momenten van het jaar 196; Drinklied Lap 't maar aan m'n laars; ik lig er bij zoals ik wil." Van dit privilege van alle kleine mensen, maakt ook een olijke Maurits geinig gebruik. Vrijwel alle kranten over de hele wereld brengen dag aan dag op hun voorpagina het schokkendste nieuws: inbraak, overval, brand, scheeps ramp, vliegtuigongeluk, moord, oorlog. Voor de laatste dag van dit jaar willen wij geen poging doen, het verdrietige dat achter ons ligt naar de vergetelheid te drukken. Maar het is goed, op deze Oudejaarsavond in 't oog te houden dat er ook veel goeds was, veel vreugde. Hier geven wij, zo maar willekeurig gekozen, de beelden van NAVO-Toon: „Weerbaar blijven, lieve mensen. Al was 't maar te gen de griep." 9 9 Vader Kok tegen gouden Ada: Voor zichtig meid, pas op m'n kunstgebit ..Zorg, dat je er bij komt." Al ivus het alleen maar om trots te kunnen mee-marcheren in het Olympisch défilé. Toon de Gaulle: „Ben ik alweer m'n feestneus kwijt." „Er is een rood-boek, een blauw boek, een groen-boek en een wit boek. Ik heb rr:jn eigen Toon- boek. Word ik niet kleurenblind van." Toon Hermans prijkt in vijfvoud op dezo pagina. Wat ons betreft, mag hij de man-van-het-jaar zijn. Want hij exporteerde twee schaar se producten: humor en levens blijheid. namen boven voor mij achter mij van hen die niet meer bovenkwamen dat schrijnt en pijnt doch weet, die omziet trekt geen rechte sporen het ploegveld wacht laat ons met alle macht de wanJile muren schoren dat is ons werk voor 't nageslacht Kom, drink met mij God schrijft de tijd voor u, voor mij straks storten wij naar hen die ivij beminden de tijd voorbij vlk vlees is doodbevangen doch drink met mij op deze ene vaste hoop dat God ons bij die laatste val in zijn genade op zal vangen wat is er meer? HERM STEGGERDA If ie kon hart-grondiger blij zijn dan Philip Blaiberg? Het hart van een ander gaf het eigen leven nieuwe zin. Hij kon het zoenen niet laten. If ant Swieb greeg een goudun- plaat jun' voor het lied uit zijn televisiespel. ijax: kruistocht tegen de Turken gewonnen in modder bad. waarin de vijand twee keer op de koffie kwam. Step vreugde in het leven. Met zn zessen op de step naar Pio nierend. Waarom niet? [Z f om, drink met mij wij staan wij staan nog ivij staan nog steeds in de branding van de tijd maar 'k voel de wank'ling reeds onder mijn voeten het snel verebben naar de eeuwigheid er is geen enk'le houdbaarheid Willam Alexander tegen zijn broertje Johan Friso: „Kom er uit, joh. Buiten de wieg is het veel lolliger „Effe kijken In m'n handlijnen, of ik mis schien de opvolger van minister Luns zal zijn." Jan Janssen: „Waar laat je je handen, wanneer je als eerste Nederlander een Tour de France wint?" Misschien zullen we hel „Loop naar de maan' niet zo vlug meer tegen elkaar zeggen sinds wij uit de titanentoer van Borman, Lovell en Anders weten, hoe razend af mattend zo'n maanreis moet zijn. De drie zielsdankbare astronauten hebben ons nog meer geleerd, nl. dat de bol waarop wij leven een „goede aardeis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13