Israël spint garen wapenembargo Winst Heineken steeg 29 pet. Eis drie jaar tegen Poolse arbeider Politie beschermt de Ofarims Niet meer praten over winnen van de oorlog Impasse in besprekingen over migratie-kwesties Start ontwerp van Nederlandse satelliet Produktie onderdelen opgevoerd Regeringsnota over geldbeleid Opruiende stencils op school verspreid rea. 1 „Sefes-atïas" op Duitse scholen Monetair overleg in Bazel beëindigd EEG'bouw in Brussel Landgenoot met kogels doorzeefd Op hoog „monetair" niveau Bromfietser komt onder vrachtauto Twee weken geëist tegen gemeente secretaris DINSDAG 14 JANUARI 1969 UTRECHT Minister De Block van economische zaken zal vandaag het «tartseia geven voor een ontwerp-studie van eei Nederlandse satelliet. Hy zal dit doei met een subsidie-aanbod aan vertegenwoordigers van Fokker en Philips. Ruiir drie maanden geleden is reeds begonnen met een voorstudie van de eerste Nederlandse satelliet na overleg tussen het ministerie en de industrie. Als de ontwerp-studie, ook in finan cieel opzicht, goed uitvalt, zal opdracht ot de bouw van de satelliet worden gegeven. Fokker zal voor het ontwerp zorgen, Philip» voor de elektronische appara tuur en de universiteiten van Gronin gen en Utrecht zullen de wetenschap pelijke instrumenten ontwikkelen. De kunstmaan zal NAS worden genoemd: een afkorting van Nederlandse Astro nomische Satelliet De NAS zal met het Groningse in- strum,entarium de ultraviolette stra ling van de sterren registreren en het Utrechtse Laboratorium voor Ruimte- pndenioek zal met behulp van de satel liet een onderzoek naar de zachte röntgenstraling van andere hemel lichamen uitvoeren. COJJVORDEN De koekfabriek Assen in Goevorden is voorlopig ge sloten Het bedrijf is in moeilijkheden gekomen, doordat de vertegenwoordi ger B B. uit Assen, die het grootste deel van de omzet in handen had, is ver dwenen met 20.000 uit de kas van de onderneming. De directie heeft een aanklacht bij de politie gedeponeerd. Het onderzoek moet aantonen in hoeverre sprake is jvan verduistering dan wel oplichting. Inmiddels zijn tien mensen werk. JERUZALEM Het Franse verbod om wapens aan Israël te leveren zal dit land op den duur geen windeieren leggen. Alle Franse vliegtuigen die wij hebben, zei een woordvoerder van het Israëlische ministerie van defensie, zullen blijven vliegen met de reserve- MET AMSTEL DE GROOTSTE BIEREXPORTEUR IX WERELD onderdelen die in Israël worden ver vaardigd. De nationale industrie heeft de produktie al moeten opvoeren om aan de vraag te kunnen voldoen. Vandaag zou premier Esjkol in het parlement de regeringspolitiek ten aanzien van het Franse wapenem bargo uiteenzetten. Men verwachtte vanmorgen niet dat de Israëlische re gering tegenmaatregelen zal nemen, bijvoorbeeld door de levering van Franse goederen te boycotten. Minister van buitenlandse zaken Eban staat op het standpunt dat de betrekkingen met Frankrijk zo goed mogelijk moeten blijven. Op een kabi netsvergadering wees hij in dit ver band op het „glorieuze verleden van de Israëlisch-Franse betrekkingen". HOESSEIN Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren voor de Britse televisie nog eens verklaard dat zyn land de rech ten op Jeruzalem nooit zal opgeven. Hy verwierp een regeling van het conflict door de rechtstreeks betrok ken partyen, omdat dit „gëvaariyk" zou zyn. Daarentegen maakte hij met vol doening gewag van pogingen van de grote mogendheden om tot een recht vaardige oplossing te komen. Hij ver klaarde zich overigens bereid om met vrijwel iedereen over vrede te gaan praten, mits dit overleg is gebaseerd op de resolutie van de Veiligheids raad van 22 november 1967. ONDERZOEK VN secretaris-generaal Oe Thant heeft de ambassadeurs van Argentinië, Ierland en de Philippijnen aange zocht om deel uit te maken van een speciale VN-groep, die overeenkomstig een vorige maand genomen besluit AMSTERDAM Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij kan op een bijzonder goed jaar terug zien. Er werd aanzienlijk meer bier geproduceerd en verkocht. De omzet op de binnenlandse markt «teeg met tien procent tot bijna 2,2 miljoen hectoliter. De export nam met maar liefst 17,7 procent toe tot 766.000 liter bier. Radicalen (4) We hebben nu al zoveel over de radicalen gehoord en gelezen dat het de hoogste tijd wordt dat zij kiezen: of zich neerleggen bij de overgrote meerderheid (m.i. 95 pet. of meer, zo dat de oproerige minderheid 'te ver waarlozen is) of zich niet bij die meerderheid neerleggen en vertrek ken. Het was mijuit het hart gegrepen dat de r.k.. a.r. en c.h. jongeren in Drenthe hebben voorgesteld om in 1970 met één program en één lijst in zee te gaan. Zij zien de noodzaak van een gezamenlijk optrekken gelukkig in. Bergambacht P. Voogd Het verslag constateert dat als de ex port van Amstel Brouwerij, die in het afgelopen jaar bij Heineken is geko men, bij Heineken wordt gevoegd, de brouwerij de grootste bierexporteur ter wereld is. Van alle uitgevoerde bier uit ons land kwam 63 procent uit de drie Heineken-brouwerijen. De bieropbrengst in ons land en zonder Amstel was vorig jaar 277,8 miljoen tegen 237,9 miljoen in 1967. De winst voor aftrek van de belastin gen steeg met 36,2 procent tot 47,1 miljoen en de winst na belastingen met 28,9 procent tot 26,7 miljoen. Voor gesteld wordt per aandeel van 25 een dividend van 3,50 uit te keren. Door het samengaan met Amstel heeft Heineken een aandeel van ongeveer 55 procent op de Nederlandse bier markt. Bovendien werden belangen verkregen in bedrijven buiten de bier sector, onder meer Vrumona en door de fusie met Amstel Preserven, Nibb-lt in Breda, DEN HAAG De regering zal de Tweede Kamer spoedig een brief stu ren over het sociaal-economische en financiële beleid, zo heeft premier De Jong meegedeeld. De socialistische fractieleider in de Tweede Kamer, drs. Den Uyl, had hierom gevraagd. Voor zover mogelijk, zal in de brief worden ingegaan op de aard van de beperkingen van de bestedingen die de regering nastreeft, op de moge lijkheid dat de begroting 1969 zal worden onverschreden, op nieuwe lastenverhogingen en het standpunt van de regering over de aangekon digde verlaging van de inkomstenbe lasting per 1 januari 1970. Scheidende onderhandelaar Harriman Vergeldingsactie (5) Men kan een dier net zo lang treite ren als men wil, maar op een gegeven moment bijt het terug. Is het dan juist om zich bij de politie over de beet te beklagen? Wel, dat gebeurde met de „hond" Israël wel en de klagers kregen nog gelijk ook. Blijkbaar zijn 13 vliegtui gen meer waard dan i mensenleven. Vreemd, dat Nigeria niet wordt ver oordeeld, hoewel er al enkele honderd duizenden doden zijn door oorlog en hongersnood In Biafra. En dat ook Rusland niet veroordeeld wordt voor zijn buitenlands optreden, zoals in Tsjechoslowakije. Of mogen bepaalde mogendheden niet op de tenen worden getrapt? Wassenaar J. E. Oosterling Vergeldingsactie (6) Wanneer ik alles, wat met Israël gebeurt, overdenk dan komt voor mij weer de vraag op. die ook aan de orde was in 1940-1945. wat is het leven van een Jood waard? Minder dan een dub beltje, zoals in de oorlog, of minder dan 13 vliegtuigen nu? Mag een volk dat in de laatste oor log meer dan zes miljoen zielen ver loor, gepijnigd, vermoord of vergast, zichzelf beschermen en verdedigen en desnoods hard terugslaan nu het op nieuw in zo'n situatie dreigt terecht te komen? Mijn antwoord is: ja. Vooral nu zich overal in de wereld opnieuw een an ti-Joodse gezindheid openbaart, zoals ook blijkt uit de eenzijdige resoluties van de Veiligheidsraad. Ik wens het volk der Joden succes toe en uiteindelijk een leven in vrede. Oudewater A. Brouwer Dg. Toornvliet (18) Diverse inzenders hebben gezegd dat de Geref Kerken op dood spoor zijn, ja, zelfs zo „rot als een mispel". Ik kies geen partij in dit conflict, maar ik vind dat de tegenstanders van het ontslag van ds. Toornvliet met duizenden andere nieuwlichters alles afkraken, en afbranden, en de dwaze mening zijn toegedaan, dat alles wat nieuw is (nieuwe kerk, nieuwe maatschappij, nieuwe moraal, nieuwe wereld) goed is. Misschien worden sex, dans en ver dovende middelen ook nog eens de kerk binnengehaald... P«®tndrecht PI. Boer PARIJS Het overleg in Pa rijs zal zeker leiden tot een of andere regeling van het Viet namese conflict. Het vergt wel veel tijd en ook geduld, zei de scheidende Amerikaanse onder handelaar in Parijs, Averell Har riman, gisteren op een lunch, die hem was aangeboden door de Brits-Amerikaanse persvereni ging- Harriman, die eind deze week definitief naar de VS terugkeert, hoopte dat het Amerikaanse volk zal erkennen dat „de Amerikaanse oog merken in Vietnam beperkt zijn en GRONINGEN Twee jongens van het Augustinuscollege in Groningen zijn van school weggestuurd wegens eht vespreiden van opruiende pamfletten, In het door het socio-theurapeutisch Centrum Groningen en de Kritische School Groningen ondertekende stencil wordt onder meer opgeroepen laster praatjes tegen leraren en ander perso neel van het college op schoolborden te schrijven. ..Schrijf dingen op het bord als er niemand in de klas is, zoals „de rector is een communist" en „Broersma is een diplomatiek provootje". Ook wordt het recht opgeëist lera ren van school te sturen: de onderteke naars menen dat de leerlingen het recht moeten eisen optimale inspraak te verkrijgen in onderwijs en andere schoolaangelegenheden. De Kritische School Groningen, waarvan Roel Schweitzer woordvoerder is, heeft relaties met de Scholderen Belangen Organisatie. De rector van het Augustinuscollege, drs. A. Hobbelt, heeft enkele leerlingen gevraagd hun activiteiten te staken. Twee jongens wilden hierop niet in gaan. en werden toen van school ge stuurd. De rector meent dat de inhoud van de pamfletten „lastterlijk" is en ..geen enkele positieve kritiek bevat." Het weer in Enropa weer min .temp. gisteren neer slag Kopenhagen h. bew. 0 1 Londen zw. bew. 7 15 Amsterdam zw. bew. 4 0,6 Brussel h. bew. 6 0 Luxemburg geh.bew. 1. bew. 4 3 Parijs 5 1 Nice 6 16 Frankfo"^ 2 München -9 0 ZUrich mist -2 0.5 Oenève mist -1 2 Locarno mist 0 22 Wenen sneeuw -5 0.1 zw. bew. 12 0.2 Madrid zw. bew. 4 7 Majorca geh, bew. 12 dan ook niet meer zal praten over het winnen van de oorlog". De hele wereld snakt naar vrede, zei Harriman, en ik geloof dat de druk die hiervan uitgaat op het over leg in Parijs, uiteindelijk tot een op lossing zal leiden. Harriman was ervan overtuigd dat de onderhandelingen zullen worden voortgezet totdat men het eens is geworden. Vóór de installatie van Richard Nixon als president van de Verenigde Staten volgende week maandag zijn overigens geen nieuwe initiatieven te verwachten. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft ontkent dat er binnen enkele dagen een voorstel zal wor den gedaan tot terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Vietnam. Zoals gemeld overweegt Zuid-Viet nam meer militairen in te zetten, zodat de VS-troepen geleidelijk aan kunnen worden teruggetrokken. van de Algemene Vergadering van de VN een onderzoek moet instellen naar de omstandigheden waaronder de Arabische bevolking in de door Israël bezette gebieden leeft. Israël zal aan het onderzoek echter niet zijn medewerking verlenen, zo lang de VN ook niet nagaan, hoe het lot van de Joden in de Arabische staten is. BONN Het Westduitse ministe rie van volksgezondheid is bezig de uitgave van een schoolboek over seksualiteit voor te bereiden. Het boek moet de basis vormen van sek suele voorlichting op de Westduitse scholen. In twaalf hoofdstukken worden voortplanting, geboortenregeling, voorbehoedmiddelen, geslachtsziek ten en depil behandeld. Het boek is zo geschreven dat al in de eerste klas van de lagere school met de seksuele opvoeding kan worden begonnen. Komend najaar zal de „seks-atlas", zoals Westduitsers het boek ironisch hebben genoemd, op de scholen kun nen worden gebruikt. NEW YORK De komende presi dent Nixon heeft gisteren Frank Sha kespeare, hoofd van de internationale afdeling van de Amerikaanse tele visiemaatschappij CBS, benoemd tot directeur van het Amerikaanse voor lichtingsbureau (USIA). De 43-jarige Shakespeare wa; tijdens de verkie zingscampagne Nixons adviseur voor TV-aangelegenheden BAZEL De president van de voornaamste Westerse centrale ban ken hebben gistermiddag hun bespre kingen op de Bank van Internatio nale betalingen in Bazel beëindigd. Er werd geen communiqué uitgege ven. Van ingelichte zijde werd verno men dat het overleg over het terug leiden van vluchtkapitaal naar het land van herkomst zal worden voort gezet. De kwestie is dermate moe'lijk dat de besprekingen nog wel een paar maanden zullen vergen, zo werd gezegd. Van Westduitse zijde werd opge merkt dat het overleg was gericht op een technische verbetering van de bestaande monetaire regelingen, dat wil zeggen de „Swap"-overeen- komsten Opgemerkt werd voorts dat het huidige systeem van monetaire samenwerking binnen enkele uren na het ontstaan van een crisis in wer king kan worden gesteld. De Belgische hoofdstad, wordt meer en meer Europa's stad van de toekomst: één van de masto donten op architectonisch terrein is wel het complex Berlaimont dat zienderogen zijn voltooiing nadert. Op de foto: het gebouw, waar vele afdelingen van de EEG zullen worden gehuisvest, tijdens de (laatste) werkzaam heden. STOCKHOLM Zweden zal ln Havanna een ambassade vestigen zo heeft de Zweeds minister van bui tenlandse zaken Torsten Nilsson, gisteren in Stockholm meegedeeld. De ambassade zal geleid worden door een zaakgelastigde die echter onder toezicht van de Zweedse ambassa deur in Mexico zal komen te staan. In februari van dit jaar is de Cu baanse missie in Stockholm tot am bassade verheven. Zoals bekend heeft Zweden de vo rige week Noord-Vietnam erkend. DEN BOSCH De advocaat- generaal bij het gerechtshof in Den Bosch, mr. Pfeil, eiste gis teren drie jaar gevangenisstraf tegen de Poolse fabrieksarbeider W. L. uit Eisden, die op 21 mei van het vorige jaar zijn landge noot S. K. met een geweer heeft doodgeschoten. De rechtbank in Maastricht had hem eerder tot deze straf veroordeeld nadat de officier van justitie twee jaar had geëist Het voorspel van dit trieste dra- De Gemenebest-conferentie LONDEN De talrijke po gingen van de Britse regering om tot een oplossing te komen van de migratieproblemen bin nen het Britse Gemenebest zijn gisteren gestuit op de vastbeslo ten oppositie van de Oostafri- kaanse leden van het Gemene best. Monetair beraad op hoog niveau: EEG-ministers van financiën bijeen in Garmisch-Partenkirchen, waar zij de laatste ontwikkelingen van dollar, frank en mark analyseerden. Op de foto van links naar rechts: Frangois Ortoli (Frankrijk), voorzitter Franz-Josef Strauss (West-Duitsland), dr. Emilio Colombi (Italië), dr. F. Grapperhaus en dr. H. J. Witteveen (Neder land) en Antoine Wehenkel (Luxemburg). Sommigen majeen er zich heel boos om. Op heel wat vrouwenver gaderingen vallen er woorden over. Bont en blauw ergeren de dames zich. Zelf kan ik er alleen maar /erschrikkelljk om lachen, maar dat zal wel een persoonlijke kwaal zijn. Ik lach altijd wanneer iets me over een zekere grens heen kwaad maakt. De woede wordt opgewekt dqor televisiereclame. Het recept is altijd hetzelfde. Een plichtsgetrouw maar ietwat onhan- Idig zwoegende huisvrouw. Ze krijgt haar was niet droog of niet schoon. Ze schuurt vergeefs haar pannen of strijkt als een bezetene lakens. Dat alles in het zweet haars aanschijns. Dan verschijnt pa ten tonele. Fris. weigeschoren, geheel ontspannen. Hij komt heel duidelijk net uit zijn luie stoel. Hij beziet zijn echtgenote min zaam, doch zij merkt niets. Zij zwoegt immers. Dan spreekt hij. Groots maai eenvoudig. Een ge baar en het machien is er. Of de was gaat de deur uit, al kost het een paar centen meer.... Zo is pa nu eenmaal. Het mag lang duren voor hij het merkt, maar als hij zo ver is, dan ook de geste! En vrouwtje blij. En vrouwtje dankbaar. Lach maar Slot van de spot. Bij ons barst dan bevrijdend ge lach op. Maar hoe is het in andere huiskamers? Dat zou ik wel eens willen weten. Van de bozen is het bekend. Daar heerst eerlijke verontwaardiging Om de slome vrouw, de nobele man. Nou nobel. Misschien is hij wel een eng sadistje. die allang heeft zien aankomen, dat vrouwtje lief er onder door ging. Alleen maar wachtte tot de maat vol was. Maar zouden er echt nog huwelij ken zijn, waarin ma het zielige slaafje is en pa de beurshoudende boze of goede man? En in hoeveel is de vrouw de kashoudster en regelt pa zijn stap pen naar de koorden van ma's beurs? Stel je voor, dat we nu eens' een reclamespotje krijgen van een me neer die zich de baard steeds weer openkrabt. Wanneer hij bloedover- lopen voor de spiegel neerzijgt gaat de badkamerdeur open en ma verschijnt in glittermini met zacht golvende lokken en okselfris. Een gracieus gebaar in de lucht en wat tovert ze de gekwelde voor? Ja juist, het super, zeskoppige rotel- draaiende zijdezacht scherende ap paraat Zou er nog één man de super, zeskoppige roteldraaiende willen hebben? Hij zal gek zijn. Hij :s wijzer Daar worden nou sommige vrou wen kwaad om dat de reclameheren die reactie nie« snappen. Van de vrouwen dan niet. Ik blijf het om te gieren vinden. De afgevaardigden van Kenia, Oe ganda, Zambia en Tanzania, weiger den deel te nemen aan de middag vergadering van de door de conferen tie van premiers gevormde bijzondere commissie. Zij eisen dat Engeland de Britse nationaliteit erkent van de Aziaten die uit Afrika uitgewezen worden. Wanneer de Britse regering deze eis zou inwilligen betekent het dat zij verplicht zou zijn de door de Afrika nen uitgewezen Aziaten in het land toe te laten. Engeland heeft dit tot dusver geweigerd omdat het zelf met rassenproblemen te kampen heeft. Het weigert meer dan 1.500 Azia tische gezinshoofden per jaar *.oe te laten. Tegenvaller Aan het einde van de vorige week probeerde de Britse minister Callaghan de Afrikanen te overreden het tempo van de uitwijzing van de Aziaten uit hun landen te vertragen en India en Pakistan om deze uitgewezenen toe te laten. Maar dit lukte Callaghan echter niet, hetgeen nie: als een echec moet worden gezien, maar ze ker als een tegenvaller. Callaghan had zich voorgesteld een permanent orgaan in het leven te roepen, dat belast zou zijn met deze vraagstuk ken, onder toezicht van het secreta ris-generaal van het Gemenebest. Het is thans mogelijk dat dit lichaam nooit gevormd zal worden. Er resten Callaghan nog enkele da gen om zijn doe! te bereken ei. hij zal daartoe ongetwijfeld tegemoet moeten komen aan de eis van de Afrikane l BERGEN OP ZOOM De 22-jari- ge heer W. P Embrechts uit Made is gisteren in de buurt van zijn woon plaats door een vrachtwagen aange reden en gedood. Op het moment dat een grote vrachtwagen hem passeerde, viel de bromfiets die hij bestuurde voor de voorwielen van de wagen. De chauf feur van de vrachtauto die niets van het ongeluk heef1 gemerkt, is doorge reden. HEEZE De heer D. Louman uit Geldrop is gisteren dodelijk veron gelukt, toen hij met zijn auto eerst rechts en daarna links van de weg tegen een boom botste. ma, zoals het dor de raadsman mr. Moszkowycz werd betiteld, was be gonnen, toen verdachte zyn oud« frontkameraad K. ontmoette, die, na dat hy eerst een huisvriend was ge worden, een verhouding met d« vrouw van L. aanknoopte. Verdachte had K. verboden zijn woning te betreden. Zijn vrouw heeft hem dat niet vergeven en het kwam tot een echtscheidingsprocedure. Aan L. werd de toegang tot zijn huis ont zegd en de vrouw kon er met haar kinderen blijven wonen. L. kon het niet verkroppen en bleef 's avonds steeds rond zyn huis zwerven. Op een kwade dag leverde hem dat een pak slaag van K. op. Toen ging hij naar Brussel en kocht daar een flobertgeweer. Psychiater dr. Lely is ervan over tuigd, dat verdachte het niet heeft gekocht om te doden, maar om zich veiliger te voelen tegen de agressie van K. Weer bijwoning In de bewuste nacht was hij weer bij de woning, waar hij door K. werd bedreigd als hij niet zou weggaan. Er ontstond een vechtpartij, waarbij L. weer een pak slaag kreeg. Hij is toen een geweer gaan halen en heeft, toen K. weer buiten kwam, van twee meter afstand een schot gelost, ech ter met de opzet hem niet te raken. K. kwam weer op hem af en gaf hem toen met een stok een harde klap op het hoofd, die zo aankwam dat nog weken daarna het letsel te zien was. Volgens de psychiater moet daardoor een geestelijk proces in wer king zijn gelreden waardoor bij L, de haat tegen zijn rivaal plotseling zodanig werd verhevigd, dat hy hem toen hij wegliep in de rug schoot. Blind van woede heeft hy toen K. neerviel, het hele geweer op hem leeg geschoten. De man was letter lijk doorzeefd met kogels. De advocaat-generaal sprak on danks al deze omstandigheden van een ernstig misdrijf en noemde de door de rechtbank opgelegde straf juist. De verdediger achtte de man op het moment dat de schoten vielen niet toerekenbaar. Hij bepleitte ont slag van rechtvervolging dan wel een straf zoals door de officier van justi tie was geëist MAASTRICHT Veertien dagen onvoorwaardelijk gevangenisstraf eiste gisteren de officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht tegen de 45-jarige gemeentesecretaris F. D. uit Itteren (Limburg) wegens ver duistering in dienstbetrekking ge pleegd en valsheid in geschrifte. D. had bedragen (in totaal 62,50) voor kleine visacten niet aan het mi nisterie van landbouw en visserij af gedragen. Daarnaast had hij als curator mee geholpen een notariële acte valselijk te doen opmaken wegens de verkoop van een stuk land. De gemeentesecretaris verdedigde zich door te zeggen, dat hij de bedra gen niet had willen verduisteren, doch alleen gehandeld had om mensen te helpen. ROME «=t Italië zal voor het eind van deze maand het verdrag tegen d« verspreiding van kernwapens teke nen, zo is gisteren uit welingelichte bron vernomen. KEULEN Het Israëlische zangerpaar Ester en Abi Ofarim, dat op het ogenblik een tournee door West-Duitsland maakt, krijgt een bijzondere politie bewaking. Aanleiding was een anoniem telefoontje waarin de Ofarims met de dood werd bedreigd. Een man belde het Keulse agentuur van het zan gerspaar en zei met een sterk buitenlands accent driemaal achtereen: „De Ofarims komen Keulen niet levend uit". Abi zei gisteravond: „Wij zijn niet bang. Wij zul len onze tournee voortzetten, want wij willen dege nen die graag naar ons luisteren niet teleurstellen". Een woordvoerder van de organisatoren van de tournee der Ofarims zei, dat de mogelijkheid be staat, dat Arabische groepen de Ofarims slechts wil len afschrikken van voortzetting van hun tournee. „Maar wij moeten dreigementen in die geest ernstig nemen". Om die reden is dan ook om politiebewa king gevraagd. De bedreiging is mogelijk ook een gevolg van het feit dat de zangers etn liedje in een Arabische taal in hun programma hebben opgenomen. ESTHER en ABI bedreigd succes

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5