ENORME OPRUIMING Firma HAASNOOT B. en W. Benthuizen over de Nota Veel bejaarden worden helemaal niet geholpen Logiesaanvragen stegen in Lisse met 71 pet Begroting Benthuizen is sluitend zonder verhoging belastingen bedrijfsruimte PROFITEER NU VAN ONZE yiSSERIJNIEUWS Fanfaremuziek in De Schutse Pensionhouder Noordwijk schopte Duitse badgast Samenbundeling van dienstverlening Huisvrouw werkt 60 uur per week Sanering J. II. Th/Tijdhof verlaat Warmond Wordt jeugdgemeenteraad door raad genegeerd? Te koop grote in BANKSTELLEN BERGKASTEN LEDIKANTEN TE VEEL OM OP TE NOEMEN MATRASSEN GORDIJNSTOFFEN CHENILLE SPREIEN NU KOPEN IS UW VOORDEEL Princestraat 40 - Katwijk aan Zee - Tel. 5912 WOONVISIE Burgerlijke stand van oorhout MIEUWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 16 JANUARI 1969 IJMUIDEN De spanvisscrs, die onder de Nederlandse kust uit waren op gul en Haring, trotien aeze vissoor ten niet aan. Zij vingen vlak onder de wal wel veel sprot. Sommige combi naties haaiden in een paar uur 300 kisten scheep. Hiervoor werd gemid deld drie gulden per kist betaald, zo dat van een lonende visserij mocht worden gesproken. De verwachting is dat binnenkort weer gui zal worden gevangen want deze visjes zitten ach ter de sprot aan. En zal dan de kring loop weer gesloten zijn. In de Noord hadaen de wijting en de koolvis weer üe overhand. By el kaar kwamen deze vissoorten niet voor. Het was of het een of het ander. Aan bijvis konden de treuers wat schelvis, gul, kabeljauw, makreel en een enkele keer kleine haring bergen. In Ierse havens nemen verscneidenen Nederlandse treilers weer gekochte haring in. De eerste vrachtvaarders van deze groep worden aan het begin van de volgende week aan de afslagen verwacht. De loggers, kotters en trei lers bij de routeDoeien slaagden er nog niet in de goede vangsten van de vorige week te evenaren, iaat staan te overtreffen. In het gunstigste geval belandde uit een trek zestig kilo tong aan boord. Meestal gmg dat vergezeiu van een mand of vijf andere vis. De schol had hierbij de overhand. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 32 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van bö95 kisten vis, waar van 145 kisten schelvis, 140 kisten wij ting, zou kisten gul en kabeljauw, luO kisten kleine gul, 2460 kisten koolvis, 1500 in Ierland gekochte kisten ha ring, 2000 kisten sprot, 50 kisten schol, 120 kisten diversen, 1680 stuks stijve kabeljauw en 1500 kilo tong. Verder waren er 63 kleine kisten schelvis, 600 kleine kisten wijting, 213 kleine kisten gekochte haring en 220 kleine kisten makreel. De noteringen voor de tong liepen flink terug. De tong 1 moest nu ge noegen nemen met een top van f 6,19. Dat was een gulden per kilo minuer dan op de voorgaande dag. De beste koers was nu met f 6,30 voor de klein- middeL Deze soort moest ruim twee kwartjes prijsgeven. De slips kreeg een harde tik. De notering oaalde van 16,26 tot 15,83 naar t4,o9 tot f4,43. Ook de schol daaioe, op tweetjes na, in aanzien. De grote en grootmiddel zakten na een inzet van 1 zö weg tot t 21. De schol 2 klom van f 31 tot f 46. De Ierse haring schommelde tussen 146,80 en f32. Dit betekende een llin- ke winst ten opzichte van de vorige óag. Toen werd in het gunstigste ge- va f35 betaald. Men kon uikwijls voor 124 terecht. De belangstelling voor de makreel viel met een notering van f 3Z.40 tot f 20 tegen. Bij de schelvis staken de kleine exemplaren de grote soorten naar de kroon. De braaoschelvis deed op de eerste afslag f 63 slechts twee gulden minder oan voor de grote werd be taald. De gul lag weer vast in de markt. De grote en middelsoort be reikten een mooie top van zestig gul den. De kleine gui moest me. een notering van f57 tot f42 weliswaar wat terug maar voor de kattencentra- le was weer geen werk weggelegd. De kleine zwarte koolvis speelde met een koers van f 21 tot f 15 weer niets klaar. De grote soortgenoot bieel met een notering van f86 tot f45 nog eni germate overeind. De grote witte koolvis was met een contante betaling van f254 het meest in trek. De grote kabeljauw was met een top van f 184 eveneens best aan de prijs. Vandaag aan de markt Vandaag meldde zich aan de IJmui dense markt onder meer de VL 115 Vooraan met 1200 kisten. Daglonen In het laatste nummer van Leilling, het maandblad van de Algemene Ver eniging van Zeevarenden, wordt on der de kop Daglonendrama het vol gende geschreven. De daglonen, waarnaar de uitkerin gen bij werkloosheid en in het eerste jaar van arbeidsongeschiktheid wor den berekend, zijn in 1968 aanzienlijk opgetrokken. Daardoor en door de in de visserij enigszins toegenomen duur van de werkloosheid is het totaalbedrag aan werkloosheidsuitke ringen in sterke mate gestegen. De premie, die in deze bedrijfstak alleen door de werkgevers wordt opgebracht, is nu niet voldoende om de uitkerin gen te dekken. Dank zij de in het verleden gevolgde reserveringspolitiek zijn evenwel voldoende middel.en aan wezig om het huidige tekort te finan cieren. Wel betekent het dat naar alle waarschijnlijkheid de premie voor 1969 verhoogd zal moeten wor den. Tegen deze achtergrond hebben de reders in de achterliggende periode een heftige aanval ingezet op de hoog te van de daglonen, althans voor wat de uitkering bij werkloosheid betreft. Naar hun mening kunnen de meeste rederijen een verzwaring van de pre mielast niet dragen en dus moet door verlaging van de uitkeringen, zo is de mening van de reders, de nodige ver lichting worden gebracht. In de discussie daarover is onder andere van rederszijde gesteld dat de uitke ring bij werkloosheid ongeveer ter hoogte van het garantieloon zou moe ten liggen. Voor een goed begrip moet vermeld worden, dat in het voorjaar van 1967 in de bedrijfsvereniging tussen de re ders en de vertegenwoordigers van de bonden is overeengekomen, dat, van 1 juli 1967 af, de uitkeringen bij werk loosheid en ziekte, afgestemd zullen worden op de gemiddelde verdienste over een heel jaar. Het Landbouw-E- conomisch Instituut (LEI) beschikt over globale gegevens over de in komsten, zodat, met behulp van deze cijfers over de achterliggende drie ja ren, de toen nieuwe daglonen werden vastgesteld. Afgesproken werd dat steeds met een driejaarlijks ge...iddelde zou wor den gewerkt; de cijfers van het oudste jaar vallen af, van het nieuwe jaar worden ze er bij genomen. De nieuwe cijfers zouden door het GAK worden verstrekt, omdat daar van half 1967 af de precieze cijfers over de verdiensten bekend zouden worden. Uit de nieuwe getallen bleek dat de daglonen opnieuw verhoogd zouden moeten worden. In feite had dit min of meer automatisch kunnen gebeuren volgens de in 1968 gemaakte afspra ken. Dat zulks niet is geschied, is een gevolg van het feit dat ook was af gesproken dat na ongeveer een jaar nagegaan zou worden of het nieuwe systeem moeilijkheden bij de uitvoe ring zou opleveren. Dat het voor de reders duurder zou worden was te verwachten, hoewel niet geheel on vermijdelijk. Een betere vakantiever lening bijvoorbeeld, gekoppeld aan een ander personeelsbeleid, zou veel van de kostenstijging in de werk loosheidssector hebben kunnen voor komen. Een straffere bemiddeling bij werkloosheid via de officiële kanalen zou de duur van die werkloosheid hebben kunnen verkorten. De hogere lasten veroorzaken echter geen uitvoeringsmoeilijkheden. Hier van is de AVVZ, noch in de vergader- ringen, noch daarbuiten, ook maar iets gebleken. Wel blijkt er een probleem te zijn waarover de reders en de bon den nog eens ernstig moeten naden ken. En dat is dat tijdens de winter periode de uitkeringen bij onvrijwilli ge werkloosheid soms hoger zijn dan wat in de visserij verdiend zou kun nen worden indien men niet werkloos zou zijn. De oplossing is minder een voudig dan het lijkt. Indien men al thans het uitgangspunt voor de bere kening van de daglonen geen geweld wil aandoen. De aanvallen van de reders op de hoogte van de bestaande daglonen konden door de vertegenwoordigers van de vissers worden opgevangen. Daar staat tegenover dat verhoging van de daglonen evenmin verwerke lijkt kon worden. Voorshands zullen de daglonen, zoals die in 1968 van kracht waren, ook in dit jaar worden toegepast In de loop van 1969 zullen in het bestuur van de bedrijfsvereni ging de daglonen opnieuw onder de loep worden genomen. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 10 kisten rondvis en 900 kisten sprot HILLEGOM Uit de bejaarden enquête is gebleken, dat een hoog percentage gedeeltelijk liulpbchoef- tige bejaarden geen enkele hulp kreeg: 29,9 procent. Onmiddellijk na het bekend worden van dit cijfer zijn maatregelen genomen om hierin ver betering te brengen. De hulpbehoevendheid was bij de vrouwen iets groter dan bij de man nen. Bij de zelfstandigen was 6,6 pet van de vrouwen en 5,3 pet van de mannen hulpbehoevend, in totaal 6 pet. Bij de tehuisbewoners was het percentage hulpbehoevenden zelfs duidelijk groter bij vrouwen dan bij mannen, resp. 29 pet voor vrouwen en 19,2 pet bij mannen, totaal 26,6 pet. Opvallend is, dat van de hoofdarbei ders in loondienst en de zelfstan dige handarbeiders er zo weinig medisch hulpbehoevend zijn, fresp. 3,5 pet en 2,9 pet. Het aandeel dat het gezin heeft in de geboden hulp bedraagt bijna 50 pet. SASSENHEIM Gisteravond werd voor de eerste maal in het prot. bejaardencentrum De Schutse een concert gegeven door het fanfa rekorps „De Harpe Davids" uit Noordwijkerhout. Het behoeft geen betoog, dat het concert dat in de hal werd gegeven en waarvoor de re creatiezaal geheel was gevuld, zeer op prijs werd gesteld. Geopend werd met de mars „Aro- sa" van Oscar Escuor. Verder wer den o.a. uitgevoerd de ouverture „Aquarelles" van Delhaye en het „Concert" van Baston. Op verzoek speelde men „Vaste rots van mijn behoud" en „Wat de toekomst brenge moge", welke liede ren werden meegezongen. Het uit tien nummers bestaande programma werd besloten met „Voorwaarts christenstrijders". De directrice van De Schutse dankte het korps namens de bewo ners en vroeg of „De Harpe Davids" nog eens wilde terugkomen. Haar dankwoorden liet ze vergezeld gaan van een attentie voor dirigent Wijb Schoon. Voorzitter Laros van het fanfare korps beloofde, dat van de zomer een avondconcert zal worden gege ven in de voortuin. Verder zullen leden van het korps binnenkort me dewerking verlenen aan een zang- dienst die in De Schutse wordt ge houden. Danseres zonder benen RIJNSBURG Voor de afdeling van de christenvrouwenbond sprak mevrouw Faberi over het boek ..Danseres zonder benen" van de Joodse schrijfster Clara Asher Timphof. Geschetst wordt het leven van de schrijfster met als dieptepunt haar verblijf in het kamp Westerbork. De bijeenkomst stond onder lei ding van mevrouw Baayen. Zij deel de mee, dat op 13 februari een zui- velavond zal worden gehouden. DEN HAAG Goed, een 27-jarige pensionhouder uit Noordwijk had wel reden zich op te winden toen een groepje Duitse gasten er plotseling vandoor ging, maar dat hij de leider ervan uitschold en schopte, dat kon niet door de beugel. „Het lijkt me ook geen reclame voor uw bedrijf, wanneer gasten worden beledigd en geslagen," op perde de Haagse politierechter en de pensionhouder kan dan niet ontken nen. Maar hij had zich bar kwaad gemaakt toen de groep plotseling wegtrok en bovendien de betaling problemen gaf. „Ik heb genoeg strop aan deze geschiedenis gehad," zo zei hij De eis luidde f 150 boete, waartoe de rechter veroordeelde. Voetklachten uiten 156 dan wel 14,9 pet van de zelfstandigen en van de tehuis bewoners 16,8 pet. Geble ken is dat er een verband bestaat tussen loopstoornissen en het matig of onvoldoende zijn der sociale con tacten. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE hoog water 2.01 en 14.24 uur; laag water 10.20 en 22.44 uur. O NOORDWIJKERHOUT In Noordwijkerhout wordt binnenkort opgericht de stichting „Algemeen Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening". Het doel van deze stichting is in het bijzonder gericht op het doen verrichten van werk zaamheden van sociale dienstverle ning als algemeen maatschappelijk werk, dienstverlening aan bejaarden in de ruimste zin des woords en gezinszorg. In deze nieuwe stichting zijn on der meer opgegaan de Stichting r.k. gezinszorg Noordwijkerhout, het In- terpar. Soc. Char. Centrum „St. Martinus" en de Hervormde Ge zinszorg en Maatschappelijk Werk- instelling. Aan het instituut zijn als be roepskrachten naast de gediplomeer de gezinsverzorgsters en de ge zinshelpsters verbonden de heer P. R. A. J. Aalsma, maatschappelijk werker, mej. M. Hoogeveen, leidster Gezinszorg, en zr. Ancillina, bejaar denverzorgster. Uitbreiding van dit team is in voorbereiding. Het bureau van de heer Aalsma is gevéstigd Herenweg 9, tel. 02533-3269. Op hetzelfde adres is het bureau Gezinszorg, tel. 02533-2708. Zr. Ancillina is bereikbaar in De Zilk, Breeland 48, tel. 02520-6602. LISSE De Nederlandse huisvrouw werkt gemiddeld zestig uur per week, waarbij ze elke dag dertien kilometer aflegt. Aldus dokter G. J. Smeets uit Den Haag. die voor de afdeling van de Christenvrouwenbond sprak over: Huisvrouw en reuma. Twintig procent der Nederlanders lijdt aan één van de twaalf soorten reuma. Rust, warmte en voldoende lichaamsbeweging zijn de belang rijkste geneesmiddelen. Er werd ook een film gedraaid. LISSE Uit het jaarverslag van de VVV blijkt, dat een commissie in het leven zal worden geroepen op zich speciaal met de recreatiemoge lijkheden bezig te houden. Er bestaat volgens het bestuur grote behoefte aan recreatie tussen Haar lem en Leiden. In het bestuur zijn in het afgelo pen jaar enige vacatures ontstaan door het bedanken van de heren A. J. A. L. Bruggeman en F. Landkroon om persoonlijke redenen, terwijl de heer A. Geljon wegens gezond heidsredenen het bestuur moest ver laten. De heer A. M. J. C. Willemse móest wegens drukke werkzaamhe den bedanken. De heer Bruggeman nam zitting in de commissie „Kin deroptocht". Het bestuurslid B. Nij- meijer verhuisde naar elders. In samenwerking met VW's in de bollenstreek werd een folder uitge geven met een oplage van 150.000 exemplaren in kleurendruk, terwijl bovendien een Keukenhoffolder en een bloemencorsofolder uitgingen. Door het inlichtingenkantoor werden 4552 inlichtingen verstrekt, waarvan 3661 aan buitenlanders! De ledengroei zet zich voort In 1968 steeg het ledenaantal met 48 tot 344. Theater VVV Lisse is in het verslagjaar gaan deelnemen aan de activiteiten van de „Stichting Theaterbureau" (informatie betreffende concerten en theatervoorstellingen in Haarlem, Leiden en de grotere steden). Het bloemencorso trok op 27 april rond 450.000 bezoekers, terwijl van de gelegenheid de praalwagens in de hallen van HBG te gaan bezien door niet minder dan ruim 6000 personen gebruik werd gemaakt. Dit voorjaar (1969) zullen de praalwagens worden tentoongesteld in de hallen van de Hobaho. De aanvragen om logies zijn in het afgelopen jaar sterk gestegen, van 4178 in 1967 tot 7120 in 1968 een stijging van 71 procent!. Verheugend wordt genoemd de toenemende belangstelling voor de tuin- en gevelversieringen, waarvoor 48 deelnemers stonden ingeschreven. Dat VW ook financieel iets bete kent, mag worden afgeleid uit het feit dat de exploitatierekening een eindcijfer laat zien van f 124.706.61. Er was dit jaar een klein voordelig saldo van f 167. Vrijdag 31 januari wordt in De Nachtegaal de jaarvergadering ge houden, aanvang 8 uur. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte wordt een feestavond gehouden. Het dans- en show-orkest „The Rythm Seven" zal voor de vrolijke noot zor gen. BENTHUIZEN „Nu wij nauwgezet de inhoud van het schrijven van de heer Van Noort hebben bestudeerd en besproken moeten wij stellen, dat in wezen de structuur van het stuk niet wordt aangetast maar slechts in redactionele zin wijzigingen verlangd", zo concluderen B. en W. n.a.v. een schryven van het raadslid A. van Noort over de nota ruimtelijke ordening van de gemeente Benthuizen. „Wij menen, dat onjuiste weergave veranderingen nodig kan maken, maar zijn van me ning, dat het geen gebruik is, dat voorstellen en/of andere stukken door de raad op hun redactionele juistheid worden getoetst. De raad geeft de beleidslijnen aan en ter voorbereiding en uitvoering hiervan is het college van burgemeester en wethouders aktief, bijgestaan door een administratieve en technische staf van medewerkers". Het voorstel om een bedrijfster rein zuidelijk van de omleidingsweg tegenover het huidige bestemmings plan te situeren is een concreet voorstel, dat geplaatst wordt tegen over de suggestie van B. en W. om een zodanig gebied te maken direct westelijk van de provinciale weg 22 tussen de entree van Benthuizen (Hogeveenseweg) en de toekomstige omleidingsweg. Noch het voorstel van de heer Van Noort noch de plaatsaanduiding van B. en W. is een onwrikbaar gegeven. B. en W. vinden de door de heer Van Noort aangegeven plaats niet gelukkig omdat hierdoor een duide lijke inbreuk op het landschappe lijk gebied wordt gemaakt die des te meer „opvalt" wanneer de ver lengde Kruithuisweg wordt aange legd. Ook zijn er praktische bezwa ren, want over de tocht zal een vrij kostbare overbrugging moeten wor den gemaakt voor wagens met een niet gering tonnage en zullen lange en kostbare in- en uitrijstroken langs de omleidingsweg nodig zijn om het doorgaande verkeer niet al te zeer te belemmeren. Daarnaast ontstaat een kleine „woongemeenschap" die steeds deze omleidingsweg zal moeten overste ken. Voeg daarbij de omstandigheid, dat een gedeelte van de kosten voor aanleg van de omleidingsweg moet worden omgeslagen op het bedrijfs terrein, dan is er ook nog een financieel-economisch probleem. Ten slotte merken B. en W. nog op, dat in het schrijven enkele ma len wordt gewezen op of verwezen naar bezwaren naar voren gebracht bij de behandeling van het streek plan Ryn en Gouwe. Omdat deze bezwaren niet ontvankelijk zijn verklaard of verworpen zijn is het onjuist daar in dit verband op terug te komen omdat daarmee om een beslissing van Ged. Staten gevraagd wordt die reeds is genomen en waarnaar men kan verwijzen. Er zullen dus nieuwe argumenten moeten worden aangevoerd wan neer de bepaalde plannen worden aangeboden en toegelicht. B. en W. wijzen er nog op dat het niet juist is, dat voorbereidings- besluiten zouden zijn genomen voor sanering-reconstructie van de oude dorpskern. Reconstructie is in be paalde gevallen reeds uitgevoerd. Een voorbereidingsbesluit is geno men voor een bestemmingsplan t.a.v. een duidelijk aangegeven gebied dat ongeveer de oude dorpskern is. Eerst na bestudering van dit ont- werp-bestemmingsplan zal worden beslist of bij de realisering op bij dragen mag worden gerekend die het plan dan ln de „volksmond" de benaming saneringsplan geven. WARMOND Na het vertrek van gemeentesecretaris M. Pieterse naar het buitenland, gaat opnieuw een vooraanstaand gemeenteambtenaar deze gemeente verlaten. De heer J. H. Th. Tijdihof, chef van de afdeling algemene zaken, tevens waarne mend gemeente-secretaris, is met in gang van 1 maart benoemd tot amb tenaar ruimtelijke ordening bij de kring Midden-Utrecht, te vergelij ken met het gewest Leiden. Zijn taak is coördinatie en begeleiding van de planologische ontwikkeling in en om de stad Utrecht. BENTHUIZEN „Het gemeente bestuur is duidelijk zeer ingenomen met de bereikte resultaten en wil slechts werken aan de uitvoering van nog meer plannen en aan de realisering van alles wat in voor bereiding is". Dit schrijven B. en W. in hun brief bij de begroting 1969. Zij vragen positieve bijdragen van de raad bij de oplossing van de vol gende zaken. Woningbouw voor eigen inwoners nu er nog een lyst van woningzoe kenden is met 70 namen. Scholenbouw; uitbreiding met twee lokalen van de bijzondere school en bouw van een tweeklas- sige openbare kleuterschool. Dorpshuis ter verdere ontwikke ling van het verenigingsleven; door de gereedkoming van het voetbal veld is de realisering van dit object dringend gewenst. Sportaccommodatie: Naast het byna gereedgekomen voetbalveld en het trainingsveld is het nu reeds nodig de „groei" te volgen voor een tweede voetbalveld. Ook mag de aanleg van tennisbanen niet worden vergeten. Bestemmingsplannen; Ged. Staten hebben de gemeentebesturen ver zocht meer gegevens te verstrekken bij het ontwikkelen van bestem mingsplannen. Het college wil een zeer geschikt voor pension, reis bureau of theehuis. Br. onder nr. 2540 bur. v. d. blad. KOMT EN ZIET ONZE ETALAGES BIJZONDER LAGE PRIJZEN HAARLEMMERMEER Het bestuur van de Christelijke Jonge ren Organisatie, groep Haarlemmer meer, heeft zijn verontrusting uit gesproken over de samenwerking tussen het gemeentebestuur en de jeugdgemeenleraao. Gemeend wordt, dat de „echte" raadsleden de leden van de jeugdgemeenteraad niet au serieux nemen. Hoewel men in de kringen van de CHJO beseft, dat de jeugdgemeente raad formeel geen enkele bevoegd heid heeft, doet de CHJO thans een dringend beroep op het gemeente bestuur en in het bijzonder op bur gemeester en wethouders van Haar lemmermeer de jeugdgemeenteraad niet te ondermijnen en zich welwil lend tegenover de jongeren op te stellen. De jeugdgemeenteraad werd enke le jaren geleden opgericht op initia tief van de heer J. N. Zuurbier, die ook nu nog voorzitter is, met mede werking van burgemeester mr. G. C. van der Willigen, die de jeugdge meenteraad officieel installeerde. Regelmatig komt de jeugdgemeen teraad sindsdien bijeen in het ge meentehuis in Hoofddorp om zich te beraden over belangrijke zaken be treffende de gemeente Haarlemmer meer. „In al die jaren hebben wij meer dan eens voorstellen gedaan of kri tiek geuit op bepaalde situaties, maar de voorstellen werden vrijwel steeds door de gemeenteraad getor pedeerd". Aldus één van de leden van de jeugdgemeenteraad. HILLEGOM Voo.dat Seth Gaai- kema aan het woord kwam in Tres long voor een goed bezette toneel zaal presenteerde hij zijn cabaret gezelschap. Seth Gaaikema trad na de nauze voor het voetlicht met vro lijke en melancholieke liedjes. Maandag 3 en dinsdag 4 februari treden Wim Sonneveld en Ina van Faassen in Treslong op. HILLEGOM Dinsdag 21 janu ari komt de amateurfilmclub '66 bij een in huize Weltevreden. Er zal een film van geluid worden voor zien. duidelijk inzicht in de ontwikkeling en structuur van de gemeente. Het is nodig naast een bestemmingsplan voor de gehele gemeente ook tot een nadere uitwerking van bepaal de onderdelen te komen. B. en W. verwachten dit jaar met voorstel len te komen. Omleidingsweg: De verbinding tussen de Zegwaardseweg en de Provincialeweg 22 kan niet langer theorie blijven. Allereerst dienen er echter nog planologische maatrege len te worden uitgewerkt maar ook de kostenfactor is belangrijk. Wanneer meer zekerheid omtrent in ontwikkeling zijnde bouwplan nen gaat ontstaan kan een verant woorde kostenopzet worden ge maakt met betrekking tot een ge deeltelijke realisering (vanaf Dorps huis in westelijke richting tot de aansluiting met de Zegwaardse weg). Zekerheid moet dan bestaan over het bestemmingsplan „West" en over de financiële medewerking door de provinciale overheid. Post onvoorziene uitgaven: ge raamd in 1969 f 13.407,01. Het totaal der uitgaven 1968 f 943.984,09 of f 614,17 per inwoner; 1969 f 1.023.581,63 of f484,19 per inwoner. B. en W. hebben de be groting weer sluitend kunnen aan bieden. Er zijn nu geen belasting verhogingen nodig om tot dit resul taat te komen. Toneelspel in Voorhout VOORHOUT De toneelgroep Cultuur Verheft heeft in het paro chiehuis het toneelstuk ..De bui tenstaanders" opgevoerd. Dc genera le repetitie was eerder door dc be jaarden bijgewoond. Burgemeester Stolwijk sprak na afloop van de voorstelling zijn blijdschap uit over het feit, dat Voorhout over zo'n goede toneel groep beschikt. De jeugdrollen werden vertolkt door Ben, Joke en Ton Veenhof, Thea van den Berg, Jan van Dijk, Jaap Bax en Riet de Ronde. De rol len van het ouderpaar werden gespeeld door regisseur Jan Vlasveld en mevrouw C. van Dam-van den Berg. VOORHOUT - GEBOREN: Engelbertus F, z v E F v d Blom en H J F Parle- vliet: Martinus A M. z v H van Rijn en M J M Stichter; Silvia HJ, dvDAvd Werf en A G Stevens; Engelbertus Th. z v LH v d Plas en D E den Elzen; Richard M, z v S P Dijkhuizen en M L G B Sprockel. GEHUWD: Johan w de Graaf met Maria van Vliet; Leonardus G Leunlssen (Slt- tard) met Margaretha G C M v d Mant; Johannes J M Waasdorp (Sasscnhelm) met Cornelia J M v d Burg; Petrus J M Verheljen (Noordwijkerhout) met Johan na J M v d Berg: Martinus Q N van Kesteren (Sasscnhelm) met Attonla M v d Stelt; Herdrlcus J Etferlng iLlsse) met Wtlhelmina J K M Damen; Jasper F Snik (Lelden) met Cornelia M v d Berg; Jaco bus J A Zuidhoek (Noordwijk) met Clara A M Turenhout; Adrlanus N H J Wijsman (Noordwijk) met GeertruMa L J Borst. OVERLEDEN: Aldert D t an Beelen. 61 Jaar, echtgen. van J van Rooljen; Cornells van der Tang, oud 76 Jaar, wedn. van C v d Bent; Henrlcus W v d Burg, «4 Jaar. echtgen. van G M Hcerlngs; Wil helmus Velterop. 78 Jaar, echtgen. van H Hoogervorst; Franciscus L van Aaltcn, 82 Jaar, wedn. van G J v d Anker. HILLEGOM De derde NuU- avond wordt vrijdag gehouden. HILLEGOM Dinsdag 21 januari F.omt de afdeling van de Christen- vrouwenbond bijeen in huize Wel tevreden. De schrijver S. van der Land spreekt over „Hoe brengen wij de moderne jeugd tot het Evan gelie?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5