Koninklijk goud en brons op "Rijnstroom'' Alphen Nota Benthuizen weer aangehouden Deel van Lisser school verbrand Ruiten ingegooid bij De Vries Lentsch Wel samenwerking, geen fusie met arp en kvp J. Nieuwenhuis legde kerkewerk neer Bestemmingsplan Zuidpolder I ten slotte toch vastgesteld Brandweer H woude met sneeuwballen bekogeld Meerderheid Haagse CHU-leden: Geef in het nieuwe jaar een nieuwe abonnee op U krijgt dan gratis deze rookverdrijver bonI Slippartijen op rijksweg 4 GEMEENTE RIJNSBURG Opdracht voor mammoetzuiger IHC-Holland Beleggingsfonds Albef groeit P. C. Langmuur overleden NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 JANUARI 19*9 ALPHEN Op de laatste dag van het oude jaar heeft burgemeester mr. R. M. Gallas aan twee ge trouwe medewerkers van de Mar- tha-Stichting Rijnstroom in ver band met hun langdurig dienst verband bij deze instelling een koninklijke onderscheiding uitge reikt. In het Koningin Emma-huis richt te de burgemeester zich in zijn toespraak allereerst tot de heer E. van den Bovenkamp (grote foto), wcu.rbij hij er op wees, dat deze in de 40 jaar, dat hij in Rijnstroom heeft gewerkt, verschillende func ties bekleedde. De jubilerende en scheidende heer Van den Boven kamp was o.m. chef van de schil derswerkplaats, leraar aan de avondnijverheidsschool en sedert 1963 bedrijfsleider van de techni sche dienst. De jubilaris heeft als zodanig meegewerkt aan het op leiden van vele jongeren tot goe de vakmensen voor de maat schappij. „Na de inspanning volgt nu de vreugde van de ontspan ning", zo besloot mr. Gallas zijn hartelijke toespraak om vervol gens de heer Van den Bovenkamp de eremedaille in goud, ver bon den aan de Orde van Oranje Nassau, op te spelden. De heer Gallas sprak ook de heer H. Huisman toe, die na ruim 44 jaar de Martha-Stichting als tuin man te hebben gediend, nu even eens afscheid neemt. Over de heer Hui man vertelde de burgemees ter, dat deze letterlijk en figuur lijk de akker hier heeft bebouwd. Met groot genoegen reikte hij de medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit. Mede namens de heer Huisman ALPHEN Stereotiepe uitdruk king van een Alphense politiefunc tionaris, wanneer we het gebruike lijke telefoontje plegen voor nieuws, is; „We hebben alles goed in de hand". Men mag in het midden Ia- ten of dit nu een gevolg is van politioneel beleid, dan wel of het hier gaat om een juiste instelling bij de burgerij, met name ook bij de jongeren of wellicht een combinatie van die beide, maar men dient er dankbaar voor te zijn. Oudejaarsnacht is, naar de politie ons meedeelde, ook alles vrij orde lijk verlopen. Van de zeven miljoen gulden die in Nederland verpaft zou worden, heeft Alphen aan den Rijn stellig wel een ruim aandeel gehad. In geen enkel voorafgaand jaar werd zoveel mooi vuurwerk af- Wijziging rechten in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER De thans geldende tarieven in de ver ordening reinigingsrechten zijn, met uitzondering van die voor het op halen van huis- en bedrijfsvuil in emmers, het laatst verhoogd in 1965. Om de stijging van vervoers- en an dere kosten te kunnen compenseren is een verhoging van tarieven nood zakelijk. Het tarief voor het op speciaal verzoek ophalen van huis- en be- dryfsvuil is verhoogd van f 15,tot f 20,per keer en van f 3,tot f 4,50 per half man-uur of gedeelte daarvan. Voor het op speciaal ver zoek ophalen van huis- en bedrijfs vuil in combinatie met het vervoer voor andere doeleinden is het tarief verhoogd van f3,tot f5,per m3. Het tarief voor het gebruiken van de centrale vuilnisstortplaats of an dere daarvoor aangewezen stort plaatsen is van f 1,20 tot f 1.50 per Ms m3 vehoogd. Het tarief voor het legen van beerputten is in die zin gewijzigd, dat het recht voor het legen van een beerput met een in houd van 1 m3 of minder is ver vallen (dat bedroeg f30,per keer) en het al bestaande recht van f 45, voor lediging van een put met een inhoud van 1 tot en met 3 m3 zal gelden voor het legen van een put van 3 m3 of minder. TER AAR De nieuwbouwcom- missie van de voetbalvereniging TAW heeft weer een klaver- jaswedstrijd gehouden. Uitslag: Jac. Rietveld 5270 punten, mevrouw V/d Haven-Voordauw 5268, W. Rietveld 5196, C. Roos 5193, J. den Brave 5182 Th. Hoogervorst 5127, A. v.d. Acker 5095, P. Schijf 5024, T. Verkerk 4963, h. van Leeuwen 4840. Poedelprijs voor H, Treur 3542 punten. geschoten. En daartussendoor de rot jes, gillende keukenmeiden, sterren regens enz. Zeer druk was het vooral weer in de Van Mandersloostraat, waar het altijd wat moeilijk ligt, in ver band met de grote etalageramen. Het is alles goed afgelopen, zon der politionele ingreep. In enkele straten vonden voortijdige kerst boomverbrandingen plaats, waar een einde aan werd gemaakt. Bij een gebouw van scheepswerf De Vries Lentsch aan de Emmalaan werden wellicht door baldadige jon gelui, 's nachts twintig draadglasrui ten vernield. Vermoedelijk heeft men bepaalde gevoelens ten aanzien van de gang van zaken bij dit be drijf willen af reageren. Kerstboombrand ALPHEN De jaarlijkse ver branding van kerstbomen zal dit maal op twee plaatsen geschieden. Het is al enkele jaren gewoonte, dat men de bomen naar een terrein vlak voor het bospark laat brengen en met afwisselend succes zijn hier vreugdevuren gestookt. Vorig jaar wilde het aanvankelijk helemaal niet branden. Dit jaar heeft de politie, in over leg met de brandweer, twee verza melplaatsen aangewezen, namelijk het traditionele terrein by het bos park en een terrein langs de Kenne- dylaan, ongeveer waar de nieuwe sportterreinen in aanleg zijn. Van drie uur af kan men de bo men afgeven en 's avonds om zeven uur gaat de brand erin onder toe zicht van gemeentepolitie en brand weer. sprak de heer Van den Boven kamp woorden van dank voor de huldiging. Mr. W. Vogel, directeur van Rijn stroom, die de leiding van deze bijeenkomst had, deelde mee, dat op vrijdag 3 januari in het Corn. Geelhuis de jubilarissen nog een afscheidsreceptie wordt aangebo den. Kinderfeest Ter Aar TER AAR De culturele vereni ging gaf twee kindervoorstellingen. Het gezelschap Coos van de Velden vermaakte de kinderen in het pa rochiehuis en in het dorpshuis. Ruim 600 kinderen .ïamen deel aan het feest. De clown Nicky zorgde voor daverende lachsalvo's, m iar wist ook in 25 seconden enkele kinderen uit de zaal na te tekenen. De heer Mairing speelde op de piano en de accordeon. Het slot van de voorstelling was een bezoek aan het paleis van de to verende Maharadja, die van het to neel een bloemenzee maakte. Dit jaar zullen meer van deze kinder voorstellingen volgen. BENTHUIZEN De raad heeft voor de derde keer de nota inzake de ruimtelijke ordening, die t.o lang zamerhand wel naam maakt, aange houden. Deze keer was de neer A. van Noort (proL chr.) de oorzaak. Maandagmorgen had hij het college een boekwerkje overhandigd met een aantal suggesties, die hij in de vergadering van maandagavond be handeld wilde zien. Burgemeester Keijzer zei, dat het voor B. en W. onmogelijk was in zo korte tijd zo iets te bestuderen. Van het college kon men geen commentaar verwach ten. De heer Van Noort betreurde het, dat de nota opnieuw moest worden aangehouden. Ik heb alleen maar mijn bezwaren tegen enkele uitspra ken kenbaar willen maken. Nu B. en W. zich nog geen oordeel hebben kunnen vormen en de raadsleden ook van niets weten, is het gevolg van dit alles, dat de nota weer een maand wordt uitgesteld. Dit zal eind januari zijn. De raad besloot een parkeerver bod in te stellen voor één zyde van de Ds. Janszenstraat en voor één zijde van de Smedinghstraat. De heer Van Soest vroeg of de parkeer plaats aan de Ds. Janszenstraat al klaar was. De voorzitter antwoordde hier ontkennend op. Oorzaak was het minder gunstige weer van de laatste dagen. Voor het eerste sportterrein werd een aanvullend krediet verleend van f 20.000 en voor een oefenveld een krediet van f 16.500. De heer Van Noort viel dit voorstel enigszins rauw op zijn dak. Aanvankelijk was een krediet van 35 mille voor het voetbalveld gevraagd met f 8.500 voor onvoorziene uitgaven. Hij deed de suggestie, dat sportverenigingen het oefenveldje zelf zouden aanleg gen op de vrije zaterdagen. Dat scheelde weer wat. Burgemeester Keijzer antwoordde, dat hij liever rooie ruggen dan natte ruggen zag. Als de bevolking iets zou willen doen, krijgt ze daarvoor ruimschoots de gelegenheid bij de financiering van het dorpshuis. Er wordt naar gestreefd het eerste sportveld nog dit najaar gereed te krijgen. Het onderhoud moet de In en uit Woubrugge WOUBRUGGE Ingekomen: J. P. C. Bouwman, Comriekade 15, P. Th. en A. L. van der Meer, Van Eeghenstraat 15, F. Camerling, Vlietpark 3, Hoogmade, R. van de Wetering, Vrouwgeestweg 42. Vertrokken: G. Gerritsen, Prins Bernhardstraat 50a, Koudekerk a.d. Rijn, A. Kalis-Van Straalen, Noor dervaart 54, Oberleek, M. P. J. Haak-Hoogeveen, Mandarijnstraat 31, Amsterdam, F. T. Th. M. Hoo- gervorst-Van der Voorn, J. Perk- plantsoen 16, Hazerswoude, W. Ver kade-van der Horst, Voorstraat 6, Alphen a.d. Rijn, E. van der Mey- Kastelijn, Dorpsstraat 2a, Leimui- den, G. G. Lieverse, Kerkvaartweg 25, Alphen a.d. Rijn, W. P. J. Ver maas-Zandvliet, 2de Vroonstraat 88, Den Helder. Burgerlijke stand WOUBRUGGE Geboren: Yvon ne, d v G F C Blonk en Th J M Duurland. Getrouwd: Leonardus Th Hooger vorst, 28 j en Flora F Th M v d Voorn, 26 j; Pieter J H Verkade, 22 j en Wilhelmina van der Horst, 22 j; Hendrik van der Mey, 22 j en Elizabeth Kastelijn, 20 j; Joan nes W J Versteegen, 25 j en Jacinta L M Zoetemelk, 23 j; Rudolf M B Heymans, 20 j en Petronella H M van der Star, 20 j: Cornelis W Ver maas, 18 j en Wilhelmina P J Zand vliet, 17 j. Overleden: Alida J van Rijn, 96 j, wed v G van Leeuwen. HAZERSWOUDE De jeugdige bevolking van de Groenendijk en het dorp heeft zich tijdens de jaar wisseling niet onbetuigd gelaten. In het Groenendijks parochiehuis startte om klokslag twaalf uur een nieuwjaarsbal, waarbij Eva and the Figleaves voor de muzikale mede werking zorgden. „Binnen deden zich geen onregelmatigheden voor", aldus leider Teddy Wesselingh. Buiten evenwel was op het wegdek van de Rijndijk met enkele balen stro en autobanden een vreugdevuur ge maakt. Brandweercommandant Soe- ters werd door de rijkspolitie ver zocht het fikje te blussen. Zijn man nen werden met sneeuwballen en minder prettig klinkende kreten ver welkomd. Met wat poeder doofden de spuitgasten het feestvuur, om even later te horen, dat het vuurtje weer was opgelaaid. Burgers ver plaatsten toen het vuur van de rijksweg naar de bermen. In het dorp was de jeugd zowel als de brandweer in actie tot omstreeks vier uur. Op de parkeer plaats aan de Dorpsstraat stond een oude personenwagen in lichter laaie, aan de Rembrandtlaan en het Raad huisplein kraaide de rode haan eveneens victorie. eerste jaren zo efficiënt mogelijk worden gehouden. Daarom ook is deskundige uitvoering noodzakelijk. De raad verklaarde zich in prin cipe akkoord met de plannen voor een woonwagencentrum in Alphen, waarvoor drie jaar lang 15 cent per inwoner moet worden uitgetrokken. Bij het vaststellen van het be stemmingsplan Zuidpolder I merkte de heer Van Noort op, dat hij ge vraagd had om een gedifferentieer dere woningbouw. Hij had zich nog niet voldoende kunnen oriënteren en was van mening, dat de vaststelling maar moest worden aangehouden. Ook de heer Van Soest was deze mening toegedaan. De voorzitter waarschuwde, dat uitstel niet in het belang was van de gemeente. Ten slotte werd het plan vastgesteld. De ontwerpbegroting werd aan geboden. De behandeling zal eind januari zijn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Van de Haagse leden van de CHU heeft zich 34,6% uitgesproken voor een fusie met ARP en KVP in 1971. Door 53% wordt afwijzend gereageerd, terwijl 11,9% geen oordeel heeft. Indien deze fusie totstand zou komen zou 24,2% niet meer op de concentratie stemmen. Deze zou den naar de WD (39,2%), naar de SGP (9,8%), het GPV (5,8%), D'66 (3,9%) en de PSP (2%). Verder zou 17,6% een eventuele „nieuwe CHU" steunen, 2% een „Prot. Chr. Unie", terwijl 19% geen voorkeur uitsprak. Deze cijfers zijn het resultaat van een opiniepeiling die eind oktober/ begin november is gehouden binnen de kamerkring Den Haag van de CHU. Van de 900 verzonden formulieren werd 24% terug ontvangen. Een beduidend groter aantal inzen ders is voorstander van alleen een samenwerking tussen CHU. ARP en KVP. Op gemeenteraadsniveau ant woordde 74,4%; voor de Tweede Ka mer 75.4% positief. Samenwerking in de gemeenteraad alleen tussen CH en AR wordt door 85,3% toegejuicht. Slechts 110 van de binnengekomen formulieren reageerden op de vraag betreffende de gewenste lijsttrekker bij een gezamenlijke lijst voor de ka merverkiezing. De heer Tilanus kreeg 38 stemmen, de heer Biesheuvel 26, Mellema 10, Beernink en De Jong 5. Andere namen die worden genoemd waren o.a. drs. Schmelzer (3), mr. Pi ker (3) en de ministers Bakker en Roolvink met 1 stem. De huidige kamerfractie wordt door 58% als goed beoordeeld., 29% als ma tig, 4,3% uitstekend en 2,4% als slecht. Voor de gemeenteraad zijn deze cij fers resp. 55%, ruim 14%, 12% en ruim 2%. Opvallend is dat liefst 43,1% zich geen oordeel heeft gevormd of de top van de CH bij haar overleggingen in de commissie van 18 voldoende re kening houdt met de achterban. SASSENHEEVl Gistermorgen werd aan het eind van de Nieuw jaarsbijeenkomst der Hervormde ge meente in „Ontmoeting" de heer J. Nieuwenhuis door de plaatstlijke predikant ds. A. Westra hartelijk toegesproken, n.a-v. diens aftreden als president-kerkvoogd. Dat hier alle reden voor was blijkt uit de staat van dienst van de heer Nieu wenhuis, t.w. van 1930 tot 1953 als diaken en van 1953 tot heden pre sident-kerkvoogd. Verder was hij meer jaren actief medewerker van de Hervormde vereniging Kinder- zorg. Als diaken heeft hij de moei lijke crisis- en oorlogsjaren meege maakt, als president-kerkvoogd had hy o-a. een zeer werkzaam aandeel in de totstandkoming van het Her vormd Centrum „Ontmoeting". Zijn -%• betaalt: per kwartaal per maand Als beloning voor mijn aktïviteit ontvang ik een "Gouda Bouquet". IDe nieuwe abonnee krijgt onze krant I veertien dagen gratis. Mijn naam - straat- j^^ats: ,^^jj Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant, Antwoordno. 267, Leiden. leeftijd (70 jaar) brengt met zich dat hij afscheid moet nemen van zijn kerkelijke activiteiten. Ds. Westra zei dat na vele jaren arbeid voor de Hervormde gemeen te van Sassenheim, de tijd gekomen was om een punt te zetten achter de kerkelijke loopbaan. Een ieder die de heer Nieuwenhuis kent weet dat hij letterlijk dag en nacht klaar stond. Als nieuw predikant had hij dit zelf ook ondervonden, om ook na diens afscheid, achter de scher men met raad en daad klaar te staan. Ook mevrouw Nieuwenhuis, die haar echtgenoot zo vaak voor de kerk moest missen, werd in de dankwoorden betrokken. De pre dikant wees op het „Soli Deo Gloria" als het leidende principe. Hij deelde nog mee, dat op de eerstvolgende kerkeraadsvergade- ring officieel afscheid van de heer en mevrouw Nieuwenhuis zal wor den genomen- Tot slot liet ds. Westra de heer en mevrouw Nieuwenhuis ps. 121 vers 4 toezingen. „De Heer zal u steeds gadeslaan". SASSENHEEVl Op de morgen van Oudejaarsdag had omstreeks 8 uur op rijksweg 4 als gevolg van plaatselijke gladheid tussen het Klinkenbergerviaduct en Sikkens Lakfabrieken een aantal slippartijen plaats. In totaal waren er 15 auto's bij betrokken. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De schade varieerde van licht tot zwaar. Vijf wagens moesten worden weggesleept Om 12 uur slipte een 36-jarige inwoner van Haarlem als gevolg van de gladheid op rijksweg 4. De wa gen sloeg enkele malen over de kop. De bestuurder kreeg een lichte her senschudding. Succes voor muzikale Koudekerkers KOUDEKERK Op het natio- nale concours van de Ned. muziek verenigingen, dat in Vlaardingen werd gehouden, hebben enkele Koudekerkse solisten mooie succes sen behaald. Voor de tiende keer sleepte T. de Jong met een solo bugel de eerste prijs in de wacht (6x in de ere-afdeling, 4x in de superieure afdeling). Henny Cok behaalde met zyn cornet de 2e prijs in de derde afdeling. Cor- netspeler Peter de Jong won de 2e prijs in de tweede afdeling. ROELOFARENDSVEEN Voor de onderlinge competitie van de bridgeclub „D.W-B." werd in res taurant De Woelige Baren de 9e ronde gespeeld. De uitslag met tus sen haakjes de totale rangorde: 1. Koek en Klein 178 (4), 2. Koek en Straver 174 (3), 3. Huigsloot en Bak ker 160 (2). 4. Echtpaar Van Veen 159 (12), 5. Echtp. v.d. Meer 157 (8), 6- Van Haastrecht en Warmerdam 153 (11), Gebr. Van Klink 150 (1), 8. Kras en Keulemans 150 (6), 9. da mes Hoogenboom en v.d. Meer 150 (9), 10 dames Koek en Straver 145 (13), 11. Echp. Van Berkel 142 (10). 12. Caspers en Turk 140 (5), 13. Echtp. Van Klink 132 (15), 14. Koek en Dobbe 129 (14), 15. Ramsaram 116 (7), 16. Th. Hoogen/boom en W. van Klink 115 (16). Op de vraag of er een relatie aan wezig is tussen kerk en politiek acht 63,5% deze aanwezig en noodzakelijk. Bijna een derde deel verschilt hier over van mening. Ongeveer de helft van de onder vraagden volgt de uitzendingen van de politieke partijen regelmatig. De CHU wordt docr 27% hierbij als goed beschouwd; 34,2% zegt „matig of slecht" De meest gelezen opiniebla den zijn, de CH Nederlander, Vrij Ne derland. Elsevier en de Groene. De interne partijdemocratie wordt door de meerderheid als goed of matig bestempeld. Slecht vindt 9% de de mocratie in de partij Een meerder heid is ook voorstander de Tweede Kamerleden te gaan beoordelen. Van de binnengekomen reacties ls 6,6% afkomstig van de groep 21-4P jaar: 25,1% van 40-50 jaar; 39,8% van 50-65 en 28,5% boven de 65 jaar. Kon. onderscheiden DEN HAAG Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau drs. A Putter, wonende te Voorschoten, eco nomisch adviseur van de mi nister-president; de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, in zilver, is verleend aan H. J. L. Beijersbergen van Henegouwen te 's-Gravenhage, bureauchef bij de NV Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maatschappij. Snelschaken tussen de oliebollen RIJNSBURG Gisteravond hield P. S. C. een oliebollensnelschaak - wedstrijd. Groep I had een tijdli miet van 5 minuten en speelde daar om een dubbele ronde. De tweede groep mocht over een party 10 mi nuten doen en speelde een enkele ronde. Uitslagen: Groep I: W. Binnen dijk met 11 te punt 1; 2 M. J. Goud- naan met 10™3. G. Haasnoot 10 4 T Meirint 7; 5 A. Ravensbergen 516; 6. Jac. Heemskerk 5% en A. Vletter 5% pnt. Groep II: 1 F. Beekhuis met 5%; 2 M. Vletter en L. J. Goudnaan 5; 4 Joh. Schoneveld 3%; 5 D. v.d. Vijver 3Vt\ Fr. Noort 3%; A. Franc ken 7 met 2 pnt. Van de jeugdschakers liet ener teveel het afweten. (Rectificatie) BESTEMMINGSPLAN „FREDERIKSOORD" De burgemeester van Rijnsburg maakt ingevolge artikel 28. zesde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten der provincie 7,ind-Ho'land bi; hun besluit van 3 april 1968, G.S. no. 599, gedeeltelijk goedkeu ring hebben verleend aan het bestem mingsplan „Frederiksoord", vastgesteld bij raadsbesluit van 19 april 1967, nr. 7. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het plan liggen met ingang van 6 jan. 1969 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot dé gemeenteraad als tot Gedieput"prrle Staten hebben gewend, kunnen geduren de deze termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthou ding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan het op de plankaart met een rode lijn omgrensde gedeelte. Rijnsburg, 2 januari 1969. De burgemeester voornoemd, B. H. KOOMANS. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren. A- drianus Petrus zv Scheer H D en van der Ploeg H W M, Georg Au gustus zv Veenenbos G E en Heintz H Chr A, Johannes Antonius Theo- dorus zv Kraan Th en Wortman J G M, Berny zv Boer B en van Kempen H W. Ondertrouwd: van Duijn Arend, 21 jaar en van der Lip G C, 22 jaar; Pos Gerrit, 21 jaar en Verheul Ma ria, 17 jaar. Beroep voor ds. Keijzer ABBENES Ds. J. L. Keyzer heeft een beroep gekregen van de herv. gemeente van Ens (NOP). ABBENES De Dorpsraad geeft zaterdagmiddag om twee uur in het dorpshius een vakantieprogram ma voor de jeugd. De hoofdfilm is getiteld: Dikhuiden. De toegangs prijs is f 0.50. ROTTERDAM De Anglo-Dutch Dredging Company Ltd te Londen, een dochter van de Amsterdamscbe ballast, bagger en grond N.V., gaf I.H.C. Hol land opdracht tot de bouw van een zeer grote sleephopperzuiger. Dit is de derde miljoenenopdracht die I.H.C. Holland binnen een maand boekt De zuiger voor Anglo Dutch Dred ging Co krijgt twee laadruimten met een totale inhoud van 10.000 m3, wordt 118 meter lang en 22 meter breed. Het motorvermogen bedraagt 19.000 p.k. Amstleven en Holl. Sociëteit in 1968 AMSTERDAM Amstleven en de Hollandsche Sociëteit, voor wie het afgelopen jaar het eerste was van samenwerking in Delta verzekerings groep NV, boekten in 1968 tezamen aan nieuwe individuele verzekeringen een bedrag van circa f 448 min (vorig jaar f 408 min) en aan collectieve ver zekering eneen bedrag van circa f 862 min (vorig jaar f 992 min). Rekening houdend met het verval, kwam het totale bij beide maatschap pijen verzekerde bedrga op circa f 8.250 min (vorig jaar f 7.678 min). Het gezamenlijke premie-inkomen le ven bedroeg circa f 202 min (vorig jaar f 180 min). Aan beleggingen stond in totaal uit circa f 1.800 min. Oe in tegratie binnen de Deltagroep vindt goede voortgang. Stand schatkistpapier Het ministerie van financiën ver strekt de volgende opgave van de stand van het schatkistpapier op 23 en 30 december 1968: schatkistpromessen f 1.551.200.000,- (23/12 f 1.559.800.000,-) schatkistbiljetten f4.707.000.000,-, (23/12 f4.707.000.000). UTRECHT Het fondsvermogen van het algemeen beleggingsfonds Albef, dat zich in het bijzonder riclit tot d# kleine belgger, is in 1968 gegroeid van f7,5 miljoen tot f8,6 miljoen. Het fonds is inmiddels gegroeid tot 196.117 (v.j. 151.1449) uitstaande parti- cipatiebewij zen. Per 16 december 1968 was de waarde van een participatiebewUs exclusief de winstuitekering en exclusief de toeslag ad 2 procent f49.11 tegen f47.14, f 44.11 en f46.24 op resp. 16 decmber 1967. 1966, 1965. De uitkering bedraagt f 2.23 per par- ticipatiebewijs. KATWIJK AAN ZEE Na een korte maar ernstige ziekte overleed maandag de heer P. C. Langmuur, die nauw verbonden is geweest met de plaatselijke muziekvereniging UNL De heer Langmuur was bijna vijf tig jaar lang onafgebroken lid van UNI. Een reeks van jaren was hij de amateur-dirigent van het korps. Als zodanig bracht hij vele jonge Katwijkers de eerste muziekkennis by. De Katwijkse jeugd was altijd bijzonder gesteld op de laatste mar sen. Er bestond toen namelijk nog alle gelegenheid rondom de vaste- tent aan de Boulevard een ronde dans te doen. De verdiensten van de overlede ne voor UNI werden bij het zilve ren jubileum beloond met een gou den horloge. De begrafenis heeft plaaits zater dagmiddag op de nieuwe begraaf plaats Duinrust na een rouwdienst in de zaal van de Ichthuskerk. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrydag: hoog water 3.04 en 15.13 uur; laag water 11.12 en 23.31 uur. Voor gehandicapten in Katwijk: f 5128 KATWIJK De collecte voor de stichting Nieuw Unicum te Heem stede (lichamelijk gehandicapten) heeft ruim f 5128 opgebracht. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds. L. Vroegindewey uit Delft in de zaal achter de christelijke gereformeerde kerk een spreekbeurt te vervullen voor de hervormde evangelisatie. LISSE Op oudejaarsavond om streeks acht uur Ls een felle uit slaande brand uitgebroken in de dubbele rk lagere school aan de Beekbrug in de buurtschap De Engel. Het dak en vier leslokalen van de bovenverdieping werden door het vuur ernstig geteisterd. De vier benedenlokalen liepen zware water schade op. De brand is ontstaan op de zolder verdieping. De brandweer van Lisse riep al spoedig de assistentie in van de brandweerkorpsen van Sassen heim en Hillegom daar men geen enkel risico wilde lopen met betrek king tot verdere uitbreiding van de brand. Nabijgelegen gebouwen, on der andere de kerk, leken gevaar te gaan lopen. Brand meester Tegen half tien was men het vuur meester en konden de korpsen van Sassenheim en Hillegom inrukken, terwijl de brandweer van Lisse ach terbleef voor bet nablussingswerk. Het betreft hier de Wilhelmus- vleugel. Het gymnastieklokaal dat beide vleugels scheidt en de St. Anna-vleugel (eveneens 8 lokalen) bleven geheel behouden. Naar de oorzaak van de brand wordt nog een onderzoek ingesteld. Op de dag van de brand waren in de school herstelwerkzaamhe den uitgevoerd. LISSE In januari heeft opnieuw een bevolkingsonderzoek op tuber culose plaats. Invaliden en bejaar den kunnen gratis vervoer aanvra gen op de gemeentesecretarie. KATWIJK De collecte voor het tamboer- en trompetterkorps DVS heeft f 2.265 opgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5