KLACHT TEGEN AGENT DIE JONGEN DOODDE Opstandige Indianen in Guyana bezetten stad AMADEUS Jeep raakt van de weg: dode Levenslange dwangarbeid voor ex-premier Bitar Arabier steekt opperrabbijn neer Minister Luns op Afrikaanse toer Guus Hermus heeft bloedvergiftiging Orchidee voor Shirley VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door John Knittel CAROLINA YES Lappie Loep en de oude toren Smidje Verholen en de Knap-Mutator 9 MAANDAG 6 JANUARI 1969 EINDHOVEN De 20-jarige dienstplichtige soldaat A. J. F. van Gompel is gisteren nabij de Constant Rebeckkazerne in Eindhoven dodelijk verongelukt toen de jeep die hij bestuurde van de weg raakte. Om trent de toedracht van het ongeluk is niets bekend. De militaire politie «telt een onderzoek in. WEERSELO Zaterdagavond is op de provinciale weg bij Weerselo een personenauto frontaal op een bromfietsers gereden doordat de personenauto in een bocht op de ver keerde weghelft terechtkwam. De bromfietser L. L. IJland (20) uit Los ser overleed ter plaatse. De bestuur der van de auto kreeg snijwonden. De 40-jarige vrachtrijder M. P. uit Nispen is zaterdag in het Franse Roubaix om het leven gekomen toen hij bezig was zijn oplegger te laden. Het slachtoffer was in dienst van de Ver. Expeditiebedrijven Stok en Kersken te Roosendaal. Audrey Hepburn huwt met dr. Andrea Dotti ROME De filmster Audrey Hep burn (39) zal trouwen met de 33-jari- ge Romeinse psychiater dr. Andrea Dotti, zo heeft diens broer meege deeld. De datum is nog niet vast gesteld, zei hij. Zij hebben elkaar ontmoet tijdens een tocht aan boord van een jacht van een Italiaanse prinses. Dr. Dotti werkt op een psy chiatrische kliniek van de universi teit van Rome. Audrey Hepburn is getrouwd geweest met de Ameri kaanse filmacteur Mel Ferrer en heeft een zoon van acht jaar. Dotti was tot nu toe vrijgezel en staat als vermogend bekend. DAMASCUS Wegens staatsvij- andige activiteiten zijn zaterdag in Damascus de Syrische oud-premier Salah Bitar, ex-minister Walid Taleh en zes anderen tot levenslange dwang arbeid veroordeeld. 53 beklaagden kregen gevangenisstraffen variërend van tien jaar tot een half jaar. Onder hen waren legerofficieren en vak bondsleiders. Het „monsterproces" heeft vier maanden geduurd. In totaal stonden 77 personen terecht, die beschuldigd werden van een samenzwering in 1967 tegen de staat, verzet tegen de doestellingen van de revolutie, aan zetting tot burgeroorlog en aanvaar ding van financiële steun uit het bui tenland. Enkelen, onder wie luitenant-gene raal Amin Al-Hafez, voormalig hoofd van de presidentiële raad, zullen op nieuw worden berecht 22 leden, on- det wie Salah Bitar, zijn bij verstek veroordeeld. TANGER es Een Arabier heeft za terdag de opperrabbijn van Tanger, de 70-jarige Jar vin Cohen neergesto ken in de buurt van de Sjocron syna goge waar hij een sabbatdienst had geleid. De toestand van de rabbijn is zeer ernstig. Hij werd in een van de nauwe straatjes van de Medina (oude stad) van achteren aangevallen en achter het rechteroor in de nek gestoken. De dader is nog niet gevon den. (Van onze correspondent) HILVERSUM De vader van de vrijdag in Laren (N.h.) door een politieman doodgeschoten Rens Stroeve (18) uit Hilver sum zal waarschijnlijk een klacht indienen tegen de agent die het fatale schot loste. Dat zal afhangen van de resultaten van het onderzoek dat politie en rijksrecherche thans instellen. De jongen werd vrijdagavond met vier kornuiten betrapt bij een in braak in een benzinestation aan de rijksweg AmsterdamAmersfoort. Tijdens de achtervolging werd hij in de rug getroffen. Kort na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. „Wanneer blijkt dat mijn zoon niet daadwerkelijk bij de inbraak betrok ken is geweest, zal ik een klacht indienen. Ik wil er dan mee bereiken dat de politie minder snel naar de wapens zal grijpen. Wanneer mijn klacht echter tot gevolg heeft dat ik die politieman en zijn gezin ermee tref, zal ik er waarschijnlijk vanaf zien. Er is nu al één gezin kapot. Dat is voldoende", zegt de heer G. Stroeve. „Niet beivezeri" „Eerst zal echter duidelijk aan getoond moeten worden dat mijn zoon aan de inbraak heeft meegehol pen. En dat is nog lang niet bewezen."- „Overigens is de noodzaak tot schie ten evenmin gebleken. Iedereen kon op de helverlichte weg tijdens de achtervolging zien, dat het maar een paar langharige kwajongens waren. Het is wat anders als het gewapende overvallers waren geweest", zegt va der Stroeve. Deze 41-jarige man is administra- TUNIS Minister Luns is gister avond in Tunis aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen, op uitnodiging van zijn Tunesische ambtgenoot, Habib Bourguiba jr. „Ik ben geloof ik de eerste Neder landse minister van buitenlandse za ken die Tunis een bezoek brengt na drie eeuwen van vriendschappelijke betrekkingen", zei mr. Luns op het vliegveld waar hij en zijn echtgenote werden begroet door Bourguiba jr. en diens echtgenote. Na zijn bezoek aan Tunis gaat de Nederlandse bewind,sfrian een offi cieel bezoek brengen aan Libië en Senegal. AMSTERDAM Een acute bloed vergiftiging heeft de hoofdrolspeler in de musical „De man van la Man- cha", de acteur Guus Hermus, voor enkele dagen uitgeschakeld. De voorstellingen dit weekeinde in thea ter Carré in Amsterdam, die reeds volledig waren uitverkocht, konden bijgevolg niet doorgaan. Morgen hoopt Guus Hermus weer te kunnen optreden. teur van een technische school in Hilversum. Een andere zoon, 16 jaar oud zit op de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam, een 21-jarige dochter studeert aan de Groningse universi teit. Het gezin is nog maar kort ge leden van Groningen naar Hilversum verhuisd. De vraag in hoeverre Rens Stroeve mede schuldig is geweest, is gedeelte lik al beantwoord door zyn gearres teerde vrienden, die hebben beweerd dat Rens er feiteiyk part nog deel aan had. Ook de politie zou tot die con clusie zyn gekomen. Beatclub „Myn zoon kende de jongens ook nauwelijks. Ze hebben elkaar die avond pas in een Hilversumse beat club leren kennen. Ik heb de indruk dat mijn zoon erin gevlogen is toen zij hem vroegen mee te gaan. Waar schijnlijk heeft hij op dat moment niet geweten wat zij van plan wa ren. De politie zal edhter met dege lijke informatie moeten komen, wil men my van een klacht afhouden," zegt de heer Stroeve. Vandaag zou de korpschef van de Larense politie, inspecteur J. C. van de Berg, by hem op bezoek komen. Volgens vader Stroeve heeft de La rense politiechef wel enkele voor waarden voor een gesprek gesteld. Bij het onderhoud mocht verder al leen de moeder van Rens aanwezig zijn, en er zou niet gediscussieerd kunnen worden over het schot zelf. „De inspecteur heeft mij overigens al gezegd dat de betrokken politie man justitieel gezien juist heeft ge handeld", aldus de heer Stroeve. Geen zeeman Het stoffelijk overschot van Rens Stroeve, die op grond van tatoeërin gen op zijn arm eerst voor een zee man werd aangezien, maar in feite op een elektrotechnisch bureau van zijn oom in Groningen werkte, zal woensdag in Groningen worden ge cremeerd. „Wanneer hy in Hilver- ongetwijfeld tot betogingen leiden", vermoedt de heer Stroeve. Tot betogingen is het inmiddels al gekomen. Zaterdagavond raakten veertig tot vijftig Hilversumse jon gelui in Laren slaags met de politie. De jongeren hadden het bureau be legerd en schreeuwden leuzen als: „Politie moordenaars". Het politie bureau werd met stenen bekogeld. Toen een ruit sneuvelde, greep de politie in. Er werden enkele charges uitgevoerd en rake klappen uitge deeld. Tien jongens en meisjes in de leeftijd van 16 tot 20 jaar kregen een proces-verbaal. n„v w. Shirley Chisholm, de eerste negervrouw die ooit is ge- sum begraven zou worden, zou dat kozen als lid van het Amerikaanse congres, maakt zich 1 op om naar de openingszitting te gaan. Haar echtgenoot Conrad vond de gebeurtenis feestelijk genoeg om haar een orchidee op te spelden Ned. 1 AVRO 7.06 uur aflevering „Vaders tegen wil en dank". 8.20 uur Mounties-show. 9.00 uur Keerkwis. 9.30 uur Amerikaanse documentaire over „China toen en nu". Ned. 2 VPRO 7.30 uur opnamen Monterey Jazz Festival. 8.20 uur collageprogramma met Boudewijn de Groot „Maar die 't niet weet. die ziet 't niet". 8.40 - 10.10 uur Amerikaanse documentaire over ontstaan en ontwikkeling van de strijd in Vietnam. GEORGETOWN Opstan dige Amer-indianen uit het Guyanese district Roepoenoeni bij de grens van Brazilië hebben zaterdag felle strijd geleverd met regeringstroepen. Gewapend met bazooka's en ma chinepistolen vielen de rebellen drie politieposten aan verwoestten deze, trokken toen verder naar de stad Le- them die zij 36 uur lang bezet hiel den. Bij de gevechten zouden twintig doden zijn gevallen. De Guyanese premier Forbes Burn- ham verdenkt Venezuela er sterk van de opstand te hebben ontketend. Vol gens Burnham steunden de Venezola- een republiek willen maken. Hij nen veeboeren, die van het district heeft de Venezolaanse diplomaten in Guyana bewegingsbeperking opge legd. De Venezolaanse minister van bui tenlandse zaken Irribarren Borges heeft gezegd dat zijn land niets te maken heeft met de opstand, hoewel hij zich afspeelt in een deel waarop Venezuela aanspraak maakt. De 27-jarige Indiaanse vrouw Vale ria Hart, die zichzelf „president van de voorlopige regering in het gebied Roepoenoeni" noemt, heeft Venezuela om steun gevraagd maar deze niet gekregen. Na een onderhoud met minister Ir ribarren Borges zei ze tegen verslag gevers dat de Ameri-indianen zich als Venezolanen beschouwen. De Ame ri-indianen en de blanke veeboeren waren vast besloten de strijd tegen de regering-Burnham voort te zetten, zei ze. De familie Hart behoort tot de .T.W. (les 8). 18.50 In baar Kunstbezit. 19.50 Hier Verdl, met commentaar. 16.01 Hilversum I. 402 m. AVRO 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind u doorpraatje. 18.30 Strijd krachtenprogramma. 19.30 Nieuws R.V.U.: Muzikaal spectrum. NRU: 20.05 Stereo: Gevarieerd muziekprogramma en kunstkroniek. 22.20 Pro gramma voor de blinden. 22.30 Nieuws. AVRO: 22 40 Radio journaal. NRU: 22.55 Jazz-or- kest. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 19.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Llte- rama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.20 In formatie over kerklied en kerkmuziek ln klank en geschrift. 19.50 Stereo: Metro- pole orkest. 20.15 Stereo: Licht vocaal ensemble (gr). 20.25 Op de man af. praatje. 20.30 Ste reo: Klassieke gewijde muziek (opn.) 21.00 Stereo: Klassieke muziek (gr. 21.25 Stereo: Lich te grammofoonmuztek. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Tekens bij de tijd- cultureel programma. 23 - 4.00 Nleipvs. Fabeltjeskrant, spreekt men Nederlands. 19.5 Reclame. NTS: Mededelingen en weerbericht. 5TER: 19.03 Re- 20.00 Nieuws. 20.25 High. Cha- 19.07 In kleur: parral. tv-Western (12). 21.15 dank. Ten huize van Emlle Langui. 22.05 Taptoe. Muziek uit de 18e eeuw. 22.25 Nieuws. leac - kleur: STER: 18.56 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. AVRO: Vaders tegen TV-feullleton. 19.32 AVRO' Regiovizier. STER: 19.56 Recla me. NTS: 20 00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 De Mountles. amuse mentsprogramma 21.00 Keer Kwis, quizprogramma. 21.30 In kleur: China. Toen en nu. do cumentair programma. NTS: 22.20 Journaal. KRO: RKK: 22.25-22.35 Verslag' van de 3e zitting van het Pastoraal Con cilie te Noordwljkerhout NTS: 22.50 Teleac - B.T.W (herh. les 8). 23.00-23.30 Teleac - Export (les 3 - herh.). Nederland II: NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: In formatief programma. VPRO: 19.30 Monterey Jazz Festival. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. STER: 20.16 Reclame. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muzlek. (8.30-8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide reporta ge of herhalln-g NRU-program- ma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). VPRO: 20.0 Maar die 't niet <11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Ste- weet, die ziet 't niet: amuse mentsprogramma. 20.40 Docu mentaire film over de strijd in Vietnam. NTS: 22.10-22.15 Journaal. Kanalen Nederlands: 2 en 10. Nieuws. 16.02 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Kunstkroniek. 17.00 Stereo: Big Band Beat: The Sky masters en solist. 17.26 Jazz Spectrum. 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte muziek met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Klassieke en mo derne gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw.) 9.35 Stereo: Amusementsmu ziek uit Wenen (gr). 10.00 De leefwereld van Jezus en zijn gemeente, lezing. 10.15 Se- ml-klassleke operamuziek (gr). 11.00 Nieuws. 1102 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen - KRO: 1Z.00 Gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...) 14.00 Con- clllepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Muzikaal middagmagazi ne. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: reo: Instrumentaal ensemble völksliedjèspFÓiramma. (opn.). 11.55 Beursberichten. 12 00 Programma rondom het volkslied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Voor de landbouw. AVRO: 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NRU: 13.30 Muziek en nieuws van onze Zuiderburen. 14.00 Rostrum of Gr Composers 1968: Groot Symfo- 18.30 Guten Tag: 14e Duitse me-orkest van de Poolse les. 18.55 Zandmannetje. 19.00 roep (opn). 14.40 Jazz uit het - JC)= Zorro, tv-feuilleton voor de historisch archief. AVRO: 15.00 Nieuws. 16.03-18.00 Licht pla- NTS: 18.40 Te- S'ereo: Rlgoletto, opera van Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Pow Pow. 12 00 Nieuws. 12 03 Zorro: voor tie ners. 13.00 Nieuws. 13.03 Geva rieerd platenprogramma. <14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Er Em - Drie. 16.00 (17.00-17.02 rijkste blanke en indiaanse veeboeren in het wilde zuidwesten van het door negers geregeerde Guyana. Veiligheidsgordels hoeven niet in jeeps DEN HAAG De minister van defensie, W. den Toom, meent in te genstelling tot het Tweede-Kamerlid mr. dr. M. J. J. A. Imkamp (D'66) dat jeeps en andere voertuigen voor tac tisch gebruik geen veiligheidsgordels moeten hebben, omdat de inzittenden het voertuig onder alle omstandighe den ongehinderd moeten kunnen ver laten. Wel gelden voor dergelijke voertui gen andere veiligheidsmaatregelen, zoals lagere maximumsnelheid, het verplicht dragen van een binnenhelm en een belasting die ver beneden de capaciteit ligt, aldus blijkt uit het antwoord van de minister op vragen van dr. Imkamp. Hilversum I NRU 8.05 uur Scala internationaal: groot kunstprogramma. 10.55 uur Don Ellis Big Band speelt. Hilversum II NCRV 7.20 uur Muziek en Dienst, informatie. 8.30 uur Cantate 6 uit Bach's Weihnachtsoratorium. 10.20 uur avondoverdenking. 10.40 uur Tekens bij de tijd, programma over kunstver schijnselen. Geboortenregeling in Indonesië DJAKARTA De Indonesische autoriteiten hebben een program op gesteld voor geboortenregeling, waar door men hoopt in de komende vijf jaar het aantal geboorten met 700.000 te verminderen. Op het ogenblik telt het land 115.130.000 inwoners en men verwacht dat er in 1969 drie miljoen bij zullen komen. In 1930 telde het land 59 miljoen inwoners. (Een wereld in wording) 76 „Ja, maar u moet u aan rationele voeding wennen. Geen brood' en kaas met een grote hoeveelheid bier. U moet haverkost eten." „Net als een paard" „Ja, net als een paard. Een mens moet niet alleen zijn buik vullen, hij moet ook zorgen, dat zijn zenuwenergie gedijt. Zijn geest." u „Ik dank u wel voor uw raad, mijnheer. Een half uur later stapten ze door de bergengte. Op het gezicht van dr. Hassan verscheen een uitdrukking van ont zag en van brandende verwachting. Ze ontmoetten een gen darme, die hun vroeg, waar ze naar toe gingen. „Zo!" riep de oude man, daar heb je 't. De kapitalisten oefenen hier volledige macht uit" Hij zweeg even. „Ik woon daarginds", sprak hij en hij wees naar de vallei. [,De weg naar Nollen is afgezet", verklaarde de gendarme, „ze zijn aan het opblazen." „Waar kan ik mijn vriend, de heer Müller vinden?" vroeg Hassan de gendarme. „Welke mijnheer Müller?". „De hoofdingenieur." „Hij is bovcin. Hij is vanmorgen naar boven gegaan. Vraagt u maai op het bureau van de Maatschappij, hoger op" Ze liepen nu over een met slib bedekte weg, die overal diepe wagensporen vertoonde. Boven hun hoofden waren de rotsen bijna helemaal naar elkaar toegegroeid. Een paar aanrollende lorries bespatten hen met modder. „Het leven is niets anders dan een worsteling tegen d« velerlei moddersoorten van de schepping", riep de oude Wita uit. Ze vervolgden hun weg door tunnels, die door elektrische peren verlicht waren en langs lage muren, die de weg beschermden tegen diepe afgronden, waarin de Rossmer-bergstroom bruiste. Eindelijk doken ze weer op in het daglicht. Ze passeerden een brug, die uit ijzer en beton was opgetrokken en waarop een bord stond, waarop ze lazen „vrachten tot 8 ton". Hier opende de vallei zich een weinig. Op een hoogte voor hen lag het dorp Nollen. Ploegen werklieden waren nog hier en daar aan de arbeid, om de weg te verbreden. Na een paar bochten ontplooide de hemel zich boven hun hoofden. De zon verlichtte de bomen, die de steile berghel ling bedekten, vanaf de glibberige rotsen vielen kleine beken naar beneden, om als fonteinen in de bedding van de dieper gelegen Rossmer te springen. Drie kwartier later bereikten de wandelaars het Nollenplateau. Professor Witzkracher bleef plotseling stilstaan. „Nee maar!" riep hij. „Kijkt u eens, dr. Hassan!" Grote borden staarden hen aan. .Portland Cement Company!', Esher Wyss and Company*. .Cumperli und Brüder'. ,The Rossmer Works Supply Compa ny', en nog een half dozijn namen van andere contractanten. „Ze hebben de kabels al geleverd", riep de professor. „O, jullie bent de vijanden van alles, wat rein en edel i«. De voortschrijdende macht van de technische hulpbronnen drijft jullie op onmeedogende wijze naar de verwoesting van alle schoonheid. „Jullie schept rijkdom, zonder er verder bij te denken. Met de techniek roepen jullie jullie eigen onder gang op." Dr. Hassan wierp hem een eerbiedige blik toe, waaruit echter niets van instemming sprak. Hij informeerde bij een groep mannen, die grote boomstompen van een trolley sleep ten, waar hij de heer Müller zou kunnen vinden. „Hij is boven in de valei", sprak een jongeman die alleen een broek en een paar laarzen aan had, terwijl zijn naakt bovenlichaam geheel door d« zon verbrand was. „Gaat u maar naar die huizen daarginds. Daar zullen de mensen u wel vertellen, waar u hem kunt vinden." „Dank u wel, mijnheer.'1 (Wordt vervolgd) CMii/ïi/i/iI/ie «gg 1110: „Zo zo mom pelde smidje Verholen, die aan dek stond. „Is dat nu Boscograd. Een prachtige eeuwenoude stad dat wél maar het leven lijkt me niet zo bijster vrolijk Enkele nieuwsgierige inwoners schuifelden intussen schoorvoetend naderbij en het vreemde was, dat ze allemaal een klein vlagje in de hand droegen. Soms hieven ze dat vlagje zwak jes omhoog en hieven het kreetje aan: „Oerah voor de revolutie! Lang leve Nicolagonië!" Het zag er evenwel niet zo erg overtuigend uit en daar om vroeg de smid: „Waarom roepen jullie eigenlijk 'Oerah voor de revolutie'? Is er soms revolutie?'' Een progressief gekleed persoon trad naar voren en antwoordde ny'dig: ,/Dat móéten we roepen, want anders krijgen we van de politieke politie op onze kop. Eerlijk gezegd hadden we liever een lekkere boterham met worst want we rammelen van de honger!" „Hou je mond toch, Iswan!" siste een oud heertje. „Als de president je hoort! Daar komt zyn auto nét aan!" „De president interesseert me geen klap!" gromde Iswan. „Mij interesseert alleen een lekkere boterham met worst!" Voor alle zeker heid zocht Iswan echter tóch zyn toevlucht in een lege kist, die toevallig op de kade stond. Zodoende werd hy niet opgemerkt door president Cunrath Allmrouwer, die trouwens wel iets anders aan ziin hoofd had. Vief sprong hij uit zijn auto en met getrokken sabel stormde hy de loopplank van de onder zeeër op. Smidje Verholen zwaaide hem een geestdriftig welkom toe, doch daar had de president geen oog voor. „Héla, Polnyck! Waar blijf je nou met je Sjeems Pond?" riep hy uit. 60. Lappie die alles had kunnen verstaan begreep dat dit het sein tot de aanval was geweest voor de Zwarte Ridder. Hij begon onrustig zijn cel op en neer te lopen. Plotseling hoorde hij voetstappen en bleef doodstil staan luisteren "Ja, ik geloof dat het dit keer weer de bewa ker is..." dacht hij verheugd. Snel als de wind nam Lappie zijn plaats boven de deur weer in en wachtte. Er werd weer aan de deur gemorreld en wéér het luikje geopend. De schaal met voedsel werd naar binnen geschoven. Zou ik nu weer bot vangen, dacht Lappie verschrikt. "Maar dat kan toch niet! Daar is het moment niet geschikt voor!" Zijn hersenen dachten vliegensvlug na. Toen wist Lappie wat hem te doen stend. "Auw, auw", kreunde hij. „Auw, wat verschrikkelijk, auw!" Toen hield Lappie even stil. Gespannen luisterde hij naar de geluiden bij de deur. De bewaker was er nog, want Lappie hoorde zijn voeten schuiven. Zou hij nu de deur openmaken? „Auw, oh, oh!" kreunde Lappie nog eens nadrukkelijk. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9