Twee gezinnen dakloos na brand Zandstraat WEEKAGENDA LEZERS SCHRIJVEN: E.H.D. Leiden doeltreffend H. J. Mattheüs (63) overleden Raadslid -te voet- getrouwd Leiden moet dan maar ontwikkelingshulp aanvragen Poes sprong kacheltje omver Auto tegen gevel Auto-ongeluk met drie gewonden Alpheuse jongeman op heterdaad betrapt Nattigheid in Holiday Inn Nasleep kritiek op Leidse E.D.H. NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 6 JANUARI 1969 NOORDWIJKERHOUT Twee onbekend gebleven personen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks vier uur, met een gesto len personenauto in Noordwijker- hout tegen de voorgevel van perceel Dorpsstraat 2 gereden. De auto bleek afkomstig uit Alphen aan den Rijn en komende uit de richting Ruigenhoek op de kruising Dorpsstraat-Langevelder- weg uit de bocht geslipt. Hij werd zwaar beschadigd De inzittenden namen onmiddellijk te vlucht. In dezelfde nacht is een perso nenauto gestolen, die op het Ju- lianaplein stond geparkeerd. Het is niet uitgesloten dat deze daders meer weten van de aanrijding in de Dorpsstraat. In beide zaken ontbreekt nog elk spoor. LEIDEN Negen personen zijn gisteravond door een uit- uitslaande brand in de Voorste Zandstraat (bij de Oude Singel) dakloos geworden. Zij hebben dit „te danken" aan een poes, die op de eerste verdieping van het (bo ven een lege garage gelegen) pand een oliekacheltje omver gooide door erop te springen. Op deze verdieping woonde het uit zes personen bestaande gezin Langerak; de zolderverdieping werd bewoond door een getrouwde zoon van dit gezin met diens vrouw en kind. Alle bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen. Uitverbouwereerdheid heeft niemand van hen er blijkbaar aan gedacht de brandweer te waar schuwen. Dit gebeurde pas tegen kwart over zeven door de portier van de SLF. Er was toen al sprake van een uitslaande brand. In vier minuten was de brandweer aan wezig met twee autospuiten, een ladderwagen, een gereedschaps wagen en een commando-auto, be mand door commandant Broeshart en ondercommandant De Haas. Met zes stralen werd de brand „ingesloten", zodat uitbreiding naar bijvoorbeeld de nabijge legen fabriek van Harteveld, on mogelijk was geworden. Binnen twaalf minuten was men de brand meester. De bovenwoningen waren toen volkomen uitgebrand. De dakloos SASSENHEIM Gisteravond om kwart over vijf had et« auto ongeluk plaats, waarbij drie perso nen werden gewond. Een personen wagen kwam van de afrit van rijks weg 4, bij het Purfina-station en raakte daarbij in een slip. Als gevolg hiervan sloeg de wagen met vier in zittenden, enkele malen over de kop. De bestuurder, een 24-jarige in woner van Abbenes, en zijn 21- jarige verloofde werden uit de wa gen geslingerd. De bestuurder liep hoofdverwondingen op. Zijn ver loofde werd in bewusteloze toestand naar het acad. ziekenhuis te Leiden gebracht. Een 24-jarige jongeman, die ach terin zat, werd met drie gekneusde ribben naar het zelfde ziekenhuis vervoerd. De vierde inzittende, een 27-jarige dame, was de enige die» met de schrik vrij kwam. De auto werd totaal vernield weg gesleept. Maandag 6 Januari Schouwburg, 8 u.: Globe met „Spel der vergissingen" (Shakespeare). Dinsdag 7 januari Konlngskerk, 8 u.: ledenvergadering afd. Nord Christenvrouwenbond, taak en ach tergrond vrouwel. millt. korpsen. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 u.: Globe met „Spel der vergissingen" (Shakespeare). OEGSTGEEST Hazenboslaan 101, 2 u.: opening nieuwe gebouw Chr. Kweekschool Woensdag 8 januari Steenschuur 6, 8 uvergadering Leidse ver. postzegelverzamelaars. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Beloftekerk (Mors), 8 u.: ledenvergade ring afd. Mors Chrtsten-wouwenbond. Donderdag 9 januari Schouwburg. 8 u.: K. en O.: Wlm Kan Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenhond. me vrouw A M Amelink-Berg over levens kunst en levensstijl. Vrijdag 10 januari Kloksteeg 19. 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Schouwburg, 8 u.: K. en O.: Wlm Kan. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 uur: rullclub verzamelaars. Den Burcht, 8 u.: nieuwjaars Ons Grun- negerlaand. Zaterdag 11 januari Schouwburg, 8 u,: K, en O.. Wim Kan. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 6.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht diensten van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo- De poliklinische oenanaelmg nu jujjevai len wordt van dinsdag 12 uur i's mldriags tot woensdag 12 uur waargenomen door bet Dlaconessennuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag I? uur door her Si filisar»-'). ziekenhuis i Hnoigraohii Op andere werk dagen en op zondagen door het Aeade mlsch Ziekenhuis Films CAMERA (2.30 uur) Bambt (alle leef tijden); 7 en 9.15 uur De spion met het kanten broekje (14 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Vrouw In de fol- terkelder (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Pas op Je tellen (alle leeftijden). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Angélique en de sultan (18 Jaar) REX (2.30 uur) De zotte wereld van Laurel en Hardy (alle leeftijden); STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur) Manon 70 (18 Jaar). TRIANON <2.30. 7 en 9.15 uur): Shalako (14 Jaar). Keztitkuren ziekenhuizen Dlaconessenhuisle klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.30—17.15 uur en van 19— 20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kin derafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30 —19.15 uur. Acucleim.-cf> ziekenhui-, voo; palientei in klasse la lb en ze dagelijks 10 30- 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse 3 maaiiaag Woensdag, donderdag en vrijdag 18 15- II, dinsdag 13—14, taterdag 15—16, zondag algemeen ciu iMt-iijke en nationale feest lagen 14 30—16 uur Vrouwenkliniek, maandag tjn. vnjdak 18.45— 19 30 uui zaterdag 15 3016.30 uur zondag 15.30—17 uur Klassepatienter op de vrouwenkliniek dageiugs 10 30—11 30 14—18 30 en 182f Op de afdelingen veriuskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen Dene den de 16 resp 12 laai niet worden toe gelaten. In net oeiang van de patiënten Kunnen niet mee; dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. EllsaDethziekennuis Leiden üerae Kla» dagelijks van 2 tol en 's avonds van kwart voo; 7 tol hall 8 kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en s avonds var kwart voo; 7 tot half 8. tweede klas da gelijks van nait 12 tot 12. 2 tot 3 en kwan voor 7 tot halt 8. eerste klas daeelilks van nait 12 tot half 8 Annakllniek Leiden dagelijks van nal< twee tot nait drie en oovendlen op dlns dag vrijdag en zaterdagavond van zes tot zeven Kiassepatlenien dagelijks var nall twee lm nalf vlet en elke avond var 'even tot acht Psychiatrisch ziekennuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur zon dag li tot 12 en tol 3 uur At.PHEN Kijnoora dlle klassen dage ujks van half 5 tot half 8. op zondag van toi halt 8 Kinderafdeling dagelijks van i tot 0 met oovendlen op dinsdag er donderdag een halfuurie voor vaders van 6 tol nalf 7 KA 1 WIJK - Zeehuspitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot halt 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc- ifdellng dagelijks van hall I tol nalf 5 Revalidatiecentrum dinsdag en londerdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van nalf 3 tol nalf 5: Revalidate centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 'aterdag en zondag van half drie to« nalf vijf Longkliniek en tbc-afdell \g kinderen woensdag van I tot 8 en zatt - 1ag en zonoag van half s tol half 4 NOORDWIJK - sole Mlo Klasse-o» tienten dagelijks van 3 tot nalf 5 en avonds van 7 tot 8. zaai patiënten zon- les van I lot 3 dinsdag van l tot hal) i donderdags van half tot half 8 en -alerdaes van i lot half l Musea en Hortus Museum volkenkunde. Steenstraat op werkdagen var 10 tot 5 u. ook zaterdag 'ondag van tot 4 uui Museum Oudheden Rapenburg up werkdagen van 10 tot 6 u ook zaterdag 'ondag van i tot 6 uur Sted Museum l)e i.akennai oude sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u. zon daRs van I tot 4 uui Hortus Botanicus (KapenDurgl up werkdagen van 9 lot 12 en van 2 tot 5 uur kassen zaterdags pn zondags geslo- Tentoonstellingen Nleuwsteeg 11: werk van Thom Ge- raedts, 3 lol 24 )an open dinsd. t.m. vrij 1 tot 6 uur, zat 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 2 tebr. 1969, dag. 10 tot 16 u.. IfijkSliiua - „M-Ohunuc z« merleillooii .telling vi vp Mexico (kenmerkende cul uur historische facetten van hei Mexlrr van vroeger en nu) tot 12 tan I9S9 Mobiel kantooi A.N W.B. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst. 5 maal 2 (zat. 10 u. middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. geworden gezinnen brachten de nacht in het politiebureau door. De schade wordt geraamd op f 60.000.-. Er lopen verzekeringen. Op het moment, dat de brand uitbrak, zouden beide gezinnen zich op de bovenste verdieping hebben bevonden en de kat, die het kacheltje omver sprong, zou, zoals vaak voorkwam, op de mui zenjacht zijn geweest. Vanmorgen hebben de families Langerak zich bij het Bureau Huisvesting gemeld, waar men geen directe oplossing had voor het probleem, hoe de gezinnen Langerak een nieuw onderdak kunnen krijgen. Beide gezinnen stonden al ingeschreven bij ge noemd bureau. Precies een jaar geleden was het door hen be woonde pand door brand veel slechter geworden. ALPHEN In de nacht van vrij dag op zaterdag, omstreeks 2 uur betrapte de heer Rodenburg, ga ragehouder aan de Hofzichtlaan al hier, een 22-jarige Alphenaar op heterdaad bij de geopende geldkist in zijn kantoor. De heer Rodenburg, gewekt door zijn echtgenote, die meende iets ge hoord te hebben, verliet snel zijn bed en rende de garage in. De da der, die in het kantoor bij de geld kist stond, werd hierdoor zo ver rast, dat hij van elke vluchtpoging afzag. Uit de geldkist had hij reeds een klein bedrag genomen, waar van hij zich echter snel ontdeed De heer Rodenburg kende de on gewenste bezoeker. Daarom liet hij hem vertrekken en lichtte hij ver volgens de politei in. De dader, die door het uitnemen van een ruit was binnen gekomen, is zaterdag aangehouden en in ver zekering gesteld. Ds. Biesma gaat niet naar Sneek LISSE Ds. D. H. Biesma heeft bedankt voor het door de christelijke gereformeerde Kerk te Sneek op hem uitgebrachte beroep. LEIDEN Vanmorgen is in de trouwzaal van het stadhuis onder grote belangstelling het huwelijk voltrokken tussen Herman Ampt- meijer en Milydia van der Vliet. De heer Amptmeijer is lid van de Leidse gemeenteraad voor de P.S.P. Het huwelijk werd voltrokken door de burgemeester. In zijn toe spraak tot het bruidspaar zei de heer Van der Willigen, dat nij beiden kent als idealistische men sen; het hebben van idealen is een goede basis om een huwelijk aan te gaan. Het bruidspaar ging zowel naar het stadhuis als na de huwe lijksvoltrekking naar zijn wo ning Oude Vest 55a te voet. De hele dag, tot 6 uur, was er gele genheid de heer en mevrouw Amptmeijer geluk te wensen waarvan velen gebruik hebben gemaakt. Foto Van der Horst. LEIDEN Zondagmorgen om tien over negen werd de brandweer naar de Holiday-inn aan de oude Rijks weg geroepen omdat er een kelder onder water stond. Ter plaatse bleek dat er een fout was gemaakt bij werkzaamheden aan de centrale ver warming waardoor een lekkage was ontstaan. Behalve de kelder stonden 17 kamers onder water. De brand weer heeft het water weggepompt. LEIDEN Zaterdagnacht zat een 24-jarige Leidenaar in volkomen be schonken toestand achter het stuur. Toen hij om 4 uur over de Rijndijk reed verloor hij de macht over het stuur. Hij ramde een lichtmast, een bcrmpaal en een verkeersbord. De auto was vernield, de man had geen letsel. Vlam in de pan LEIDEN Een 24-jarige bewoon ster van het Diamantplein merkte zaterdag tot haar grote schrik dat een pan vet die in haar keuken stond in brand was gevlogen. Resoluut sloot zij de ramen en deuren en ren de naar beneden om een brandslang uit de garage te halen. Toen de brandweer op de plaats van de brand kwam, had de vrouw het vuur zelf al geblust. LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag heeft de politie om streeks vijf uur twee minderjarige meisjes van het Stationsplein opge pikt. De meisjes, 11 en 14 jaar oud, waren weggelopen uit de Martha- stichting te Alphen aan den Rijn. Zij zijn inmiddels teruggebracht. LEIDEN Zaterdagochtend is omstreeks half twaalf op het fietspad langs de Haagweg een 26-jarige Leid se vrouw aangereden. De vrouw reed in de richting Voorschoten en wilde juist de voorrangskruising bij de Churchilllaan oversteken, toen van deze laan een personenauto kwam die haar geen voorrang verleende. Zij kwam onder de auto en liep een hersenschudding, schaafwonden en een rechterpinkbreuk op. Per E.H.D. werd zij naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. HAZERSWOUDE De heer J. Raaphorst vierde zijn gouden jubi leum bij de firma K. Wezelen burg en zn. Ter gelegenheid van dit Dat werd een bijeenkomst gehou den in het herv. verenigingsgebouw. Een der firmanten sprak de jubi laris en diens vrouw toe. Hij zei er trots op te zijn dat een medewerker als de heer Raaphorst dit jubileum mag vieren. Als lid van de oudere generatie hebt u door hard wer ken en grote inspanning meegehol pen dit boomkwekerijbedrijf uit te bouwen tot zijn huidige omvang. De jubilaris volgde hiermee het voorbeeld van zijn nog in leven zijnde vader, die ook zijn vijftig jarig jubileum bij de firma Weze lenburg heeft gevierd. De heer Raaphorst ontpopte zich als een goed vakman, aan wie ten slotte de lieding van de kweekkas wilde toevertrouwen. Door zijn grote be scheidenheid en zijn liefde voor de buitenkwekerij ging dit echter niet door. De heer Raaphorst, die een enve lop met inhoud kreeg, werd tien jaar geleden koninklijk onderscheiden. LEIDEN Op 63-jarige leeftyd is gisteren in het Diaconessenhuis de heer H. J. Mattheüs overleden. De heer Mattheüs was sociaal ambte naar van de gemeente. Buiten zijn ambtelyk werk kreeg hy vooral be kendheid als secretaris van de afde ling Leiden der C.H.U., in welk be stuur hy later tweede voorzitter werd. Zyn trouw en toewyding aan deze zaak waren haast spreekwoor delijk. De heer Mattheüs was indertijd penningmeester van het meubilair- comité van de wijkgemeente Pniël der Leidse hervormde gemeente. Penningmeester was hij ook van de buurt- en speeltuinvereniging De Professorenwijk (die hem eveneens als tweede voorzitter in haar midden heeft gehad) en van de Leidse Bui tenschool. Vroeger heeft hij deel uit- Krijn Giezen won Prijs van de Kritiek 1968 NOORDWIJK De Noordwijkse kunstenaar Krijn Giezen heeft op nieuw een belangrijke prijs verwor ven. Ditmaal heeft de Ncd. Sectie van de Association Internationale des Critiques d'Art (A.I.C.A.) besloten hem de „Prijs van de Kritiek 1968" toe te kennen. Deze onderscheiding zal de heer Giezen worden overhan digd door de voorzitter, prof. H. L. C. Jaffé, ter gelegenheid van de ope ning van zijn tentoonstelling in de Lakenhal te Leiden in februari. In betrekkelijk korte tijd heeft Krijn Giezen in binnen- en buiten land als kunstenaar naam gemaakt. LISSE In de nieuwe woonwijk Poelpolder zijn het afgelopen week einde de eerste rooms-katholieke kerkdiensten gehouden, in een kan tine. De mogelijkheid wordt bestudeerd, te komen tot een echte kerkruimte, eventueel samen met andere Kerken. De hervormden en gereformeerden gaan samen een kerk bouwen in de Poelpolder. gemaakt van het kiescollege van de herv. gemeente. Ouderling is hij ge weest in de wijkgemeente Staalwijk en lid van de werkgroep voor het bijzondere kerkewerk van de herv. gemeente. De heer Mattheüs heeft ook enige tijd behoord tot de voor gangers van de kinderdiensten in de wijkgemeente Kooiwijk. Tijdens zijn nieuwjaarsrede heeft oraze burgemeester, de heer v.d. Willigen, een zeer pessimistisch ge luid moeten laten horen over de fi nanciële positie van de stad Leiden- Ocik de toekomst zag hij niet erg optimistisch tegemoet. Dit in tegen stelling tot anderen, die menen dat een politiek anders samengesteld kabinet voor de gemeente oplossin gen zou brengen. Onze burgemees ter noemde dit een droom. Ook wij van Leefbaar Leiden verwachten geen 'heil van wat voor kabinet, met of zonder de P.v.d.A. Wij zoeken de oorzaken van het ge brek aan financiële middelen in de economische structuur van ons land. Zolang het geld van overheid en particuliere beleggers ten gevolge van onze vrije economie nog voor een belangrijk deel gaat naar de plaatsen waar dit het meest winst gevend is, zullen er gebieden in Nederland zijn met structurele moeilijkheden, zoals het Noorden. Zuid-Limburg. Twenthe en ook Leiden. De moeilijkheden van Lei den komen niet tot uitdrukking door een gebrek aan werkgelegen heid, aan de andere kant is dit jammer omdat hierdoor de struc turele problemen onder de opper vlakte kunnen blijven. De stad Leiden die in de 14e en 17e eeuw na Amsterdam de tweede in belangrijkheid was op het ge bied van handel en industrie, is door de ontwikkelingen op technologisch gebied na de 17e eeuw in verval geraakt. De nieuwe industrieën vestigden zich door de veranderde eisen niet meer in Leiden door zijn ongunstige economische ligging en brachten andere plaatsen tot bloei, b.v. Rotterdam. Het gevolg van zo'n periode van economisch verval, die voor Leiden zeker 150 jaar heeft doorgewerkt, is een chronisch geld gebrek, dat resulteert in het afsto ten van de minder noodzakelijke voorzieningen. Dit betekent dat we Het gevaar lopend, dat de dis cussie betreffende de EHD een ja- en nee-spel wordt voel ik my als schrijver van het artikel EHD Lei den en omgeving toch verplicht op het schrijven van d, directeur van de G.G. en G.D. te antwoorden. "n zyn artikel meent de directeur de heer A. Krom te moeten terecht wijzen, zoals een schoolmeester zijn leerlingen doet. Want wat is nu de werkelijkheid bij veel G.G. en G.D.-en, juist ook in plaatsen met minder inwoners dan Leiden? Deze diensten hebben hun ambulances bemand met een chauffeur en een verpleger, met de diploma's ziekenverpleging A. en B. Zij verzorgen inderdaad ook het ziekenvervoer maar dit ziekenver- voer is niet primair geweest. Men is dat juist gaan verrichten op verzoek van de geneeskundigen in deze plaatsen, omdat dezen ontdekten dat de EHD in hun woonplaats over gediplomeerde verplegers beschikt; dus in eerste instantie zijn deze ver plegers juist aangetrokken voor de EHD. Dat de ziekenhuizc-i van Leiden nooit kritiek gehad hebben is ook verklaarbaar. Vele doktoren van deze ziekenhuizen zijn dikwijls af komstig uit plaatsen, waar de am bulances bemand zijn met verple gers, zodat zy aannemen, dat een universiteitsstad als Leiden vanzelf sprekend over deskundigen op zijn ambulances beschikt. Nu er dan eindelijk toch eens kri tiek op het personeelsbeleid van de EHD is, komt het mij voor dat heel veel verplegers reeds jaren op iemand als de heer Krom gewacht hebben om dit eens onder de aan dacht van de burgerij te brengen. In 1960 is dit probleem dikwijls behandeld op bestuursvergaderin gen van de Ned. Christelijke Bond van Overheidspersoneel, groep volksgezondheid, afdeling Leiden, maar omdat men bang was zich op het terrein van de raadsleden te gaan bewegen, heeft men er altijd tegen opgezien dit onderwerp in het georganiseerd overleg by de wet houder te brengen. Samenvattend: Niet alleen mo dern materieel, maar juist ook des kundig personeel, met minimaal 5 jaar studie en goede samenwerking met de plaatselijke ziekenhuizen, garanderen een goede EHD en zie kenvervoer van patiënten. Een abonnee (Naam en adres bij de redactie bekend.) nu nog zitten met de gevolgen van het verleden. Lange tijd was er veel werkloosheid en drankmisbruik in Leiden. Ook heeft Leiden bekend heid genoten om zijn vele bordelen. Wat dit voor het sociaal-culturele niveau van de plaatselijke bevolking tot gevolg heeft laat zich makkelijk raden. Tot op heden zijn gevolgen ln Leiden merkbaar, die zich manifes teren in de volgende opmerkelijke verschijnselen: 1. Leiden heeft het laagste gemid delde inkomen per inwoner van de randstad; 2. Leiden heeft de hoog ste woningnood in de randstad; 3. Leiden heeft het hoogst aantal krot woningen in de randstad, circa 25 pet.; 4. Leiden heeft een zeer een zijdige en arbeidsintensieve indus trie: 5- Leiden heeft nog veel ver ouderde middenstand; 6. Leiden heeft het laagste gemiddeld intel ligentie-quotiënt van Nederland; 7. Leiden staat op het gebied van de criminaliteit op de tweede plaats; 8. Leiden heeft het hoogste bierver- bruik per inwoner van Nederland; 9. Leiden heeft een zeer groot ver keersprobleem; 10. Leiden heeft geen behoorlijke schouwburg; 11. Leiden heeft een armzalig cultureel leven; 12. Leiden heeft een univer siteit die tevens zijn grootste werk gever is. Uit dit rytje gegevens blijkt wel duidelijk hoe veelomvattend de taak van de Leidse overheid is. Zij kan deze taak alleen volvoeren met voldoende financiële middelen. Naar onze mening zijn de proble men in deze stad wel zo groot, dat we ons afvragen of het tekort op de begroting niet veel te laag is ge raamd en hoe lang B W al erg zuinig doen om maar geen tekort te krijgen. In ieder geval is weer eens duidelijk het onvermogen van onze vrije of te wel kapitalistische economie bewezen, om in oraze col lectieve behoeften te voorzien. We hopen nu maar, dat ook onze plaat selijke overheid dit gaat inzien. An ders zien we maar één oplossing, namelijk ontwikkelingshulp aan vragen in Den Haag, of anders bij de Unesco. Comité Leefbaar Leiden, J. K Boer, Stationsweg 11 Leiden. Het antwoord van de directeur van de G.G. en G.D. te Leiden geeft mij aanleiding tot een wederwoord. Het is niet mijn bedoeling geweest het vertrouwen in de E.H.D. te on dermijnen of iemand te kwetsen. Gelukkig leven wij in een democra tisch land, waardoor het mogelijk is openlijk voor zijn eerlijke en goed bedoelde mening uit te komen. Het is daarom laf, dat uw repliek begon met denigrerende bewoordingen in het persoonlijke vlak. Ik heb me niet opgeworpen als zynde „deskun dig". De geluiden van het door u ge noemde klokje zijn klanken van heren medici en anderen, met wie ik uit anderen hoofde regelmatig contact heb, in den lande. Ik ver tolkte ook hun mening. Met een ge rust geweten heb ik het schrijven volledig ondertekend. Wanneer ik onder letter of abonnee had ge schreven, was uw toon zeker anders geweest! Dit is niet sportief, doch blijkbaar traditie. Vaak wordt de mening van een niet-academisch ge vormde afgezwakt en als waarde loos beschouwd. De vele adhesiebetuigen, die ik deze dagen mocht ontvangen, heb ben mij in mijn mening gesterkt De kern van mijn betoog betrof alleen de E.H.D. De kwestie zieken vervoer is een belangrijk hoofdstuk apart, echter niet door mij genoemd. Dat laat ik liever aan anderen over. De bevolking kan gerust zyn. Het tijdperk van algehele vernieuwing is echter nog niet aangebroken. Ik besluit deze discussie, de ze kerheid hebbende anders opnieuw een vernedering te moeten onder gaan, of tot querulant te worden be stempeld. Jacob Catslaan 49 A. Krom, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3