Ldorp Scholenbouw een grote zorg Medische diensten in Leiden en omgeving G. F. E. Kiers (77) overleden Rijkspolitie beëindigt in Leidschendam zijn onmenselijke taak" Burgerlijke stand van Alphen Druk jaar Vertrokken uit Alphen De Olveh had goed jaar HOE Df CHEPEN-. EILEN EN ZEILEN Slotboom NV bij SHV-concem Prof. Witteveen c.s. kregen gelijk Grieks lijn- vliegtuig (100 mensen) gekaapt Hongkong griep in hele land Weekagenda Den Ha ag NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 JANUARI 1969 VOORSCHOTEN BOOD L'DAM DIENSTEN AAN LEIDSCHENDAM Het bu reau van de rijkspolitie dreigde fisteren onbemand te raken doordat het gehele korps afscheid nam en betrokken was bij de Installatie van de gemeentepo litie. De naburige gemeente Voorschoten bood echter de hel pende hand door vier man ter beschikking te stellen. Wanneer wordt bedacht dat dit een vierde deel is van de totale Leidschen- damse bezetting kunnen alle Leidschendammers zelf nagaan hoe groot deze dienstverlening is en hoe klein het korps Rijkspoli tie was. Niets dan lof bij intrede gemeentepolitie LEIDSCHENDAM Het beeld van de rijkspolitie in Leidschen dam is uitstekend; als zodanig komt de gemeentepolitie in een opgemaakt bed. Het korps heeft gepresteerd wat nauwelijks kon LEIDERDORP Voor de burgerij gelegenheid kreeg het gemeente bestuur haar beste wensen aan te bieden, gaf loco-burgemeester C. Meerburg gisteravond in het gemeentehuis een overzicht van het afge lopen jaar. Een uitspringend feit was het vertrek van burgemeester Gallas naar Alphen aan den Rijn. Met inzet van allen is het gelukt het werk zo goed mogelftk voort te zetten. Oude taken werden volbracht, nieuwe begonnen. De heer Meerburg zei biy te zijn met de benoeming van de heer M. A. van der Have als burgemeester van Leiderdorp. Wat de raad in een gesprek met de Commissaris der Koningin heeft be sproken krijgt nu gestalte in de persoon van de heer Van der Have. De grondverkopen leverden een bedrag op van f 3.320.000. De li- quiditeitspositie van de gemeente slaat nu om naar de andere kant. Leningen zullen noodzakelijk zijn; een aanvraag voor een lening van f 1.000.000 is met gunstig advies ALPHEN Geboorten: Jeroen van der Vlies. Leendert Cornelis Jan Tim- mers, Astrid Simone Maria van Leeu wen, Petrus Cornelis Johannes Jaco bus 1'Amie, Jolanda Engelina Jannigje Heinen, Elisabeth Constantia Maria Visser. Gerlinde Maria Willemijn de Geus. Leendert Dirk Schouten, Josep hs Antoinette van der Kwaak, Johan nes Gerardus Gever, Anna Katherina Melissa van Leeuwen, Cornelis Wil lem van Amsterdam, Maria Jantina Mlrjan Reijmer, Richard Hans Johan nes van Ham, Edith Simone Schuur man, Johannes den Hertog. Pieternella Cornelia Hendrina Rietdijk. Huibert de Jong, Marinus Jacobus Gerardus de Haan. Jacoba Alberdina Valkman. Marco Dekker, Iskander Godfried Roos, Jan Manfred Vos, Robert Maria Jansen, Corine Adriana Mojet. Ferry Arnold Barkey, Jcoba Limburg. Her- manus Johannes van Frankfoort, Yvonne Bakker, Fabian Ramón Ger- lag, Richard Wijfje, Cornelis Johannes Blom. Huwelijksaangiften: Ary Lock, 23 jaar en Clara M van 't Hoff, 22 jaar, Willem P C Tuijn, 22 jaar en Margriet E Schouten, 22 jaar, Aalders, Henricus A. J, 24 jaar en van den Bosch Hen- drlka M R M 24 Jaar, Gijsbertus Bos, 20 jaar en Anoie Rietveld, 17 jaar. Overleden: Jules J Mommaert, 75 jaar, Anna M Maas ev G Verkleij, 68 jaar. Goedhart, Jan Willem 74 jaar, Anna C Essers wv J E Schouten, 81 jaar, Roelof Merik, 75 jaar, Cornells van der Linden, 83 jaar. Johanna Grasman, wv C van Gog. 69 jaar, Leo- nardus Th Dingemans, 93 jaar. Huwelijken; Willem van Veen. 22 jaar en Aaltje Brunt, 18 jaar, Lambert Molenaar. 26 jaar en Catharina Maria Koenekoop, 26 j aar, Eduardus L V Laukens, 30 jaar en Anna M Bouw man, 22 jaar Jacobus C I van Weer- lee, 21 jaar en Elsje Koole 21 jaar, Dieter Pabst, 23 jaar en Willy Verha gen 25 jaar. Wilhelmus J M Fin- kenflligel, 23 jaar en Jacoba B D Wortman 22 jaar. Cornelis Markman, 23 Jaar en Cornelia G M Wijfje 24 jaar, Willem D de Koning. 23 jaar en Engeline C J Donker 21 jaar, Gijsber tus P van Wijk. 25 jaar en Theodora W M Hoogerwerf 22 jaar. Peter van Laar, 23 jaar en Elnora M T de Gans 23 jaar. Anthonle van Berkel, 24 jaar en Henny Beket. 22 jaar. Jan H Bal- tes, 21 jaar en Petronella M B Bezui- jen 20 jaar, Gijsbertus G Lieverse, 50 jaar en Jannigje de Rooij 63 jaar. Cornells M Vork 23 jaar en Joanna H M van der Pijl 22 Jaar. Pieter C Ver kerk, 24 jaar en Geertje van Diggelen 20 jaar, Willem Bek. 23 jaar en Ad riana M Sampiemon. 23 Jaar. Johannes van Harskamp, 22 jaar en Disje G van Oosterom 21 jaar. Dirk C Windhorst, 26 jaar en Jansje J van den Bos 22 jaar. Jozef W Pronk. 22 jaar en Leo- nie M Dagevos 20 jaar, Jacob J Onink, 28 jaar en Gretha Paling 24 jaar. Pie ter J Kwakernaak. 34 jaar en Annie K M de Maar 28 jaar. Johannes Hage 23 jaar en Alida E Fransen 19 jaar. Jan G van Breda 24 jaar en Germaine R Yark 21 jaar. Nicolaas M Leemans. 23 jaar en Antonia AM van der Mast. 21 jaar, Abram Goudkuil. 25 jaar en Margot M Tromp 22 jaar. Pieter Ver kade 25 jaar en Korstiana Alebregtse 22 jaar. Arend P Rous, 24 jaar en Jojhanna M de Lange 22 jaar, Jan D Corst 27 jaar en Petronalle Verhagen 21 jaar. Franeiscus A Gunther. 25 jaar en Catharina G Vleugel 22 jaar. Hans A van Oostrum, 23 jaar en Gerrigje van Kreuningen 20 jaar, Roelf Klop- penborg. 22 jaar en Wilhelmina Kom 21 jaar. Gerrit Schellingerhout. 26 jaar en Mathea H D Schellingerhout. 22 jaar, Machiel Groeneveld 25 jaar en Eunice Roos. 25 jaar. Marinus J Cop- pens, 22 jaar en Johanna M W F Mentrop. 20 jaar, Theodorus B Moe- rings, 27 jaar en Johanna W M Ver laan, 22 jaar. Maarten Haring. 27 jaar en Jacoba B Samsom. 24 jaar. Cornelis T M van Zanten. 24 jaar en Maria K T Bruines. 24 jaar. Hendrikus A M Flanen. 29 jaar en Maria J W A Goad hart 25 jaar. van Ged. Staten doorgezonden naar de minister. De scholenbouw is een grote zorg. Er moet veel worden verschoven geïmproviseerd om de leerlingen op verantwoorde wijze onderwijs te geven. Momenteel moet er school ruimte zijn voor 690 kleuters, 1835 leerlingen van het basisonderwijs en 230 van het mavo. Deze getallen liggen ver boven het landelijke ge middelde. De onderbezetting bij het politie korps blijft bestaan. De groepscom mandant heeft zijn waardering uit gesproken voor de Leiderdorpse jeugd, die zich over het algemeen behoorlijk gedraagt. De brandweer bezit een hoge graad van paraat heid. In september werd de 2000ste na-oorlogse woning overgedragen. Op 31 december waren 60 wo ningwetwoningen, 85 gesubsidieerde woningen en 92 ongesubsidieerde woningen in aanbouw. De totale wo ningvoorraad bedraagt nu 2894 stuks. Aan het plan Winkelhof wordt hard gewerkt. Over enige tijd zal de raad nader over dit plan worden geïnformeerd. De openbare bibliotheek zal in april worden geopend. Het ziet er naar uit dat de leden van de cul turele raad een druk jaar tegemoet gaan. Op 1 januari 1968 had Leider dorp 10.888 inwoners. Dit aantal is nu 11.448. De heer Meerburg zei aan het slot dat het college zeer erkente lijk is voor de wijze waarop de raad B en W is tegemoet getreden. De nestor van de raad, de heer L. Los. verwachtte een goede samen werking met de nieuwe burgemees ter. De raad heeft grote waarde ring voor de wijze waarop het col lege de zaken heeft behartigd. Verzending van zeepost DEN HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post, moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter dc naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Pasteur (6/1): Brazilië: ms Pasteur (6/1): Chili: ms Ganymedes (7 1t; Ned. Antillen ms Solon (7/1): Su riname ms Palamedes (6/1): Z-Afrlka (Rep.) m.l.v. Z-W-Afrlka: ms Randfonteln (7/1). inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. ALPHEN Vertrokken naar: Lei den. Sonja M Stouten, Bilderdijkstraat 37, Katwijk. Johanna M Rous-de Lan ge. Prinsen'.aan 19. Waddinxveen, Jo hannes K Koppenrade. Fred Hen drikstraat 118 Bodegraven. Fredericus F M de Heij. Brederodestraat 21, Oosterhesselen, Johann Visscher en echtgen. Lekstraat 1. Born L, Anna E van de Klundert-Oberdorf en kinde ren, ww naast Steekterweg 16, Zeg veld. Cornelis A J Collard en echtge note, Merelstraat 45. Leidschendam, IJtje Akerboom-Groen. Prins Hen drikstraat 163, Alkemade. Wilhelmina P A Hogenboom-Mens. Trompstraat 18, Waddinxveen. Martina C Vink-Groeneweg. Z Nassaustraat 24. Vlaardngen. Anna M Laulens-Bouw- man. Diamantstraat 342. 's-Gravenha- ge. Cornells A van Oostrum eri echt genote. Seringenstr 144. Nieuwkoop. Elisabeth Wingelaar-van Woudenberg. Noordeinde 25. Gilze Ca. Annechinus Vrijs, ws nabij Hoorn 228. Koudekerk aan den Rijn. Petronella Verhagen, Van Nesstraat 27. Klaaswaal. Gretha Oonink-Paling, 's-Molenaarsweg 63. Culemborg. Jan Verhoef. Aker- boomseweg 7Apeldoorn. Jacobus J G van Petegem en gezin. Raadhuisstraat 52 Waddinxveen. Engeline C J de Ko ning-Donker. Borneostraat 11. Schoon- dijke. Gerrit van Zwieten. Steekter weg 57. Leimuiden, Johannes van Oosterom. Leliestraat 28, 's-Gravenha- ge. Janeke J Potman-Verduijn, Kael Doormanstraat 21. Terneuzen. Maurice J de Troije. Raadhuisstraat 44. Apel doorn. Beekbergen. Brend ten Brink. Javastraat 28. Voorschoten. Josina J Streefkerk. Hooftstraat 105, Ter Aar. Marijtje Koopman-Kroon. Jac van Damstraat 2. Anna Paulowma. Jeltje Veentjer-van Tessel en kinderen. Marnixstr 93. Capelle aan deo IJssel. Pieternella Wiegman-van Zwieten. Swadenburgderdam 6. Lisse, Willem Haneveld en gezin, Aarkade 67. worden verwacht. Er was niet slechts sprake van onderbezetting, maar van een minimaal afbraak- percentage. Dit is de trieste kant van de zaak, zoals burgemeester E. J. M. Kolfscho ten van Leidschendam het gistermor gen uitdrukte bij de overgang in deze gemeente van rijkspolitie naar ge meentepolitie. Dit hield echter geen enkel verwijt in aan het vertrekkende korps. Integendeel, de burgemeester had de grootste waardering. De samenwerking is altijd voortreffelijk geweest. Het is geen enkel nadeel geen gemeentepolitie te hebben. Evenmin is het een statuskwestie. Het is een technische en organisatorische zaak, aldus burgemeester Kolfschoten. Het enige nadeel is echter dat het niet mogelijk is tot die dienstverlening te komen, die minimaal nodig is. Het inwonertal groeide van 1954 tot 1968 van 13.000 tot 28.000. Het ver- keersvolume puilde van de wegen, de criminaliteit nam toe, maar de per soneelsvoorziening bleef rond de der tien tot zestien man. „We hebben jarenlang moeten tobben". Aan de commissaris der Koningin is indertijd bericht dat het niet kon worden ver antwoord de openbare orde te hand haven met de heersende politiebezet- ting. Leidschendam kreeg toen een detachement van één man toegewezen. De waardering voor de groepscom mandant, adjudant A. W. Geense en zijn mannen is niet in geld uit te drukken, verklaarde de burgemeester Daarom was besloten aan allen een ballpoint met inscriptie te overhan digen en aan adjudant Geense boven dien een horloge. MAXIMAAL Het korps gemeentepolitie bestaat heden reeds uit 31 man. Bovendien zijn er drie in opleiding aan de poli tieschool te Leusden. Per 1 april zal het maximaal toegestane aantal van 35 worden bereikt met nog een aan tal adspiranten in opleiding. De districts commandant W M. Rehorst speet het dat Leidschendam gemeentepolitie krijgt, aangezien deze plaats dan niet meer onder zijn be waking zal staan. Hij uitte zijn be wondering voor de wijze waarop „de onmenselijke taak" is verricht. In zijn afscheidswoorden memo reerde adjudant Geense de gmei van de gemeente en de problemen Hij dankte zijn manschappen voor hun dagelijks (en nachtelijk) werk. „Het zijn ontzaglijk moeilijke jaren ge weest" en adjudant Geense sprak dan ook van een historische dag in de geschiedenis van Leidschendam. In een lange rij bedankte hij allen die met de rijkspolitie hadden samen gewerkt; in het bijzonder burgemees ter Kolfschoten en oud-burgemeester Banning, commissaris Spruit van Voorburg en de doktoren in de ge meente. Adjudant G. S Eerkes bood namens zijn collega's aan groepscom mandant Geense een boekenbon aan. Om vier hedenmiddag werd bet nieuwe korps gemeentepolitie, dat onder leiding zal staan van hoofd inspecteur E. J. Jansen, geïnstalleerd Van de rijkspolitie zullen elf man overgaan naar de gemeente politie. Adjudant Geense zal bil de algemene inspectie deel gaan uit maken van het recherchewerk. Gezellige receptie Alphen Nieuwjaarsreceptie in Hillegom HILLEGOM Op de nieuwjaars receptie gisteravond waren velen gekomen om burgemeester Van Niekerk en zijn vrouw de hand te drukken. Na half acht moest men in de rij staan. Onder de aanwezigen bevonden zich de hoofden van dienst, pastoors, kapelaans en pre dikanten, vertegenwoordigers van de brandweer, afgevaardigden van de bejaardenbonden en jongeren van jeugdgroepen. in ALPHEN De nieuwjaarsrecep tie, gistermiddag door burgemeester en mevrouw Gallas in het raadhuis gehouden, had een zeer geanimeerd verloop. Toch slaagde zij niet voor de volle honderd procent. Het was een receptie voor iedereen. Maar juist de burgerij kwam te weinig en we misten ook afgevaardigden van scholen en verenigingen (met uitzon dering van de Cascarvieten). We za gen nu voornamelijk directeuren van bedrijven, middenstanders en vertegenwoordigers van over heidsinstellingen. Uit kerkelijke kring zagen we de Hervormde predi kanten J H Bogers en H Koudstaal en pastoor Groen. De vier wethou ders waren er (onofficieel), we zagen de burgemeester van de opgeheven gemeente Hoogkerk, de heer G. Nij- man, oud-wethouder van onze ge meente, die weer burger van Alphen a/d Rijn gaat worden. Voorts om er nu maar niet méér te noemen, oud-wethouder Ph. H Rogaar. Zoals gezegd, het was alles prettig en gezellig en we twijfelen er niet aan, dat men hiermee nu weer zal doorgaan. Doktersdiensten AARLANDERVEEN: dokter GUI, Zwammerdam, tel. 01726-2527. ALKEMADE: dokter Heijnen, Noord einde 166, Roelofarendsveen, tel. penseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721- 269. ALPHEN: zaterdag, dokter Zwarten dijk, Stationsstraat 5, tel. 2472; zondag, dokter Cornet. Briljantstraat 428, tel. 3697. BENTHUIZEN; dokter De Goeje, Dorpsstraat 20, tel. 3636; bij geen ge hoor zie Zoetermeer. HAZERSWUUDE; dokter Blaau- wendraad. Hoge Waard 4, Koudekerk, tel. 01714-2208. HILLEGOM: dokter Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7. teL 5613. KATWIJK RIJN: dokter Van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, teL 2810. LEIDEN In het bejaardencen trum Haagwijk aan de Beethoven- laan is gisteren op 77-jarige leef tijd de heer G. F. E. Kiers over leden, oud-hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zuid- Holland. De begrafenis heeft maan dagochtend om 11 uur plaats op Rhijnhof na een rouwdienst om 10 uur in het bejaardencentrum. De heer Kiers was officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer Kiers heeft in Zuid-Hol land op velerlei gebied belangrijk werk verricht. Alles op het gebied van de woningbouw en stedebouw- kundige planning had zijn aandacht. Ook ging zjjn interesse uit naar de plaatsing van bevoegde krachten bij de technische diensten van de kleinere gemeenten. Hij werd op 3 december 1891 te Kampen geboren. Na zijn hbs-op- lleiding studeerde hij aan de K.M.A. te Breda. In 1913 werd hij tweede luitenant bij de Genie; twee jaar later werd hij bevorderd tot eerste luitenant en in 1922 volgde zijn be noeming tot kapitein. Hij had de leiding bij de bouw van vele ka- zernementen en in de Eerste We- DEN HAAG De resultaten van het Onderling levensverzekering ge nootschap de Olveh van 1879 zullen voor zover het nu kan worden be zien goed zijn. De produktie van nieuwe verzekeringen overtrof de pro duktie van enig voorgaand jaar en be droeg ongeveer f 340 miljoen. Mede hierdoor zal aan het begin van 1969 het totaal verzekerd bedrag de f2,2 miljard overschrijden. De nettovooruit gang van de portefeuille zal bijna 12 procent van de beginstand bedragen. Ook de resultaten van het kanoor in Suriname waren hoger dan in het vo rige jaar. Zoals bekend, heeft de Olveh met ingang van 1 januari 1969 een samen werkingsovereenkomst aangegaan met de Algemeene Friesche en de Groot- Noordhollandsche onder de gemeen schappelijke naam AGO. Met de groei van het genootschap stijgen ook de kosten. Hoewel op dit moment de definitieve cijfers nog niet bekend zijn, mag verwacht worden dat de financiële resultaten over 1968 goed zullen zijn. Daar bij de Olveh de po lissen winstdelend zijn. kan worden verwacht dat ook over 1968 de verze keringsnemers een aandeel in het pre mie-overschot (winst zullen ontvan gen. Acteon 2 pass Kp Vincent Aicor 2 Z Gibraltar Alkes 2 NO Fernandonoron- ha Artennis 2 ZW Las Palmas Atys 2 O Dares Arneb 2 O Sicilië Adonis 2 Beirut nr Lattakia Arneb 2 Z Patras Amerskerk 2 v Antwerpen Rotterdam Amstelveld 1 NO Nieuw Amsterdam Abbekerk 2 NO Mauritius Ablda 2 O Ceyton Alkmaar 2 Hanoi Alnltak 2 ZO Little Quuln ■tanggal 2 ZW Havanna Bernlna 2 O Borkum Bernard John 2 O Kp Bon Cartago 2 Cristobal nr Golfi- to Char Is 2 N Horta Chevron Amsterdam 2 W Kp St Vincent Caltex Madrid 2 NO Ushant Caltex Nederland 2 Z St He lena Capisterla 2 V Kaapstad Chevron Delfzijl 2 NW Texel Daphnls 2 Beyrouth nr Li masol Diloma 2 W FremanUe 2 Ni Las Palmas Perz Golf Dallia 2 ZW Freetown Daphne 2 Little Quoin Doslna 2 Gothenburg verw Dulvendrecht 2 NO Celebes Esso Rotterdam 2 O Guade loupe Esso Den Haag 2 ZW Ques- Engellna Broere 2 O Wltbey Los 2 Z Flnlstere Eemhaven 2 Z Las Palmas Esso Amsterdam 2 NW Ma deira Foresttown 2 W Algiers GaasterdIJk 2 Bermuda Veracruz Glessenkerk 2 N St Helena Geestland 2 ZW A2oren Gulf Hollander 2 Aden verw Gulf Hansa 2 Las Palmas nr Escravos Gulf Swede 2 ZO Melbourne. Helvetia S 2 NW Benghazi Hoogkerk 3 Kaapstad verw Hoop 2 ZW Quessant Hollandsdlep 2 NW Balikpa- pan Kara 2 W Tarakan Khaslella 2 Georgetown nr Polntfortln Kleldrecht 2 NW Kaapstad Kernla 2 Flores Kaaphoorn 2 Stanlow nr Cu racao Kenia 2 Hamble l.ovellla 3 Hamburg Lppersum 2 IJmuide nr Ant werpen Lelderkerk 2 Rede Dubal Montferland 2 Bremen Musllloyd 2 NO Shanghai Macoma 2 Z Abidjan Munttoren 2 ZW Calcutta Nederrljn 2 NW Ascension Neverlta 2 ZW Monrovia Onoba2 Dakar Ommenkerk 2 Z Monrovia Ondlna 2 ZO Monrovia Oldekerk 2 San Pedro Ouwerkerk 2 NW Chagos ar chipel Phllldora 2 W Monrovia Phlline 2 ZW East Londen Prins Alexander 2 Genua nr Llvorno Phllippla 2 NO Lissabon Prinses Maria 2 O Malta Prinses Anna 2 ZO Messina Rochab 2 ZW Cadiz Rondo 2 NO St Helena Rotti 2 Bahrain verw Radja 2 ZO Mtwara Slledrecht 2 NO Kp Ver- dlsche ell Spaamekerk 2 ZO Chagos Archlpdl Statendam 3 Acapulco Steenkerk 2 ZO Monrovia Servaaskerk 2 Bremerhaven nr Antwerpen. Streefkerk 3 Kaapstad verw Slmonskerk 2 East Londen nr Durban Serooskerk 2 ZW Gibraltar Sloterkerk 2 ZO Valencia Tamara 2 NO Santlogo Tara 3 Porto Alegre verw Vlieland 2 Teesport Wlssekerk 2 N KDakar Wonosarl 2 Marseille nr Mombasa Woensdrecht 2 ZW Ludecltz- bay ZwIJndrerht 2 Venetië Zarla 2 Quessant I weetic lij*t .imsteipark 3 O Ascension Atianticstar 3 Gouiunourg verw auuius 2 Belrouth nr Latta- .-tiLstOieies 3 Paramaribo ni .niemis 6 Las Palmas verw .pennies 2 O Bermuda Ameland 3 Punla Cardon verw Aiiguiakust 2 Panamakanaal nr Bremen ASterope 3 O Recife •>aiavier5 3 NO VlUano oengkalls 3 Khorramshalu veiw _apuiunlx 3 O Socotra „ei es 2 Antolagasta nr Val paraiso „mron 2 Curacao nr Aruba wi nulla 2 Curacao verw taphuis 2 Beyrouth nr Li massol t.os o Antwerpen verw ^.aasterkerk 3 Karachi nr Antwerpen Grutedijk 2 W Scllly Island .loop 3 NO VlUano .toliandsduln 2 ZW Prince Rupert .sis 3 La Llbertad Jason 6 Port of Spain v .tuiydon 3 -NW Colombo rvatelysla 3 Pladju tvoratla 3 Goll van Omar ulon of Judab 3 Z Kp Guar- dafui ca Libella 3 Punta La Cruz .«larathon 8 Georgetown verw Medon 8 Curacao verw Memnon 2 St Maarten nr St Kitts Mentor 2 Hamburg Amsterdam .vassauhaven 3 Goeree Mostereems 3 NO VlUano i'hlUne 3 NO Durban Prins Alexander 3 Llvorno verw Sepia 3 Z Durban Sporonla 3 NW Trinidad Taras 3 Rotterdam EINDE 2DE LIJST reldoorlog wijdde hij zijn zorgen ook aan de stichting van het vluch telingenkamp in Ede. Ook in Leiden In 1925 kreeg de heer Kiers op verzoek eervol ontslag als be roepsofficier. Hij kreeg de titulaire rang van reserve-luitenant-kolonel. Tien jaar later werd hij inspecteur van de volksgezondheid voor de volkshuisvesting en van augustus 1946 tot aan zijn pensionering be kleedde hij de in de aanhef ge noemde functie. In Leiden was de heer Kiers van 1925 tot 1935 directeur van bouw en woningtoezicht. In 1926 deed hij zijn intrede in de diaconie der Hervormde Gemeente, waar hij in de commissies Vreewijk, Voordorp en „aanbesteding" een belangrijk aandeel in de werkzaamheden had. Hij was ook voorzitter van de fe deratie van diaconieën in de clas sis Leiden. Andere functies: voorzitter van de landelijke Hervormde Bouw- stichting, voorzitter van de Chr. Nijverheidsschool te Leiden, be stuurslid van het Diaconessenhuis en van de Hervormde Schoolver eniging. UTRECHT N.V. W. Slotboom en Zoon te en Haag is toegetreden tot het concern van de Steenkolen Handels vereniging N.V. te Utrecht. Slotboom is een der oudste Nederlandse installa tiebedrijven op het gebied van centra le verwarming en mechanisatie ven tilatie en werd opgericht in 1802. De directie van Slotboom meent dat door deze aansluiting betere waarbor gen worden verkregen voor een guns tige bedrijfsvoering op de verwar- mings- en airconditioningsmarkt, die de laatste tijd sterk groeit. Voor SHV betekent deze uitbreiding een waarde volle verbetering van de geografische spreiding van haar activiteiten op dit gebied en een vergroting van haar specialistisch technisch potentieel, in het bijzonder ten aanzien van de uit voering van grote projecten. Slotboom zal haar werkzaamheden onder eigen naam voortzetten. In di rectie en bedrijfsvoering wordt geen verandering gebracht. Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM. 2 januari Goud prijs Amsterdam per kg 48404990. zilver per kg 225237 50. Informatiekoersen goud inkoop/ver koop; fijngoud. 48404990: zilvernote ring 225237.50: vorige notering: 4860 —5010: 227—239.50. Erfopvolging van Soefi-beweging DEN HAAG Het Haagse Gerechts hof heeft het vonnis bevestigd van de president van de Haagse Rechtbank wiarbü het Executieve Comittee o.l.v. prof dr H. J. Witteveen In het gelijk werd 'esteld met betrekking tot de erfopvolging van de Soefi-beweging. De strijd gaat on de opvolging van de in november 1967 overleden Musha- raff-Khan als leider van de interna tionale Soefi-beweging. Twee familie leden. Mahn.ood-Khann en Fazal- Khonn. betwisten elkaar de opvolging Zowel p.of. Witteveen als als andere interrationale hoofdbestuursleden steu nen hierbij de 24-jarige Amerikaan Fazal-Khann. die krachtens testamenl is benoemd tot opvolger van Musha- raff. Neef Mahmood spande bij de presi dent van de Haagse Rechtbank een kort gedi.ig aan, waarbij het leider schap van de Soefi-beweging door hem w*rd opgeëist KATWIJK ZEE: dokter Schonen berg. Voorstraat 131, tel. 2336. KOUDEKERK: zie Hazerswoude. LANGERAAR: dokter Nooter, Wou- brugge. teL 01729-104. LEIDEN: tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondagnacht 24 uur: tel. 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. LEIMUIDEN: zie Alkemade. LISSE: dokter Holl, Verld- horststraat 50. tel. 3155. NIEUW VENNEP: dokter Dunning, tel. 02526-2220. NIEUWVEEN: zie Langeraar. NIEUWKOOP: dokter Sanders, Nieuwkoop, teL 01725-1555. NOORDEN: zie Nieuwkoop. NOORDWIJK: dokter De Beer, Wantveld 11, teL 2751. NOORDWIJKERHOUT: dokter Van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. 02520-5707. OEGSTGEEST: dokter Retering, Terweeweg 152, tel. 50394. RIJNSBURG: zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM: dokter Van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. VALKENBURG: zie Katwijk Rijn. VOORHOUT: dokter Bots. He renstraat 45, tel. 7318. VOORSCHOTEN: dokter Kostense, Voorstraat 23. tel. 2493. WARMOND: zie Voorhout. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter De Bruijn, Dorpsstraat 1, tel. 3059 en dokter Vaessen, Ambachtsherenlaan 105, tel. 3346. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM: zie Aarlander- veen. J nntheken ALPHEN: apotheek Somberg, Wil- helminalaan 67, tel. 3500. BOLLENSTREEK: apotheek te Lis- se. Vierkant 223. tel. 02530-3608. KATWIJK: Katwijkse apotheek, Princestraat 3, Katwijk aan Zee, tel. 2755. LEIDENzie weekagenda. LEIDERDORP: zie weekagenda. OEGSTGEEST: zie weekagenda. VOORSCHOTEN: zie weekagenda. W ijkvernleging AARLANDERVEEN: zuster Ver haar, Langeraar, tel. 01722-345; b.g.g. 02976-236. ALPHEN: zuster Koning, Acaci astraat 34, tel. 4722. BENTHUIZEN: zuster Schouwenaar, Beelaertspark 2, Benthuisen, tel. 01790-3682. BOLLENSTREEK: zuster Van Paas- sen, Kerkdam 3, Warmond, teL 01711-250. HAZERSWOUDE (DORP)zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK): zuster Van Maarle, Bonifasiusstraat 15, Zoeterwoude (Rijndijk) tel. 01710-34673; bij ongevallen aan de Rijndijk bellen: 01714-2278. KATWIJK: Chr. Wijkverpleging (tel. 2282) zuster V. d. Jagt; Groene Kruis (tel. 5693 of 2702) zuster Van der Eijkhof. LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERK: zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN: Groene Kruis: zuster Brands, zuster Rigters, Witte Singel 58. tel. 31055: zuster Bosch. Val- dezsti;aat 11. tel. 33603; Oranje Groene Kruis: tel. 22222. NOORDWIJK: wiikcentrum Van Panhuysstraat, tel. 2907. NIEÏIW VENEEP: zuster Toolens, Aalsmeerderdi j k 348. tel. 02968-2486. NOORDWIJKERHOUT: W.G.K., Rusthof 1. tel. 2468. OEGSTGEEST: zuster De Jonge Lytweg 1. tel. 54500. SASSENHEIM: zuster Posthuma, Emmalaan 2. tel. 7463. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORHOUT: zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN- zuster Wiegerink, Curielaan 13. tel. 2052. WARMOND- zie Bollenstreek. WOUBRUGGE: zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN: zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster Van der Poel, Groene Kruisgebouw, Dorps straat 76. tel. 3230. 7 nndnrlsen ALPHEN: tandarts Jonker. Wilhel- minalaan 64, tel. 3700. BOLLENSTREEK: tandarts Van Hilvoorde, Dr Kuyperlaan 5a. Voor hout. tussen 17.30 u. en 18 u. KATWIJK: tandarts Verkaik, Zee weg 68, tel. 3377; spreekuur van half twaalf tot half een. VOORSCHOTEN: tandarts Gaste laars. Schoolstraat 60, tel. 2353; spreekuur vanaf half tien. Gedwongen naar Kairo le vliegen KAIRO Een vliegtuig van de Griekse maatschappij Olympic Air ways, dat met 95 passagiers en zes bemanningsleden van Kreta naar Athene op weg was. is gistermorgen ge dwongen naar Kairo te vliegen. Kort na het opstijgen drong een gewapend man volgc/s bet Egyptische pers bureau een Griek de cockpit bin nen. Hij gelastte de piloot koers te zetten naar de Egyptische hoofdstad, waar het toestel enige tyd later land de. Twee Griekse militaire vliegtuigen die de achtervolging inzetten, zijn teruggekeerd, nadat ze hadden ver nomen dat het lijnvliegtuig anders zou worden opgeblazen. De directeur van Olympic Airways, Georgakis. is intussen naar Kairo ver trokken om de repatriëring van de passagiers van het gekaapte toestel te regelen. De piloot vertelde na de landing in Kairo, dat de overvaller een waar schuwingsschot gelost heeft toen hij probeerde in radiocontact met Athene te komen. DEN HAAG De gegevens die het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid ons gisteren over de Hongkonggriep heeft verstrekt, blijken niet juist te zijn. Er is, nadat op 10 december de eerste gevallen in het laboratorium van het influenzacentrum van de Wereld Gezondheidsorganisatie in Leiden waren aangetoond, wel de gelijk sprake van een snelle uitbrei ding van de influenza, veroorzaakt door het Hongkong-virus in Neder land. Dit blijkt ons bij nadere in formatie bij het influenzacentrum en het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. De ziekte gaat over het algemeen gepaard met een paar dagen flinke koorts. Hoewel de epidemie zich niet in alle plaatsen even snel ontwikkelt, heeft de ziekte zich reeds over het gehele land uitgebreid. Verdere uit breiding kan in de loop van de ko mende weken worden verwacht. Hoewel zioh reeds enkele ernstige gevallen met complicaties hebben voorgedaan, heeft de ziekte in het algemeen een goedaardig verloop. Het is het ministerie niet mogelijk een schatting te geven van het aan tal Hongkonggrieppatiënten. Het aantal sterfgevallen is tot nu toe zeer gering, zo verklaarde het mi nisterie. Deze sterfgevallen zijn ver oorzaakt door complicaties, zoals het optreden van longontsteking, of door het feit, dat de patiënt reeds aan een ernstige ziekte leed. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 2 januari De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpa pier geldend in Amsterdam op de vol gende werkdag luiden: Londen 8.55 8.65; Montreal 3.333.38; New York 3.59—3.63; Parijs 68.00—71.50; Brussel 6.87—6.97; Frankfort 89.60—90.60; Stock holm 69.25—70.25; Zürich 83.75—84.25; Milaan 57.0059.00; Kopenhagen 47.70 48.70; Oslo 50.00—51.00; Wenen 13.95— 14.05; Lissabon 12.50—12.80; Madrid 5.05—5.20. Theater en concert: maandag. 6 januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten" van Bertolt Brecht. Dinsdag 7 januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: „En ik dan. van Annie M. G. Schmidt. Woensdag 8 Januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: Venus op Mars", van Carlo Goldonl. POPPENTHEATERS: Guüo van Deth, 14.30 uur: „De verdwenen prinses": Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zonneka- cheltje". KURZAAL 20.15 uur: Rotter dams Philharmonlsch Orkest o.l.v. Edo de Waart, m.m.v. Rafael Orozeo, piano. Donderdag, 9 januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „De humorist" van John Osborne. CIRCUSTHEATER. 20.00 uur: Nederlandse Operastichting: „Un Ballo ln Maschera" van Giuseppe Verdi m.m.v. het Kunst- maand Orkest, het Nederlands Operakoor o.l.v. Cor Olthuls en het Nationaal Ballet; muzikale leiding: Jochcm Slothouwer; re gie Alberto Fasslni. Vrijdag. 10 Januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come die: „Het wijde land" van Arthur Schnitz- ler. AUBERGE FRANcAISE, Kloksteeg 19, 21.00 uur Cabaret Peter de Jong m.m.v. Donald ten Hoove, gitaar. Zaterdag, li Januari: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. CIRCUSTHEATER, 20.00 uur: Ne derlandse Operastichting: „Un Ballo in Maschera" van Giuseppe Verdl m.m.v. het Kunstmaand Orkest, het Nederlands Operakoor o.l.v. Cor Olthuls en het Nati onaal Ballet; muzikale leiding: Jochem Slothouwer: regie Alberto Fasslni. KUR ZAAL, 20.15 uur: Concertgebouworkest, o.l.v. Ernest Bour m.m.v. Erna Spooren- berg, sopraan: Aafje Heynis. alt; John van Kesteren, tenor; Peter van der Bilt, bas: Bernard Bartellnk, orgel, het Neder lands Kamerorkest en het NCRV-vocaal ensemble. PAVILJOENTHEATER. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Ploeft" van Marie Clara Machado: 20.10 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristophanes. POPPENTHEATERS: Guldo van Deth. 14.30 uur: „Het ijzeren hek en de vuurro de vis". Frank Kooman, 14.30 uur: „Sop- honijnus, het wijze konijn". Tentoonstellingen: GALERIE PULCHRI STUDIO. Lange Voorhout 15. di. t.m. zat. 11—16, bovendien di.av. 20—22 uur: 7 t.m. 23 jan. Erlka Visser (portretten). GE MEENTEMUSEUM, Stadhouderslaan 41. ma. t.m. zat. 10—17, zon. 13—47, bovendien wo.av. 20—22 uur. t.m. 12 jan.: „100 Jaar muziek en wetenschap ln Nederland": t.m. 16 febr.: „Uit het Nationaal Joods Museum te Praag"; t.m. 16 febr.: Nieuw Den Haag VI 1850—1870 (6 overheidswer- ken en particulier initiatief): t.m. 9 febr.: Ray Staakman en Martin Rous. KONINK LIJK PENNINGKABINET, Zeestraat 71b. ma. t.m. zat. 10—13 en 14—17 u.: t.m. 28 maart: Verzamelingen uit collecties van leden van de Numismatische Kring Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM, Juf frouw Idastraat 11, ma. t.m. vrij. 13—17 uur: Documenten over de periode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ON DERWIJS. Hemsterhuisstraat 2E, ma. t.m. vrij. 12—16, zat. 10—16, zon. en feestd. 13.30—16 uur: „van Terp tot Deltaplan". Films: APOLLO: 12.15. 2.30. 4.45. 7, 9.15: „Louis de Funès op vrijersvoeten", a.l.: ASTA: 2, 8: „2001: Een zwerftocht ln de ruimte", 14 Jr.; BIJOU: 2. 7.15, 9.30, wo 1 jan. en zon 2, 4.15, 7.15. 9.30: „Met de pil meer mans" a.l.; CAMERA: 2.15, 8: ..Ro meo en Julia" 14 Jr.; CINEAC: 9.30, 11.30. 1 30. 3.30. wo. 1 Jan. en zon. vanaf 11.30: ..De dwergexpres" van Walt Disney, a.l., 5.30, 7.30. 9.30: „Les Biches", 18 Jr.; CITY: 1.45. 4.15, 6.45, 9.15: „Het junnle boek", a.l.: CORSO: 2. 7, 9.15, wo 1 Ja»:, en zon. 2. 4.15, 7. 9.15: „What Is so bad about feeling good", a.l.: DU MIDI: 2.30. 8.15, wo 1 Jan. en zon. 2.30. 7, 9.30, zat. 7, 9.30: „Louis de Funès als schatgraver", a.l zat en wo 8 jan.: „De zotte wereld van Lau rel en Hardy", a.l.; zon 12: „Assepoester", a.l.: EURO CINEMA: 2, 8. wo 1 Jan., zat. zon. wo. 1.30: „Laurel en Hardy in de IJscotoerlst", a.l.: zat 24.02: „Een lange zwoele nacht". 18 Jr.: FLORA: 2.30, 7, 9.15, wo 1 jan en zon. 2, 4.30, 7, 9.15: „Vulkaan der helse driften". 18 Jr.: vrij. zat. 24.00: „De naakte prooi", f8 Jr.: HOLLYWOOD: 2.30, 8.15 Mwo 1 jan. vrij. zat. zon 2,30, 7, 9.15: ..De dood ln de rode Jaguar", 14 jr.; zat 24: „Convect States", 18 Jr.: KRITE- RION: 2.15, 7. 9.15. wo 1 jan., zon 1.45. 4, 7, 9.15: „Le Week End". 18 Jr.: vrij, zat. 23.30: „The Raven", 18 jr.: METROPOLE: 2. 8,: „Oliver" a.l.: OLYMPIA: 28..: „De vierkante rekruut", a.l.: PASSAGE: 1.45 4.15. 7. 9,30: „De dulvelsbrlgade". 14 Jr.: REX: 9.30, 11.30, 1.30, 5.30. 7.30. 9.30, wo 1 Jan. en zon vanaf 1.30: „Shalako", 14 Jr.: zon. 11.30: „Elsa. dochter der natuur", a.1.: ROXY2.30, 8.15, wo 1 Jan. vrij, zat. zon 2.30, 7, 9.15: „Navajo Joe", 18 jr.: zon 12: D'Artagnan tegen de 3 musketiers". 14 Jr.: zon. 2.30: „Ch.ukka, de revolverhuur ling", 14 jr.: SEINPOST: 2.15. 8.16: „Mo dern Millie", a l STUDIO DE LUXE: 2.15, 7.15, 9.30. wo 1 Jan. zat., zon 1.30, 4. 7.15, 9.30: „Een trein ln de nacht", 14 Jr.: STUDIO 2000: 8 :beh. 7 Jam. wo 1 Jan, vrij t.m. zon. 7. 9.30, 2. wo 1 Jan en zon 4: ..Midnight lace" (Een stem ln de mist), 18 Jr.: wo 1 Jan. 1.30, zat. wo. 8 Jan. 2. zon. 1.30: „De wraak van Ivanhoe". a.l. THA LIA: 2.30. 7. 9.15. wo 1 jan., zon. 3. 5. 7, 9.15: „Vanuit de Ardennen naar de hel", 14 Jr.: vrij. zat. 24: „Rondom het oude kerkplein", 18 Jr.: wo 1 Jan en zon 1: „De wolfshond", a.l.: wo 8 jan: „Onteerd en gescalpeerd". 14 Jr.: DE UITKIJK: 2.30. 7.30, 9.45, wo 1 jan en zon 2, 4.15, 7.30. 9.45: „Epldo Re", 18 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6