Ook koken Alphense en bakken Jeugdhaven in Raad Oegstgeest hield brandweerregeling aan Bijbelse waarheden functioneren niet Muziekschool heeft al 1250 leerlingen Sporthalrestaurant nog deze maand in gebruik Gestreefd wordt naar interkerkelijke opzet Goede voeding geeft dier meer weerstand A. Korver 25 jaar bij de brandweer Burgerlijke stand van Alphen Zwembad-uren Blij NIEUWE LEIDSE COURANT 5 ■dwW1 VRIJDAG 17 JANUARI 1969 Open-briefschrijver in Alphen: ALPHEN Onder leiding van ds. H. Koudstaal hield de afdeling van de Gereformeerde Bond een openba re vergadering. Ds. L. J. Geluk uit Dirksland, een van de vierentwintig predikanten van de „Open Brief" sprak over: „De ontwikkeling in de Hervormde Kerk". Waren er vóór de oorlog 1940'45 in de Hervormde Kerk nog vier of vijf richtingen, bij de invoering van de nieuwe kerkorde van 1951 wer- Kerk omstreeks augustus klaar HAZERSWOUDE Als het meezit, kunnen de leden van de Gereformeerde Kerk te Hazers- woude-dorp omstreeks augustus gaan kerken in het nieuwe ge bouw, dat verrijst aan de Dorps straat tegenover de korenmolen „Nieuw Leven". De kerkzaal, onder een schuin dak, gaat plaats bieden aan vijfhonderdvijftg personen en kan vergroot wor den tot een capaciteit van zes honderdvijftig kerkgangers, wan neer de ontvangsthal hiermee wordt verbonden. Dit is namelijk mogelijk, doordat er tussen kerk zaal en hal een verplaatsbare wand komt. Overigens kan de ontvangsthal tevens dienen als ruimte voorvergaderingen. In het gebouw komen verder een ker- keraadskamer en een lokaliteit waar de jeugdclubs onderdak kunnen vinden. Zoals bekend, is het kerkge bouw van de Geref Kerk aan het kruispunt Dorpsstraat-Gemene- weg verbouwd tot garage annex showroom van de firma Sloot weg. De Gereformeerde Kerk houdt nu haar diensten in de Herv. Kerk. Ten toonstelling aquarellen in gemeentehuis Benthuizen BENTHUIZEN Tot en met maandag 27 januari zal in het ge meentehuis alhier een aquarel len-tentoonstelling worden gehou den. Mej. A. Wagner, verbonden aan het Gemeentemuseum te Den Haag, verzorgt vanavond om 8 uur een in leiding die op de werkstukken be trekking heeft. De reizende aquarellenten toonstelling wil de bezoeker in con tact brengen met één van de moei lijkste technieken in de beeldende kunst: het tekenen in waterverf. De ze techniek, waarbij de voorstelling direct met waterverf op het papier wordt gebracht, zonder dat deze vooraf is getekend, vereist grote vakkennis van de kunstenaar. Bij de opzet van deze tentoonstel ling zijn de samenstellers ervan uit gegaan, dat tien kunstenaars met een zo groot mogelijk aantal werken dienden te worden gepresenteerd, opdat een goede indruk gegeven kan worden van het werk van deze kunstenaars. De keuze was vooral gericht op die kunstenaars, die zeer veel aquarelleren. De collectie is samengesteld door de heren ir. A. L. Bakker, lid van de Culturele Raad van Zuid-Holland, prof. O. B. de Kat, hoogleraar aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten, J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam en drs. H. L. Swart, directeur van de Nederlandse Kunststichting. De technische verzorging van de tentoonstelling berust bij de Neder landse Kunststichting, Slot, Zeist. ALPHEN De Jeugdhaven aan de Willemstraat, het semi-perma- nenite gebouw van de Stichting Jeugdhaven te Alphen aan den Rijn, zal donderdagavond 23 januari door burgemeester Gallas worden ge opend. Gisteravond waren wij in de gelegenheid van de gang van zaken rond dit jeugdwerk kennis te nemen en het gebouw te bezichtigen. De Stichting is voortgekomen uit het evangelisatiewerk van de Gere formeerde Kerk. Men kende dit vooral door de zondagsscholen. Het was wijlen ds W. Wijma, die de ge dachte opperde de jeugd, die de zondagsscholen verliet, op te vangen door een bredere vorm van jeugd- zorgwerk. Binnen het verband van genoemde Kerk is toen een kleine commissie voor onderzoek benoemd naar de mogelijkheden en deze bracht een positief adres uit. Werkgroepen Op 30 september 1963 kwam het tot de oprichting van de Stichting Jeugdhaven. Men zocht contact met de landelijke Gereformeerde stichting Evangelisch Herstel en Opbouw, die dit werk tot heden heeft geleid. Er kwamen drie werkgroepen: voor het financiële gedeelte, de publiciteit (binnen het eigen kerkverband) en de stichting van een gebouw. Men heeft al vrij spoedig het per ceel grond gekocht, 930 m2, waarop het gebouw aan de Willemstraat is verrezen. Wel kwam spoedig vast te staan, dat het financieel niet haalbaar was direct een permanent gebouw te stichten. Er werd wel een tekening vervaardigd, maar de bouwkosten zouden enkele jaren terug reeds op f 450.000 gekomen zijn. Zelfs dit semi-permanente gebouw zou een te zware opgave zijn als men bij de huidige opzet niet in het bezit ge steld werd van rijks- en gemeente lijke subsidie. De exploitatierekening beloopt f 60.000. De Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn brengt al een reeks van jaren via collecten f 11.000 bijeen. Maar daarmee is men er dus lang niet. Voorwaarden voor overheids subsidie was ook het aantrekken van een vaste kracht, die men sedert 1 oktober 1968 heeft in de persoon van mejuffrouw Jitske Mulder, afkomstig uit Baambrugge, die eerst bij het lager- en buiten gewoon lager onderwijs werkzaam was en de hoofdakte heeft. Zij voelde zich tot dit werk aange trokken en voltooit nu haar op leiding voor dit werk aan de So ciale Academie voor Cultureel Werk in Amsterdam. Bij het verstrekken van overheids subsidie wordt sterk aangedrongen op interkerkelijke samenwerking bij deze arbeid. Er bestaat contact met de Hervormde Jeugdraad, de Ver gadering der Gelovigen en de Bap tistengemeente om het werk een bredere basis te geven. Voorts is enkele weken geleden opgericht het „Clubhuisberaad voor sociaal-cultureel werk", waarin deel genomen wordt van Hervormde, Ge reformeerde en R.K. zijde. Het doel van dit samenwerkings orgaan is, behalve coördinerend op treden en bevorderen van sociaal cultureel werk, een adviesorgaan te zijn tegenover het gemeentebestuur. Basis Es was door de Stichting reeds een basis gelegd voor dit werk in de NIEUW-VENNEP officiële opening van Hoewel dc de sporthal HAARLEMMERMEER De muziekschool Haarlemmermeer, drie jaar geleden gesticht, blijkt in een grote behoefte te voorzien. Het aantal leerlingen heeft de 1250 al bereikt. Er zijn nu 26 leraren aan de school verbonden. Directeur P. Kiel jr: „Het gaat allemaal boven verwachting. Er is zeer veel animo, vooral in Hoofd dorp, Nieuw-Vennep en Badhoeve dorp. Wij zitten alleen te springen om goede huisvesting. Zo zijn wij in Nieuw-Vennep bijvoorbeeld on dergebracht in oud schoolgebouw waarin ook de Stichting Dorpshuis werk Haarlemmermeer Zuid en de openbare bibliotheek zijn gehuis vest. En dat is vanwege de ge luidshinder die wij als muziekschool nu eenmaal veroorzaken minder prettig". Uitvoeringen De komende weken zullen weer enkele leerlingenavonden worden gehouden in de Haarlemmermeerse dorpen. De leerlingen uit Nieuw- Vennep zullen op 21 februari van hun prestaties blijk geven tijdens een leerlingenavond in De Rank in Nieuw-Vennep. Het ligt in de bedoeling, dat in augustus zal worden gestart in Nieuw-Vennep met een speciale spoedcursus voor jongens en meis jes Van 11 jaar af. Dit met het oog op de vele nieuwe gezinnen die in het afgelopen jaar in Nieuw-Vennep zijn komen wonen of er zich de ko mende maanden nog zullen vesti gen. PIET KIEL JR. huisvesting Voorts zal de heer Kiel het be stuur van de muziekschool voorstel len het aantal instrumenten uit te breiden met clavecimbel en slag werk. Op 14 maart zal een radio opname worden gemaakt van een veertigtal leerlingen in het kader van VAR A's muzikale club. voorlopig is uitgesteld tot eind fe bruari, zal het sporthalrestaurant vermoedelijk nog deze maand in ge bruik worden genomen. De bedoe ling is, dat het restaurant zowel overdag als 's avonds voor publiek zal zijn geopend. „Ik heb met andere relaties te ma ken dan het bestuur van de stichting Sporthal en daarom hebben wij besloten de opening van het restau rant en de sporthal afzonderlijk van elkaar te doen plaatshebben". Aldus Joop van Zuthem, die het restaurant van de stichting Sporthal in Nieuw-Vennep heeft gepacht. Van Zuthem is een bekende figuur in Haarlemmermeer. Voordat het hotel-restaurant De Landbouw in Hoofddorp werd verkocht en geslo ten, stond hij er achter de tapkast. Ook bedient hij elke week trouw de bezoekers van de landbouwbeurs in Hoofddorp. In Nieuw-Vennep zal hij het sport halrestaurant samen met zijn vrouw gaan runnen. Inrichting Werklieden zijn bezig de laatste hand te leggen aan het restaurant „Voor de inrichting zal ik zelf zor gen. Ik hoop daar volgende week mee te kunnen beginnen. Dan kan ik eind januari misschien al starten. Er is een aparte ingang, zodat het pu bliek dat niet in de sporthal moet zijn ons restaurant kan bereiken. Ik wil het hier echt gezellig gaan ma ken", zo zegt Van Zuthem. „Ik ga het min of meer in de oud-hollandse stijl inrichten. In ie der geval niet dat hyper-moderne". Ongetwijfeld zal het restaurant veel bezoekers trekken, want men krijgt een fraai uitzicht. Het restau rant is gelegen naast en boven de sporthal. Aan de ene kant heeft men uitzicht op Nieuw-Vennep en de pol der en andere zijde kan men in de sporthal kijken. Intussen wordt in de sporthal zélf nog hard gewerkt. Over een paar weken verwacht men kant en klaar te zijn, zodat eind februari de offi ciële opening kan plaatshebben. Een week lang zullen dan tal van sporte venementen worden gehouden. TER AAR De veehouders uit deze streek waren donderdagavond in het dorpshuis bfjeen op uitnodi ging van de vereniging voor be drijfsvoorlichting „Noordelijk klei- veengebied" om te spreken over dier ziekten. De heer J. Uwland, dieren arts, besprak de gevolgen van ver keerde voeding voor de verschillen de dierziekten. De meeste dierziek ten zpn geen gevolg van verkeerde voeding, zo stelde de heer Uwland vast, maar bjj goede voeding heeft het dier betere weerstand. Vooral vitamine A is zeer belang rijk, waaraan het dier in de winter vaak behoefte heeft. Tekort aan ver teerbare suiker kan bij de koe melk- ziekte veroorzaken. De koe heeft na het kalven tweemaal zoveel eiwitten nodig in de voeding om weer op peil te komen. Bij de moederziekte van de koe is het kalkgehalte van het bloed te laag. Kalk mag dan niet als toegift gegeven worden. De aanvul ling van de kalk moet door de hor monen uit het skelet gehaald wor den. Daarvoor heeft de koe vitamine D nodig; dit kan door een injectie in het bloed. De onvruchtbaarheid bij een stier kan voortkomen uit verkeerde voe ding of een snelle verandering van voeding. Bij de koe kan onvrucht baarheid ontstaan door een laktevee! en fosfortekort. Ook een tekort aan keukenzout in de staltijd kan on vruchtbaarheid bewerkstelligen. De heer A. Bikker vertelde van het grondonderzoek sinds 1940, wat ten doel had de opbrengst te vergroten. De heer G. Looyen van het consu lentschap Gouda nam de meer tech nische kant voor zijn rekening. Na de pauze was er nog een forum. Concert voor stichting ..Leitlse hofjes" LEIDEN Volgende week zater dagavond om kwart over acht geeft het Jeugd-Kamerorkest Leiden on der leiding van Henk Briër een con cert in de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht ten bate van de stichting „Leidse Hofjes". So listische medewerking verlenen on der anderen mevrouw Blankenstein (orgel) en de sopraan Esther Hil- linga. Het programma vermeldt wer ken van Bach, Mozart, Vivaldi, Handel, Purcel en Andriessen. zalen van de Salvatorikerk. Mejuf frouw Mulder hoeft dus niet iets van de grond af op te bouwen. Er is reeds een tiental clubs voor kinderen van 6-14 jaar, waar ongeveer 120 kinderen komen, niet alleen uit de naaste omgeving van het gebouw, maar ook uit veraf gelegen wijken. Ze komen vrijwel allen uit buiten- of randkerkelijke gezinnen. Het gebouw is al enkele weken in gebruik en dat heeft nu reeds grotere toeloop tot gevolg gehad. Maar de hoofdleidster staat daar niet alleen voor. Ze heeft medewerking van bijna dertig vrijwilligsters. De eerste opzet is nu, dat men het werk van de vaste club gaat uit breiden tot de tieners. Daarvoor worden speciaal de dinsdag- en vrijdagavond en zaterdag om de twee weken bestemd, met vaste program ma's of als instuif, maar men zal nog bezien, lioe zich dit ontwikkelt. Ook zondags zal de Jeugdhaven verscheidene uren op zijn, waarbij uiteraard het evangelisatorisch ka rakter op de voorgrond zal staan. Aan de buitenzijde moge men dan zien, dat het een semi-permanent gebouw is. als men binnen komt ver dwijnt die wetenschap geheel. De totale oppervlakte van 10 x 20 meter wordt ingenomen door een ruime hal, waar reeds een stuk moderne kunst door de jeugd was opgesteld: een driepoot met allerlei attributen uit het dagelijks gebruik. Gereedschap Er is een leuk kamertje voor de hoofdleidster met haar medewer- kiers(sters). Een 'kamer voor de jongens van 5x7 meter met een werkbank, allerlei gereedschappen voor handenarbeid, materiaalkasten, stoelen en tafeltjes. Voorts een even grote kamer voor het clubwerk van de meisjes, met o.a. een aanrecht met kraan, geiser, gasstellen en er komt ook nog een oven. Men zal er mogen koken en bakken. En tenslotte is er de grote ont spanningszaal met een bar, waar omheen een twaalftal krukjes, staan, echt een hoekje om ge zellig te praten, wat men overi gens ook kan doen in de „zitjes"; enkele leuke hoeken met rieten fauteuiltjes. Mejuffrouw Mulder verwacht, dat de jongelui de zaal wel verder zullen aankleden, maar het was nu reeds een aan trekkelijk en verzorgd geheel. Het dagelijks bestuur, bestaande uit de heren W. van Zwieten, voor zitter, P. J. Belt, secretaris, C. van den Berg, penningmeester en G. J. den Ouden, alg. adjunct, zal het, mèt de hoofdleidster, toejuichen als men dit werk verder kan uitbou wen. Men zal hiertoe stellig de no dige activiteiten ontplooien. Mutaties bij de Grof LEIDEN Ir. W. A. Terwogt is benoemd tot adjunct-directeur van de NV Koninklijke Nederlandse Grofsmederij. Tot algemeen procu ratiehouder is aangesteld ir. K. Bou- man, die in de eerstkomende verga dering van aandeelhouders zal wor den voorgedragen als mededirecteur. den de richtingsmuren gesloopt en de verschillende opvattingen modali teiten gedoopt Een gematigde vrij zinnigheid staat aan het roer. Ken merken van de oude vrijzinnigheid typeren ook de brede heersende stroming van nu. Een van deze ken merken is de optimistische mensbeschouwing. Niettegenstaande twee wereldoor logen is dit optimisme nog opge bloeid. Men verwacht van de mens veel, zo niet alles. Men kan zelfs de toekomstverwachting in de hand houden en verbeteren. De weder komst van Christus wordt amper er kend. Het geschrift „Klare wijn" ontkent en negeert deze eigenlijk. De schepping en de zondeval laat men los en de evolutieleer kwam er voor in de plaats. En de evolutie erkent wel een gebrek, maar geen zonde. Geknoeid Zeker, men laat de bijbelse waar heden nog wel staan en men schrapt geen belijdenis-artikelen. Maar ze functioneren niet. De maagdelijke geboorte wordt niet publiek ontkend, maar in stilte wel. Er wordt ge knoeid met de lichamelijke opstan ding van Christus en evenzo met de hemelvaart. Men is wel gematigd, omdat men alles laat staan, maar de bijbelse waarheden worden niet meer ten diepste beleden. Bij tal van leidinggevende personen is dit zo, bij tal van ambtsdragers eveneens. De gevolgen blijven niet uit Herstructurering moet er komen, het ambt kan eigenlijk wel weg. Men vraagt om specialisten. In de liturgie wil men zich uitleven en de kerk zou nog meer werelds moeten wor den dan de wereld zelf. Het aposto laat is het een en al. Uit protest tegen deze gang van zaken werd de „Open Brief" gebo ren. Het was geen zaak van confes sionelen of van Geref. Bonders, maar van mensen van verschillende herkomst. Aanvankelijk werd tegen deze brief veel vijandschap open baar, maar er was ook veel instem ming. De 24 willen geen aparte richting zijn, maór alleen maar de Kerk weer tenvolle Kerk laten worden en laten zijn. We moeten biddend wachten en wachtend bidden om de werking van de heilige Geest. Veel vragen werden gesteld. Uit de beantwoording bleek o.a. dat een veel groter percentage zich achter de Open Brief stelde dan aanvankelijk verwacht werd. Ds. Geluk stelde te vens nadrukkelijk, dat afscheiding geen oplossing biedt De enige ver wachting kan zijn van de Koning der Kerk, die zonder onderdanen niet zijn kan. ALPHEN Tijdens een contact avond voor de leden van het vrijwil lige Brandweerkorps van Alphen aan den Rijn, Aarlanderveen en Zwammerdam, heeft burgemeester mr. R. M. Gallas aan de commandant van de brandweer, de heer A. Kor ver. naar aanleiding van diens 25- jarig lidmaatschap van dit korps de draagmcdaille van de brandweer met de daarbij behorende oorkonde uitgereikt. In een toespraak prees de burgemeester het werk van de brandweer van Alphen in het alge meen en dat van de jubilerende com mandant in het bijzonder. Mevrouw Korver werd verrast met een fraai bloemstuk. Namens het personeel sprak de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer A. Ambagtsheer, waar bij hij dank bracht voor de wijze waarop de heer Korver ook voor de belangen van het personeel opkomt. Hij bood een geschenkenbon aan. Tevens werd afscheid genomen van drie leden van het korps, te we ten de heren G. Vis en J. de Wit uit Aarlanderveen en de heer G. Broer uit Alphen. Alle drie gaan zij het korps wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd verlaten. Zij ont vingen een geschenk terwijl de da mes een bloemstuk kregen. Na sluiting van het officiële ge deelte werd de avond verzorgd door een gezelschap uit Den Haag. Namens alle personeelsleden sprak de heer Th. Kempenaar uit Aarlan derveen woorden van dank. Gemeente Alkemade Wederopbouwwet Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkemade brengt hierbij ter open bare kennis, dat Burgemeester en Wet houders van die gemeente voornemens zijn met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet in afwijking van het goedgekeurde bestemmingsplan voor het dorp Roelofarendsveen vergun ning te verlenen aan het bestuur van de R.K. Jongensschool voor lager onderwijs St. Ignatius te Roelofarendsveen voor het uitbreiden van een schoolgebouw op het aan het Noordeinde aldaar gelegen kadastrale perceel sectie K nr. 244. Belanghebbenden worden ervan in ken nis gesteld, dat zij eventuele bezwaren tegen het realiseren van vorenomschre- ven bouwplan binnen 10 dagen ge durende welke termijn het plan ln de morgenuren ter secretarie (Bureau Openbare Werken) ter visie ligt schrif telijk ter kennis van Burgemeester en Wethouders kunnen brengen. Alkemade, 17 januari 1969. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, P. M- F. SMOLDERS. ALPHEN Geboren: Henderik Blauw, Boele Jan van Ginkel, Jo hannes Adrianus Jansen, Petrus Willem Adrianus Harmusial, Sandra Scheelings, Johannes Arnoldus Cor- nelissen, Gerardus Johannes Petrus Wijfje, Roelfien Adriana van den Hoek, David Johan Eduard den Daas, Fred Nicolaas Anton Flippo. Overleden: Jan J de Looij, 90 jaar, Frans A Ernst, 60 jaar, Martinus van Egmond, 46 jaar, Wilhelmina van Besemer, 46 jaar, Jacobus van der der Poel, wv G Bruines, 88 jaar, Jan Steen, 79 jaar. Huwelijken: Ary Lock, 23 jaar en Clara M van 't Hoff, 22 jaar, Gijsbertus Bos, 20 jaar en Annie Rietveld, 17 jaar. Huwelijksaangiften: Harm Pompstra, 25 jaar en Hendrika, van der Hosrt, 26 jaar, Pieter L Bosman, 20 jaar en Johanna H Gubler, 21 jaar, Cornelis Wolmerstett, 26 jaar en Maartje N van der Breggen, 24 jaar, Cornelis Oppelaar, 22 jaar en Leentje Boot, 23 jaar. Donateurs feest rijvereniging ZOETERWOUDE De lande lijke rijvereniging „St. Jeanne d'Arc" hield haar donateurs een feestelijke avond. Hoogtepunt was de opvoering van het blijspel „Al les volgeboekt" van Kees van Schaik door de Leidse toneelgroep „De Gastspelers". De hoofdprijs van de loterij, een pony-veulen, ging naar de Voor- schotense heer P. Hermans. OEGSTGEEST In de rond vraag van de gemeenteraadsver gadering bracht gisteravond de heer Lagas (soc.) de kwestie van de openingsuren van het nieuwe zwembad aan de orde. Hij had vernomen uit de notulen van de sportraadvergadering, dat die zouden zijn: maandag tot en met vrijdag van 7 uur 's morgens tot 9.30 uur 's avonds, zaterdags van 7 tot 6 uur en zondags van 9 tot 5 uur. Hij achtte de sluitingsuren ln het weekend en velen met hem niet bepaald gunstig in het kader van de algemene re creatie, waarvoor dit bad nu eenmaal is bedoeld. Overigens worden deze uren alsnog in de sportraad besproken, aldus de burgemeester. De officiële openingsdatum van het zwembad is. aldus wethouder Van der Voet gisteravond, 26 april. Gebedsbijeenkomsten te OEGSTGEEST OEGSTGEEST Ook in deze ge* meent* .1 worden in het kader van de week van gebed voor de een heid der christenen samenkomsten gehouden. Dit gebeurt onder auspi ciën van zeven samenwerkende ker kelijke Gemeenten. De bijeenkom sten, zondag in de St. Willibrordus- kerk, woensdag in de Gereformeerde kerk Mauritslaan en vrijdag in de gemeentezaal van het Gemeente- centrum. beginnen alle 's avonds om half acht en duren ongeveer veer tig minuten. Na afloop is er gelegenheid bij een kopje koffie nog wat na te pra-« ten, respectievelijk in het parochie huis, het jeugdgebouw Taberna en het Gemeentecentrum. OEGSTGEEST De meeste tijd gebruikte de gemeenteraad gisiter- avond aan het voorstel een gemeenschappelijke brandweerregeling met Leiden en Leiderdorp aan te gaan, zonder ten slotte de regeling goed te keuren. Niet omdat men tegen de samenwerking tussen brandweren (in de praktijk al geruime tijd bestaand) zou zijn, integendeel. Het motief van het aanhouden van het voorstel was slehcts van administratief- juridische aard. Voornamelijk over de verantwoor ding aan de gemeenteraden, vastge legd in de verordenende regeling, wilde men nader beraad. Vrijwel alle raadsleden hadden over detailpunten nog wensen en aanmerkingen, doch in principe huldigde men de samen werking. Uit de antwoorden van de burgemeester bleek nog, dat voor de onderhavige regeling ook in andere gemeenten (Duinstreek) veel belang stelling bestaat, zodat eventueel deze gemeenschapszaak in de toekomst zou kunnen uitgroeien tot geweste lijke of regionale kwestie. Verkeer B. en W. namen het voorstel over de herbestrating van de Schouten burgstraat terug, aangezien in de laatste dagen nieuwe gegevens en ar gumenten van de kant van de be trokkenen (ook inzake het busstatio- nement aan de Marelaan) ter tafel zijn gebracht Via de verkeerscom- missie komen deze zaken later in de raad terug. Naam Bij de vaststelling van de tarieven voor het nieuwe zwembad (conform het advies van de beheerscommissie) voorlopig voor één jaar, kwamen on der meer ter sprake het uitschrijven van een prijsvraag om aan een aar dige naam voor het bad te komen (mevr. Munting, lib.) en de mogelijk heid het restaurant te bezoeken zon der eerst toegangsgeld voor het zwembad (f 1.25) te betalen (hr. Brouwer, p.c.). Een en ander zal nog in de sportraad ter sprake komen, doch ten aanzien van de laatste vraag schijnen de kansen gering. De heren Stapel (lib.), Brouwer (p.c.) en Van der Voort (kath.) pleit ten vooral voor spoed en inspraak van de raad bij de voorbereiding van de bestemmingsplannen bij de Kwaak en deel Kamphuizerpolder (achter de wijk Buitenlust). Algemeen was dc raad biy met het feit dat B. cn \Y. ten aanzien van de Kamphuizerpolder nu „in de aan val" gaan jegens de provinciale pla nologische dienst, die in dit gebied slechts groen en geen woningbouw wilde toestaan. „Laten we deze Bui tenlust-wljk zelf afmaken en dit niet door onze buren (i.e. Rfjnsburg red.) laten doen", aldus dc heer Stapel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5