.H.D. Leiden onvoldoende WEEKAGENDA GOEDE, VEILIGE RIT IN 1969 Ds. W. E. Hoekstra naar Brazilië Statenlid Fortanier in Voorschoten overleden jezer schrijft ons: Dipli omazwemmen Wisselstoring hij Alphen Koorzang Oudjaar in Hoogl. Kerk flWWE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 DECEMBER 1963 Met grote voldoening en dank- tarheid namen wij kennis van het gebruik nemen van twee nieuwe mbulance-auto's bij de Eerste ulpdienst. Het is echter on- egrijpelijk, dat in de gem. Leiden t ambulance-auto's niet bemand jn met gediplomeerde verpleeg- undigen, om de eerste hulp te ver- nen. Bij elke gemeente in den nde, waar een Gem. Geneesk. enst is, werkt men uitsluitend met srpleegkundigen, die in het bezit jn van Staatsdiploma's A en B zie- tnhuis- en psych. verpleging, met s verplicht vak E.H.B.O. Deze irsonen zijn volledig geschoold en ebben een opleiding genoten van instens 5 jaar theorie en praktijk, j zijn bevoegd en staan onder ede. In Leiden is de toestand bij de H. Dienst als volgt. Bij elke op- «p aan de E.H.D. rukt de ambu- ncewagen uit, bestuurd door een andweerchauffeur. De eerste hulp ordt echter verleend door een be- ende-E.H.B.O-er, die in feite geen ikele bevoegdheid heeft (zie de sol- citatie-oproep in de krant van 23 ic. jl.). Met alle waardering voor ze E.H.B.O.-bedienden, is de oplei- ng echter niet vergelijkbaar met dipl. verpleegkundigen. Wanneer wr ziekte of vakantie de bezetting ivoldoende is, neemt een student ïed. co-ass.) deze taak over, om de rste hulp te verlenen. Zonodig ordt er een arts opgeroepen, of ordt de patiënt naar één der lidse ziekenhuizen vervoerd, voor rdere medische behandeling. Door grote uitbreiding van onze stad buitenwijken, het enorme rijver- er en de opstoppingen is er van el vervoer weinig sprake meer. ierdoor gaat veel kostbare tijd ver ren. Vooral bij zeer ernstig letsel eeft m.i. het slachtoffer recht op de lerbeste hulpverlening, door ikmensen. Zeer terecht worden enorme be- agen uitgetrokken voor de verdere ïtwikkeling der medische We- nschap (hart- en niertransplanta- es) en voor de alg. volksgezond- id. Soms worden zelfs helikopters geschakeld om eerste hulp te ver- nen. Waarom moet de gem. Leiden uitzonderingspositie innemen at betreft het aantrekken van iSdkoop en ongeschoold personeel j de Eerste Hulp Dienst? Vroeger >n men er misschien mee volstaan, aar het aantal ongevallen stijgt VP, /in- tver In rs - te de de tot lei- gen JWt Net de Puzzel prominenten jje winnaars van de kruis- .P woordpuzzel uit ons zondagsblad man 14 december zijn: le prijs ff/10: A. Burger, „Huize Groen- [hoven", Witte Rozenstraat 21, Jke|Leiden; 2e prijs f5: G. Minnee, enf Achterweg 18, Katwijk aan den Rijn; 3e prijs f5: A. W. Slinger land-Heemskerk, Aardamseweg ren 32, Ter Aar. iplomazwemmen De Zijl LEIDEN De volgende leden van de Zijl" hebben in december het ploma A of B in het Zweilandbad ehaald: A: R Anholts, D Bergman, M randt, H Duivenvoorde, J Goeman, Jansen, M v Hout, L Jansen, M amphuis, M Kruithof, A v/d Luit, B Mooy, M Nesmann, I Scheffer, R nit, F Tinkelenberg, W Vink, L andstra, E Philipsen, I Proost, K bossink, E Rijsdam, G Schélé. Da- es: J J M v/d Steen-Wijsman, H iele-Stavleu, P M v Beek-Schilper- ort. l: L Evers, E Hartevelt, J Hekkel- n, C Kralt, D Rijsdam, R lenstra,- K Heemskerk, M v Joolin- A Rijsdam, M Sepers, P irünken, R Springer. De heer: P irtevelt. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Ru il! R E. z.v. W G Zwetsloot en J H Groot; Geertrui C, .d.v. C wgstraten en M de Bruin; Pieter B z.v. J W Engel en C A van mersfoort; Adrianne M, d.v. G Ga- vazi en A Hennipma; Ronaldus P z.v. P M de Boer en C H van den :rg; Fokke E P, z.v. C P Dullaart N J Seekles. Ondertrouwd: Leonardus M van r Laan te Leiden en Johanna M C ersluijs. Gehuwd: J P Suur te Breda en E in der Blom; J F de Boer te Noor- ijkerhout en W C J M Berg; J H svilee en H M G Borsboom; J S as te Valkenburg ZH en J J P armerdam; P C Beekhuizen te Lei- nen W Z van der Velden; J H E rwer te Voorburg en V E Corten- ch; R Zijlstra en K C Roodnat; W van Gulik te 's-Gravenhage en Y J Huizer; D A G J Schils te Gravenhage en G E H M Arons; A van Veen en J W M Heijne; J ooij te Leidschendam en M L Ver- oij; van der Horst te Beilen en T van Nes; M Boender te Üdschendam en A Sterk; G T Kok Y H F Hevermans te 's-Graven- steeds en door de verkeerschaos duurt het transport veel langer. Binnenkort wordt van rijkswege aan Gem. Geneesk. E.H.B.O-diensten een aparte subsidie verleend. Ik be twijfel, of Leiden hiervoor in aan merking kan komen, gezien de hui dige structuur van deze dienst. Voor onze universiteits-stad met meer dan 100.000 inwoners, is de E.H.D.-bezet- ting door leken-personeel een twijfe lachtige zaak; dit dient, volgens insi ders, gereorganiseerd te worden. Ik hoop dat de raadsleden deze kwestie eens in beraad zullen ne men. Het zal ons gemeentebestuur tot eer strekken. A. Krom, Jacob Catslaan 49. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Antoinette Carolina dv F H Nieuwenhuis en M M de Jonge; Karina dv L Prins en C H M Letsch; Petrus Albertus Wil helmus zv W C Steenvoorden en J M Warmerdam; Gemma Edith dv A van Erkel en J P Bartels; Danielle dv J Verschoor en E J G Blansjaar; Simone Natasja dv J E van Wagens- veld en J I Bouwhuis; Elisabeth dv P Das en T van Eijnsbergen; Johanna Godefrida Elisabeth Louise Maria dv C G Callaars en R G Felter; Maria Martina dv G C Keijzer en M M van der Hoorn; Evelien dv T de Bruin en S Zwart; Aldegonda Elly Geer- truida dv A A Jansen en J H van der Plas; Hebelina Cornelia dv A P Smittenaar ert H C Bekooij. Gehuwd: M F A Straver H La- terveer; J J van Weerlee en H A G Stavleu; W J P de Voogt en I van Tol; W Z N Haak en J M Koenen; H Zwaan en C J M L Molhuysen; R van der Hulst en E Cramer; H Heshusius en C M C Wijnands. Overleden: J A H Verouden 6 dagen zoon; J J van Koolbergen 59 jaar man; H Smit 82 jaar man; M C Eijk- man 95 jaar vrouw. ZOETERWOUDE Het gemeen tebestuur houdt woensdag van 3 tot 4 uur nieuwjaarsreceptie. De sneeuw maakt het de jeugd mogelijk sneeuwpoppen in allerlei vorm en grootte in tuinen en straten te doen verrijzen. Er zijn er die kans zien van de witte massa iets méér te maken, zoals de heer De Leeuw in Nieuwkoop, die met zijn zoons voor zijn woning Juliana- laan 96 een uitstekend gelijkende Donald Duck met een van zijn neefjes creëerde. Een kwastje waterverf zorgde voor nog meer ge lijkenis. LEIDEN In de Overdekte aan de Haarlemmerstraat organiseerde de s.v. „Leische Zwemclub" examens voor het zwemdiploma C. De ge slaagden zijn: meisjes: A. W. van Ingen Schenau, F. H. W. Koopman, A. van Ockenburg, S. C. Jonk. S. Q. M. Lepelaar, M. .Ravensbergen, T. de Mooy, A. van Genderen, D. van Genderen. Jongens: L. J. Siera, J. Teske, A. de Ras, M. Doderer, R. J. Mink, P. E.. N. Doderer, J. W. van Duuren, D. J. van Genderen, R. Eradus. Dinsdag 31 december Luxor, 10 uur: L. J. A„ film „De vlucht over de bergen". Woensdag 1 januari L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: 3.30 uur: thé dansant met Charles Combo Rest. Bernsen, Breestraat 157, 3.30 tot 5.30 uur: receptie fa. D. Stigter en Zn, Hogewoerd 167, t.g.v. 75-jarig bestaan van de zaak. Donderdag 2 januari Stadhuis, 3.30 uur: gemeenteraadsverga- doring (nieuwjaarstoespraak) Vrijdag 3 januari De Lakenhal, 2.30 uur: Kamer van Koophandel, nieuwjaarsrede. Zaterdag 4 januari OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag): Centraal Apo theek. Breestraat 74, tel 20552. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op zondag 29 december en op Nleuwjaassdag geslo ten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten ls op zondag 29 december en op Nleuwsjaarsdag gesloten van 8 uur tot 22 uur. ttenaudeiing on ongevallen De poliklinische Dehandellng na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur CS middags i tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dtaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Bambl (alle leeftijden); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Bonjour trlstesse (18 J.)). LLDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Pas op je tellen (alle leeftijden). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Angéllque en de sultan (18 jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Manon 70 (18 jaar). TRIANON (2:30, 7 en 9.15 uur): Shalako (14 jaar). REX (2-30 7 en 9.15 uur): De vier dollars der wraak (14 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: 's Nachts langs het strand (18 jaar). BezoekureD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voot patiënten In klasse la, Ib en ze: dagelijks to 30- 11.30, 14.30—16 en t»—20 uur Voor patiënten ui Klasse s maanoog woensdag, donderdag en vrijdag 1815- 19. dinsdag 1314. zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniekmaandag t.m. vrijdag 18.45—19 30. uur zaterdag 15 30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—11 30. 14—16.30 en 10—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen Kinderen bene den de 16 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. In het oeiang van de patiënten Kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelUk bij een patient worden toegelaten. Dtaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 3 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 1 tot 8; eerste klas dagelijks van tl tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethziekenhuis Lelden: derde Klas dagelijks van 2 tot 3 en '8 avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annaklinlek Lelden, dagelijks vao nali twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 1) tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Kljnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag ean balfuurle voor vaders van 6 tot half 7 KA1WIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half I tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 6: Revalidate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van hall drie to' half vijf Longkllniek en tbc-afdelt tg kinderen woensdag van I tot 8 en zatt - dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot nalf 5 en s avonds van 7 tot 6; zaaipatienten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van i tot hall 3. donderdags van hall 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Musea eD Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van I tot 6 uur Sted Museum De t.akenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot *5 uur. kassen zaterdags en zondags gesio ten Tentoonstellingen Nieuwsteeg 11: werk van Thom Ge- raedts, 3 tot 24 Jan., open dinsd. t.m. vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 2 febr. 1969. dag. 10 tot 16 u.. zond. en tweede Kerstdag 13 tot 16 u., eerste Kerstdag en 1 Jan. gesloten). Tastevin, Beestenmarkt: schilderijen Th Lasander, tot 31 december. KijKsmus. VuiKeiiKunue teuierlentuuii stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van net Mexlc< van vroeger en nu) tot 12 lan. 1969 Galerte Van der Vlist, Botermarkt 3. schilderijen Diana Vandenberg. potterie Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape. ceramiek Anke Blankevoort, bloemdecoratles Elisa beth van Sandlck. van 23 nov. tot 3) december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 73: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer: 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. Zondag van 17 tot 18.45 ALPHEN AAN DEN RIJN By Alphen aan den Rijn heeft zich zondag van 17 uur tot 18.45 uur een wisselstoring voorgedaan. Hier door vervielen twee treinen van Leiden naar Alphen aan den Rijn en een trein van Alphen naar Leiden. De N.S. hebben bussen ingezet om de reizigers te vervoeren. LEIDEN De Oudejaarsdienst In de Hooglandse kerk begint niet om zeven uur zoals in vele andere ker ken het geval is maar om half acht. Voorganger is dr. P. L. Schoonheim. Het koor van de Leidse Cantorij voorheen onder leiding van Jaap Huibers uit Utrecht zal in deze dienst zingen. Dirigent is de heer J. Brons, organist van de Hooglandse kerk. Levensverzekering C7 uitkeringen in stijgende lijn UTRECHT In de eerste drie kwar talen van 1968 keerden de levensver zekeringsmaatschappijen in Nederland f 393 min uit aan houders van le vensverzekeringpolissen of hun nabe staanden. Dit was f 23 min of ruim 6 pet meer dan in de eerste negen maan den van 1967. De stijging van de bedragen die de maatschappijen uitbetaalden zet zich elk jaar voort. Zij heeft geleid tot een verdubbeling van de uitkeringen sinds 1960. Gemiddeld werd toen per maand ruim f 22 min uitgekeerd, ter wijl in de eerste negen maanden van dit jaar gemiddeld bijna f 44 min per maand werd uitgekeerd. In dezelfde periode werden door de levensverzekeringsmaatschappijen 2385 polissen geregistreerd, waarop binnen twee jaar na het afsluiten van de verzekering een uitkering moest plaats vinden wegens overlijden van de ver zekerde. De uitkeringen, die de maat schappijen op deze polissen direct de den of in de toekomst moeeten doen, vertegenwoordigen een waarde van ruim f 8 min. Dit is 21 maal zoveel als het bedrag dat aan premies en koopsommen voor deze verzekeringen werd ontvangen. Deze overlijdensuit keringen op polissen die nog maar kort bestaan, illustreren duidelijk de betekenis van risicodekking, zegt het bureau voorlichting levensverzekering In de eerste negen maanden van 1968 zijn er polissen kleiner dan duizend gulden buiten beschouwing gelaten 12.308 verzekerden overle den, van wie 864 door een ongeval De waarde van de uitkeringen die de nabestaanden ontvingen of waarop zij in de toekomst recht hebben was f 106 min. Hiervan kwam f 9.9 min ten goede aan nabestaanden van hen, die door een ongeluk het leven ver loren- VOORSCHOTEN Vrijdagmiddag is op 55-jarige leeftijd overleden de heer C. Fortanier, lid van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland en be stuurslid van diverse Voorschotense verenigingen. De heer C. Fortanier was raadslid van Voorschoten en fractievoorzitter van de k.v.p. van 22 augustus 1946 tot 2 september 1966. Gedurende deze twintig jaar had hij zitting in de commissies van onderwijs, culturele en sociale aangelegenheden. Sedert 1959 was hij voorzitter van de Voorschotense Sportraad, het overkoepelend orgaan van de sport verenigingen en hij was een van de samenstellers van de Sportnota. Sport De heer Fortanier was een bekende figuur in het Voorschotense sport leven. Na jarenlang de kleuren van de voetbalvereniging SVLV in het eerste elftal te hebben verdedigd, was hij enige jaren voorzitter van deze vereniging. Ook was hij betrokken bij de oprichting van de tennisver eniging „Forescate", lid van de oudercommissie van de katholieke jeugdbeweging, lid van het parochië le armbestuur van de Laurentius- kerk en van 1951 t/m 1967 lid van de commissie tot wering van school verzuim. In februari van dit jaar werd de heer Fortanier met grote meerder heid gekozen als eerste voorzitter van de pas opgerichte Algemene Winkeliersvereniging Voorscho ten. Kort daarna openbaarde zich een ernstige ziekte, waaraan de heer Fortanier vrijdag is over leden. De begrafenis zal morgen geschie den op het r.k. kerkhof achter de St. Laurentiuskerk aan de Leidseweg na een rouwdienst om elf uur in dezelf de kerk. Niet kopen maar politie bellen SASSENHEIM De groepscom mandant van de rijkspolitie waar schuwt ervoor, dat de laatste weken kooplieden coupons stoffen te koop aanbieden aan de deur, die van min der goede kwaliteit zijn. Tevens maken zij de mensen wys, dat de coupons afkomstig zijn uit Zwitserland en dat de opbrengst van de verkoop ten goede komt aan behoeftige bejaarden. Dit uiteraard met aftrek van onkosten. Men wordt verzocht niet te kopen, maar zich in verbinding te stellen met de politie. Wagens van de weg in Sassenheim SASSENHEIM Vrijdagavond raakten twee wagens met construc tie-ijzer van de weg. Eén vracht auto aan het eind van de Menne- weg, toen de chauffeur merkte dat hij verkeerd was gereden en de auto wilde draaien. Het fietspad langs de rijksweg werd ernstig be schadigd. Het tweede geval betrof een truck met oplegger, die op de In dustriekade als gevolg van de sneeuw in de berm terecht kwam. Met behulp van enkele kraanwa gens werden beide voertuigen weer op de weg gezet. De wagens waren afkomstig uit West-Duitsland en op weg naar een ijzerhandel aan de Industriekade. BENTHUIZEN - Donderdagavond wordt van half acht tot half tien in het. gemeentehuis de traditionele Nieuwjaarsreceptie gehouden. Inbraak in radiozaak LEIDEN Twee Leidse jongens, van 17 en 18 jaar, zijn zaterdagnacht om ongeveer half één op heterdaad betrapt, terwijl ze bezig waren in de radiozaak van Van Berge Henegou wen aan de Aalmarkt in te breken. De jongens hadden de ruit van de winkeldeur gebroken en één van hen was in de zaak bezig toen de ander op wacht stond. De politie heeft hen ingesloten. Bejaarden braken pols door gladheid Terwijl kinderen de grootste pret hadden op de bevroren sneeuw was de gladheid voor oudere mensen ge vaarlijk. Twee bejaarde Leidenaars ondervonden zaterdag hoe glad het was toen zij zich even buiten de deur waagden. De 78-jarige me vrouw M. Rijsendam liep omstreeks half twaalf 's morgens op de Waard- gracht toen zij uitgleed. Door haar val brak zij haar rechterpols. Zij werd per EHD naar het Elisabeth- ziekenhuis gebracht. Hetzelfde ongeluk overkwam de 71-jarige heer C. van den Ende, die om 22.40 uur over de Rijnsburger- weg liep. Ook hij brak zijn rechter pols, maar werd naar het Acade- misch-ziekenhuis vervoerd. Cabaret Wint Kan in Leidse Schouwburg LEIDEN Onder het motto „Hop! Hop! Hop!" geeft Wim Kan met zijn ABC-cabaret 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, en 17 januari in de Leidse Schouw burg een serie van acht voorstellin gen. Voor de pauze treedt hij samen met zijn medewerkers op en na de pauze komt hij alleen voor het voet licht De voorstellingen worden ge geven onder auspiciën van K. tn O. De medewerkers zijn Corry Vonk, Sant Heyermans, René Frank, Marnix Kappers, Frits Lambrachts en Wie- teke van Dort. Ru van Veen heeft de muzikale leiding. Voor Oudejaarsavond HUZARENSALADE, vanaf 2,— per persoon ZALMSALADE 4,50—5.o0 per persoon RUSSISCHE EIEREN 3,50 per persoon PETIT HORS D'OEUVRES 3.75 2 personen IIORS D'OEUVRES 6_ Persoon Bestel vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. Oudejaarsavond om 6 uur gesloten. Restaurant Snackbar PETER LEENEN GANGETJE 14 - TEL. 24905 - LEIDEN OEGSTGEEST - De gereformeer de predikant ds. W. E. Hoekstra hoopt in 't voor jaar naar Brazi lië te vertrekken deels voor zen dingswerk, deels als predikant van de Kerk van Arapoti. De Kerk van Arapoti heeft 'n beroep op ds. Hoekstra uitgebracht, dat door hem zal worden aangenomen. Voor de betrokken functie was een jonge dominee nodig, die bovendien de zendingscursus had gevolgd. Ds. Hoekstra voldoet aan beide criteria. Hy is geboren op 4 mei 1937. In 1963 werd hij predikant te Lewedorp, op 27 augustus 1967 kwam hij naar Oegstgeest. DE GOUDMARKT AMSTERDAM Schoene Amster dam maakt bekend: goudprijs Amster dam 14.00 uur per kg 4830, 4980, zilver idem 226, 238,50, vrijblijvend. Academische examens AMSTERDAM Aan de VU zijn geslaagd voor: propedeutische examen godgeleerdheid: M Merkelens (Boskoop); B J Roosjen (Amstelveen); kandidaatsexa men godgeleerdheid: P Brouwer (Aalsmeer); R de Pee (St. Maarten); L Prinsen (Baarn); H Rooze (Mortsel Bel gië): A C W Voorbij Cs-Gravenzande)T Weerstra (Harllngen); doctoraal examen godgeleerdheid: 3 D Gort (Grand Rapids, Michigan USA); J Greven Hzn (Almelo). Kandidaatsexamen geneeskunde tweede gedeelte: J H Folberl (Vrlezenveen)J W Gerritsen (Zwolle); M D A Lambers (Dor drecht); G H C Schardljn (Amsterdam); H H Snoek (Amsterdam); J S Stilma (Hil versum); D C van Strien (Anna Jacoba- polder); doctoraal examen geneeskunde eerste gedeelte: P van Bergen (Nieuw Vennep); mej C J van Eijkelenborg (Amsterdam); J B Hübert (Amsterdam); W M Koppe (Urk)mej. W M Scheps (Den Haag); mej F Slebenga (Goes); J A Steeneveld (Amsterdam); mej M Tornlj (Nijverdal): W A van Veen (Den Haag): J B Visser (Amsterdam): doctoraal examen geneeskunde tweede gedeelte: mej. M E Akuffo (Amstelveen); W B1JI (Amster dam): W F Coumou (Middelburg): A C Douwes (Ermelo); J C Dijkstra (Amstel veen); C M Engeset (Amsterdam); T B Goei (Amstelveen); mej. J M Hoogendam (Amsterdam); C Jonker (Amsterdam); P Koopmans (Amsterdam); W J Lulh (Amsterdam); S Meijer (Hilversum); J tie Nle (Amsterdam); D Pranger (Schiedam); H Prins (Krommenie): K O Riddervold (Amsterdam); N van der Ros (Amstel veen); P L TJepkema (Amstelveen); R WUlemze (Eindhoven); mej M F Wouda (Ferwerd); J van 't Wout (Noordwljk): D F de Zwart (Slootdorp); artsexamen: E H Dercksen (Amsterdam); J P Engel (Amsterdam); B Koopmans-van Dorp (Amsterdam G H van de Water (Amster dam). Kandidaatsexamen wiskunde en natuur wetenschappen: wiskunde: J P Muthert (Bussum); natuurkunde: M P de Haas (Oostzaan): scheikunde: K H Jones (Oost- zanerwerf), M Naser (Amstelveen), P J ten Wolde (Amsterdam): biologie: mej. A P Vreugdenhil (Zwolle). W Wattel (Mid delburg); doctoraalexamen wiskunde en natuurwetenschappen: wiskunde: K vnn der Meer (Doorn); scheikunde: J de Boer (Den Haag), H van der Goot (Amster dam). A Kraayeveld (Amsterdam): geolo gie: F J Eibers (Amsterdam); biologie: J P Veldhuyzen (Hilversum). Kandidaatsexamen letteren: Nederlands: W G Koppies (Haarlemmermeer); Frans: A de Deugd (Zaandam): mevr. G J Leen- e-Gilhuls (Amsterdam); Engels: mej. j M de Jong (Kampen); mej. M A Lameris (Rotterdam), mej. N J F de Wit (Amster dam); geschiedenis: J P Smids (Maastricht): doctoraalexamen letteren: klassieke talen: H C Blaauw (Amster dam), K Minnema (Buitenpost); Neder lands: J Breunesse (Waddlnxveen); Frans: mej. H W Huizinga (Hilversum); Engels: A de Graaf (Luyksgcstel), R Montljn (Rijswijk). M J van Toorenburg (Rotter dam); Duits: mevr. E M Koster-Greve (Amsterdam); alg. taalwetenschappen: mej. E B Zutdema (Amsterdam). Kandidaatsexamen economische we tenschappen: P Bangma (Baarn), N Ber- Ung (Amsterdam), A G de Boer (Grljpskerk), B Bos (Amsterdam), L J van den Dries (Fijnaart), H J Frlellnk (Amsterdam). G van Heeringen (Mij drecht). M Jongejans (Zaandam), H Knoop (Ter Apel), W J Laman (Leiden). R Martijnse (Amstelveen), J J Noorda (Em- meloord), W Postma (Tzum), L J C M Raedts (Utrecht), M C Rodenburg (Amsterdam), N P W van Royen (Maars- sen), H W G van Schalk (Nleuwersluis), A A Schalke (Uithoorn), A J Smith (Amstelveen), W G Velthorst (Wlerlnger- werf), J Westerlaken (Glessen); doctoraal examen economische wetenschappen: mej. T K van Asperen (Haarlem), P L H Ferschotte (Bllthoven), C de Graaf (Hul zen), W J Kels (Amstelveen), W F Kropf (Amsterdam), R H Matzinger (Heemstede). G J Muijsert (Amsterdam), D F Tieman (Haarlem). A G Timmer (Haarlem), D Vertogen (Amsterdam): accountancy: J de Roos (Rotterdam), A V Schippers (Voor burg). Kandidaatsexamen sociale wetenschap pen: niet-westerse sociologie; mej. M E Klatter (Amstelveen); culturele antropolo gie: F N Hubatka (Coevorden); politicolo gie: A A Admiraal (Bussum), R C Boon (Den Haag), P J de Kleer (Ermelo), P Schubert (Zeist); psychologie: L B de Boer (Schiplulden), J M Torensma (Leeu warden); opvoedkunde: mej. C Douma (Hilversum), mevr. J V van der Veen-van der Ploeg (Rotterdam); doctoraalexamen sociale wetenschappen: sociologie: mej. J E de Geus ('s Gravendeel); psychologie; W M Bergman (Roosendaal), mevr. J Bottger-van Engen (Bandung), G J MelJ (Arnhem). Kanidaatscxamen sociale aardrijkskun de: S Grit (Doetinchem). DELFT Aan de Technische Ho geschool zijn geslaagd voor de examens: propaedeutisch geodetisch Ingenieur: de heren K Blans (Utrecht) B H W van Gelder (Rijswijk) K R Koole (Delft); pro paedeutisch civlel-ingenieur de heren G J Akkerman Steenwljk, H M A van den Berg (Den Haag) W G Bleljenberg DelfMt M W Blokland Sllcdrecht F Boersma Assen, M A Bongcrs Den Haag G Degenkamp Amsterdam, L J den Dekker Amsterdam, K van Dlx- hoorn Haarlem, M L J M van Dorema- len Tilburg, M J J Hegeman Hellen- doorn. H J Kolk Hilversum, P J C M de Kort Huiten, A Krcling Slikker veer P A M van der List Helmond. F E Lubben Eindhoven. AAA Mole naar Zwaar, C H Monkau Delft, H W Nljhuis Hengelo H de Pater Nieuwkoop, J B Ponte Dordrecht. J H du Prle Leiden J C F Schor Bussum P G Stark Bllthoven J Timmerman Capelle a/d IJssel, G Verwolf Scheve- nlngen. J M Wintermans Wallre.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3