderbescherming, drs. P. G. Stolker over voorbereiding op het maatschappelijk leven. Kagerstraat 72 u.: beröepenvoorllch- tlng (Louise de Collgny-scholen- gemeenschap). Antonluskerk Vijf-Mellaan. 7.30 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Antonlus-clubhuls. 8 u.: toneelavond Amphis, klucht „De ooievaar vergist zich". OEGSTCEEST - Lange Voort 24 8.15 u.: Ver. vrienden van het Lied, afd. Lel denOegstgeest, concert, Rosemary Le Gras. alt Corn Schel], bariton en Chris tine Ntjst-Kerper aan de vleugel- Zaterdag 25 Januari Schouwburg, 8 u.: cabaret Seth Gaalke- ma. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40. 6 u.: „Vuile handen" (Sartre). Lutherse kerk. 8.15 u.: concert Jeugdka- merorkeat Lelden, mevr. Blankensteljn. orgel en Esther Hillings sopraan, t.b.v stichting Leldse Hofjes. Oegstgeest: Het Witte huls. 2-5 30 u schaaksoc. Palamedes. Apotheken Op werkdagen zijn de apotheken van 8-17.30 geopend. Zaterdags de gehele dag gesloten. Dtenstapotheek Is Zulder-apo- theek, Lammenschansweg 7 tel 23553 Apotheek Voorschoten zondag van 8-22 uur gesloten. Apotheek Leiderdorp heeft ook geen extra dienst. Hrtiananioi na ongevallen l)e poliklinisch» oenandeiing na jnjrvti .en worril var. ainadaa 19 urn «nirtnaiz» tol woemtdag t. utit waargenomen do<» nel DiaronenaenhiM» Van vrijdag It uui tot zaterdag I» nu» d„o» nei S» Fli*«n»'n dekenhuiF Hooigracht) Od andere werk dagen en op zondagen dnor nel Acade Ti lach Ziekenhuis Films CAMERA <2.30. 7 en 9.15 uur): Un Idiot 8 Parit (Ig jaar): woensdag, en zondag middag 2.30 uur Sjors en Sjimmie op het plratenelland (alle leeftijden): woensdag avond 7 en 9.15 uur; De man die verdwij nen moest (14 Jaar); vrijdag- en zaterdag avond 1130 uur: Les dlaboilques (19 Jaar). LIDO (2.30. 7 en 8.15 uur) Mondr. Freu- oaretten (14 laar) REX (230. 7 en 9.15 uur»; De plstolero van Ave Maria (14 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Dracula (16 Jaar). STUDIO '230 7 en 9.15 uun- Branding (18 Jaar). TRIANON (230. 7 en 8.15 uur): Lady ln cement (18 Jaar). Kexockuren ziekenhuizen Diaconessenhuts le klas dagelijks van 11—12 uur van 16.30—17 15 uur en van 19- 20 uur. 2e klas dagelijks van 16 30—17.15 uur en van 19—20 uur: 3e klas dagelijks van 1630—17 uui en van 19—20 uur: kin derafdeling van 1630—17 uur en van 18.30 —18.15 uur. Acdtieiiiinch ziekenhuis vooi puiiemei in klasse la. Ib en 2e dagelijks 10 30- 1130 14 30—16 en 19—20 uur Voor patiënten in «lasse s tnaandait woensdag donderdag en vrijdag 18 19- 19 dinsdag 1314. zaterdag 15- 16. zondav algemeen christeluke en nationale (eest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag tm vnjaai 18 45— 19 do ijui zaterdag i3.to-i8.to uur zondag 15 20—17 uur Klaaaepatienter up de vrouwenkliniek dageiiigs 1030-11 30 (4—1630 en 19—2' uur Op de aTdeiingen dergetieesk linde den de .6 reap 19 gelaten. In net oeiaug van de patiënten kurmei niet meei dan twee oezuekers tegelijk ou een patient worden toegelaten Eliaaoethziekennuib i.eiaen aeide dar dageluk» van t tot 3 en 's avonds van «wart voor 7 tui nail 6. kraamaldeiins dagelijks van tol 4 en avonds var kwart voui 7 tot naif 8. tweede klas da geluk» van nati i> tol 13. tor en kwar vooi 1 tol hall 8. eerste klas dagelllkt van nail ir un naif AnnaKIlmek i.eiden dugeiok» van nar twee tot nall drie en oovendlen jp dina dag- vrudag- en zaterdagavond van zes tol zeven KiaasepatiCnten dagelijks var nall twee tui nalf vlei en elke avnnd var «even tot acht Psychiatrisch ziekennui» Endegeest dinsdag en vrijdag 13 lot m.jo uur zon dag II tot 13 en 9 lol 3 uur ALPHEN Kunuord alle «lazsen dage ■Uk» van half 5 tol half 6 op zondag vai tot nall 8 Kinderafdeling dageliiks vai I tot 6 mei oovennien op dinsdag ei donderdag een haifuurie vr»u vaner van 6 tot hall 7 KA I WIJK - Zeenuspitiurn. tuiiNklUde» dagelijks van nall 1 tol nall 4 dinsdat en donderdag «venwel van 7 tot 8. toe iifdeiing dagelijks van nail I tot half 5 He val idat it-ce ut ruin dinadag ei donderdag van 7 tot 8 en zateidag ei zondag van nall 3 tol nalf 5 Hevalidate centrum kinderen woensdag van tol s zaterdag en zondag van hall drie u>' nall vtjf Longkitniek en tbc-afdeli Kinderen woensdag van l tot 8 en zate lag en znnoag van nail tot nall a NOOHDWIJK - sole MIO ftla*»e-u» dageiuk» van j tot nalf 5 el I tot 8. zaaipatieulen zon dgs van I tot z. dinsdag van I tol hal l donderdags van hall 7 tol half f er zaterdags van i tot half I Musea en Hortus Museum Oudheden Kapenuuig u» werkdagen van la tui 9 u onk zaïeraau zondag van i toi uur Stad Museum lie i-akennai. Oude sin gei op werkdaaen van 10 toi 4 q.. zon lag» var i un uui Hortus Botanicus (Hapenourgi op werkdagen van 8 un 13 en van f tol J uur aasser raierdaes en zondags ges'o ten tentoonstellingen Rapenburg 94. galerie "t Duivcnhuljs, tentoonstelling La» Fohlin. 1934 (25 Jan.-15 febr. dinsd. t.e.m. zond. 2-8 ui. Nieuwsieeg u werk van Thum Ge raedts iot 2« lat. open dinsd l.m vrii I tol 6 uur. zat 3 tot 5 uur De Lakenhal tentoonstelling ..De por trettisi Paul Citroen als verzamelaar" (toi 7 febr i960 dag 10 tot 16 u.. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hof- taan 7 aquarellen en houtplastieken Joop Dam en keramiek en etsen Kees Hoogen dam tot 5 febr., maand, t-m zat io tot 5 u-, dinsd.av 8 tof 10 uur Mobiel kantoor A.N M.B Elke donderdag van 10 toi 4 u. op Lammermarkt bil molen De Valk Al ARMNUMMERS Politie-. 5 maai 4 Brandweer 5 maai 3 Doktersdlensi i maai (zat. 10 u. voor middag tot zondag 34 uur). EHD: 20645. Voor hem was dat een verras sing. Ook heeft men kunnen vast stellen dat de kerk aan de west gevel tot aan de bouw van het orgel geen uistgebouwd portaal heeft gehad. Hoe lang de restauratie zal du ren, kon de heer Van der Sterre ons nog niet zeggen. Dezer dagen wordt een werkschema opgesteld. Foto N. van der Horst GEKIBBEL OVER LIGPLAATS SCHEVENINGEN In Scheve ningen is deining ontstaan over de afmeerplaats van de „Duke of Hol land", het eerste rij-op/rij-af schip van de Norfolk Lijn N.V. Door de lengte van deze ferry, vijfenzeventig meter, is er maar weinig ruimte overgebleven voor de tanker van de handelsmaatschappij Nautilus, die eveneens op deze korte zijde van dc eerste binnenhaven over een steiger beschikt. De tanker moet verschil lende keren per dag vanaf deze plaats gasolie bunkeren, om de hele Sche- veningse vissersvloot van brandstof te voorzien. Alhoewel de havendienst ten gerieve van de „Duke of Hol land" voor de tanker een extra af- meerpaal in de haven heeft laten slaan, kreeg directeur C. de Graaf toch een dag voor de aankomst van de „Duke of Holland" te horen, dat hij zijn tanker moest verplaatsen. De heer De Graaf wil deze zaak on hoog niveau uitvechten en zonodig de rechter laten beslissen. Afgelopen vrijdagavond kwam het tot een conflict tussen de bemanning van de „Duke of Holland" en de heer De Graaf. Om het schip goed te kun nen afmeren, moest men gebruik ma ken van de steiger van de heer De Graaf, die ter plaatse aanwezig was om dit te verbieden. Het conflict liep echter zo hoog op, dat een zestal be manningsledenonder wie een stuur man. zich om de heer De Graaf schaar de en hem onder bedreigingen en scheldpartijen bijna van zijn eigen stei ger verdreef. De directeur van Nauti lus ontkwam maar net aan een nat pak, doordat de politie de twistenden scheid de. De politie maakte de bemannings leden attent op het eigendomsrecht en de heer De Graaf werd in het gelijk gesteld. Gisteravond maakte de „Duke of Holland" gebruik van een sleepboot om de kabelverbinding met de wal tot stand te brengen. Op de plaats, waar nu de „Duke of Holland" ligt, lag tot voor kort het visserij-oefenschip. De gemeentelijke havendienst heeft zowel de gebru'.-kers van deze steiger als die van de tanker, ongeveer vier maanden geleden laten weten, dat zij in verband met de komst van de „Duke of Holland", elders een plaats moesten zoeken Het visserij- oefenschip werd verhaald, maar de handelsmaatschappij Nautilus wilde een alternatief. Dat kwam in de vorm van een extra afmeerpaal. waar de tanker naast de ferry zou kuonen afmeren Het leek erop alsof alle moeilijkheden hiermee uit de weg waren geruimd, maar uiteindelijk sommeerde de haven dienst de eigenaar van de tanker een dag voor de komst van de „Duke of Holland" het schip te verwijderen. De heer De Graaf laat het er niet bij zit ten Hij zegt: „Het feit. dat de Norfolk Lijn deze plaats toegewezen kreeg, heeft in Scheveningen nogal wat stof doen opwaaien- Nu, wil men. dat ik tijdens het vertrek en de aankomst van dat schip met mijn olietanker uit de buurt blijf. Dat wordt een hopeloos op en-neer varen. Bovendien kan mij een andere ligplaats we] eens 10.000 gul den per jaar extra gaan kosten. Het ongerief zal ik dan nog maar niet 'm geld omzetten Vanmorgen heb ik over deze hele zaak een bespreking met de havendienst. Als dit op niets uitloopt, za] er niets anders op zitten dan een kort geding aan te spannen. Het is on billijk. zoals er gehandeld wordt" De heer De Graaf heeft zich ook al ot de directie van de Norfolk-Lyn ge richt, om onder elkaar tot een oplos sing te komen. Tot op heden heeft hij nog geen antwoord gekregen. Hij zegt hiervan: „Waarschijnlijk staat de Nor- folk-Llne er bet4?r bij de gemeentr voor dan andere maatschappijen. Ik kreeg niet eens antwoord op een brief die ik schreef enkele dager voor h<*i incident van vrijdagavond. Zij laten het aan de gemeente over. Dat vind ik ook niet in de haak". Afgelopen zaterdag werd de heer De Graaf door de havenmeester op gebeld. Deze vroeg of er bij de aan komst van zondagavond van de „Duke of Holland" weer een drama te ver wachten was. De havenmeester wees toen op het ontstaan van een gevaar lijke situatie, waarbij de politiebeve- len opgevolgd moeten worden. Er ge beurde echter niets, wel was een po litieman paraat. De heer De Graaf, die in 1950 20.000 gulden voor de stei ger, welke omgeven is door olielei dingen op tafel moest leggen, is niet van plan door het afmeren van zijn tanker gevaarlijke situaties in de hand te wérken. „Totdat er een offi ciële uitspraak over deze zaak komt, zal ik met mijn tanker tijdens de kri tieke momenten niet aanleggen" zegt hij. REACTIE De directie van de Norfolk-Lijn is bitter gestemd over de bele steiger- affaire. Norfolkman T. Bronwasser deelde gistermorgen desgevraagd mee: ,,Het ls een zaak tussen de Haven dienst en de handelsmaatschappij Nautilus. Wij hebben onze plaats daar toegewezen gekregen. Het is een be lachelijke situatie als wij Iedere keer door middel van een sleepboot dc trossen aan de wal moeten bevestigen. Wij zullen hierover by de havendienst reclameren. Dit is geen zaken doen" Over de strubbeling op de steiger afgelopen vrijdagavond zegt de heer Bronwasser: „Het scheelde maar wei nig of de directeur van de Nautilus had in het water gelegen. De beman ning was hels. Het afmeren is toch al een nauwkeurig karwei. Als er dan iemand komt, die dit bijna onmoge- lijk maakt, reageren de bemanningsle den niet zachtaardig". De Norfolk- Lyn zal een dezer dagen met de ge meente hierover een bespreking heb ben. De directeur van het Haven en KATWIJK In jeugdsociëteit ft Schuit is een geanimeerde politik discussie-avond gehouden. Er waret afgevaardigden aanwezig van Arjc> FJG en JOVD. Tot laat in de avortf heeft men van gedachten gewissek over de NAVO, de EEG, de ontwik kelingslanden, Vietnam, Biafra, d» loonpolitiek en de revolutie. Met vroeg zich onder meer af of de sten van de jongeren wel voldoende door- klinkt in de partijorganen. RIJNSBURG Woensdagavond or acht uur houdt ds. Achterreeks ui: Haarlem een bijbellezing in de bo venzaal achter de woning Katwljker- weg 15. Een schoolvereniging in Hillegom HILLEGOM Vrijdagavond ij de Vereniging voor Prot.-Chr. kleu ter- en basisonderwijs opgericht ali voortzetting van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, di Chr. Schoolvereniging 'Boaz' en di Geref. Kleuterschoolvereniging. Te voren hadden de bestaande school verenigingen hun ledenvergaderinj gehouden, waarin de besturen wer den gemachtigd tot overdracht var de scholen met alle overige bezit tingen en schulden. Het concept statuten werd goedgekeurd. He bestuur zal de koninklijke goed keuring op de statuten aanvragen. LISSE De bejaardenbijeen komst van de afd. Lisse van de chr. ouderenbond in Rustoord wordt we gens de doorlichting niet donder dagmiddag, maar woensdagmiddag gehouden. De heer J. Mijnders za! dia's vertonen, KATWIJK B. en W. hebben overeenstemming bereikt met het be stuur van de hervormde scholen over de aankoop van het pand Voorstraat 85. Koopsom f 32.500. Hel pand za! worden afgebroken om de grond tt kunnen laten dienst doen als par keerterrein. HAARLEMMERMEER De heer J. P. Barentsen. hoofd van de af deling ruimtelijke ordening en bouwnijverheid van de gemeente Haarlemmermeer, is per 1 april benoemd tot chef van de secretarie, afdeling openbare werken, van d< gemeente Utrecht. De heer Barenl sen (41 jaar) is sinds 1958 in liji huidige functie werkzaam. Daarnaast is hij adjunct-director van de Noordhollandse bestuit school en doceert hij staatsrecht ai de opleidingsschool voor gemeente secretarissen van de Utrechtse be stuursschool. In verband met zyn benoeminf zal de heer Barentsen alleen d« werkzaamheden aan laatstgenoem de school blijven voortzetten. Zijn opvolger in Haarlemmermeer wordt mr. J. Lassche, sinds 1960 op het gemeentehuis in Hoofddorp werkzaam. Marktwezen mr. W. C. A. Riem Vfa deed ten opzichte van het standpunt van de directie van de Norfolk Line, een bijzondere mededeling. Hij tei over de deining: „Het is een zaak. die tussen de Norfolk Line en df 'directeur Vyan Nautilus speelt. Het is namelijk traditie bi Schevenin gen, dat men elkaar in de haven zoveel mogelijk helpt. Dat heb ik hier gemist. Onderling overleg wildt men blijkbaar niet, zodat de ge meente erby gehaald wordt. Dit moet het nu maar regelen. Ik krijt direct de heer De,f«raaf op bezoek. De Havendienst zalVls bemiddelaar optreden. Ik hoop dat de strijdbijl zo snel mogelijk begraven kan wor den". Na het gesprek tussen de heer De Graaf en de Havendienst gis teren deelde de havenmeester mee, dat nog voor de officiële in gebruikstelling van de „Duke of Holland" a.s. zaterdag beide par tijen de zaak met elkaar zullen bespreken. KATWIJK Toestemming van de minister is ontvangen voor de gunning van de bouw van 58 wo ningen door de woningbouwvereni ging De Brittenburg en 48 wonin gen door de Katwijkse Bouwver eniging. De woningen van De Brittenburg komen te staan op gronden aaji de Schaepmanstraat in de Hoornespol- der. Er mag een gemiddelde huur prijs in rekening worden gebracht van minimaal f 125,90 en maximaal f 131,25 per woning per maand. In dit plan is ook de bouw van zeven garages opgenomen. De huizen van de Katwijkse Bouwvjereeniging worden gebouwd in het uitbreidingsplan Cleijn Duin. De huurprijzen komen te liggen tussen f 142,65 en f 149.90 per maand. In dit plan is ook opgenomen de bouw van twaalf winkels en twaalf garages. De gemeenteraad wordt voorge steld een perceel bouwgrond aan de oostzijde van de Duinstraat, groot Gevraagd in Katwijk aan Zee voor berging Ttrandbedrijf. Aanmelden FOK DE BEST, Rijnmond 70 Katwijk aan Zee. Tel. 4157 620 m2, te veriiopen aan de firma L. de Best en Zn. voor f 73.500. Er zuilen vijrf eengezinswoningen in twee lagen op een onderbouw op worden gebouwd. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woede dag: hoog water 6.12 en 18.29 uur laag water 2.06 en 14.25 uur. KATWIJK AAN ZEE De?' week wordt de jaarlijkse huis-aan- huis-collecte gehouden ten bate van de bijbelkioskvereniging. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag avond a.s. om acht uur wordt in Stella Maris de jaarvergadering ge houden van de zeezeilverenigiflf Skuytevaert. KATWIJK De biljartwedstrijd KatwijkUVSis door de Leidenarer met 26 gewonnen. KATWIJK AAN DEN RIJN - Vrijdag 24 januari om aoht uu: wordt, in de kerkzaal bij de her; vormde dorpskerk een wijkavond gehouden, waarop ds Kleer uit Monster zal spreken over het on derwerp „De Bijbel en de ruimtt- vaart". KATWIJK AAN DEN RIJN f Donderdagavond om half zever wordt in hei verpleeghuis De Wl- bert een protestantse kerkdienst gi houden. Voorganger ds. A. Makken- ze. Familieleden van de bewontP van het -tehuis zijn welkom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4