Valkenburg ziet echtpaar Van der Have met spijt naar Leiderdorp gaan Donors kregen waardering ©ster Leidse burgerij kan gerust zijn Leiden bestreed de gladheid afdoende Bestuurlijk en tactisch een man van duidelijke bekwaamheden Hartewens Nevenfuncties Onwezenlijk Archeologie Installatie van burgemeester Van der Have Dr. A. C. de Jong te Leiden overleden Fill) doeltreffend? Enkele jaren Firma Stigter jubileerde NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 2 JANUARI 1969 (Van onze correspondent in Valkenburg VALKENBURG - Niets deed de Valkenburg- se gemeenteraad maandagavond 30 december tijdens de begrotingsvergadering vermoeden, dat burgemeester M. A. van der Have voor de laatste maal een vergadering in Valkenburg voorzat. Oudejaarsdag om ongeveer kwart voor een belde de commissaris van de Koningin in Zuid-Hollandde heer Klaasesz. de heer Van der Have en deelde hem zijn benoeming tot bur gemeester van Leiderdorp mee. De heer Marinus Adolf van der Ha ve is achtenveertig jaar oud. Hij werd in 1920 geboren in Nieuwer- kerk op het Zeeuwse eiland Schouwen en Duiveland en be zocht aldaar de lagere school. Na te Zierikzee zijn hbs-diploma te hebben behaald, ging hij voor een officiersopleiding naar de Konink lijke Militaire Academie te Breda. Het uitbreken van de Tweede We reldoorlog noopte hem naar Zee land terug te keren. Hij ging ge meente-administratie studeren en werd op 1 juni 1940 volontair - ambtenaar op de secretarie te Bruinisse. In oktober 1941 werd deze functie verwisseld voor die van eerste ambtenaar te Nieuwer- kerk. Begin 1945 volgde zijn benoeming tot gemeentesecretaris te Hoede- kenskerke, waar hij na elf jaar zijn werkzaamheden afsloot om zijn benoeming tot burgemeester van Valkenburg te aanvaarden. De heer Van der Have volgde toen burgemeester Van der Harst op, die na een ambtsperiode van vier jaar werd benoemd te Oolt- gensplaat Deze benoeming tot burgemeester van Valkenburg was voor de heer Van der Have de vervulling van een jarenlang gekoesterde wens. In een kleine gemeenschap een dienende en leidinggevende taak te vervullen trok hem bijzonder aan. In Valkenburg zou hij zowel burgemeester als gemeentesecreta ris zijn; hetgeen hem een goed contact verzekerde met de inwo ners. Het burgemeestersechtpaar heeft twee zoons; Jan, twee en twintig jaar, beroepsmilitair te Soester- berg (Technisch specialist), en J^ap, 11 jaar oud, nog op de Qhristelijke Lagere school. Naast zijn burgemeesterschap en zijn werkzaamheden als gemeen tesecretaris vervult de heer Van der Have diverse nevenfuncties. Hij heeft zitting in het dagelijks bestuur van de B.B.-kring Zuid-Holland A, waarvan zijn voorganger te Leiderdorp, nu bur gemeester te Alphen aan den Rijn, de heer Gallas, voorzitter is, en in het dagelijks bestuur van 't bouw instituut Leiden en bollenstreek. Ook is hij nauw betrokken bij de schoolartsendienst De heer Van der Have is lid van de CHU en secretaris van de kamer kring Leiden. Hij is niet zo actief in de politiek werkzaam. Een groot voorstander is hij van de Gewest raad Leiden. Het aandeel, dat bur gemeester Van der Have in de totstandkoming van dit bestuursorgaan heeft gehad (hij was een van de vier voorvechters) is zeker niet gering. Dat is mis schien wel de grootste dienst, aan de gemeente, die hij nu gaat ver laten, verleend. In een gesprek met de heer en me vrouw Van der Have bleek, dat hijzelf in het geheel niet, maar zijn vrouw zeer zeker wel, in spanning deze benoeming heeft af gewacht „Ik vind alles nog zo on wezenlijk; ik zal het me pas wer kelijk realiseren als de wethouders van de gemeente Leiderdorp ko men kennismaken" was zijn com mentaar. „Het burgemeestersambt te vervullen in Leiderdorp zal een groot verschil zijn met zijn taak hier. Het zal in het begin echt wel moeilijk zijn om van de secretaris- stoel af te blijven". Zijn benoe ming per 16 januari sloot voor hem het jaar 1968 op prachtige wijze af. In de loop van de middag ontving het burgemeestersechtpaar in zijn woning deLeiderdorpse wethou ders Meerburg (tevens loco-burge meester) en Nievaart en de heer Hobo, gemeentesecretaris. Zij brachten een kenningsmakingsbe- zoek en trachtten de nieuwe bur gemeester zoveel mogelijk inlich tingen te verstrekken over zijn toekomstige gemeente. (Zij over handigden hem ook een straten gids van de gemeente Leiderdorp). Gesproken werd over de ambtswo ning, die uitzicht biedt op de Rijn (dit ontlokte de burgemeester de opmerking: „Ja, ik begeef me Rij- opwaarts), over het inwoneraan tal van de beide gemeenten, Val kenburg heeft ruim 2600, Leider dorp bijna 12.000 inwoners, welk aantal zal uitgroeien tot 35.000. over de samenstelling van de be volking en nog vele andere zaken. Op de vraag of de burgemeester de gemeente Leiderdorp al kent gaf hij als antwoord: „Ja, als toerist". Zijn hobby, archeologie, bracht hem ook in de omgeving van zijn nieuwe gemeente; niet in Leider dorp zelf, want daar vindt men niets op dit gebied, daar het aan de noordelijke oever van de Rijn is gelegen. Valkenburg, als het Mekka van de archeologie, wint het in dit opzicht echter glansrijk van die omgeving. Als oudste ge meente van West-Nederland, gesticht in het najaar van het jaar 42, is ze tot het jaar 270 bezet geweest door de Romeinen; zij was toen reeds een strategisch punt, getuige het in het jaar 47 gebouwde Pretorium Agrippiné. Nog steeds heeft Valkenburg een strategische functie, getuige het marinevliegkamp Valkenburg, zo zegt de burgemeester. Hij merkte hierbij op dat de samenwerking van de gemeente met het vlieg kamp bijzonder goed is. Nog deze zomer, werd op uitnodiging van de Marine, door B. en W. en de raadsleden met de Poolster een uitstapje op de Noordzee gemaakt. Wat de woningbouw betreft; in Val kenburg moet deze worden afge remd, in Leiderdorp bespoedigd. Relatief gezien wordt er in Val kenburg nog wel veel gebouwd, maar als het plan 't Joght gereed is, zijn de mogelijkheden voor nieuwbouw bijna uitgeput. Het bestemmingsplan 't Boonrak, waar ongeveer 350 woningen kunnen verrijzen, moet nog een lange weg gaan voor het is te realiseren. In Leiderdorp zijn momenteel onge veer 350 woningen in aanbouw, en dit aantal moet in de toekomst nog sterk worden opgevoerd. Toch is het grote aantal woningen dat in de ruim 12Va-jarige ambtsperiode in Valkenburg is ge bouwd een voorbeeld van de ener gie en het enthousiasme, waarmee burgemeester Van der Have zijn taak verricht Gesteund door zijn wethouders en in hechte samen werking met de raad kon deze krachttoer in een kleine gemeente worden verricht. Er zijn 16 scholen in Leiderdorp, nl 7 kleuterscholen, 8 lagere scholen en 1 MAVO-school, met respectie velijk 680, 1850 en 280 leerlingen. Valkenburg is slechts 1 kleu- PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner 'of concertpia nist Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons In Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. Leiden, tfcgewoerd 90 - tel. 20097 Amsterdam - Arnhem - Breda Rotterdam LEIDERDORP Het begroetings- en installatieprogramma ter gele genheid van de komst van burge meester Van der Have op zaterdag 18 jan. vermeldt in grote lijnen: een ontvangst aan de gemeentegrens, een openbare raadsvergadering, die waarschijnlijk om half 12 begint, een lunch, een rondrit en een receptie. Men heeft de zaterdag gekozen om dat deze 's winters de meest ge schikte is. LEIDEN Op Oudejaarsdag overleed in het St. Elisabeth-zie- kenhuis een bekende Leidse leraar: dr. A. C. de Jong, voorzitter van de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Dr. De Jong, die sinds 1929 als leraar Nederlands aan het Bo na venturalyceum in Leiden was verbonden, is 65 jaar geworden. Hij was oprichter van de Leidse afdeling van St. Adelbert en tot 1961 was hij secretaris van de lan delijke R.K. lerarenvereniging St. Bonaventura, welke vereniging hij de laatste jaren diende als advi seur. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Peter zv A A van Hemert en M M H Smeele. Hoofdstraat 180; Yvonne Hendrika dv J Pouw en H Heus, Frederik Hendriklaan 68; Daniëlle Pauline dv L F van der Krogt en J M de Haas, Wielewaallaan 29. Getrouwd: L A van der Werff en J H Zonneveld, G de Bruijn en C van der Zwan, J A Pommer en W C Wittebol, J L Mariens en E M Nie vaart, K van Winkel en N W Volwa- ter, W J Bekkering en C van der Wal, L C van der Post en L A van Alphen. Overleden: J A Paulides,76 jr, echtgenoot van M J Riering. KATWIJK AAN ZEE De kana- riefokvereniging houdt vandaag, morgen en overmorgen in de oranje zaal van het jeugdhuis een vogel tentoonstelling. Vanavond wordt zij officieel geopend. Openingsuren van 10 tot 22 uur, zaterdags tot 19 uur. Ingezonden In Uw dagblad van 30 december 1968 komt een stukje voor in de rubriek „Lezers schrijven" van de ziekenverpleger van „Endegeest" A. Krom, Jacob Catslaan 49 te Leiden, goed bedoeld waarschijnlijk, maar feitelijk onjuist en daarom aanlei ding gevend tot misverstanden. Een verpleger van een psychiatri sche inrichting moest, dacht ik, toch over zoveel mensenkennis en psy chologisch inzicht beschikken, dat hij weet dat ook met goedbedoelde stukjes in de krant het vertrouwen in iets kan worden ondermijnd door zichzelf op te werpen als „deskundi ge", terwijl hij een klokje heeft ho ren luiden, maar niet weet waar de klepel hangt. Wat toch is de werkelijkheid: De Eerste Hulpdienst van de G-G. en G.D. verleent de allereerste hulp bij ongevallen door goed getrainde en hierin speciaal geschoolde E.H.D.- ers in het bezit van 'n geldig EHBO- diploma. De eerste hulp ter plaatse is ook niet meer dan éérste hulp; vrijwel alle ongevalspatiënten gaan voor definitieve behandeling naar een van de Leidse ziekenhuizen. In het ziekenhuis heeft de E.H.D.-er meteen door de behandelende spe cialist de controle op zijn eerste hulp. Van de kant van de ziekenhuizen heeft mij dan ook nog nooit een klacht of opmerking bereikt dat er bij de eerste hulpverlening fouten waren gemaakt. De heer Krom zegt, dat alle G.G. en G.D.'en werken met gediplomeer de verplegenden- Dit is bepaald niet waar, want dit geldt alleen voor die G.G. en G.D.'en, die ook het zieken- vervoer verzorgen, hetgeen in Lei den niet het geval is. In dit geval heeft een verpleger op een zieken auto natuurlijk wel zin. Wat de snelheid van uitrukken naar een ongeval betreft, dit is door de goede samenwerking met de brandweer gegarandeerd, terwijl bij een combinatie ziekenvervoer en on gevallentransport dit laatste wel Het echtpaar Van der Have met zijn jongste zoon. terschool en 1 lagere school rijk. In Valkenburg zijn diverse in dustrieën gevestigd, zoals het installatiebureau HANAB, de fa briek voor honden- en kattebrood Hols NV., de Zuidhollandse Loon bedrijven, de betonfabriek ABEX N.V. en de potterie RAVELLI. Door deze industrieën is het aantal uitgaande forensen praktisch ge lijk aan het aantal inkomende. In Leiderdorp forenst het grootste gedeelte van de inwoners. Wat de godsdienstige opbouw be treft, er zijn iets meer hervormde dan gereformeerde gezinnen, ter wijl ongeveer 10 pet. van de inwo ners Rooms-Katholiek is. Deze verhoudingen liggen in de ge meente Leiderdorp wel iets an ders. Ook de gemeentesecretarieën verschillen veel; zijn in Valken burg zeven ambtenaren werkzaam, in Leiderdorp telt meri er 26. De gemeenteraad van Leiderdorp telt 13 leden, onder wie 2 wethouders; in Valkenburg bestaat de gemeen teraad uit 7 raadsleden, onder wie eveneens 2 wethouders. De reactie van de wethouders G. Vis (tevens loco-burgemeester) en P. Langeler op de benoeming van burgemeester Van der Have tot burgemeester van Leiderdorp was, dat zij al enkele jaren een ver moeden hadden van een mogelijk vertrek. Zij feliciteerden de heer Van der Have met zijn promotie, maar deden dat met gemengde ge voelens, want hij kan node gemist worden. Het bestemmingsplan 't Boonrak bij voorbeeld is zo geheel en al zijn werk, dat het de wethouders moei lijk valt, dit zonder de initiatiefne mer uit te voeren. „De heer Van der Have is een bur gemeester met grote bekwaamhe den op bestuurlijk en taktisch ge bied. Hij benadert de bevolking enerzijds als goede vriend, ander zijds als burgemeester. Valken burg verliest in hem een echte burgervader Hij is als geen ander op de hoogte van de geschiedenis van het oude Valkenburg en kent alle proble men rond deze gemeente. „De wet houders hopen nog op enige steun van hem door middel van de ge westraad Leiden en vooral op een blijvende belangstelling voor Val kenburg". „Te rekenen naar zijn capaciteiten verdient burgemeester Van der Have een grotere gemeente en hieruit blijkt ook duidelijk hoe groot het verlies voor Valkenburg is", zeggen zij. Mevrouw Van der Have, die haar man bij vele gelegenheden verge zelt en hem in alles terzijde staat, zal in ons dorp zeker gemist wor den. Valkenburg ziet dit burge meestersechtpaar met spijt ver trekken. De installatie van burgemeester Van der Have te Leiderdorp zal plaatsvinden op 18 januari, 's mor gens om 10 uur. De benoeming van de heer Van der Have gaat 16 januari in. HILLEGOM De amateurfilm club Amfi '66 komt dinsdag bijeen in Huize Weltevreden om te discus siëren over films van de leden. HILLEGOM Woensdag 8 ja nuari is er gelegenheid met de op haaldienst grof huisvuil mee te ge ven. LEIDEN Donars van de Bloed transfusiedienst van de afdeling Leiden en Omstreken van het Ne- derlandsche Roode Kruis aan wie door het hoofdbestuur van het Roode Kruis de Landsteiner-pla- quette voor 20 maal bloed gegeven is toegekend: Oud-Ade: F. van Kampen. Hazers- woude: mevr. N. v. Driel-de Bruijn; mevr. M. J. M. Pannebakker-Hooge- veen. Hoogmade: W. P. Wolvers. Katwijk: J. Dijs; mej. A. Haasnoot; R. v.d. Jagt. Koudekerk aan de Rijn: K. Schellingerhout; G. Snatersen. Leiden: mevr. M. J. Beyer-Tende- loo; B. W. Bierman; J. Blikman; A. van Es; mevr. M. A. Th. Jongmans- Bergers; A. J. C. Kluppel; F. P. Kruit; J. Langezaal; P. van Leeu wen; J. Leewis; mevr. J. C. Lepe laar-Tegelaar; H. J. H. Mooren; mevr. C. M. Uiterdijk-Knijnenburg; G. J. Visser. Leiderdorp: A. Dise- raad; P. J. W. Goddijn; J. P. Hokke- ling; C. Kagenaar jr.; J. E. Rogge veen. Lissc: L. W. v.d. Post. Noord- wijk: F. H. Hiep; Th. Wijnands sr. Noordwijkerhout: M. J. Turk. Oegst- geest: mevr. I. Krants-Santman; C. A. Rol. Rijpwetering: mevr. G. J. Warmerdam-Canzevles. Voorschoten: mevr. A. M. v. Aartsen-Bouw. War mond: mevr. J. M. Mustert-v.d. Burg; G. G. v. Elburg; mevr. E. C. Sam wel. Wassenaar: mevr. T. J. v. Egmond-de Laater. Woubrugge: mevr. J. M. v. Harskamp-v. Klave ren. Lijst van donors van de bloed transfusiedienst van de afdeling Lei den en omstreken van het Roode Kruis aan wie door het hoofdbestuur de Landsteiner-penning voor 5 maal bloed geven is toegekend: Alphen aan den Rijn: H. C. J. F. Dijkstra; P. v.d. Werf jr.; Benthui zen: P. Pos. Katwijk: J. Dijs; G Glasbergen; mevr. M. D. Harteveld- v. Dijk; M. Kraayenoord; J. v.d. Luyt; mej. M. Verstappen; D. Plug; T. Vooijs. Koudekerk aan den itijn: H. Schurink. Leiden: G. Albers; mevr. J. Aoeldoorn-du Prie; mevr. A. Ba- tist-Messemaker; K. v. Bemmel; i H. D. C. Bevers; H. J. Bos; W. Cu perus; W. Duk; J. Hakkenberg; J. P. L. v. Houten; A. P. J. Kortekaas; D. Leune; P. J. M. Leune; E. Lekx; F. Libeton; mej. G. J. Lijbers; mej. O. J. Lijbers; J. H. v.d. Maas; W. F. Maas; J. D. Mat ze; mej. J. v.d. Meij; H. Nagtegaal; J. v. Nierop; P. C. N. Noort; mevr. E. Pijnacker-Orth; mevr. A. H. v.d. Ruit-v. Zuilekom; C. Ruyrok; J. Singerling; P. C. v.d. Sleet; J. Stieding: mej. J. Strijk; H. v.d. Veer; B. Velthuizen; J. P. de Vries; J. Walter; Leiderdorp: J. Bloemendaal; G. A. M. v. Haasteren; J. A. F. de Krijger; R. Oechies; L. J. de Koning. Lisse: H. P. W. v.d. Aart; J. den Heijer; H. C. M. Mens; Noord- wijk: H. A. Rovers; N. Both; mej. M. G. J. v. Eewijk; mej. J. C. M Kortekaas; W. Meijers; J. G. M. M. de Ridder. Noordwijkerhout: W. H. F. Hoogkamer; J. J. M. Lammers. Oegstgeest: C. A. P. v. Abswoude; J. C. M. v.d. Brink; L. J. F. Hermans; mevr. A. J. Kemperman-Kriek; F. H. Kes; A. W. P. M. Menken; J. Moese- laar; L. Querido; A. v. Velde. Roe- lofarendsveen: mevr. A. P. A. Op- dam-Koolloos. Rijnsburg: A. C. Berk- heij; A. G. Heemskerk; H. P. Rik- kers. Sassenheim: N. Breedijk, Val kenburg: M. A. de Haas; J. C. RijT senbrij. Voorhout: F. M. A. Jirka; B. P. L. v.d. Lans; J. J. G. Warmen- hoven. Voorschoten: mevr. Th. A. M Cornelissen-Huigsloot; C. de Reuver; W. v.d. Wetering; M. C. Zonneveld. Warmond: P. H. v. Dam; mej. J. P. G. I. Walenkamp. Wassenaar: mej. M. Th. v.d. Barselaar; mej. J. A. Guyt; E. van de Luyt; Th. J. M. Menken; J. H. M. v. d. Ploeg. Woubrugge: A. P. M. Witteman. Zoeterwoude: G. J. Ammerlaan; J. A. M. v.d. Berg- J. v. Kampen; J. Th. M. den Hollander: mevr. I. C. M. den Hollander-Nagtegaal; S. P. L. Verdegaal. LISSE De dierenbescherming houdt dinsdag 7 januari een alge mene ledenvergadering in De Witte Zwaan, aanvang 8 uur. Het feit dat het oudejaarsdag was verhinderde het gemeente bestuur van Leiderdorp en burgemeester Van der Have van Valkenburg niet elkaar nog dinsdagmiddag voor het eerst te ontmoeten. Het werd een prettig, ongedwongen gesprek. Van links naar rechts wethouder Nievaart, burgemeester Van der Have, wethouder-loco-burgemeester Meerburg en gemeentesecretaris Hobo. Foto's Van der Horst Vlam in de pan NOORDWIJK Op oudejaars avond werd alarm geslagen voor een brand in een woning aan de Bosweg. Toen de binnen enkele mi nuten ter plaatse zijnde brandweer arriveerde, bleek het vuur reeds te zijn gedoofd. De brand was ontstaan door het slaan van de vlam in de pan. De schade bleef beperkt tot verbrande gordijnen en een met roet bevuilde keuken. eens in het gedrang kan komen- Aan het transport van ongevals slachtoffers worden hoge eisen ge steld, vandaar nieuwe ambulances en speciaal hiervoor geschoold per soneel. De opmerking van de heer Krom „goedkoop en ongeschoold personeel" is dan ook bijzonder kwa lijk en ondermijnt het vertrouwen in de G.G. en G.D. Dat er van rijkswege subsidie zou worden verleend aan E.H.B.O.-dien- sten van G-G. en G.D.'en is onjuist. Dit slaat alleen op „de witte plekken op de kaart" om ook in die gebieden het ziekenvervoer en ongevallen transport te stimuleren, als zijnde aldaar een onrendabele zaak. Geen één grotere G.G- en G.D. komt der halve voor deze (bescheiden) sub sidie in aanmerking. Samenvattend: sneliheid van trans port, deskundige eerste hulpverle ning en de goede samenwerking met ziekenhuizen ter plaatse zijn gega randeerd. De heer Krom en de Leid se burgerij kunnen derhalve gerust zijn. De directeur van de G.G. en G.D., (J. G- Bazuin) LEIDEN Ter gelegenheid van heit 75-jarig bestaan van het aan nemersbedrijf van de firma D. Stigter en Zn werd op nieuwjaars dag een druk bezochte receptie gehouden in restaurant Bernsen aan de Breestraat. Onder de velen, die de heren Stigter de hand kwa men drukkenwas ook burge meester Van der Willigen. Het bedrijf gevestigd aan d« Hogewoerd, werd opgericht als tim mermanswinkel. De heer D. Stigter begon toen met één krullejongen; nu telt het bedrijf dertig perso neelsleden. De heer D. Stigter sr. was vele jaren voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Aanne- mersbond; zijn zoon is nu penning meester. UIT ONZE POPULAIRE AFDELING Jonge Jenever per liter Oude Genever per liter 8,75 Citroen Jenever per liter 736 Bessen Jenever per liter 7.25 Framb. Bessenwijn per liter 735 Dry Gin per fles 9,75 Scotch Whisky per fles 15,60 Franse Cognac per fles 13,55 Vodka per fles 9.7» Sherry medium dry per fles 335 Landwjjn, rood en wit. per fles L75 Valpollcella, reuze fles 1,6 liter 3,45 Pilsener, per krat 20 HALVE LITERS 9.70 Al uw orders worden gratis thuisbezorgd. Wijnen en gedistilleerd. STEENSTRAAT 8 TEL. 21361 HERENSTRAAT 6 TEL. 30069 HAARL.STRAAT 204 TEL. 21611 LEIDEN De gemeentelijke rei nigingsdienst is mede dank zij de onlangs aangeschafte drie nieuwe strooi-installaties de gladheid van de laatste week in het oude jaar te glad afgeweest. Tussen Kerst en Oudjaar legden de vijf strooi-eenhe- den en de speciale bruggenwagen op ruim 1.300 kilometer straten en wegen een pakket zout-zandstrooi- sel van ca. 315 ton neer. Op de tweede Kerstdag zijn de 85 kilometer hoofdroute (openbaar vervoer) en de 90 kilometer aan se- cudaire verkeerswegen viermaal ge strooid in verband met de vele sneeuwbuien. Die dag is er dan ook 24 uur lang gewerkt. De volgende dagen heeft men zich moeten beperken tot de hoofd routes, omdat de zoutvoorraad ging slinken. De betrekkelijke dooi die op oudejaarsdag 's morgens in het westen nog 1 wat verkeerspaniek bracht, werd in Leiden nauwelijks als lastig ondervonden, omdat de avond tevoren schijnbaar onnodig tijdens droog vriesweer een laag zout/zand was gestrooid, die goede diensten bewees. In de laatste uren van het vorig jaar zijn de hoofd routes bestrooid. Niettemin blijft voorzichtigheid te allen tijde gebo den. De huisvuilophaaldienst heeft het nieuwe jaar met een schone lei bun nen beginnen, hoewel dat hem bij zonder moeilijk is gevallen- Niet al leen de weersomstandigheden, het uitvallen van de ophaalbeurt tijdens de kerstdagen en de extra hoeveel heid gezelligheidsnaweeën, maar ook de nogal grote vrijmoedigheid van vele Leidenaars om veel groot grof vuil bij de huisvuilemmer te depo neren. waren oorzaken dat tot laat in de avonden moest worden door gewerkt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3