Raad Valkenburg uitvoerig over de begroting ITillegom heeft vrijdag een honderdjarige VLEET CHEPEN VAN DER PLAS P. VAN DUIJVENBODEN M, L v. d. Anker - Rijnsburg B. en W. bezorgd over woningbouw Wij hebben weer sleeën voorradig VAN GALEN Uitbreiding Boekhoudbureau en Assurantiekantoor EEN VOORSPOEDIG 1969! MEUBELEN VLOERBEDEKKING GORDIJNSTOFFEN BEDDEN en DEKENS Geen verhogingen Huisarts GEMEENTE ALKEMADE Onteigeningswet Langeveld geen 6 weken aan bed gebonden isserijnieuws bij de E1LEN EN ZEILEN NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 31 DECEMBER 194 VALKENBURG Gisteravond kwam de gemeenteraad voor de laatste maal in dit jaar byeen. Burgemeester M. A. v. d. Have ging in op vragen in de vergadering van jl. vrijdag door de gemeenteraadsleden gesteld. De inwoners van Valkenburg toonden voor de behandeling van de begroting grote belangstelling. Na de burgemeester kwam wethouder Vis (CHU) aan het woord, die in verband met een vraag, door de heer Jac. v. d. Mey (CHU) gesteld, of het niet mogelijk zou zyn landerijen in eigendom van de gemeente af te stoten, alle bezittingen van enige waarde naging. Hij begon met de gronden in het Duifrak, die een waarde vertegen woordigen van 2Vt ton. Vervolgens nam hij „De Wei", pas vorig jaar aangekocht, onder de loep. Van deze bezittingen gaat ongeveer de helft over in handen van de provincie voor de aanleg van een nieuwe prov. weg, terwijl de andere helft bestemd is voor de bouw van negen bejaar denwoningen met het daarbij be horende verzorgingscentrum. De hierin gestoken gelden komen hope lijk dus spoedig terug. De in het bij zonder door de heer v. d. Mey be doelde gronden aan de Voorschoter- weg, tegenover de bunker, die thans in gebruik zijn bij de heer v. d. Zwart, kunnen van belang zijn bij de toekomstige ruilverkaveling. Dit moet echter nog bekeken worden; indien deze niet in de verkaveling kunnen worden ingebracht, is het college voornemens de percelen te verkopen. Dan zijn er nog de gron den gelegen achter de Chr. lagere school aan de Broekweg, indertijd in gebruik by de heer v. d. Nagel. Hem werd de huur opgezegd in ver band met de toen noodzakelijke uit breiding van de algemene begraaf plaats. Inmiddels is door uitbreiding op andere wijze de vergroting van de begraafplaats niet meer zo ur gent. Van deze gronden is nu onge veer 40% bestemd voor de uitbrei ding van het speelterrein van de school; een gedeelte wordt nog voor de begraafplaats en de doorverbin ding met 't Joght gereserveerd, ter wijl voor de rest nog een bestemming wordt gezocht. De grond naast Tot vanavond 7 uur geopend. Morgenochtend 1 januari! Speciaal voor sleeën verkoop. REMISESTRAAT 53, KOESTAL en HOORNES Burgerschap en Burgerzin voor Katwijkse jarigen KATWIJK In de loop van 1969 zullen alle inwoners van Katwijk van 21 jaar en ouder op hun ver jaardag van het gemeentebestuur een boekje ontvangen, nL „Burgerschap en Burgerzin". Burgemeester A. G. Vermeulen heeft er een gelukwens in geschreven. In het boekje staan tal van overzichten betrekking heb bend op de gemeente Katwijk. Verder is er een algemeen ge deelte met gegevens over de Neder landse samenleving, die voor stem gerechtigden van belang zijn. Vele foto's zijn in het boekje opgenomen. Zo is er tekening in opgenomen van de in aanbouw zijnde sporthal aan de Kon. Julianalaan in Cleyn Duin. Hoog en lang water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 1.44 en 13.58 uur; laag water 9.52 en 22.06 uur. Donderdag: hoog water 2.25 en 14.38 uur; laag water 10.36 en 22.50 uur. Meurs. destijds aangekocht ten be hoeve van de bouw van een nieuw raadhuis, is nu, aldus wethouder Vis, in feite in gebruik als parkeer terrein. Aan deze situatie hoopt het college iets te doen, bijvoorbeeld door de aanleg van een parkeerter rein aan de rand van de gemeente. Momenteel is er geen verandering in te brengen, daar men liever niet heeft, dat de grote vrachtwagen combinaties en trucks met oplegger in de straten worden geparkeerd. De twijfel van de heer v. d. Mey aan de noodzaak van uitbreiding van het gemeentepersoneel weer legde de heer Vis met de volgende woorden: De gemeente heeft mo menteel 6 werklieden en 1 vaste architect in dienst. Aan de nood zakelijke uitbreiding van het perso neel van gemeentewerken, waar ook van onderbezetting sprake is, hoopt men voorlopig te ontkomen door het hopelijk binnenkort in te voeren nieuwe systeem van de reinigings dienst (na goedkeuring van de proef met het verpakte huisvuil). Deze uitbreiding is noodzakelijk geworden door de vergroting van het aantal straten, groenstroken en lichtmasten (in aantal verdubbeld). Vervolgens schetste hij de vele taken van de gemeente-architect. Er zijn thans twee van de vier weg constructies gereed; de reconstructie van de Hoofdstraat tussen de brug bij Oosterlee en die bij Lagendijk staat echter nog op het programma, terwijl ook het bestemmingsplan 't Boonrak de architeot veel tijd zal kosten. Om zyn werkzaamheden naar behoren te kunnen uitvoeren, heeft hy beslist een medewerker nodig. Ook in vergelijking met naburige gemeenten is de personeelsbezetting van dit bureau te gering. Bovendien kan men, wanneer deze personeels uitbreiding heeft plaats gevonden, meer werkzaamheden in eigen hand houden. Het college acht deze uit breiding noodzakelijk, daar men nog een waslijst van werkzaamheden heeft liggen. Wethouder Vis wflde zelfs spreken van een meerjarenplan. De heer v. d. Mey vroeg ook of het bestemmingsplan 't Boonrak niet ge splitst kan worden uitgevoerd. Deze mogelijkheid is in dit stadium in ieder geval nog niet aanwezig, daar het een vlekkenplan betreft, wat in houdt. dat voor dit plan een plano logische goedkeuring is aangevraagd om de bestemming „agrarisch ge bied" te wijzigen in „woongebied". De splitsing wordt ook in een later stadium moeilijk daar men niet van te voren weet welke per sonen gebruik maken van de mo gelijkheid van beroep op de Kroon. Toch denkt het college er wel over dit plan in twee jaar te doen uit voeren om zo een meer gespreide oplevering van woningen te ver krijgen (een spreiding over onge veer 15 jaar). De brug of dam in de Watering, die de Marinus Poststraat met het Frankenburg moet verbinden, zal aldus wethou der Vis nog wel enige tijd op zich laten wachten, daar nog vaarrech- ten moeten worden afgekocht. Deze afkoop is thans in handen van Prov. Waterstaat. De aanleg van deze brug komt voor de zo belangrijke reconstructie van de Katwijkerweg, waarmee men over enkele maan den hoopt te beginnen, altijd te laat, temeer daar men afhankelijk is van Prov. Waterstaat. Wethou der Vis besloot zijn antwoord aan de raad met de wens uit te spre ken, dat het college in het nieuwe begrotingsjaar kan rekenen op de- voor al Uw verzekeringen en financieringen. WYBORGHSTRAAT 7 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2916 Ook voor het nieuwe jaar is uw adres voor WONING INRICHTING Secr. Varkevisserstraat 126 - Telefoon 3067 Wij wensen al onze cliënten, vrienden en bekenden een VOORSPOEDIG 1969 toe! Wegens inventarisatie is onze zaak donderdag en vrijdag 3 januari GESLOTEN. zelfde steun van de raad als in het afgelopen jaar. Wethouder P. Langeler (ARP) merkte op dat het verheugend is te constateren dat een sluitende be groting is verkregen zonder dat daarvoor belastingverhogingen moesten worden ingevoerd. Hij waarschuwde echter voor een te groot optimisme. De reinigings dienst zal, wanneer het nieuwe sys teem wordt ingevoerd een kosten- vermeerdering te zien geven; deze vermeerdering wordt slechts ge deeltelijk opgevangen door arbeids besparing. Als de proef verpakt huisvuil definitief wordt, zal de raad een begrotingswijziging wor den gepresenteerd, die de begro ting 5.000 a 6.000 nadelig zal be- invloeden. Deze begroting, zo zei hij, is ruim opgezet; de inkomsten zijn met opzet laag, de uitgaven hoog opgegeven. De moeilijkheden zullen in de toekomst vooral op het vlak van de financiering lig gen. De uitbreiding en verbetering van de lagere school en de recon structie van de Katwijkerweg zul len praktisch al het beschikbare geld opeisen, zodat men daarna zal moeten overgaan tot vaste geld leningen. Met betrekking tot de woning bouw en de woningnood zei spreker dat B. en W. ernstig bezorgd zijn over de huidige situatie. Het col lege hoopt dan ook op een spoedige goedkeuring van het plan 't Boon- rak. Opmerkelijk vinden B. en W. het, dat het raadslid dokter Van Delft (ARP) pl^it voor de toela ting van niet ingezetenen. Het be leid van B. en W. is en blijft erop gericht, deze toelating tot een mi nimum te beperken, dit in het be lang van de plaatselijke bevolking. Over het bij de bejaardenwonin gen te bouwen dienstencentrum vermeldt het schetsplan ruimte voor een tandarts, voor bevolkings onderzoek, voor een schoolarts, voor zuigelingen- en kleuterzorg, recreatieruimte voor bejaarden en een rouwkamer. Voor dit plan is subsidie aangevraagd, terwijl de mogelijkheid tot een doeluitkering uit het gemeentefonds hiervoor reeds door de burgemeester werd besproken. B. en W. hopen dat er een stichting zal komen, die dit centrum zal gaan huren. De vraag of de mogelijkheid aanwezig is het complex van 9 bejaardenwoningen in de toekomst uit te breiden, moest de wethouder ontkennend beantwoorden; wel is het verzor gingscentrum op meer dan 9 be jaardenwoningen gepland. In het toekomstige uitbreidingsplan 't Boonrak is ook ruimte opengela ten voor openbare bebouwing, zo dat een nieuwe kleuterschool daar gebouwd kan worden, was het ant woord op de vraag of er al grond voor een nieuwe kleuterschool was gereserveerd. Hierbij tekende de wethouder nog wel aan dat het college nog geen aanvraag hier voor van het kleuteronderwijs had ontvangen. De heer Langeler vond het in schakelen van de huisarts bij on gevallen ook verre van ideaal, voor al daar de kans vrij groot is dat de huisarts ten tijde van een onge val niet bereikbaar is en ongeval len een aparte behandeling vragen en een spoedige opname in een ziekenhuis vaak van bijzonder groot belang is. In dit verband noemde hij het plan van de ge meente Katwijk tot het oprichten van een Districtsgezondheidsdienst DGD. B. en W. zagen dit plan echter liever in groter verband, het plan van de gemeente Katwijk komt volgens hen te veel voor in een te klein gebied. Zij zagen het liever op eenzelfde leest geschoeid als bij de organisatie van de brand weer in het gewest Leiden. De op merking of de huidige toestand een misbruik maken is van de huisarts liet hij liever aan de be trokken huisarts over. Wel hoopte hij, en hij verwachtte eigenlijk niet anders, dat de huisarts zijn dien sten bij een ongeval zal blijven geven. Het komende jaar zal ge tracht worden een sportzaal (een sporthal noemde hij te groots voor Valkenburg) en voor de buiten sporten een sportveldencomplex te Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkemade brengt hierbij ter voldoening aan het bepaalde in artikel 84 der Ont eigeningswet ter openbare kennis, dat vanaf 31 december 1968 gedurende 21 da gen voor een ieder ter gemeentesecre tarie (Bureau Openbare Werken) ter visie ligt het besluit van de Raad dier gemeente dd 16 december 1968 tot ont eigening in het belang van de ruimte lijke ordening en de volkshuisvesting en ten name van de gemeente Alkemade van ongebouwde eigendommen van me vrouw B. de Vos-van der Knijff te Nwe Wetering, benodigd voor de bouw als on derdeel van een plan voor de stichting van 137 premiehuurwoningen van 36 dier woningen in het bestemmingsplan ,De Goch" te Roelofarendsveen, vastgesteld bij besluit van de Raad van voormelde gemeente van 27 mei 1963 en goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 5 februari 1964 onder nr. 445. Roelofarendsveen. 31 dec. 1968 Het Hoofd van het gem.bestuur van Alkemade, P. M. F. SMOLDERS bouwen en aan te leggen. Aan het eind van de algemene beschouwingen kwam wethouder Vis nog even terug op de verbin dingsweg FrankenburgMarinus Poststraat. In dit begrotingsjaar zal deze verbindingsweg in ieder geval worden aangelegd, eventueel voorzien van een voetbrug. De heer S. Poot (Gem. Belangen) gaf het college nog in overweging om tijdens de reconstructie van de Katwijkerweg een Baileybrug van de genie daar te laten plaatsen. Het college neemt dit in overwe ging. Vervolgens ging men over tot een hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting met daarna de be handeling van de wijzigingen op deze begroting. Kwaliteit van de bolbloemen is uitstekend RIJNSBLRG Hoewel gedurende de week, voorafgaande aan Kerst mis werkelijk recordcijfers in om zet en aanvoer werden geboekt, daalden de prijzen na kerstmis sterk, vooral doordat de aanvoer zeer groot bleef en nóch het weer, nóch de vraag naar bloemen erg meewerkte om de afzet te bevorderen. Het feit dat de kerstdagen midden in de week vielen was voor de bloe menhandel ongunstig te noemen, en menige markt- of straathandelaar, heeft zich slechts met veel moeite kunnen losmaken van zijn laatste bloemen, een verschijnsel dat men anders om deze tijd van het jaar maar zelden ontmoet. De vraag in het buitenland komt nu gelukkig enigszins op gang zo dat naar men hoopt de prijzen niet verder zullen dalen. De kwaliteit is vooral van de bolbloemen uitste kend. In de ons omringende lan den bestaat de gewoonte de nieuw jaarswensen vergezeld te doen gaan van een bosje bloemen. HILLEGOM In „Veldhuis", Pastoorslaan 120 een steenworp van de spoorbaan woont de heer J. C. Langeveld met zijn drie dochters: Truida, Griet en Anna. Vrijdag 3 januari hoopt de hoofdbewoner 100 jaar te worden. Hij aanschouwde het levenslicht in het boerendag- geldersgezin Langeveld in een huis aan de Hillegommerbeek, dat onder dak bood aan ouders, twee zusters en zes broers. Tot zijn twaalfde jaar ging hij op school bij meester Veenendaal. Het schoolgebouw stond eertijds op de hoek Wilhelminalaan Van den Endelaan. Niet minder dan 63 jaar werkte de heer Langeveld bij de (sinds 1901 Koninklijke) Bloembollenkwekerij en Exporthandel Gebroeders Van Zanten N.V. vlak over de spoor weg. „Ik sta er al 88 jaar op de loon lijst", zegt met voldoening deze „wer ker van het eerste uur". Jaap ging op dertienjarige leeftijd het dienstverband aan „als keuken jongen bij meneei Gerrit Veldhuy- zen van Zanten, de grootvader van „Westerkim", verduidelijkt de hon derdje rige. Omstreeks zijn geboorte jaar heet de streek tussen Leiden en Haarlem nog niet „De Bloembollen streek". De beboste duinen reiken nog tot de uitlopers van het Haar lemmermeer. Nog is de (beschei den) teelt grotendeels geconcentreerd in Haarlem, maar steeds meer fir ma's worden in Hillegom, Lisse en Sassenheim gesticht. Steeds meer woeste grond wordt afgezand omdat deze gronden ideaal bleken voor de teelt van bloembollen. In de Hillegommerbeek meren de turfschepen en op de ikkers ver bouwen de tuinders hun groenten en aardappelen die voor een groot deel op de Amsterdamse .narkt worden verkocht. Gerrit Velidihuzen Van Zanten teelt tot dan toe alleen groenten en aardappelen. Hij is jong 26 jaar maar ontdekt dat er „muziek" in de bollenteelt zit. Ondernemend als hij is koopt hij 3 hectare land; stapt in het huwelijksbootje, dat aanmeert bij „Veldhuis", waarin nu Jaap Lan geveld. al 63 jaar woont. De 100- jarige bracht per kruiwagen de eer ste kist bollen voor export naar het toenmalige station j.Veenenburg". „Dat was in de tijd toen plaatsge noot Wagemans de eerste fiets be reed". herinnert de heer Langeveld zich, „maar ik deed alles op de be- Van der Koddestraat 1 - Telefoon 01718-2616 - Giro 471007 LAND- en TUINBOUWGEREEDSCHAPPEN IJZERWAREN - HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Wenst alle vrienden en bekenden EEN GOED 1969 IJMUIDEN Aan de iJmuidense markt was schraalhans keukenmeester. De markt werd door slechts twee vaar tuigen bezocht. Zy zorgden voor een aanvoer van 113 kisten vis, waarvan 70 kisten schol, 3 kisten tarbot, 10 kis ten tarbot en 1500 kilo tong. Verder waren er 43 kleine kisten schelvis. De tong was duurder dan op de laatste dag van de voorgaande week. De tong 1 zat maar een cent van de acht gulden per kilo. De grootmiddel was met een notering van f 6,99 tot f 6.93 eveneens goed in trek. De klein- middel liet zich met een koers van f7.39 evenmin onbetuigd. De schol be reikte ook betere noteringen. De schol 2 spande mei een koers van f 69 tot f 66 de kroon. De eentjes volgden met een constante notering van f 61 uitste kend. De grote en grootmiddel waren onder de veertig gulden niet te koop. De kleine gul ging steeds voor f58 per kist van de hand. Voor een kleine kist schelvis van 25 kilo werd f 45 be taald. De wijting haalde een lang niet gekende notering van f82 per vijf tig kilo. Overzicht In 1968 viel ten opzichte van 1967 voor de Nederlandse visserij geen ver betering te bespeuren. Vooral de treilers hadden het door de geringe haringvangsten weer moeilijk. De pro- duktie aan gezouten haring daalde met 20 procent De iets hogere noteringen konden dit verlies bij lange na niet goedmaken. De aanvoer van verse haring gaf een daling van 40 procent te zien. Aan makreel kreeg men 45 procent minder in de netten. De gemiddelde prijs liep met 10 procent op, zodat ook hier verlies werd geboekt. Schelvis De schelvisproduktie daalde met 40 procent. De gemiddelde prijs steeg met 30 procent. Aan wijting bemachtigden de schepen ruim 20 procent meer. Het prijspeil bleef vrijwel gelijk. Ook de koolvis bood geen soelaas. De vang sten stegen weliswaar met 15 procent, maar de noteringen daalden met 20 procent. Aan gul en kabeljauw werd 35 procent meer aangevoerd. De gemid delde prijs ging iets achteruit De to tale aanvoer van rondvis steeg met 15 procent, de waarde slechts met 10 procent. Haring Bepaald verontrustend was de ach teruitgang in het haringbestand. In de Noordzee wordt deze vissoort in steeds geringere mate aangetroffen. Alleen beschermende maatregelen kunnen deze roofbouw tegengaan. De noodzaak wordt in vele landen inge zien, maar tot besluiten is het nog niet gekomen. De koolvis was dikwijls overvloedig aanwezig. Een belangrijk deel van de aanvoer "kon de minimumprijs niet ha len en moest worden afgevoerd naar vismeelfabrieken in het buitenland. Vismeel In ons land zijn na het wegvallen van De Toekomst in IJmuiden door een explosie geen vismeelfabrieken meer. Dat is een onbevredigende situa tie. De Nederlandse visserij kan een behoorlijke bodem onder het prijs niveau door industriële verwerking van marktoverschotten of prijsdruk- kende grote aanvoeren niet ontberen. Kottervloot De kottervloot deed het beter. De tongaanvoer handhaafde zich op het zelfde hoge peil. De gemiddelde prijs steeg dan in de andere Nederlandse aanvoerhavens. De schipproductie steeg aanzienlijk. De opbrengst daalde even wel flink. De kottervloot is voor het grootste gedeelte afhankelijk van de tong. Dat is een reden te meer tegen overinvestering te waken. Groothandel Voor de groothandel is de decen tralisatie in de aanvoer nadelig. Meer samenwerking door exporteurs kan dit nadeel misschien ophebben. In IJ muiden werd 14.5 procent minder tong aangevoerd dan in 1967. De totale Nederlandse produktie bleef vrijwel gelijk. Tot en met oktober werd in IJmuiden 5.261 ton haring en 4.682 ton makreel aangevoerd. Dat betekende een flinke achteruit gang. In 1967 waren de totalen in de zelfde periode respectievelijk 7.900 ton en 7.325 ton. De landelijke cijfers ver tonen voor beide vissoorten een gelijke daling. Export De export gaf geen reden tot klagen. De belangrijkste afnemers van verse en bevroren zeevis uit Nederland wa ren Frankrijk West-Duitsland, België. Italië. Engeland, Amerika en Zwit serland. Een aantal kleinere afnemers, waaronder Denemarken, sloeg vijftig procent minder Nederlandse vis in. De uitvoer naar deze landen, een af zetgebied dat buiten de EEG valt. is door de Deense concurrentie in een moeilijke positie geraakt. De handel met België is voor verbe tering vatbaar. Dit land laat volgens de Nederlandse groothandel te veel vis uit Denemarken toe Men verwacht spoedig besDrekingen op hoog niveau om deze situatie voor Nederland in gunstige zin te wijzigen. nenwugen". De werkdag was van 's ochtends 5 uur tot 's avonds 8 uur voor de vier werknemers. Later liet de heer Gerrit Veldhuyzen van Zan ten zaterdags tot 4 uur werken, Diens echtgenote argumenteerde: „De mensen moeten gelegenheid hehben ook iets voor zichzelf te doen en kunnen dan een vrije zater dagavond hebben en behoeven de zo: dagmorgen in de kerk niet te slapen". Zegt de geestelijk vitale a.s. 100-jarige: „mevrouw was zo „fijn van gevoelen Het week loon was des winters f 7,00 en des zomers f 7,50. In 1889 diende hij bij het 4e Regi- mt.nt Infanterie, gelegerd in de Morspoortkazerne te Leiden. „Toen- dertijd ging ik verse broodjes halen bij de Leidsche Broodfabriek (te genover de kazerne)" mijmert Lan geveld. Hij is de oudste; afzwaaier van het vierde regiment infanterie te Leiden en vervolgt: „1 jaar vond ik lang zat. In 1897 trouwde de 28-jarige Jaap Petronella Smit van 't Manpad te Heemstede bij de toenmalige Heem- steedse burgemeester jhr. Van Len- nep. Het eerste jaar bewoonden zij een gloednieuw huis van de heer B. de Wreede aan de Amerikastraat. Uit hun echtverbintenis werden 6 dochters en 5 zoons geboren, van wie er nu nog 4 dochters en 3 zonen leven, die allen in Hollegom wonen, De zoons drukten de voetscporen van vader: Laurentius werkt reeds 50 jaar, Jacobus 45 en Piet 42 jaar bij „De Koninklijke", die dit predi kaat in 1901 mocht dragen. Het viel niet mee al die monden tijdens 19141918 te vullen, maar jarenlang werkte de heer Langec- veld onverdroten op „zijn akker". „Per kind kreeg je roe", zegt d) bijna 100-jarige „en ik hield van kens". De opbloei van het vak wal in de jaren omstreeks 1924. In 193 vierde ik jmijn 50-jarig dienstver band en toen werd ik Koniinklijl onderscheiden. Omstreeks 1933 bral ken de crisisjaren uit Dat wa| een trieste tijd Drie zoons werk loos, ik werkte nog Na een 40 jarige echtverbinienis overleed mij] vrouw: 17 mei 1937", weet de hee Langeveld precies. in ae Kracm van zijn leven wa hy een aer opricnters van „bt. Deiu ueaitmet is-ees Burgers en al j-iueraxkersiveed ny voor zyj irouwen op de „veiocipeue" (,,'t wa loeiunaaii een rammelkast met houj ten oanaen aat meid hy tot zyj oiaie jaar voi. in löio zag ny ae ie. genuariscne pastoor Grossei komeq maar ook in zyn eeuw vier gesiacn ten (Jaap) Bangeveid en Veianuy zen van z,anten. up zl maart 1945 kreeg hij de toel ze&6ing <mt ny tot zyn uood toe i| vciuuuis moent wonen en preciel aezeaae dag vertrok hy voor e^ wexen naar t nuis van zoon j_iOUW| •rasiooriaan 9: net was te gevaar iijk op „velunuis aie aag viel a een Dom voor ae spoorbaan in net Devryaingojaar ging hij ma pensioen, iteeas geaureiiae öo jaal ontvangt hy een pensioenunkennl van ae bticniing nearyispensioen] xonds voor net Bioemoonenoearijl ivierkt oudste dochter Truida OU op: „Vader -egt, dat 16.500 inwonen .omen feliciteren." Glimlachend vervolgt vader: „I ben er niet bang voor, ik blijf o mijn stoel zitten, als ze maar niet te gelijk komen." Zoon Jacob: „Op 91-jarige leeftij werd vader nog in het Academisc Ziekenhuis te Leiden geopereerd e hij is maar 4 weken weg geweest. In die bijna 100 jaar vas de hee Langeveld geen 6 weken aan be gebonden. Op zijn hoge ouderdoi grapt hij: „Ze kunnen allemaal naa de maan gaan, maar ik ga niet mee' Zijn gehoorvermogen is nog bes het gezichtsvermogen helaas min der. „De plezierigste tijd was di< toen ik kor werken", zegt de 100 jarige tot besluit. Vijfentwinti kleinkinderen (van wie er 2 ge emigreerd naar Canada) en 35 ach terkleinkinderen vieren het eeuw feest mee. Dat doet ook de Hille gomse bevolking. Lisser ruiters in de prijzen te Hoofddorj LISSE Hoewel de ruiters ui Lisse des winters niet kunnen trail nen, hebben zij op manegewedstrij den te Hoofddorp toch enige prijj zen behaald. L-dressuur: 2. jj Schrama met Eagerness, 3e B. v <j Berg met Ringo, eveneens A. Duil neveld met Rossinant. Bij het B-springen was het weel B. v d Berg die een 4e plaats wia te bezetten. In het LMZ-springcor cours met handicaps legde P. Meeu wissen met Rolanda beslag op de 2 plaats. Tankers Ablda 31/12 Bukom verw (bunkeren), Bandar Mahshahr Acila 1/1 bij Hoek van Hol land verw.. Rotterdam. Thameshaven, Stanlow Acmaea 28/12 Montevideo verw.. Buenos Aires, Cura cao, Bukom Acteon 28/12 ln Lavera (ets 31/12 a.m.), Rotterdam Area 28/12 Thameshaven nr Purfleet, Hamburg. Teesport Atys 27/12 Lorenzo Marques. Port Sudan Camltia 1/1 Ango Ango verw.. Pointe Noire, verm. Curacao Caplluna 27/12 Abidjan verw-, om Kaap de Goede Hoop naar Mina al Ahmadi Capisteria 2/1 thv Kaapstad verw. op weg nr Mina al Ahmadi (wordt verm. Khor al Amaya. Durban) Capulonix 28/12 Mina al Ah madi. om Kaap de Goede Hoop nr La Spezla Cinulia 2/1 Curacao verw.. Cardon. Stanlow. Barton Crania 24/12 Stanlow nr Bar ton. Curacao Dallia 24/12 Gothenburg om Kaap de Goede Hoop nr Mina al Ahmadi (eta 23/1) Daphne 29/12 Jebel Dhanna nr Mina al Ahmadi om Kaap deGoede Hoop nr Lavera Diadema 31/12 gereed dokken te Palermo, Es Slder. verm. Tranmere Diloma 10/1 Whangarei ver wacht Dlone 6/1 Port Dockson ver wacht Doslna 2/1 Gothenburg verw., verm. Perz. Golf Kabylia 1/1 Calcutta verw. (ver. 2/1 meren). Bandar Mahshahr Kalydon 27/12 Calcutta verw.. Mina al Ahmadi Kara 3/1 Balikpapan verw.. (Bukom verv.) Katelysia 27/12 Sungelgerong nr Pladju. Sambu, verm Pladju, Sambu Kelletia 28/12 Rio de Janeiro. Santos. Rlo Grande, Recife. Natal Fortaleza, Sao Lulz, Belem, verm. Curacao Kenia 26/12 Dublin, Teesport. Hamble Kermia 6/1 Thameshaven verw. Stanlow Khasiella 30/12 Charleston. Georgetown Kopoinella 29/12 Shlmonoseki verw., Kobe (Nagoya ver vallen) Koratla 31/12 noon te Bandar Mahshahr verw., Bukom (Mina al Ahmadi vervallen) Korenia vaart vanaf 12/12 ln de Singapore area, Bukom Korovlna vaart vanaf 28/12 in de Singapore area. Bu kom (eta 3/1 midnight) Koslcla 22/12 Kopenhagen nr Curacao Kossmatella 29/12 Gothen burg, Helslngsborg, Llm- hamn. Vlissingen (dokken) Krebsia 1/1 Stanlow verw.. verm. Donges. Thamesha- Kr.vptos 30/12 Gibraltar verw., Oran. Algiers, Tu nis, Napels, Piraeus, Am- barli Kyllx 30/12 Rotterdam, Ham burg, Harburg, Norden ham, verm. Ostermoor. Holtenau Lovellla 28/12 bij H. v. H. verw., Rotterdam, Ham burg Macoma 13/12 Halul Island om Kaap de Goede Hoop nr Rotterdam (eta 15/1). ver. Perz. Golf Metula 5/1 midnight Kaapstad verw., verm. weg nr Las Palmas (eta 17/1 p.m.). Thameshaven Neverlta 10/1 thv Kaapstad verwacht, op weg naar Mi na al Fahal, verm, Gothen burg Niso 30/12 Lavera verw., Zu- eitina. Le Havre Ondina 5/1 Port Gentll ver wacht Onoba 8/1 Port Gentlal ver wacht Patro 31/12 Tripoll/ Lybanon verw.. Hamburg Phllidora 25/12 hoogte van Kaapstad verwacht op weg nr Rotterdam (eta 13/1), Perz. Golf Phlline 31/12 hoogte van Kaapstad verw. op weg nr Mina al Ahmadi (eta 13/1 p.m.) (wordt verm. Mina al Fahal. Bukom) Philippla 28/12 gemeerd te Tranmere. Port Gentll Sepia 4/1 thv Kaapstad verw. op weg nr Fawley (eta 19/1) Vasum 30/12 Portland/Main, Puerto Miranda, Port land/Maine Vlana 1/1 Cardon verw., verm. 'Houston, Mobile Marrero Videna 27/12 Nllgata (ets 30/12 a.m.), Singapore/ dokkqn (eta circa 8/1) Vltrea 29/12 Curacao verw.. Plney Point, Puerto Miran da Vivipara 31/12 Curacao verw (wordt verm. Aruba, Cura cao, Panamakanaal, Japan) Zafra 1/1 Aden verw., Mina al Fahal/ bunkeren, Khor al Amaya Zaria 29/12 Gothenburg verw., Mina al Ahmadi Eerste lijst Ablda 30 Rede Singapore Alcor 30 O Las Palmas Atys 30 ZO Belra Abbekerk 30 Z Madagascar Acila 30 w Quessant Ares 30 Bilbao Achilles 30 NW Flnestere Alkes 30 ZW Dakar Amsteldiep 30 ZW Monrovia Ameland 30 W Bermuda Angolakust 30 N Chlmbote Annenkerk 31 East London Bengkalis 30 Z Socobra Bernlsse 30 NO Ushort Bianca 30 Z Finlstere Cametla 30 W Mossamedes Caltex Nederland 30 I Ascension Charis 30 NO Bermuda Congokust 30 Abidjan nr noe Chlron 31 Willemstad Clnulla 30 NO Guadeloupe Dallia 30 Z Las Palmas Daphne 31 Mena al Ahmi verwacht Eos 30 NW Algiers Esso Rotterdam 30 NO Gu deloupe Eemhaven 30ZW Freetoi Foresttown 30 Gela nr Bo dpaux Gorrcdijk 30 Le Havre v« wacht Grootekerk 31 Chittagong Gaasterkerk 30 t.a. Rede K rachi Giessenkerk 30 Z Monroi Gulf Italian 30 ZO Takorj Ganymedes 31 Bremen vé wacht Grotedyk 30 ZO Kp Race Gulfswede 31 W Kp Mariq Diemen Hercules 30 NO Horta Hoogkerk 30 NO Lourenl marques Kara 30 Manilla Kerkedyk 30 ZO Kp V dlsche Eilanden Kloosterkerk 30 Singapore Pt Swettenham Kryptos 30 Gibraltar v wacht Kelletia 30 Santos verwa La Libclla 29 Panktsboro Puerta la Cruz Medon 30 NO Azoren Mijdrecht 30 W Ceylon Madisonlloyd 30 NO St He Memnon 30 NO St Maart Moerdijk 30 N Flores Marathon 30 Maracalbo Punta Cardon Ncderrijn 30 NW Dakar Ondina 30 ZW Las Palmas Oostkerk 30 NW Freetown Osiris 30 N San Juan Ommenkerk 30 O St Hele Oldekerk 30 Dakar nr Fre own Papendrecht 31 Balbao Parkhaven 30 NO Bahla Provi nierssin ge!30 ZW M< rovla Prinses Margriet 30 ZO Kennedy Rondo 31 Z Luderitzbay Spaarnekerk 30 pass Maurl Str. Torres 30 Kuwait n bal Streefkerk 31 East Lond verwacht Serooskerk 30 Z Dakar Sliedrecht 30 W Buenos i res Sloterkerk 30 Genua vi wacht Socrates 30 Nlckerle Amsterdam Steenkerk 30 Rede Dakar Vasrun 30 Port Land Van Riebeeck 30 Bahrein Vlona 30 NO Miami Wlssekerk 30 NW Lissabon Weslertoren 29 Singapore I Danpler Wonosarl 30 Genua Marselle

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4