Hazerswoudse Boys deed snelle achterstand teniet Sterke tweede helft bracht Bona winst RCL aanvallend zwak GWS KON 3-1 NIET VASTHOUDEN: 4-4 V Nn Oegstgeest kansloos tegen superieur Jodan Boys: 1 - 6 Katwijk halverwege al op winst bij Hoekse B. UVS verraste bij Sportlust SCHEVENINGEN VERDIENDE 2--0 OVERWINNING Lisser Boys bleef overeind tegen fors spelend TSB Vooraf goede hoogspringdemonstratie Volleybaluitslagen in afdeling Leiden B W zagen Bona Juiste uitslag bij Unicum-Naaldwijk NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 JANUARI 196? ■k I Hoog opspringend brengt GWS-keeper Ter Beek redding, waardoor hij de 31 voorsprong voorlopig redt. Niettemin moest de Sassenheimse formatie Hazersw. Boys uiteindelijk een 44 gelijkspel toestaan. (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST Tegen een tech nisch en tactisch beter spelend Jo dan Boys heeft de thuisclub geen schijn van kans gehad. Bij de stand 05 pas, lieten de gasten de teugels wat vieren en kon Oegstgeest de eer redden. Onmiddellijk na de aanvang nam Oegstgeest bezit van het mid denveld en trachtte met aardige combinaties Jodan Boys onder druk te zetten. Oegstgeest verzuimde ech ter de aanvallen af te ronden, zo ook door v/d Valk die na een in een muurtje gesrhotcn vrije trap, de te ruggekomen hal naast schoot. Het aftastende Jodan Boys kreeg na een kwartier van een wegzak kend Oegstgeest de ruimte om tot tegenaanvallen te komen. Oegstgeest moest lijdzaam toezien hoe Jodan Boys langzaam maar zeker beter ging spelen. Dit resulteerde in de 22ste minuut L1SSE Lisser Boys heeft het zoveel hoger geklasseerde TSB na een meer spannende dan fraaie wedstrijd een punt afgesnoept. Naarmate de strijd vorderde, werd de sfeer minder prettig. TSB wil de de zaak met stevig voetbal for ceren, maar keeper Luik c.s. gaven geen krimp. Ondanks de 1—1 score was uit eindelijk TSB toch de grote ver liezer. want het al met de schorsing van Kok gehandicapte team, raakte zaterdag ook nog aanvoerder La Lou (had Mondriaan onderuitge haald) kwijt. Stopper Bruggeman kreeg een waarschuwing. TSB verzette zich al tien minuten tegen het offensief van de thuis club. Men viel gevaarlijk aan en kreeg kansen, die echter niet wer den benut. Na een half uur kwam Schuijf na een voorzet van links in schietpositie maar hy miste. Gemist. Direct na rust moest keeper Luik een scoringskans voorkomen, maar De Weerd miste aan de andere kant een fraaie kans op 10- Ten slotte werd het in de dertiende minuut 01 door De Munnik. Schuijf had hem in scoringspositie gebracht na een misser van Mastenbroek. Lisser Boys moest het middenveld prijsgeven, maar kwam tien min. later toch op 1—1. Midvoor Over- wijk werkte een voorzet van Boot in het doel. Ondanks de TSB-pro- testen wegens hands, wees de reso lute arbiter Docters van Leeuwen naar het midden. De strijd werd ▼inniger, maar de puntende'ing a voor Lisser Boys niet meer in in een treffer van Rijnlaarsdam die de bal uit een scrimmage vanaf de penaltystip achter Pauw joeg (01). Oegstgeest was aangeslagen en hier van maakte Jodan Boys gretig ge bruik. Het rechter verdedigings-blok van de gastheren moest de snelle Jodan Boys-wing Brem vd Jagt nogal eens laten gaan. Van deze kant kwam dan ook het meeste ge vaar. Op (le lijn Het was Brem die na een combi natie met v d Jagt voor 02 zorgde. Een minuut nadat v/d Valk de kans op een tegentreffer had laten liggen hij schoot tegen doelman Slinger op moest aanvoerder Bol een schot van Hornes op de doellijn ke ren. Enkele seconden later moest Slin ger weer vissen, maar de goed lei dende arbiter Horst had buitenspel van v/d Jagt geconstateerd. Jodan Boys hield de zaken rustig onder controle en liep twee minuten voor rust door Brem zelfs naar een gede cideerde 30 voorsprong. In de tweede helft heeft Jodan Boys geen moeite met Oegstgeest ge had. In de tiende en twaalfde mi nuut zorgde Rijlaarsdam en Brem afstandsschot van 20 meter voor een comfortabele 05 stand. Het verslapte wat en gaf Oegstgeest de kansen om de eer te redden. Dit deed het dan ook zes minuten voor tijd via De Wekker. Een minuut la ter drukte v/d Jagt de superioriteit van Jodan Boys uit door na samen werking met Hornes en Brem de eindstand op 16 te bepalen. (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM In een doelpuntrijk duel hebben G.W.S. en Haz. Boys elkaar niets toegegeven. Beide ploegen plaatsten vier treffers, waarbij Haz. Boys na een zeer ongelukkige eerste 10e min. in de tweede helft het geluk weer aan zijn zijde vond. Tot twee keer toe konden de Boys een opgelopen achterstand weer inhalen, waarbij men overigens veel medewerking kreeg van Vrouwe Fortuna. Het was een aardige wedstrijd, waarbij af en toe nog al vrij fors werd gevoetbald maar ge lukkig ontaardde het niet, dank zij de goede leiding van de heer N. Ros, die wel eens een vreemde beslissing nam, maar voor het merendeel de touwtjes goed in handen had. Op een uitstekend bespeelbaar ter rein bonden GWS en Haz. Boys na de gedwongen rustperiode de strijd aan. De snelle voorhoede van Haz. Boys benutte al in de 2e min. een defensiefrontje van GWS. In het vrije gat dook J. de Ruiter en schoot de openingstreffer keihard achter Ter Beek. 01. GWS hergroepeerde zijn defensie en begon met goed opgebouwde aan vallen de Boys defensie onder druk te zetten. Dat deze nog niet geheel op dreef was bleek al in de 8e min. toen keeper Van Ark een als voorzet bedoeld schot van v d Mey uit zijn handen liet glippen. De toesnellende Zoet tikte de bal beheerst in de tou wen. 11. Nog geen minuut later had een doorbraak van v/d Mey succes, want Van Ark kwam te laat uit zijn hok en dat was 21 .En om de narigheid voor de Boys compleet te maken pikte Zoet een foutieve terugspeelbal van Schellingerhout op en schoot die langs Van Ark. Drie doelpunten bin nen 3 minuten Dit was echt niet naar de zin van de Haz. Boys, dat met een fel of fensief ten tegenaanval gingen. GWS werd teruggedrongen maar wist met veel moeite stand te houden. Er ontstonden legio kansen voor de Boys, maar verder dan een bui- tenspeldoelpunt, een treffer die on der het zijnet het doel in kwam, en enkele series hoekschoppen kwam men vooreerst niet. De schaarse uitvallen van GWS daarentegen leverden evenzoveel ge vaarlijke momenten op, want de ver opgedrongen forse achterhoede van de Boys. moest keer op keer de meerdere erkennen in de nogal ten gere GWS voorwaartsen. Toch kwam vlak voor rust nog de ver diende tegentreffer toen uit een prachtige voorzet van J. de Ruiter aanvoerder Zwart de bal ineens op zijn slof nam. 32. ENERGIEK Na rust pakten de bezoekers de zaken energiek aan, maar moesten toch eerst een offensief van GWS toestaan. Nadat dit weer was weg- geëbt greep Petrie in de 10e min. zijn kans toen uit een afgeslagen aanval via D. de Gelder de bal in eens voor zijn voeten plofte. Hij schoot via de paal langs de verbou wereerde Ter Beek. (33). Haz. Boys leek nu op een zege af te gaan, want men viel met man en macht aan, maar juist in dit voor GWS kritieke stadium bracht H. Zoet in de 15 e min. weer wat licht in de sonkere situatie, door uit een voorzet van v/d Bent de bal via de paal, heel lakoniek in te koppen. Van Ark tastte mis (43). In de 30e min. kwam nog de ge lijkmaker. Toen uit een afgeslagen Boys aanval de verdwaalde bal voor de voeten kwam van de vrijstaande Petrie, die zijn kans schoon zag en met een machtig ^chot de partijen weer op geljjke voet bracht 44. Het laatste kwartier kenmerkte zich door een alles of niets spelend Haz. Boys dat verwoed probeerde de winnende treffer te forceren. Dit lukte niet en ook GWS dat uit dit beleg af en toe nog heel gevaarlijke uitvallen forceerde kreeg er ook niets meer bij. GWS: d: Ter Beek. a: v/d Veen, Key. Zwaan en Van Dam. m: Hand- graaf en Koppert, v: v/d Mey, Lens, Zoet en v/d Bent HAZERSW. BOYS: d: Van Ark, a: Kouwenhoven, Tor Schellingerhout en Zaal, m: Raaphorst en Zwart, v: De Ruiter, Petri, De Gelder en Ra demaker. SPORTLUST—UVS 1—1. Sportlust stelde hevig teleur terwijl UVS ver rassend goed voor de dag kwam. Na vijf minuten zette P. Veerman Sportlust weliswaar op een voorsprong (01), maar daarna ging het snel bergafwaarts met de ploeg uit Woerden. UVS probeerde wat terug te doen en zes minuten vóór het einde had men succes toen Veefkind via een uitval fraai scoorde: 11. Zeilstra had voor Sportlust even daarvóór een unieke kans gemist door een strafschop naast te schie ten. Arbiter Hoogendijk hield de teugels sfrak in het bijzonder matige duel J. van Hooven van UVS kreeg een officiële waarschuwing wegens aanmerkingen op de leiding. Breitner (tweede van links) kan RCL-linksbuiten Kuik nog juist van scoren afhouden, zodat de uitval van keeper Van Schaijk niet meer nodig is. Ook nu bleef Scheveningen overeind. Een moment uit de wedstrijd Bona StarsSlavia Kosice. Deze aanval zal de Leidenaars geen treffer brengen, al wordt uiteindelijk de wedstrijd wel gewonnen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Bona Stars heeft het zaterdagavond in een uitverkochte Vijf Meihal gepresteerd om het Tsjechische Slavia Kosice naar een 6111 nederlaag te spelen. Een keu rige prestatie, waarvoor het Leidse publiek waaronder burgemeester Van Willigen en wethouder Sannes alle waardering hadden. De Tsje chen hadden immers vrijdagavond nog het Ncd. Studententeam versla gen. In het voorprogramma gaven de hoogspringers onder leiding van Jan van Heek een demonstratie. Ben Lesterhuis, Nederlands record houder. kon helaas niet aanwezig zijn, door een schouderoperatie. Maar Peter Geelen, Klaas Kanis, Bert Krijnen en Ed de Noorlander deden hun uiterste best om dit te doen vergeten. Bert Krijnen liet de Fosbury-flop zien en kwam tot 1.95 m. Bij de 2 m raakte hij af. Bij de andere sprin gers waren de rolsprong en de pa- rallelsprong het meest geliefd. Ed de Noorlander (Mexico-ganger) kwam tot de hoogte van 1.95 met de Fosbu- ry flop en 2.05 met de rolsprong. Een jaar geleden nog baarde Klaas Kanis opzien met zijn 2 meter sprong. Nu sprongen nog maar liefst drie atleten op één avond over de 2 m. Bij de ploeg die de demonstratie Waardering van burgemeester en wethouder gaf waren ook de junioren A. v. Helmond en W. de Leeuw. Zij kwa men niet tot opzienbarende presta ties. Jan van Heek heeft zaterdag avond met zijn keurploeg veel suc ces gehad. Fel aanvallend Een van het begin af fel aanval lend Bona Stars is erin geslaagd Sla via Kosice een nederlaag toe te brengen. Met de rust stonden de Stars nog met 2221 achter, maar met goede schoten en open aanval len werden de Tsjechen uiteindelijk naar een 6141 nederlaag gespeeld. Bij de Bona Stars deed slechts één gastspeler mee. C. Smit, die aanvan kelijk ook had toegezegd te komen, moest op het laatste moment afzeg gen door een blessure, die hij vrij dagavond had opgelopen. De Leidenaars startten goed, 126 na vijf minuten, maar na een kwar tier was de voorsprong vrijwel ge heel verdwenen (1918). En de rust, die inging met 2122, was de kleine voorsprong omgebogen in een kleine achterstand. Maar in de tweede speelperiode echter, kwamen de Stars met zoveel elan en vechtlust het veld in, dat Slavia alle zeilen moest bijzetten om niet tegen een te grote achterstand aan te kijken. Het aantal persoonlijke fouten steeg gestaag. Bona Stars moest ook wel eens aan de noodrem trekken. Na vijf minuten had men de ach terstand weggewerkt en een kleine voorsprong (27—23) opgebouwd, die reeds na tien minuten was uitge breid tot 41—29. Het publiek roerde zich heftig en na 15 minuten spelen waren de Stars bijna 20 punten van hun tegenstanders weggelopen (5233). De Tsjechen kwamen terug, maar een goed draaiend Bona Stars gaf zijn tegenstander geen kans op succes. Toen het eindsignaal klonk van de voortreffelijk leidende scheidsrechters Leegwater en V. (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP Niemand zal wat van de 02 overwinning, die Sche veningen bü RCL behaalde wil len afdoen. Ook de Leiderdorpers niet, want een technisch bekwamer Scheveningen heeft hoewel het eerst ver in de tweede helft de score opende, de ontmoeting beheerst. Het bijna niet getraind hebbende RCL was niet meer de succesvolle ploeg van voor de „winterpauze" en kon in feite de groen-zwarten niet men hun spelletje verrassen. Weliswaar ging de thuisclub met een licht overwicht van start, maar de langzaam opgebouwde aanvallen konden Van Schaijk c.s. niet veront rusten. Al na tien minuten kreeg Scheveningen meer vat op het spel. Mei. vond eikaar beter «n via leuke combinaties werd het doel van de weer meespelende Van Egmond on der druk gezet. Dat leidde niet tot resultaten, maar wel konden de bezoekers het mid denveld blijvend bezet houden. Van een 02 overwinning was toen ech ter nog geen sprake, want zonder veel inspanning konden Teske c.s. de Scheveningen-aanvallen keren. Niettemin moest de Racing alle aandacht schenken aan de acties van vooral Moesker. de beste man bij de groen-zwarten. die Teske een drukke middag bezorgde. GEEN PENALTY Bijna kwam RCL na een kwartier op 10. maar Van Schaijk keerde de inzet van Jaap Kuik. Overigens k-m Scheveningen daarna ook geen vuist maken en zelfs leek RCL in de 32ste minuut dan wel succes te hebben. De Lange brak door, maar werd door keeper Van Schaijk vastgehou den. De overigens goed leidende scheidsrechter De Leijster kende Scheveningen evenwel een vrije trap toe. Ook in de tweede helft behield Scheveningen een veldoverwicht, maar hoewel Moesker actief was, lukte het vooralsnog niet. Ook niet toen Teske na een kwartier door Jansen werd vervangen. Maar in de 25ste minuut moest RCL toch bui gen. Moesker scoorde na een foutje van de wel opvallende, maar **u fa lende Van Egmond. Vijf minuten voor tijd wrd het zelfs 02 toen Kuiper in en kluwen van spelers onverwacht doel trof, mede omdat Van Egmond niet in greep. RCL had intussen niet stil gezeten, maar ondanks schoten van De Lange, bleef de „0" gehandhaafd. Ook een voorzet van Kuik vond geen afronder en daaraan mankeer de het de thuisclub juist In de slot fase kreeg RCL nog twee corners te nemen, maar het doel van Van Schaijk kwam niet in gevaar. Duel op redelijk niveau, zonder uitschie ters. SCHEVENINGEN: d: Van Schaijk, a. Westerduin, De Roode, Breitner en Knoester, M: Pronk en Van Zon, v: De Lange. Den Hoed, Kuiper en Moesker. RCL: d: Van Egmond, a: Teske. De Witt, Gordijn en Rietveld, m: Anker en Van Tol, v: Ederveen, De Ruiter, De Lange en Kuik. (Van onze sportredactie) LEIDEN De uitslagen van de vorige week voor de volleybalcom petitie gespeelde wedstrijd zijn: Heren le klas: KVCRijnsburg 2 22, Kangeroes 3Castellum 3 30, Kangeroes 5DSS 13, Tey- lingenDVO 22, DonarRijns burg 3—0, KVC 2—DC 3—1. 2e klas: Teylingen 2—DSS 2 2—2, DIO 2— DSS 2 3—0, Leydion—DIO 2 2—2, DACKVC 3 30, Raephorst Rijnsburg 3 31. WWKangeroes 6 31, 4A: MaduardAdvendo 03. Dames le klas: ValkenKVC 2 30, Argos 5GVC 13, Rijnsburg 2—KVC 2 2—2, WAC—Castellum 2 3—0, Castellum—WW 2 2—2. Tey lingenMSV 30. 3de klas: Castel lum 3DO (DIO 2 n.o.), Donar 2 MSV 2 3—1, Meerburg—DAC 3 3—0. 4A: Meerburg 2DSS 03. Houten had Bona Stars een 6141 overwinning geboekt op een overi gens tegenvallend Slavia Kosice. Topscores waren: Bona Stars: P. de Jong 17, B. v.d. Molen 13, P. Ruysenaars 10, C. Pley, B. v. Cleef en H. Stol elk 6 en R. Wallaart 2. Voor de Tsjechen scoren Gece- lovsky 10, Zatureky 8, Pindrocum 7, Miscik 6, Pevlik en Faith elk 4 ter wijl Spilar met 2 treffers de 41 vol maakte. Juras Gold, de trainer van het Junior Basketball team van Tsjecho-Slowakije coachte zijn land genoten. Burgemeester G. C. van Wil ligen na afloop: „Ik vond dit een heel leuke en sportief gespeelde wedstrijd. Nu is dit maar een leken-oordeel. De Tsjechen had den veel pech bij het schieten. De bal ging steeds op het nip pertje naast. De Hollanders wa ren uitstekend en Bona Stars verdiende de overwinning na tuurlijk." Wethouder Sannes na afloop van de wedstrijd: „De Tsjechen vielen mij persoonlijk een beetje tegen. Alleen Zaturecky speelde een goede partij. Ik had meer verwacht van deze jongens, die toch in staat zijn om het Neder land.s Studenten team te ver slaan. Nu moet ik wel toegeven, dat de Bona Stars een uitsteken de partij speelde en vooral Ruy senaars, Stol en De Jong uit blonken. UNICUM NAALDWIJK 1—1. Tot tien minuten voor tijd heeft Naaldwijk de zwaar bevochten 01 voorsprong kunnen vasthouden. Het leek er op dat de gelijkopgaande strijd op een moeilijk bespeelbaar terrein in het voordeel van de West landers zou worden beslist. Tien mi nuten voor het laatste fluitsignaal kwam een voorzet van Voorhout bij Van Twist en deze wist aanvoer der-doelman Stolk toch nog het na kijken te geven en een punt in Rot terdam te houden. Naaldwijk kon toch wel tevreden zijn met het gelijke spel. Voor de rust was Naaldwijk veelvuldig in de aanval geweest en de cornerverhou ding was duidelijk in het voordeel van de debutanten. Een fraaie kans voor open goal werd door Voogd ge mist en pas acht minuten na rust kwam het doelpunt. Een verre pass uit de defensie kwam bij Dekker en deze liet doel man Franken kansloos. De aanvallen van Naaldwijk waren directer en de opzet kwam al in de achterhoede. Bij Unicum ging het wat tech nischer, maar het duurde veel te lang. Toch had Unicum de overwin ning kunnen behalen, maar schoten van Van Oostrum en Voorhout wer den uitstekend gestopt door doelman Stolk. Hij heeft één keer de hulp nodig gehad van de lat bij een schot van Van Oostrum en daarom is het ge lijke spel toch wel een juiste uitslag waar beide partijen vrede mee kun nen hebben. HOEKSE BOYSKATWIJK 03. Weinig hoogstaand cuel waarin Katwijk de betere ploeg vormde. De Katwijkers kwamen na een kwartier goedkoop aan de openii^treffer toen linksback Tukker zijn eigen ver baasde doelman De Jong passeerde: 01. Een minuut later kopte Guijt uit een hoekschop van -Spierenburg fraai in: (ü-2. Dezelfde Guijt (in h\|enspelpositie?) bezegelde het lot van Ho<*se Boys nog vóór rust: 03. In de tweede helft probeerde Hoekse Boys wat té NI terug te komen. Tot duelpurten leidde dat niet. Wel werd Admiraal voort',dig naar de kleed kamers gestuurd wegens te hard spel en commentaar op de o -erigens uit stekende leiding van de heer Oir.versloot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 8